Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) ->Raizen<- válasza HookR (#450) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A palit 9600 gt is épp hogy elfér a gépházamban. :B Ha ennél nagyobb lesz akkor a palit 450 gts lp-t fogom venni. Nem igaz hogy nincs egy normális oldal ahol letesztelték volna vagy méret infókat mondanának. :W :W :W

(#452) mastodon


mastodon
aktív tag

BM S51 ThinkCentre 8171 Y13-asom, amelyben két bővítőhely van:
Slot 1: half length, 1 lane PCI Express (graphics) - PCI 1x
Slot 2: full height, half length, 32-bit PCI 2.2 (5v)
Milyen videokártyát tudok beletenni, amelyik jobb az alaplapi Intel GMA 900-nál?
köszi

(#453) HookR válasza mastodon (#452) üzenetére


HookR
addikt

A kérdésed kissé offtopic, mert nem vagy alacsony profilú kártyákra korlátozva.
Beletenni bármilyen egy slotos, rövidebb nyákhosszú VGA-t beletehetsz, de az x1-es PCIe sáv és korlátozott szellőzés miatt csak gyengébb és egyben alacsony hőtermelésűnek van értelme. Talán a HD5450 szintjét kellene megcélozni, de erre vonatkozólag inkább a Milyen videokártyát 2 topicban érdeklődj!

Ezt is érdemes elolvasnod!

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#454) mastodon válasza HookR (#453) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi! A másik fórumban is feltettem a kérdést, de senkinek sem volt ötlete. A Lenovo IBM S51 fórumokban sem.
Igen, ismerem azt a cikket. Az a bajom, hogy nem találok semmilyen belevaló (PCI vagy 1x PCI-E) kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#455) HookR válasza mastodon (#454) üzenetére


HookR
addikt

Éppenséggel PCIe x1-es kártya akad (Pl. itt egy HD5450-es), ám ahogy alacsony profilra, úgy fizikailag x1-es csatlakozóra sem vagy korlátozva. Tehát fizikai felépítést tekintve egyedül a nyák hosszára kell odafigyelned. Tulajdonképpen rengeteg VGA szóba jöhet.
A kört szűkíteni elsősorban az x1-es sávszélesség alapján kell, hogy az mire elég, melyik az a kártya, amit nem korlátoz számottevően, mert annál erősebbet venni teljesen felesleges.
Másodsorban pedig - a ház kialakítása miatt - a mérsékelt fogyasztás/melegedés alapján célszerű.
Azaz olyan tesztet kell vadászni, ami a PCIe sávszélesség teljesítményre gyakorolt hatását vizsgálja. Hirtelen ezt találtam, de bizonyára akad másik is. Ebből kiderül többek között az is, hogy:
- nem mindegy milyen programot/játékot szeretnél futtatni. Van ami az elején tölti be a szükséges adatokat, textúrákat, azaz menet közben nincs szüksége akkora sávszélességre és van ami közben is folyamatosan (utóbbira a Microsoft Flight Simulator X ékes példa)
- érdemes eleve több memóriával szerelt VGA-t választani, hogy annyival is kevesebbszer kelljen a központi memóriához fordulni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#456) mastodon válasza HookR (#455) üzenetére


mastodon
aktív tag

Aha! Nagyon hasznosakat írtál. Köszi, a HD 5450 bőven csúcs lenne (félek, horror ára lesz), nekem már valszeg a HD 2400 is javulást hozna. Nem akarok én komoly játékot futtatni, pusztán néhány webes alkalmazásnak nem volt elég a beépített kártya, plusz a fényképmegjelenítés és a videovágás volt lassú. Tehát 3D nem fontos. És persze, figyelembe kell venni, hogy a 18 ezer forintos gépbe max 4 forintért vennék kártyát. Ezért keresek használtat. Sajnos a legtöbb helyen nem lehet még a PCI és a PCI-E kártyákat külön szűrni (pl. Vaterán nem jól jelölik be), nemhogy az 1x és 16 PCI-E kártyákat különvenni.
Most vadászok egy ASUS 7300 GT-re, gondom, azzal ugyanazt meg lehet csinálni, mint a cikkben a ASUS 7300GS-sel, és működik a leragasztásos megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#457) HookR válasza mastodon (#456) üzenetére


