Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Cs1csó


Cs1csó
félisten

(#63002) mjani1172


mjani1172
addikt

Nagyon gondolkodom valami plusz védelmen, és ez a BD mindig elgondolkodtat, itt nagyon népszerű, de több tesztben meg az Eset nagyon elveri, (persze fordítva is látni) azonban itt nem látom a nagyon ajánlottak között.
Van ennek valami oka?

(#63003) junior11 válasza mjani1172 (#63002) üzenetére


junior11
veterán

A BitDefendert kipróbálhatod, van a Total Security 2020-asra 90 napos promó, 5 eszközre, aztán meglátod tetszik vagy sem. Én egy laptopon és két android telefonon használom, eddig nincs gond vele. BD egy picit nehezebb szokott lenni, mint a beépített Windows Defender, és több ramot kér.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63004) mjani1172 válasza junior11 (#63003) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem igazán értek hozzá, és ez a kipróbálás sem tudom hogy mit tudnék vele csinálni.
Itt akkor kell működnie, ha valamit bekapnék, de addig mindegyik jó. :)
Csak akkor van gond amikor jön a nagy nap.

(#63005) Szellem. válasza mjani1172 (#63004) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha már ilyen heavyweight vírusirtót keresel, akkor a BD helyett én a Kasperskyt javasolom! Próbáld ki azt! Szerintem jobb megoldás, mint a BD és könnyebb is picivel!

(#63006) Cs1csó válasza mjani1172 (#63004) üzenetére


Cs1csó
félisten

Figyelj a BD is egy jó termék, az hogy milyen körülmények között hasal el az egyéni helyzettől függ. A "próba" itt azt jelenti, hogy a te szoftver + hardver kombódon megnézd, hogy muzsikál: mennyire terheli a gépet, akasztja e valamelyik programodat stb.

[ Szerkesztve ]

(#63007) mjani1172


mjani1172
addikt

Köszönöm a válaszokat.
Lehet hogy félreérthető voltam én az esetet használnám inkább.
Régebben már használtam, így talán könnyebben átlátom.

[ Szerkesztve ]

(#63008) Szellem. válasza mjani1172 (#63007) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Akkor maradj annál. Teljesen jó megoldás. Ha eddig bevált, akkor maradj mellette!

(#63009) kertész01


kertész01
újonc

Olvasgatom a fórumot, nézegetem a teszteket.
Érdekes módon itt a McAfee nem igazán népszerű.
Úgy olvastam, hogy világ szinten eléggé nagy a százalékos részesedéde, igen előkelő helyet foglal el, ill. a teszteken is jól szerepel.
Sőt eléggé olcsón lehet hozzá olyan kulcsot venni, amivel az összes otthoni eszköz védelme megoldható.
Tehát nem értem, hogy mi szól igazán ellene?
Melyik szoftver ajánlottabb inkább helyette?
Eset vagy F-secure
Az Eset-nél azt hiányolom, ahogy néztem, hogy Google kereséskor nem mutatja előre a találatok megbízhatóságát, csak ha rákattintok.

(#63010) Cs1csó válasza kertész01 (#63009) üzenetére


Cs1csó
félisten

A McAfee helyett? Bármelyik: ESET, Avast, Kaspersky, Bitdefender, Norton, F-Secure, G-Data, Trend Micro
Komolyan már azt sem tudom, hogy ki a tulaj Intel vagy a mekefi csávó megint? Túlságosan zavaros ez a cég, felejtős.

(#63011) Pano válasza kertész01 (#63009) üzenetére


Pano
addikt

Önmagában a Mcafee termékekkel nincs több gond mint a többivel, csak a piacon van jobb választás. Egy olcsó -több licences viszonylatban-, de átlagos védelemnek mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#63012) #86564352 válasza Cs1csó (#63010) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kb. 25 éve nincs köze a faszinak a céghez, azért önként csinált egy McAfee uninstall tutorialt :D
Az Intel 2017-ben eladta a cég többségét bukóval és már csak kisebbségi tulajdonosok, az új befektető csoport visszaragasztotta a McAfee címkét.

kertész01:
Valami nyűgje mindegyiknek van, saját gépeden kell megnézni melyik szimpatikus. Bitdefender és Kaspersky dagik kissé (terhelés, kompatibilitás), Avast Free halálra idegesít fizessél és adatgyűjtés, kompatibilitás probléma, Norton regisztrációnál úgy tudom elkéri anyád leánykori vércsoportját is. Ha az ESET amúgy beválik az ne tartson vissza előre nem mutat zöld pipát a keresési találatokra. Lényeg oda navigáláskor blokkol, jelez. Illetve ha van reklámszűrőd már az is blokkol kétes oldalra tévedve.
Azt te tudod pontosan mire van szükséged, ha a Win10 beépített védelme nem elég számodra.

