Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Tuomas válasza Cs1csó (#59000) üzenetére


Tuomas
addikt

Mondjuk érdekes, hogy a defender ennyi fals riasztás mellett hogyan kapott 2 csillagot a 3ból?
Ez kb a mindenre lövök, egyik csak jó lesz kategória. :DDD

We were here

(#59002) Cs1csó válasza Tuomas (#59001) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, én már eljutottam oda, hogy az ismert bevált elismert ingyenes - fizetős védelmek közül bármelyiket lehet használni. Ami fontosabb az a SZUBJEKTUM: mennyire fogja a gépedet, mennyire tetszik, átlátható a felülete, mennyi hibát okoz vagy épp nem okoz stb.
+ kritikus adatokról mentés, kétfaktoros azonosítás stb.

(#59003) Szellem. válasza Cs1csó (#59000) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az az 1-2% eltérés jelentős is lehet ahogy növekszik a használt minták száma.
Ez persze nem azt jelenti, hogy amelyik az 1-2%-os arányban van a szar.
Nekem azért ezekről a tesztekről az a véleményem, hogy sok esetben a való élet mást produkál. Bizony vannak termékek amelyek a piac csúcsát jelentik és vannak amelyek nem, függetlenül a teszteredményektől.

Abban meg igazad van, hogy a szubjektum fontos! Mindenki azt használja, ami a számára előnyös és szimpatikus. :R

(#59004) ƵøŁĭ válasza Tuomas (#58999) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Hát.. nem a legjobb termék :D . (ettől függetlenül)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#59005) Tuomas válasza ƵøŁĭ (#59004) üzenetére


Tuomas
addikt

Jelenleg 30 napos próbaidőt nyúzom, átgondolom, hogy előfizetek-e rá. Kasperskynél jelenleg már szimpatikusabb, azt másfél évig használtam.

Esetleg van róla valami negatív tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#59006) alázógyík válasza ƵøŁĭ (#58998) üzenetére


alázógyík
őstag

A Bitdefender maradhat ezek szerint. :U

(#59007) junior11 válasza ƵøŁĭ (#59004) üzenetére


junior11
veterán

Szia, szerinted az Avast free jobb választás lenne, mint a Defender? Az egyik haverom kért tanácsot, nemrég vett laptopot és korábban Avastot használt, most Windows 10 alatt gondolkodik, hogy maradjon a saját beépített védelem vagy rakja vissza az Avastot? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59008) ƵøŁĭ válasza Tuomas (#59005) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

A felismerés már nem minden. Nem elég jó a megelőző védelme.

(#59007) junior11

Hello!

Ha odafigyel elég a Defender. Ha nem akkor meg mindegy.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#59009) junior11 válasza ƵøŁĭ (#59008) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, ezt mondtam neki én is, csak tanácstalan. :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59010) Szellem. válasza Tuomas (#59005) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Mi volt a gondod a Kasperskyvel? Évek óta az egyik, hanem a legjobb a piacon.

(#59011) Tuomas válasza Szellem. (#59010) üzenetére


Tuomas
addikt

A legfőbb ok a túl sok funkció, egyszerűen nemtom, nekem valahogy zavaró volt :F Egyszerűbben fogalmazva, nekem kicsit sok volt.
Illetve sok-sok problémát lehetett olvasni kompatibilitással, win frissítéssel, csökkenő net sebességgel kapcsolatosan.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#59012) Cs1csó válasza Szellem. (#59003) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagyobb mintánál változhatna még az eredmény. Ilyen szoros versenyben továbbra is azt mondom mindenki azt használja ami szimpatikusabb és együtt tud vele élni.

