Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) p-viktor válasza Oliverda (#1577) üzenetére


p-viktor
csendes tag

A Jómunkásembernek egy kis segítség:

http://www.lapanthera.hu/termekek/sunon_kd1208pkv1uj_tipusme80201v1a99_80x80x20_mm-p498/
https://www.emag.hu/coolink-swif2-80l-ventilator-1700-rpm-80x80x20-mm-veco80l/pd/DM6YT2BBM/

ha még aktuális.

Üdv

Utasok nincsenek a Föld nevű űrhajón - mindannyian a legénységhez tartozunk.

(#1602) Oliverda válasza p-viktor (#1601) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi, jó tudni, hogy van ilyen, bár ezek után már nem fogom kicserélni a mostaniakat, de később még jól jöhet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1603) Oliverda válasza #22743424 (#1596) üzenetére


Oliverda
félisten

Végre volt időm ezzel foglalkozni:

Persze volt is vele szívás a Noiseblocker idétlen színjelölése miatt, "teljesen logikusan" a fehér helyett a piros viszi a jelet, mint utólag kiderült. Ezután kapott egy 3 pines hosszabbítót amit egyszerűen rádugtam a lap egyik aljzatára és azóta lehet monitorozni is a két venti fordulatszámát is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1604) Headoff


Headoff
csendes tag

Nem tudom, hogy mennyire él még ez a topic, de szerintem a legjobb low profile single slot kártya az ASL GTX 1050TI 4GB BattleFlag :)

Normális vagyok! - A hangok is megmondták!

(#1605) HookR válasza Headoff (#1604) üzenetére


HookR
addikt

A topik most épp téli álmát alussza. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1606) Norbancs


Norbancs
tag

Sziasztok!

Úgy tűnik a végét járja szeretett kis Low Profile Sapphire HD7750 1GB DDR5 kártyám - tegnap egyszer csak újraindult a gép és nem jutott el a bejelentkezős ablakik csak folyton újraindította magát amíg nem töröltem a drivert csökkentett módban. :/
Most Windows 10 eszközkezelőjében csak ,,Microsoft Basic Display Adapter'-ként szerepel.
Próbáltam régebbi drivert feltelepíteni hátha csak egy rossz frissítés jött - automatikusan, mivel én nem birizgáltam - de nem sikerült.

Szóval a hosszú bevezető után a kérdésem: milyen kártyát ajánlanátok a helyére? Nem számítok nagy teljesítmény növekedésre mert nem szeretnék sokat rászánni (20 ezer Ft alatt lenne jó) és fontos, hogy low profile legyen mert egy HP Compaq 6005 Pro Small Form Factor pc-be menne.
AMD Athlon II X2 B28 Processzor 3,4 GHZ
8 GB DDR3 ram
64 bit-es Windows 10

Szóval lejjebb nem szeretnék adni de túl drága kártyát sem vennék mivel ilyen procival aligha tudnám kihasználni.

Köszi a tippeket.

Norbi

(#1607) Polllen válasza Headoff (#1604) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mennyire hangos a kártya?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1608) phg


phg
csendes tag

Sziasztok! Érdeklődés kép kérdezném; jelenleg a Magyar piacon melyik lenne az az AMD Low Profilos vga amelyik a legjobb paraméterekkel rendelkezik. ( gyorsaság , memória , sávszéleség) Az amd nekem ismeretlen terep , válaszokat köszi előre :R

(#1609) HookR válasza phg (#1608) üzenetére


HookR
addikt

MSI RX 550 2GT LP OC (4GB-ost nem találtam idehaza)

Miért ragaszkodsz az AMD-hez? NVIDIA vonalon a GTX1050 és GTX1050 Ti is erősebbek.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1610) phg válasza HookR (#1609) üzenetére


phg
csendes tag

Szia! Köszi a választ. Nem ragaszkodom hozzá , jó magam is egy 1050ti lp-t használok , ez volt az nvidia legerősebb vga-ja. Viszont a fiam gépét noszogatnám meg kicsit de neki pl a monitor kimondottan amd párti támogatásban. Neki jelenleg egy EVGA gt 1030 van benne ami meg kell hagyni jó kis kari. Most viszont kipróbálnám nála az amd cros.-t a monitor végett. Pár hete kísérleteztem 2db R7 240-el. Szépen működtek együtt a karik de a GT 1030-at teljesítményben nem érték el. :R

(#1611) HookR


HookR
addikt

Most lám csak, hogy az MSI GTX 1050 Ti 4GT LP-ből időközben megjelent 2 újabb variáns:
- MSI GTX 1050 Ti 4GT LPV1 (Rövidült 182-ről 170mm-re.)
- MSI GTX 1050 Ti 4GT LPV2 (170mm-es hosszúság és kapott egy második HDMI csatlakozót, melyek 2.0 helyett immár 2.0b verziójúak, így 3 helyett 4 kijelzőt tud meghajtani egyszerre.)

