Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) zodo válasza T_boy (#350) üzenetére


zodo
nagyúr

Az jó, gratulálok az új kártyádhoz! :C
Képernyő képed, nincs a 3DMark eredményről?

(#352) DMG válasza T_boy (#350) üzenetére


DMG
senior tag

Tegyél fel egy fraps-ot és toljál vele egy crysis-t vagy egy SC2-őt, esetleg egy COD MW2-őt. :U

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#353) DMG válasza T_boy (#350) üzenetére


DMG
senior tag

Esetleg egy ilyet is megpróbálhatsz:

[link]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#354) dragonfx


dragonfx
veterán

ha nem akarok jáétszani.de azért szeretném hogy az uj nfs.t meg tdu.t ki tudjam probálni elég ebbőla kategóriából választanom kártyát???

melyik ajánljátok nvidia fronton?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#355) T_boy válasza zodo (#351) üzenetére


T_boy
tag

Köszi, de van. :) Majd belinkelem.
SC2 fent van, frapsot majd feldobom. Azt a directX benchmarkot is lefuttatom, majd ha meg lesznek az eredmények, akkor jelentkezem.:)

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#356) zodo válasza dragonfx (#354) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Kérdés mekkora lesz az új megjelenésű játékok, gépigénye, de azt javaslom, hogy a "normál" videó kártyák közül válassz, ha a pc házad méretei is engedik.
Gondolom egy GT240 vagy GTS250 -es geforce környékén kell, majd keresgélned, de Milyen vidó kártyát? topikban, találsz erre a kérdésre, konkrét válaszokat.

T_boy

Ok, várjuk!

(#357) DMG válasza T_boy (#355) üzenetére


DMG
senior tag

Beállítottam alap High beállításra (textura is) az SC2-t VSync nélkül 1280x1024, és kitoltam az első pályát vele.

Ez lett az eredmény, az összes hologramm kiiktatásával.

2010-08-29 16:47:15 - SC2
Frames: 2460 - Time: 74377ms - Avg: 33.075 - Min: 0 - Max: 256

minimum és maximum nem valami reális. Nyílván az indítás és leállítás pillanatát nem sikerült eltalálni.

A betöltés után "kres any key" után indítottam a mérést, és miután bejött a pálya összegzés utána lőttem le.

Érdekelne, hogy neked menniy, és hogy Ultra beállítások mellett mit produkál.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#358) DMG


DMG
senior tag

Bocs, a dupla posztért nem bírtam megálni, csináltam egy ULTRA tesztet is.

2010-08-29 16:58:34 - SC2
Frames: 4353 - Time: 294867ms - Avg: 14.763 - Min: 0 - Max: 34

mostmár van összehasonlítási alap. :U

Jó volna, ha egy 25FPS-t tudna a kártyád ultra-n. :U

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#359) T_boy válasza zodo (#356) üzenetére


T_boy
tag

Tessék, itt a 3DMark06 eredmény:

3DMark

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#360) T_boy válasza DMG (#353) üzenetére


T_boy
tag

Tessék, itt az eredmény:

Heaven Benchmark v2.0

DMG

Majd megnézem az SC2-őt is, de az élvezhetetlen lesz már szerintem magas ill. ultra grafikával. Most kb. közepesen szépen elfut. Kampány első pályáján csináltad a tesztet?

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#361) DMG válasza T_boy (#360) üzenetére


DMG
senior tag

Nálam high on is egész jó, 30 FPS már folyamatos képet ad. szóval szerintem azon minimum játszható neked, plusz még a tükrözést is megengedheted magadnak.

Igen kampány első pálya.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#362) DMG


DMG
senior tag

Hol maradnak a friss élménybeszámolók?

