Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41101) Pano válasza 12-es csaj (#41099) üzenetére


Pano
addikt

Arra nem szeretnék nyíltan kitérni miért nem :)))

(#41102) riki


riki
senior tag

Hát szerintem ,ha egy oldalt három böngésző tilt, akkor én a világ kincséért sem nézem .Ok a chrome és az FF "azonos " fekete listát használ,de az opera az nem. Az IE meg szinte mindent beenged. A Wot sem volt biztos a dolgában. Azért ez ad némi parára okot .Nem ? :F

(#41103) 12-es csaj válasza Pano (#41101) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ja, értem. :))

riki:
Épp ezért paráztam be tegnap, mert 3 böngésző tiltotta, én meg ránéztem IE alól, meg Chrome alól (fura, nálam engedte).
Aztán ugye az ESET Online semmit se talált. Kérdés, mi lett velem (a gépemmel..) :F :)

[ Szerkesztve ]

(#41104) Imi1981


Imi1981
veterán

Most egy ideje én is csak a saját AV-jét használom a comodonak és meg kell mondjam hogy egész jó!Modjuk azt én sem mondanám hogy csúcskategória az adatbázis alapú felismerése de azért a középmezöny fölé raknám.Persze ez attól függ mit veszünk középmezőnynek.Azt el kell mondjam hogy még egy kártevőt se engedett feltelepíteni(sandboxban)mert vagy az av vagy a cloud kereső vagy a defense+ blokkolta vagy jelzett hogy nem kéne!Én személy szerin nagyon elégedett vagyok a programmal! :D

(#41105) 12-es csaj válasza Imi1981 (#41104) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Fényéves lemaradással egy másik vírusirtó is ilyesmi lesz jövőre. Csak biztos nem fogja elérni ezt a színvonalat.

(#41106) Imi1981 válasza Imi1981 (#41104) üzenetére


Imi1981
veterán

A csak a saját AV-jét használom azt úgy gondoltam hogy a teljes programot vagyis a CIS-t minden összetevőjével együtt használom, és nem külön más AV-t használok mellette!Csak azért írtam mert az előbb nem jól fogalmaztam, tehát nem csak az AV részét használom . :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41107) Imi1981 válasza 12-es csaj (#41105) üzenetére


Imi1981
veterán

Minden lehetséges! :D

(#41108) F34R válasza riki (#41102) üzenetére


F34R
nagyúr

Operában pedig avg linkscanner van :Y

(#41105) 12-es csaj

Avast Cloud még nem most lessz csak a 6-s verzíóban debütál

(#41109) 12-es csaj válasza Imi1981 (#41107) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Háát, az, hogy elérje a CIS színvonalat, az nem lehetséges. Vagy max. még nagyobb lemaradással... :DD

F34R:
Igen, de az már jövőre megjelenik, állítólag. :DD

(#41110) Szellem. válasza Pano (#41098) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Épp nézegettem tegnap, és marha jól fogja a vírusokat! Elég sok AV elszégyelheti magát mellette. Tényleg nagyon jól fogja a dzsuvát. Nem terheli a rendszert, és a beküldött mintákra is jó gyorsan válaszolnak mostanában.

(#41111) Kezdő vagyok válasza Szellem. (#41110) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

És frissítéseket mennyi időnként kap az MSE?

(#41112) Szellem. válasza Kezdő vagyok (#41111) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Naponta megkapom, megkapja.
Engem nem zavar, hogy nem óránként jön rá a frissítés.

(#41113) 12-es csaj válasza Szellem. (#41112) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ha jó a 0. napi kártevők elleni védelme, akkor tényleg nem baj, ha nem frissít sűrűn.
Az is jó, hogy hamar reagálnak a beküldött mintákra. Van, amelyik szoftverrel az a baj, hogy beküldöd a mintát, és nem történik semmi...

