Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) AxBattler válasza HookR (#948) üzenetére


AxBattler
félisten

Izé... ahogy azt korábban Te is említetted... :B

Epic fail. :W :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#952) HookR válasza kohai (#949) üzenetére


HookR
addikt

#916

(#951) AxBattler: Mi mást is lehetne erre mondani, mint amit a sebészek szoktak műtét közben? "Törlést!" ;]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#953) Polllen


Polllen
nagyúr

Melyik az itthon is kapható legerősebb 1 slotos kártya? De az, ami olyan vastag is, mint 1 slot kb. R7 250?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#954) HookR válasza Polllen (#953) üzenetére


HookR
addikt

Igen, újonnan a Sapphire R7 250 1GB GDDR5 LP (11215-06), vagy ha véletlenül sikerül kifogni hardverapróról egy Sapphire HD7750 1GB LP-t (11202-10-20G), akkor az gyorsabb durván 10-15%-kal.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#955) Polllen válasza HookR (#954) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

ML06B házba lenne, ide:

Viszont ennek az R7 250-nek az ára arra késztet, hogy inkább méregessek. A Zotac single slot (dual slot hűtővel talán befér)

Vagy szerzek valahonnan egy pci-e riser kábelt és megy felülre egy single slot kártya. Az asus gtx 750 normál tuti beférne.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#956) #22145024 válasza HookR (#936) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ez biztos, hogy befér egy slotba? Nekem inkább másfélnek tűnik, persze csak a kép alapján...

(#957) HookR válasza #22145024 (#956) üzenetére


HookR
addikt

Az illető azt írta. De a kép alapján tényleg gyanús, hogy inkább másfél lesz az.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#958) scanman


scanman
csendes tag

AFOX AMD Radeon HD7850 2GB GDDR5 256-Bit PCIe 3.0 DVI DisplayPort Low Profile Graphics Card

[link]

[ Szerkesztve ]

scanman

(#959) Zoo123


Zoo123
senior tag

Urak, ajánljatok erős low-profile VGA-t ami megfelel a következő paramétereknek:

-PCI-express,
-6,6" azaz maximum 17cm hosszú
-max 20.000 HUF.ba kerül
-van rajta analóg kimenet (VGA)

Előre is köszönöm,
Üdv: Zoli

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#960) AxBattler válasza Zoo123 (#959) üzenetére


AxBattler
félisten

Aprón néha feltűnik egy-egy LP Radeon HD7750, de mindig gyorsan elkelnek. Csapj le egyre.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#961) AxBattler


AxBattler
félisten

No, ezt is megértük! :K
Már nálunk is kapható a Gigabyte GTX750 LP változata, illetve a GT730 LP passzív kártyája (viszont az előbbi Titanium változata mintha eltűnt volna a gyártó honlapjáról. :F ).

GIGABYTE GV-N750OC-2GL GTX750 2GB GDDR5 + link
GIGABYTE GV-N730SL-2GL GT730 2GB DDR3 + link

Utóbbi teljesen szimpatikus konstrukció, kár hogy a teljesítménye elég gyengus, bár a DDR5-ös változat egy R7 240-et azért lehagy. (Ugyan itt nem írták, hogy a 240-es milyen memóriával volt szerelve.)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#962) #22145024 válasza AxBattler (#961) üzenetére


#22145024
törölt tag

Az első link tényleg csak egy slot széles? Az ipon honlapján a szemből készült kép szerint igen, de a pespektívikus nézőpont szerintieken viszont simán 2 kártyahely szélesnek tűnik a bordák magassága miatt :U

(#963) HookR válasza #22145024 (#962) üzenetére


HookR
addikt

Csak a szokásos mókusvakítás. 2 kártyahely széles az. (Amúgy ha meglesed, az a 'szemből' készült kép sem teljesen szemből van, így nem csak a bordának, de a nyáknak is bőven látszódnia kellene.)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#964) tjej


tjej
csendes tag

sziasztok!

a segitsegeteket szeretnem kerni videokartya vasarlasahoz, ehhez a konfiguraciohoz:

Fujitsu Siemens E5625 EPA

DT7 - D2724
AMD X2 LE-1210, magonklént 1800 Mhz
RAM: 3 GB DDR2 (4 RAM slot, max 8 Gb)
HDD: 1 TB SATA2
Chipset: NVidia MCP78PV
VGA: GeForce 8200 , max 256 Mb
Audio: Realtek ALC262 HD
LAN: Gigabit Ethernet controller (100 / 1000 Mb)