HookR
addikt

Így az igényeid alapján akkor a memória sem fontos szempont, az 512MB is bőven elég. Ellenben az újabb technológiák támogatása (pl. a flash, vagy flashbe ágyazott videók hardveres gyorsítása miatt) előny, ezért a helyedben egy HD5450-est próbálnék megcsípni, vagy legalább egy HD4350-est. A PCIe-s leragasztás természetesen bármelyik VGA-val működik, az a PCIe szabványból adódik.

Ha mégis az árat tartod fontosabb szempontnak, akkor hardveraprón 7300-as kártya annyi van, mint égen a csillag...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#458) HookR


HookR
addikt

Néhány topikkal arrébb belefutottam egy frisebb tesztbe: AMD Radeon HD 5870 PCI-Express Scaling

Ez alapján nem tűnik olyan vészesnek a helyzet, azonban mindenképp szem előtt tartandó, hogy ez átlag, amit egyes játékok és a nagyobb felbontások miatti VGA limit erősen feljavít. Azaz a reálisabb kép érdekében érdemes átfutni a kiszemelt játékhoz tartozó grafikonokat.
Mindenesetre üdvös, hogy az újabb, combosabb VGA-k és játékmotorok esetén nem hogy romlana a helyzet, de kis mértékben még akár csökkenhet is a relatív, százalékos lemaradás az x16-os módhoz képest.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#459) toldy


toldy
őstag

Nem a legerősebb, de új, Nvidia GT440 ( msi lp). Sajnos az 5670 még mindig nincs meg, de 512mb gddr5el szerintem nem rossz kis kártya.

Az élet nem habostorta.

(#460) HookR válasza toldy (#459) üzenetére


HookR
addikt

A belinkelt GT440 LP (N440GT-MD1GD3/LP) az DDR3-as. (Ha nem arra írtad, akkor bocs)
Mármint még nem sikerült beszerezned a kiszemelt MSI HD5670-et? Csak mert a Sapphire 512MB GDDR5-ös, low-profile HD5670-e elvileg beszerezhető itthon, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#461) toldy válasza HookR (#460) üzenetére


toldy
őstag

Igen valóban ez ddr3-as, ( de mentségemre szóljon hogy van ddr5 is csak abból nincs lp, egyenlőre). A nincs meg-et úgy érettem hogy nv részéről, akkor lenne jó ha a mostani fogyasztással beérni a 440 az 5670t. ( legalábis szurkoltam érte, d enem sikerült).

Az élet nem habostorta.

(#462) mastodon válasza HookR (#457) üzenetére


mastodon
aktív tag

Wow! Akkor nem kell 1x PCI-E-t keresnem, jó bármelyik low profile 16X PCI-E kártya?
A GS GT szériáknál nekem a 8x mindegyik jobbak, mint a 7x?

[ Szerkesztve ]

(#463) mastodon válasza mastodon (#462) üzenetére


mastodon
aktív tag

... és mást nem is kell néznem, csak hogy low profile PCI-E kártya? PCI-E verzió támogatása?
[Ez pl. jó lenne?]

(#464) HookR válasza mastodon (#463) üzenetére


HookR
addikt

Egyszer már leírtam, de akkor fussunk neki még egyszer (remélem utoljára ;) ):

Ezek közül (fizikai kialakításukat tekintve) neked bármelyik megfelel, nem vagy korlátozva sem a low-profile-ra, sem az x1-es csatolófelületre (feltéve, hogy ilyen a házad, mint ami a képen van):
-----------------------------------------------------
Single slot: 1db bővítőhelyet foglal el (Függetlenül a magasságától) - Példa_1/A, Példa_1/B, Példa_1/C
Dual slot: 2db bővítőhelyet foglal el (Függetlenül a magasságától) - Példa_2/A, Példa_2/B

Low-Profile: Alacsony magasságú nyák (Függetlenül attól, hogy single, vagy dual slot-os.) - Példa: 1/B, 1/C, 2/B
------------------------------------------------------

A fizikai méreteit tekintve egyedül arra ügyelj, hogy ne legyen túl hosszú. Hogy szám szerint legfeljebb mekkora lehet, azt leméred a házadban.

