Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) AxBattler


AxBattler
félisten

MSI RX 460 2GT LP újra in da house! Minden fillért megér! :K :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1552) Polllen válasza AxBattler (#1551) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az iponban tegnap fogyott el és a bestmarketnél is "előrendelhető". :DDD

Amúgy 1050-hez képest éppen elfogadható árban van lenne.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1553) dunkel válasza AxBattler (#1551) üzenetére


dunkel
őstag

Sajna ez ugyanannak a hűtésnek néz ki mint ami a 1050Ti-n is van, az pedig hangos.

(#1554) Polllen válasza dunkel (#1553) üzenetére


Polllen
nagyúr

Alapjáraton vagy terhelés alatt?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1555) dunkel válasza Polllen (#1554) üzenetére


dunkel
őstag

Is-is mivel a venti minimum érték nem volt vihető egy bizonyos szint alá.

(#1556) Polllen válasza dunkel (#1555) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez erősen visszatart a márkától... :(

A giga vajon halkabb lehet az egy ventijével?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1557) AxBattler


AxBattler
félisten

Gigabyte GT 1030 LP 2G, GT 1030 Silent LP 2G Tomshardware Review
Érdekes, hogy a passzív órajelei jobbak, és csak 1-2 fokkal melegebb a másiknál.

Az a VRM-re nyúló passzív borda mennyire okés?
Nem teljesen fölösleges egy 30W-os kártyánál?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1558) elfelejtette válasza AxBattler (#1557) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az az 1-2 fok csak a szenzor mérése. Azt láttad, hogy az infra kamerás mérés szerint a VRM 10 fokkal hűvösebb?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1559) AxBattler válasza elfelejtette (#1558) üzenetére


AxBattler
félisten

Tényleg. Akkor jó kis cucc ez.
Kár, hogy ennek nem DP port van a DVI helyén, mint az MSI passzív LP kártyáján...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1560) Oliverda


Oliverda
félisten

A ZOTAC ZT-P10510E-10L most épp 48K.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1561) AxBattler válasza Oliverda (#1560) üzenetére


AxBattler
félisten

Remélem vitted.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1562) Oliverda


Oliverda
félisten

Válogattam a régebbik képek között, amikor ezt találtam:

2013-as Computex. Kár, hogy manapság nem próbálkoznak ilyen nagyobb étvágyú kártyák LP-sétísével.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1563) HookR válasza Oliverda (#1562) üzenetére


HookR
addikt

Nem inkább a 2012-es Computex?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1564) Oliverda válasza HookR (#1563) üzenetére


Oliverda
félisten

Tuti, 2013-ban voltam először.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1565) HookR válasza Oliverda (#1564) üzenetére


HookR
addikt

Aham, csak mert már a 2012-es Computex-en is mutogatták, csakúgy mint az Afox HD7850 LP-t. (#691 és #697)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1566) Oliverda válasza AxBattler (#1561) üzenetére


Oliverda
félisten

Sajnos igen, de azt hiszem vissza is viszem a 14 napos keretén belül, mert botrányos a ventilátorvezérlése. Néha komolyabb terhelésváltoztatás nélkül túráztatja az amúgy is feleslegesen magas fordulaton pörgő két kis ventit. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1567) AxBattler válasza Oliverda (#1566) üzenetére


AxBattler
félisten

Kár érte, pedig a bordája jó. MSI lesz helyette?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1568) HookR válasza Oliverda (#1566) üzenetére


HookR
addikt

A borda mellé nem fért oda 80mm-es venti?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1569) Oliverda válasza AxBattler (#1567) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem:

Szerintem a kínálatban ennek a legnagyobb a bordája, nem hiába nehezebb 32 grammal a Zotacnál (349 vs. 381). Már a gyári hűtéssel is halkabb mint a Zotac, igaz itt is tök feleslegesen pörögnek 40 százalékon a ventik, mert 37 fokos a GPU üresjáratban.

Viszont ahogy nézem ezen eggyel kevesebb fázis van, bár húzni nem fogom, tehát nem hiszem, hogy ez bármiben is hátrányt jelentene majd.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1570) Polllen válasza Oliverda (#1569) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt leszámítva van olyan 1050ti LP, amire valaki nem mondta még, h hangos?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1571) AxBattler válasza Oliverda (#1569) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, de ez nálunk nem kapható kiskerben. Egyébként jónak tűnik.

