Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) HookR válasza scansat (#1148) üzenetére


HookR
addikt

Ez egy meglehetősen összetett kérdés.
- Kezdve azzal, hogy a tápoknál a névleges teljesítményt a különböző ágak összege adja. Bár manapság már jó ideje (ATX12V 2.0 óta) a tápok a teljesítmény jelentősebb részét a 12V-os ágon képesek leadni (kb. a Pentium 4, illetve a PCI-E foglalat óta a legfőbb fogyasztók - CPU, VGA (na meg a 3,5"-es HDD-k) - erre támaszkodnak), elméletileg összefuthatsz ATX12V 1.3-as, vagy korábbi szabványra épülő táppal, ami a 3,3 és 5V-os ágakra volt kihegyezve, igazodva a korabeli hardverek igényeihez és ami bajosan birkózna meg a megnövekedett 12V-os terheléssel. Tehát valójában nem az számít, hogy 400W-osnak van feltüntetve, hanem döntően az, hogy 12V-on mire képes.
- Ahogy arra AxBattler is utalt, táp és táp között nagy a minőségi szórás. Egy nevesebb gyártó igényesebb konstrukciója a kisebb feltüntetett névleges összteljesítmény ellenére is előfordulhat, hogy képes tartós, megbízható üzemre nagyobb terhelés mellett, mint amit a dzsunkán, olcsó alkatrészekből összetákolt konkurense fel tud mutatni hosszútávon.
- A 75W a PCI-E sínen keresztül a bővítőkártyák által felvehető legnagyobb teljesítmény (éppenséggel v2.1 óta ez a limit már 150W, de egyelőre nem úgy tűnik, hogy a gyártók élnének a lehetőséggel), efölött kiegészítő tápcsatlakozó (6pin-es max 75W, 8pin-es max 150W) szükséges.
- Tehát a kiegészítő tápcsatlakozót nélkülöző kártyák kizárólag a PCI-E foglalat tápellátásra hagyatkoznak, ami (PCI-E v2.1 ellenére) a gyakorlatban kevesebb, mint 75W-os teljesítményfelvételt jelent.
- A feltüntetett TDP értékből sajnos közel sem egyértelmű egy adott dVGA fogyasztása, mert ez csak egy amolyan jellemző felhasználásra vonatkozó érték, amit ráadásul a gyártók hajlamosak egyénileg értelmezni és meghatározni. Valójában az egyetlen biztos mód a tényleges fogyasztás kiderítésére a tényleges mérés. Ezért ildomos olyan teszteket vadászni, ahol ezt szakszerűen meg is teszik.
- Manapság terjedőben a lehetőség, hogy meghatározd a fogyasztási keretet, amit elérve a kártya visszavesz a teljesítményből. Tehát elméletileg hiába képes a GPU üzembiztosan magasabb teljesítményt leadni, különböző okokból kifolyólag (például az alkalmazott hűtés méretezése, vagy az adott érték fölött drámaian romló teljesítmény/fogyasztás arány miatt... stb.) szoftveresen gátat szabnak a fogyasztás és így a hőtermelés elszabadulásának.

Summa summarum, a 400W-os tápajánlás biztos, ami biztos alapon megy, tekintettel arra, hogy a felhasználók 99,99%-a nem kíván elmélyedni az ok-okozati összefüggések kénköves bugyraiban. Működjön a vas, ha megnyomja a gombot, oszt öröm és bódogság...

Ha hihetünk az itt írottaknak, akkor a HD 5450 olyan 19W körül fogyaszt.
Itt pediglen arról írnak, hogy a GTX 750 Ti szoftveres Power Target Limit-je 38,5W. Nem tudom ez mennyire a szerző által próbált modell sajátja, illetve mennyire általános érvényű, mindenesetre az egyértelműen látszik, hogy a helyzet koránt sem egyértelmű. :)

AxBattler: A te Gigabyte GTX 750 Ti-den is van ilyen fogyasztáskorlátozás?

