Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) BénaNyurga válasza HookR (#800) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Hp dc5850sff házba menne! Akitől vettem azt mondta hogy egy ilyen simán belefér: http://hardverapro.hu/apro/msi_gt_640_2/friss.html

a termék oldalán viszont only low profil van :)

(#802) Sonja válasza BénaNyurga (#801) üzenetére


Sonja
veterán

Akkor bizony "átvert" az illető, mert csak Low Profile megy bele, teljes méretű nem! A linkelt MSI kártya pedig teljes méretű. :(

Egyébként elnézve ezt a képet, szerintem 2 slot-os hűtésű kártya is elférne. :K A HookR által ajánlott HIS pl.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#803) BénaNyurga válasza Sonja (#802) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Meglátjuk mi fér bele mi nem xD otthoni gtx260-at belepróbálom xD más nem kivágom a ház tetejét! Na jó nem viszont nem hiszem hogy a kolléga átvert volna mert ezekkel a gépekkel foglalkozik igy van rálátása... Aztán kitudja lehet az a legjobb ha lemérem

(#804) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Hali egy kérdésem lenne még x2 4450 mellé melyik low prof kártya az amit még kihajt a proci ? 7750-et kihajtja?

(#805) HookR válasza BénaNyurga (#804) üzenetére


HookR
addikt

Ezt a kérdést a Milyen videókártyát? topikban tedd fel. Potenciálisan szóba jöhető low-profile VGA-k:

AMD:
- HD6570
- HD6670
- HD7750

NVIDIA:
- GT640
- GTX650 (Ezt jelenleg csak külföldről tudod rendelni)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#806) BénaNyurga válasza HookR (#805) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Köszi feltettem a kérdést többször is de érdemleges választ eddig csak tőled kaptam :R

(#807) HookR


HookR
addikt

XFX Radeon R7 250 (R7-250A-ZLF4) - [link]

============================================

XFX Radeon R7 240 (R7-240A-CLH4) - [link]

============================================

Asus Radeon R7 240 (R7240-2GD3-L) - [link]

============================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#808) mepet válasza HookR (#807) üzenetére


mepet
addikt

tyű be szép a passzív xfx... :B

(#809) mepet


mepet
addikt

No utánaolvastam egy kicsit és lehetséges az, hogy a majdnem 3 éves 6570-esem még mindig gyorsabb, mint ez az új R7 240 nevű csoda?

[ Szerkesztve ]

(#810) Vlad Drakul válasza elbandi2 (#778) üzenetére


Vlad Drakul
csendes tag

Szia!

Érdeklődni szeretnék, hogy mióta megvetted a kártyát, ha jól látom most már több mint fél éve, hogy még mindig hibátlanul működik? Csak azért kérdezem, mert hasonló gépen van és úgy látom, hogy még mindig ez a leggyorsabb kártya (kivéve a Zotac GTX 650 LP, de a Mantle miatt a 7750-es később elméletileg gyorsabb lesz) ebben az elérhető áru kategóriában.

Előre is köszönöm a válaszodat!

(#811) elbandi2 válasza Vlad Drakul (#810) üzenetére


elbandi2
tag

Szia!
Tökéletesen meg vagyok elégedve vele, csendes, nem melegszik komolyabban. Bár én leginkább csak mozizni használom ezt a gépet, igy komolyabban álltalában nincs meghajtva.
A fiam szokott néha, ha itthon van egy-két játékot feltenni, és szórakozni vele, szerinte a teljesítménye simán elég, akár még újabb játékok élvezetes futtatásához is.
Én csak ajánlani tudom! :)

(#812) aram01 válasza BénaNyurga (#801) üzenetére


aram01
nagyúr

már én is bánom hogy megvettem ezt a sz@rt :(((

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#813) csigafej


csigafej
tag

sziasztok,

Dell optiplex 760 sff-be [link] szeretnék videókártyát rakni, csak low profile fér bele, tudtok esetleg ajánlani (elvárásom az lenne hogy legyen rajta hdmi és gta 4 fusson rajta), esetleg valakinek eladó?

köszi, üdv
Gyuri

(#814) HookR válasza csigafej (#813) üzenetére


HookR
addikt

Sapphire Radeon HD7750 LP - [Link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#815) aram01 válasza csigafej (#813) üzenetére


aram01
nagyúr

amit HookR linkelt tökéletes, én is pár napja vettem egyet, és tök jó :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#816) csigafej válasza HookR (#814) üzenetére


csigafej
tag

köszönöm a választ, megnézem!

