Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69201) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Az Avast használata mellett döntöttem, úgy láttam egész jól teljesít.
Firefox-ot használok, az ajánlott bővítményeket mindenképpen telepítem hozzá.
A vírusírtó mellé az összefoglalóban említett 5 programból melyikeket célszerű feltenni? Mindegyik ingyenes azok közül?
Egy fix gèpre kellene, tehát a kaspersky hordozható vírusírtó kiesne, illetve azok èrdekelnének, amelyek ingyenesek és ha van átfedés funkcionalitásban, akkor a felhasználóbarátabb app.
Előre is köszönöm!
Nagyon részletes az összefoglaló, ezt külön köszönöm! :R

(#69202) féldekás válasza féldekás (#69201) üzenetére


féldekás
aktív tag

Tulajdonképpen ezekre a kiegészítő alkalmazásokra gondolok. Gondolom ingyenes komplett csomag nincs, ezért gondoltam, hogy így külön állítanám össze a védelmet.
Malwarebytes Anti Malware,Hitman Pro,Emergency Kit,Zemana Anti-Malware
Comodo, Windows Firewall Control, ZoneAlarm

(#69203) Cs1csó válasza féldekás (#69202) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, a kevesebb több elvet kövesd:
Windows 10-en elég akár a Defender is ha ingyenes külső akkor nem rossz választás az Avast amennyiben jól muzsikál a gépeden ha mégsem tetszik és váltanál szintén más ingyenes külső védelemre akkor még ajánlott lehet a Kaspersky Free.

Egyéb:
- minden legyen naprakész: oprendszer, böngésző, programok
- böngészőben használd az Ublock Origin kiegészítőt, és esetleg az Avast saját kiegészítőjét is felteheted a keresési találatoknál kis zöld jelzés lesz a megbízható oldalaknál és piros a problémás oldalaknál amire nem érdemes kattintani
- időszakosan - pl. 1-2 hetente - vagy ha valamire gyanakszol (pl. érthetetlen módon megnőtt processzorhasználat, vagy lassuló gép stb.) akkor le lehet futtatni pár olyan kiegészítő védelmet melyek telepítést sem igényelnek, pár ajánlott:
- Adwcleaner (ez azért is fontos, mert a böngsző a leggyakoribb kapu a vírusoknak és egyéb kártékony programoknak ez pedig elsősorban azt vizsgálja)
- Emsisoft EK
- DrWebCureIt

A többi kevésbé hasznos.

Ha szeretnéd a tűzfaladon a ki/be forgalmat jobban átlátni akkor a Windows Firewall Controll vagy a Simplewall jó választás alapvetően ezek a Windows tűzfalához adnak hozzá egy jobban áttekinthető kezelőfelületet.

A többit felejtsd el.

Főleg a Zemana-t és a Comodo-t meg a ZoneAlarm-ot. Az MBAM-ot pedig azért mert túl agresszív marketinget folytat.
A HitmanPro pedig csak - ha jól tudom - telepítés után 30 napig ingyenes és elég sok fals pozitív vagy inkább olyan találatokat ad ami nem káros hanem pl. valami böngészős süti stb.

A HitmanPro-t esetleg akkor futtasd/telepítsd (ha jól tudom nem is szükséges telepíteni elegendő az "egyszeri vizsgálat" opciót választani)
Ha korábban említett "gyanú" ébred benned, hogy valami nem okés a rendszereden.

(#69204) féldekás válasza Cs1csó (#69203) üzenetére


féldekás
aktív tag

Rendben, köszönöm. :R
Lehet csak a Defendert fogom hagyni a Win-en.
Böngészőben ezeket adtam hozzá: uBlock Origin, Bitdefender Traffic Light(gondolom ez helyettesiti az altalad emlitett netes avast bovitmenyt), Zenmate.
Talán ez még nem túl sok.

(#69205) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Az avg internet sec-et mennyire ajánlott most most win 10-en használni defender helyett? Van hozzá kulcsom felraktam, igazából észre se veszem, hogy a gépen van de nem tudom jobb e.

hmm...