Mi több, az MSI GTX 1050 2GT LP is ugyanígy átesett a változásokon, ám V2 helyett V3-as jelölést kapott a legújabb:
- MSI GTX 1050 2GT LPV1
- MSI GTX 1050 2GT LPV3

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1612) phg válasza HookR (#1609) üzenetére


phg
csendes tag

Egyébként az RX550 -el van tapasztalatod? Esetleg párban is tudnak dolgozni a karik?

(#1613) HookR válasza phg (#1612) üzenetére


HookR
addikt

Nincs vele tapasztalatom. Videokártyás topikban érdeklődd meg.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1614) phg válasza HookR (#1613) üzenetére


phg
csendes tag

Beszereztem egyet , hát mit mondjak, ennyit tud Valamiért nem írja ki a vga azonosítóját de ez a radeon rx 550 oc lp. Kb pont annyit tud mint a gtx 750 ti lp. Az 1050 ti lp-t meg sem közelíti. Amim még van az egy gt 1030 lp Ezt viszont szeretem , ár- érték arányban olcsó kis bivaly kari. Visszatérve az rx 550 lp-re úgy tudnám elképzelni hogy cros.-ba használni , valószínűnek tartom kb akkor menne a gtx 1050 ti felé.

(#1615) HookR válasza phg (#1614) üzenetére


HookR
addikt

Az általatok használt játékokban is nagyjából így aránylik a teljesítmény ezen kártyák közt?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1616) phg válasza HookR (#1615) üzenetére


phg
csendes tag

Igen. kb ugyan ez a tendencia a játékoknál is. Amik nálam felvannak telepítve és napi szinten használatban vannak az a Lego Ninja Muvi :DDD , a wot és mostanában a pubg. A gtx 1050 ti lp a wot-ban f.hd max grafikán 65-85 fps-t hoz , a gtx 750 ti lp ugyan ezen a beállításon 35-40 fps , az rx550 pedig 30-35 fps és nagy meglepetésemre a gt 1030 lp szintén f.hd max grafikán szépen tartja a 30 fps-t. :R

(#1617) menyus4661


menyus4661
tag

Sizasztok beléptem a Low-Profile világába egy Gigabyte Gtx 1050 oc Lp videókártyával.
A konfig egy dell optiplex 7010 sff alapjaira épült.
I5 3470, 16gb ram, és az említett videókártya.
Jelzem hogy a gyári Dell 240w 80+ gold tápegység simán kiszolgálj a gtx 1050 vga-t azért írom le hogy ha esetleg valaki upragrade-en gondolkodik nyugodt legyen nekem sok fejtörést okozott vajon elég lesz-e a psu.
Az előző konfigom nem sff házban volt normál méretekkel rendelkezett és egy Rx 460 Nitro oc 4gb vga-t hajtottam tehát van összehasonlítási alap.Igaz eddig nem sok játékkal tudtam tesztelni az új konfigot de kivétel nélkül minden játékban érezhetően erősebb a gtx 1050.
Far Cry Primal, The witcher 3, Gta 5, ezen játékokkal teszteltem.
Most jön a kérdés amiért írtam a topicba.
A hőmérséklettel nem vagyok kibékülve
A vga játék közben a 80 C hőmérsékletet is eléri.Kérdésem egy ilyen házban normál érték ez vagy sem mert én soknak tartom.Gondolkodtam + ventillátor beszerzésén de nem tudnám hova tenni a gépházban tele van szegény.
A proci hőmérsékletével nincs gond.
Nem tudom merjem e így használni.
Alapjáraton 31-35 fokos a kártya.
A segítségeteket előre is köszönöm :R

(#1618) HookR válasza menyus4661 (#1617) üzenetére


HookR
addikt

Ha erről a házról van szó, akkor nem csodálom. A táp burkolata közvetlenül a dual-slotos VGA mellett van. [kép1] / [kép2]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1619) Csuppp


Csuppp
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tett már gt1030-at lenovo M92p SFF gépbe?
Leginkább passziv érdekelne, és hogy belefér-e egyáltalán, mert amint láttam ott útban lehet a háttértár tartója.

