Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41751) HarryPotter válasza polonic (#41750) üzenetére


HarryPotter
őstag

nodra 24n hónap céges licenszem van, szóval egy darabig ilyen hibát nem vétek.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#41752) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Mivel úgyis süllyed a topik, és órák óta nem volt hozzászólás, úgy gondoltam, felrakok ide egy képet, amit ma találtam az egyik DVD-men, mikor nosztalgiáztam, képeket nézegettem.

Tavaly nyár közepén/második felében, mikor nem volt vírusirtóm (khmmm... :B :B :B :B :W ), akkor jött fel ez az ablak többször is, egy idő után.

Mi volt ez?

Esetleg tudjátok, mi lehetett ez?
Érdekel így utólag is.

Amúgy az IP nem az enyém, azonban nagyon hasonlít az enyémre.

(#41753) BlackSeven


BlackSeven
aktív tag

Hali Mindenki!

Hogy indítsam a napot a totyikban.
Érdekes jelenséggel találkoztam minap. Fel szerettem volna tenni egy gépre az AVG AV-t. (nem a free-t) Kilépett a telepítőből már az elején, és közölte, hogy ütköző program van a gépen, mégpedig nem más, mint a Sunbelt személyi tűzfala. :D Először távolítsam el és utána próbáljam újra. Mivel fel akartam tenni az AVG-t, mert ez volt a kérés így jobb híján leszedtem a Sunbelt falat (ami vásárolt 2 éves ketyegő licences) AVG fel majd utána vissza a Sunbelt tűzfala is. Így már sima ügy volt a telepítése. De az AVG problémáját, hogy mi a gondja ilyenkor, azt még mindig nem értem.
Ráértem otthon hazamenve és kipróbáltam néhány lehetőséget. Rögtön az első párosításnál az Outpost fal mellé sem ment fel. (talán ezt még meg is értem az Outpost Kémprogram modulja miatt, de a NOD32 meg nem reklamált ilyenkor) :K
Comodo fala is komoly akadály volt a számára és itt is kilépett a telepítőből. Na de, hogy az Outpost free tűzfal után sem akart felmenni, mert azt is ütköző programnak tekinti :DDD az már nonszensz! :W
Mi a fene modul van az AVG Anti-Virusban vajon, ami ennyire válogatós?

[ Szerkesztve ]

(#41754) blattida válasza 12-es csaj (#41752) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem az Esethez tartozik...

BlackSeven
Szerintem nincs benne olyan összetevő, egyszerűen úgy írták meg, hogy az általa ismert védelmi alkalmazások mellé nem hajlandó települni.
Ezzel lehet a legegyszerűbben megelőzni az inkompatibilitási problémákat.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41755) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Jó reggelt !
Új Microsoft Security Essentials [link] ehhez már nem kell eredeti Windows :C

(#41756) Narxis válasza BlackSeven (#41753) üzenetére


Narxis
nagyúr

Így lehet könnyen "kiütni" a konkurenciát, persze lehet tényleg kompatibilitási problémák vannak a háttérben, de nem oly rég a Norton pl. az Advanced SystemCare-re jelzett holott az nem is egy antivírus, aztán annyi e-mailt kaptak az IObit fanoktól, hogy megoldották és ezután már nem volt problémája vele a Norton-nak, de a Malwarebytes-al is voltak problémái egy darabig.

Thanos was right.

(#41758) Sz_Imre válasza Narxis (#41757) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

"Lundgren vs. Unicorn" Hát ez a videó nagyon ott van. :D :D

(#41759) tintirin


tintirin
tag

Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem, hogy az aktivált MBAM és a Windows defender együttes használata megfelelő védelmet tud nyújtani a pc- nek? Van valamelyiknek tűzfala?
Zavarják egymást a működésben?