A fentiekből következően igen, az általad linkelt kártya is jó (ami egyébként nem low-profile kivitelű, hanem teljes magas, de csak single slot-os).

Azt nem tudom, hogy a 7xxx-es és 8xxx-es, belépő szintű kártyák képességei hogyan viszonyulnak egymáshoz. Csodát ne várj tőlük, az áruk a legfőbb előnyük, nem a teljesítményük.

Kiegészítés:
- A low-profile (tehát az alacsony magasságú) kártyákhoz szoktak alacsony és magas hátlapot is mellékelni. Példa: 1/B, 1/C
- Ugyan dual-slot-os (hűtésű) kártyát is tehetsz a házadba, csak értelme nincs sok, hiszen a házad zárt burkolata nem engedné megfelelően szellőzni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#465) Gaba


Gaba
senior tag

Látezik egy Galaxy 9600gt 512mb ddr3 256bit és low profilos!
Ha valakit érdekel eladó! Dobozos .

üdv
Gaba

Telszám : Húsz-401-negyven4-hetven7

(#466) MMSZoli


MMSZoli
tag

én egy Dell XPS 210-et vettem, és most keresek bele low profile VGA-t.
A beépített X3000-el a BF2142 el sem indul, pedig többen állították a neten. (egy próbát megért :-) )
A gép nagyon csendes, és van benne x16 PCIe

Sajnos a HD5570 GDDR5 szinte elérhetetlen a piacon.
Amit meghirdetnek, arról is kederül hogy nincs, vagy GDDR3 igazából.
A buta tervezés miatt csak Single slot low profile VGA fér bele a HDD keret miatt, mert a mellette levő helyen egy x1 PCI "terpeszkedik".

Viszont épp azt néztem, hogy a kiveszem a 3.5" HDD keretet (egy mozdulat), akkor majdnem bármilyen VGA belefér.
Viszont hová rakom a vinyót? a 3.5" HDD kilőve, viszont van egy kártyaolvasó a gépben. az még megnézem, hogy a gyorsrögztős helyre befére-e egy 2.5" HDD (+külső takarólemez) és akkor egy HD5670 GDDR5 vagy egy Palit GT430 talán belemegy. Szoros lenne a gép eleje felé, de talán...
Az 5670 szerintem hosszú bele, és a dual slot hütönek nem marad hely hátul.
[XPS210 belseje]
[másik link]

(mondjuk a jelenlegi DDR2 533 helyett egy DDR2 800 érdemes lenne, talán)

Ha egyik sem fér bele, akkor HD5570 GDDR3 marad, single slot.még mindig jobb mint az intel x3000 :-) (32" LCD-vel párostva tökéletes lenne)

A GTS450 ow profile már biztosan nem megy bele, mert ott a vaskos procihűtő és a GPU hűtő.

Egyéb ötlet?

(#467) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A Radeon HD5770 LP -nél nagy előny a 4 way CF lehetőség. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#468) HookR válasza MMSZoli (#466) üzenetére


HookR
addikt

A nyákhossz önmagában nem lenne gond, mert a nyák síkjában a ház eleje fele van hely bőven. A problémát a dual slotos hűtők és a fém hátlapok jelentik. Azaz nem csak a ház eleje fele, hanem a VGA hátlapjánál is, ami mellett rögtön az alaplap hátlapi kivezetései találhatók (Kép1, Kép2). Következésképp:
- A gyárilag egybe dual hátlap nem jó neked. De lecserélheted magad egy slotosra, ha tudsz szerezni és illeszkedik a VGA-dhoz.
- A dual slotos hűtő sem a ház eleje felé, sem a hátlaptól számított kb. 20-30mm-be nem lóghat bele (Ezt mérd le pontosan.)