(#1620) menyus4661 válasza HookR (#1618) üzenetére


menyus4661
tag

Igen Pontosan ez a ház az,utánna néztem elvileg 80-85 üzemelés még elfogadható Nvidia olvasmány szerint.
Venti 70% pörög Afterburner segítségébel megemelve a venti fordulatot be tudom vinni 80 fok alá.
Hát nem tudom valakinek valami ötlet. :F

[ Szerkesztve ]

(#1621) HookR válasza Csuppp (#1619) üzenetére


HookR
addikt

Csinálj róla képet, mert nem nagyon találok a belsejéről.

(#1620) menyus4661: Jól értem, a ház elejében dolgozik a ventilátor és annak ellenére ilyen magas a VGA hőmérséklete?
Első lépésként vedd le a ház oldalát és nézd meg úgy mennyire melegszik! Ha érdemi javulást tapasztalsz, akkor egy a gyári oldallapon kialakított szellőzőnyílás gyógyír lehet a problémára, hogy a VGA ventijének legyen honnan közvetlen hűs levegőhöz jutnia.
Második lépésként (mielőtt nekiesnél a gyári oldallapnak), kartonpapírt méretre- és kivágva modellezd le a leendő, szellőzőnyílással ellátott oldallapot. Ha elégedett vagy a hőfokokkal, akkor jöhet a...
Harmadik lépés, a gyári oldallap meggyalázása. :)

Sajnos ezeket az irodai gépeket jellemzően nem a dual-slotos LP VGA-k hatékony szellőztetésére optimalizálják. Efféle upgrade előtt érdemes előre felmérni a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1622) Csuppp válasza HookR (#1621) üzenetére


Csuppp
csendes tag

Még nem vettem meg a pc-t, mert még bizonytalan vagyok hogy belemegy egy gt 1030 passziv.

(#1623) HookR válasza Csuppp (#1622) üzenetére


HookR
addikt

Elnézve a GT 1030 LP passzív bordás változatait, nem gondolom, hogy bármelyikkel is gond lenne.
De, ha biztosra akarsz menni:
- Kérd meg az eladót, hogy mérje meg hány mm van a ház hátfalának belső oldalától a HDD-keretig!
...és/vagy...
- Válassz kifejezetten rövid példányt VGA-ból, mint amilyen például az MSI féle változat.

Ez a ház sokkal kedvezőbb a dual-slotos aktív hűtéses kártyák számára is. Van bőven hely a szellőzésre.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1624) Csuppp válasza HookR (#1623) üzenetére


Csuppp
csendes tag

Köszönöm!
Az msi eddig valahogy elkerülte a figyelmem. A többi az mind hosszabb, igy akkor a kérdésem megválaszolva. :)) :R :R

(#1625) phg válasza menyus4661 (#1617) üzenetére


phg
csendes tag

Szia! Nem tudom ez segítség e részedre. Nekem egy 9020 sff gépben , szinte ugyan az a felépítés mint a 7010 sff volt egy gtx 1050 lp 2GB , nekem is 80 fok körüli volt a hőmérséklet a vga-nak. Szerintem ez teljesen elfogadható nézve a gyári értékeket. Viszont érdekesség kép írom , hogy lecseréltem a vga-t gtx 1050 ti lp 4GB-ra és annak a vga-nak nem tudom 73 fok felé zavarni a mutatóit. Pedig az ember azt gondolná , hogy a dupla memory ugyan arra a hűtés rendszerre építve (msi - msi) hőfok növekedéssel kellene hogy járjon.