Én lehet, már pénteken meg tudom venni a cuccot, akkor hétvégén csinálok pár összehasonlító tesztet, ha jut rá időm. :DD

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#363) T_boy válasza DMG (#362) üzenetére


T_boy
tag

Dolgoztam... :) Holnaptól meg már suli. :U De este szakítok rá egy kis időt :)

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#364) T_boy válasza DMG (#362) üzenetére


T_boy
tag

Egyébként teljesen meg vagyok elégedve a kártyával. Nem vagyok nagy játékos, a számomra fontos játékok jól mennek. (Pro Evolution Soccer, Red Alert 3)
A GRID fullon megy, az LCD tévé miatt 1360X768-as felbontásban játszom. A PES 10 is maximális beállításokkal szaladgál. Az SC2, 1024X768-as felbontásban kb. medium beállításokkal nagyon szépen megy. Az UT3 majdnem maxon fut. A Mafia II kb. közepes grafikával játszható, ha csökkenteném a részletességet, akkor már nem lenne gond. Más játékokkal pedig még nem próbáltam... Az az igazság, hogy alapvetően nem nagy felbontásban (1024X768) játszom, szóval ami fontos hogy menjen az szerintem el fog futni még egy darabig. Ha LCD tévén játszom (ritkán), akkor 1360X768-ban tolom. Ami még fontos, hogy a proci elég gyenge, ha valami erősebb ketyegne a gépben, akkor jobb lenne a helyzet.

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#365) DMG válasza T_boy (#364) üzenetére


DMG
senior tag

Köszi!

Na majd írok én is róla, nekem sajna a képarány miatt a legtöbb játék csak 1280x1024-ben játszható, bár sok arány eltérés nincs 1024x768-hoz képest, de nekem zavaró, így fontos, hogy azért elfogadható legyen ezen a felbontáson is, bár 4650-el sincs gond. Meg ha nagyon akadozna akkor együtt élek az 1024x768-al is. :U

TV-n rég toltam, de egy assassin's creed elfutott rajta 1360x768-ban, néha meg akardt azért, talán ezen már nem fog.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#366) DMG


DMG
senior tag

Eltünt az AQUA árlistájáról az 512-es GDDR5-el szerelp 5570-es. :-(

Írtam nekik, még mikor volt, hogy LP-e azt válaszolták, hog yLP de nem tudják, hog yvan-e benne keret. Most már mindegy is, marad az 1GB-s DDR3-as. :(

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#367) zodo válasza T_boy (#364) üzenetére


zodo
nagyúr

Na, ez már valami. Köszi.
GPU hőfokai , esetleg venti "zaja" ,még jól jött volna. :)

(#368) T_boy válasza zodo (#367) üzenetére


T_boy
tag

Alapból nem hangos a gép, sőt nagyon halk ha nem nyúzom, a videókártya hangját így nem veszem észre. Ha meg játszom akkor felpörög a processzor ventilátor, és akkor meg azért nem tudom kivenni a kártya hűtőjének hangját. Nem monitoroztam a hőmérsékletet, de idle 45C° körül mozog, furmark alatt meg max. 72 C°-ra melegedett fel.

Az Ati overdriveban addig húztam a kártyát, amíg engedte.
GPU 650--->700 MHz
MEM. 800--->948 MHz

Így azért több pontot sikerült elérnem 3DMarkban és a Heaven Benchmark v2.0-ban is.

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#369) T_boy válasza DMG (#366) üzenetére


T_boy
tag

Nem tudják? :) Érdekes! Annyira nem szeretem az ilyesmit mikor ennyire hanyagok egy boltnál. Szerintem a dobozon is rajta kellene lennie, hogy van-e hozzá LP keret. A Sapphire és az MSI kártya dobozán is van egy matrica, hogy jár hozzá LP bracket. Meddig tart megnézni...

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#370) zodo válasza T_boy (#369) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi az infókat, szerintem teljesen jó kis karit sikerült venned.
Remélem, ezt a hardver ágat is felkarolják úgy, mint a mini itx lapokat.

"Meddig tart megnézni..."

Ehhez, annyi tartózik, hogy sok olyan hely van ahol csak külső raktárból kapják a terméket, rendelésed után.
Így néha azt sem tudják megmondani, hogy a saját honlapjukon látható képen szereplő terméket kapod vagy sem.

Mondjuk a kérdéses boltnak, nagy raktára van ill. sokan dolgoznak, úgy hogy simán megnézhetnék vagy megereszthetnének a beszállító felé egy telefont.