(#59013) Nicotin


Nicotin
kezdő

Sziasztok abban kénék segítséget az utóbbi 3 évben semmilyen vírusvédelmet nem használtam csak a windows defender mindig a legfrissebb buildel. Szükséges telepíteni 3 féltől származó vírusvédelmet és milyen akár ingyenes vírus védelmet ajánlanátok egy régebbi 2 magos amds gépre 6 gb ram van benne ? Az avastot nem szeretem mert sok hirdetést dobál fel illetve a kaspersky free elégé megfogta a gépet. Utoljára Mikor volt vírusvédelmem AVG volt imádtam csak nem tehetem meg mostanság hogy ismét kulcsot vegyek hozzá. Azt tervezem leellenőrizném külső hddm is majd azt tervezem hogy év végére át állnék linuxra.

[ Szerkesztve ]

(#59014) Mikulásbá válasza Nicotin (#59013) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Maradj a Defendernél.

(#59015) Jack Oneill válasza Tuomas (#59001) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ezeknek a teszteknek ezert nem kell hinni. Ahany teszt, annyi eredmeny.
[link]

(#59016) #86564352 válasza Nicotin (#59013) üzenetére


#86564352
törölt tag

Defender + reklámszűrőnek Adguard vagy Ublock Origin. Az Avast megvette az AVG-t, egy kutya.

(#59017) daimonion


daimonion
senior tag

Bytes and Beyond
Anti-virus – why bother?

Gerald Himmelein újságíró a vírusvédelmi szoftverekről írt cikket, arról, hogy hogyan is működnek és mennyirre hasznosak napjainkban

(#59018) ƵøŁĭ válasza Jack Oneill (#59015) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

VB-re már nem szabad hagyatkozni. Túl kell lépni rajtuk.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#59019) Jack Oneill válasza ƵøŁĭ (#59018) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igazabol en egyikre sem hagyatkozom. Sajat tapasztalatok, sajat beallitasok alapjan, felhasznaloi szokasomhoz merten.

[ Szerkesztve ]

(#59020) Szellem. válasza daimonion (#59017) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Semmi újat nem írt le ezzel a cikkel amit már ne tudtunk volna.
Ő is javasolja a Defendert mint tisztességes megoldást, ami bőven elég a gép védelmére. A többi már rizsa.

(#59021) gborisz


gborisz
tag

Sziasztok, előkerült az ezeréves céges laptop (1.4 celeron, 256 ram, ne kérdezzétek), mielőtt a nyári gyakorlatos gyerekek kezébe adom, mivel érdemes körbenézni rajta? Évek óta nem láttam, ki tudja a főnök lánya skype mellett mikre kattintgatott még.

Előre is köszönöm

(#59022) Cs1csó válasza gborisz (#59021) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem lehet egy Linux Mint vagy valami még lájtosabbal újratelepíteni?

Amúgy az összefoglalóban van kiegészítő vagy másodlagos védelem néven pár program azokat érdemes ráereszteni.

Nekem egy 3GB RAM-os C2D notim is őskövület

(#59023) gborisz válasza Cs1csó (#59022) üzenetére


gborisz
tag

sajna nem, egy ezeréves progi fut rajta amihez xp kell (továbbra sem kérdezzetek semmit :DDD )

Meg fogom nézni a felsorolt dolgokat, malwarebytes-ot én is próbáltam, de nem elég neki a memória

[ Szerkesztve ]

(#59024) Cs1csó válasza gborisz (#59023) üzenetére


Cs1csó
félisten

256MB RAM ma már semmire sem elég, egyáltalán mire "próbálnád" meg használni? Passz, ilyen erőforrásokon kb. semmi sem indul már el legalábbis nem nagyon tudom. Amik fel vannak sorolva azoknak a honlapján kell lenni leírás a minimális erőforrásigényéről talán kezd ezeket átnézni.

Egy ismerős netezős gépe - 2003-as P4-es - is 2,5GB RAM-mal van szerelve de iszonyat lassú - igaz Windows 10 ne akar mást -

A legjobb lenne újratelepíteni az XP-t majd rátolni azt a fontos programot és OFFLINE használni azt a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#59025) Jack Oneill válasza gborisz (#59023) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nyugi, nalunk a cegnel van egy gep, amin win 95 fut, meg gyengebb vason. Ezen a gepen megy a telefon kozponti rendszer kezelo :D

(#59026) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. :D
Adott a gépem, ami egy P4-es konfig 256MB Ramal. Windows 95 fut rajta.
Mijjen anttivirust javasoltok rá? Jelenleg a Furko Anttivirust próbáltam, mert sokat olvasni azinterten, hogy jó és főleg hazai termék. A srác is aki írta, írja, hogy nagyon fejlett azintelligenciája. Amúgy felraktam és tők sokat talált már most. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sok van a gépemen. Tényleg ennyire hatékony ez a program?