(#1626) HookR


HookR
addikt

Jellemzően az erősebb LP VGA-kat linkelem csak, de lám ez milyen dögösre sikeredett, kivételt teszek:

EVGA GT1030 SC 2GB Passive (02G-P4-6332-KR) hivatalos oldal - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1627) menyus4661 válasza phg (#1625) üzenetére


menyus4661
tag

Idő közben már írtam a Gtx 1050 topicba is, ott azt a választ kaptam amíg a kártya nem droppol és tartja boost orajelét nincs baj a hőfokkal.
Hát ez nagyon érdekes hogy az 1050 ti hűvösebb pont azért választottam a gtx 1050 mert kevesebbet kajál ergó kevesebb hőtermelés :U

(#1628) snecy20 válasza menyus4661 (#1627) üzenetére


snecy20
veterán

Ha tápcsati nélküli verziókról van szó, akkor pont ugyanannyit kajál az 1050 is és az 1050Ti is; 75W

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1629) menyus4661 válasza snecy20 (#1628) üzenetére


menyus4661
tag

Én úgy tudom hogy mind két kártya TDP-je 75 watt van meghatározva, de ez nem jelenti azt hogy 75 wattot is esznek gyakorlati mérések alapján a gtx 1050 60 watott fogyaszt az 1050 ti felfalja mind a 75 watott nem kitaláltam tesztek alapján. Tehát az csak TDP besorolás nem egyenlő a valós fogyasztással.

(#1630) HookR válasza phg (#1625) üzenetére


HookR
addikt

"Viszont érdekesség kép írom , hogy lecseréltem a vga-t gtx 1050 ti lp 4GB-ra és annak a vga-nak nem tudom 73 fok felé zavarni a mutatóit. Pedig az ember azt gondolná , hogy a dupla memory ugyan arra a hűtés rendszerre építve (msi - msi) hőfok növekedéssel kellene hogy járjon."
Van néhány változó a képletben, ami magyarázatul szolgálhat a különbségre. Például ventilátor fordulatszám; hűtő és GPU közötti hőátadás hatékonysága (eltérő hővezetőpaszta, vagy az egyik nem fekszik fel rendesen).
Illetve ahogy látom a táblázatból, a GTX1050 esetén kevesebb feldolgozó üzemel magasabb órajelen.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1631) snecy20 válasza menyus4661 (#1629) üzenetére


snecy20
veterán

Ez lehetséges, elvégre a 75W az csak a fogyasztási keret teteje.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1632) menyus4661


menyus4661
tag

Hát én meg nem tudtam dönteniMsi/ Gigabyte között egyik halkabb a másik forróbb.A halkság mellett döntöttem a két ventillátoros Msi állítólag porszívó szintet képvisel tesztek szerint.Hát nem tudom most már mind1 a Giga van itthon ebből kell gazdálkodni. a ház oldallapjának átalakítása megoldhatja a problémát.

(#1633) menyus4661 válasza snecy20 (#1631) üzenetére


menyus4661
tag

Úgy bizony a 75W az csak a fogyasztási keret teteje :K

(#1634) elfelejtette válasza menyus4661 (#1633) üzenetére


elfelejtette
veterán

Bizony. Lásd nálam is, i3 55W, GT640 49W, csak ez a kettő minden más nélkül a 86%-os hatásfokú táppal 121W lenne konnektorból, de egyszerre Furmarkkal és Prime95-tel terhelve nem bírtam 90(!)W fölé vinni fogyasztásmérővel mérve...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1635) menyus4661 válasza elfelejtette (#1634) üzenetére


menyus4661
tag

Üdv mindenkinek oldallap kifurkálasa sikerült,így a hőfok normalizálodott.
Bátorkodtam egy kis tuningra. Szígorúan csak kiváncsiságból továbbiakban alap órajelen használom.
Amit sikerült elérni: Boost órajel 1890 mhz, Memória órajel 7400 mhz.
Far cry primal,beépített benchmark teszt. 1920x1080 maximális beállítás. Gigabyte Gtx 1050 Low Profil 2gb.

Alapórajelen: Min fps 27
Avg fps 35
Max fps 42

Tuningal: Min fps 30
Avg fps 38
Max fps 46

A további órajel emelésre lassult a játék beépített benchmarkja.
Úgy éreztem Power limitbe ütköztem.Ha a 75 watt nem limitálná a 2 ghz órajel sem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#1636) HookR válasza menyus4661 (#1635) üzenetére


HookR
addikt

"...oldallap kifurkálása sikerült,így a hőfok normalizálódott."
Milyen hőfokokra állt be?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1637) menyus4661 válasza HookR (#1636) üzenetére


menyus4661
tag

73-74 fok úgy gondolom egy ventillátoros lp kártyánál ez reális érték.
Idl-ben 31 fok.

