Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Stirbi válasza ->Raizen<- (#550) üzenetére


Stirbi
addikt

Üdv! Hát nem nagyon, mert a 9600gt erősebb picivel a hd4670 gddr3 tól, a hd5670 gddr5 az 20%+ a hd4670 gddr3 hoz képest, és a hd5670 gddr5 töl a hd6670 gddr5 4fps el ad több fps-t átlagban ... :)

profi- szerintem nincs ok az izgalomra mivel: klikk - klikk , azért nem az a 3-4 euro árkülönbség fog agyoncsapni :N

[ Szerkesztve ]

(#552) ->Raizen<- válasza Stirbi (#551) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A tuning potenciálja hatalmas [link]
Shader intenziv játékokba agyon veri a 9600 gt-t ez tény. ;) [link]

[ Szerkesztve ]

(#553) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Az se mindegy nekem hogy mennyire fűt a vga mert a galaxy 9600 gt-m 80 fok körül motoszkál és felfűti a micro atx-es gépházam.

(#554) Tria


Tria
csendes tag

Kis csalódás, hogy az AMD még bemutatta a low profile 6570, 6670-es referencia példányokat (gddr5-el), ezeket tesztelték az újságok, majd semelyik gyártó sem adott ki ilyen low profile kártyákat gddr5-el, így számomra marad az 5670-es Sapphire példány a 75W alatti kategóriában. Majd a 7XXX sorozatnál talán lesznek jó kis 75W alatti low profile kártyák. :(

(#555) Stirbi válasza Tria (#554) üzenetére


Stirbi
addikt

hd6670 a tuningpotenciálja miatt tolja le a hd5670-est, sztem a hd5670 egy nagyon jó kártya, simán gémelsz vele.
Dobhatnátok légyszives képet a pc itekről, érdekelne mégis milyen kiszerelésben vannak nektek ezek a low profile pc-k! :R

(#556) Chaser válasza Stirbi (#551) üzenetére


Chaser
titán

"a hd5670 gddr5 az 20%+ a hd4670 gddr3 hoz képest," Ezt mire alapozod? Volt mind2 szériából, az 5670 ddr5 sokkal erősebb, SP-ból is +80 van neki.
Van itt vkinek ha jól emlékszem lp 5670-e, a méretei kellenének.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#557) ->Raizen<- válasza Stirbi (#555) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Tolok egy képet a gépem belsejéről holnap ide.

(#558) HookR válasza Chaser (#556) üzenetére


HookR
addikt

"Van itt vkinek ha jól emlékszem lp 5670-e, a méretei kellenének."

MSI Radeon HD5670 (R5670-PD512) - 195 x 69 x 34 mm - [forrás]
Sapphire HD5670 512MB GDDR5 LP - 178* x 69 x 36-38** mm

* A hosszt kép alapján mértem, ezért +/-1mm.
** A szélességet tippeltem.
Ezek a nyák befoglaló méretei, illetve a vastagság. A hátlap nincs benne.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#559) Chaser válasza HookR (#558) üzenetére


Chaser
titán

:R A magasság az érdekes, ha hangos a gyári hűtő levenném és kerülne fölé egy venti, 10cm magas a ház, így még talán beférne egy vékonyabb fajta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#560) Tria válasza Stirbi (#555) üzenetére


Tria
csendes tag

"Dobhatnátok légyszives képet a pc itekről, érdekelne mégis milyen kiszerelésben vannak nektek ezek a low profile pc-k!"

Én az egyik munkahelyi gépemet tuningolom fel, az low profile videókártyát igényelő HP Compaq 8000 Elite.

