Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) iFixit


iFixit
tag

Igazából a költségkeret jelenleg nagyon rugalmas,nem a csillagos ég,de úgy 45-50-55-ig simán kitolható...

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#1402) HookR válasza iFixit (#1401) üzenetére


HookR
addikt

Abba a GTX1050 Ti is belefér. Ez esetben Milyen videókártyát? topikban érdemes rákérdezni, hogy a te konfigodhoz és a kiszemelt játékokhoz van-e értelme a drágább kártyát venni, vagy elég a sima GTX1050, vagy akár a GTX750 Ti is.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1403) HookR


HookR
addikt

Galax GTX1050 Ti OC LP és GTX1050 OC LP hivatalos oldal

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1404) AxBattler válasza HookR (#1403) üzenetére


AxBattler
félisten

Jónak tűnik a bordája (VRM-en külön süni terpeszkedik!), de a venticsere bajos lehet.
Látatlanba talán még mindig inkább az MSI-t venném... bár a Galax/KFA2 amúgy sem jön hozzánk, szóval ez merőben elméleti kérdés.

Egyébként mintha teljesen megegyezne a LP GTX950-ükkel... TEST

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1405) AxBattler


AxBattler
félisten

MSI Radeon RX 460 2GT LP - gyártói oldal
MSI Radeon RX 460 4GT LP - gyártói oldal

Prohardver hír.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1406) HookR


HookR
addikt

Zotac GTX1050 LP és GTX1050 Ti LP hivatalos oldal.
Érdekes, hogy a simán a DVI mellett 2db DP van, míg a Ti változaton DP és HDMI.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1407) AxBattler válasza HookR (#1406) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, tényleg érdekes! :R
Pozitívum, hogy nem erőltetik a 750-eseknél bevetett módszert, azoknál a venti "bele volt süllyesztve" a bordába, a lamellák között ki volt marva egy kör alakú hely a kis kávédarálónak. A képek alapján inkább követték az MSI módszerét, azaz a borda fölött helyezték el a ventiket.

Ejj, most rákívántam egy LP rendszerre, csak az a gond, hogy a számomra ideális ház külföldről horror összegért rendelhető, ráadásul táp nélkül... megyek is gyorsan innen, mielőtt... :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1408) HookR válasza AxBattler (#1407) üzenetére


HookR
addikt

"Pozitívum, hogy nem erőltetik a 750-eseknél bevetett módszert, azoknál a venti "bele volt süllyesztve" a bordába, a lamellák között ki volt marva egy kör alakú hely a kis kávédarálónak. A képek alapján inkább követték az MSI módszerét, azaz a borda fölött helyezték el a ventiket."
Igen. Örömteli, hogy immár nem csak az MSI alkalmazza. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1409) Oliverda válasza HookR (#1406) üzenetére


Oliverda
félisten

Kár hogy csak a két slotos modelleket erőltetik. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1410) AxBattler válasza Oliverda (#1409) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha annyira kell egy dVGA-s HTPC, akkor miért nem Silverstone ML06-E-t, vagy ML09-et veszel?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1411) Oliverda válasza AxBattler (#1410) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezekkel csak annyi a bajom, hogy normal ATX táphoz tervezték őket, ami a tömeg és a méret miatt is rontja a hordozhatóságot. Ha lenne belőlük olyan, aminél kompletten lehagyták a tápnak fenntartott szekciót, akkor elgondolkoznék rajta.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1412) AxBattler válasza Oliverda (#1411) üzenetére


AxBattler
félisten

SFX táp való bele, az 350mm (W) x 99 mm (H) x 205 mm (D) méreteivel pedig simán elfér egy nagyobb oldaltáskában, hátizsákban, esetleg sporttatyóban is. Cserébe nem kell hozzá külön cipelni a külső notiadaptert.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1413) Oliverda válasza AxBattler (#1412) üzenetére


Oliverda
félisten

Oké, erre akkor még ránézek alaposabban, az SFX tápok kínálata számomra jelenleg egy nagy fekete folt.:D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1414) AxBattler válasza Oliverda (#1413) üzenetére


AxBattler
félisten

Kis fogyasztású konfigokba CHIEFTEC SFX-350BS, vagy ZALMAN ZM350-FX ajánlott, 14k HUF körül megkapod. Előbbi picit olcsóbb, viszont utóbbinak a kábelei részben harisnyázottak, és adnak hozzá ATX/SFX átalakítót.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1415) Oliverda válasza AxBattler (#1414) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi!