(#817) daniel30


daniel30
újonc

Sziasztok!
Low Profile kártya vásárlása előtt állok.
PC típus: HP Compaq 6300 Pro SFF
Az általam kinézett kártya: Sapphire HD7750 1GB GDDR5 LP
Szerintetek ezt elbírja a PC-m?
A tápegység típusa: Power 240W standard, active PFC; 240W 90% efficient, active PFC
Viszont a kártya min 400W ot követel.
Ahogy nézelődtem a kártyák zöme megkövetelni a 400W-ot.
Illetve milyen kártyát ajánlanátok?
Köszönettel, Dániel

(#818) HookR válasza daniel30 (#817) üzenetére


HookR
addikt

"Szerintetek ezt elbírja a PC-m?"
99%, hogy igen, de nézd meg, hogy a tápod 12V-on hány A-rel terhelhető! A HD7750-re megadott TDP 55W, tehát 12V-on olyan ~4,5A-rel érdemes számolni a VGA esetében. Annak ellenére, hogy nem tudom milyen alkatrészeket tartalmaz még a géped, nem hinném, hogy gond lenne vele.

"Viszont a kártya min 400W ot követel.
Ahogy nézelődtem a kártyák zöme megkövetelni a 400W-ot."

A 400W-os táp gyártók, illetve neten fellelhető fogyasztáskalkulátorok általi ajánlása ne tévesszen meg, az csak amolyan lassan idejétmúlttá váló óvintézkedés. A névleges teljesítmény (jelen esetben 400W) a különböző ágak (12V, 5v, 3,3V...) terhelhetőségének összesített értéke. Régebben, a manapság már elavultnak számító konfigurációk sokkal inkább a 3,3 és 5V-os ágakra támaszkodtak, ezért ennek megfelelően a tápok is arra voltak méretezve.
Ezzel szemben a mai gépekben már jó néhány éve a legfőbb fogyasztók (processzor, videokártya, 3,5"-es merevlemezek) döntően a tápegység 12V-os ágára támaszkodnak, annak kell kellőképp erősnek lennie.
Mivel a VGA gyártója nem tudja kizárni a lehetőségét, hogy a felhasználó még a régebbi, 3,3 és 5V-os ágon erős tápegységről eteti a VGA-t, ezért biztos, ami biztos akkora névleges teljesítményű tápot ajánlanak, aminek jó eséllyel még így is kellőképp erős a 12V-os ága.

"Illetve milyen kártyát ajánlanátok?"
Ne keress tovább, a Sapphire HD7750 1GB GDDR5 LP jó választás.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#819) elbandi2 válasza daniel30 (#817) üzenetére


elbandi2
tag

Szia
Nekem egy 8200 elite SFF-ben megy egy pont ilyen kártya, abszolút probléma mentesen. A táp szerintem azonos 240W 90%.

(#820) daniel30 válasza HookR (#818) üzenetére


daniel30
újonc

Köszönöm a gyors segítséget!
A PC-ben egyébként i5 3470-es proci, 4GB ram, 500GB merevlemez taláható.
Utána néztem a tápnak és elbírja a kártyát. Már le is adtam a rendelést!