(#69206) sfefe válasza Cs1csó (#69203) üzenetére


sfefe
őstag

Szia!

Olyan kerdesem lenne, hogy paromnak ugye w10 van es a defender megy alapban. ( eddig w7et hasznalt )
Ott az Avast volt felteve es abban volt az Avast passwords. De azt ugye csak az Avastal egyutt lehet hasznalni?
Ha igen itt a defenderben nincs vmi hasonlo megoldas?

Koszi
sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#69207) ƵøŁĭ válasza salaud (#69199) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Érdekességképpen a Dr.Web,K7,Qihoo és Bullguard is összeakadt vele.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69208) Cs1csó válasza sfefe (#69206) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudok róla, de ha böngészős jelszavakhoz kell akkor jó választás lehet a BitWarden, böngészőkiegészítő formájában lehet telepíteni minden mainstream böngészőbe és egy mesterjelszó beírása után elérhetőek az online tárolt jelszavak. Nagyon kényelmes megoldás. Az online tárolás miatt egyesek kockázatosnak tarthatják.
Ha olyan kell ami nem Online akkor esetleg a KeepassXC lehet még megoldás.

(#69209) morfondőr válasza Cs1csó (#69208) üzenetére


morfondőr
őstag

Titkosítva van tárolva a jelszó adatbázis online, ha valaki megszerzi, sokat nem tud vele kezdeni. Egyébként ha jól tudom Bitwarden is támogat helyi adatbázist.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#69210) salaud válasza ƵøŁĭ (#69207) üzenetére


salaud
aktív tag

Erre szoktam mondani, hogy "ilyen az élet, Babolcsay néni". Játszani Defender mellett is tudok. A Huorong 100+ napig védte a gépem, vírust nem kaptam mellette. Akkor Defender mellett sem fogok. <vállvonós, leszarós smile> :DDD

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#69211) Cs1csó válasza morfondőr (#69209) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt csak azért említettem mert az extrém paranoiások nem szeretik az online tárhelyet. A LastPass-nak volt már botránya, hogy sérült az adatbázis vagy valami hasonló nem tudom pontosan mi történt, de valami biztonsági ügyük volt az tuti.

Nekem is megfelel az online tárolás, amúgy egy elég durva mesterjelszót használok.

(#69212) Cs1csó válasza salaud (#69210) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 végső érvnek én is ezt szoktam mondani, ha AKÁRMILYEN védelem mellett sem volt fertőzésed és valós vírusriasztásod sem nagyon akkor kb. akármelyik "ismertebb" védelem mellett el tudsz lenni.
Ennek a logikai eszmefuttatásnak pedig az a vége, hogy akkor igazán EGY dolog számít: hogy minél kevésbé zavarja az embert a védelem, ne lassítson, ne akassza a programokat stb. és esetleg pár erősen szubjektív ok:
- biztonság érzete legyen a felhasználónak, és a program felület, megjelenése is megfelelő legyen

(#69213) morfondőr válasza Cs1csó (#69211) üzenetére


morfondőr
őstag

Igen volt, de ott sem szereztek meg jelszavakat talán, hanem "csak" a felhasználók adatait! Persze mindenkinek szíve joga hol tárolja a jelszavait, én elégedett vagyok a Bitwardennel. És az egyetlen open source jelszókezelő.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#69214) Cs1csó válasza morfondőr (#69213) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyetlen? Az AlternativeTo szerint a KeePass és a KeePassXC is open source, és még pár de azok kevésbé kedveltek.
Nekem is a BitWarden vállt be, nagyon szeretem.

(#69215) sfefe válasza Cs1csó (#69208) üzenetére


sfefe
őstag

Ok koszi megnezem.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#69216) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A Kaspersky-nek van magyar terméktámogatási elérhetősége?

