Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70701) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#70697) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Jó ez a táblázat. :) Tökéletesen illusztrálja a user félrevezetését. :W

(#70702) Pano válasza Szellem. (#70701) üzenetére


Pano
addikt

Egyszerűen nem tudok már olyan dolgot venni (főleg műszaki cikket) aminél nem tűnik fel, hogy egyszerűen -bocsánat a kifejezésért- át akarnak b*szni. Vagy a gyártó és/ vagy aki forgalmazza/eladja. Tragédia ami "marketing" címszó alatt megy a világban már. Nagyon meg kéne ismételten rendszabályozni az egészet, mert elment egy olyan irányba, ami aggasztó.

pl: laptop: "akár 12-14 órás üzemidő." Ja, 15%-os fényerőn, a végletekig leszabályozott élhetetlen processzorteljesítménnyel, kikapcsolt bluetooth-al, nem használt hangszóróval, perifériák nélkül, egy megnyitott word dokumentummal amiben csak gépelsz.

[ Szerkesztve ]

(#70703) Cs1csó válasza Pano (#70702) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az "energiatakarékos" mód 90%-ban fényerő levétel 10%-ban proci megnyomorítása. ;]

(#70704) MutantZombie


MutantZombie
tag

Hellósztok!

Létezhet, hogy a Kaspersky Free már nem elérhető?
A hivatalos (?) oldalon legalábbis nem látok ilyen opciót.
Ha nem .hu-ra végződik hanem .com-ra, akkor van a Kaspersky Security Cloud Free, de nem tudom, az telepíthető lenne-e? (mivel nem nekem kell, az enyémet ezért nem bolygatnám, de hátha valaki tudja a megoldást).

Vagy Black Friday van / lesz és addig nincs ingyenes?

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#70705) Fire/SOUL/CD válasza MutantZombie (#70704) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

What happened to Kaspersky Free antivirus ?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#70706) Semplar válasza MutantZombie (#70704) üzenetére


Semplar
őstag

Oprend -en, van egy régebbi verzió(Kaspersky Free 21.1.15.500a), gondolom frissül telepítés után. Nálam most 21.3.10.391(g)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70707) milan26 válasza MutantZombie (#70704) üzenetére


milan26
senior tag

Az angol nyelvű honlapon ott van a free is, de a cloud jön le helyette. A magyar nyelvűn is ott a free linkje, de az csak a főoldalra irányít. A .hu domain szerintem csak a hivatalos magyarországi viszonteladó honlapja, a terméké a .com domain.

(#70708) Szellem. válasza milan26 (#70707) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A www.kaspersky.hu oldalt is a Kaspersky üzemelteti, nem a hazai viszonteladó!!!

(#70709) milan26 válasza Szellem. (#70708) üzenetére


milan26
senior tag

Igen, azóta már rájöttem. De úgy tűnik, hogy nem foglalkoznak vele annyit, mint az angollal.

(#70710) Szellem. válasza milan26 (#70709) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem, abszolút nem foglalkoznak vele. Ezt a hazai support is nehezményezte több alkalommal, hogy egy kalap kaki a magyar oldal sajnos.

(#70711) szabeska


szabeska
addikt

Üdv!

F-secure fut a gépen, néha adwcleaner illetve mbam van futtatva, előbbi talált egy btc miner zip valamit legutóbb a c:/....temp mappámban, pedig nem böngészek ész nélkül, 10+ év alatt ez az első "vírusom" :D Mit érdemes még lefuttatni, hátha talál valamit? :U :R Kaspersky?

[ Szerkesztve ]

F1

(#70712) Pano válasza Szellem. (#70710) üzenetére


Pano
addikt

Van hazai support? Úgy emlékeztem, hogy az megszűnt. De lehet az F-Secure-val keverem.

[ Szerkesztve ]

(#70713) Szellem. válasza Pano (#70712) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Van. A Veracomp Kft. vette át, ami egy az egyben a 2f Kft. utódja. Viszont, ők csak a hazai viszonteladóknál vásárolt kulcsokra adnak terméktámogatást.