(#63013) Cs1csó válasza #86564352 (#63012) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Pano vannak olcsóbb védelmek. Avast reklámjai idegesítőek (most az AvastUI.exe letiltását tesztelem) de kompatibilitási gondokkal nem találkoztam.
A Norton-nál az tényleg érdekes, hogy még egy próbaverziót sem nagyon enged letölteni, ez azokra programokra emlékeztet amit csak akkor használhatsz ha a termék - amit vezérel - annak a szériaszámát beírod, elképesztő milyen agyas dolgok is vannak.

Windows Defender-nél egy dolog ami nagyon zavar: mikor csinálok az asztalon egy jobb gombos menüből egy FRISSÍTÉST akkor az asztali ikonok kb. 5 másodpercre eltűnnek, a másik kisebb amikor megnyitok egy mappát amiben sok minden van akkor nagyon lassan olvass be a rendszer a mappák ikonképét vagy egyáltalán a hozzáférés lassú.

Remélem ezeket a panaszokat megírják nekik és idővel ezeket is levetkőzve tényleg értelmetlenné teszi a külső védelmekkel való zsonglőrködést.

[ Szerkesztve ]

(#63014) UserX válasza kertész01 (#63009) üzenetére


UserX
őstag

Nyugodt lehetsz, attól még működik az ESET a háttérben, hogy nem pipálgat, megtapasztaltam!

Ha pipákat akarsz látni rakd fel pl. Chrome alá a Norton Safe Web-et. Én így használom és emellett ott van még az MBAM védelem... :B Akadást nem tapasztalok!

A franc tudja, mikor melyik ugrik elsőre, bár ritkán halászok a zavarosban (néha szoktam ;) ).

(#63015) Semplar válasza Cs1csó (#63013) üzenetére


Semplar
őstag

5 másodperc az érdekes, talán a HDD felpörgési idő. Nálam azonnal frissül.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#63016) Joker88


Joker88
őstag

nem teljesen ide tartozik a víruskergetős fórumrészlegbe, de van valahol valami aktuális,friss lista azokról az oldalakról amik ilyen álhíreket terjesztenek ? ilyen "index-hirek.me" meg hasonló oldalakra gondolok..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#63017) Jack Oneill válasza Joker88 (#63016) üzenetére


Jack Oneill
veterán

(#63018) Cs1csó válasza Semplar (#63015) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annak nincs köze hozzá nálam gyári érték van amúgy (tehát ha 20 percen keresztül semmi nyúl a HDD-hez se én a fájkezelőn keresztül se egy program akkor leáll, de ha a 20 perc letelte előtt valami hozzányúl a rajta lévő adatokhoz akkor a visszaszámolás újrakezdődik.)

Konkrétan most áll a HDD és ha az asztalon rákattintok a jobb gombos menüben a frissítésre akkor frissülnek az asztali ikonok - egy pillanatra eltűnnek majd újra megjelennek de csak egy pillanatra - és közben a HDD alszik. Ha a HDD-t felébresztem és megint megcsinálom ezt a próbált az eredmény ugyanez.
DE ha Defender van fenn akkor hosszú másodpercekre is eltűnnek az asztali ikonok egy ilyen frissítés idejére.

Jack Oneill

:DDD

Te jó ég! Ezek közül van pár amit egy két "intelligens" ismerősöm a fészen meg szokott osztani de SOHA nem kattintok rá mert már a weboldal nevéről, a cikk címéről azonnal lejön, hogy baromság, kamu, lájkvadász stb. oldal.
Konkrétan a "Mindenegyben.blog" az amivel találkoztam már párszor, mint linkelt tartalom.

(#63019) Semplar válasza Joker88 (#63016) üzenetére


Semplar
őstag

Ha blokkolni szeretnéd őket.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#63020) Jack Oneill válasza Cs1csó (#63018) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ha tudnád, hány ismerősöm, osztogatja... És elkuldom nekik a cikket, de csak osztogattak tovább, elmebetegek.

