Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41951) BlackSeven válasza Tetete1 (#41950) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

#41938

(#41952) Narxis válasza HarryPotter (#41940) üzenetére


Narxis
nagyúr

Windows 7 és Vista mellé nem szükséges 3rd party tűzfal, jól gondolod. :K

Thanos was right.

(#41953) polonic válasza #41133696 (#41949) üzenetére


polonic
félisten

Vacakol a ph. 503-as hiba. Blackseven is írta korábban.

(#41954) Krystal_s válasza F34R (#41884) üzenetére


Krystal_s
addikt

ééés működik ! :K évek óta senki nem tudott erre megoldást mondani az FF fórumban sem. csak panaszkodtak vagy írták h hát ez van, ez ilyen. nagyon kösziii sok puszi ;)

(#41955) BlackSeven


BlackSeven
aktív tag

Hali Urak!

Vipre frissítés!! Tegnap este felé ( 7 óra körül) feldobtam próba képpen ezt a Vipre Premiumot. Rögtön a magyarítottat töltöttem le és azt is telepítettem. A tegnapi telepítést követően a 7198-re frissített azonnal, majd mielőtt kikapcsoltam volna a gépet még egyszer frissült a 7199-re. Ezzel kapcsoltam ki a gépet.
Ma reggel amint bekapcsoltam, talán még egy perc sem telt, máris feldobott egy ablakot, hogy megkezdte a frissítések letöltését. (kép elmaradt róla mert elbambultam). Amikor befejezte jelezt jelezte is. És íme a legújabb adtbázis szignatúrája.
Úgy nézem, hogy 2 óránként adnak ki hozzá szignatúra bélyeget.

Ezeket csak azért mondom és jelzem felétek, hogy (nálam) egyelőre műxik ez a frissítés, bár még nagyon kevés idő telt el a telepítése óta. De majd meglátjuk az elkövetkező néhány nap történését ezen a téren. Ha bármilyen változás lesz azt jelzem majd. Azt is, ha rendesen fog frissíteni és azt is, ha nem vagy akadozik.

[ Szerkesztve ]

(#41956) BlackSeven


BlackSeven
aktív tag

Közben letelt a szerk. időm. :DDD

Írtam az AVG magyar supportnak, hogy gondok vannak a termékeik telepítésével. Nevezetesen, hogy ha fent van egy tűzfal már előtte, legyen at Outpost, Comodo vagy bármelyik más akkor az AVG Anti-Virus nem települ fel mert ütköző programnak tekinti. Csak akkor lehet feltelepíteni, ha addig eltávolítjuk a fent lévő tűzfalunkat. Ezt az AVG Anti-Virus telepítője jelzi is a felhasználó felé és szépen kilép a telepítőből.
Ez felettébb bosszantó tud lenni akkor, amikor napok vagy hetek szorgos és aprólékos munkájával beállítottuk és finomhangoltuk a tűzfalunkat. Nos röviden ennyi volt a levél tartalma és a válasz alig egy nap múlva már meg is jött.
Íme:
Kedves xxxxx (itt az én nevem van) !

Kösznjük levelét.

Megértjük problémáját és ezt továbbítjuk is a gyártó felé, amint lesz változás e tekintetben, írni fogunk.

Üdvözlettel,
xxx-xxxx-xxxxx
AVG Támogatás

(Az AVG support dolgozójának a nevét az aláírásnál szándékosan töröltem ki és helyettesítettem másik karakterekkel

[ Szerkesztve ]

(#41957) 78zolika válasza BlackSeven (#41955) üzenetére


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Jó reggelt !
Kíváncsi leszek nálad hogy fog muzsikálni a Vipre ??
Nálam az első napban semmi probléma nem volt, aztán jött a feketeleves volt hogy 2-3 napokig nem frissíttet csak manuálisan
Vajon milyen mellébeszélés lesz a Avg részéről ?
Válasz ?::: ne használj ingyenes tűzfalat ( sőt fizetőset sem ) használj Avg Is és nem lesz kompatibilis problémád :Y Üzleti stratégia :C

[ Szerkesztve ]

(#41958) Tetete1 válasza 78zolika (#41957) üzenetére


Tetete1
senior tag

Én pont azért szeretem, mert akkor frissítek, amikor akarok.Wondershare Time Freeze-t használok. Nekem zavaró lenne az állandó frissítés, mert mindig "át kellene engedni".
Így csak kora reggel és este frissítek.Addig is véd az előző rendszer. :DD

Eleinte ugrott mindenre, rendkívül idegesített, ma már nagyon nyugodt, megbízható, gyors a viselkedése.