(#821) daniel30 válasza HookR (#818) üzenetére


daniel30
újonc

Még lenne egy kérdésem. Az ipon oldalán a kártya alatt ezt a kommentet olvastam:

"Nekem némi tesztelés után valamiért úgy döntött, hogy olyan gépben ahol van alaplapi VGA nem indul el (egy corei5 mellett volt az átvétel utáni tesztüzem, és amikor megmakacsolta magát még egy A5300-as mellett is megnéztem)"

Mivel az i5 3470 proci tartalmazza a következőt: HD graphic 2500.
Ez befolyásolna a Sapphire HD7750 1GB GDDR5 LP működését?
Előre is köszönöm

(#822) HookR válasza daniel30 (#821) üzenetére


HookR
addikt

A probléma pontos ismeretének hiányában erre nem tudok mit mondani. elbandi2-nél és nálam is van Intel IGP a HD7750 mellett.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#823) pdev1811 válasza csigafej (#813) üzenetére


pdev1811
tag

7750, alacsony felbontáson teljesen minimum beállításokkal talán élvezhetően eldöcög.

(#824) pdev1811 válasza daniel30 (#821) üzenetére


pdev1811
tag

Nem befolyásolja. Ennyi erővel pl az összes Intel procinál nem lehetne vga-t hasznalni. Szted életszerű?

(#825) HookR válasza pdev1811 (#823) üzenetére


HookR
addikt

Ezt mire alapozod?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#826) pdev1811 válasza HookR (#825) üzenetére


pdev1811
tag

Arra h volt 7770-em egy g2030 3ghz két magos intel procival és játszottam vele full hd-ba de minimumra kellett vennem a dolgokat. a 7770 kb 30%-al erősebb mint a 7750, nem tudom abban a dell-ben milyen proci van de ránézésre nem i5... és a gta4 az optimalizálatlansága miatt a négy magot szereti és az erős vga-t.magas felbontáshoz kevés ez a kártya, alacsonyan meg a proci kerül előtérbe elvileg, de ez esetben tök mindegy.

(#827) HookR


HookR
addikt

Nálam I3-530 + HD7750-en 1280x800-ban közepesnél jobb beállítások mellett teljesen jól játszható volt. Itt egy videó hasonló felállásról (I3-550 + HD7750): [link]
Ráadásul ez 1280x1024-ben futott és a FRAPS is lassított rajta.

Aztán itt egy másik I5-3470K + HD7750 párossal 1080p-ben: [link]

Amennyire én látom, nem is annyira a HD7750, mint inkább a processzor tud szűk keresztmetszet lenni. Ám nála erről sincs szó, hisz i5 3470-et írt. Ennek fényében nem látom megalapozottnak amit korábban írtál*:
"7750, alacsony felbontáson teljesen minimum beállításokkal talán élvezhetően eldöcög."

*(Akkor sem, ha az 1280x720/800-as felbontást alacsonynak tekintjük.)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#828) Lesliegold


Lesliegold
tag

sziasztok!

Adott egy FUJITSU-SIEMENS ESPRIMO P7935
Intel Core2Duo E8500, 3.16GHz MAGONKÉNT, 6MB Cache, 4GB DDR2...és 300W táp.

Nem komoly játékok lennének rajta futtatva, sőt az EMPIRECRAFT és a MINECRAFT menne leginkább, aminek minimális 3D kell, de azért az integrált VGA-k általában nem elegek hozzá.

Melyik a legjobb ár érték arányú LOW Profile-s VGA most használtban 5-7K körül? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#829) HookR válasza HookR (#827) üzenetére


HookR
addikt

"Ám nála erről sincs szó, hisz i5 3470-et írt."
Pardon, a GTA 4 csigafej-nél merült fel. Az ő processzorát valóban nem ismerjük.

(#828) Lesliegold: Az 5-7k-s megkötés igencsak leszűkíti a lehetséges VGA-k körét. Amit ennyiért lehet kapni, annál léteznek erősebb APU-k. Nem tudom milyen áron mennek mostanság, de legalább egy HD5670-est, HD6570-est azért megcéloznék a helyedben.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#830) pdev1811 válasza HookR (#829) üzenetére


pdev1811
tag

Ezért nem értettem, kizárt h egy i5 a képen látható konfigba legyen.

