Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ATI válasza hucsikoi (#150) üzenetére


ATI
senior tag

Szia!

A helyedben én inkább valami passzív megoldást keresnék. Hasonló cipőben járok, mint te, csak én Dell gépbe keresek LP vga-t. Én most kivárok, szeptember 10-e környékén jelennek meg az ATI 4000-es mainstream kártyái, azokból szeretnék majd venni egyet. Vagy valami nyomott áron egy 128bites 8500GT-t (MSI, Leadtek, stb).

Pl:

(#152) ATI válasza hucsikoi (#150) üzenetére


ATI
senior tag

Azt elfelejtettem mondani, hogy én hdmi-s LP kártyát vennék ma már, sosem lehet tudni. :)

(#153) hucsikoi válasza ATI (#151) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szia!

Én is egy 8400-8500-as kártyával kacérkodom,de lehet,hogy áldozok többet is mert nem szeretném a HP-t lecserélni.Amint sikerült beszerezned az ATI 4000-est majd oszd már meg a tapasztalataid. :R Szerintem nekem is tökéletesen megfelelne.

Üdv

(#154) ATI válasza hucsikoi (#153) üzenetére


ATI
senior tag

Jelenleg a passzív kártyák közül két 8500GT-t néztem ki, az MSI NX8500GT-MTD256EH/D2 lenne az egyik befutó.


A fekete kábel nem svideo kivezetés, az a hang jelek kivezetése, amit le lehet cserélni, hogy a hdmi kábelen menjen az audio is.

A másik befutó pedig a Leadtek WinFast PX8500 GT TDH HDMI (Low Profile)

Ennek magasabb a bordája, mint a nyákja, erre figyelni kell sztem.

Ati 4000-esek eleinte szerintem nem nagyon lesznek passzívak.

[ Szerkesztve ]

(#155) west válasza ATI (#154) üzenetére


west
őstag

megneznek 1 wantage tesztet ezen :DDD

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#156) ATI válasza west (#155) üzenetére


ATI
senior tag

:) Viszont full hd filmek lejátszásakor tehermentesíti a procit, s az elég. Meg dódozni is elég. Sőt Quake3/QuakeLive-ozni is elég. Másra nekem nem kell.

Az utolsó játék, ami érdekelt és viszonlyag friss az a Quake4 volt. :) Asse tom, milyen játékok vannak. Sőt mostanában a win 2008 és a Hyper-V lesz a kedvenc játékom :)

(#157) hucsikoi válasza ATI (#154) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Egyre jobban tetszik a 8500 GT.Szerintem emellett dontok.

(#158) ATI válasza hucsikoi (#157) üzenetére


ATI
senior tag

Banditnál azt hiszem az MSI kártya rendelhető, a Leadtek 8500GT-t még sehol sem láttam sajna pedig nekem az jobban tetszik.

(#159) hucsikoi válasza ATI (#158) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Én Chesterfield kollégánál érdeklődtem,Neki is jó árai vannak és debreceni.
Viszont még utánna kell nézzek egy apróságnak.A tápom 240W-os és nem szeretném nagyon leterhelni.A Leadtek 8500GT mekkora fogyasztással bír?

(#160) ATI válasza hucsikoi (#159) üzenetére


ATI
senior tag

Azt sajna nem tudom. Viszont azt gondolom, hogy a te gépedben lévő táp valóban le tudja adni a 240W-os teljeseítményt, nem úgy mint a általános ATX tápok. Az én dell gépemben 280-as táp van és ez hajtott egy Q6600-at, 4gb ramot, és egy 8600GT-t, 500-as samut és egy dvd írót. Szertiem a 8500GT-t vinni fogja a te tápod bőven.

(#161) hucsikoi válasza ATI (#160) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Való igaz a HP,Dell,IBM gépek tápjai leadják azt a teljesítményt ami rá van írva.
Azt hiszem a 8500GT lesz a befutó.

(#162) zsolt1129 válasza hucsikoi (#161) üzenetére


zsolt1129
addikt

:DD igy van.

(#163) zodo válasza ATI (#121) üzenetére


zodo
nagyúr

(#164) ATI válasza zodo (#163) üzenetére


ATI
senior tag

Teringettét! Pedig már kinéztem egy Asus 4670-t, igaz az full profile. Vajh, melyik lehet a hangosabb? :)

(#165) zodo válasza ATI (#164) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha ua. néztük , azon sok kis lapátból áll a venti ,szerintem zajosabb.
De akkor is a 4670-t venném meg. :K

[ Szerkesztve ]

(#166) ATI válasza zodo (#165) üzenetére


ATI
senior tag

Úgy is lesz. Főleg, hogy a 4670-be beleintegráltak egy realtek 7.1 audio codecet, ergo nem kell átkötni a hdmi audio jelet a házon belül, mint az nvidia kariknál. Már csak egy full hd tv kell, meg soksok pénzmag :D Remélem az asus hűtője halk lesz.