Emellett a config mellett semmi problémám nincsen:

CIS Firewall+Defense,Emisoft Anti-Malware free,Vipre, Wondershare Time Freeze, Acronis True Image Home 2011, WXP,Pentium III, 512 Mb Ram Opera

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#41959) 78zolika válasza Tetete1 (#41958) üzenetére


78zolika
senior tag

Nem ismerem Wondershare Time Freeze :( :(

(#41960) BlackSeven válasza 78zolika (#41957) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Szia!

Meglepően rugalmasak voltak és ilyet ami történt, eddig még nem tapasztaltam senki más support részéről. Ezt a levelet ma reggel olvastam el, mert tegnap estig még nem jött meg, gondolom nem volt fent még a szerveren. De nem is lényeges. Viszont tegnap - ami igen csak meglepett - történt egy teljesen szokatlan és nem hétköznapi dolog ebben a történetben. Tegnap a déli órákban felhívtak telefonon, és aki hívott az az AVG technikai támogatás egyik munkatársa volt. Szóban is elmondtam amit már az e-mailemben leírtam és még pontosítottunk néhány dolgot a kérdésben. Nagyon udvarias és segítőkész volt. Ennyi a történet vége és aztán jött az az e-mail, amit már bemásoltam előbb.
Az AVG IS használatáról szó sem esett!!!

[ Szerkesztve ]

(#41961) 78zolika válasza BlackSeven (#41960) üzenetére


78zolika
senior tag

Meglepő :C :C felhívtak , foglalkoznak a dologgal , :Y

(#41962) blattida válasza BlackSeven (#41956) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerencsére a comodo esetében elmenthető a konfig, így a beállítások nem vesznek el, ha valamiért le kell szedni :N

Mondjuk ez az avg problémáját nem oldja meg... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41963) blattida válasza 78zolika (#41961) üzenetére


blattida
nagyúr

Látod, ez az üzleti stratégia. :K ;]
Elhatározták, hogy megelőzik az Avastot. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41964) BlackSeven


BlackSeven
aktív tag

A telefon beszélgetés nagyon érdekesen alakult/kezdődött. (Ha már OFF akkor legyen OFF :DDD
Azzal kezdődött, a bemutatkozás után, hogy a technikai supportos kolléga jelezte, hogy ugye megkapták az e-mailemet és eléggé meglepődve olvasták a benne írottakat, mert ezzel a problémával még nem találkoztak és nem is volt még ilyen visszajelzésük a felhasználók felől. Ám végére akartak járni, hogy mi is az igazság és néhány tűzfallal - amiket példának én hoztam fel - Ők is megpróbálták ezt az AVG AV telepíthetőséget, de valóban, igazam van és nem működik így dolog valamiért. Nos ekkor telefonáltak nekem. A többi része meg már ismert. :K

(#41965) Tetete1 válasza 78zolika (#41959) üzenetére


Tetete1
senior tag

A Wondershare Time Freeze alkalmazás egy virtuális rendszer környezetet hoz létre, így a vírusok és egyéb kártevők nem tehetnek kárt a rendszeredben. Egyszerűen kapcsolhatsz a virtuális és a "normális" rendszered között, nem kell újraindítani hozzá a gépedet. A rendszeredet állandó szinten tartja, nem lesz lassabb és lassabb az idő múlásával. Valós időben védi a gépedet mindenféle támadással szemben. Ezenkívül megadhatsz mappákat is, amelyeket véd akár úgy, hogy nem engedi változtatni a mappa tartalmát, akár úgy, hogy egyáltalán nem enged hozzáférést a könytárhoz. Tulajdonképpen egyetlen dologra kell figyelni, hogy a rendszerpartícióra, -meghajtóra ne ments el fájlokat, ha ez az alkalmazás fut, mert újraindítás után ezek a fájlok elvesznek (tehát a letöltéseket és egyéb mentéseidet másik meghajtóra/partícióra kell elmentened).