(#831) Prevent


Prevent
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy HP DC5900 SFF fekvőházas PC-m.
Érdeklődnék, hogy milyen LP Videókártya a maximum amit még bele lehet rakni?
Helyben nincs hiány, de a táp csak 240 W-os. Jelenleg egy Sapphire 7750-es LP videókártyán gondolkodok. Megoldható? Most egy AMD Radeon HD 6450-es van a "masinában", :DDD

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#832) HookR válasza Prevent (#831) üzenetére


HookR
addikt

Lásd #818-as hozzászólás!

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#833) Prevent válasza HookR (#832) üzenetére


Prevent
aktív tag

Köszi a választ!

Nekem 7.5A-t ír szóval akkor mennie kell! Remek :R

Néztem ezt a Powercolor 7750 LP videókártyát. Jobb mint a Sapphire 7750 LP?
Az árból indulok ki, hogy 4000 Ft-al drágább. Vagy ez nemjelent semmit?

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#834) HookR válasza Prevent (#833) üzenetére


HookR
addikt

A 7,5A 12V-on nem valami acélos. Mondhatni erősen határeset, hiszen abba minimum a processzornak is bele kell férnie és akkor nem tudni az alaplapon minek kell még 12V, még ha az nem is sok. Illetve nem tudom van 3,5"-es HDD a gépben és ha igen mennyi. Milyen hardvereket tartalmaz a szóban forgó masina?

A Sapphire 7750 LP-n van Displayport csatlakozó is a HDMI és DVI mellett. Szvsz a Powercolor-t csak akkor lenne érdemes fontolóra venni, ha 4000 Ft-tal olcsóbb lenne, nem drágább. Valószínűleg beragadt árukészlet miatti beragadt ár.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#835) Prevent válasza HookR (#834) üzenetére


Prevent
aktív tag

Hardverek:
Cpu:Intel Core 2 Duo E8400 3.00 GHz
4 Gb DDR2 Ram(400 MHz)
HDD: 160 Gb Hitachi 7200 RPM
LG DVD ROM
VGA: ATI(AMD) Radeon HD 6450 1 Gb DDR3 64bit LP

Ez a jelenlegi konfig. Szerinted menne?:)

Ha sajnos mégse menne milyen kártya jöhet szóba ?

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#836) HookR válasza Prevent (#835) üzenetére


HookR
addikt

Ha csupán a 12V-ot igénylő nagyobb fogyasztók TDP értékeit nézzük (E8400 - 65W / HD7750 GDDR5 - 55W), az máris 120W, amihez a 12V/7,5A (90W) láthatóan karcsú. Feltételezem a 160GB-os Hitachi is 3,5"-es, ami szintén 12V-ot igényel (szemben a 2,5"-esek 5V-jával), s bár üzem közben már nem vészes a fogyasztása, de felpörgéskor rövid időre valahol 20-30W között lehet.
Persze a helyzet nem ilyen egyszerű, hiszen egyrészt a proci 65W-os TDP osztálybeli besorolása nem a terhelés alatt jelentkező tényleges fogyasztást jelenti, másrészt a merevlemez is jellemzően olyankor pörög fel, amikor a proci és a GPU nincs leterhelve. Csak ugye az ördög nem alszik és tápméretezésnél ildomos a legrosszabb eshetőséggel, na meg némi biztonsági tartalékkal számolni, mintsem kicentizni. Eddig az elmélet.

Gyakorlatilag meg okosabbat a terhelt állapotban elvégzett fogyasztásmérés alapján lehetne mondani. Meglehet, hogy valójában a teljes konfiguráció 12V-ra eső terhelése simán belefér 90W-ba és nem lenne gond.

Alternatív lehetőségnek egy HD6570-est (44W TDP), vagy R7 240-est (30W) mondanék. Hogy teljesítmény tekintetében hogyan viszonyulnak egymáshoz, azt nem tudom, de utóbbi mellett szól, hogy az már a GCN architektúrára épül (még ha a legkisebb is azon belül).