Egyéb alaplapi csatlakozók:
- USB 8 db, ebből 2 előlapi
- sata 4 db (ebből 2 db e-sata)
- PCI-E 1 db 16x és 1 db 1x (low profile)
- PCI 2 db

a tapra az alabbi karakterek vannak irva sorrendben, egyebek mellett:
FUJITSU SIMENS
S 26113 - E511 - V50
DPS-300AB-17 A
300W

szeretnek egy videokartyat vasarolni (a tovabbi bovitesek lehetosegenek fenntartasaval), az alabbi korulmenyek figyelembe vetelevel:
- low profil
- jelenleg szimpla vga kimenetet hasznalok, a tobbirol nem is tudom, mire valo
- a legalapvetobb muveletekhez hasznalnam, az egyetlen jatek ami erdekel, a WoT, boldog lennek, ha az a leheto legszebben futna
- a tap minosegerol semmit nem tudok, az alakja mindenesetre eleg furcsa, a csereje izgalmas kihivasnak tunik, lehetoleg elkerulnem
- semmilyen elkepzelesem sincs a vga-kartyak mukodeserol, azt szeretnem, ha biztosan elbirna a tap (esetleg cpu-csere, +hdd +ram mellett is), biztosan nem sulne meg, es kibirna par evig
- nem szeretnek hasznaltat, ha lehet, mert nem tudom felmerni az allapotat
- kb 30.000 forintot tudnek raszanni
- gddr5 kell nekem? vagy felesleges egy ilyen gepbe? egyaltalan tudja kezelni?

valaszotokat elore is halasan koszonom
udv

(#965) Speed® válasza scanman (#958) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

No, valami hasonló jöhetne hozzám is :U Vagy normális áron 750Ti/2GB :o
Ha valakinél megmozdulna egy, ne kíméljen..cserélném a 750/1GBot izibe..

(#966) #22145024 válasza HookR (#963) üzenetére


#22145024
törölt tag

sejtettem :D
A képeket lusta voltam tüzetesebb vizsgálatnak alávetni, de a bordáról üvöltött, hogy nem egy slotos

(#967) AxBattler


AxBattler
félisten

Úgy tűnik, az MSI is kijön egy low profile 750Ti-vel, amit kétventis hűtéssel szereltek. Szép, és szerintem hűsebb/halkabb lehet a Giga és a Zotac megoldásainál.

MSI N750Ti-2GD5TLP

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#968) Speed® válasza AxBattler (#967) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha megtudjuk, mi van a műanyag alatt, majd akkor kiderül, mit tud a hűtő.

Hovatovább, nem értem, ha már 2 slot széles, miért nem bloweres elvű..?
Ott, ahol ilyen kis méretben van szükség VGAra, nem hátrány ha kifújja..

Egyéb problémám csak az árazás terén van, túlzott áron mennek az LPk.
Múltkor linkelte valaki az Afox 7850 LPt..bayen találtam egyet..90kért :DDD

(#969) AxBattler válasza Speed® (#968) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy tudom, a Zotac ugyanígy egy slot-os, a Giga meg két slot-os ugyan, de olyan sok a csatija, hogy blokkolva van a légáram, szóval egyik LP 750 sem bloweres.


Az LP Giga GTX750 kb. 3-5k-val drágább, mint a normál, szerintem ez belefér.
7850 LP meg kuriózum, amit meg köll' fizetni... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#970) Speed® válasza AxBattler (#969) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csalóka kép, a Zotac 2 slotos. Ilyenem van :K
A Giga nem bloweres, nem kifelé szellőztet :(
Tudom, nem tűnik soknak 50-60W, de kis kecó.
Pont arra lenne jó, hogy ne kelljen még 1 venti..

Az LP 750et 28ért vettem kéz alól..nem olcsó..Giga/KFA2 TI bayről 45+ lenne :o
Emlegetett 7850 annyira nem nagy szám amúgy, kifejezetten tré a hűtése sajnos..
No nem mintha rámennék amúgy, volt elég 7850em, nem kifejezetten kedvelem :S

(#971) AxBattler válasza Speed® (#970) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy értem, dupla vastag a Zotac, de hátul csak egy panelt foglal.
Valóban, klasszikus bloweres cucc már kevés van, mint anno a HIS Radeon HD6670 IceQ.

Milyen ház?

28k-ért simán megérte, de mitől 45k Ebay-en? Giga Ti már van itthon 42k-ért, a nem Ti meg 36k alatt kapható.
7850-en meg nem csodálkozom - 130W TDP-s LP kártya... :U

Szerk.:
Egyébként lehet vmelyik gyártótól utángyártott LP-hűtést kapni? Mo-on?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#972) Speed® válasza AxBattler (#971) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ház szempontjából mindegy, ha olyan ITX motyó, ahol 1 slot hely van.
Dupla slotos kialakításnál annyit lehet nyerni ezzel, hogy rácsozhatod..

