Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) HookR válasza mepet (#750) üzenetére


HookR
addikt

Ha minden igaz, akkor a cég a Powercolor márkanév mögött. Fura módon HD6670 LP-re nem találok utalást a honlapjukon... De a lényeg, hogy létezik, többen vásároltak is.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#752) enzo89


enzo89
csendes tag

Köszi a segítséget, én is ezeken agyaltam. Valószínűleg akkor a 6670-es lesz, a hűtés egyelőre passz..még nem érkezett meg a proliant így nem tudom mennyire fog hűteni. 7ezeres szériát fölöslegesnek tartom, nem valami izmos a processzor, így nem hiszem, hogy kihajtaná. :)

(#753) tlac


tlac
nagyúr

(#754) mepet válasza tlac (#753) üzenetére


mepet
addikt

Na ez tuti! Kár, hogy valszeg sosem lesz kishazánkban...

(#755) HookR


HookR
addikt

AFOX HD7850 Low Profile 2048MB (AF7850-2048D5L1) tapasztalatok, képekkel - overclock.net

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#756) mepet válasza HookR (#755) üzenetére


mepet
addikt

Vajon lesz-e ez kishazánkban, és ha lesz, mennyiért?

(#757) HookR válasza mepet (#756) üzenetére


HookR
addikt

Nem valószínű. De megveheted közvetlen a gyártó webshopjáról, ahogy a holland illető is tette.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#758) HookR


HookR
addikt

HIS HD7750 iCooler LP review - [link]

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#759) Komplikato válasza HookR (#758) üzenetére


Komplikato
veterán

Mi lehet az oka, hogy a régen annyira kedvelt HIS kártyák eltűntek a magyar piacról? Szinte mindenhol csak Sapphire, Asus és GigaByte van, nagy ritkán MSI. Más márka is eltűnt. :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#760) Komplikato válasza HookR (#755) üzenetére


Komplikato
veterán

Marhára melegszik, pedig egy nyitott és nem is LP házban van. Ez egy kis házban percek alatt megsül. :(

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#761) HookR válasza Komplikato (#760) üzenetére


HookR
addikt

A stresszteszt nem épp rendeltetésszerű használat, de a hűtés valóban nincs a helyzet magaslatán.
Mondjuk első dolgom lenne lekapni róla a terelőlemezt a ventikkel együtt és nagyobb ventilátorral szellőztetni a bordát, amekkorát az adott ház még megenged. Esetemben inkább a kártya hossza lenne probléma. Nem fér el.

Nem tudom idehaza miért nincs forgalomban HIS videokártya.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#762) djdaniel válasza HookR (#755) üzenetére


djdaniel
senior tag

Jó kis kártya :C
Kicsi a bors de erős! :)

(#763) tlac válasza Komplikato (#759) üzenetére


tlac
nagyúr

csak kívánnod kellett és újra van :D

(#764) HookR válasza tlac (#763) üzenetére


HookR
addikt

Nocsak! Ráadásul a HIS 7750 iCooler 1GB GDDR5 LP (H775FN1G) és végre fájdalomküszöb (30e) alatt. :K

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#765) mepet válasza HookR (#764) üzenetére


mepet
addikt

Na ez jó vétel! :C

(#766) elbandi2


elbandi2
tag

Sziasztok!
Van egy HP compaq 8200 SFF gépem alapvetően házimozi felhasználásra.
Jelenleg az i5 2400-as proci integrált grafikai részét használom, de szeretném ezt egy dedikált videókártyával leváltani. Már pár éve nem játszom, mert a notebookomon nem fut el semmi, de időnként szívesen megnéznék pár jobb új game-et, ezért is gondolkodtam az itthon elérhető legerősebb kártyában.
Ez a 7750 lenne. Mostanában terveztem megrendelni, de böngészve a gép manual-t találtam olyan kikötést, hogy max 25W kártya mehet bele :( Ezt azért fenntartással fogadom, szerintem kicsit túlbiztosítják a dolgot.
Tehát az lenne a kérdésem, hogy itt valaki használt-e hasonló, vagy ilyen gépben 25W feletti fogyasztású kártyát? Működik-e így a dolog? :F

(#767) elbandi2 válasza elbandi2 (#766) üzenetére


elbandi2
tag

Töltöttem le egy "hardware reference guide" pdf-et, és ebben meg a videocard upgrade résznél nem említik ezt a limitet. Sőt szó van benne két grafikus kártya használatának a lehetőségéről is :F
Most akkor hogy is van ez? Ha valaki upgradelt már hasonló gépet segítsen! :R