A többit majd inkább a másik topikban, nekem csak most esett le, hogy nem az ITX-ben vagyunk.:B

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1416) AxBattler


AxBattler
félisten

Zotac 1050-es LP kártyák immár a hazai boltokban! :K
Szvsz jobban néznek ki az MSI-knél, és a hűtésük megegyezik amazokéval.

ZOTAC GTX 1050 Low Profile 2GB GDDR5 ZT-P10500E-10L
ZOTAC GTX 1050 Ti Low Profile 4GB GDDR5 ZT-P10510E-10L

Vótmá'?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1417) Oliverda válasza AxBattler (#1416) üzenetére


Oliverda
félisten

Vajon a ventilátorok lekapcsolnak üresjáratban?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1418) AxBattler válasza Oliverda (#1417) üzenetére


AxBattler
félisten

Kizártnak tartom, a LP kártyákra ez nem jellemző. :N

Viszont ha egy SST-ML09, vagy SST-ML06-E házba építed, és raksz mellé 2*80mm-es házventit, akkor szerintem le tudod szerelni a VGA bordájáról a gyári cooler-t, nem lesz rá szükség.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1419) Oliverda válasza AxBattler (#1418) üzenetére


Oliverda
félisten

Oké, akkor íme a következő, 100 000-es kérdés:

Melyiknek a legnagyobb a bordája? :D

Zotac, Galax, Giga, vagy MSI? :))

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1420) AxBattler válasza Oliverda (#1419) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem a Giga egy árnyalattal kisebb a többinél, a maradék 3 kb. ugyanakkora.
De ha igazán menő vagy, akkor maratsz egyedi bordát... ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1421) Oliverda válasza AxBattler (#1420) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem az MSI-é tűnik a legkisebbnek, de nehéz megmondani felszerelt ventilátorok mellett, és eddig csak a Galaxról találtam robbantott képet:

mod: A Zotacról egyelőre ennyit találtam:

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1422) AxBattler válasza Oliverda (#1421) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, a Galax-é eléggé husi, viszont azt is próbáld belekalkulálni, hogy az oldalsó 80mm-es ventik mennyi helyet igényelnek. Ha beférnek mellette, és be tudod szerezni a Galax-ot, akkor hajrá!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1423) Oliverda válasza AxBattler (#1422) üzenetére


Oliverda
félisten

Elvileg bármilyen 2 slotos kártya mellé be kell férjenek azok a ventilátorok.

A beszerzése valszeg nem lesz könnyű, de csak felbukkan majd valamelyik kontinensen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1424) AxBattler válasza Oliverda (#1423) üzenetére


AxBattler
félisten

Annyit nem görcsölnék a dolgon, inkább megvenném az egyik itthon is kapható példányt.
Akármelyiket. Szerintem a 2 házventi mellett kb. mindegy.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1425) Oliverda válasza AxBattler (#1424) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel nyugatabbra jellemzően olcsóbban megkapni az ilyen cuccokat, ezért még jobban is járok mintha itthon venném meg valamelyik másikat, az sokkal inkább probléma, hogy egyelőre konkrétan sehol nem kapható ez a kártya, bár még pár hetet tudok várni vele.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1426) HookR válasza Oliverda (#1423) üzenetére


HookR
addikt

Milyen ventilátorokat szánsz bele? 80x25mm-esek szvsz csak az MSI (és esetleg a Zotac) mellé férnek be. Ha kell, az MSI-ét megmondom milyen vastag. Ugyanaz van rajta, mint a 750Ti-n, csak hátrébb tolva (azt meg már lemodelleztem 3D-ben).