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1152) AxBattler válasza HookR (#1151) üzenetére


AxBattler
félisten

Alapos írás, de... ne stresszeld már szegényt, GTX 750 Ti-t szvsz tuti elvisz az a rendszer, és neki ez a lényeg. :D

Hogyan tudom ellenőrizni ezt a korlátozást?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1153) sixer66


sixer66
senior tag

Kezd körvonalazódni a végleges rendszer, nem fogok tudni 30K-t költeni, 20-at be kell takarnia a vga árának.
Ezt az MSI kártyát néztem ki, van vele valakinek tapasztalata, vagy ilyen kis kategóriában nincs nagyon különbség?

(#1154) HookR válasza AxBattler (#1152) üzenetére


HookR
addikt

De hiszen én is ezt írtam. :D

A linken találsz egy képet, ott az MSI Afterburner-ben egy csúszkával lehet visszavenni 100%-ból a power limit-et. Valami hasonló van-e a Gigabyte-hoz mellékelt szoftverben?

(#1153) sixer66: Ne legyenek nagyok az elvárásaid és akkor nem csalódsz nagyot. Esetleg pozitívan. :)
Youtube-on találsz gameplay videókat.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1155) AxBattler válasza sixer66 (#1153) üzenetére


AxBattler
félisten

64bit-es memóriasávszélnél nem tudom, mekkora jelentősége van a DDR5-nek? :F
Egy passzív bordás, DDR3-as változatot is megfontolnék 15-16k HUF körül...
Esetleg egy R7 240? Ezek között is van passzív.

(#1154) HookR
Ja, akkor jó.

Giga segédprogramjait sosem telepítem, rakás x@r az összes... és már nincs is a gépben a karim. :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1156) sixer66 válasza HookR (#1154) üzenetére


sixer66
senior tag

Játszani egy évben kétszer fogok, akkor is esetleg Cod2, Cod4 szintű játék, inkább HTPC-nek lesz használva a gép, így nem szükséges erőmű.

(#1157) HookR válasza AxBattler (#1155) üzenetére


HookR
addikt

E táblázat szerint a GT730 64bit/DDR3 14,4GB/s, míg a 64bit/GDDR5 40GB/s-es memória sávszélességet biztosít. Ha csak ezt nézzük önmagában akkor jelentős a különbség. Ám a gyakorlatban a GPU a szűk keresztmetszet és effektív teljesítményben nem érdemes drámai különbségre számítani. Hasonló ár esetén természetesen a GDDR5-öst érdemes választani. Gyanús, hogy még akkor is, ha esetleg ez csak 1GB-ot jelent a DDR3-as verzió 2GB-jával szemben. Persze konkrétumokért teszteket kell vadászni.

A passzív bordások úgy látom dupla szélesek. Gondolom nem akarja kivenni a HDD keretet miattuk.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1158) AxBattler válasza HookR (#1157) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor számít. Visszagondolva a régi HD5670-es, 6670-es kártyáknál is jelentős volt a különbség, a DDR5 lapkákkal szereltek úgy 20-25%-kal voltak gyorsabbak a DDR3-asoknál (még ha 2 GB volt is az utóbbiakban). Szóval igazatok van, inkább DDR5!

A házat nem néztem, passzív így felejtős.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1159) sixer66 válasza HookR (#1157) üzenetére


sixer66
senior tag

Első körben nem okoz problémát, hogy kivegyem a HDD tartó keretet, viszont később akár kisebb NAS-ként is tudnám használni, ha beletennék egy minimum 2-3T-s winchestert, így jól át kell gondolnom.
Én is mindenképp a DDR5-ös változatokat nézem, ha nem is szembetűnő, de az ember olyan, hogy ott motoszkál benne a "2K-val több lett volna az újabb memóriás vga, akkor miért nem azt vettem, biztos valamivel jobb lett volna"
Amint mondtam az se baj, ha esetleg a játék nem fut rajta, csak tudjak rajta jó minőségben FHD, BD25/BD50-es filmeket nézni KODI-val.