A kép ne tévesszen meg senkit, mert még nem vettem meg. Pedig a srác, már írt is egy személyes levelet, hogy ha megveszem tők sok kedvezményt adna. Szerintem ez olyan korrekt. Már is odafigyelnek az ügyfélre.

Valaki még írta, hogy a VirusBuster is szuper lehet.
Ez alapján a kép alapján szerintem jól is néz ki. Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a segítséget. :DD :DD Egyébként a VirusBuster drágább, meg nem is tudom, hogy lenne e értelme a Furko után.

Amúgy ha kezdőként megengedtek egy észrevételt:
Végig olvastam az 59ezer hozzászólást és azt látom, hogy nagyon sokat variáltok.
Itt ez a két jó magyar termék ami tökéletes biztonságod ad mindenkinek.
Fentebb az én példám, hogy felraktam a Furkot és máris tök sok mindent leírtott. Észere is vettem a gyorsulást. A jelenlegi 20 perc bootidő lecsökkent 19,3 percre. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sokat számít.

Na, mindegy. Ti tudjátok. Én biztos maradok a jófajta hazainál. ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#59027) Cs1csó válasza Szellem. (#59026) üzenetére


Cs1csó
félisten

A vírusadatbázis 2005-ös :))

(#59028) junior11 válasza Szellem. (#59026) üzenetére


junior11
veterán

Menni fog Windóz 10-en? 🤔 😁

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59029) daimonion válasza Szellem. (#59020) üzenetére


daimonion
senior tag

Az ismétlés a tudás atyja mondják a bölcsek és mivel annyi mindent tudtok ,gondolom nem terhelt meg ezen cikk olvasása. :R
Mint ahogy a topicban is megy a rizsázás már évek óta. Olvass vissza már igen rég óta csak egy kört fut a topic. Melyik a legjobb jön a kérdést aztán blablabla , és végül kiötlitek, hogy Kaspersky valami vagy Defender de az Avast az istennek sem és megint blablabla..

(#59030) Szellem. válasza daimonion (#59029) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Meg szeretnélek kérni, hogy a cinizmust hagyd el.
Normális választ adtam, cinizmus nélkül, illetve reagáltam az általad linkelt cikk tartalmára.

Az, hogy mi megy a topikban, elég egyoldalú nézet a részedről. Nem csak a Defender van a világon. Van akinek elég, van aki más akar használni, stb. Ez így normális.

Amúgy szerinted miről kéne szóljon a topik? Elég a Defender és zárjuk is be?

Ha nem tetszik a topik témája, vagy az ide kerülő hozzászólások, akkor nem kell látogatnod a topikot.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#59031) junior11


junior11
veterán

Release of GandCrab 5.2 Decryptor Ends a Bad Ransomware Story

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59032) Semplar


Semplar
őstag

Nálam újabban az Avast kezdett nagy CPU terhelésekbe. Kaspersky free, Panda free felezik a NET letöltési sebességet, úgy hogy jelenleg passz.:)
Kaspersky free -ben meg sem néztem ki lehet -e kapcsolni SSL szűrést, ha igen, akkor megy vissza.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#59033) Cs1csó válasza Semplar (#59032) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen ki lehet.

