Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) HookR válasza DNS_65 (#650) üzenetére


HookR
addikt

"Ezen kártyák sebességben hozzák a nonLP vga-k szintjét?"
Elvileg igen.

"Illetve ezeknél a hűtés mennyire problémás a kisebb felület miatt?"
80-90W-os TDP fölött már nem reális elvárás a csendes és hűvös LP hűtő, ahhoz túl apró ventilátor fér rájuk gyárilag. (HD6850 - 127W, GTS450 - 106W, HD6750 - 86W, HD6670 - 66W) TechPowerUp-on írták a HD5750 LP-ről (ami lényegében megegyezik a HD6750 LP-vel):
"PowerColor has mastered the first hurdle which is idle fan noise. During media playback (including full HD Blu-Ray decode) modern graphics cards consume very little power, which results in noise levels comparable to when they are in idle.

Under load however the fan spins up noticeably. It ends up being a bit too noisy for my taste, but we have to consider that this is a low profile design. There need to be some sacrifices."

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#652) szferix válasza HookR (#649) üzenetére


szferix
tag

Köszönöm a választ azzal együtt, hogy elszomorított.... Időközben találtam egy interstore.hu nevű szlovák-magyar webboltban, de annyira rosszak a róluk szóló vásárlói vélemények, hogy nem merem megrendelni. Inkább várok egy kicsit, mert előbb-utóbb lesz, az biztos.

(#653) szferix


szferix
tag

Amennyiben rajtam kívül más is érdeklődik a Sapphire 6670 LP kártyája iránt, itt az eBolt biztató válasza:

"...a forgalmazóval történt egyeztetés alapján belistáztuk a terméket. Mivel ez egy új modell az európai piacon, az első szállítmány belőle a jövő hét második felére várható. Tekintettel arra, hogy pontos ár egyenlőre a termékre nincs, így rendelést sem tudunk felvenni rá. Amint beérkeznek a készletek, ki fog kerülni kínálatunkba és rendelhető lesz a "sph-hd6670-11192-18-20g" cikkszámon."

(#654) akosakosz válasza zodo (#285) üzenetére


akosakosz
csendes tag

Egy ilyen kártyát vadászok, nem tudtok valakit akinek ilyen van?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#655) HookR válasza szferix (#653) üzenetére


HookR
addikt

Örömteli fejlemény. Kíváncsi leszek az árára.

(#654) akosakosz: Ragaszkodsz az MSI-hez? A #644-ben említett Sapphire nem jó?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#656) akosakosz válasza HookR (#655) üzenetére


akosakosz
csendes tag

De, csak az msi-n 1 darabból van a hűtő, talán hatékonyabb. Kicsit próbálnám húzni. Ebből kiindulva 5670 vs 6570? 6570-ből van az msi-nek (igaz, csak 1 giga ddr3-as memóriával) az előbb említett hűtéssel.

(#657) MMSZoli


MMSZoli
tag

Szervusztok,

miután a Sapphire HD5570-em beadta tavaly a kulcsot (csak ebbena DELL XPS210-ben nem ment) és kénytelen voltam az x1300-at, előtte meg a GMA965-öt beizzítani (brrrr), kénytelen voltam új LP kártya után nézni.

Az én lehetőségeimet különösen beszűkítette, hogy csak egy slot széles ventillátor / hűtővorda és limitált hossz jöhetett szóba. Emaitt pl. az MSI kártyák kli is estek, mert általában 1.5 slot szélesek, nekem pedig ott van a HDD keret (bár éppenséggel ki lehet szedni, de akkor barkács),

Végül a boltos segített, miután hónapokig kétoldali alacsony FPS -em volt a játékokkal.

Most egy Sapphire HD6570 (csak DDR3) van a gépben, és mondhatni roppant jó.
Csendes, gyors alig fogyaszt. HDMI hang azonnal ment.

A szintetikus bechmark alapján ugyanolyan gyors, játékok alatt viszont sokkal fürgébbnek érzem, mint az 5570-et.

:C Sunshine, heppiness!

(#658) HookR válasza MMSZoli (#657) üzenetére


HookR
addikt

Az a lényeg, hogy meg vagy vele elégedve. :)

Amúgy a GDDR5-ös Sapphire HD6670 nyákja már hosszú lett volna?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#659) numan


numan
csendes tag

Radeon HD 6670 review ...

" numan felhasználónak 83 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! "

(#660) Coix válasza szferix (#653) üzenetére


Coix
tag

Na, erre várok már egy ideje! Csak tényleg legyen kapható! :R

(#661) szferix válasza Coix (#660) üzenetére


szferix
tag

Figyelem nap mint nap, de eddig semmi. Amennyiben látom azonnal közzé teszem, meg légyszi te is, ha észreveszed valahol.