(#768) elbandi2


elbandi2
tag

Nos, bár nem kaptam egyértelmű választ a kérdésemre, többnapos olvasgatás után úgy veszem ki a neten elérhető infókból, hogy kb 95% esélye van hogy menni fog a 7750.
Így rendeltem egy Saphire kártyát, a két ünnep között jön meg elvileg. Kiváncsi leszek :)

(#769) mepet válasza elbandi2 (#768) üzenetére


mepet
addikt

Sok sikert hozzá! Az a 25 watt akkora hülyeségnek hangzik, hogy biztosan az is. ;)

(#770) elbandi2 válasza mepet (#769) üzenetére


elbandi2
tag

Ma megjött a kártya, és hibátlanul elindult, elsőre :DD
Kicsit próbálgattam, nagyon tetszik egyelőre. Csendes, nagyon apró, és nem igazán melegszik -bár még komolyan nem kínoztam- de a napokban majd letesztelem rendesen, és megpróbálom kitapogatni az igazi képességei határait :) .

(#771) mepet válasza elbandi2 (#770) üzenetére


mepet
addikt

Akkor most irigykedek. :B
Szívesen fogadnék 3DMark Vantage, Cinebench R10 és R11.5 eredményeket, ha egyszer majd nagyon ráérsz!

(#772) HookR válasza elbandi2 (#770) üzenetére


HookR
addikt

Az én választásom a HIS HD7750 iCooler LP-re esett a nagyobb hűtőborda miatt. Két hete nyúzom és nagyon meg lennék vele elégedve, ha nem fagyasztaná csontra a rendszert teljesen véletlenszerűen, terheléstől függetlenül. Előfordult, hogy félórán belül kétszer is, de megesett, hogy akár 2-3 napot is kibírt gond nélkül. Általában egyszerű netezés, vagy filmnézés közben fordul elő, míg terhelés alatt nem jellemző, úgyhogy felhasználási profil, vagy futtatott program alapján sem tudom behatárolni. Neten olvasottak szerint vélhetően a HD7xx0 kártyákat is érintő, energiagazdálkodás miatti órajelváltásokhoz köthető instabilitásról van szó, ám még nem tudom, hogy maga a hardver a hibás és/vagy driveres a gond.
Tegnap előtt felraktam a legújabb 12.11-es beta meghajtót, azóta még nem volt gond. Bizakodom...

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#773) elbandi2 válasza mepet (#771) üzenetére


elbandi2
tag

Kicsit méregettem: [link]
Minimális tuning is megy, igy maximum 71fokosra melegedett eddig 20 perces stresszteszt alatt, 65%os ventillátossebességgel. És igy is alig van hangja.
Egész más lett a gép tőle, jelentősen kinyílt a felhasználás lehetőségi köre.
Amit még észrevettem, hogy a filmek lejátszásánál a kép is sokat javult. Bár lehet hogy ez csak a korábbi d-sub helyetti HDMI-s összekötés miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#774) elbandi2 válasza HookR (#772) üzenetére


elbandi2
tag

Én is nézegettem a HIS kártyát, de amikor rendeltem, akkor épp nem volt készlet a forgalmazónál, illetve kicsit kétértelmű volt a leírása, mert bár a nevében szerepel a DDR5, a leírásban DDR3-at irtak. Ez gondolom csak elírás.
De én azért vettem inkább a Sapphire-t mert ez csak egyslotos kialakítású, és mivel nagyon szűkös a hely a gépemben, egy vastagabb hűtésű kártya kitakarná a második hosszú pci-e slotomat, illetve közel lenne az egyetlen pci-ex1 helyhez is. Ide pedig még tervezek a mostani pci hangkártya helyett valami mást, jobbat.
Nekem fagyás, vagy bármi egyéb hiba nem jelentkezett, és a legutolsó stabil driverrel használom az AMD oldaláról.
Remélem neked sem jelentkezik a hiba többet :K

(#775) tlac válasza elbandi2 (#770) üzenetére


tlac
nagyúr

üresjáratban hány fokos?
meg tudnál közelről hallgatni, hogy ilyenkor az a kis vacak venti mennyire süvít rajta?

(#776) elbandi2 válasza tlac (#775) üzenetére


elbandi2
tag

Üresen 29 fokos, a venti 20%on megy, és hallani nem lehet. Leszerelt házfedéllel, a kártyától 2cm-re mértem telóval 35 dB-t, összerakott házzal kb.1m-ről 22dB. :)
Egyébként néztem játék alatt monitorozva 64fok fölé nem ment, amit írtam az a max hőfok stresszteszt alatt volt.