(#69217) riki válasza timelord1987 (#69216) üzenetére


riki
senior tag

Elméletileg itt segítenek : [link]
Úgy tudom kivonúltak ,megszünt a Magyar képviselet. :U

[ Szerkesztve ]

(#69218) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Megjelent az ESET Protect felhő alapú védelem, elsősorban üzleti felhasználásra, elég ígéretesnek tűnik.

(#69219) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#69218) üzenetére


Jack Oneill
veterán

De ahogy latom, ez inkabb, csak egy vezerlopult a ceges verziokhoz.

(#69220) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Ahogy látom a Kaspersky is elkurvult.
Northguard néven ez egy másik cég, és eladták a Kasperskyt, vagy a Kaspersky csinált egy másik céget ezen a néven?
Egy az egyben ugyan az a kezelőfelület:

(#69221) csaba1203 válasza Szellem. (#69220) üzenetére


csaba1203
addikt

:Y
Ez valami fake lehet.....

(#69222) Szellem. válasza csaba1203 (#69221) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem fake. av-tests.org oldalról vettem a tesztelt AV termékek között van.
Egy az egyben KIS.

(#69223) LeslieG Jr. válasza Szellem. (#69220) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Persze hogy Kaspersky. Mivel implementálják az egész KIS-t. :DD

[link]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#69224) Szellem. válasza LeslieG Jr. (#69223) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Konkrétan ez a Kaspersky cége egy az egyben. Csináltak egy ilyen nevű céget, de ugyan az a két cég és termék.

(#69225) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Ingyenes Avast helyett van fizetős megoldás ami mérhetően jobb megoldást jelenthet (akár extra funkcióval amit most nem használok, pl. tűzfal, akármi... nem ismerem mik az extra lehetőségek)?
Tavaly HTPC/NAS-on sikerült egy zsarolóvírust bekapni mellette... úgy, hogy ott semmilyen érdemi netezés nincs mellette. Desktop gépen, aktív használat mellett nem volt gond.

Visszaolvasgattam de én nem látok egyértelműen jó/jobb megoldást az ajánlásokból ill. a tesztekből.
Kaspersky: Jó, sőt, talán a legjobb de teljesítmény és kompatibilitási problémákat látok.
F-Secure: a saját védelem hiánya nekem elég gáznak tűnik.
ESET: erre se láttam egyértelműen pozitív véleményt.

Köszi!

szerk: Ill. most desktopon fut egy Malwarebytes Anti-Malware is mellette. Ahogy néztem önmagában elég gyengének tekinthető, de itt-ott feldob blokkolt konnekciót amire pl. az Avast semmit nem reagál.

Böngésző oldalról is jöhet tipp, nem igazán értek hozzá. FF-ban fut egy Nano defender és uBlock Origin. Ennél van jobb megoldás?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69226) Cs1csó válasza sb (#69225) üzenetére


Cs1csó
félisten

Windows 10-es gépen a beépített Defender jó választás. Mellette:
- a pótolhatatlan adataidról legyen legalább egy OFFLINE mentés (lehet még mellette online mentés is és esetleg másik offline) hangsúlyozom, csak a pótolhatatlanokról. A filmeket le lehet tölteni újra, azoknak elég lehet a HDD meghibásodása ellen valamilyen adatbiztos RAID megoldást választani.
Zsarolóvírus ellen csak EGYETLEN 100%-os megoldás van, ha az adataidról még 1-2-3 helyen van mentés (az említett offline mindenképpen ajánlott)

- a rendszered, a programjaid legyenek naprakészek. Böngészőben elegendő az Ublock Origin.

Ingyenes vonalon ha nem akarsz Defender-t akkor a Kaspersky Free-t is kipróbálhatod. Talán még jobb is mint pl. az IS fizetős változat mert hiányzik belőle a sok fölösleges sallang.