(#662) szferix


szferix
tag

Most már kitették egy héten belüli szállítással. Itt van.

(#663) Coix válasza szferix (#662) üzenetére


Coix
tag

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#664) szabok512 válasza szferix (#662) üzenetére


szabok512
csendes tag

Ez elég drága szerintem, ezért már 6770-et is kaphatni.

Nekem a Sapphire Hd5570-es 2 ventilátoros megoldása tetszik 18k-ért.

Chris

(#665) Coolby


Coolby
tag

Sziasztok,

Érdeklődnék, tudja-e valaki, hogy a melyik a jelenleg legjobb Low Profile VGA amint lehet itthon is kapni, és minden gond nélkül működik MAC OSX LION alatt?

:R
Üdv.

(#666) HookR válasza Coolby (#665) üzenetére


HookR
addikt

#633-as hsz. óta annyi változott, hogy immár kapható itthon a #662-ben is linkelt Sapphire HD6670 LP (kissé elrugaszkodott áron - teszem hozzá halkan). Hogy mi működik OSX alatt, azt meg inkább OSX-szel foglalkozó témákban kérdezd, ahogy arra 3 hónapja is utaltam.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#667) Coolby válasza HookR (#666) üzenetére


Coolby
tag

:R

(#668) scanman


scanman
csendes tag

Sziasztok!
Egy Antec Micro Fusion 350-es házban egy Asrock A785GMH/128M alaplapba szeretnék valami jó VGA-t, amivel már alkalmanként normálisan játszani is lehet, Milyen LP VGA-t tudnátok nekem ajánlani, olyan 20ezer környékén. Jó lenne ha csendes lenne, de persze ha játszok, akkor nem érdekel ha már hangosabb, azt már úgyis elnyomja a játék hangja :)
Köszi előre is a javaslatokat. Persze, ha valami sokkal jobbat tudtok ajánlani és esetleg pár ezressel többe kerül, de bőven megéri, az még érdekel :)
Egyenlőre ezt találtam, ettől ha tudtok jobbat, annak örülnék:
Sapphire Radeon HD5670 LP 512MB 128bit DDR5
Bár ebben sem vagyok biztos, hogy jó-e nekem, belefér-e a házba, vagy a táp elég-e neki....

[ Szerkesztve ]

scanman

(#669) HookR válasza scanman (#668) üzenetére


HookR
addikt

Amennyiben erről a házról és tápról van szó, akkor sem a hely, sem a táp nem akadály. A linkelt HD5670-es kártyánál idehaza nem találsz ár/érték arányban jobbat. A #666-ban hivatkozott HD6670 erősebb ugyan, de kissé túl van árazva.
Külföldről történő rendelés esetén már ezeket is érdemes lenne fontolóra venni, de pkg.-gel együtt egyik sem áll meg 20e környékén:
- HIS H667FN1G
- PowerColor AX6750 1GBD5-LHG

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#670) scanman válasza HookR (#669) üzenetére


scanman
csendes tag

Köszi a gyors választ.
Akkor azt mondod, nem ér meg +4ezret a Sapphire Radeon HD6670 LP 1GB 128bit DDR5 az 5670-hez képest?... Mert az A4Team-nél ahogy látom annyival kerül többe... Ennyivel nem jobb? kb 20% -al drágább, ennyivel nem tud többet? :D

Külföldi rendelés sajnos nem játszik ...

[ Szerkesztve ]

scanman

(#671) HookR válasza scanman (#670) üzenetére


HookR
addikt

Nekem még ilyen ~28ezres ár rémlett. Ha csak 4e a difi, akkor érdemes rajta elgondolkozni. A dupla memória miatt időállóbb.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#672) Coix válasza scanman (#668) üzenetére


Coix
tag

Nekem ugyanilyen házban van egy ugyanilyen HD5670 kártya. Nagyon jól elvannak egymással.

(#673) Coix válasza HookR (#669) üzenetére


Coix
tag

A PowerColor amiatt sajnos kiesik, mert ahhoz kell külön áramellátás. A MicroFusion tápjának nincs videokártya-csatlakozója, és mivel kifejezetten ehhez a házhoz lett kitalálva, lecserélni sem lehet a tápot.

Úgyhogy maradni kell a HD5670 és HD6670-eseknél, ezek a legerősebb kártyák, amelyeknek elég a PCI-E sínen keresztül kapott áram.

A Sapphire HD5670 és a HIS HD6670 hűtése ugyanaz a (szerintem nagyon gyenge, könnyen meghibásodó) konstrukció. Ezeknek az még a nagy hátránya, hogy belelógnak a videokártya melletti slotba, úgyhogy oda már nem lehet tenni semmit. A Sapphire HD6670 viszont elivleg csak egy slotot foglal el. Gyakorlatilag nem tudom, mert még nem tudtam rászánni magam arra, hogy megvegyem, a HD5670-hez képest nem akkora előrelépés, hogy megérje a majd' 50% felárat. Bár most látom csak, hogy már 24k körül is kapható, így már tényleg megfontolandó.