A Sapphire HD5670 LP valószínűleg jó lenne, mert annak a hátlapja 2 részből áll, nem kötelező a másodikat is használni, illetve a dual slotos hűtő és a hátlap között van akkora távolság, amit jelen esetben szabadon kell hagyni. Illetve, ha kellő elszántságot érzel magadban, kísérletezhetsz a hűtőventilátorok levételével, úgy a hűtője csak egy slot-ot foglal. A túlmelegedést meg saját hűtéssel és/vagy alulfeszeléssel/alacsonyabb órajelre állítással tarthatod kordában.

A 3.5"-es HDD 26mm magas (de nyugodtan számolhatsz 30mm-nyi hellyel), amiben egymás fölött szépen elfér 2db 2.5"-es meghajtó (pl. egy SSD rendszernek, meg egy noti HDD tárhelynek), ami 102mm helyett mindössze 70mm széles, azaz a dual slot-os hűtő is elférne mellette. Persze a rögzítésükről neked kell gondoskodni.

Ha teheted, a VGA-t még vásárlás előtt próbáld bele a házadba, az a biztos. De ha jól tudom, a netes vásárlás is lehetőséget ad a vásárlástól való elállásra, 7 vagy 8 (?) napon belül, indoklás nélkül. Legvégső esetben se csüggedj, átveszem tőled féláron :D

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#469) HookR válasza zoltanz (#467) üzenetére


HookR
addikt

Ezt nem tudom mire írtad, de tudnál mutatni HD5770-et Low-Profile kivitelben? Mert bejelentve be volt, de tudomásom szerint nem került kereskedelmi forgalomba. Remélem nem a 'single slot' és 'low-profile' fogalmakat kevered te is, mert épp pár hozzászólással korábban írtam le részletesen melyik-melyik!

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#470) HookR válasza MMSZoli (#466) üzenetére


HookR
addikt

Kép3

Most látom ezt a képet. Igen, a kártyaolvasó helyére - ha belül nincs útban semmi - tehetsz 3.5"-es HDD-t, és akkor 2.5"-es meghajtóknak sem kell feltétlenül rögzítést kialakítanod. Illetve lehet kapni 3.5"-es helyre illeszkedő beépítőkeretet is 2.5"-es meghajtóknak.
Tehát, ha gondolod, el tudsz helyezni a házban 1db 3.5"-es + 2db 2.5"-es HDD/SSD-t, vagy akár 4db 2.5"-es HDD/SSD-t is.

U.I.: Háznak van saját előlapja, ezért külön 3.5"-es helyre takarólemezt szerezni nem feltétlenül indokolt, de pl. vehetsz a pcbonto.hu-n.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#471) zoltanz válasza HookR (#469) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez csak 2 way CF -re a képes Gigabyte ATI HD 5770: GV-R577SL-1GD találtam:

[link]

Itt látszik a lényeg:

[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#472) HookR válasza zoltanz (#471) üzenetére


HookR
addikt

Csakhogy ez nem low-profile.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#473) alekszka


alekszka
csendes tag

Hi,

kis segítséget szeretnék kérni: 2 monitoros megoldást szeretnénk alkalmazni egy IBM/Lenovo ThinkCentre M52 (type 8213) CTO asztali gépnél. Az egyik monitoron (22") kamera képeket néznének (felosztva több kis képre), a másikon (17") irodai jellegű alkalmazásokat (Email+Web+Word+Excel).

