Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) HookR válasza Neovenator (#1791) üzenetére


HookR
addikt

Gigabyte RTX 4060 OC Low Profile 8G hivatalos oldal - [link]
- 69 x 40 x 182 mm

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1802) Neovenator válasza HookR (#1801) üzenetére


Neovenator
senior tag

Pont ma reggel néztem...KÖLL! :DD

És igen, túlnyúlik a mITX 17cem-es limitjén :)

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1803) HookR


HookR
addikt

Sparkle A380 Genie LP (pontos nevet még nem tudni) - videocardz.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1804) thomasa válasza HookR (#1803) üzenetére


thomasa
senior tag

Én az ilyeneknél mindig a driverektől félek.

(#1805) Neovenator


Neovenator
senior tag

Valakinek már meg is jött a Frankenstein... :DDD

A2000-rel összehasonlítva:

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1806) HookR


HookR
addikt

Gigabyte RTX 4060 OC Low Profile 8G review (by ETA PRIME) - youtube

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1807) AxBattler válasza HookR (#1806) üzenetére


AxBattler
félisten

Épp' linkelni akartam a tesztet... frankó lett!

Ami tetszik:
- a fekete borítás elrejti a tápcsatlakozót, a csati nem növeli a VGA hosszát.
- komoly hőcsöves hűtés 115W TDP-re.
- 2db HDMI 2.1 port.
- majdnem 2x erősebb az RTX A2000 12GB-nál.

A hűtésről még nincs részletes teszt, de nem bánnám, ha ekkora bordára sikerülne megoldani a félpasszív pörgést.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1808) HookR válasza AxBattler (#1807) üzenetére


HookR
addikt

Gigabyte RTX 4060 OC Low Profile 8G review (by DalraeMyo) - youtube
Olybá tűnik, hogy nem félpasszív. Nem véletlenül nem említik a gyári oldalon.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1809) AxBattler válasza HookR (#1808) üzenetére


AxBattler
félisten

Túl szép lett volna... a hazai (fel)árára azért kíváncsi leszek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1810) Neovenator válasza AxBattler (#1809) üzenetére


Neovenator
senior tag

Már egy csomó helyen kapni...
[link]

Lehetne tragikusabb is a helyzet...persze jobb is...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1811) AxBattler válasza Neovenator (#1810) üzenetére


AxBattler
félisten

Tehát 20k HUF-al drágább egy MSI Ventus-nál, cserébe nem félpasszív.
Oké, ez szerintem ennyi volt... majd Íbéj, HA...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1812) Neovenator válasza AxBattler (#1811) üzenetére


Neovenator
senior tag

Speckó cucc...A2000-hez képest még így is jóval kedvezőbb, alternatíva sincs, tehát felesleges csodálkozni azon, hogy vastagon fog a ceruza...evvan.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1813) AxBattler válasza Neovenator (#1812) üzenetére


AxBattler
félisten

Most ránéztem, külföldön sem jobb a helyzet, sőt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1814) HookR válasza Neovenator (#1790) üzenetére


HookR
addikt

Az ASRock Arc A380 Low Profile 6GB (A380 LP 6G) után megérkezett a kistesó is:

=================================================

ASRock Arc A310 Low Profile 4GB (A310 LP 4G) hivatalos oldal - [link]
- 69 x 169 mm

=================================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1815) Neovenator válasza AxBattler (#1813) üzenetére


Neovenator
senior tag

Jah, sajnos... :( Majd idővel, talán...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1816) Neovenator


Neovenator
senior tag

Disassembly, játékteszt és "természetes környezetbe" helyezés... :D

[link]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1817) AxBattler


AxBattler
félisten

ETA PRIME build a LP RTX4060-al, SKTC A10 házban!

