Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) AxBattler válasza HookR (#900) üzenetére


AxBattler
félisten

Probléma nincs, csak egy nagyon alacsony fogyasztású dgpu-t keresek, és a ddr5 azért már az alsókategóriában is jobban húz.

Egyébként itt teszteltek egy ddr5-ös HIS-t, és elég szépen tuningolható...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#902) pdev1811 válasza AxBattler (#901) üzenetére


pdev1811
tag

Tuning ide vagy oda, csodát ne várj tőle.

(#903) AxBattler válasza pdev1811 (#902) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, és nem tudom, hogyan viszonyul egy A10-es APU igp-s teljesítményéhez.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#904) bas-armagnac


bas-armagnac
újonc

Nemrég felfedeztem, hogy a Zotac is kihozott egy lp GTX 750-t (ebből nincs Ti, csak sima), és itthon is kapni, ráadásul normál áron.
[link]

(#905) Akheron


Akheron
senior tag

Szerintem én hamarosan benevezek egy GTX750 LP-re. Érdekelne esetleg a topicból valakit a mostani, nem olyan rég vásárolt XFX márkájú R7 250-em?

Sok játékot jól visz amúgy, például Burnout Paradise full HD-n teljesen simán megy. Eddig azt, amivel játszok (Star Trek Online), is jól vitte, de a Season 9 megjelenése óta eléggé lelassult érthetetlen módon, és már idegesít.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#906) Akheron válasza bas-armagnac (#904) üzenetére


Akheron
senior tag

Megrendeltem ezt a kártyát, de csak jövő hétfőn lehet átvenni. Remélem, jó lesz, mert elfelejtettem lemérni a hosszát... :)

Az AnandTech tesztje elég meggyőző volt számomra. Azt is említették, hogy a Zotac kártyán 1,35 voltos RAM modulok vannak. A Ti-hez képest engem leginkább a fele annyira memória aggaszt, de mit lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#907) pdev1811 válasza Akheron (#906) üzenetére


pdev1811
tag

Annyira nem lényeg, kártya nem elég erős a 2GB VRAM-hoz.

(#908) Akheron válasza pdev1811 (#907) üzenetére


Akheron
senior tag

Ez nem hangzik annyira megnyugtatóan. :D De amúgy igen, máshol is olvastam már ezt.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#909) qty78


qty78
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném abban, hogy vásárolni szeretnék egy alacsony építésű gépet/még csak terv/, és ebbe csak a Low Profil VGA fér bele.
World of tankozok a gépen meg internetezek. Milyen kártyát ajánlotok nekem ?
Melyik a legerősebb ? Igazából lenne ha full grafikát tudnék vele játszani 1366x 768 felbontásban.
Előre is köszönöm a segítségetek. :) :R

(#910) HookR válasza qty78 (#909) üzenetére


HookR
addikt

Ezeket venném számításba: R7 250 < HD7750 < GTX750 Ti
Olyat vegyél, amin GDDR5-ös a memória. Ha jól emlékszem az R7 250-nél átlagosan 15-20%-kal erősebb a HD7750, aminél meg úgy 50%-kal erősebb a GTX750 Ti hasonló fogyasztás mellett (majd kijavít valaki, ha nagyon mellélőttem), de azt javaslom, hogy WoT-tal foglalkozó topikban kérdezz rá ezekre a GPU-kra, hogy szerintük melyik felel meg az elvárásaidnak.
Nem említetted, hogy a leendő ház támaszt-e megkötéseket a kártya szélességével kapcsolatban, azaz 1 slot-osnak kell lennie mindenképp, vagy elfér a 2 slot-os is. Erre majd ügyelj!

Hazai beszerezhetőség:
- XFX R7 250 Core Edition (R7-250A-ZLF4), illetve van itt is egy használtan, csak kérdés, hogy Akheron felébredt-e már téli álmából?
- HD7750 LP-t újonnan már nem igazán kapni. Sapphire HD7750 1GB GDDR5 LP akad hardveraprón itt, konfig részeként, hátha meg tudod győzni, hogy adja el neked külön.
- GTX750 Ti LP pedig elvileg KFA2 GTX750 Ti OC néven rendelhető itt.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#911) qty78 válasza HookR (#910) üzenetére


qty78
csendes tag

GTX750 kicsit drága :D Ennyivel jobb is lenne ?