(#1570) Polllen
Ha halk LP kártyát szeretnél, akkor a bordáról szereld le a műanyag burkolatot és a gyári ventiket, majd közelről irányíts a kártyára 1-2db 8cm-es házventit - akár a bordára is erősítheted gyorskötözővel. Pl. Noctua Redux NF-R8-al meg van oldva a dolog pár évre. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1572) Polllen válasza AxBattler (#1571) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem egyszerűbb megoldásnak tűnik tervezni egy alaplaptálcát fából, arra rápakolni mindent + egy normál méretű vga-t és bedobni a mostani ház helyére. 15 cm magas polc van a TV alatt, vízszintesen hely pedig van dögivel.

Egyedül az előlapra kellene valami jól kinéző megoldás.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1573) Oliverda válasza HookR (#1568) üzenetére


Oliverda
félisten

Befért:

Az a vicc, hogy szívó módban egy ventivel sem sokkal magasabb a GPU hőmérséklete terhelés mellett. Megrendelem a másodikat, azzal szerintem kb. a gyárival azonos szintet hoz, csak éppen lényegesen halkabban, miközben kikerül a házból a hő.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1574) Oliverda válasza AxBattler (#1571) üzenetére


Oliverda
félisten

Problem? Az EU-n belül meg lehet venni.

Egy kis külső összevetés a Zotaccal:

Sorry a minőségért, telefonos képek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1575) HookR válasza Oliverda (#1573) üzenetére


HookR
addikt

Így mindjárt más! :K

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1576) AxBattler válasza Polllen (#1572) üzenetére


AxBattler
félisten

Teljesen valid megoldás, és a tervezést is megspórolhatod, ha veszel apróról egy akármilyen donor házat, és kivágod a tálcáját + a hozzá kapcsolódó hátlapját.

(#1573) Oliverda
Tisztázzuk: ez egy SST-ML09, vagy ML06-E, egy LP KFA GTX-el, oldalában 1 db 80mm-es, kifelé fújó ventivel?
Ha igen, akkor kíváncsi lennék a 2 ventis hőfokokra is!

(#1574) Oliverda
Látványos a különbség a két borda között. Grats hozzá!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1577) Oliverda válasza HookR (#1575) üzenetére


Oliverda
félisten

Kár, hogy 80x20-as PC venti nem nagyon van, még azt is be lehetne szorítani, a sztenderd 25-ös viszont még a Zotac mellé is neccesen férne be.

AxBattler: ML06-E, a többi stimmel. Megrendeltem a második ventit is, majd megírom az eredményeket, ha már bent van.

Menet közben kitaláltam, hogy az egyik venti RPM vezetékét átkötöm majd a lap üres csatlakozójára, így legalább azok fordulatszámát is lehet monitorozni, ha már az LP 1050-eknél ezt nem voltak képesek megoldani. :(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1578) AxBattler válasza Oliverda (#1577) üzenetére


AxBattler
félisten

80*80*25-ös venti nem fér el mellette? Az azért gáz... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1579) Oliverda válasza AxBattler (#1578) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy kevésbé magas bordával szerelt kártya mellé beférne, de a közel 2 slot magas KFA2-nél kb. 19 milliméter maradt a borda és a ház oldala között.

Ezzel mondjuk csak az a baj, hogy nem túl nagy a 80x15-ös kínálat, ami pedig jó, az baromi drága (Noiseblocker BlackSilentPro PC-P), de így jár akinek különleges igényei vannak.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1580) AxBattler válasza Oliverda (#1579) üzenetére


AxBattler
félisten

Lehet, hogy a Zotac alacsonyabb bordájával, és 2db 80*25-ös ventivel kb. ugyanott lennél?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1581) Oliverda válasza AxBattler (#1580) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy mértem, hogy a Zotacnál is necces lenne a két kiálló rész miatt:

Na meg szerintem jobb kombó a nagyobb borda kisebb légszállítással.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1582) HookR válasza Oliverda (#1577) üzenetére


HookR
addikt

Az ML06-E-ben a GTX1050(Ti) DVI csatija mellett milyen vastag 80mm-es venti fér el?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1583) Oliverda válasza HookR (#1582) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom teljesen pontosan megmérni, de 20 milliméter körül mozoghat a távolság, tehát valószínűleg akkor sem férne be a második 25 millis venti, ha a borda engedné, bár a DVI fémszerkezete lefelé ível. Jobban fogom látni amikor már bent lesz a második pörgettyű is.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1584) HookR válasza Oliverda (#1583) üzenetére


HookR
addikt

"Jobban fogom látni amikor már bent lesz a második pörgettyű is."
Vagy ha a meglévőt átteszed előre a mérés idejére. :) De mindegy, nem sürgős, csak kíváncsi vagyok.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1585) AxBattler válasza Oliverda (#1581) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem, köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1586) Headoff


Headoff
csendes tag

Szerintetek mennyire rizikós lenne innen rendelni egy VGA kártyát?
[link]
Máshol nem nagyon találtam, és azért ez elég csábító. Tudom, hogy vaészeg még rájönne egy kis vám meg ÁFA meg ilyesmi, de a 1030-nál azért lényegesen erősebb...