A PCI-X csatlakozója Low Profile 1 Slot (a támogatói [weboldalon]a következő kártyát javasolták: ATI Radeon x300SE 128MB, PCIe x16 adapter, DMS59)

Tudtok javasolni olyan LP 1 Slot kártyát aminek DVI+DSUB csatlakozója van? Néhány képet láttam ahol inkább az 1 slotos megoldásnál HDMI+DVI van, csak az a gondom hogy mind a két monitor CSAK DSUB-bal rendelkezik és nem nagyon akartam alakítgatni (de gondolom majd kell). Láttam még DVI+S-Video-t is, de utóbbit nem tudom hogy D-SUB-ra tudom-e alakítani.

Gondolom az alaplapi Intel 9xxx kártya + a PCI-X-es nem tud extended modeban működni (Win XP), így mindenképpen a bővítőkártya portjait kell használnom.

Köszi a választ előre is.

(#474) HookR válasza alekszka (#473) üzenetére


HookR
addikt

"Tudtok javasolni olyan LP 1 Slot kártyát aminek DVI+DSUB csatlakozója van? "

Ilyen bizonyosan nincs, mert az 1 slot-os low-profile hátlapon nem fér el egymás mellett a DVI és a D-SUB.
Nem nagyon találok normális felbontású képet a szóban forgó masináról. Jól látom, hogy van rajta fektetve 2db teljes magas hátlapi kivezetés is, amibe a kártyákat riser card segítségével lehet az alaplaphoz csatlakoztatni? Ha igen, a riser card-ot milyen bővítősínbe kell dugni? Ebbe az irányba kellene elsősorban elindulni, mert feltételezem, a bővítősín sávszélességbeli korlátja jelen esetben kevésbé fontos.

Másik lehetőség, hogy olyan low-profile VGA-t veszel, aminek a D-SUB csatlakozója kábellel van a VGA nyákjára kötve (A teljes magas hátlappal ellátott low-profil nyákos VGA-k többsége ilyen), így ameddig a kábel elér, máshol is kivezetheted azt a csatlakozót. Persze győződj meg róla, hogy mellékelnek hozzá low-profile hátlapot is! Illetve a gyári, rövid kábelt kis barkácsolással lecserélheted hosszabbra is, hogy pl. a fektetett hátlapok egyikén vezesd ki a házból. Feltéve, hogy érzel magadban kellő elhivatottságot. :)

Azt tudom, hogy DVI + HDMI (tehát a 2 digitális) egyszerre nem működik, de hogy a DVI-n keresztüli analóg jel DVI/D-SUB átalakítóval + a különálló D-SUB csatlakozó megy-e egyszerre, azt nem tudom. Ezzel kapcsolatban inkább az Azonnali VGA-s kérdések órája topikban érdeklődj!

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#475) A_Jeges


A_Jeges
csendes tag

Szasztok

Kis kezdeti szerencsétlenkedés után megjött a palit gts450 lp kártyám.
Asus pundit-ba simán befért és birja a 350w táp is q9300 mellett...
Lényegesen erősebb mint a 9600gt volt.
Szoval csak bátran megéri az árát :)

Ipari főkórboncnok

(#476) HookR válasza A_Jeges (#475) üzenetére


HookR
addikt

Ha van időd és kedved, egy kisebb élménybeszámolót szívesen olvasnánk. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#477) A_Jeges válasza HookR (#476) üzenetére


A_Jeges
csendes tag

Tul sok "élményről" nem tudok beszámolni mivel én nem játékra használom ezt a gépet.
Főleg blu-rayt encodolok amre a legjobb a cuda ezért kerestem vmi erősebb videokarit.
A 9600gt vel egy bd50-röl bd25-re encodolás hybrid sli+cuda+cpu 3,5-4 óra volt.
Most ugyanabban a configban gts450-el 2 óra alatt megvan :) Az idő meg ugye pénz :)
3dmark vantage-val csináltam tesztet a gpu 10320 pontot kapott. Ez nekem nem mond semmit de kiváncsi voltam :)
Hdmi-re ad ki hangot de ennek sincs sehol a képe az asztali blu-ray lejátszóhoz képest.
A ventillátora alapjáraton nem vészes de ha megterhelem a karit eszméletlen zajt tud csapni. ennek még csinálnom kell vmit mert elég kellemetlen hangja van....