(#371) T_boy válasza zodo (#370) üzenetére


T_boy
tag

Igen, szerintem is jó. :) Az igényeimnek teljesen megfelel. Még egyszer meg szeretném köszönni neked hogy segítettél a kártyák közt válogatni! :)

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#372) DMG válasza T_boy (#369) üzenetére


DMG
senior tag

Pontosabban azt írták hogy nem hiszik. Szóval lehet megnézték és nem votl rajta az LP bracket Included matrica. A többi 1GB-s kártyán a kép szerint rajta van a dobozon. Holnap lehet meg is veszem, már ha meg jön a fizetésem. :U Én sapphire-t tervezek venni 4650-ben bevált, de ha van ellenjavaslat, akkor meghallgatom.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#373) HookR


HookR
addikt

NVIDIA GeForce GT 420

"A kártya a GF108-as lapkára épül, ami az információk szerint 96 CUDA magot alkalmaz, de az aktuális termékben csak 48 feldolgozót aktivált a vállalat. Az újdonság 700 MHz-es mag-, valamint 1400 MHz-es shaderórajelen üzemel, a 128 bites buszra kapcsolódó 2 GB-os fedélzeti memória pedig a DDR3-as szabványra épül, továbbá 1800 MHz-en ketyeg. A DVI, D-Sub és HDMI kimenettel felszerelt versenyző TDP fogyasztása 50 watt körül alakul.

A GeForce GT 420 minden bizonnyal az asztali piacon is megjelenik, ám erre még várni kell pár hetet. Valószínűleg a gyártópartnerek raktárkészlete túl nagy az előző generációs megoldásokból, így ezek eladása élvez prioritást."

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#374) zodo válasza HookR (#373) üzenetére


zodo
nagyúr

Alakul a pite! :C
Számomra érthetetlen, hogy fér el ezen a kis méretű nyákon, mindaz, mint a nagy tesón, de nem is ez a lényeg.
2GB fedélzeti memória :U
Gyártóknak csak annyit üzennék: Így tovább. :K

(#375) MMIX


MMIX
addikt

PowerColor HD 5750 Low Profile 1 GB teszt Techpowerup

(#376) HookR válasza MMIX (#375) üzenetére


HookR
addikt

Remek kis kártyának tűnik.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#377) DMG válasza T_boy (#368) üzenetére


DMG
senior tag

Megvan az új kártya. :C

Készítettem egy komplett összehasonlító tesztet 4650 és 5570 között, még két teszt van hátra, és feltöltöm a grafikonokat.

Elöljáróban.

Úgy néz ki, hogy a Sapphire hűtése hatékonyabb, 3DMark 2006-al tesztelve nem ment 61° fölé, sőt Haeven DX11-el hajtva extrém tesszeláció mellett sem melegedett 59° fölé :Y

Hihetetlen ez a kártya, kicsi a bors de erős.

Mivel új vinyót is vettem, és tegnap raktam fel rá az OS-t ezért hosszabb idő a teszt, még az SC2-őt és a Quake 4-et kell feldobnom.

Az már biztos, hogy megérte az árát. :C

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#378) tripod205


tripod205
csendes tag

Sziasztok!

HP cd5850 gépembe szeretnék videokártyát venni. A manual szerint 300W a táp és max. 60W kártya helyezhető egy PCIe slotba.

Az alábbi kártyákat találtam, amik megfelelhetnek.

HD4650 DDR2 (48-55W)
HD4670 DDR3 (59-70W)
HD5550 DDR5 (39-41W)
HD5570 DDR3 (39-41W) elvileg létezik, de sajnos sehol nem találtam DDR5-t. Sok bolt annak tünteti fel, de szerintem elírás.
HD5670 DDR5 (61W)
esetleg még GT240 DDR5 (70W) de félek túl sok lenne a fogyasztás

Külön kiírtam a fogyasztási adatokat csak más helyen más van megadva.

Véleményetekre, tanácsotokra lennék kíváncsi mert a rendelkezésemre álló adatok alapján nem tudok dönteni :) Legszívesebben HD4670-t vennék, de valószínű valamilyen low profile-t kell vegyek a kevesebb fogyasztás miatt.

Köszönöm.

(#379) tripod205


tripod205
csendes tag

Elfejeltettem:
stratégiai játékokhoz (pl: Civilization V-höz) és videó, film nézéshez kellene a kártya. :D
Kösz.