(#41760) BigManus válasza tintirin (#41759) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nem zavarják egymást a működésben. Egyikben sincs tűzfal.
Védelemnek viszont kevés, bár ez a netezési szokásaidtól függ.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#41761) BigManus válasza Narxis (#41757) üzenetére


BigManus
addikt

Flame

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#41762) csaba1203 válasza Narxis (#41757) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez itt a reklám helye :D :DD :DDD

(#41763) F34R válasza tintirin (#41759) üzenetére


F34R
nagyúr

MBAM Pro és valamilyen Jobb Tűzfal az elegendő , de a free csak on-demand ra jó

(#41764) 78zolika válasza Sz_Imre (#41758) üzenetére


78zolika
senior tag

:K :K

(#41765) HarryPotter


HarryPotter
őstag

MBAM épp dolgozik nálam. Elegendő a quick scan, vagy mindig szükséges a teljes scan? (Most csak a quick-et választottam).

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#41766) 12-es csaj válasza blattida (#41754) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Már az ESET-re gondolsz? De annak bármely része is mit kereshetett akkor a gépen?? :F

Ezt nézegettem - néha szoktam -, ahol ezt találtam:
Win32: FakeAV-AST [Trj]
Ez azért aranyos kis elnevezés... :D

[ Szerkesztve ]

(#41767) Narxis válasza 12-es csaj (#41766) üzenetére


Narxis
nagyúr

Win32: FakeAV-AST [Trj]

hehe, igen, aranyos :)

Thanos was right.

(#41768) McKane válasza BigManus (#41732) üzenetére


McKane
senior tag

hát itt a reagálásokban ,első olvasatra, olybá' tűnik,hogy itt nem nagyon szeretik az Eset termékeit. :D

#41755: most ,hogy megnyitom a linkelt oldalad, egyből mit látok a hirdetésben??

[ Szerkesztve ]

(#41769) Sz_Imre válasza McKane (#41768) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Tán nem a VirusBuster? ;] :D
Vagy ahol az egered áll, hát ott meg ESET Online vírusirtó. :D

Amúgy a VirusBusternél holnap jön ki az új keresőmotorja?

[ Szerkesztve ]

(#41770) eurolac válasza BlackSeven (#41753) üzenetére


eurolac
senior tag

"Mi a fene modul van az AVG Anti-Virusban vajon, ami ennyire válogatós?"

Hali! Én is hasonlóképpen jártam anno, még képet is tettem ide be. Nekem a ZA tűzfalat érzékelte ütköző programnak. Viszont a free avg nem jelzett ilyet!
A free-ben nincs Online Shield modul, szerintem Ő lehet a válogatós tényező.

Más: itt kérdezem meg, mert többen olvassák ezt a topicot. Valaki használja az új Emisoft Online Armor tűzfalát? Tapasztalat?

Eurolac

(#41771) McKane válasza Sz_Imre (#41769) üzenetére


McKane
senior tag

" Amúgy a VirusBusternél holnap jön ki az új keresőmotorja? "

ahogy olvasom a hírt, itten-e én arra gyanakszok,hogy a nagyvállalatoknak küldött programot emelik át a hétköznapi embereknek. ergo, végül is ,valami új lesz .. majd kiderül.. :U
remélem ,jól sül el a dolog.. :B

már csak a vírusmintákra,adatbázisra kellene rágyúrniuk..

[ Szerkesztve ]

(#41772) Sz_Imre válasza McKane (#41771) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Majd csak lesz belőle valami. :)
Amúgy a GUI-n is jó lenne már egy kis változtatás.

(#41773) Narxis válasza Sz_Imre (#41758) üzenetére


Narxis
nagyúr

Itt van még 3 ami a 2011-es Norton termékek reklámozásához készült:

Külföldön TV-ben is leadják sokszor... :D

Fan attacks The Hoff

Fan Falls for Hasselhoff

Lundgren vs. Unicorn visszavágó

Thanos was right.

(#41774) Himym


Himym
senior tag

Szevasztok.

A napokban melyik vírus írtót érdemes használni ami ténylerg megfogja a többséget?

Eddig Avast 4.8at használtam tökéletes is volt még el nem kezdett piszkálni az új 5ös verzsönnel. . .