[ Szerkesztve ]

(#674) HookR válasza Coix (#673) üzenetére


HookR
addikt

[link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#675) scanman válasza Coix (#672) üzenetére


scanman
csendes tag

Köszi a választ. Kérdésem az lenne, hogy az 5670-es hűtés ventije mennyire hangos, 1-1,5 méterről hallható, zavaró lehet halk munkánál, vagy csendes zenehallgatásnál?

scanman

(#676) Coix válasza HookR (#674) üzenetére


Coix
tag

Ha ezen keresztül is annyi feszültség/áramerősség jön, mint amennyi a kártyának kell, akkor ez valóban megoldás.

(#677) Coix válasza scanman (#675) üzenetére


Coix
tag

Alapállapotban nagyon csendes, és terhelve sem vészes. A ház ventijei nálam közepes fokozaton mennek, emellett nem tűnik fel a hangja. Normális esetben nem.

De nekem két ilyen kártyám is elkezdett zajongani kb fél év használat után, mert az egyik (a hátsó) venti hozzáért a hűtőbordához. Nem állandóan, volt, hogy hetekig csendben tették a dolgukat, máskor meg minden nap zúgtak, fordulatszámtól és a kártya hőmérsékletétől függetlenül Ilyenkor nagyon erős, zavaró zajuk volt, mint valami darálónak. Nem lehetett mellettük megmaradni.

Mivel mindkét kártyám ugyanazt produkálta, emiatt gondolom, hogy konstrukciós hiba lehet. A zajos ventit kiiktattam, most csak az egyik megy, emiatt kicsit jobban melegedik a kártya, de nem vészes, és legalább csendes.

Nem tudom, a HIS mennyire nyúlt bele a hűtésbe, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy ugyanaz, mint ami a Sapphire HD5670-en is van, csak itt kék a venti. Úgyhogy én most inkább egy másik hűtést használó kártyát fogok legközelebb választani. Választék mondjuk nemigen van...

(#678) HookR válasza Coix (#676) üzenetére


HookR
addikt

A PCIe sín 3.3V-on 3A (9.9W), 12V-on 5.5A (66W) leadására hivatott. A kiegészítő tápcsatlakozó szimplán további 12V-os ágat biztosít, közvetlen a tápegységből, az alaplapi tápáramköröket tehermentesítve. A 6 tűs csati 6.25A-re (75W), míg a 8 tűs 12.5A-re (150W) van méretezve. A HD6750 TDP-je pedig mindössze 86W.
Tehát a válasz igen, erre találták ki.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#679) Coix válasza HookR (#678) üzenetére


Coix
tag

Köszi a részletes választ, egy kicsit akkor kitágultak a lehetőségeim.

(#680) HookR


HookR
addikt

Best Low-Profile Video / Graphics Cards For Gaming (PCI-E) May 2012 - Avagy egy kis összefoglaló az erősorrendről angol nyelven.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#681) MMSZoli


MMSZoli
tag

Király összefoglaló! És tényleg korrekt

(#682) Tyler Durden

Egy dell optiplex 755ösbe szeretnék beletenni Sapphire HD 6670-est. A dell honlapján lévő specifikációnál azt írják, hogy 280W-s táp van benne. Ez elég lesz, hogy kiszolgálja a kártyát?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#683) Coix válasza Tyler Durden (#682) üzenetére


Coix
tag

A konfig többi részétől függ...

Itt leellenőrizheted, hogy mekkora táp kell a teljes rendszerednek.

[ Szerkesztve ]

(#684) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Hello!

Kellene nekem egy Nvidia lp videokártya. Kicsi mini-itx házban lenne elhelyezve úgyhogy egy vékony kivitelű lenne a jó, ha lehet passzív. Ami még fontos minél jobban támogassa a hardveres videó kódolást (cuda). Játékra nem használnám.

Mit ajánlanátok?

Romani ite domum.

(#685) Loha válasza ZCoyote (#684) üzenetére


Loha
veterán

Nvidiából a GT 520 -at tudom ajánlani, videólejátszásban ugyan azt tudja mint az új Keplerek. Asusnak meg a Gainwardnak van passzív megoldása is.

(#686) ZCoyote válasza Loha (#685) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi!
A félreértések elkerülése végett nem a multimédiás tartalmak gyorsítására kellene hanem, hogy a videó kódolásakor minél jobban be tudjon segíteni a procinak. Tehát a gpu számítási teljesítménye számítana.