(#41114) polonic válasza Kezdő vagyok (#41111) üzenetére


polonic
félisten

Így van, napi egyszer frissíti program az adatbázist. Adatbázist napi 3-at szoktak csinálni.
Aztán ha egy gyanús, ismeretlen fájlra bukkanna, akkor is ellenőrzi a frissítéseket.

(#41115) Szellem. válasza polonic (#41114) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nálad más nincs fent? Csak MSE-t használsz?

(#41116) polonic válasza Szellem. (#41115) üzenetére


polonic
félisten

Igen, az egyik gépen. De ezt már múltkor is leírtam, hogy miképp néz ki nálam a védelem a gépeken. Azt hiszem pont Te kérdezted. :D

(#41117) Kezdő vagyok válasza polonic (#41114) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Na,ez remek,egyre szimpatikusabb nekem.
Gépfogás szempontjából hogy áll?

És a teljes scan időtartama nem túl hosszú?

(#41118) polonic válasza Kezdő vagyok (#41117) üzenetére


polonic
félisten

Minimális az erőforrásigénye. Az élmezőnyben van, én ezt tapasztalom.
Igen, a teljes keresés időtartama hosszú, mert minden fájlba belenéz. Egyébként meg ez annyira nem számít szerintem.

(#41119) Szellem. válasza polonic (#41116) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Akkor leírhatnád részletesen még egyszer, mert nincs kedvem visszaolvasni.:) De most komolyan.
Meg milyen böngészőt használsz?

(#41120) Pano válasza Szellem. (#41110) üzenetére


Pano
addikt

Na jó, felteszem még egyszer és újra rálesek, csak, hogy ne legyenek itt sértődések.

[ Szerkesztve ]

(#41121) Szellem. válasza Pano (#41120) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem mondtam, hogy tedd fel.:) Meg nem hinném, hogy sértődés lenne belőle.
Nekem bevált. A kis EEPC-m ezzel fut és semmi gondom nem volt vele idáig. Bizonyos szempontból minimal, de nagyon jó. Sok AV gyártó elbújhat mellette egyébként felismerésben!

(#41122) 12-es csaj válasza Pano (#41120) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Amúgy egész véletlenül volt már a gépeden avast! valamikor?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ennek az MSE-nek valamiféle viselkedés elemzője is van? Vagy csupán a heurisztikája nagyon jó?
A NOD32 (jól beállítva) vagy az MSE zero day detektálása a jobb vajon?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A világraszóló AV-Comparatives On-Demand teszteken pedig nem szerepel túl jól az MSE.

[ Szerkesztve ]

(#41123) polonic válasza Szellem. (#41119) üzenetére


polonic
félisten

Oké. :)
A 64 bites rendszeren, ez az asztali gép, windows tűzfal és MSE 2 béta.
A 32 bites rendszeren, laptop, windows tűzfal és NAV11, de csak azért, mert ehhez van promóciós kódom, itt is MSE 2 béta lenne.
Plusz még a routerben be van állítva a comodo securedns.
Böngészőnek IE8-at használok, a védett mód miatt.

(#41122) 12-es csaj

Nincs viselkedéselemzője.
Az av-comparatives proactive tesztjéből van rálátása az embernek.

[ Szerkesztve ]

(#41124) Szellem. válasza 12-es csaj (#41122) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Hát, de nem is szerepel rosszul!

(#41125) Imi1981 válasza 12-es csaj (#41122) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem azért a nod jobb összességében!De attól még nagyon jó az MSE is!

Amúgy hol lehet letölteni az MSE 2-őt?Mert googléba beírva mindent találok csak letöltő linket nem!

[ Szerkesztve ]

(#41126) 12-es csaj válasza polonic (#41123) üzenetére


12-es csaj
senior tag

MSE vs. NOD32 terén? Vagy úgy am-block? Hogy érted?

Szerintem, a proaktív tesztjeik am-block mérvadóak.

(#41127) polonic válasza 12-es csaj (#41126) üzenetére


polonic
félisten

Konkrétan arra értettem, amit kérdeztél. De a másik kérdésedre is igaz.