Most felraktam egy AVG 9.0-át és talált 3rom vírust jó kitörlöm mert olyan helyen volt amit én tettem be extra a progiba. ( Haza is vágta a 3rom progit. . . ) Ez az írtó nekem nem igazán jön be, mi az,hogy nyomom neki, hogy törlés erre berakja karanténba? -.- Karantén az kb semmire sem jó attól még ott van a gépen... -.-

F-Securet nem szeretem mert az totálisan megeszi a gépemet és minden szarra vírust ír...

Van valami ötletetek mi jót tudnék használni? :F

Gép paramétere:
Lenovo Thinkpad W510 ( noti )
Win 7 Prof
Intel core i7 720qm
4gb ram
Vga itt nem játszik de azt is leírom: Nv Quadro FX 880M

Köszi a segítséget. :R

Engem az se zavarna a két vírus írtó lenne fent, volt is a másik gépen ahol vista van avg+avast de már egyik se olyan jó mint volt.

[ Szerkesztve ]

(#41775) 12-es csaj válasza Himym (#41774) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Két vírusirtó ne legyen. Ha más nem, akkor okoznak problémát, amikor egyszerre akarnak ugrani valamire. Két, állandóan futó vírusirtó nem egy életbiztosítás.

Miért használtad még mindig a 4.8-as avast!-ot?
Jobb az 5-ös, valószínűleg védelemben is. Mert ugyan annyira nem hiszek a VirusTotal-nak, de nagyon sok esetben láttam, hogy az 5-ös fogta a mintát PUP-gyanánt, míg a 4-es nem, mert annak nincs PUP-védelme. Mondjuk az igaz, hogy az 5-ösben is be kell állítani a PUP-ok keresését, mind az állandó védelemben, mind pedig kézi keresésnél.

SuspBehav néven is azonosít egypárat, amit a 4.8-as nem. Az 5-ösnek fejlesztették picikét a 0. napi kártevők elleni védelmét.
A 4.8-assal már amúgy se foglalkozik a cég. Egy darabig még érkeznek hozzá adatbázis-frissítések, de ezen kívül semmi fejlesztés nincs már.

(#41776) Narxis válasza Himym (#41774) üzenetére


Narxis
nagyúr

Erre a notira mehet pl. a Kaspersky, de mi bajod az 5-ös Avasttal? Az is jó pedig.

Vagy ott van még az Avira ha mindenképp ingyenes kell.

Thanos was right.

(#41777) zed01 válasza Himym (#41774) üzenetére


zed01
őstag

Szia.

Itt elsősorban a felhasználói szokásokkal van a baj. Tuti hogy tele van kártevővel a géped.

Az F-Secure-nek az AV Comparatives tesztoldal szerint az összes vizsgált vírusirtó közül van legkevesebb false alarmja, úgyhogy ha ez a vírusirtó vírust jelez az biztosan az is.

A karanténból egy egyszerű mozdulattal ki lehet törölni a kártevőket.

Két vírusirtót soha ne használj egyszerre, igazából akkor van baj ha egyszerre ugranak ugyanarra a kártevőre, ez végérvényesen tönkreteheti a windowst.

Az Avira Premium Security Suite nagyon jó mindent az egyben vírusirtó az alábbi linken 3 hónapos keyt tudsz szerezni, amit mindig megújítasz mikor lejár mindig másik mail címről:

https://license.avira.com/en/promotion-hylm9fbv7chaxs8zbl83

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#41778) Sz_Imre válasza Narxis (#41773) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Kösz a videókat, ezek nagyon ütősek. (Ez lenne a Norton kiképzés?). :DD :D

Más: Tudom sokakat ez taszítani fog, de csináltam egy kis GUI-t a VB-nek. Link
(Ne várjatok profi munkát, ezt csak egy amatőr kép készités). (Jó nevetést hozzá) :DD

[ Szerkesztve ]

(#41779) Himym válasza 12-es csaj (#41775) üzenetére


Himym
senior tag

Üdv.