(#70714) MutantZombie


MutantZombie
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#70715) Kékes525


Kékes525
félisten

[link] Itt írják a legújabb Malwarebytes megjelenését (4.4.11). Hol lehet ezt letölteni, mert a programon belül a frissítés nem tölti le, csak adatbázist frissít, a site-on pedig csak régebbit találok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#70716) Fire/SOUL/CD válasza Kékes525 (#70715) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A gyári oldalról már a 4.4.11.149 jön le és települ.
(Most töltöttem le és telepítettem direkt)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#70717) Kékes525 válasza Fire/SOUL/CD (#70716) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, feltettem. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#70718) Pano


Pano
addikt

Ha ez tényleg 1 év 10 PC ennyiért, akkor akinek kell azonnal csapjon le rá (bitdefender). :D

[ Szerkesztve ]

(#70719) Moonwolf válasza Pano (#70718) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Mi ez a szmájli a mondat végén? :)

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#70720) Pano válasza Moonwolf (#70719) üzenetére


Pano
addikt

Nincs mögötte rossz gondolat, nem véleményt fejez ki. De abban igazad van, hogy nem a legjobban odaillő smiley-t választottam. :)

[ Szerkesztve ]

(#70721) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!
Be van kapcsolva a Defenderben (win10) a zsarolóprogram védelem. Minden ok vele, de pár óránként jön egy ilyen értesítő figyelmeztetés:

Egyik meghajtómon sincs DR0 nevű könyvtár. Vajon mi lehet ez?

(#70722) Moonwolf válasza Pano (#70720) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Valós ajánlat lehet? Mennyi ideig lehet egy ilyen licensz kulcsot beaktiválni?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#70723) csaba1203


csaba1203
addikt

Most megnyugodtam, hogy jó a védelem a gépemen..... :)
- [link]

(#70724) Pano válasza Moonwolf (#70722) üzenetére


Pano
addikt

Notebook.hu nem szokott ilyen újra értékesített szürke cuccokat forgalmazni. Legalábbis én nem tudok róla.
Vásárlás után meddig lehet beaktiválni, az passz. Érdemes rákérdezned.

[ Szerkesztve ]

(#70725) ƵøŁĭ válasza csaba1203 (#70723) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Az a baj, hogy szar mintákkal bohóckodik, azaz minden eredmény egy vicc. Normális minták mellett érdekesebb lenne.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#70726) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#70725) üzenetére


csaba1203
addikt

Szerintem a tesztjei nincsenek szponzorálva ezért lehet támpont egy laikus embernek...
A minták persze relatívak honnét szerzi be nem tudom de a videói számomra nagyjából fedik a valóságot.

(#70727) Pano válasza csaba1203 (#70726) üzenetére


Pano
addikt

Az a baj ezzel a tesztelősdivel, hogy egyik sem jó. Se a "hivatalosak" se azoké, akik kedvtelésből, kíváncsiságból csinálják. Teljesen mindegy mennyire jó, nem jó a metódus amit alkalmaznak.
Kicsit olyan az AV tesztelgetés mint a meteorológia, de simán ki merném jelenteni, hogy az utóbbi pontosabban és jobban mérhető.

Ha az ismertebb, nagyobb nevek közül választ az ember, -függetlenül attól, hogy melyiket terméket választod- már megtetted e téren ami tőled telt. Utána jön az ismeretek elsajátítása és alkalmazása a mindennapokban. Ez a legtöbb amit te, mint felhasználó megtehetsz.
Teljesen bevédve soha nem leszel, nem lehetséges. Minden védelem ellenére számolni kell azzal is, hogy fenn áll a lehetőség a tévedésre (biztonsági mentések alkalmazása).

Tehát, -lehet most kapni fogok a fejemre-, de felejtsétek el az összes tesztet. Ideje leszokni róla, tévútra visz. Lassan már egyenértékűek lesznek az álhírekkel.
Érdekességnek lehet nézegetni ilyeneket, hogy az ember ösztönös kíváncsiságát és "meg akarom érteni" ingereit kicsit lehűtse. Úgy kell rá tekinteni, mint egy hihetetlen vagy ufo magazinra.

Válaszd ki azt a terméket ami számodra a legszimpatikusabb, ami nem zavarja a köreidet, a munkádat, az eszközeid használatát. Már mindegyik ismertebb, régi motoros AV fejlesztő terméke van olyan szinten, hogy biztonság szempontjából nem tudsz rosszul dönteni.
Amit esetleg még figyelembe lehet venni az a support szintje és hogy ha az AV hibázik, akkor manuálisan eltávolítják a gépedről (ez az adatvesztéstől nem feltétlen fog megóvni).

[ Szerkesztve ]

(#70728) Mikulásbá válasza Pano (#70727) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én speciel egyetértek. :K

(#70729) csaba1203 válasza Pano (#70727) üzenetére


csaba1203
addikt

Igazad van nekem jelen pillanatban a BTS adja ezen szempontok alapján a legtöbbet.
Kaspersky fanatikus vagyok és most is van KAV licenszem, amit hivatalos magyar disztribútortól vettem de annyira lelassítja a notim, hogy inkább nem használom...
A böngészést teljesen ellehetetleníti idővel ami a legnagyobb érvágás nálam.