Nálam mATX/LP téma van, így nem vagyok érintett, csak LP a lényeg.
A házat innen apróról lőttem jaja1981től, semmi extra, de jól szellőzik..

Mielőtt megvettem a 750et, néztem, akkor szállítással annyi lett volna.
Mondjuk ha látom, hogy itthon is van, akkor sem vettem volna 40+ért..
Vannak ilyen hülye elvi dolgaim, hogy fele anyagért nem adok többet..

LP hűtés..nem láttam még rá példát. Maratni kellene egyedi bordát :U

(#973) AxBattler


AxBattler
félisten

Bocsi, dupla.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#974) AxBattler


AxBattler
félisten

Szomorúan látom, hogy a Giga még a sima 750-re is tervezett 6pin-es tápcsatit (LINK), de nem tudom, hogy vajon az LP változatokon is van ilyen?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#975) #22145024 válasza AxBattler (#974) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ilyenkor szükséges is használni, vagy az alaplap terhelhetősége dönti el? (mondjuk ha csak x1-es port van a deszkán, akkor kell a külső táp is :F )
Vagyis, hogy ez egy plusz szolgáltatás csak a giga részéről?

[ Szerkesztve ]

(#976) AxBattler válasza #22145024 (#975) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem tudom, de az LP-modelleken úgy tűnik, nincs csati, pedig ezek is OC-modellek.

GIGABYTE GTX 750 OC Low Profile 2 GB - TPU adatlap - Power Connectors: None

Perhaps the most impressive feature of Gigabyte’s low-profile GTX 750 is the fact that it doesn’t require any power connectors and, instead, relies solely on the PCIe slot in which it is plugged into for power.

This card draws all of its power from the PCI-Express port and needs no additional PCI-Express power connectors.

A Ti-változatokról sajna nincs külön infó, de más gyártó LP Titanium kártyáján nincs, szóval van remény.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#977) #22145024 válasza AxBattler (#976) üzenetére


#22145024
törölt tag

Lehet, hogy amin nincs, azok válogatott magokból épültek, amit fentebb linkeltél tápcsatis verziót, az meg "kommersz" anyagból. :D

(#978) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Oké, lehet segíteni, mit vennétek?
Zotac 750TI vagy Gigabyte 750TI?

Előbbi mellett szól a single kivezetés, jobb a szellőzés, a hűtése tuti jó, szabályozható, RAMokon is fekszik. Sima 750ből bejött :K
Gigán nem hűtött a RAM és bóvli a venti ránézésre, +1HDMI+DP+1 év gari.

Hűtés miatt én Zotac felé húzok, ill. olcsóbb is 2kval, de annyit megérne a +gari talán.. Kivezetések nem szempont, nem tervezek 4K kijelzőt.

Közben jól olvasom, Zotacra lehet +1 év garit tolni regisztrációval? Akkor nyert..

(#979) AxBattler válasza Speed® (#978) üzenetére


AxBattler
félisten

Rossz a link.

Hogyan lehet a +1 évet érvényesíteni?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#980) Speed® válasza AxBattler (#979) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Javítva.

RMA eljárás keretében. Legutóbb RAMot (Corsair) intéztem így, ~3kba fájt. VGA esetében a súly miatt ~duplája lenne kb..de jól jöhet.

(#981) AxBattler válasza Speed® (#980) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem, köszi!

A ram-ra egyébként lehet rakni tüskét, ami szerintem még jobb is, de ettől még sajnos ugyanúgy kicsit búcsúsabbnak tűnik a Giga hűtője. (Batmobil-hűtő valaki?)

Hmm... mintha a Zotac kártyája kb. 15mm-rel rövidebb lenne. Még egy ok amellett, hogy SFF házba miért ezt válasszam. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#982) Speed® válasza AxBattler (#981) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Zotacnál gap-paden keresztül intézi a nagy borda a RAMhűtést. Komolyabban melegedő GPUval nem szerencsés, itt nem tartom gondnak, mert ha nem így lenne, kb. 0 légáram érné. És valóban, nem lóg túl a PCIe sloton lényegében.
Kíváncsi leszek a TIre, ugyanolyan csendes/hűvös lesz-e, mint a kistesó :U Megrendeltem, köv. 7végén teszt :K

(#983) AxBattler válasza Speed® (#982) üzenetére


AxBattler
félisten

UPP, várjuk az eredményt! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#984) Chp


Chp
őstag

Üdvözletem! Szívesen beszereznék magamnak egy Zotac féle 750ti-t, de sehol sem találok itthon. Tudnátok nekem segíteni?