(#63021) junior11 válasza Jack Oneill (#63020) üzenetére


junior11
veterán

Szintén, az én ismerőseim körében is ez megy :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63022) Cs1csó válasza Jack Oneill (#63020) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is van egy csomó ismerősöm aki kimeríti az összes sztereotípiát:
- kutyás v. macskás videók, képek megosztása
- mi voltam az előző életemben, ki leszek a következő életemben, melyik sztárra hasonlítok stb. baromságok
- "az orvosok ezt a gyógymódot titkolják előlünk stb." agymenések megosztása

Már feladtam, egyértelműen elbutulás. Van olyan ismerősöm akinek: FACEBOOK = INTERNET
Megkérdeztem fejtse ki, hogy érti de az jött le belőle, amit az egyenlőség jel is mutat, tehát ő soha semmilyen oldalt nem látogat bármit amit néz azt a facebook-on keresztül éri el, több mint ijesztő.

junior11
idősebbek vagy fiatalok esetén elnézem, de van bőven átlag felnőtt is aki megoszt ilyen hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

(#63023) Pano válasza Cs1csó (#63022) üzenetére


Pano
addikt

Ha még nem láttátok, nézzétek meg ezt a filmet és rájöttök, hogy miért sikerült végrehajtani tömegek, egész népcsoportok komplett irányítását a Facebook segítségével (is).

[ Szerkesztve ]

(#63024) Cs1csó válasza Pano (#63023) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt még nem láttam de a "BREXIT" filmet igen és ott is elég komolyan kitérnek rá, hogy manipulálták a közösségi médiát, pl. a 2012-es EB alatt olyan nyereményjátékot hirdettek ahol a kérdések egyértelműen az idegenellenességre épült.Tehát nem az volt a lényeg, hogy a 100 ezer fontot ki nyeri vagy sem, hanem hogy az emberek játszanak és bekerüljenek a gondolatiak közé ezek a kérdések.

(#63025) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Sikerült szerintem valami vírust benyakalnom. Böngészéskor nagyon sok lett a reklám a honlapok megnyitásakor.
Mit tudnátok tanácsolni milyen vírusirtot futtassak le?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#63026) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Napokban lejár a Bitdefenderem 5 eszközre. Esetleg nem tudtok valami promó kodót meghosszabbításra? Illetve érdemes másra váltani? Rég jártam körbe a kérdést.

(#63027) Cs1csó válasza Directors (#63025) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először is az AdwCleaner-t, az a legjobb, ha lefuttattad és talált is valamit akkor engedd neki, hogy tisztítson és ezután indítsd el újra és van egy olyan opció, hogy "javítás alkalmazásának futtatása" azt is válaszd ki és futtasd.

Ezután még rámehetsz: Emsisfot Emergency Kit-tel, DrWebCureIt-tel, HItman PRO, ezeket csak lefuttatni kell nem települnek.

Ezután ha már minden jó akkor telepíts egy JÓ tartalom-reklám blokkolót erre alapvetően két variáció van:
- Ublock Origin vagy
- AdGuard

mindkettő böngészőkiegészítő formájában érhető el a böngésződnek megfelelő áruházból.

Személy szerint az Ublock Origin-t ajánlom "talán" gyorsabb vele a böngésző - érzetre - mint az AdGuard-dal, de amelyik szimpatikusabb azt használd.

(#63028) Directors válasza Cs1csó (#63027) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm!

AdwCleaner-t lefuttattam és meg is szűnt a probléma. Köszi! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#63029) junior11 válasza denko (#63026) üzenetére


junior11
veterán

Szia, a topik összefoglalójában vannak promók, azok közül választhatsz, amelyik tetszik, ha még érvényesek. Valamint a múltkoriban linkelték az AVG IS-t is 1 évre és korábban volt Norton 360 is 90 napra 3 eszközre.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63030) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

ESET IS trójait jelez az ellenőrzött linke:
https://www.virustotal.com/gui/url/4a520d4d41e042934f793ca8ff21f1af469227ae84c75c4463e96a4e63cf482c/detection

DETECTION: 0/72

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#63031) UserX válasza kisbalazs83 (#63030) üzenetére


UserX
őstag

Nekem simán engedi megnyitni:

Fent van még az MBAM és a Norton Safe Web. Ők is csendben maradtak. Szerintem nyugodtan a kivételekhez adhatod. :U

Ha mégis becsúszna valami, ne engem szidj!

(#63032) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom,de sokan használjátok a Win Defendert?? Az mennyire jó ? :K

(#63033) UserX válasza UserX (#63031) üzenetére


UserX
őstag

Nem biztos, hogy ilyen egyszerű a helyzet, nálam van pl. bekapcsolt reklámszűrő is. Egy site checker oldal szerint csak tartalmaz malware-t:

Majd jönnek nálam nagyobb szakik! :) Egyelőre csak hagynám...

(#63034) kisbalazs83 válasza UserX (#63031) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Már nekem is bejön. Törölhették...
De ezt fogta:

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#63035) UserX válasza kisbalazs83 (#63034) üzenetére


UserX
őstag

Eszerint is voltak/vannak benne disznóságok:

https://rescan.pro/

Egyszerűbb, ha elmész egy Her..isbe! :)

(#63036) kisbalazs83 válasza UserX (#63035) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Sandboxie-ba nézem már csak. Most megint előjött:

Nagyok? Kaspersky, Bitdefender, Norton, F-Secure reagálnak valamit?