Nem próbáltam még ki az Avast!5-öst.
Akkor lehet kipróbálom azt amúgy a 4.8assal semmi bajom nem volt tökéletesen üzemelt. :K

zed01 Sorry de nincs tele a gépem vírussal ;) Nem eszi semmi a gépet ram használat tökéletes. :R

(#41780) 12-es csaj válasza Himym (#41779) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ha alaphelyzet az, hogy semmi bajod a 4.8-assal, akkor szerény véleményem szerint az 5-össel se lesz, mert a 4.8-asnál csak jobb. Már, ha nem kezd el bugzani. De akkor szedd le, és megoldódik a bugzás. :DD

Nemrég raktam be tavaly nyári képet. Ugye tavaly egy darabig nem volt vírusirtóm, mert hosszú, hogy miért. De azért figyeltem az eseményeket, és eléggé tele voltam mindenfélével. Csak a legvégén voltak tünetei a dolognak, például az az ablak, amit tegnap beraktam.
Ja, és akkor volt végre formázni a gépet az "illetékes". :))
Szóval, attól még, hogy nincs semmi jele, lehet vírus a gépen.

(#41781) McKane válasza Sz_Imre (#41778) üzenetére


McKane
senior tag

te biztos tudsz már valamit az új program-design -ról ;]

amúgy a Terméktámogatás nagyokat hallgat róla.. :U

(#41782) Pano válasza McKane (#41781) üzenetére


Pano
addikt

Ha tippelnem kéne, szerintem az új GUI olyasmi lesz, mint az Internet Security-é. Szóval nagy durranást nem kell sztem várni tőle.

(#41783) Pano válasza Himym (#41774) üzenetére


Pano
addikt

"Ez az írtó nekem nem igazán jön be, mi az,hogy nyomom neki, hogy törlés erre berakja karanténba? -.- Karantén az kb semmire sem jó attól még ott van a gépen... -.-"

A karantént arra találták ki -mint a nevéből is adódik-, hogy elszigetelje a kártevőt. Ennek az az előnye, hogy ha esetleg FP (téves riasztás) is, még mindig helyre tudod állítani, amint javították és be tudod küldeni elemzésre.
A karanténba zárt vírus nem "életképes", tehát ott semmilyen körülmények között nem tud működni, kiszabadulni, aktivizálódni stb, vagyis semmilyen fenyegetést nem jelent a gépedre nézve.

(#41784) McKane válasza Pano (#41782) üzenetére


McKane
senior tag

az egyik válaszlevelükben azt írták,hogy teljesen megújul a kezelőfelület.
mind a 3 verzióban /personal,professional,internet security /
"fiatalosabb,modernebb, designosabb lesz az új kezelőfelületünk, de gondolunk azokra a felhasználóinkra,akik kevésbé értenek a számítástechnikához, és elakadnának a beállítások útvesztőiben " <-- ez volt a hivatalos válaszuk kb.2 hete..
majd kiderül, remélem napokon belül. :U

[ Szerkesztve ]

(#41785) zed01 válasza Himym (#41779) üzenetére


zed01
őstag

Nos, a mai modern kártevők nagy többségében csendesen meghúzódik a gépen és jelszókat, accountokat, bankkártya adatokat lop, vagy egy jó kis botnet hálózatba teszi a géped.

Én a helyedben átnézném a gépet az Emsisoft Free Emergency Kit-el is, aminek nincs valós idejű védelme (ezért nem tud összeakadni másik vírusirtóval), de keresésre tökéletes.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#41786) Sz_Imre válasza McKane (#41781) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Még nem tudok semmit az új program design-ról, ez csak olyan találgatás volt számonra. ;]
"amúgy a Terméktámogatás nagyokat hallgat róla.." Ez elég nagy baj. :Y

(#41787) Pano válasza McKane (#41784) üzenetére


Pano
addikt

Majd meglátjuk, kíváncsian várom, hogy közel 6 év után mivel rukkolnak elő. Mondjuk legfőképp a program újdonságai érdekelnek, hogy ezzel a vállalati technológia átintegrálásával milyen irányba kezd el fejlődni: javul, vagy stagnál.

[ Szerkesztve ]

(#41788) Pano válasza Sz_Imre (#41786) üzenetére


Pano
addikt

Persze, hogy hallgat róla. Marketing :)
Így nagyobb a kíváncsiság...