(#380) T_boy válasza DMG (#377) üzenetére


T_boy
tag

Gratulálok! :) Kíváncsi vagyok a végeredményre! :)

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#381) DMG válasza tripod205 (#378) üzenetére


DMG
senior tag

Én mindenképpen az 5xxx sorozatot javaslom, mert kisebb a fogyasztásuk, és több a tudásuk is.

Létezik DDR5-ös 5570-ből csak lowprofile-ban ritka. Attól mert valami LP attól nem lesz kisebb a fogyasztás.

A GT240 egy árkategóriával feljebb mozog, persze lehet, tud is többet, mint ezek, jó volna tesztet látni belőle, de eddig még nem találtam.

Ezt a max 60 W-os kártya helyezhető a PCIe slotba ezt nem értem. Honnan ez a limit?

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#382) tripod205 válasza DMG (#381) üzenetére


tripod205
csendes tag

Az adat innen van:

A kártyák összehasonlítására pedig főleg ezt az oldalt használtam: http://www.hwcompare.com/graphics/

(#383) DMG válasza tripod205 (#382) üzenetére


DMG
senior tag

Nekem új ez a limit, de ha le van írva, akkor biztos így van.

Ez az összehasonlító oldal meg szép és jó, de sajna csak marketing adatokkal dolgozik, ha jól látom, tehát bevetésen egyik kártyát sem ismeri. Szóval még mindig nem derül ki belőle, hog ya GT240 teljesítménye arányos-e a fogyasztásável, és az árával egy 5570-hez képest.

Engem egyelőre meggyőzőtt az 5570-es, olcsó, alacsony fogyasztás és 1280x1024-ben a minimum FPS is az elfogadható határon mozog a legtöbb tesztnél, ma-holnap fel is töltöm.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#384) HookR


HookR
addikt

tripod205: Gondolom a táp a szűk keresztmetszet, amiatt a 60W-os megkötés a manuálban. Ha a DC5850-esed a microtower változat, akkor semmi okod low-profile kártyát választani, ami mellesleg csak a fizikai méretre vonatkozik, nem a fogyasztásra. A normál méretűeket nagyobb és így jó eséllyel csendesebb hűtővel szerelik.

DMG: "A GT240 egy árkategóriával feljebb mozog, persze lehet, tud is többet, mint ezek, jó volna tesztet látni belőle, de eddig még nem találtam."
#375-ös hsz.-ban MMIX linkelt egy tesztet, ahol többek közt a GT240, HD4670, HD5670 teljesítménye és fogyasztása is szerepel az összehasonlításban.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#385) tripod205 válasza DMG (#383) üzenetére


tripod205
csendes tag

Ok, köszönöm. Igazából nekem nincs kifogásom az 5570 ellen, a fogyasztása remek és elég jó árban is lehet kapni őket.

(#386) DMG válasza HookR (#384) üzenetére


DMG
senior tag

A teszt valóban elkerülte a figyelmem, de a GT240 nem sok helyen szerepel, de ami az 5750-höz viszonyított értékét illeti nekem erőssen az a gyanúm, hog yaz 5570 környékén mozog dupla árért. Ami az 5750-et sem érzem így elsőre annyival erősebbnek, hogy megérje ilyen ár mellett HTPC-t összerakni belőle.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#387) DMG


DMG
senior tag

Hát elkészültem a tesztekkel, a kép legtöbb helyen magáért beszél, két tesztet emelnék ki.

Az egyik a FarCry 2, ahol kivételesen szerepel a minimum és a maximum FPS is az átlag mellett, azért érdekes, mert 5570-en a minimum is még az elfogadható FPS érték kategóriája.

A másik amit kiemelnék az a StarCraft II. Ahol a Hight beállítások mellett fej-fej mellett haladnak a kártyák, de Ultra beállítások mellett érezhető lesz a különbség. Ezt a tesztett fraps-al mértem a kampány első pályáját végigtolva.