(#1160) HookR válasza sixer66 (#1159) üzenetére


HookR
addikt

Szerintem - pláne HTPC-nél - a passzív borda nyújtotta néma működés elég nyomos érv. Szóval, ha a tervezett, jelenlegi használat során nem létszükséges a HDD...
Mi több, személy szerint nem is vennék olyan LP kártyát, aminél a gyári pinduri venti(k)re kell hagyatkozni. GTX750Ti-kből is nálam csak az MSI-féle jöhet szóba, mert azon a könnyen lepattintható gyári ventik alatt ott lapul egy megfelelő kialakítású, 1 slot széles borda, amit nagyobb, csendes ventikkel szellőztethetek.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1161) sixer66 válasza HookR (#1160) üzenetére


sixer66
senior tag

Végül egy passzív Asus GT730 2GB DDR3 lett a kiválasztott, egyelőre az én igényeimet minden bizonnyal ki fogja szolgálni.
Volt fent aprón ebből 13-15 körül garancia nélküli 1GB-os változat, de így kijött kerek 20K-ra 3 év garanciával, szállítási költséggel.
Jobb lett volna egy DDR5-ös vagy egy 128bit-es, de hát az élet kegyetlen :)
Köszönöm a segítséget. :R

(#1162) AxBattler válasza sixer66 (#1161) üzenetére


AxBattler
félisten

Apróssal szvsz jobban jártál volna 15k-ért, 1v2 GB itt már semmit nem számít.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1163) sixer66 válasza AxBattler (#1162) üzenetére


sixer66
senior tag

Nekem megért plusz 5K-t a 3 év garancia, de mivel neten rendeltem, így akár 14 napon belül el is állhatok az egésztől, ha jól tudom.
Tudom, nem könnyen romlanak el ezek a kártyák, főleg, hogy nincs rajta ventilátor.
A legnagyobb hiányossága biztos az lesz, hogy nem DDR5, hanem csak DDR3. :U

(#1164) AxBattler válasza sixer66 (#1163) üzenetére


AxBattler
félisten

Passzív LP-ban viszont még nem láttam DDR5-öst, szóval szvsz még mindig ez a legjobb választás számodra.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1165) sixer66 válasza AxBattler (#1164) üzenetére


sixer66
senior tag

Nah addig addig variáltam, még lemondtam a másik megrendelést és EZT rendeltem meg.
Igaz ez nem passzív, viszont maximum szépen leszedem róla a ventit valahogy és ráteszek egy nagyobb és halkabb ventilátort. Nem lesz szép, viszont úgy se látszik házon belül és legalább DDR5-ös. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1166) scansat válasza AxBattler (#1149) üzenetére


scansat
tag

Hála és köszönet! Így már világos és érthető számomra is. Akkor a GTX 750 Ti lesz!

(#1167) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni!

Van egy Gigabyte H77 N Wifi alaplapom miben egy i3-3245 proci teljesít szolgálatot.
Eddig a prociba épített VGA, teljesítménye elegendő volt azokhoz a feladatokhoz amit csináltam vele, viszont mára már kevésnek bizonyul....
Ebbe az alaplapba lehet tenni valami komolyabb, erősebb videokártyát, ha igen tudnátok ajánlani hozzá valami izmosat? ( HD. videó anyagokat, kellene konvertálnom, vágnom és jó lenne ha mindezt gyorsan, szaggatás és fagyás nélkül tudná megcsinálni.
A konfigom egy Antec ISK310-150 házban van, tehát csak Low profile kártya jöhet szóba...

A segítségetek előre is köszönöm! :R :R :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#1168) HookR válasza excalibur36 (#1167) üzenetére


HookR
addikt

A másik topikban linkelt Sapphire R7 250 1G D5-nél nem nagyon van jobb egy slot-os LP dVGA, ami szomorú, mert az a hűtés nem tűnik a csend zálogának. A GTX750 dupla olyan erős és lényegében ugyanannyit fogyaszt, cserébe LP kivitelből csak 2 slot-os van.
Lehet érdemes lenne fontolóra venni a ház cseréjét, már csak azért is, hogy ne legyen a táp ennyire kicentizve. Kérdés, hogy ragaszkodsz-e az olyan kicsi házáakhoz, amiben csak LP kártya fér el?