Ha én építenék gépet és azt szeretném játékra használni, akkor lehet, hogy nem low profile kártyát vennék, de így muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#561) HookR válasza Chaser (#559) üzenetére


HookR
addikt

Ezesetben az alaplap nyákjának tetejétől mérve a VGA nyákjának felső éle 73mm-re van. A Sapphire ezen nem lóg túl, ellenben az MSI a gyári hűtővel már igen, annál tippre olyan 80mm-rel számolhatsz.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#562) Stirbi válasza Chaser (#556) üzenetére


Stirbi
addikt

tesztek ezt mutatták, de nem vágom mit értesz ez alatt: ,,Volt mind2 szériából, az 5670 ddr5 sokkal erősebb, SP-ból is +80 van neki.,,

(#563) Chaser válasza Tria (#560) üzenetére


Chaser
titán

De mocskos drágán adják ezeket a HP-kat, fele annyit nem érnek:D :N
Nekem ilyen házikóm van.

szerk: Ha veszek akkor zafírt.

Stirbi: SP- stream processzor. A 4670-ben 320 van, az 5670-ben 400. A 4670-ek max 2Ghz-es ramot kaptak, de azt se sokáig, a legtöbb gyártó átállt az olcsóbb az 1600-osra, az 5670-en meg ugye 4Ghz-es ddr5 van. Nem azt mondom, hogy 2x olyan gyors lett, de számottevően gyorsabb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#564) Stirbi válasza Chaser (#563) üzenetére


Stirbi
addikt

ooo elnézést, igy már értem a, amit irtál, nekem még a jo kis 2000mhz-s memojú eah4670-em volt :).

(#565) Chaser válasza Stirbi (#564) üzenetére


Chaser
titán

Lehet te a ddr3-as 5670-ről láttál tesztet, az valóban nem sokkal gyorsabb a 4670-nél. 4670-ből még volt ddr4-es, 2200mhz, de az ugyanannyit ment mint a 2Ghz-es ddr3-ak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#566) Stirbi válasza Chaser (#565) üzenetére


Stirbi
addikt

gddr5 ös 5670ről :)

(#567) user137


user137
őstag

srácok, némileg offtopik, de egy szerény hűtéssel rendelkező ITX kuckóba keresek egy olyan LP VGA-t, amin lehetőleg nincs aktív hűtés és ugyanakkor nem lóghat túl a saját slotján, mert vékony a ház faláig a hely.

minden reális alternatívát köszönök. :)

(#568) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Szeretnék egy DX11 low profile vga-t nem játékra mit ajánlotok?
Eddig GT 430 nézegettem de bármi más is jöhet akár ATI is

[ Szerkesztve ]

(#569) HookR válasza user137 (#567) üzenetére


HookR
addikt

Egy slot-os, low-profile, passive VGA pl. az Asus és a Sapphire HD5450 és HD6450-esei (előbbi 80, utóbbi 160 shader-rel). Az erősebb LP passive kártyákon dupla slot-os és/vagy teljes magas (hőcsöves) borda szokott lenni. Esetleg érdemes rákeresni, nincs-e véletlenül külön megfelelő méretű hőcsöves borda, amire lecserélheted a gyárit.
Ha még vállalod a ventilátort, akkor meg HD6570.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#570) HookR válasza ToBeY (#568) üzenetére


HookR
addikt

Erősebbnek ott a HD5750 (PowerColor) (Szívem szerint ezt ajánlanám, de ha minden igaz, már külföldön se forgalmazzák) és GTS 450 (Gainward, Palit, Sparkle). Ebből talán ha a Palit GTS 450, ami beszerezhető még itthon.

Csendesebb, hűvösebbnek pedig HD5670 (Sapphire), HD6570, GTS 430.
Ha nálad is szempont, hogy 1 slot-os legyen, akkor marad az utolsó kettő, azokból van olyan változat is.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#571) ToBeY válasza HookR (#570) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egy szempont van minnél olcsóbban megúszni a cserét,mivel nem játékra lenne.
Egy GTS450 kb 20k ez sok lenne nekem.