[ Szerkesztve ]

(#1638) HookR válasza menyus4661 (#1637) üzenetére


HookR
addikt

Igen, tekintettel a táp elhelyezkedésére.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1639) Headoff válasza Polllen (#1607) üzenetére


Headoff
csendes tag

Bocs, kicsit nem lártam erre felé.
Hát van hangja rendesen, de nem is nagyon számítottam másra. Nem nagyon mértem, de ha érdekel megmérem és megírom.
Ezt a plusz hangot amúgy kárpótolja a teljesítmény, nagyon tud a kis kártya...

Normális vagyok! - A hangok is megmondták!

(#1640) Theory66


Theory66
aktív tag

Sziasztok!

Hp Prodesk G2 Sff gépbe keresném a megfelelő LP kártyát, de most kicsit elbizonytalanodtam visszaolvasva.
Nem igazán találtam meg a gyártói oldalon mennyit tud a pci csati leadni, így nem tudom hogy érdemes-e 1050ti-t vennem, vagy csak egy 1030-t tud kihajtani.
Valaki tudna ebben segíteni?

(#1641) phg válasza Theory66 (#1640) üzenetére


phg
csendes tag

Szia! Én sajnos nem tettem bele 1050 ti-t (pedig kipróbálhattam volna) , viszont az általad írt lapba egy zotac gtx 750 ti -t hajtottam majd eladtam. A két vga áramfelvétele kísértetiesen ugyan az , 75w de ez a plafon , természetesen nem ezt húzza non-stop. Lényeg a sorok közt , hogy mennie kell vele szépen :R

(#1642) Csuppp


Csuppp
csendes tag

Jelentem lenovo M92P SFF gond nélkül meghajt egy GTX 1050-et.

(#1643) HookR válasza Theory66 (#1640) üzenetére


HookR
addikt

A PCIe x16-os slot szabvány szerint 75W ladására képes. Míg dVGA-nál csak olyanra kerül tápcsatlakozó, ami ennél többet igényel. GTX1050Ti-nél nem a tápellátás a potenciális szűk keresztmetszet, hanem rossz esetben a hűtés (és az apró ventilátorok keltette zaj).

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1644) elfelejtette válasza HookR (#1643) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ez nem ilyen egyszerű. Voltak régebben ebben a topicban olyanok, akik úgy jöttek ide, hogy a HP gépük alaplapja a dokumentációja szerint 25/35/50W-ot tud leadni a PCI-E sloton keresztül...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1645) HookR válasza elfelejtette (#1644) üzenetére


HookR
addikt

Igen, de úgy rémlik, hogy azok huzalozás tekintetében nem is voltak x16-os slotok. Csak fizikailag.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1646) Theory66 válasza HookR (#1645) üzenetére


Theory66
aktív tag

Igen, pont ezt szeretném kideríteni. De nem találtam semmit a supportban erről. Nincs feleslegesen elkölthető pénzem, szóval jó lenne tudni hogy 1030 vagy 1050ti mehet-e bele. nem mindegy hogy 30k vagy 60k :)

(#1647) sanzi89 válasza Theory66 (#1646) üzenetére


sanzi89
addikt

Megveszed, nem jó, 14 napon belül elállsz a vásárlástól.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1648) Csuppp válasza Theory66 (#1646) üzenetére


Csuppp
csendes tag

Én is ebben a dilemmában voltam, amit fentebb emlitettek hogy némelyik HP gépben nem ment az ha jól emlékszem a HP pro 3300 volt, mikor keresgéltem SFF gépek közül azok olcsóbbak is mint az elitedesk 8200-8300.

https://www.youtube.com/watch?v=ejyP8QJtDNc

(#1649) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik, a GTX 1050 (és Ti) LP kártyák közül melyik a leghalkabb? Vagy az ITX-méretűekhez (félpasszív nem ér!:D) képest mind hangos netezés/film alatt?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1650) HookR válasza Mercutio_ (#1649) üzenetére


HookR
addikt

Ha fontos a csendes működés és van választási lehetőség, akkor az LP kártyák gyári ventilátoráról inkább lebeszélnélek. Vagy LP kártya gyári helyett nagyobb, csendes ventivel, vagy inkább eleve teljes magas kártya. Akár ott is utólagos ventihez optimálisabb bordával. Megfelelő szellőzéssel erre meg venti se nagyon kell: Palit GTX 1050 Ti KalmX, legrosszabb esetben is elég neki egy nesztelenre szabályzott 12-14cm-es venti.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.