(#41128) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Tényleg, a McAfee milyen zero-day felismerés, adatbázis, bugok, gépkímélés szempontjából?

(#41129) 78zolika válasza Imi1981 (#41125) üzenetére


78zolika
senior tag

Sziasztok ! [link] Innen tudod letölteni a béta 2

(#41130) BigManus válasza 12-es csaj (#41128) üzenetére


BigManus
addikt

Szerintem jónak mondható.
Azért vannak jobbak felismerés terén, de sokkal nem marad le.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#41131) 12-es csaj válasza 78zolika (#41129) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ez van most fent neked?

laca026:
Körülbelül "kikkel" van egy szinten?

[ Szerkesztve ]

(#41132) Gabesz984 válasza 12-es csaj (#41128) üzenetére


Gabesz984
tag

Szia!

2009-es verzió óta használom. Rendszerterhelése nem érezhető. A 2010-es egy P4-es 512 MB gépen van fent és nem érezhető, hogy lassítaná (kicsit talán a boot időt, de nem vészes). Buggal nem nagyon találkoztam eddig. Adatbázisa erős középmezőny, szerintem rendben van :) 24 h órán belül válaszolnak a beküldött mintákra, általában küldenek egy extra.dat fájlt ha ezt bemásolod a megfelelő helyre restart után már felismeri a kártevőt. Néhány frissítés után ők is bepakolják az adatbázisba. Zero-day felismerése sem rossz az active-protection miatt. Egy baja van, már ha ez baj. A program önálló (kivételek közé sem lehet tenni a fájlt). Teszi a dolgát nem kérdez, kevés a beállítás. A Mcafee szerint a user a leggyengébb láncszem, ezért nem nagyon enged beleszólást a védelembe. Anyuék gépén van fent. Nem is veszik észre, hogy ott van az ikon :)

Gabesz

Iphone 6, IPad Mini, IMac

(#41133) Nené Fiori válasza 78zolika (#41129) üzenetére


Nené Fiori
csendes tag

WOT blocking!
Firefox és Chrome alatt. :DDD

(#41134) 78zolika válasza Nené Fiori (#41133) üzenetére


78zolika
senior tag

Nekem minden rendben van le is töltöttem Firefox 3.6 és Chrome 7 nem jelzet

(#41135) 12-es csaj válasza Gabesz984 (#41132) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Köszönöm a választ. Igazából azért kérdeztem, mert szeretnék egy rálátást a biztonsági szoftverekről, szeretnék tudni mindegyikről egy-két dolgot.
Akkor ezek szerint jó program. :)
A magam részéről - és laikusként - úgy gondolom, az egyik legfontosabb, hogy a beküldött mintára gyorsan válaszoljanak, és hamar bekerüljön az adatbázisra. Ezek szerint ez a McAfee-nél is így működik; úgymint a VirusBuster-nél, Nod32-nél és még jó párnál.

(#41136) BigManus válasza 12-es csaj (#41131) üzenetére


BigManus
addikt

Nem válaszolnék erre, nem szeretnék háborút! :D

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#41137) 12-es csaj válasza BigManus (#41136) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ja, jó. :DD
De ugye másokra gondolsz? Csak mert én nem akadnék ki. :)

(#41138) BigManus válasza Gabesz984 (#41132) üzenetére


BigManus
addikt

A Total Protection 2010 ugyanez. Kivételek közé nem lehet tenni fájlokat, sem mappákat.
Ez viszont fals-nál problémás.
Igaz, nálam egy falsot generált kb. egy hónap alatt.
Viszont a supportja tényleg jó.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#41139) BigManus válasza 12-es csaj (#41137) üzenetére


BigManus
addikt

Másokra ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#41140) 12-es csaj válasza BigManus (#41138) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Amúgy magyar support-ja is van?