CIS Firewall+Defense,Emisoft Anti-Malware free,Vipre, Wondershare Time Freeze, Acronis True Image Home 2011, WXP,Pentium III, 512 Mb Ram Opera

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#41966) Szellem. válasza BlackSeven (#41955) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem kötözködni szeretnék, de a számítógép bekapcsolása után 1 órát várni kell az első automatikus frissítésig! Beszéltem a hazai supportal, és ez az egyik baja a VIPRE-nek, amin az e hónapban kijövő újabb buildben javítani fognak. Minden esetben ahol működik a VIPRE frissítése, a bekapcsolás után 1 órát várni kell a frissítésre. Nem frissít azonnal a VIPRE amikor bekapcsolás után hálózati kapcsolatot talál.

A frissítési probléma ami sokaknál jelentkezik, valószínűleg hasonló a NIS 2010-es v agy 2009-es verziójához, ahol sokaknál nem frissített automatikusan Norton. Ez annak az oka, hogy hiába van hálózati kapcsolat egyes hálókártyákat nem talált a program. Valószínűleg a VIPRE esetében is ez lehet a helyzet!

(#41967) BlackSeven válasza Szellem. (#41966) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Szia!

Pedig nálam így történt. (igaz ez az első reggel még így "ketten együtt")
Amikor megjelent az óra mellett a Vipre ikonja, szinte azonnal utána fel is dobott egy ablakot, hogy elindult a frissítése.
Kíváncsian várom, hogy mikor jön majd le a zónaidő eltolódás miatt (5 órával vagyunk előrébb) a mai első frissítés.
Megnéztem és naponta elég szépen és sokszor frissítenek. Klatty ide.

[ Szerkesztve ]

(#41968) HarryPotter válasza BlackSeven (#41967) üzenetére


HarryPotter
őstag

hol vagz pontosan? ha jól sejtem nem a szomszédban

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#41970) BlackSeven válasza HarryPotter (#41968) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Szia!

Valahol Kaliforniában van a székhelyük és ott vannak a frissítő szerverek is. Innen az 5 órás időeltolódás. (Nálunk a nyári időszámításkor még hozzá jön plusz 1 óra) Mi itt ennyivel előrébb járunk az időben, köszönhetően a Föld tengely körüli forgásiránynak. Ott jelenleg még hajnali fél hat sincsen.

[ Szerkesztve ]

(#41971) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Valaki ismeri ezt a weboldalt, "offensivecomputing", a teljes címet nem írom ki, nehogy baj legyen belőle. Maga a weboldal tiszta, csak linkek vannak benne.
Elméletileg malware mintákat tartalmaznak és a VX_Haven (2010-es) mintákat tartalmazza.
Akinek kell, az jelezze privát üzenetben.
Sry az offért.

(#41972) R.Danel válasza zed01 (#41905) üzenetére


R.Danel
csendes tag

Szia!

"... Ashampoo az Emsisoft motorjait (Ikarus + Emsioft) használja...

Na ez érdekes ha ez így igaz. Én pár napja feltettem ezt az Emsisoft AntiMalware-t. Nem fog sokáig fent lenni, max. a 30 napos próba végéig, de kíváncsi voltam rá.
Nálam, és ha tényleg azonos motorokat használnak az Ashampoo-val - bár ezt ezek után kétlem - az eicar teszt fájl letöltés fülre kattintása után azonnal riadót fújt és törölte ezt a teszt fájlt úgy, hogy még a nyoma sem maradt. :K

(#41973) zed01 válasza R.Danel (#41972) üzenetére


zed01
őstag

Ami számodra hihetetlen, nem lehetetlen:

Ashampoo Anti-Malware is integrated with two world class scanning engines, the Emsisoft Anti-Malware, and the Ikarus Anti-Virus engine that offer advanced protection from: viruses, trojans, worms, malware, rootkits, bots, spyware and adware.

http://www.techno360.in/ashampoo-anti-malware-free-license/

Miért van nekem mindig igazam? :-)

Amúgy sosem értettem miért olyan fontos az az ártalmatlan eicar tesztfájl, hogy vannak akik ez alapján döntenek egy vírusirtó mellett, vagy ellen. Mindegy, Einstein szerint két dolog végtelen, a világegyetem, és az emberi hülyeség.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#41974) BigManus válasza zed01 (#41973) üzenetére