(#572) HookR válasza ToBeY (#571) üzenetére


HookR
addikt

LP GTS 450-est nem hiszem, hogy kapnál 20k-ért, inkább 30k lesz az. Olcsó DX11-es LP kártyának ott a HD6450, az árnak megfelelő teljesítménnyel. Pontosan mire kell?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#573) ToBeY válasza HookR (#572) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Multimedia (azt hiszem ez a hivatalos megnevezés:) ) Szóval játékot kivéve minden másra filmnézés (full hd) netezés kis photoshop ennyi.Ezért is gondoltam hogy talán elég a GT430 10k környékén

(#574) HookR válasza user137 (#567) üzenetére


HookR
addikt

Esetleg még van ilyen passzív GT 430 a Sparkle-tól, ami a nyák másik oldala felé lóg túl. Így ugyan befér a Wesena ITX7-be, ám ez egyrészt megköveteli a jó szellőzést, hogy ne forrósodjon fel, másrészt az olyan alaplapoknál, ahol a processzorfoglalat a PCIe sín mellett található, jó eséllyel nem fér el a processzor hűtője mellett.

(másik kép)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#575) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok! Ha van valakinek eladó low profile dvi+hdmi hátlapja Budapesten a XV. környékén (vagy el tudja oda hozni), akkor írjon rám egy privit legyen szíves! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#576) HookR válasza sellerbuyer (#575) üzenetére


HookR
addikt

Low Profile hátlapok eladók

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#577) sellerbuyer válasza HookR (#576) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszi, kerestem őt, de nem reagált sajnos, ezért is fordultam hozzátok. :(

[ Szerkesztve ]

(#578) Komplikato


Komplikato
veterán

A topik címéhez híven íme "látjátok feleim szemtökkel" az egyik jelenleg legerősebb LP kártyát:

AFOX - Radeon HD6850 (LP)

Más kérdés, hogy ahová LP kell,ott hol fér el ilyen hosszú kártya? :F
No meg majd' 50 ropi az ára, persze érthető mert egyedi kis darabszámú, de akkor is drága.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#579) sellerbuyer válasza Komplikato (#578) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ráadásul ehhez sem adnak LP hátlapot... :(

(#580) Komplikato válasza sellerbuyer (#579) üzenetére


Komplikato
veterán

Elképzelhető, de ennek egyedi a hátulja ezért gáz lenne. Az első linken a második képen van hozzá való hátlap, azért remélem nem külön kapható. Annak idején a Galaxy 9600GT-hez is volt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#581) sellerbuyer válasza Komplikato (#580) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az első linken a második képen van hozzá való hátlap...

Az sajnos nem jelent semmit. Az én VGA-mhoz is volt a gyártó honlapján hátlap fotózva, aztán egy boltban sem lehet itthon hátlappal együtt kapni. :(

Olvasd el a cikket, amiben leírtam, mi a helyzet, a Logout címlapján a mai első kiemelt cikk:
HP ProLiant N36L Microserver + XBMC

(#582) HookR válasza Komplikato (#578) üzenetére


HookR
addikt

Hmm, impresszív egy kártya az biztos! :) És hiánypótló is.

AFOX HD6850 LP (AF6850-1024D5L1) Review - (Nagy felbontású képekkel)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#583) Komplikato válasza HookR (#582) üzenetére


Komplikato
veterán

Érdekes, filóztam rajta, hogy egy ilyen (számomra) ismeretlen cég mennyire bátran csinálgat saját nyákot a referencia ellenében ... de a GPUZ szerint kiolvasott adatok alapján ezt az ATI/AMD berhelte nekik ha jól látom. Ugye ők már elvileg nem (vagy csak északamerikai piacra?) gyártanak Radeont, de a nyákok tervezését és gyártását ők csinálják vagy mi.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#584) HookR


HookR
addikt

Nocsak, már azt hittem, beszüntették a PowerColor HD5750 forgalmazását, holott csak átnevezték PowerColor HD6750-re (AX6750 1GBD5-LHG) :) :

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#585) Salvador20


Salvador20
őstag

tud valaki ajánlani 1 slotos, lp kártyát htpc-be (thermaltake element q),max 20 centiig bezárólag. Jöhet a legerősebb megoldás, amit elvisz még egy 220Wos táp, 2 vinyóval, optikaival, brazos platformmal(e350),8 gb rammal

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#586) HookR válasza Salvador20 (#585) üzenetére