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1427) Oliverda válasza HookR (#1426) üzenetére


Oliverda
félisten

Passz, ezen még nem gondolkoztam, szerintem ez a kérdés majd csak akkor kerül terítékre, ha már minden más megvan. Ha véletlenül óriási pozitív csalódás lenne a gyári hűtés, akkor lehet nem is cserélem le, bár erre azért nem sokban fogadnék.:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1428) HookR válasza Oliverda (#1427) üzenetére


HookR
addikt

Hűtés szempontjából rendben van a gyári is, de a hangjuk miatt én eleve a 80mm-es ventikben gondolkodnék a helyedben. 2db 80x25mm-es mellett bőven elég az MSI bordája. Nálam 2db 92mm-es van mellette. Ég és föld a gyáriakhoz képest.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1429) HookR


HookR
addikt

Jut eszembe! 25mm vastag ventiből kettőt a Silverstone ML06-E/ML09 házban egyik GTX1050(Ti) LP mellé sem tudsz tenni. GTX750(Ti) LP-nél még DSUB csatlakozó volt a második slot hátlapi lemezére kivezetve, levehető, flexibilis kábellel, ezzel szemben a GTX1050(Ti)-re már DVI csati van fixen rögzítve, aminek a ferde burkolata miatt arra az oldalra mindenképp vékonyabb (valószínűleg 15mm vastag) venti kerülhet csak. Akkor már lehet mégis jobb, ha a vastagabb bordás változatoknál maradsz.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1430) Oliverda válasza HookR (#1429) üzenetére


Oliverda
félisten

:R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1431) AxBattler válasza HookR (#1429) üzenetére


AxBattler
félisten

Ebbe bele sem gondoltam... banyek. :(

MSI RX460 4GB LP kártyája is csak 1 slot-os, az is jó lehet... -ne, ha lehetne kapni. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1432) AxBattler


AxBattler
félisten

FYI: a LP Maxwell és Pascal kártyák furattávolsága: 41 x 23,1 mm

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1433) Oliverda


Oliverda
félisten

Írt a Galax, a kártyájuk Európában és Ázsiában kerül piacra, pontosabbat még nem mondtak,

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1434) HookR válasza AxBattler (#1432) üzenetére


HookR
addikt

Az igaz, hogy a Kepler, Maxwell, Pascal LP kártyákra a 41 x 23 mm-es furat(középpont)távolság a jellemző, de épp ott a linkedben a kép az egyik kivételről: Galax GTX1050(Ti) OC LP. Rendhagyó még például a Colorful iGame750(Ti)-1GD5 Buri-LP esetén is.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1435) bkercso


bkercso
nagyúr

Sziasztok!
Lecserélném ATI Radeon HD2400-am, amivel csak annyi bajom van, hogy FULL HD felbontáson csíkoz (gyorsan rohangálnak a vízszintes csíkok, monitor auto kalibráció után is). Nem játszom és szeretném olcsón megúszni (10-20k), de megbízható kártyát keresek. Akár használtan is... Low profile kell (Dell Optiplex 755-be). A jelenlegi kártyám PCIe x16-os.
Ha tudtok segíteni, megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#1436) AxBattler válasza HookR (#1434) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm, valóban. Most belegondolva a 41*23 túl kicsinek tűnik... :F :B

(#1435) bkercso
Aprón van most GT730 12k HUF, XFX R7 240 9k HUF, Sapphire HD 7750 13k HUF, HD 7470 3.5k és 5k HUF, HD 8450 5k HUF áron.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1437) bkercso válasza AxBattler (#1436) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszi! :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#1438) elfelejtette válasza AxBattler (#1436) üzenetére


elfelejtette
veterán

És ugye az a legjobb, hogy ezzel a 41*23-as furattávolsággal egyik 3rd party hűtő sem kompatibilis, marad tehát a tákolás...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1439) AxBattler válasza AxBattler (#1436) üzenetére


AxBattler
félisten

Nincs mit, ezekből talán a HD7750-et, R7 240-et, GT730-at venném.