(#70730) Benhill válasza Moonwolf (#70722) üzenetére


Benhill
senior tag

ez most termékszámra keresve, mindenhol ennyi, van ahol olcsóbb is.

(#70731) Semplar válasza Mikulásbá (#70728) üzenetére


Semplar
őstag

:K Teszt = marketing. A kiberbűnözés után lohol mindegyik védelmi cég.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70732) riki válasza ƵøŁĭ (#70725) üzenetére


riki
senior tag

Szia.
Megkérdezném, mi a véleményed a router frimware-be integrált vírus védelmekről. PLd. Asus Trend mikro,Tplink HomeShield. Érdemes e rá előfizetni ? Köszi előre is a választ. :F
Te miért nem csinálsz ilyen videókat ? Tudom hogy tanulsz rendületlenül, de a te tudásoddal, mintáidal ,hiteleségeddel, aratnál rendesen. :R

(#70733) junior11 válasza csaba1203 (#70729) üzenetére


junior11
veterán

Szia, én éppen ma aktiváltam az egyik [promójukat] , android telefonokra itthon jó lesz, jövőhéten jár le az egy éves Eset előfizetés, Windows 10 alatt a Microsoft Defender van, bár lehet, valamikor ismét kipróbálom milyen jelenleg a BD, tavasszal néztem rá utóljára pár nap erejéig, amúgy a Defender jól teszi a dolgát nálam.
Mennyire fogja a gépet nálad? Vannak bugok, fals riasztások? Webes védelem során a https scan-t használod vagy kikapcsoltad? Még mindig magas a memóriaigénye és lassan, cput pörgetve percekig frissít? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#70734) Szellem. válasza Pano (#70727) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Igazad van. Egyik teszt sem ér már semmit. El kell felejteni mindegyiket és felesleges figyelembe venni őket. Már nem az igazságot tükrözik. Sem felismerés, sem proaktív blokkolás, sem pedig teljesítmény terén.
Azt kell megnézni, hogy az ember saját környezetében hogy teljesít az adott termék és azt kell használni ami a legkevesebb vagy semmilyen gonddal nem jár. Nagyon lámának kell lenni ahhoz, hogy ma valaki vírust kapjon. Aki meg ész nélkül használja a gépét, annak az összes antivirus egyszerre feltelepítve sem ad 100%-os védelmet.
Antivirus= Nyugodt zavartalan munka

(#70735) ƵøŁĭ válasza csaba1203 (#70726) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Sajnos semmilyen következtetést nem lehet levonni ebből. Megközelítőleg 5 percbe kerül ezeknek a dolgoknak az előkészülete. Valószínűleg a minták nem validáltak csak simán honeypotból lett összegyűjtve a virussign által amelyeket a srác letöltött. A futtatáshoz felhasznált fájlok meg értelmetlenek. A fel nem ismert fájlok között meg biztosan van nem káros és NEM IS FUTTATHATÓ állomány.

Hozzá nem értő ember bolondítja meg a többit.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#70736) csaba1203 válasza junior11 (#70733) üzenetére


csaba1203
addikt

Gépfogás nincs nálam. A frissítések sem okoznak lassulást és nincs hűtőventi pörgés sem...
Ugyanezt a KAV-ról sajnos nem tudom elmondani.
A védelem alapra van állítva tesztelni nem szoktam de megbízom a termékükben.
Valószínű a notimra lett optimalizálva. :D :DD

(#70737) ƵøŁĭ válasza riki (#70732) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia!

Én maximum az AdGuard Home-ot párosítanám kliens oldalról egy többeszközös védelemmel.

Azért nem csinálok videókat, mert nem tudom reprezentálni a valóságot. Idő, pénz és szaktudás kell ehhez. Nagy volumenekben kell gondolkozni amit magánszemély aligha tud kivitelezni. :)