Tűzfalnak elegendő a Windows saját fala, ha nagyobb kontrollt akarsz felette akkor arra is van megoldás pl.
- Windows Firewall Control program ami egy GUI-t ad a Windows 10 tűzfalához és ezért átláthatóbb
- Simplewall -ez is hasonló megoldás mint a WFC de ez még alapban tudja a Windows telemetriát, egyéb adatküldést "kémkedést" blokkolni

MBAM felejtős legalábbis rezidens (folyamatos valós idejű védelem)
Van pár ingyenes telepítést sem igénylő program amit hébe-hóba vagy gyanú esetén lehet futtatni pl. AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIt
Esetleg fel lehet tolni az MBAM-ot de érdemes kikapcsolni a próbaidőszakot és a valós idejű futtatást így ingyenes módban csak kézi indítással futtatni. Sajnos ezt eldugták a beállításai között de ha végignézed akkor meg fogod találni.

Az előbbieket telepíteni sem kell.

(#69227) Kékes525 válasza Cs1csó (#69226) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi a baj a MBAM valós idejű védelemével?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69228) Cs1csó válasza Kékes525 (#69227) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmi jót nem olvastam róla itt az utóbbi időben, hogy önálló védelemnek ajánlani lehessen. Kiegészítő védelemnek jó de ott sem valós idejű védelemként.

Most őszintén egy Kaspersky, ESET, mellett mi haszna?

[ Szerkesztve ]

(#69229) Kékes525 válasza Cs1csó (#69228) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Nem azért kérdeztem. Most legtöbb időmet a járvány tölti ki (biológus vagyok). Le vagyok maradva a topik figyelésével. Régebben még ajánlott volt...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69230) Cs1csó válasza Kékes525 (#69229) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem akkor is csak:
- az ingyenes változata
- nem valós idejű, folyamatos védelemként csak időszakos futtatásra

Ezen a manapság divatos betegségen már túl vagyok - gondolom teszt nem volt - egyetlen tünetem volt (és sajnos még van) hogy nincs szaglásom és ízlelésem. Remélem visszatér mert 5 érzékből 2 kilőve így azért nem olyan jó az élet.

A szaglásomat szoktam "tréningezni" de még nem sok eredménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#69231) Kékes525 válasza Cs1csó (#69230) üzenetére


Kékes525
félisten

Néhány hónap múlva visszatér. Szedjél [Milgamma N lágy kapszula] , gyorsabban jön vissza a szaglásod és az íz érzésed. Olyan Milgamma kell ami mind a három vitamint tartalmazza: B1-vitamin-származék, B6-és B12-vitamin. Van olyan ami csak kétfélét, de ez jobb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69232) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#69229) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Én biomérnök😎. Amúgy Defender mellett használható szépen viszont sok a téves riasztása.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69233) defyhb


defyhb
lelkes újonc

üdv!

Bíznátok a flubot fedex malware kapcsán az androidos vírusírtók „system clean“ döntésében?

A mobil fertőzött VOLT. A flubot malware removerrel eltávolítottam és egyéb AV programok (nevesek, Avast, Kaspersky, Bitdefender) azt mondják mind, hogy nincs fertőzés. Se flubot se más.

Kérdés: ELHIGGYEM-E? Azért nem babra megy a játék, kollegámnak 170.000 ft mobilszámlát hozott össze a flubot.

(#69234) gregory91 válasza defyhb (#69233) üzenetére


gregory91
senior tag

Ezért is nem ártana letiltatni a szolgáltatóknál az emelt díjas szolgáltatásokat.Na meg nem bedőlni ezeknek,és előtte utána nézni mi ez az egész....
Nézd meg azt is hogy hova hívogat, "küldözgetett" pénzt és vedd fel a tiltólistára.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#69235) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok. Jó másfél éve nem nyitottam meg a topikot, azóta Defendert használtam (ez lehet akár pozitív visszajelzés is neki), de 2 napja tele lett vele a tököm. Akit érdekel a történet:

Éppen jött a qBittorrenthez egy update, amit az első értesítésnél le is töltöttem hozzá (4.3.4.1) és szokásához híven jelzett is rá a defender, amit pedig be is raktam a kivételek közé. Lefrissítettem, a végén ugyanúgy küldte az értesítéseket hogy nem tetszik neki a qBittorrent, megint beraktam a kivételekbe, végre elhallgatott. Ez eddig rutinfolyamat, amit mindig megcsinálok ha update jön a qBittorrenthez.