Ezt a "net sebesség felezést" érdemes lenne valós körülmények között is tesztelni nem csak egy tesztet futtatni pl. Elindítasz egy nagyobb méretű fájleltöltést és megnézed bekapcsolt és kikapcsolt védelem mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#59034) Dévacsen válasza Semplar (#59032) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Régebben írtam erről,ami tapasztaltam ez ügyben..Defender,Avira,Comodo termékek nem nyúltak a nethez, a többi amit próbáltam ,igaz változó méretben de igen..egyébként érdekes hogy akinek kicsi a sávszél annál nem vesznek el belőle,régebben én sem vettem ilyesmit észre 100 as netnél..természetesen mindenféle beállítást végigpróbáltam,gép újra indítással egybekötve,böngésző bővítmények ki, be stb..de nem változott a helyzet...de ez már kb hónapokkal ezelőtt volt.Természetesen ilyenkor az 50 megabites letöltés is lecsökkent 14 körülire attól függően hogy melyik antivírus mennyire felezte le a mérés eredményét.Ha nem így lett volna szóvá sem teszem.. :)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#59035) Tuomas


Tuomas
addikt

Csak nem bírtam ki. Egy másik, elég hasonló gépre felraktam a KIS-t, adok neki még egy esélyt, meglátjuk hogy muzsikál. Így mondhatni párhuzamosan tesztelem az Esettel, majd eldől melyik a jobb, és bejövősebb.
Az pozitívum, hogy a 2017-es KIS-hez képest a felülete jobban bejön.

We were here

(#59036) Semplar válasza Cs1csó (#59033) üzenetére


Semplar
őstag

(#59034) -Morrowind-

Köszi, akkor megy vissza a Kaspersky Free és tesztelem torrenttel, vagy linux.iso letöltéssel. :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#59037) Szellem. válasza Dévacsen (#59034) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Sajnos ez igaz! Elég sok AV/IS beletúr a netsebességbe ha magas. A 100/150-es netnél én sem vettem észre, de az igazság az, hogy ez valamiért processzor függő is.
Egy rendes asztali gépben lévő Core i7 esetében ez nem érzékelhető.
Nem tudom, hogy mi az oka, de az tény, hogy azok a termékek, amiknek nincs komoly webvédelmük vagy egyáltalán nincs, azoknál ez a jelenség nem fordul elő. Az általad írt programokba beletenném az EAM-ot is! Az se túrt bele a netsebességbe.
És a szomorú az, hogy teljesen mindegy, hogy böngészőn keresztül vagy alkalmazáson keresztül történik a sebességmérés.
Amúgy a legmegbízhatóbb a speedtest.net FF alatt mérve és persze a szolgáltató és a hely beállítása is szükséges a pontos méréshez!

(#59038) Semplar válasza Szellem. (#59037) üzenetére


Semplar
őstag

Na nem segített az összes forgalomszűrő kikapcsolása sem, ahogy felkerült a gépre a Kaspersky Free
onnantól 96 helyett 54 Mbps -re esett vissza a letöltési sebesség. Amúgy 240Mbps lenne alapból, de az
i5 -ös gép BIOS -a tönkrement és azóta a p4 -es örökdarab -al tolom, még nem lesz másik alaplap, vagy
Flash programozó. :O :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#59044) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

torrent kliens működése közben már másodjára lép fel I/O hiba. Teljesen leáll az egész, most már nem működik a kényszerített ellenőrzés sem a meglévő torrentek beolvasásához.

okozhatja ezt a bitdefender valamelyik modulja, vagy valami máshol kellene keresgélnem. Ssd tesztek megvoltak, szabad hely az érintett meghajtón rendelkezésre áll...

Tud valaki segíteni ? :U

(#59045) Jack Oneill válasza #73959936 (#59044) üzenetére


Jack Oneill
veterán

[link]
itt tudnak segiteni.

(#59046) #73959936 válasza Jack Oneill (#59045) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#59047) Szellem. válasza #73959936 (#59044) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Le kell szedni a Bitdefendert és meglátod. Ha működik rendesen, akkor egyértelműen az volt a hibás.
Plusz, nem ártana a torrent klienst is újratelepíteni, mert lehet abban cseszett szét valamit a BD.
Ha meg ezek után is fennáll, akkor bittorrent topik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.