(#1438) elfelejtette
Ja, már aki ért hozzá. Pedig pl. egy moddolt Accelero-t jó lenne rászabni az ilyenekre.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1440) HookR válasza elfelejtette (#1438) üzenetére


HookR
addikt

Milyen hűtőt tennél rá és milyen házba?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1441) elfelejtette válasza HookR (#1440) üzenetére


elfelejtette
veterán

A #1245-ben láthatsz képet a gépről. Most egy Abit chipsethűtő borda van a karin, így is halkabb, és hűvösebb, mint a gyári hűtőnek nevezett alumínium(?) lemezzel...
Én annak is örülnék, ha külön megvehető lenne a 750/950/1050 2slotos 2ventis hűtőbordája.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1442) HookR válasza elfelejtette (#1441) üzenetére


HookR
addikt

Szerintem az alábbi CPU hűtők jó jelöltek a gyári hűtő helyett, de persze nem mindegy, hogy milyen házba (illetve nálam még szűrési szempont volt a max ~30mm-es magasság, úgyhogy biztos lehetne még többet találni).:
- Alpenföhn Silvretta (30 mm) - 34 mm széles, chippel érintkező talprész
- Deepcool HTPC-200 (29 mm) - 33 mm
- ID-Cooling IS-40 (30 mm) - 32 mm
- Xigmatek Praeton (LD963) (29 mm) - 28 mm

A Praeton LD963-as így néz ki LP dVGA-n: ITX-Box v10 - 3D (Utolsó 4 kép)
Igény esetén csinálhatok külön a dVGA+hűtőről is képeket. Lényeg, hogy a 41 x 23 mm-es furattávolság M3-as furatok esetén már átéri a 28-34 mm-es talpszélességet, így bele lehet fúrni a menetet a talp szélső részébe. Vagy csak az egyszerű, egyedileg készített lefogatólemezekbe és akkor a gyári állapot sem szenved csorbát.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1443) elfelejtette válasza HookR (#1442) üzenetére


elfelejtette
veterán

Jók lennének ezek, ha nem lp módban használnám a kártyát. Így viszont max, 6cm széles hűtő fér rá.
Mondjuk most tervben van egy Noctua NC-U6 beszerzése havertól, na az szépen fog mutatni rajta. :DD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1444) HookR válasza elfelejtette (#1443) üzenetére


HookR
addikt

"Mondjuk most tervben van egy Noctua NC-U6 beszerzése havertól, na az szépen fog mutatni rajta. :DD"
Az biztos. :)
Feltéve, hogy elfér. Mérted hány mm van a táp és a dVGA nyákja között? Elvileg 85mm az NC-U6, meg 1,5-2 mm a GPU teteje a nyáktól. Így a kép alapján nehéz megítélni, de akörül van a távolság is.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1445) elfelejtette válasza HookR (#1444) üzenetére


elfelejtette
veterán

Jól látod barátom. Millimétereken fog múlni a dolog. :-)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1446) MMIX


MMIX
addikt

XFX RX 550 Low Profile


TechPowerUp
PCLab.pl
videocardz.com

[ Szerkesztve ]

(#1447) HookR válasza MMIX (#1446) üzenetére


HookR
addikt

Remek. Remélem, mihamarabb jönnek az 560-asok is! :K

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1448) dunkel


dunkel
őstag

Egy pcie2 x16 1 lane csatis alaplap visszafogna egy rx460 vagy gtx1050 kártyát? Ha igen mennyire? Van erről teszt?

(#1449) AxBattler válasza dunkel (#1448) üzenetére


AxBattler
félisten

Dehogy, teljesen jól mennek olyan lapban.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1450) HookR


HookR
addikt

ASL GTX 1050 Ti 4GB Battle Flag - videocardz.net / techpowerup.com
- Single slot, low profile

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.