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok! - A hangok is megmondták!

(#1587) Oliverda válasza Headoff (#1586) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha lehet PayPallal fizetni, akkor semennyire.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1588) Oliverda válasza HookR (#1584) üzenetére


Oliverda
félisten

Bocs, de nem volt kedvem kétszer hozzányúlni, ma viszont megjött a második venti:

Kb. 21-22 milliméter van a DVI szerkezete és a venti között, tehát nem nagyon férne be két 80x25-ös reszelgetés nélkül.

Amúgy második venti nem sokat hozott a konyhára, igaz most más környezetben van a gép, mint vasárnap volt, de inkább az lehet a gond, hogy két pörgettyű már nem tud elég levegőt beszívni, szűk a hely. Így üresjáratban 40 fok körül mozog a GPU hőmérséklete, terhelve pedig 80 a max. (25 fok körül mozog a szobában), viszont az előbbiben nagyjából zéró hangja van a két ventilátornak, utóbbiban pedig csak szolid susogást lehet hallani, tehát 5-10 fokkal magasabb hőmérsékletért (és 10K-ért) cserébe kvázi sikerült elnémítani a 1050 Ti hűtését. :K

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1589) Polllen válasza Oliverda (#1588) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elvesztettem a fonalat, te most melyik kártyán cserélted a ventit?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1590) Oliverda válasza Polllen (#1589) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem cseréltem, levettem a gyárit és betettem a házba két odavalót.

Amúgy KFA2 GTX 1050 Ti.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1591) Polllen válasza Oliverda (#1590) üzenetére


Polllen
nagyúr

Áh kösz. Lehet nekem is ezt kellene házépítés helyett. :DDD Hely erre lenne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1592) Oliverda válasza Oliverda (#1588) üzenetére


Oliverda
félisten

Kb. 21-22 milliméter van a DVI szerkezetének csúcsa és a venti ház oldala között

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1593) #22743424 válasza Oliverda (#1592) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az RPM vezetéket átkötötted ha szabad kérdezni?

(#1594) Oliverda válasza #22743424 (#1593) üzenetére


Oliverda
félisten

Még nem, kell hozzá dugó, de megírom amint megvan.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1595) HookR válasza Oliverda (#1588) üzenetére


HookR
addikt

Thx. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1596) #22743424 válasza Oliverda (#1594) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ok, köszönöm. Éppen azon gondolkodtam, hogy a ház ventihez adtak olyan 3 pines csatit amiben van ellenállás lehet kipróbálom a zotac 1050TI OC- vel. Csak előbb találjam meg.

(#1597) AxBattler válasza Oliverda (#1588) üzenetére


AxBattler
félisten

Slim optikai meghajtó helyére nem terveztél 120mm-es ventit szerelni, hogy befelé is áramoljon a levegő?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1598) Oliverda válasza AxBattler (#1597) üzenetére


Oliverda
félisten

Oda más kerül, majd írok róla részletesebben, ha már teljesen összeállt a gép.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1599) #16939776


#16939776
törölt tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok:

Lenne két vas: Quadro NVS 510 és Quadro K1200

Feladat az lenne hogy 2-3 db DP bemenetű 1920x1200 és egy analóg 1200x800 as monitort tudjak használni Win10 alatt gördülékenyen, egér kurzór lagolása nélkül tudjak ablakokat mozgatni/gördíteni úgy hogy a tartalmuk közben folyamatosan követhető legyen.

Erre elvileg a 510-et pont erre találták ki, de a K1200-ban nagyobb tartalék lehet a jövőre nézve, mindkettő ebay-ról szerezném be 50/70K körüli áron.

Melyiket válasszam?!

(#1600) Oliverda válasza #16939776 (#1599) üzenetére


Oliverda
félisten

Utóbbit. Láttam már ilyen Quadrókat itt az aprón is, olcsóbbak voltak, mint az eBay-en.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.