Azonban most nem állt meg itt. Kb. 3 órával a frissítés után zároltam a gépet, mert el kellett mennem. Előtte még hallottam, hogy küldött valami egy értesítést (azt hittem a steam frissített vmit). Mikor visszamegyek, látom, hogy a defender volt és szőrén-szálán eltűntette az egész qBittorrentet :Y . Igazából ez nem is akkora gond, mert 30 másodperc újratelepíteni, de ekkor vettem észre, hogy a config fájlt is eltűntette, az összes beállítás eltűnt a qBittorrentből (nem 2 beálltás volt benne az alapértékről módosítva és nem is 3 torrent futott alatta) :o

Még az is nagyon idegesító, hogy heti egyszer úgy gondolja, hogy valamiért leállítja a védelmi szolgáltatást (piros x lesz az ikonján) és csak úgy indul újra, ha 3x újraindítom a gépet. Lefuttattam rajta egy teljes rendszervizsgálatot és nem talált semmi kártékonyat...

Alternatívában 5 perc av-comparatives után az esetben gondolkodtam (könnyen tudnék kulcsot szerezni hozzá), mert ameddig 2 éve kicsit türelmesebb időszakomban fent volt 2 hétig a gépen, nem tapasztaltam semmi problémát vele (ellenben a Kasperskyvel, ami többször döntött úgy, hogy ő most bekékítené a windowsomat, nem egyszer egy másfél órája szerkesztés alatt álló excel táblázat közben....

Végül pedig a kérdésem: Vannak-e általánosabb gondok, hibák az esettel, vagy nyugodtan mehet a gépre? :R

(#69236) Pano válasza FistXL (#69235) üzenetére


Pano
addikt

Nem jellemző, hogy problémák lennének az ESET-el, de minden antivirus szoftver sajnos magában hordozza a lehetőséget. Egyik kevésbé, míg másik nagyobb eséllyel.
Pár hónapja a céges gépek fel lettek szerelve vegyesen nod32-vel és eset internet security-vel (nem endpoint security, sima termékek). Eddig egyik kolléga se jelzett semmilyen kellemetlenséget, problémát. Az sem, aki amúgy soha nem használ AV-t.
De tudni kell, hogy magasan képzett IT-s szakemberekről van szó, másként kezelik/használják a kezük alatt lévő PC-t mint egy átlagfelhasználó.
Igazából a legjobb az általad használt környezetben kipróbálni.

F-Secure ami még ilyen szempontból szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#69237) defyhb


defyhb
lelkes újonc

"Ezért is nem ártana letiltatni a szolgáltatóknál az emelt díjas szolgáltatásokat"

semmifajta EMELT DÍJAS szolgáltatást nem volt..... totál mezei számokra küldözgetett SMS-t... számold ki 3-4000 db sima sms kiküldése pl menni lenne..

"Nézd meg azt is hogy hova hívogat, "küldözgetett" pénzt és vedd fel a tiltólistára."

Hát most már UTÓLAG felveheti az egész világot tiltólistára.... de a csekket ki kell fizetni...

(#69238) Cs1csó válasza FistXL (#69235) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem nem szokta magát a Defender inaktiválni. A Qbittorrent problémára nekem az vált be, hogy kikapcsolta a PUA védelmet. Ami kb. minden védelemnél kérdéses.

(#69239) junior11 válasza Cs1csó (#69238) üzenetére


junior11
veterán

Egy időben nekem is csinált ilyet párszor, de aztán abbahagyta.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69240) Szellem. válasza FistXL (#69235) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ahogy a kolléga írta, egyszerűen a PUA védelmet kell kikapcsolni. Alap esetben nincs bekapcsolva, nem véletlenül. Ez egy érzékeny és kérdéses terület ma is az antivirus gyártók körében.
Például a Kaspersky is lazán kezeli ezt a területet. Ellenben sok AV esetén csak a probléma van velük.