(#167) sysrq válasza ATI (#166) üzenetére


sysrq
őstag

És már kapható Magyarországon, bizalomgerjesztő a venti rajta még a végén halk is.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#168) kisza25 válasza sysrq (#167) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hát sajnos nem elég halk nekem is ilyen karim van nem tudtam szoftveresen szabályozni úgyhogy lecseréltem 1 8cm-es házventire de így már pöpec hűvös is és halk is

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#169) zodo


zodo
nagyúr

SAPPHIRE HD 4550 512MB DDR3 PCI-E

512MB / 64bit DDR3 memory interface
Core Clock: 600 MHz & 80 Stream Processors
Memory Clock: 900MHz, 1800 Mbps.
DirectX® 10.1
Shader Model 4.1 support
12x custom filter anti-aliasing (CFAA) and high performance anisotropic filtering
PCI Express® 2.0 support
Dual mode ATI CrossFireX™ technology multi-GPU support for highly scalable performance
ATI Avivo™ HD video and display technology
Unified Video Decoder 2 (UVD 2) for Blu-ray™ and HD Video
DVD Upscaling & Built-in HDMI with 7.1 surround sound support & Integrated DisplayPort with audio
Dynamic power management with ATI PowerPlay™ technology
Consumes less than 25 watts under full load

Képek:

(#170) sysrq válasza zodo (#169) üzenetére


sysrq
őstag

Miért van az hogy csak én gondolom aki barabon házba (mATX) építkezik az házimozit akar, és oda nem egészen ezek a kimenetek kellenének?

Amúgy jó kártya lesz, játszani is enged. Majd az ár meghatároz.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#171) zodo válasza sysrq (#170) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem tudom ,hogy miért gondolod a matx = házimozi összefüggést. :F
( Pl.: nekem 3 db dvd filmem van amiből 2-őt kaptam,nem vagyok filmnéző ember.)
Szerintem megoldható egy Hdmi adapterrel ,ha annak híányára gondolsz.
Bíztos nem vágja hanyatt magát a felhasználó 1-2k pluszköltségtől.
Nem hiszem,hogy full Hd tv + 7.1-es házimozi erősitője van minden matx alaplap tulajdonosnak és ebben az esetben miért ne lenne elég a dvi csati?
Persze az ára majd eldönti feltéve ,ha egyáltalán lehet majd itthon kapni.

(#172) sysrq válasza zodo (#171) üzenetére


sysrq
őstag

Azért gondolom mert nekem már van egy nagy gép, a nappaliba nem akarok még egy batárt.
Azt is elvárom ne lógjon ki még 5 centit valami biszbasz a gépből ha már amúgy is a méret csökkentése volt a cél. És ha nem is hdmi, de egy dvi+displayport nem lenne hátrány, vagy legalább opciós kivezetés. Persze ki mire akarja használni a gépét. A mATX-et inkább a ház méretére és nem a lapra értettem.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#173) zodo válasza sysrq (#172) üzenetére


zodo
nagyúr

Matx-et így már értem.
Ha a displayportot szeretnél akkor talán HD 3450-es kari.
Az arra felkészített alaplapal pedig cf-be, még játszani is enged egy kicsit. :)

Kép

(#174) ATI válasza sysrq (#167) üzenetére


ATI
senior tag

Sajnos az első tulajok panaszkodnak az Asus 4670-es hűtőjére. Úgy néz ki lespórolták a ventiszabálszó áramkört, s emiatt teljes sebességen pörög a venti. :( Rohadt hangos.

(#175) ATI válasza sysrq (#170) üzenetére


ATI
senior tag

Ebben egyet értek veled. :) Én csakis hdmi-s vga-t keresek, a többit meg sem nézem.

(#176) ATI


ATI
senior tag

Találtam egy tesztet a Leadtek WinFast PX8500 GT TDH HDMI kártyáról. Nem egy mai darab, valszeg az ATI 4000-es karijai elverik. Nekem nagyon bejön külső alapján :)

(#177) ATI


ATI
senior tag

Volna az Asus-nak is 4450-es karija HDMI-vel. Kár, hogy nem passzív, illetve az LP bracket dupla (utolsó kép), az én házamba nem tudnám beépíteni:

(#178) xabolcs válasza ATI (#177) üzenetére


xabolcs
őstag

egy kis flextol nem lesz semmi baja, csak epp ketto lesz belole :DDD ;]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#179) ATI válasza xabolcs (#178) üzenetére


ATI
senior tag

Ja, esetleg a flex arra is jó, hogy a pci-e kariból agp-set gyártsunk. :DDD

(#180) sysrq válasza ATI (#179) üzenetére


sysrq
őstag

Nehogy flexeljél, még telemegy a drága perzsa (szőnyeg? macska?) fémreszelékkel.
Vegyél tőlem hátlapot drágán!
Ha tudsz várni a félmagas Sapphir-ra vagy ASUS-ra abban tudok majd segiteni, persze ki tudja mi lesz itt. Hol lesz majd a dollár.
Most hogy 4670-em van szerintem a 4550-re elég lesz egy házi borda is.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#181) xabolcs válasza ATI (#179) üzenetére


xabolcs
őstag

:DDD
vagy pci-e x16-bol pci-e x1-et ;]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#182) ATI válasza sysrq (#180) üzenetére


ATI
senior tag

Áh, sztem még így is asus 4670-es karim lesz (ilyen drágán), nem várok tovább.