HookR
addikt

Észrevételek pontokba szedve:
- A Brazos önmagában megfelelő HTPC felhasználásra az IGP-jének köszönhetően.
- LP, 1 slotos VGA HTPC célra a HD6450 passzív bordával (pl. az Asus, Sapphire, Powercolor). Hogy a kiszemelt házban mennyire melegedne, azt nem tudom.
- Erősebb VGA-hoz nagy valószínűséggel kevés a processzor. Hogy mennyire tudna kihajtani akár csak egy alsó-középkategóriás HD6570/HD6670-et, vagy GT430/GT440-et? Passz...
- Az Element Q-ban nem vagy LP kártyára korlátozva, mehet bele teljes magas 1 slotos, amiből már egészen combos változat is fellelhető (pl. Afox, vagy Powercolor HD6850). Ez esetben a processzor teljesítményén túl szűk keresztmetszet a tápegység is, ami a HD6850-hez jó eséllyel kevésnek bizonyulna, de legjobb esetben is határeset.
- Ha nem elég a Brazos teljesítménye, talán érdemesebb lenne Intel I3, vagy AMD Llano vonalon gondolkodni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#587) Salvador20 válasza HookR (#586) üzenetére


Salvador20
őstag

igen,csak néztem a legtöbb kártyát, hogy túllóg a hátsó i/o shield-en, és nálam nem látok annyi helyet. ~1,5 cm

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#588) HookR válasza Salvador20 (#587) üzenetére


HookR
addikt

Mármint felfelé?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#589) Salvador20 válasza HookR (#588) üzenetére


Salvador20
őstag

igen-igen. Igazság szerint ezzel a géppel nekem arra van össz szükségem, hogy menjenek a filmek normálisan (ez megtörtént) + a sportjátékok kevés kompromisszummal minimum mediumon menjenek. pl fifa, nba 2k12. Most az nba 2k11 nagyon kompromisszumosan fut, ez azt jelenti, hogy alacsony felbontáson, minimumon. Ennyi a tervem, nem akarok én erőgépet.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#590) Salvador20 válasza Salvador20 (#589) üzenetére


Salvador20
őstag

ha mégse szükséges nekem az lp, akkor egy ilyet: VTX3D HD 6570 1GB GDDR5 gondoltam venni, tudom, hogy ez is lassabb lesz, mert a pci-e sín csak 4X-ben tud működni, de hát ez van

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#591) HookR válasza Salvador20 (#590) üzenetére


HookR
addikt

Ilyen felállásban a sebességhez nem tudok érdemben hozzászólni. Ki kell próbálni.
Azt viszont tudom, hogy a hátlap felső, vízszintes lapjához viszonyítva a nyák teteje 5,5mm-t lóg túl felfelé. Aztán hogy a hűtés, vagy annak burkolata ehhez még mennyit tesz hozzá, az modellenként változó.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#592) moex1


moex1
tag

Sziasztok!

Egy i3 / i5 platformhoz keresek LP kártyát. Nem filmnézésre lesz, hanem játékra, így a teljesítmény az elsődleges szempont. Palit GTS 450LP-t kerestem, de sajnos már nem kapni, és használtban sem nagyon találkoztam vele. Jelenleg 2 alternatívát látok: N520OC-1GI, illetve N430OC-1GL. Van valami más alternatíva? ATi vonalon nem tudom mi számít most jónak / mivel érdemes foglalkozni.

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#593) Salvador20 válasza HookR (#591) üzenetére


Salvador20
őstag

úgy néz ki döntöttem, ugyan nem lp kártya lesz, de ha már itt benne vagyunk a témában ,akkor itt írom le. Egy vtx3D 6570-et szeretnék venni 1gb ddr5 memóval, lesz, ami lesz, mennyire fogja visszafogni a rendszer, nem tudom, mindenesetre a videókártya oldalán minimum 400w-os tápot ajánl. De gondolom ez egy normális, nagy rendszerhez. Én ugyan nem tudom lemérni, de teszte alapján ez az asus alaplap 42W-ot fogyaszt, amikor terhelve van, nekem ehhez hozzájön az ssd, 2 tera vinyó, meg egy optikai meghajtó. ezeknek összesen nem szabadna 15W fölé menni. A kártya ugye meg max 75-öt fogyaszthat, mivel nem látok rajta + tápcsatit. Maga a táp 220W-os,ami ha 80%-os hasznosság mellett bírnia kell ~176W-ot. Ezeknek a fogyasztása összesen, legrosszabb esetben ~130W. Bele merjek vágni?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#594) HookR válasza moex1 (#592) üzenetére