[ Szerkesztve ]

(#777) tlac válasza elbandi2 (#776) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz, ez elég jó

ui.: melyik programmal mérted a hangerőt?

[ Szerkesztve ]

(#778) elbandi2 válasza tlac (#777) üzenetére


elbandi2
tag

Sound meter by Smart Tools. Google playen ingyenes verzió.
Egyébként most rámértem terhelve, 50%os ventivel, 1cm-ről 58dB.
De csukott házból alig hallatszik hangosabbnak, mint alapon.

(#779) HookR válasza elbandi2 (#774) üzenetére


HookR
addikt

"Remélem neked sem jelentkezik a hiba többet :K"
A 28.-án telepített 12.11 beta11-es meghajtó óta nem tapasztaltam semmi rendelleneset. Úgyhogy most öröm és bódottág honol. :)

Bár nálam H55-ös chipset található az alaplapon, gyanítom, hogy ez segített:
"Resolves a sporadic system hang encountered with a single AMD Radeon HD 7000 Series GPU seen on X58 and X79 chipsets."

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#780) mepet válasza elbandi2 (#773) üzenetére


mepet
addikt

Váó! :Y
Köszi a mérést, az én 6570-esemet 10-szeresen veri! :K
Igen jó vétel volt, az már tuti! Már csak idő kell, hogy játszhass vele eleget! :C

(#781) buzsoo


buzsoo
csendes tag

Sziasztok!
Low profile kártyát keresek Delll Optilex 745-be.
Alacsony fogyasztás kell, mert a táp össz 275W.
Ajánlottak GT440 és GT630 GT640 kártyát, de nem tudom igazából eldönteni, hol és kinek a kártyáját érdemes venni. Alapvetően nVidia azért, mert PS-re és hobbi (néhanapi) videószerkesztésre kellene, játék másodlagos. és nem akarok sokat költeni, 20 elfogadható, de ha a30 az igazi, meggondolom.

köszi előre is!

(#782) HookR válasza buzsoo (#781) üzenetére


HookR
addikt

A táp 12V-on hány A-rel terhelhető?

Személy szerint teljesítmény alapján GT 640 alá nem adnám (mondom ezt úgy, hogy nem tudom a PS-t és a videoszerkesztést mennyire teszi gördülékenyebbé). Mi több, ha hajlandó vagy ~30et rászánni, érdemes fontolóra venni a Zotac GTX 650 LP-t. GTX 650 vs HD 7750

GT 640-ből valamivel nagyobb a választék. Pl.:
- Asus GT640-1GD3-L
- MSI N640GT-MD2GD3/LP (Tudtommal még nem jelent meg)
- Zotac GT 640 LP
- Club3D GT 640 1GB / 2GB / 4GB (Már a 2GB sem igazán indokolt)
Illetve van még idehaza kevésbé jellemző márkákban is, mint pl.: Afox, ELSA Sparkle, Palit, WinFast.

Azt is vedd figyelembe, hogy n;melzik hűtője 2 slot-ot is elfoglal.

GTX 650 LP érkezését egyelőre csak a Zotac jelezte, arra is várni kell még kicsit.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#783) buzsoo válasza HookR (#782) üzenetére


buzsoo
csendes tag

szia!

ha jól nézem, azt írja a tápon lévő matrica, hogy +12V-on 17,0 A-t ad ki.

(#784) HookR válasza buzsoo (#783) üzenetére


HookR
addikt

Keresgéltem képeket a szóban forgó gépről. Ha jól látom - javíts ki, ha tévedek -, a PCI-E sín elhelyezése miatt lényegében csak egy slot-os kártya fér el. Ez igencsak behatárolja a lehetőségeket, mert már a GT 640-esekre is a szélesebb hűtők jellemzőek. Így hirtelen csak a Club3D féle egy slot-os.
Esetleg a könnyebb beszerezhetőség miatt még érdemes lenne kideríteni, hogy az Asus-é jó-e, mert ránézésre a hűtőborda olyan 'másfél' slot-nyi.