WOT topic van itt prohardweren ? hirtelen nem találtam.

(#912) Akheron válasza HookR (#910) üzenetére


Akheron
senior tag

Igen, eladó még az R7 250-em. Nem nagyon volt időm foglalkozni vele, mert sok melóm volt. Csak ma láttam a hozzászólásokat... valóban nem válaszoltam annak a srácnak, elfelejtettem, de amúgy szoktam válaszolni. Szóval nyugodtan lehet írni, ha kell a kártya. :) Lehet lejjebb menni az árral. (Ma néztem a bolti árát az Aqua webhelyén, 24 590 Ft.)

[ Szerkesztve ]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#913) Akheron válasza HookR (#910) üzenetére


Akheron
senior tag

Elkezdték forgalmazni a GTX750Ti-t is Magyarországon? Múltkor még nem találtam, de lehet, hogy csak nem voltam elég alapos. Na mindegy, nekem most elégnek tűnik a sima GTX750. Azt én innen szereztem be.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#914) HookR válasza Akheron (#913) üzenetére


HookR
addikt

Nem néztem még utána, a sima GTX750 hogyan viszonyul teljesítményben, például a HD7750-hez?

(#911) qty78: Erre tessék: World of Tanks - MMO

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#915) qty78 válasza Akheron (#913) üzenetére


qty78
csendes tag

Ezt a képek alapján ahogy nézem, nem alacsony profilú

(#916) Akheron válasza HookR (#914) üzenetére


Akheron
senior tag

Az AnandTech GPU-adatbázisában jól össze lehet őket hasonlítani:
HD 7750 vs GTX 750

És itt van a GTX 750 Ti-vel összehasonlítva:
GTX 750 vs GTX 750 Ti

Ebben a tesztben pedig sokfelé lehet olyan grafikont látni, amelyen egyszerre szerepel az R7 250, a HD 7750, a GTX 750 és a GTX 750 Ti.

[ Szerkesztve ]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#917) Akheron válasza qty78 (#915) üzenetére


Akheron
senior tag

Gyárilag teljes méretű rögzítővel szállítják (nem tudom, mi a „bracket” magyarul), de mellékelnek hozzá alacsony profilút is. Az analóg VGA-csatlakozót pedig le lehet választani a kártyáról.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#918) HookR válasza qty78 (#915) üzenetére


HookR
addikt

De, csak 2 bővítőhelyet foglal. Itt most felmerül a kérdés, hogy nem keverted-e eddig a 'low profile' fogalmát (alacsony nyákmagasság) a 'single slot'-tal (1 bővítőhelyet foglal)?

(#916) Akheron: Aham, egész szépen teker az is. Érdemes fontolóra venni választásnál.

(#917) Akheron: "nem tudom, mi a „bracket” magyarul"
Hátlapi takarólemez.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#919) Akheron válasza HookR (#918) üzenetére


Akheron
senior tag

Igen, ezt a két fogalmat én is kevertem régen. Amikor megvettem az SFF gépemet, meglepve tapasztaltam, hogy a "low profile"-nak gondolt VGA-m egyáltalán nem megy bele. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#920) qty78


qty78
csendes tag

A slot mindegy, hogy 1 vagy 2 van 3 hely :D csak a teljesítmény a lényeg. Meg még meg se vetem, választhatok mást is.

(#921) qty78 válasza HookR (#914) üzenetére


qty78
csendes tag

Köszönöm, megtárgyaltam. :)

(#922) PPeti1986


PPeti1986
tag

Sziasztok

Ha valakinek van alacsony profilú kerete akkor megvenném tőle.

http://hardverapro.hu/apro/keresek_low_profile_keretet

köszi

(#923) siplace2


siplace2
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy DELL OPTIPLEX 745 tipusú gépem van MT házban.Most egy EVGA GT 430 kártya van a gépben.Kérdésem az lenne,hogy a Sapphire Radeon R7 250 vagy a Sapphire HD 7770 LP férne el jobban. Ugy vettem észre,hogy 2 kondi útban lenne ezeknek a kártyáknak,mivel hosszabbak mint a GT 430.Feleslegesen nem akarom megvenni:(
Előre is köszi.!