Amit meg már jeleztem, a max hőmérséklet. :Y

Remélem hasznos lesz a teszt.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#388) strh


strh
csendes tag

nekem egy kérdésem lenne 3 napja ezzel *****ok van egy asroc 945 gcm-s alaplapom és vettem egy sapphire radeon hd 5550 karit de hogy elvileg az alaplapnak nincs 2.1 pci-e foglalata és h ezt belelehetne vhogy ugy operálni h esetleg müködö képes legyen mert beteszem a kártyát és mikor átállitom a biost h ne az alaplapi legyen az elsődleges vga akkor nem ad semmi képet de ha közbe átállitás nélkül vissza dugom a monitort alaplapira kakor ad képet előre is köszönöm a segitséget életet mentenétek vele

(#389) strh


strh
csendes tag

elfelejtettem hogy 450 wattos tápom van szóval elvileg az sem lehet para

(#390) zodo válasza strh (#388) üzenetére


zodo
nagyúr

Biztos, hogy nem a foglalat miatt van a jelenség. Annak mennie kell attól, hogy nem 2.1-es.
Választ sajna nem tudom, de engem is érdekelne mi lehet a probléma.
Egyszer egy régi Hp D530-as gépbe ami még AGP portos próbáltam egy régi 9200SE kártyát ami ugyanezt csinálta, de én nem állítgattam a Biosban ill. lehet, hogy halott volt a kártya.
Elvileg az alap beállítások mellett ahogy behelyezed a diszkrét vga-t letiltja az alaplapit, ha jól tudom.

(#391) strh


strh
csendes tag

na ja ez lenne normális már biost is frisitettem de semmi :S pedig a kártya tuti jo mert ezelőtt használtam egy ugyanilyet majdnem 1 gigás volt az is ddr2 es 128 bites de továbbra is szivesen olvasnék bármilyen ötletet h hogy probáljam megoldani :)

(#392) strh


strh
csendes tag

hoppá a lényeget kihagytam szóval amit ezelőtt használtam kártyát az is ilyesmit müvelt csak az jo volt egy darabig utána leszedtem egy drivert 1-2napig müködött és rápárnapra ahogy beléptem windoswba fekete kép és off restart és nincs kép annál azt hittem a kártya beszart de ez meg ugyanezt csinálja de ezelőtt meg használtam egy ddr2 eset ami 256 megás volt 128 bites az müködött és az is ati

(#393) strh


strh
csendes tag

256 os nvidia volt 7200 gs bocs h teleirkálom a topicot

(#394) zodo válasza strh (#392) üzenetére


zodo
nagyúr

Azt mondom, hogy a Azonnali VGA-s kérdések órája! topikba érdeklődj, ott biztos lesz megoldás.
Lehet, hogy csak képernyő felbontás miatt nincs kép az új kártyáddal, passz.

(#395) T_boy válasza DMG (#387) üzenetére


T_boy
tag

A 3D Mark pont csak a videókártyától függ, nem? (Persze, ha nincs a cpu teszt bepipálva)

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#396) DMG válasza T_boy (#395) üzenetére


DMG
senior tag

CPU teszt is bennemaradt, de az ügye nem változott a konfigban.

Jut eszembe, valóban a konfigot még leírhattam volna, de nem olyan nagy horderejű ez a teszt, csak érdekesség, azért ha valakit érdekel, hog ya VGA mellett milyen konfig az amit használok az szóljon, az adatlapomba is tervezem beírni, csak én az a félig egészséges ember vagyok (lustaság fél égészség) :))

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#397) T_boy válasza DMG (#396) üzenetére


T_boy
tag

Á, értem. Köszönöm a válaszod! Azt hittem hogy csak a kártyád kapott kapott 6XXX pontot. Mert az enyém kevésnek tűnt, de így már világos. :)

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#398) DMG válasza T_boy (#397) üzenetére


DMG
senior tag

Kipróbáltam max túlhajtással a kértyát, Heaven DX11-el 350 körül teljesített, egész jó, és a hőmérséklet megint csak nem ment 61° fölé. :DD a venti meg max 25%-on üzemel.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#399) tripod205 válasza DMG (#387) üzenetére


tripod205
csendes tag

Köszönöm. Végül megrendeltem egy Sapphire HD 5570-t 512DDR5 memóriával az Aquatól. Remélem hamarosan megjön.

(#400) Komplikato válasza zodo (#390) üzenetére


Komplikato
veterán

"Annak mennie kell attól, hogy nem 2.1-es."
Nem feltétlenül. Mennie kell 1.0a vagy 1.1-es PCIe csatival, az említett lapon 4x-es 1.0 csati van. Meg persze van pár egzotikus chipset amivel vagy megy vagy nem, mint pár FuSi gép SiS -es alaplapja. :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.