One Of The Fastest Super Slim Small Form Factor Gaming PCs You Can Built Right Now!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1818) Neovenator válasza AxBattler (#1817) üzenetére


Neovenator
senior tag

Hasonlót szeretnék összerakni nemsokára, de 3-4 literben (a ház is megvan), 5900-as Ryzennel... ;]
Ez a ház túl könnyen szerelhető, semmi szívás nincs vele...uncsi :D

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1819) AxBattler válasza Neovenator (#1818) üzenetére


AxBattler
félisten

Melyik ház lett a kiszemelt?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1820) Neovenator válasza AxBattler (#1819) üzenetére


Neovenator
senior tag

Ő az...külön érdekesség lesz szerelni, semmilyen review-t nem találtam róla sehol, tehát a kutyát se érdekelte soha, radar alatti, randa, szürke eminenciás...viszont ennél kisebb footprintet nem találtam, amibe a tervezett kis szörnyeteget pakolhatnám.
[link]
Valószínűleg flexelni kell majd az ODD/HDD tartóból, mert egy Thermalright AXP-200-at akarok belepakolni a sima Ryzen 9 5900 fölé, továbbá a 4060 helyén ki kell perforálni az oldalfalat, hogy levegőhöz jusson a kártya. Ez már csak azért is bosszantó, mert láttam ugyanilyen házat valami csájníz OEM-től, ami dettó ugyanez a design csak más volt az előlap (ha ezt a formatervezési csodát annak lehet nevezni egyáltalán :D ) és ott megvolt a perforáció, semmibe se került volna, ráadásul nettó hülyeség, hogy kialakítod a két rekeszes kártyahelyet és nem csinálsz neki szellőzést...na mindegy.
TFX tápból a Silverstone gyárt olyat, aminek megvan a 2x4pin-es proci csatlakozója, tehát nincs akadálya az X570 mITX deszka meghajtásának, továbbá rendelkezik egy 6+2pin-es csatival is a 4060-hoz, mindezt 80+ Goldon, ami a melegedés miatt életbevágóan fontos. Az árát hagyjuk, instant agyvérzés...de ha speckót akarsz, akkor persze vastagon fog a ceruza.
A légáramlat kialakítása így tökéletes lesz, a VGA alulról felfelé tolja a meleget, a procihűtő meg oldalról befelé, felül pedig a táp ventije és a mellette lévő 8 centis húzza is egyből kifelé, így megfőni se fog a rendszer, hasonló kialakítással már próbálkoztam mATX méretkategóriában és kiválóan bejött, teszi a dolgát...apró házakban nagyon fontos a légáramlás, pedig ezer videó szól róla, hogy tökmindegy...jah, tökmindegy, egy nagy házban, viszont egy kicsiben egyáltalán nem és az a perverz helyzet áll elő, hogy ha jól van megoldva a szellőzés, akkor egy apró kasztnit hatékonyabban lehet hűteni, mint egy nagyot, amiben össze-vissza kering a luft...

Na, hát ezek miatt az "apróságok" miatt mondom, hogy szinte már csalás a fent linkelt házad, abba csak bele kell pakolni a rendszer oszt megy is...itt kicsit többet kell majd szenvedni, viszont olyan kompakt kis szörnyeteg lesz, amennyire ez csak lehetséges, remélem. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1821) AxBattler válasza Neovenator (#1820) üzenetére


AxBattler
félisten

Őt már én is kinéztem magamnak, Chieftec változatból kiindulva: BU-12B-300
Teszt alapján valóban vágnod kell a tartóból, de inkább a VGA miatt:

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1822) Neovenator válasza AxBattler (#1821) üzenetére