BigManus
addikt

Rontás.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#41975) BlackSeven válasza zed01 (#41973) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Egyébként Einstein elméleteinek egy jelentős része már kezdi érvényét veszíteni, vagy legalább is egyre jobban megkérdőjelezhető néhány törvénye.
Lásd: Egyetemes tömegvonzás Einstein szerint: A világmindenség minden tárgya vonzza egymást; ennek ereje arányos a két test tömegével, és fordítottan arányos távolságuk négyzetével. A gravitáció, más néven tömegvonzás egy távoli kölcsönhatás, amely bármilyen két, tömeggel bíró test között jön létre, és a testek tömegközéppontjainak egymás felé gyorsulását okozza. A gravitációs erő az az erő, amelyet az egyik test a másikra a gravitáció jelenségének megfelelően kifejt.
A mai modern, progressziv tudomány állítása szerint a tömegvonzás, már inkább a mai olvasatban a tömeg taszítás elve és null ponti energiának hívunk. Ugyan is az ezt okozó részecskék (neutrinok) a fény sebességénél gyorsabban haladnak és van tömegük is ami ezt a tömegtaszítást okozza.
Csak annyira elzárkózott és izolált ez a kutatási terület még, hogy sok évnek kell ahhoz eltelnie majd, hogy a tudományos élet el is fogadja ezt az új elméletet és ezzel természetszerűleg felülírva a régit.

[ Szerkesztve ]

(#41976) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Szerintetek lehet ontopik oka annak, hogy a lapos ma másodszor (tegnap először) nem veszi észre az USB-s hangfalat, és a sajátját használja? Úgy oldható meg a probléma, hogy kihúzom az USB-kábelt és visszadugom.

(#41977) Nhorbee


Nhorbee
aktív tag

Sziasztok,
A Zemana AL megfér az FSIS mellett?
Köszi a választ előre is. :)

Szerk.: Még mindig nem támogatja a 64bites rendszereket?

[ Szerkesztve ]

(#41978) HZoli87


HZoli87
veterán

(#41979) HZoli87 válasza Nhorbee (#41977) üzenetére


HZoli87
veterán

(#41980) Greenebola


Greenebola
senior tag

Sziasztok azt a betyár mindenit feltettem a Panda Internet Security 2011-et hát meglepő és érdekes dolgokkal találkoztam.
Telepítéskor kapásból leszedte a HitmanPro és MBAM-ot.
Addig nem lehet frissíteni míg nincs aktiválva.
Nézegettem MDL-en fogta kiválóan a kártevőket ami érdekes (furcsaság) ,hogy ha pl egy exe-t leszedtem és jelzett akkor egy txt-fájl jött le az exe helyett és bele volt írva ,hogy xxx kártevővel fertőzött.... eltávolítva. Nem sámli.
Eléggé fogta a vasat sajna pedig nagyon jól szerepelt kártevőkkel szemben ameddig fent volt. :)

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#41981) F34R válasza Greenebola (#41980) üzenetére


F34R
nagyúr

panda cloud + tűzfal ?:P esetleg :

(#41982) Nhorbee válasza HZoli87 (#41979) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Köszi szépen. :(

(#41983) Lacpac válasza F34R (#41981) üzenetére


Lacpac
őstag

Panda Cloud+ AVG Identiti protection+ tűzfal (nálam Online Armor, Web Shield nélkül, lassitja a böngészést.) Nem is veszem észre őket, csak akkor ha dolgoznak.

(#41984) Greenebola válasza F34R (#41981) üzenetére


Greenebola
senior tag

Azt tegnap néztem van 1 éves Promo licenszem a PRO-hoz.
Mondjuk úgy néztem ,hogy NIS fent volt ezért szét is akadt a CPU :D
Nem rossz a Panda Cloud keveset fogyaszt és fogja a kártevőket szépen ,de maradok a NIS11-nél.
Csak nagyon idegesít ,hogy eltelik 1-2-3 hónap és meg unom az adott AV/IS/FW-t :D
Most inkább valami Sandbox alkalmazást keresek ,de nem nagyon ismerek ilyeneket.
(sandboxie-hoz hasonló kéne)

Most találtam ezen az oldalon Trustware BufferZone nevű programot.
Csak hát van a free és pro között kis különbség.
Meg van valami DefenseWall is van ,de ez valami HIPS és Sandbox lenne ,vagy mi?
Valaki tud valami infót adni erről a két programról?
Valami sandbox alkalmazás nagyon érdekelne ,de sajna csak a sandboxie-t ismerem. :(

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#41985) HarryPotter válasza Greenebola (#41984) üzenetére


HarryPotter
őstag

és a sandboxie-val mi a gond?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#41986) BlackSeven


BlackSeven
aktív tag

Hali mindenki!