Romani ite domum.

(#687) Loha válasza ZCoyote (#686) üzenetére


Loha
veterán

Videótömörítésbe kéne, hogy besegítsen? Abban sok hasznát nem fogod venni SZVSZ, de egyik alsó kat. kártyának sem. Asszem az 550 TI környékétől lehet értelme, mert abban már van 192 CUDA mag, csak éppen az már kicsit nagyobb kártya.

(#688) ZCoyote válasza Loha (#687) üzenetére


ZCoyote
őstag

Értem, akkor még átgondolom, köszi!

Romani ite domum.

(#689) HookR


HookR
addikt

Sapphire HD7750 1GB Low Profile a Computex-en. - [kép]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#690) HookR válasza HookR (#689) üzenetére


HookR
addikt

5 újabb kép, más szögből is - computerbase.de

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#691) HookR


HookR
addikt

AFOX HD 7850 (LP) (AF7850-2048D5L1) 2GB memóriával - afox-corp.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#692) TOTTIER


TOTTIER
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a 6570LP és a 6670LP között sok különbség van teljesítményben és fogyasztásban? Egy Ilyen házba van az alábbi rendszer: i3 2120 , asrock B75M Itx , 8gb patriot ddr3 1600mhz ram , 1 tb wd vinyo , és egy cooler master vortex q211. A 200 wattos tap elég lenne a konfig melle a 6670nek?

Privátban hamarabb elérhető vagyok! Mailt és hozzászólásokat ritkán nézem!

(#693) HookR válasza TOTTIER (#692) üzenetére


HookR
addikt

Itt láthatod az érdemi különbséget. A fő probléma, hogy HD6570-ből gyakorlatilag nem kapni GDDR5-ös memóriával szerelt példányt, márpedig a memória sávszélességének különbsége már ebben a kategóriában is nem elhanyagolható teljesítménytöbbletet eredményez (Keress teszteket a neten). Ezen kívül a HD6570 GPU és memória órajelei: 650/900MHz, míg a HD6670-nél 800/1000 MHz. Az előbbi TDP-je 44W, utóbbié 66W. A linkelt házban lévő táp paramétereit itt találod. Látható, hogy a 12V-os ágak kellően erősek a tervezett konfigodhoz.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#694) TOTTIER válasza HookR (#693) üzenetére


TOTTIER
tag

Nézegettem már teszteket de nagyon kielégítőt nem találtam még azért fordultam ide. :) Sansz hogy 6670 lesz akkor belőle.Nézelődtem a táp után is csak azért nem voltam biztos hogy elég lesz e mert a gyárto 3 meg 400 wattos tápot ír de hogy minek azt nem tudom....

Privátban hamarabb elérhető vagyok! Mailt és hozzászólásokat ritkán nézem!

(#695) MMIX


MMIX
addikt

PowerColor Single Slot Low-Profile Radeon HD 7750
800 MHz GPU és 1125 MHz (4.50 GHz GDDR5 effective)

[ Szerkesztve ]

(#696) HookR válasza MMIX (#695) üzenetére


HookR
addikt

Örömteli, hogy lesz választék. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#697) HookR


HookR
addikt

VTX3D HD7750 1GB GDDR5 LP - [link]

És már kapható is, durván 32e Ft-nak megfelelő fontért - [link]

=========================================
Triplex - Egy újabb név, amit érdemes lesz megjegyezni.
=========================================

Triplex Parasouls HD6670 LP - [link]

=========================================

Triplex Parasouls HD6770 LP - [link]

=========================================

Triplex Parasouls HD7750 LP - [link]

Sajnos nem találtam képet.

=========================================

Triplex Parasouls HD7770 LP - [link]

A HD6770LP képe szerepel a honlapon.

=========================================

Triplex Parasouls HD7850 LP - Egyelőre csak a Computexen mutogatták.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#698) Viktor77 válasza HookR (#697) üzenetére


Viktor77
titán

"Triplex - Egy újabb név, amit érdemes lesz megjegyezni."

Millió éve csinálnak videókártyákat, leghíresebb termékük egy különleges Ti4200 volt. [link] De van ott bőröndös Ti4600 is.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#699) HookR válasza Viktor77 (#698) üzenetére


HookR
addikt

Most, hogy mondod, az ezüst nyákos, táskás kivitel valóban rémlik.
Mindenesetre a lényeg, hogy érdemes rájuk odafigyelni, imponáló az LP kínálatuk. Amennyire tudom, HD6770 és HD7770 eddig csak náluk bukkant fel. Más kérdés, hogy mi lesz a helyzet a beszerezhetőséggel...

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#700) HookR


HookR
addikt

HIS 7750 iCooler 1GB GDDR5 (H775FN1G) - [link]

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.