LP kártyákhoz gyári házak közül a Silverstone ML06-E tűnik a leginkább rátermettnek, de annál meg nagyon megszaladt a ceruza a sima ML06-hoz képest. Jó kis ház, de nem ennyiért. :(((

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1169) HeliumA


HeliumA
aktív tag

Én is egy Dell Optiplex 7020-ba gondoltam egy Gigabyte GTX750Ti 2GB DDR5 low karit. Mert a 4. generációs i3 4600 grafikus vezérlőjénél jobb kellene. Illetve a csatlakozó ajzatok miatt is.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#1170) AxBattler válasza HeliumA (#1169) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó döntés. :K

Ha érdekel egy alig használt példány, dobj egy privátot! ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1171) kohai válasza AxBattler (#1170) üzenetére


kohai
tag

nem tudod véletlenül mekkora táp kéne a giga 750Ti-nek egy elvileg 80W-os i5 mellé?
gyári oldalon 400W tápot irnak a kártyának,
viszont most egy olyan házba menne az i5-el együtt amiben 250W táp van .

[ Szerkesztve ]

(#1172) AxBattler válasza kohai (#1171) üzenetére


AxBattler
félisten

Milyen 250W-os PSU-ról beszélünk? TFX formátum?

Ha minőségi (mondjuk FSP, Seasonic, beQuiet, vagy gyári Dell) táp, akkor szvsz simán el fogja bírni.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1173) kohai válasza AxBattler (#1172) üzenetére


kohai
tag

nem tudom ,egy fekvő matx házat nézegetek az aprón

(#1174) AxBattler válasza kohai (#1173) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha ez, akkor okés, szvsz megbízható darab.
Viszont ennek a konfignak nem ártana némi hűtés. Ha Jaja-tól vennél, akkor ebben a házban már van befújó venti, inkább ezt választanám. ;)

Szerk.: ja és egy ekkora konfigba max. olyan 50W-körüli CPU-t raknék, i3-at, vagy "s"-es i5-öt.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1175) kohai válasza AxBattler (#1174) üzenetére


kohai
tag

értem, gondolkoztam az i3-on is teljesen elég lenne a 0 játékhoz amire mostanság idöm van
(igazábol a tápom meg a videokártyám hangos meg a cm130 -as házzal sem vagyok tul elégedett igy hogy a konfig a nappalimban a tv alatt van) .
Sok minden megérett a cserére :)

(#1176) HeliumA válasza AxBattler (#1170) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Köszi

Éreztem, hogy jó felé kapiskálok.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#1177) warren


warren
tag

Sziasztok,

egy kis segítségre lenne szükségem low profile - os kártya ügyben.
Adott egy HP DC5800-as nem mai gép, a HP a Pci-e x16 slotba max. 25W-os kártyát ajánl, gyárilag szállították ezt a típust
- Radeon HD 2400XT
- Geforce 8400GS
- Nvidia Quadro NVS 290

kártyákkal.Nem igazán tudom ezek közül melyik a jobb (bár valószínüleg egyik sem egy nagy durranás), van esetleg olyan low profile-os kártya ami tudja ezt a fogyasztást vagy mondjuk max. 30 Wattot de a felsorolt kártyáknál azért jobb?
A kártya leginkább filmnézésre kellene HTPC-be, esetleg egy kevés játékra, régi játékokkal.
Maga a gép LCD TV-re kötve fog üzemelni, nem tudom hogy full HD-t mennyire bírják ezek a kártyák.
Előre is köszönöm a segítséget.
üdv

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#1178) AxBattler válasza warren (#1177) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz apróról tudsz halászni passzív, low profile GT 730-as kártyákat, 10-15k közötti áron.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1179) warren válasza AxBattler (#1178) üzenetére


warren
tag

Abból a DDR5-ös memóriákkal szerelt verzió lenne jobb?