A gyengébb kártyákon a hűtő is kisebb, ám felmerül a kérdés, hogy az általad tervezett felhasználás során elegendő teljesítményt nyújtanak-e. Nagyobb eséllyel fognak a Milyen videokártyát? topikban válaszolni. Esetleg a Milyen asztali gépet vegyek?-ben.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#785) buzsoo válasza HookR (#784) üzenetére


buzsoo
csendes tag

próbálkozom mindkét fórumban, sőt van dell asztali gépek topic is. :)
egyelőre még nem döntöttem el, milyet veszek, de az ajánlásod alapján már megnéztem az itthoni árakat.
A HD6607 20k körül van, a GT640-esek drágábbak pár ezressel. (ASUS és ZOTAC). az aMSI-é valóban nem jelent meg, csak bejelentették.

köszi!

(#786) buzsoo válasza HookR (#784) üzenetére


buzsoo
csendes tag

az előzőt nem siekrült szerkeszteni.

a ház oldalánál a PCI-E slot mellett van egy sima PCI slot.
elvileg ha van ilyen csatolós kártya, ami dupla, akkor az befér.

PCI-E-ből valóvan csak egy slotos fér be. de hát ez egy ilyen kicsi ház meg gép. de valszeg jobb mint a 11 éves sempron 2600+-os, FX5200 VGA-s gépem. :)

köszi

(#787) HookR válasza buzsoo (#786) üzenetére


HookR
addikt

Valamirevaló PCI slot-os VGA-ból a teljes magas is ritka, nem hogy a low-profile kivitel.

Ha mégis inkább a teljesítményt helyezed előtérbe a gyártóval (nVidia) és annak szoftveres támogatottságával, illetve az alacsonyabb árfekvéssel szemben, akkor a Sapphire Radeon HD7750 LP-t érdemes még fontolóra venni.

A Sempron 2600+ 2004 júliusában jelent meg.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#788) buzsoo válasza HookR (#787) üzenetére


buzsoo
csendes tag

köszi!
az a kártya más sokban van. ennyit nem szánok rá, de impozáns ereje van.

(#789) HookR válasza HookR (#779) üzenetére


HookR
addikt

Időközben történt néhány fejlemény. Bár fagyni az újabb driver-rel nem fagy a kártyám, de az energiagazdálkodás nem váltogat x1 és x16 PCIe mód között. Mi több, friss indítás után fixen x8-on megy, újraindítás után meg rendre x1-en. További tünetek:
(1) Ritkán tizedmásodpercre 'villan' egyet a kép (Nem ez a jó kifejezés. Talán mintha elmenne és visszajönne, csak túl gyorsan történik.). Az a gyanúm, az ok, amiért korábban kifagyott továbbra is fennáll, csak a Catalyst-ban alkalmazott tüneti kezelés révén átlendül rajta.
(2) Az asztalra kirakott GPU Monitor gadget egy idő után megszűnik adatokat szolgáltatni (GPU load, fan speed, memory usage, VE load, GPU/memory speed)
(3) Nem mindig kapcsolja ki a monitort képernyővédőmódban. Még nem sikerült mihez kötni, látszólag ez is rendszertelen.

(4) Játék közben is előfordultak érdekességek, illetve egyszer játék lefagyása, de ez lehet simán az XCOM Enemy Unknown bugos mivolta is, mert számos olyan kisebb gikszer akad, ami egyértelműen a játék hibája.

Elképzelhető, hogy a (2)-(4) részben, vagy egészben az (1)-esből következik, nem tudom.

Leveleztem a Gigabyte support-tal. I3-550 és I3-530 (K0, C2) procikkal, illetve AMD HD7750, HD7770, HD7950 és NVIDIA GT640 videokártyákkal folytatott tesztjeik alapján a hiba az LGA1156-os Intel I3-as (Clarkdale) processzorokhoz köthető, azok PCIe vezérlője nem rajong a PCIe 3.0-t támogató kártyákért. Javaslatukra, velük párhuzamosan én is írtam az Intel support-nak, egyelőre a válaszukat várva...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#790) mat9zs


mat9zs
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek beférne a Chieftec bt-02b (---> http://www.chieftec.eu/en/chassis/itx-tower/bt-02b.html ) házba egy sapphire hd 7750 lp-s kártya? Illetve van még hasonló vga-ja a Powercolornak (---> http://powercolor.com/us/products_features.asp?id=421#Specification ). Számolgattam, de pontosan nem tudom eldönteni. Ha beférne, akkor is épphogy. :) Egyébként még nem rossz a chieftec fi-01b ház (---> http://www.chieftec.eu/en/chassis/itx-tower/fi-01b.html ) sem, de ebben asszem megfulladna a vga a táp miatt :DD . Szerintetek?