(#924) Mumukuki


Mumukuki
aktív tag

Ha valaikt érdekel egy HD7750 Low Profile
http://hardverapro.hu/apro/radeon_hd7750_low_profile

(#925) HookR válasza siplace2 (#923) üzenetére


HookR
addikt

Sapphire HD7770-ből tudomásom szerint nincs low-profile változat, csak HD7750-ből, amit pcsullog is árul. Ha neked a Dell Optiplex 745 MT, azaz a mini-tower van ([kép]), abba elfér a teljes magas kártya is, nem csak az alacsony profilú (Az alacsony nyákmagasság nem keverendő azzal, hogy csak egy bővítősínt foglal, ez utóbbi a 'single slot')

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#926) siplace2 válasza HookR (#925) üzenetére


siplace2
csendes tag

Elnézést,elírtam HD 7750-ből van LP.És igen a képen látható MT házam van.Attól félek,hogy hosszabb kártyák ezek mint ami most jelenleg benne van.Van 2 db magas kondi a foglalat elején,ami pont a belesne egy hosszabb VGA útjába.Amit pcsullog árul VGA is hosszabb(170mm),és félő,hogy az már nekem túl hosszú lenne.

[ Szerkesztve ]

(#927) Mumukuki válasza siplace2 (#926) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Ki kell próbálni. ;)
Hol laksz?

(#928) siplace2 válasza Mumukuki (#927) üzenetére


siplace2
csendes tag

Somogy megye:)

(#929) Mumukuki válasza HookR (#925) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

A 7750 LP-m low profile és single slotos is.
Ahogy nézem sok LP kártya nem az sajnos.

(#930) Mumukuki válasza siplace2 (#928) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

mérd le a helyet, mi fér bele

(#931) Mercutio_ válasza Akheron (#913) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mennyire zajos a Zotac hűtése sima netezés, illetve játék alatt?
Mióta van meg, és változott-e a venti hangja?

Valami hátrány esetleg egy Asus GTX 750 1GB OC-hez képest?

[ Módosította: Karma ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#932) Akheron válasza Mercutio_ (#931) üzenetére


Akheron
senior tag

Én úgy tapasztalom, hogy halk a hűtése még játék alatt is (egy ThinkCentre gépben használom, ami egészen halk; meghajtóból is SSD és laptop HDD van benne). Előtte egy XFX R7 250 kártyát használtam ugyanebben a gépben. Annak alapjáraton talán egy kicsit még halkabb volt a hűtése, játék alatt viszont jóval hangosabb.

Pontban két hónapja van meg a Zotac GTX 750, szerintem nem változott semmit a hangja.

Az Asus GTX 750-et én nem ismerem; amikor megvettem a Zotac kártyát, akkor az volt az egyetlen elérhető low-profile GTX 750-es kártya.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#933) Mercutio_ válasza Akheron (#932) üzenetére


Mercutio_
félisten

Asus nem LP kártya :(
Olyasmi rémlik, hogy bizonyos funkció(?) csak DP-kimeneten elérhető a GTX750-eknél :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#934) Mumukuki


Mumukuki
aktív tag

A Zotac GTX750 LP halk alapon, játék alatt picit halkabb, mint előtte a 7750LP volt. Nyilván azért, mert ez nem 1 slotos, így nagyobb venti fért el rá.

Viszont HTPC-nek szerintem visszalépés a radeonhoz képest :(((

Második monitoron (HDMI-n) a film csak akkor nem szaggat, ha az nvidia HDMI audio drivert eltávolítom (sokan szívtak vele, külföldi oldalon volt a megoldás).

Viszont nem bírja játék közben a TV-n szaggatás nélkül lejátszani a filmet, a gyengébb radeonnal ez ment.
Ötlet esetleg?