(#183) ATI válasza xabolcs (#181) üzenetére


ATI
senior tag

Az emberi kreativitásnak nincs határa:

:))

(#184) xabolcs válasza ATI (#183) üzenetére


xabolcs
őstag

teatyauristen! :Y
emberi kreativitas? inkabb hulyeseg ;]

jo kep amugy :C :DDD

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#185) ATI válasza xabolcs (#184) üzenetére


ATI
senior tag

Az a vicc, hogy így sima PCI-t csatit vágott magának, mégcsak nem is AGP-t... :U

(#186) xabolcs válasza ATI (#185) üzenetére


xabolcs
őstag

hat mer' a hulye gyartok nemhogy nem tudjak a pci szabvany nevet (pci <> pcie), de latod, a meretet (rovid <> hosszu) sem :U :DDD

az operacio utan valszeg jol muxott a karija pci slotban a muksonak :))

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#187) ATI


ATI
senior tag

Arra gondoltam, gíűjthetnénk itt a különböző teszteket, a későbbi informálódás végett.
Példának okádék:

Phoronix - Sapphire Radeon HD 4550 512MB Review

Anandtech - ATI Radeon HD 4350 and 4550: Great HTPC Solutions

(#188) ATI


ATI
senior tag

Egy igéretes Sapphire kártya, sajnos ezen sincs natív hdmi port:

ATI Radeon HD 4550 512MB DDR3 Low profile

(#189) ATI


ATI
senior tag

Még egy Sapphire 4550 teszt:
Club OC - Sapphire Radeon HD 4550

(#190) ATI


ATI
senior tag

Ez egy hír volt nemrég:
XFX Releases Low-Profile GeForce 9500 GT

[ Szerkesztve ]

(#191) kariad


kariad
senior tag

Hy!

No remélem jó helyütt járok! :B

Itt olyán kártyákat ajánlottok amivel a HDMI-s LDCTV-t össze tudom kötni ezekkel a VGA-al?! Amelyek képet hangot egyszerre nyomják át ezen a HDMI kábelen! :F :R

(#192) ATI válasza kariad (#191) üzenetére


ATI
senior tag

Nemcsak olyat, olyat is. Az ati 4000-esei lennének az igazi jó vételek, de még nem kaphatóak itthon, tudtommal. Azért jók nagyon, mert a gpu-be beleintegráltak egy realtek 7.1-es hang codecet, és az dolgozza fel a hangjeleket és továbbítja a hdmi kábelen tovább. Ergo nem kell a házon belül átkötni a vga-t a hangkarira, vagy az alaplapra.

[ Szerkesztve ]

(#193) kariad válasza ATI (#192) üzenetére


kariad
senior tag

Miért nem lehet kapni........
Van már 4850 4870 akkor azok mégse jók?! :U

[ Szerkesztve ]

(#194) ATI válasza kariad (#193) üzenetére


ATI
senior tag

Nem fogalmaztam pontosan. Itt low-profile kártyákról beszélgetünk és én arra céloztam, hogy az ATI kisebb 4000-es kártyáit még nem lehet itthon kapni. Gondolok itt a 4450-re és a 4350-re.

A 4850 és a 4870 nem low profile kártyák. Viszont hdmi átalakítót adnak hozzá, ergo azok is jók.

[ Szerkesztve ]

(#195) kariad válasza ATI (#194) üzenetére


kariad
senior tag

Akkor konkéten mi jelent a low profile!? :B Gyenge teljesítmény?!

(#196) JóGéza válasza kariad (#195) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Low profile: félmagas kártya. Mint a néhány hozzászólással előbb linkelt képeken látható ezek nem teljes magasságú kártyák. Így keskenyebb házakban is elférnek(pl. HTPC). A képeken teljes magasságú hátlappal vannak szerelve, de van(kellene lennie) félmagas is hozzájuk.

(#197) kariad válasza JóGéza (#196) üzenetére


kariad
senior tag

Köszönöm! Így már világos! ;)

(#198) ATI


ATI
senior tag

Nem igazán low-profile kártyák szerepelnek ebben a tesztben, de biztos akad olyan gyártó, aki low-profile változatban is kiadja ezeket a kártyákat:

AMD HD4550 versus GeForce 9400GT - Bjorn3D

(#199) cspguy


cspguy
csendes tag

Nézzétek meg ezt a lapot. Ettől lehidaltam. Drágának sajnos drága még, 33K +sarc az ára :( de alapvetően zseniális.

Innentől megkérdőjelezhető a videókártya htpc-be téma. :D

[ Szerkesztve ]

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#200) asiagyuri


asiagyuri
csendes tag

hali. keresek low profile agp-s vga-t, és fontos hogy az a fém lap is a csatlakozóknál is low profile legyen.egy hp d530-as gépbe kéne. lécci ha valakinek van, és eladja írjon. és hogy milyen kari az. köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.