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#1180) AxBattler válasza warren (#1179) üzenetére


AxBattler
félisten

Természetesen, de abból nincs passzív változat.
Illetve nagy ugrást a 128 bit-es sávszélességű DDR5-ös példányokkal tapasztalnál, abból meg nincs low profile, csak a 64 bit-esekből.

Ha kell a teljesítmény, és nem zavar az aktív hűtés, akkor vegyél low profile GTX 750-et.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1181) warren válasza AxBattler (#1180) üzenetére


warren
tag

Nekem HTPC-be kellene, ezért inkább a passzív változat jöhet szóba, és a max. 30 Watt teljesítmény.

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#1182) AxBattler válasza warren (#1181) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor GeForce GT 730, vagy Radeon R7 240 az, ami neked kell.
Low profile, passzív kivitelben csak DDR3-asokat láttam eddig mindkettőből.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1183) warren válasza AxBattler (#1182) üzenetére


warren
tag

Sajnos én is csak olyanokat láttam.
A nem passzív verziók amúgy mennyire hangosak?
(zavaróak pl. filmnézés mellett?)

(úgy látom a Radeon R7 240 kicsivel erősebb mint a GT730, kérdés mennyire jó együtt az Intel C2D procival )

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#1184) AxBattler válasza warren (#1183) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyénfüggő, de ha ez nálad kérdés, akkor inkább válaszd a passzívat.

kérdés mennyire jó együtt az Intel C2D procival
Ugyanannyira, mint a GT730. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1185) sixer66 válasza warren (#1183) üzenetére


sixer66
senior tag

Nekem egy MSI GT730-as aktív DDR5-ös 1GB-os változat van és számomra egyáltalán nem hangos filmnézés közben vagy csak nem vagyok rá annyira érzékeny, így ez tényleg egyén függő kinek mi a hangos.
Az is igaz, hogy amikor filmet nézek, akkor nem alacsony hangerőn szól az erősítő, így ha hangos lenne a venti se hallanám.
Nagy ritkán játszom rajta akkor megjön a hangja, de az is inkább a processzor hűtő.

(#1186) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv4

Aki tud eladó, LP-s 7750-est, vagy R7 250-et (512 stream processor-ost), az ne tartsa magában, ilyet keresek!
Esetleg passzív R7 240 is érdekelhet...

LP GTX 750Ti-be beszámítom!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1187) AxBattler válasza AxBattler (#1186) üzenetére


AxBattler
félisten

Illetve szerintetek egy Accelero L2 Plus bordája passzívan le tud hűteni egy R7 250-est, vagy inkább maradjak az R7 240 mellett?

Elite 120, Sugo SG05, ISK600, Coolink U2, PC-Q11 lenne a ház, még elválik.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1188) #31600896 válasza AxBattler (#1187) üzenetére


#31600896
törölt tag

Elvileg le kéne neki hűteni passzívan egy ilyen vga-t, de játék alatt biztos felmenne 80 fok körüli hőmérsékletre a 250. :)

(#1189) gaben1117


gaben1117
senior tag

Hali!

Remélem jár még itt néha valaki. :)

Ez mennyire lehet jó választás 7000 forintért használtan?

[link]

(#1190) HeliumA válasza gaben1117 (#1189) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Ennél már erősebb a 4. generácios i3 belső grafikus vezérlője is. Milyen gépbe raknád?

[ Szerkesztve ]

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#1191) gaben1117 válasza HeliumA (#1190) üzenetére


gaben1117
senior tag

Egy Dell Optiplex 755-be. Még 775-ös Intel e8400 proci van benne 4gb rammal, amellé tenném be. Néztem én is az újabb integrált GPU-s procikat, de túl költséges lenne a platform váltás, már ezen is sokat agyaltam, hogy költsek-e rá.

(#1192) espeke


espeke
tag

sziasztok, melyik a legerősebb low. prof. kártya éppen?

Sajnos elég kicsi a választék, ha vkinek sff-be kell, legjobb tudomásom szerint a 750ti zseniális fogyasztással, de mintha olvastam volna valahol, hogy az evga ad ki 950-et két slotos low profile-ba (vagy már van?), amit sli-be is lehet küldeni.