Sajnos nem kapni már sehol ezt a papucsot. Pedig a legkényelmesebb volt.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#63037) Dumi86 válasza kisbalazs83 (#63030) üzenetére


Dumi86
senior tag

Avira Free tökéletesen és gyorsan megnyítja,semmi vírus vagy hasonló :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#63038) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Mit javasoltok az alábbi esetben?
A deffender teljes vizsgálat során talált egy fertőzést, Win32/Ramnit.P (súlyos) besorolással. A fájl egy játékkiegészítő tömörített állományában van, ami egy vorbis.dll konkrétan.
Ezt a fájlt beküldtem a virustotal-ra elemzésre és nem találta fertőzöttnek egyik adatbázis szerint sem.
Mi lehet ez? Vakriasztás, hibás minta?
Melyik progit ajánlanátok további vizsgálat elvégzésére?

(#63039) junior11 válasza májkimiki (#63038) üzenetére


junior11
veterán

Elküldheted a Microsoftnak is, vizsgálják meg. Online scannereket is lefuttathatsz - MBAM, Emsisoft emergency kit, Kaspersky removal tool, Eset online scanner...

tomaszka88: A MS szerint elég sokan, több, mint félmillióan, én is, néha kipróbálok promó időszak alatt más AV-t, hogy milyenek, de max ennyi, korábban is a WD védett. Vannak hibái (pl. nekem a borzalmas GUI, megfelelő beállítások hiánya a programban), külföldi fórumok szerint az alárírás védelme még nem az igazi, bár sokat fejlődött, a felhővédelme elég jó, offline állapotban még gyengébb a védelem, mint a konkurencia, de fokozatosan fejlődik, valamint egyes tesztek szerint, ha lehet hinni nekik, a kelleténél kicsit magasabb a hamis riasztások száma. 100%-os védelem nincs, ha ésszel használod a gépet és netezel, akár elég is lehet a korábban már többször itt javasolt óvintézkedések mellett.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63040) junior11


junior11
veterán

Egy kis érdekesség, ha még nem volt róla szó, a ghacks.net információi szerint a Kaspersky AV Free helyett a jövőben már Kaspersky Security Cloud free lesz, viszont a KAV free-t még egy ideig támogatni fogják. Állítólag a KSC Free-hez már fiókot is létre kell hozni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63041) Szellem. válasza junior11 (#63040) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Erről volt már szó korábban a Kaspersky topikban. A hazai ügyfélszolgálat is írta nekem, sőt, ha minden frankó akkor a Security Cloud január/februártól lesz magyar nyelven is.

(#63042) junior11 válasza Szellem. (#63041) üzenetére


junior11
veterán

Aha, nem tudtam, okés. :B

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63043) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nálam az Eset IS email és levélszemét szűrője nagyon lelassítja az Outlook-ot elindítva a küldés-fogadást, hosszú ideig tart.
Nem tapasztaltok ilyet?

(#63044) Szellem. válasza GEPESZ66 (#63043) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nálam nem lassította.

(#63045) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#63043) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Munkahelyen Thunderbird van, de azt nem lassítja.

(#63046) GEPESZ66 válasza Szellem. (#63044) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez érdekes.Amikor kikapcsoltam ezt a két komponenst az Eset-ben,sokkal gyorsabb kett a küldés-fogadás.

(#63047) Dumi86 válasza Szellem. (#63041) üzenetére


Dumi86
senior tag

Kaspersky Free-ről migrálható(frissithető) lesz Security Cloud Free-re? :) Vagy ez még egy nagy kérdés?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#63048) Cs1csó válasza Dumi86 (#63047) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem nem, eltávolítod a KFAV és telepíted a KSCF-t.

(#63049) Dumi86 válasza Cs1csó (#63048) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nagynehezen találtam infót erről (ha jól értelmeztem). [link] Elvileg lehet majd migrálni Cloud Free-re :C

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#63050) Cs1csó válasza Dumi86 (#63049) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y :R elképesztő vagy. Nem gondoltam volna persze logikus. Mikor bejelentették, hogy kivezetik a simát de még támogatott marad tehát használható és nem kötelező átmenni a Cloud-ra. Persze a váltást megkönnyítendő hasznos egy ilyen lehetőség.

Most amúgy tesztelem az AVAST FREE-t, úgy hogy az "AvastUI.exe" letiltottam a tűzfal kimenő szabályainál. Azóta semmi reklám (a másik gépen letiltás nélkül fut, ott már volt egy PRO ajánlása értesítés)
Elsősorban a letiltásból fakadó esetleges anomáliákra vagyok kíváncsi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.