(#935) HookR


HookR
addikt

Gigabyte GTX750 OC 2GB LP (GV-N750OC-2GL) - [link]
- Dual-link DVI-I / DisplayPort / HDMI*2

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#936) HookR


HookR
addikt

Colorful iGame750Ti-1GD5 Buri-LP hír - cowcotland.com

================================

Érdekesség: Egyedi gyártású, single slot-os passzív alu borda LP kártyán - overclockers.co.uk

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#937) scanman


scanman
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Adott egy Antec MicroFusion házba szerelt HTPC, ami az Asrock A785GMH alalplap HD 4200 -as videokártyájával üzemel. Első körben egy SSD megy a jelenlegi HDD mellé, és a RAM lesz kibővítve, a következő lépcső lesz a VGA rész tuningolása. És itt akadtam el, mert amit kinéztem VGA-t, az pl. valamelyik 7750-es azt írja, hogy kell neki min. 500W-os tápegység... elkezdtem lejjebb nézelődni, és találtam Sapphire Radeon HD6670 PCI-E 1GB, LP -t, de még ez is 400 W-os tápegységet ír, nekem viszont csak 350-es van a házban...
Ezt már beletehetem, vagy ne is próbálkozzak, inkább cseréljek tápegységet is??
Vagy tudtok ajánlani hasonló kártyát aminek kisebb az energiaigénye?

Előre is köszi a segítséget

scanman

(#938) Akheron válasza scanman (#937) üzenetére


Akheron
senior tag

Én is találkoztam ezzel a problémával anno. Lehet, hogy ez a hozzászólás segít.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#939) Darth-anyán válasza scanman (#937) üzenetére


Darth-anyán
tag

A 7750 42W-t eszik peak-ben, a 6670 meg 50W-ot. Egy jó 350-es táp elég nekik.

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#940) kohai válasza HookR (#935) üzenetére


kohai
tag

urak!

nincs tapasztalatom a lp kártyák terén de ha veszek egy ilyet mint a képen a gtx750 akkor az magasságban nekem jo lenne mert 7cm helyem van. Viszont az a lemez amin a csatlakozok vannak az a hagyományos 10cm es ami nálam sok . A kérdés ezekhez a kártyákhoz jár kisebb lemez? (nem tudom mi a pontos neve)

ty

(#941) Akheron válasza kohai (#940) üzenetére


Akheron
senior tag

Ennél a Gigabyte-nál rajta van a dobozon, hogy mellékelnek hozzá LP bracketet (ez az, amire szükség van). Nekem Zotac van, ahhoz is volt ilyen kis magasságú hátlemez mellékelve.

[ Szerkesztve ]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#942) kohai válasza Akheron (#941) üzenetére


kohai
tag

LP bracket értem köszi, Zotac al szemezek iponból és nem láttam a képen ilyesmit

[ Szerkesztve ]

(#943) Akheron válasza kohai (#942) üzenetére


Akheron
senior tag

Igen, nekem sem volt egyértelmű, hogy adnak-e hozzá. De ezen a gyártói lapon aztán megtaláltam:

„Package Contents: 1 Low profile bracket (VGA), 1 Low Profile bracket (DVI + HDMI)”

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#944) kohai válasza Akheron (#943) üzenetére


kohai
tag

csütörtökön megjön a zotac gtx750 ,de addig is találtam otthon egy ati4350 et amin észrevettem hogy szintén ki lehet cserélni ezt a hát lemezt lp re csak ugye nincs hozzá lp bracket
Viszont ezt lp bracket nélkül is simán beteszem a gépbe kicsit meg kell támasztani ne mozogjon balra jobbra
és ennyi

(#945) kohai


kohai
tag

hát evvel a Zotac lp brackettel is sokra megyek se csavarok helye se a hdmi helye nincs kivágva pf

(#946) Akheron válasza kohai (#945) üzenetére


Akheron
senior tag

Fura, nekem megvoltak ezek, amennyire tudom. Múltkor próbálgattam is egy HDMI-kábelt, szóval annak biztosan ki van vágva a helye nálam. Nem tudom, mi lehet az oka, hogy tiédnek nincs.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#947) HookR


HookR
addikt

Itt kapható a vélhetően legelterjedtebb elrendezésű LP bracket, ha valakit érdekel. - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#948) HookR válasza HookR (#935) üzenetére


HookR
addikt

Közben felkerült a Ti változat is a honlapjukra:

Gigabyte GTX750 Ti OC 2GB LP (GV-N75TOC-2GL) - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#949) kohai válasza HookR (#948) üzenetére


kohai
tag

ez mennyivel gyorsabb mint a sima gtx750 ?

(#950) AxBattler válasza HookR (#948) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor már azt is említsük meg, hogy létezik "non-titanium" változatban is:
Gigabyte GV-N750OC-2GL

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.