[ Szerkesztve ]

(#41789) Himym válasza zed01 (#41785) üzenetére


Himym
senior tag

Oks kifogom próbálni Malware akármivel ami egész jó volt átnézettem a gépemet és semmit sem talált, most letöröltem az avast 4.8at elötte full scan, nem talált semmit Ráraktam az AVG-t Avast4.8 off avg talált valamit azt írtam is. . .
Most leszedtem mind2tőt és csak az ingyenes regisztrált avast5 van napra készen most fut a vizsgálat.

A PUP-ot bekapcsoltam, a hatásfokot mindenhol maximumra tettem. :R Eddig 12,4GB tesztelve a 267-ből :D Nuku vírus ;) :R

(#41783) Pano Értem a célját csak én extra a törlésre nyomta a karantén helyett, vagy ez egy extra lépés, hogy az is a karanténba tegye, hogy megelözze a tényleges törlést? Meglehet na mind1. :R

[ Szerkesztve ]

(#41790) 12-es csaj válasza Himym (#41789) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Lehet, hogy fog téveseket produkálni bekapcsolt PUP-vizsgálat mellett.
De ettől függetlenül szerintem jobb úgy.
Ja, nálam nem produkált téveset, de igaz, nincsenek is gyanúsnak értelmezhető fájlok a gépemen, mint pl. crack.

(#41791) L7wy


L7wy
őstag

(#41792) F34R válasza L7wy (#41791) üzenetére


F34R
nagyúr

ZOMG már megint :DDD

(#41793) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Melyiket ajánljátok?
AVG IS 2011 vagy KIS2011?
MIndkettőből van 1 éves licens-em.

(#41794) Narxis válasza GEPESZ66 (#41793) üzenetére


Narxis
nagyúr

KIS2011

Thanos was right.

(#41795) 12-es csaj válasza L7wy (#41791) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Eddig a felét láttam.
avast! 40-et hagyott meg, de az Avira 60-at??? (Mármint futtatás előtt...)
Egyébként ennek a kettőnek nagy "érvágás", hogy x64 alatt tesztel - már ha jól láttam.

(#41796) F34R válasza 12-es csaj (#41795) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem ez 32 bites Win 7. Semmi jelentősége ennek a tesztnek nekem bullshit kategória :P
meg se mutassa hogy vannak beállítva főleg az Avirát nem , meg Vmware-t futtat Win 7- alatt
és Win 7 megy ott is OMFG :DDD nem hiába lassul be neki a mindössze 4GB összmemóriánál WTF :K

(#41797) 12-es csaj válasza 12-es csaj (#41795) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Na, megnéztem.
A COMODO futtatáskor sz.v.sz. az elvártat hozta, szépen fogta őket a Defense+.

A Panda meglepően sokat fogott?

Igazából csak a Pandán csodálkozom, hogy ennyit megfogott?, meg az Avirán, hogy ilyen keveset?

Szerintem az avast! kicsit túlteljesítette magát, hogy "csak" 40-et hagyott, az hozzá képest túl jó eredmény. :D :DDD (Az ilyen beszólásokat nem tudom kihagyni)

F34R:
Azért összességében azt tudom mondani, hogy mutat valamit...
Bár az Avirán még mindig csodálkozom. Mindenki isteníti, erre ebben a tesztben meghagy 60-at.

[ Szerkesztve ]

(#41798) Narxis válasza F34R (#41796) üzenetére


Narxis
nagyúr

Így van, kár is linkelni.

Thanos was right.

(#41799) BlackSeven


BlackSeven
aktív tag

Hali!

Másik fórumon láttam előbb.
Kép. Ez csak egy veszélyes linkre való kattintás után az ESS reagálása.
ESS pedig a kép szerint ennyit vágott Karanténba erről az oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#41800) F34R válasza 12-es csaj (#41797) üzenetére


F34R
nagyúr

Jah főleg hogy deactived volt a avguard de mindeggy :DDD semmi beállítást nem láttál , se a threat category-t se , a heauristic level-t semmit :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.