(#41141) Sz_Imre válasza 12-es csaj (#41135) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Hát ez Sunbeltről (Vipre) nem mondható, hogy válaszolnának. Az igaz ha beküldök nekik vírus mintát, akkor jön egy automatikusan generált levél, hogy köszönik a mintát. De utána semmi válasz hogy miként ismerte fel vagy vmi. :(((

(#41142) 12-es csaj válasza Sz_Imre (#41141) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ja és egy hónap múlva vagy soha nem kerül bele az adatbázisába (lásd avast!), vagy bekerül?
Nem azt tartom fontosan, hogy válaszoljanak, hanem pontosabban fogalmazva: azt tartom fontosnak, hogy foglalkozzanak a mintákkal.

Bocsánat, de néha előferdül, hogy nem pontosan fogalmazok, ilyenkor szóljatok. ;)

(#41143) BigManus válasza 12-es csaj (#41140) üzenetére


BigManus
addikt

Én úgy tudom nincs Magyar supportja.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#41144) Nené Fiori válasza 78zolika (#41134) üzenetére


Nené Fiori
csendes tag

Nálam blocking.
F-Secure szerint is minimum gyanús ez a hely.

(#41145) Sz_Imre válasza 12-es csaj (#41142) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

A mintákra aznap bekerül az adatbázisba, jó nem egyből, hanem mondjuk 2 frissítés kibocsátanak és utána kerül bele az adatbázisba.
-"Nem azt tartom fontosan, hogy válaszoljanak, hanem pontosabban fogalmazva: azt tartom fontosnak, hogy foglalkozzanak a mintákkal." Ebbe teljes mértékben egyetértek. :)

Amúgy semmi baj a fogalmazással, érthető volt amit írtál. Én sem fogalmazok túl jól. ;]

(#41146) 12-es csaj válasza Nené Fiori (#41144) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Amúgy nekem is gyanúsnak tűnt, nem töltenék onnan le semmit se.

(#41147) Gabesz984 válasza 12-es csaj (#41140) üzenetére


Gabesz984
tag

Nincs magyar support. Angolul van, az viszont ott van. Gondoltam, azért is próbáltam bővebben kifejteni a dolgot. Nem tökéletes ez a program sem ahogy a többi sem az. Magánvéleményem szerint jó program. Megbízható. És annak való aki nem ért annyira a védelemhez és olyat szeretne ami teszi csendben a dolgát.

laca026:

Hát igen falsnál nagyon gáz. Én nem szerettem benne, hogy nem lehet testreszabni a védelmét, nagyon kevés a beállítási lehetőséggel bír. Lehetne egy experiment user módja :)

Iphone 6, IPad Mini, IMac

(#41148) 12-es csaj válasza Gabesz984 (#41147) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Nem írja ki a frissítést és a riasztásokat se?
Az szerintem kellemetlen. : :Y
Én is azért nem gépezek csendes módra rakott vírusirtó mellett, mert habár irritál, mikor kiírja, hogy frissített, de ennek ellenére jó tudni, mi folyik a háttérben. Lefolyhat egy hibás frissítés, és emiatt karanténozhatja a fél gépet csendben, s erről jó tudni, hogy megakadályozzuk a teljes megsemmisülést. :DD Például..

(#41149) BlackSeven válasza Imi1981 (#41125) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Hali!

Innen legálisan le tudod tölteni a MSE 2 betat, de azt tudnod kell, hogy a letöltéshez kell egy érvényes Live fiókkal rendelkezned és egy Microsoft Connect regisztrációval is.

(#41150) Gabesz984 válasza 12-es csaj (#41148) üzenetére


Gabesz984
tag

De kiírja ha akarod. Na itt állíthatod, hogy milyen figyelmeztetések jelenjenek meg, de teljesen el is tüntetheted. Azonban csak annyit ír ki, hogy vírust talált, törölte vagy karaténba tette. Nem nagyon érdekli a véleményed, hogy a szerinte, vírusos fájlal Te mit szeretnél tenni. No nem egy CIS :) ebből a szempontból. Ha nem kérdez hibás választ sem adhatsz :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 6, IPad Mini, IMac

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.