HookR
addikt

A GT 520 meglehetősen vérszegény, belépő szintű kártya, játékra az felejtős.
A Gigabyte GT430-ason kívül említésre érdemes, hazai boltokban is fellelhető alsó-középkategóriás VGA-k:
- MSI GT440
- Sapphire HD5670
- MSI HD6570

Illetve felső-középkategóriából (sajnos csak külföldről rendelhető):
- Powercolor HD6750

Teljesítmény szempontjából egyértelműen ez utóbbi a befutó. Illetve elméletileg létezik HD6850 is LP kivitelben az Afox-tól, de hogy azt honnan, s hogyan lehetne beszerezni, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#595) HookR válasza Salvador20 (#593) üzenetére


HookR
addikt

A 'minimum 400W-os táp'-hoz hasonló ajánlások VGA-k esetén 'biztos, ami biztos' alapon vannak feltüntetve. Valójában a 12V-os ág terhelhetősége a lényeges, ami táponként eltérő.

A különböző VGA és memória párosítások TDP értékét az alábbi oldalakon találod:
- Comparison of Nvidia graphics processing units
- Comparison of AMD graphics processing units

Pl. a kiszemelt HD6570-re GDDR5 memóriával 60W van megadva, azaz a 220W-os tápod jó eséllyel gond nélkül elbírja. Ám mint arra utaltam fentebb, a 12V-os ág terhelhetőségét nézd meg az adatlapján.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#596) moex1 válasza HookR (#594) üzenetére


moex1
tag

Köszönöm a választ, sokat fog segíteni a választásban! :R

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#597) pityke88


pityke88
tag

Hali!
Egy itx-es gép építése előtt állok.
Ami eddig biztos az hogy egy Codegen MX31-A2 házikóban lesznek elhelyezve a dolgok.
Egyenlőre úgy néz ki hogy a régi i5 650-es proci megy bele, 4giga ram, meg még pár apróság.
Mivel elég helyszűkében leszek a házikóban 1 slotos slim vga-ra lesz szükségem.
Keresgéltem, de nem nagyon találtam.
Tudnátok ilyen vga-kat mondani, és persze amiket kis hazánkban is lehet kapni.
Köszönöm pityke :R

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#598) HookR válasza pityke88 (#597) üzenetére


HookR
addikt

1 slotos, teljes magas VGA-val jellemzően a kisebb(?) gyártók próbálnak érvényesülni, mint pl. (a teljesség igénye nélkül) Galaxy, PNY, Powercolor, XFX. Itthoni árlistában hirtelen ezeket találtam:
- XFX HD6750 1GB
- XFX HD6770 1GB

Ezen kívül létezik pl. Powercolor HD6850 is, de az jó eséllyel itthon nem fellelhető és a nyákhossza akadályozná a táp szellőzését. Amúgy ez még mindig offtopic itt. ;)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#599) Márton


Márton
nagyúr

üdv,

Opencl 2.1-et tudó geforce-ot keresek 1gigával, ami passzív.
Mik a lehetőségek?
Zotac gt430-at találtam, de az állítólag 3(!) pcix helyet is elfoglalt.

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#600) HookR válasza Márton (#599) üzenetére


HookR
addikt

Az OpenCL nem csak 1.1-nél tart? Vagy inkább az OpenGL 2.1 a minimum követelmény?
Zotac-nek van 1 slot-os passzív GT430-asa is, illetve a másik változat a 3 slot-ot úgy foglalja el, hogy az alaplap felé is kitüremkedik. [klikk]
Passzív bordával szerelt LP változatuk ellenben nincs, ezért nem teljesen világos számomra, hogy mik a pontos elvárásaid a méretre vonatkozólag.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.