A helyedben valószínűleg a HD7750-nél maradnék, és amennyiben szükségesnek bizonyul, vagy a processzort próbálnám alulfeszelelni, hogy a konfig beleférjen a fogyasztáskeretbe, vagy meglesném lehet-e nagyobb tápot vadászni a masinába.

A döntés nem egyszerű, mérlegelj legjobb belátásod szerint!

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#837) HookR válasza HookR (#836) üzenetére


HookR
addikt

"...vagy meglesném lehet-e nagyobb tápot vadászni a masinába."
Értsd: 12V-os ágon erősebb...

Na meg optikai meghajtód is van, aminek (javítson ki valaki, ha tévedek) szintén 12V-os a motorja. Az nem tudom mennyit fogyaszt felpörgéskor, de azt sem árt figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#838) Prevent válasza HookR (#836) üzenetére


Prevent
aktív tag

Hu köszönöm ebbe a válaszba aztán nem lehet belekötni!
Megpróbálok egy-két dolgot. Persze leírom majd ide a végeredményt ha valaki hasonló cipőben járna és ebbe a topicba téved már tudjon tájékozódni hogysmint.
Mégegyszer köszönöm! :R

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#839) Prevent válasza Prevent (#838) üzenetére


Prevent
aktív tag

Előre is elnézést kérek a lowságomért de ilyen 240-es kártyákat merrefelé lehet itthon rendelni?

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#840) HookR válasza Prevent (#839) üzenetére


HookR
addikt

Árgép / Google

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#841) valenc


valenc
tag

Sziasztok!Van egy sapphire 7750 lp kártyám.Szeretném erősebbre cserélni.Lehetséges ez van egyáltalán erősebb lp kártya?afox 7850-et láttam de nagyon elborult ára volt... :R

(#842) pdev1811 válasza valenc (#841) üzenetére


pdev1811
tag

Nincs. csak az Afox, de az elmebeteg mód drága.
inkább szerezz be egy nagyobb házat, én is azt tettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#843) valenc válasza pdev1811 (#842) üzenetére


valenc
tag

Hát köszi akkor jól láttam...A házat nem akarom cserélni így marad majd a kaveri ha kijön...

(#844) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Sziasztok!

Melyik jelenleg legerősebb, hazánkban is elérhető LP videókártya? NVidia előnyben de minden megoldás érdekel.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#845) HookR válasza Nagytalp (#844) üzenetére


HookR
addikt

- Hazánkban is elérhető legerősebb LP kártya: Sapphire HD7750 LP.
- NVIDIA, de külföldről kell megrendelni: Zotac GTX 650 LP - (amazon / newegg)
- Legerősebb LP kártya, külföldről kell megrendelni, túlárazott és melegszik (nem kicsit): Afox HD7850 LP

GTX 650 vs HD7750 - [link]

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#846) Nagytalp válasza HookR (#845) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Köszi! Úgy tűnik megint szereztem egy kihívàst magamnak.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#847) HookR


HookR
addikt

PowerColor HD7750 2GB GDDR5 Eyefinity 4 LP Edition - [link]
- UEFI

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#848) pdev1811 válasza HookR (#847) üzenetére


pdev1811
tag

Na mehet is rá a 4db 4k-s monitor. :D

(#849) Raypapa


Raypapa
tag

Szerintem LP gépbe már ez is egészen jól használható cucc...

(#850) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Kedves Nagyérdemű!

Kérdésem, hogy érdemes-e az alábbi konfigomat videókártya terén modernizálnom?
Szóval adott egy Fujitsu-Siemens Esprimo E5925 gép, amiben jelenleg egy Asus ENGT220 ketyeg. Fizikai méret tekintetében ez a kártya képviseli a korlátot, mert ennél magasabb nem fér be, mert az egyik PCi slotba valami kártya van bedugva, amihez valami nagy lemez van csavarozva. :F Már nem emlékszem pontosan, régen volt nyitva, de tudom, hogy éppen csak befért. (Lehet, hogy az nem is kéne oda? :F )

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.