(#69241) Cs1csó válasza Szellem. (#69224) üzenetére


Cs1csó
félisten

A neten azt írják, hogy ez egy "dán" cég. Amúgy ennek van ingyenes programja pl. az a Security Cloud az ingyenes?
Ahogy nézem ez valami fizetős adattár lenne adatvédelem. Amúgy egy komoly haszna van, ha csinálnak egy ilyen megoldást, mégpedig az, hogy Dánia EU-s tagország tehát így egy olyan termékük lehet ami EU-s.

[ Szerkesztve ]

(#69242) Szellem. válasza Cs1csó (#69241) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Attól még mert dán cég, még a Kaspersky csinálta. Pont amiatt amit lentebb írtál.

(#69243) Cs1csó válasza Szellem. (#69242) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért bevallom, ez szerintem IRGALMATLANUL szánalmas, és abszurd is.

(#69244) Szellem. válasza Cs1csó (#69243) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én sem lelkesedtem amikor megláttam. Szerintem így próbálják visszahozni a nevüket, mert ugye lejáratták őket azzal, hogy adatokat lopnak a KSN-en keresztül, stb. Persze, erre bizonyíték végül nem volt, a nevüket megtépázta.
A termék ugyan az detto, csak nem zöld, hanem kék és nem Kaspersky a neve.

[ Szerkesztve ]

(#69245) Pano válasza Szellem. (#69244) üzenetére


Pano
addikt

Huawei lépett hasonlót, amikor Honor néven csinált egy vállalat leágazást. Lényegében ugyan úgy Huawei telefonok, a rendszer is ugyan az de mivel EU-ban alapították a céget a termékekre más feltételek vonatkoznak, mint a kínai anyavállalat által gyártottakra.
Szerintem itt is hasonló megfontolás állhat a dolog mögött.
Kiskapuzás.

[ Szerkesztve ]

(#69246) FistXL válasza Szellem. (#69240) üzenetére


FistXL
aktív tag

Ez lenne az a beállítás ? Rég volt újrarakva a gép és asszem 2 dolgot is be akart kapcsoltatni mikor telepítés után írta a Defender, hogy ez meg az a védelmi beállítás nem tetszik neki. Megvárok még egy qBittorrent frissítést (persze most már kimentett config fájllal), hátha most nem hülyül meg.

(#69247) Cs1csó válasza FistXL (#69246) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, a "vélhetően nemkívánatos alkalmazások eltávolítása" na az ne legyen bejelölve.

Inkább csak baj van vele, mint amennyi előnyt nyújt.

(#69248) shield


shield
őstag

Sziasztok!
Próbaképp felraktam a Kaspersky free-t, az lenne a kérdésem, hogy lehet beállítani, hogy én döntsem el egy fájl törlését és ne a program. Gondolt egyet és olyan fájlt törölt, amit más progi békén hagyott.
Négy lehetőséget találtam a Művelet fenyegetés észlelésekor pontnál.
1- Művelet automatikus kiválasztása
2- Vírusmentesítés: törlés, ha a vírusmentesítés nem sikerül
3- Vírusmentesítés: blokkolás, ha a vírusmentesítés nem sikerül
4- Értesítés

A biztonsági szintet Ajánlott (közepes)-ra van állítva.

A felhasználónak nincs lehetősége úgy dönteni, hogy megtartja a fájlt? :F

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#69249) Cs1csó válasza shield (#69248) üzenetére


Cs1csó
félisten

az egyik első beállítási oldalon az automatikus döntés elől vedd ki a pipát, kapásból nem tudom most a felületet, de az a lényeg.
Értesítsen és blokkolás.

A biztonsági szintet hagyd alapon inkább több fals találat lesz mint erősebb védelem.

[ Szerkesztve ]

(#69250) shield válasza Cs1csó (#69249) üzenetére


shield
őstag

Az automatikus elől kivettem, az Értesítés-t pipáltam be a Vizsgálat-oknál, de így is törölt megkérdezés nélkül. Máshol nem találtam rá lehetőséget.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.