Amd vonalon melyik a legerősebb? r7 250?

Vajon az új megjelenő vonalon szamíthatunk lp kártyákra, változik ez vagy marad elfeledett műfaj?

ui: Bocsi, nem igazán vagyok képbe az új technologiákkal. Vagy erdemes egy sff-es játék gépet úgy osszerakni, hogy olyan cpu menjen bele, ami "egyben vga is"?

[ Szerkesztve ]

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#1193) elfelejtette válasza HookR (#1157) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Egy kis elemzés ehhez a 64bit/128bit dologhoz:
Ugyebár a 128bit lenne a jobb, de a DDR3 miatt csak 1800MHz a memória órajele, ami jóval alacsonyabb, mint a 64bites verzió 5GHz-es DDR5-ös memóriája. Viszont a 64bit miatt fele annyi (16 helyett 8) ROP van benne, ami korlátozza a képességeit, ezt valamennyire kompenzálja a magasabb (900MHz vs 1046MHz) GPU órajel, bár a GT730-as kártyáknál már a DDR5-ös verzió is 900MHz-es magórajellel megy gyárilag. Ami mindkét verzió előnyeit magában hordozza, tehát 128bit is, meg DDR5 is, azt a kártyát úgy hívják, hogy GTX650/GT740 (bár a GT740-ből még mindig van DDR3-as változat is!). Az a röhej, hogy az R7 240 is lutri, mivel hiába a 128bit, mert annak is van DDR3-as változata, de még a 128bit/DDR5-ös is csak éppen annyit tud, mint a 64bit/DDR5-ös GT640. 3DM06 teszt a kétféle GT640-nel: 64 bit DDR5: 12303 pont, 128 bit DDR3 (900MHz helyett 941MHz-es gyári órajel!): 12263 pont. Ez alapján elmondhatjuk, hogy gyakorlatilag azonos a két változat teljesítménye.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1194) AxBattler válasza espeke (#1192) üzenetére


AxBattler
félisten

Szia!

750Ti a legerősebb, igen, R7-250 csak feleannyit tud.
Nincs LP EVGA, és az új széria megjelenése előtt már nem hinném, hogy bejelentenék.

Biztos vagyok benne, hogy jönnek új LP kártyák. :K

(#1193) elfelejtette
Az megvan, hogy egy 3 hónapos hsz-re reagáltál? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1195) elfelejtette válasza AxBattler (#1194) üzenetére


elfelejtette
veterán

Persze, de attól még a válasz érdekelhet idelátogatókat.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1196) HookR válasza elfelejtette (#1193) üzenetére


HookR
addikt

Az jó, ha más megközelítésből is körüljárjuk a témát. Ellenben a dVGA-n GDDR5 van, nem DDR5. Ne zavarjuk össze az idelátogatókat.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1197) AxBattler válasza elfelejtette (#1195) üzenetére


AxBattler
félisten

Hogyne, csak vicces volt. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1198) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Szerintetek melyik a legerősebb LP kártya, aminek a fogyasztása 30W alatt marad?
R7-240 DDR5-öt, ill. GT 730 DDR5-öt néztem, bár utóbbinak a TPU adatbázisa 38W-ot ír.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1199) espeke válasza AxBattler (#1198) üzenetére


espeke
tag

Szerintem a gt730 erősebb, de kicsit laikusként mondom, sok utánna olvasással. Mindhárom változata ddr3/64,128 és ddr5 30 alatti tdp-ket generál.

Eh, most néztem rá a gddr5-t ezek szerint 38-at fogyaszt: http://www.geeks3d.com/20140618/nvidia-geforce-gt-730-launched/

nVidia szerint meg: http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-730/specifications

itt szoktam nézni, biztos nem 100% pontos, de hozzávetőlegesen ok: http://www.geeks3d.com/20090618/graphics-cards-thermal-design-power-tdp-database/

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#1200) AxBattler válasza espeke (#1199) üzenetére


AxBattler
félisten

Pont hogy nem, az egyik majd' 50W TDP-s.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.