Igazábol ennyi...

Ipari főkórboncnok

(#478) HookR válasza A_Jeges (#477) üzenetére


HookR
addikt

Na igen, Newegg-en is panaszkodnak a hangos mivolta miatt. :(((

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#479) alekszka válasza HookR (#474) üzenetére


alekszka
csendes tag

Szia,

köszi a választ. Picit elszomorítottál.

A bővítő kártya (fektetett) az sima PCI-os 2 slotos, de azzal nem szeretnék kísérletezni.

A barkácsolásra én is gondoltam, csak el akartam kerülni (mégiscsak egy nagyvállalat irodai környezetéről beszélünk).

A DVI+D-SUB együttes működését leellenőrzöm vagy írok az általad javasolt topikba.

Köszi, A

(#480) MMSZoli


MMSZoli
tag

Öhm, tegnap írtam egy hosszabb hozzászólást, de elszállt :-(

Röviden: Hook, köszi a sok tippet és tanácsot, valamint a fényképeket is.

A második hátlap elhagyása adott, én is ezt terveztem. Remélem egyszerü lesz
A HDD keretet teljesen ki kell vennem, mert van az alján egy ventillátor is, jó nagy darab vas/műanyag cucc, remélem nem kell a chip-set hűtéséhez... A 2.5" HDD valszeg a kártyaolvasó helyére meg, mert a ház tápegysége benyúlik oda (L alakú) emiatt egy 3.5" HDD már nem fér oda. a Barracuda-m biztosan nem. vastagséga a hely inkább 2.5"ra utal szintén. a keret adott, csak 3 speciális fejü csavart kell behajtanom

Jövő hét elején viszem egy boltba, ahol hasonlóan barkácsolós kedvű számítástechnikusra leltem :-) ott kimérjük a részleteket.
HD5670 + 2.5" HDD-ben reménykedek. ha összejön, +800MHz-es memókkal nagyon komoly középkategóriás vas lesz ilyen méretben.

[ Szerkesztve ]

(#481) MMSZoli válasza HookR (#478) üzenetére


MMSZoli
tag

Hehe, az az igazság, hogy én tudom erre a megoldást, nem is olyan bonyolult.

Nézem a PALIT 450 design-t ,és alpavetően (hiába állítják, hogy ez a legjobb, amileyn lehet), tele van körben lyukakkal, résekkel a műanyag ház --> a forró levegőjó harmadát biztosan a aPC-házba közvetíti. a használt ventillátor pedig nem hatékony a levegőmozgatás irányát illetően.

Korábban hosszú évekig egy gyárban dolgoztam, ahol alaposan melegedő, HDD-t és egyéb kütyüket tartalmazó lapos asztali készülékeket gyártottunk. függőlegesen volt belerakva egy 4cm-es ventillátor (az szívta ki a meleget), képzelhetitek a hangját, főleg este, TV-nézés közben. sok volt belőle a reklamáció is.
Az új generáció indításakor az architecture dizájnerrel söröztünk, vittem neki pár képet a videókártyák hűtéséről, meg PCI- kártyahelyre illeszthetö hűtőkártyáról (jó rég volt már, akkor még volt ilyen). Mutattam, hogy fektetve nagyobb átmérőjű és lassabban pörgetett ventillátor is megmozgatja ugyanazt a légmennyiséget. Elmondta, hogy gondolkodtak rajta, de a fektetett ventillátorra viszont nehezebb így kivinni a házból a levegőt, mert 90°-al el kell fordítani a légáramlást, és ez nem túl jó hatékonyágú, és ugyanott vagyunk (ettől szenved a fenti PALIT is). ebben maradtunk és elment haza.
A következő generációban alkalmazott megoldás messze felülmúlta azt, amire számítottam: kb 45 fokban elfektették a ventillátort, rászerelve egy műanyag burkolatra/keretre, aminek csak kifelé volt rése: így belefért egy asszem 6cm-es, viszont a vízszintesen fektetettnél sokkal hatékonyabban és nagyobb erővel lőtte kifelé a forró levegőt és nem kellett pörgetni sem különösebben.