Hát szó mi szó élhetek én akár még szexuális életet is a Viprevel, :DDD akkor sem frissít automatikusan.
Két gépen is fent van most már, egyiken a magyarosított másikon meg az angol. Mindkettő csak akkor frissít kizárólag, ha kézzel indítom el a Főablakban az Update-t. :D
Pedig már ma több frissítés is felkerült a szerverre.
Adok még 24 órát nekik aztán vége a dalnak. Kár értük mert egyébként eléggé jónak látom és ítélem meg ezt a szoftvert. De így felejtős. Az egyik legfontosabb szolgáltatás mondhatom azt is, hogy nem működik mert ez így ebben a formában valóban igen nagy hiba a Vipre részéről.. Akár mintha nem is lenne ilyen modulja. :D

[ Szerkesztve ]

(#41987) HarryPotter válasza BlackSeven (#41986) üzenetére


HarryPotter
őstag

nem birják a szerverek kiszolgálni az előfizetőket?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#41988) Greenebola válasza HarryPotter (#41985) üzenetére


Greenebola
senior tag

Nincs vele semmi gond régebben nem szerettem ,de amióta használom folyamatosan azóta megkedveltem.
Ahogy írtam kiakarok próbálni más alternatívákat is csak előtte azért tisztába akarok lenni mit tud, mennyire hatékony, stb.. a programról mielőtt kipróbálom.

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#41989) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Panda cloud mellé, milyen biztonsági összetevőket kéne még telepíteni (tűzfal, de melyiket Online Armor free, Comodo)? Kiemelt fontosságú az internetes bankolás.

Köszi

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#41991) blattida válasza bajtokarpi (#41989) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, egy jó tűzfal kell mellé.
Amiket írtál, plusz Outpost vagy Privatefirewall ajánlott.

Sz_Imre
Vajon melyik cég dicsőítése zajlik a cikkben? ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41992) Narxis válasza Sz_Imre (#41990) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jó a cikk. :)

Thanos was right.

(#41993) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

A négy közül, melyiket ajánlod, ami egy átlagfelhasználónak sem fekszi meg a gyomrát?

Köszi

battletag: bossi#2666

(#41994) Sz_Imre válasza blattida (#41991) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Hát ezt passzolom..., de nem is említik melyik cég az.
(De ha tippelnem kéne, akkor szerintem a Panda szoftverei.)

(#41992) Narxis : Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#41995) blattida válasza bajtokarpi (#41993) üzenetére


blattida
nagyúr

Privatefirewall, az kérdez a legkevesebbet és annak a legegyszerűbb a kezelése. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41996) bajtokarpi válasza blattida (#41995) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm, már megy is fel mellé!!! :R

battletag: bossi#2666

(#41997) sznorbi2 válasza bajtokarpi (#41996) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Nem utolsósorban az említettek közül a PrivateFirewall cibálja meg a legkevésbé az internetet. ;)

To protect and serve!

(#41998) Greenebola


Greenebola
senior tag

Nem tudom ismeritek-e itt szokták linkelni ha van AV/IS promóció.
Orosz oldal

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#41999) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Szerintetek ez veszélyes?

[VT link]

A nagyok közül a Comodo, F-Prot és McAfee azonosította.
Nekem a ClamAV karanténozta.
Valójában ez a program egy portable időjárás előrejelző lenne. Vagy mégsem?

To protect and serve!

(#42000) 12-es csaj válasza sznorbi2 (#41999) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Szerintem egy időjárás-előrejelző önmagában nem ad okot nekik arra, hogy téves riasztásozzanak.
Azonban végül is egy (jó) részük csak heurisztikusan azonosította.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.