Egyszer már csalódtam ebben a témában. :K

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#70738) zazenke


zazenke
őstag

Hát na :) már két hónapja hogy érdekes jelenséget vettem észre több böngészővel mégpedig azt hogy ha rákeresek pl az izületi fájdalmakra akkor mindíg az első találalati oldalon olyan külföldi oldalakra visz fel a a gép amik nem is magyarnyelvűek és kétes dolgokat akarnak rámsózni. sokszor nem is illik a keresési témához . Hiába ellenőriztem hogy mi a kereső szolgáltatóm ami rendbe volt már nem volt ötletem semmi. az volt a furcsa hogy alapból magyar linkekeknek tüntek a találati címek de rányomva mégse az volt még a tartalma sem. kaspersky és norton alatt sem volt javulás pedig még a net pluginjeik is telepítve voltak és teljes rendszer keresés sem látott semmit. Malwarebytes free sem látott semmit. Elindítottam egy új MB trial premium verziót(mert engedte) . közben böngészgettem és megint jöttek a hülyébbnél hülyébb találatok de rákattintva már a MB tiltotta az oldalt. Végigfutott a keresés és talált a felhasználó / appdata/roamingban egy fájlt amit feltőltve a virustoatalra csak 2 találat volt valami nevesincs vírusírtó mindkettő. Hát hagytam hogy karanténozza a MB és azóta csodák csodája nincsennek nem oda nem illő külföldi oldalakra vivő találaltok. Nem tudom mire vélni a dolgot mindenesetre úgydöntöttem marad a MB és a windows saját védelme és NIS 360 at is levettem a gépről. Pont jött egy Black friday akció és 40% os áron vettem MB licenszet. ez fog maradni. És már nem az első alkalom hogy ez a progi húz ki a bajból hiába mondják hogy ez csak kiegészítés meg nem teljes értékű mégis valahogy rendre ráver a nagyobb nevekre bár lehet hogy csak nálam jött le így a dolog

(#70739) Mikulásbá válasza zazenke (#70738) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Reklámblokkolód van? Az uBlock Origin nagyon ajánlott a böngészőbe.

(#70740) zazenke válasza Mikulásbá (#70739) üzenetére


zazenke
őstag

adguard free van de nem reagált csak néha

(#70741) Cs1csó válasza zazenke (#70738) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg még futtasd ezeket - bezárt böngésző mellett - AdwCleaner, EMsisoft EK, DrWebCureIT

(#70742) zazenke válasza Cs1csó (#70741) üzenetére


zazenke
őstag

már nem kell a malwarebytes helyretette a rendszert

(#70743) ƵøŁĭ válasza zazenke (#70738) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Mutasd már meg, hogy mi lett karanténozva. :)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#70744) zazenke válasza ƵøŁĭ (#70743) üzenetére


zazenke
őstag

az a neve hogy Piacerebbe.exe.com más is rákeresett a vírustotalon előttem az biztos és azt se tudom hogy köze van e a jelenség megszünéséhez vagy esetleg ahhoz lehet köze hogy a norton eltávolításával viszalett engedélyezve a win 10 saját tűzfala mivel az nincs az MB-nek. És esetleg a tűzfal valamit helyretett . Ezt most csak én filkozofálom ennyire nem értek hozzá. Az MB naplófájlába ez a bejegyzés kerül melyben a legit szó ha mindenigaz csak azt jelenti hogy egyszer engedélyeztem mert nem iktattam ki egyből hogy felbírjam tenni a vírustotalra. : Legit.MisusedLegit.AutoIt, C:\USERS\ATTILA\APPDATA\ROAMING\PIACEREBBE.EXE.COM

(#70745) Fire/SOUL/CD válasza zazenke (#70744) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Boot-os víruskergetőt indíts, mert ez biztosan kártevő.
Azt, hogy milyen típusú a kártevő, nem lehet meghatározni, mert a telepítést követően (amire Te adtál engedélyt), több tucat oldalt(kártevőt tartalmazó oldalt) kezd el ping-elni, és ami még él, onnan a legkülönbözőbb típusú kártevőt szedi le("mezei" vírustól, a keylogger-en át a Ransomware-ig bármit)
Kaspersky/Emsi/Avira stb stb boot-os lemezt kiírni (pendrive-ra, esetleg cd/DVD-re) arról boot-olva írtás.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#70746) zazenke válasza Fire/SOUL/CD (#70745) üzenetére


zazenke
őstag

de már megszünt a jelenség mióta fent van a malwarebytes már nincs gond

(#70747) Mikulásbá válasza zazenke (#70746) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ettől függetlenül egy Kaspersky Rescue Disc futtatása erősen javasolt.

(#70748) Fire/SOUL/CD válasza zazenke (#70746) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Utólag telepíthetsz bármit, az már "semmit" nem ér...
Akkor is kell egy Boot-os kereső...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#70749) Vasti74 válasza zazenke (#70746) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Megszűnt a szemmel is jól látható jelenség - de a legtöbb kártevőben pont az a szemétség, hogy nem nagyon dobálnak fel ablakokat arra figyelmeztetve, hogy vigyázz, mert megfertőzték a gépedet ;-)

(#70750) Cs1csó válasza Vasti74 (#70749) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nem is klasszikus értelemben vett kártevő lehetett, csak valami "PUP" ami inkább zavaró bosszantó mint kárt okozó.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.