Úgyhogy ennyi kell: egy vékonyabb, rendes lapátos venti elfektetve 45°-ban, kis fordulatszámon meghajtani, és lezárni a réseket a műanyag VGA burkolaton, hogy csak kifelé fújjon.

Lehet, hogy írok a PALIT-nak is :-)

(#482) HookR válasza MMSZoli (#481) üzenetére


HookR
addikt

VGA-ra csak akkor férne el 45 fokban döntött ventilátor, ha 3. slotot is elfoglalna, vagy belelóghatna az elsőbe a nyák rovására.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#483) A_Jeges válasza MMSZoli (#481) üzenetére


A_Jeges
csendes tag

Ezt én sem értem igazán a fekete burkolat valóban nem zár teljesen és nagyon fűti a házat. Beszilózom :)

Ipari főkórboncnok

(#484) MMSZoli válasza HookR (#482) üzenetére


MMSZoli
tag

Nem muszáj 45°-ban :-)
Lehet 10°-30° is, ahogy belefér a dupla slot-ba.
Egyébként vannak nagyon vékony, csendes ventillátorok is, amik elférnének a VGA-n, és meg tudnak mozgatni 10CFM-et messze 20 dB alatt, az pedig igen messze van attól, amit -mint hangorkánt- leírtak. 10CFM egy zárt csöben több mint elegendő lenne.

Szerintem.

(#485) MMSZoli válasza A_Jeges (#483) üzenetére


MMSZoli
tag

Küldjed neki! :-)
Azt nem értem, hogy lehetett ezt ennyire nyilvánvalóan elszúrni... pont egy eleve kicsi és csendes (=kevés hűtéssel rendelkezö) HTPC házba tervezett kártyánál...

(#486) MMSZoli


MMSZoli
tag

De beállt a fórum... Semmi új a nap alatt?
:(

(#487) HookR válasza MMSZoli (#486) üzenetére


HookR
addikt

Ebben a méretben nem olyan mozgalmas a gyártók aktivitása, de pl. a Cebitig már csak pár napot kell aludni. Biztos mutatnak valami újat.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#488) DenverX


DenverX
tag

Nemrég énis sokat filóztam ezen a low profile.os dolgon, mert nekem egy optiplex 755-ös gépem van. Aztán végülis a sapphire 5570-mellett döntöttem és nem bántam meg. Pár ramsünit még azért rányálaztam hogy annyira ne füstöljön :DD

(#489) MMSZoli


MMSZoli
tag

Most méregettük, hogy az enyémbe befér-e a HD5670 dual slot... jó lenne :C

Ha nem, marad a HD5570 DDR3. Nforce csak a végső esetben :DD

(#490) DenverX válasza MMSZoli (#489) üzenetére


DenverX
tag

Énis tervezgettem, de akárhogy néztem sehogy sem akart összejönni :( , úhogy maradt az 5570. De végülis 5670 ddr3- órajeleken üzemel, és elégedett vagyok vele. :))

(#491) MMSZoli válasza DenverX (#490) üzenetére


MMSZoli
tag

Az jó, mert lehet, hogy nekem is az lesz.

Ha már egyslotos, akkor azt hittem lesz GDDR5-ös belöle, de 1 hónap alatt teljesen eltüntek a low profile-os GDDR5-el szerelt HD5570-ek (gondolom a HD5670 LP térhódítása miatt).

persze kellett nekem kicsi gépet venni, de pont ettől jó, hogy nem egyszerü az élet. Kihívások nélkül nincs izgalom :))

(#492) MMSZoli válasza MMSZoli (#491) üzenetére


MMSZoli
tag

UP
Nem fér be a HD5670. Elakad a dual slot venti műanyag burkolata hátul a Dell nagydarab CPU hűtőjében. Az Nvidia erősebb LP megoldásai túlzottan igénybe veszik ezt a tápot (amerikai fórumon olvastam), úgyhogy marad az 5570H DDR3.