(#791) PSPStarz


PSPStarz
csendes tag

Üdv kéne annyi help, hogy van 2 db vga, nem tudom melyik jobb... és h GDDR2 v DDR3 a jobb... és ha jobb melyik miért jobb... (Gigabyte) N220 GDDR2 1GB 128bit vagy N220OC DDR3 1GB 128bit (MSI)

(#792) HookR válasza mat9zs (#790) üzenetére


HookR
addikt

Mindkettőbe befér kényelmesen, de az FI-01B-ben valóban probléma a táp elhelyezése.

(#791) PSPStarz: Bár a pontos értékeket nem ismerem, a DDR3 nagyobb sávszélességet biztosít, ugyanakkor nem tudom milyen hatással van az említett VGA teljesítményére.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#793) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

Remélem, tud nekem valaki segíteni.
Olyan, abszolút alsó kategóriás videokártyát szeretnék venni, ami támogatja az UEFI-t (UEFI Ready). Leginkább egy Radeon HD5450 vagy HD6450 érdekelne. Tudom, hogy a PowerColornak van UEFI Ready minősítésű videokártyája, de az szemmel láthatólag nem beszerezhető Magyarországon (legalábbis a típusszám alapján). Tud valaki abban segíteni, hogy hol vagy kitől tudnék én ilyen kártyát venni?

Előre is köszönöm! :R
G.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#794) PSPStarz válasza darthsmoke (#793) üzenetére


PSPStarz
csendes tag

Üdv én tudok neked jobbat ! PM !

(#795) PSPStarz válasza darthsmoke (#793) üzenetére


PSPStarz
csendes tag

Hátha segítettem:

Pontosan ez lenne az:

PowerColor AX6570 2GBK3-H 2GB DDR3 128bit DL-DVI HDMI DSUB PCIe Videokártya
vásárlói link:
http://users.hu/Videokartya-PCI-Express-ATI/PowerColor-AX6570-2GBK3-H-2GB-DDR3-128bit-DL-DVI-HDMI-DSUB-PCIe-Videokartya-36377-p36377.html

(#796) darthsmoke válasza PSPStarz (#795) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Az kimaradt a szövegből, de a topic erről szól, hogy mindenképpen low profile kártyát keresek.
És a másik, szintén nagyon fontos szempont, hogy UEFI-kompatibilis legyen a kártya. Sajnos a jelenleg kapható kártyák nagy része nem az, ettől nehéz igazán a feladat. :(

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#797) sMogyi86

Hali!
egy olyan kérdésem lenne, hogy a cégél az egyik gépbe (Lenovó ThikCenter: Core i3 530 2.9GHz, 3GB RM)
keresünk VGA-t. Első körben az lenne a kérdés, hogy érdemes-e beruázni egy hd7750LP-re vagy úgy sem haytaná ki? Illetve akkor mit ajánlotok? JA igen AutoCAD mellé kellene (főleg).

"A félelem az elme gyilkosa."

(#798) HookR válasza sMogyi86 (#797) üzenetére


HookR
addikt

Processzor és VGA párosítása kapcsán a Milyen videókártyát? topikban érdemes érdeklődni, ott többen fordulnak meg. Amennyire látom, a kérdés inkább játékoknál kap hangsúlyos szerepet, ott jellemző a processzor és VGA egy időben jelentkező (egymástól függő) leterhelése.

I3-530 + HD7750 LP konfigon Autodesk Inventorral van tapasztalatom és szubjektív megítélésem szerint jó párosítás. Amíg a nagyobb összeállítások forgatásánál az IGP korlátai már szembeötlőek, addig ugyanaz a HD7750-nek az időközben részletgazdagabbá tett modellekkel sem jelent kihívást. Legalábbis nagyon messze vagyok még a képességei korlátaitól. Ha van ötleted objektív mérésre, állok elébe.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#799) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Sziasztok egy x2 3ghz mellé keresek hd2400xt helyére valami lp karit lényeg hogy egy 8800gt körüli szintet jó lenne ha tudna mit tudtok ajánlani?

(#800) HookR válasza BénaNyurga (#799) üzenetére


HookR
addikt

8800GT vs HD7750 irányadó összehasonlítása.
- Sapphire HD7750 LP - 1GB GDDR5 (11202-10-20G)
- HIS HD7750 iCooler - 1GB DGGR5 (H775FN1G)

Nem mindegy milyen házba akarod berakni, a Sapphire hűtése 1, a HIS-é 2 slotot is elfoglal.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.