Neovenator
senior tag

Gondoltam, hogy egy marék gyártó ráreppen ugyanarra a dizájnra, szokásos...csak mivel veszettül rühellem a Csifit, meg se néztem a kínálatukat. Tök jó, hogy rátaláltál, így legalább végre látom a ketrecet, amiről az Akyga nem volt szíves normális képekkel szolgálni. Hát, egyszerűbb a történet, mint gondoltam...valamennyit meg akartam tartani a cage-ből, mert elvileg merevíti az egész házat, de ahogy nézem, annyira mégsem, szóval egyszerűen csak kiszedem (simán le lehet akasztani, valahol láttam) oszt ennyi, max 3D nyomtatok hozzá valami saját merevítőt a meglévő pontokra, ha nagyon maximalista akarok lenni.
Köszi! :)

Te lemondtál róla végül vagy még tervben van? :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1823) AxBattler válasza Neovenator (#1822) üzenetére


AxBattler
félisten

OFF:
Én vívódok... :D Sajna nekem egyelőre nem fér bele a keretbe az új 4060.

Egyébként nem kell kivenned a keretet, csak a 3.5" HDD és az ODD tartójába vágnod egy részt... a 2.5" HDD-knek így is marad szerintem hely.
Vagy ha mégis kiveszed az egészet, akkor beleférhet az elejébe egy-két plusz 40/60mm-es venti, az alaplap elé/alá meg egy 2.5" háttértár, SG13 style:

CPU hűtőnek meg egy Alpenföhn Black Ridge-et néztem ki, Noctua NF-A9x14 ventivel, az kifelé tolná a meleg levegőt az oldallap rácsozatán át.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1824) Neovenator válasza AxBattler (#1823) üzenetére


Neovenator
senior tag

Sajnos erről a Csifi verzióról találtam magyar bemutatót és ha kiszeded a drive cage-et, akkor túl nagy a ház, felesleges helyek vannak benne :DDD
Valszeg az lesz, hogy az eleve pazarló vízszintes kialakítás helyett nyomtatok bele függőleges tárolókat, így a hely is kitöltődik meg útban se lesz semmi. Ha sikerül nyélbe ütni, majd küldök képeket, hátha megjön a CADved az építéshez. :)
Ahogy nézem, talán még egy DTX deszka is beleférhet...

Ó, a jó öreg Sugo 13... :)
Nem rossz kuckó, de shoebox-ból szerintem a CM Elite 130 verhetetlenül jól sikerült, már ezer éve nyüstölöm mindenféle verzióját és sajnos nem találtam jobbat azóta se.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1825) AxBattler válasza Neovenator (#1824) üzenetére


AxBattler
félisten

Legalább el lehet benne férni a ventikkel, noti HDD-kkel + előnye, hogy TFX táp is belefér, nem csak FlexATX, ami nagyon divatos lett a kínaiaknál.

Elite 120-am volt (130 jobb a szellőzés szempontjából), szerettem, de túl mély, nem fér a TV alá, falipolcra, stb.

Sugo SST-SG05B-Lite-on gondolkodom, az SG13-at csak a HDD elhelyezés miatt linkeltem.
Viszont most nézem, a GV-N4060OC-8GL csak akkor férne el egy SST-ML09B házba, ha kivennénk a front USB és audio csatlakozókat...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1826) Neovenator válasza AxBattler (#1825) üzenetére


Neovenator
senior tag

Igen, de a szellőzők hiánya, a felesleges helyek és egyebek miatt bütykölni kell majd vele...sajnos csak kéne (még szerencse, hogy már megjött), mert az előbb láttam meg EZT és leszámítva a Flex-es tápot, sajnos már most tökéletesnek tűnik, tehát értelmét is veszti a bütykölés ezzel a nagyobbal, motiváció kinyírva, pipa... :DDD
[link]

Elite 120-am volt (130 jobb a szellőzés szempontjából), szerettem, de túl mély, nem fér a TV alá, falipolcra, stb.

Jogos, nem gondoltam bele :)

Sugo SST-SG05B-Lite-on gondolkodom, az SG13-at csak a HDD elhelyezés miatt linkeltem.
Viszont most nézem, a GV-N4060OC-8GL csak akkor férne el egy SST-ML09B házba, ha kivennénk a front USB és audio csatlakozókat..