A memókat cserélem ddr2 800-ra az 533-ról, talán ezzel tudom egy kicsit kompenzálni a gyengébb videókarit :-)

Majd ha elkészült, dobok róla képeket. Tesztet nem ígérek, mert minek? csak egy normál E6400+5570H lesz.
Ha majd a 6xxx szériából lesz single slot low profile-os, majd ránézek :D

(#493) HookR válasza MMSZoli (#492) üzenetére


HookR
addikt

Kíváncsian várom a képeket. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#494) profi


profi
aktív tag

Sziasztok!

Melyik kártya az, ami single slotos, low profile és játékra is alkalmas? NFS éppen aktuális verziójával szoktam játszani. Tervezem egy mini-ITX rendszer építését és ehhez keresek vga-t, de csak akkor fogok bele, ha van is értelme a dolognak...

üdv.

(#495) HookR válasza profi (#494) üzenetére


HookR
addikt

Tudomásom szerint a HD5570 a legerősebb single slotos LP kártya. Hogy az mire elég NFS-ben, arra keress teszteket a neten.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#496) profi válasza HookR (#495) üzenetére


profi
aktív tag

OK, köszi.
Reméltem, hogy van ennél erősebb kártya is, de az integráltnál talán ez is jobb :)

(#497) MMSZoli


MMSZoli
tag

Megvan a HD5570 a Dell XPS 210*ben
Egyelőre ennyi, bár erősebbre vágytam :-)

Csak a single slot ment bele, jelenleg ez legerősebb ilyen. Majd ha kell, frissítek.
Néha a TV nem ismeri fel a beállított felbontást (az 1920x1080-at lejjebb kellet mennem, kiestek a szemebim). Kikapcs / bekapcs segít.

3D játékot még nem próbáltam, a BF2142 nem indult ...

A hang minden további nélkül átment a HDMI kábelen a TV-hez, nagyon profi megoldás (végre 1 db kábel :-) )

Majd beszámolok a játékok alatti teljesítményről is (emiatt cseréltem RAM--ot is az 533-ról 800-ra).

(#498) profi válasza MMSZoli (#497) üzenetére


profi
aktív tag

Kíváncisna várom a játék tesztes beszámolód :) Főként, mert a jövőben én is ilyen vga vásárlását tervezem...

(#499) MMSZoli válasza profi (#498) üzenetére


MMSZoli
tag

Meglesz a hétvégén a játékteszt is.

BF2, BF2142 ami biztos, esetleg egy kis UT. (gondolom Heroes of Might and Magic, Age of Wonders vagy egyéb stratégiától nem száll le a hajunk :-D )

Ahol közeli képet csináltam a VGA-ról, látható, hogy mekkora kretének voltak a tervezők.
(bocs, with all respect :R )
A ház szélénél hagytak 1 slotnyi helyet a PCI-E x1 kártyának, a VGA-t meg rátolták a HDD keretre és CPU ventilátorra. Tudom én, hogy jó, ha közel van a nagysebességű busz a vezérlőhöz, meg minden, de ha ezt a két csatlakozót megcserélték volna, egy dual slot-os VGA is röhögve beleférne a gépbe. Nem beszélve a melegedésről, amit ugye sem a HDD, sem az alaplapi vezérlő nem szeret...
Ha okosabb a atervezés, akkor tisztelt felhasználón múlt volna a single/dual slot VGA döntés, és nem a tervezőn. Most egy HD5670 csücsülne bent, na mind1. (a PCI-E x1 egyébként is olyan "nemlétező" kártya, és ez már a fenti DELL tervezésekor is így volt.)

(#500) Chaser válasza MMSZoli (#499) üzenetére


Chaser
titán

Zafír LP 5670 ddr5-öst használ valaki? Legfőképp a hangja érdekelne, a normál méretű idle és load is zero hanggal volt, ez vajon milyen?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.