(#985) AxBattler válasza Chp (#984) üzenetére


AxBattler
félisten

10 napja még több helyen is lehetett kapni, most meg mintha kiürültek volna a raktárak... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#986) Speed® válasza Chp (#984) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tippre hozzám fut be az utolsó Iponos..picit többért Giga van még náluk.

(#987) Chp válasza AxBattler (#985) üzenetére


Chp
őstag

A kutyafáját, ez nem jó hír! A jövő hónap elején szeretném megépíteni az új konfigom, jó lenne ha addig rendeződnének a dolgok. :(

Speed(R) Pont a te véleményed miatt döntöttem a Zotac mellett. :K Eredetileg Gigát néztem ki, de rá kellett jönnöm az itt elhangzottakból, hogy vacak a hűtője a Zotachoz képest és ami azt illeti - bár nem mérvadó -, jobban is néz ki mint a Gigabyte megoldása.

[ Szerkesztve ]

(#988) AxBattler válasza Chp (#987) üzenetére


AxBattler
félisten

Én csak 48k-ért találtam, és az árgrafikon alapján örülhetünk, ha egyszer megint 42k lesz. Marad a Giga, vagy a Hardverapró.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#989) Chp válasza AxBattler (#988) üzenetére


Chp
őstag

Köszönöm a linket! Igazándiból az sem zavar ha 48.000Ft-ba kerül, a lényeg, hogy legyen. Mindenesetre először még el kell adnom a jelenlegi konfigom, fene tudja mikor veszik meg, addig még bárhogy változhat a Zotac beszerezhetősége és ára.

(#990) AxBattler válasza Chp (#989) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, engem sem hajt a tatár - nem játszom jelenleg olyan címmel, amit a HD7750 ne vinne el. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#991) Speed® válasza Chp (#989) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért van az a határ, amit nem szabadna átlépni..már 40k is sok egy 750TIért, ha a tempóját vesszük alapul..itt még az sincs, hogy táposabb verzió lenne, mert ugye korlátozottabb az OC, mint a "teljes" verziókkal. Részemről valami hűtésmodon töröm a fejem éppen, remélem OCban is jövedelmezni fog..jó lett volna egy tápcsati "vészhelyzetre" ;]

(#992) Chp válasza Speed® (#991) üzenetére


Chp
őstag

Ne adj ihletet a dologhoz, mert így is elvetemült vagyok. ;]

(#993) AxBattler válasza Speed® (#991) üzenetére


AxBattler
félisten

Lehet, hogy nem fog érdekelni, és inkább a Giga-t viszem: a +1 év gari amúgy is vonzó az alacsonyabb ár mellett. A hűtéssel meg csak nem lesz gond. :)

(#994) Chepany
Mint írtam, nem sietős, de legkésőbb januárban meglépem a cserét.
A Space Hulk - Deathwing-et már tutira ezzel akarom tolni! :DD

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#994) Chp válasza AxBattler (#993) üzenetére


Chp
őstag

Ha nem jelent nagy kérést, én nagyon szívesen és kíváncsian várom a majdani tapasztalatokat! :K

(#995) Speed® válasza AxBattler (#993) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a +1 év kiskergari szimpibb, mint az RMA féle, azzal sem lesz gond..legalábbis a kari végén lévő pucér ICk nem sülnek meg..kérdés, mi van a felül lévőkkel..jó lenne tesztet látni részletesebb képekkel :U

(#996) Chp válasza Speed® (#995) üzenetére


Chp
őstag

Nagyon régóta foglalkoztatnak a Low Profile kártyák, de sajnos folyamatosan azt tapasztalom, hogy bizony nem nagyon foglalkoznak ezekkel a cuccokkal tesztoldalak, esetleg ha az alany egy régebbi fejlesztés.

(#997) Speed® válasza Chp (#996) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

KFA2 Slimröl van részletes teszt, de azzal ki vagyunk segítve, itthon nem elérhető..részemről a Zotacról nyilatkozok majd mindenképpen.

(#998) Chp válasza Speed® (#997) üzenetére


Chp
őstag

Várom! :R

(#999) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

TI in da house! Regeltem, most jön a teszt..

Külsőre/hűtőre ugyanaz, mint a kistesója is.
Érdemelne egy rezes bordát vagy valami :S
Node segáz, úton a modding Silencer rá ;]
No nem mintha hangos lenne..elvi alapon x)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.