Baszki, az pech... :(
A pöttöm gépekkel zsonglőrködés varázsa...itt belóg egy nyák 2 millit, ott hiányzik 1 milliméter valaminek, satöbbi...mazochista biznisz ez eléggé :DDD

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1827) HookR


HookR
addikt

Asus RTX 4060 LP BRK 8GB GDDR6 sima és OC Edition hivatalos oldal - [link] / OC / PHír
- 188 x 69 x 39 mm

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1828) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Nézegettem a LP A380-asokat, és egész használhatónak tűnnek, ASRock hűtése ráadásul félpasszív. RX 6400 helyett biztosan ilyet vennék inkább, már csak az AV1 támogatás miatt is.... meg a PCIE 3.0 teljesítménycsökkenés miatt.
The Best $99 Low Profile GPU You Can Buy Right Now!
The Best New $99 Graphics Card For Your Next Budget Build
Spidey 1080p/med stabil 60fps, CP2077 1080p/low stabil 70fps... nem rossz!

Sparkle Genie mondjuk jobbnak tűnik az ASRock-nál, 1db HDMI + 2db mini DP porttal, 169mm helyett 145mm hosszúsággal... viszont a hűtéséről nem írnak, és tesztet sem találok a dzsinnről. :F

Persze ez mind elméleti kérdés, amíg nem lesznek kaphatóak... :U
Nincs róla hír, hogy mikorra várhatóak a mi partjainkra?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1829) HookR válasza AxBattler (#1828) üzenetére


HookR
addikt

Akkor tegyük formálissá:

=================================================
Sparkle A380 GENIE hivatalos oldal - [link]
- 75 x 145 mm

=================================================
Sparkle A310 ECO hivatalos oldal - [link]
- 69 x 156 mm

=================================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1830) AxBattler válasza HookR (#1829) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, a korábbi hsz-ben nem szerepeltek! Már csak értelmezhető készlet kellene, ami elég gáz, mivel elvileg 2022 júniusában került piacra...

Fit any magic lamp ... jó duma a genie-re! :C

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1831) Mans20 válasza AxBattler (#1828) üzenetére


Mans20
addikt

Én most két kártyán variálok, Asrock A380-nál a bugoktól tartok, másik egy Giga 1650 LP, itt meg 8xC fok és 4300RPM tart vissza. Igaz csak ideiglenesnek venném.

(#1832) AxBattler


AxBattler
félisten

GIGABYTE GeForce RTX 3050 6GB Low Profile OC (GV-N3050LP-OC-6GD) - gyári oldal
- L=181 W=69 H=36 mm
- DP1.4a*2, HDMI 2.1*2

KFA2 GeForce RTX™ 3050 6GB LP White - gyári oldal
- dimensions (with Bracket): 185*121*39; dimensions (without Bracket): 169*69*34;
- DisplayPort 1.4a x 2, HDMI 2.1 x 2;
- RGB lighting switch;
- WINGS With Fan Stop.

MSI GeForce RTX 3050 6GB Low Profile - gyári oldal
- 174 x 69 x 42 mm
- DisplayPort x 1 (v1.4a), HDMI™ x 2 (Supports 4K@120Hz as specified in HDMI™ 2.1)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1833) thomasa


thomasa
senior tag

Tervezi valaki esetleg lecserélni az RX 6400 Low kártyáját? Egy szintén Low 1050-et szeretnék leváltani, de régóta nem látok az aprón használt Radeon példányt. Köszönöm. :R

(#1834) thomasa válasza thomasa (#1833) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszönöm a kollégák felajánlását, meg is lett. :R

(#1835) HookR


HookR
addikt

Galax RTX 4060 (GK-RTX4060-E8GB/WHITE/LP) hivatalos oldal - [link] / Google Translate / PHír
- 69 x 40 x 182 mm
- Félpasszív

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.