Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) AxBattler válasza mepet (#1049) üzenetére


AxBattler
félisten

Az LP-s Giga 750ti ventilátora mennyire hangos?
Alapjáraton lehet hallani, vagy a HDD-k elnyomják?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1052) AxBattler válasza AxBattler (#1051) üzenetére


AxBattler
félisten

Hopp, azóta már megtaláltam, olvastam. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1053) bexy válasza AxBattler (#1052) üzenetére


bexy
csendes tag

Szerintem egy lp zotac jobban megérné.

☎ +36-20-285-1765 Üdv.: Bexy

(#1054) AxBattler válasza bexy (#1053) üzenetére


AxBattler
félisten

Az van nekem, csak nem Titanium.
A Giga Titanium meg most jóval olcsóbb a Zotac-nál... 40k vs. 47k...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1055) bexy válasza AxBattler (#1054) üzenetére


bexy
csendes tag

Ez a zotac szerintem jobb hűtésileg, meg a memória kockák is le vannak hűtve.
Nem mintha annyira kellene hűteni a 75w tdp-t, de szerintem akkor is minőségibb.

Annó miért nem a ti-t vetted egyből, mert akkor olcsóbb volt.
Én is még nemrég 43k-ért vettem.

☎ +36-20-285-1765 Üdv.: Bexy

(#1056) AxBattler válasza bexy (#1055) üzenetére


AxBattler
félisten

55W... ;)
Használtan vettem, jóval olcsóbban.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1057) bexy válasza AxBattler (#1056) üzenetére


bexy
csendes tag

Akkor annyi. :D 75w-tól többet meg úgysem kaphat. :)

Értelek, hát úgy biztos nem volt kérdéses.

Én erről a zotacról semmi pénzért nem váltanék, annyira meg vagyok vele elégedve.
Én levettem róla a fekete fém lemezt a hűtőről, még így sem megy soha 65c° fölé és hangja sincs, pedig nekem csak a vga-n van ventilátor, a többi passzív. :R

☎ +36-20-285-1765 Üdv.: Bexy

(#1058) AxBattler


AxBattler
félisten

Kíváncsi lennék, hogy szerintetek melyik a legerősebb low profile, single slot kártya, ami ma hozzáférhető?
Tudom, használt HD 7750, de az ritka, mint a fehér elefánt... :P

(#1057) bexy
Jó kis kártya, annyi szent! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1059) sagvary


sagvary
aktív tag

Az ASUS GT640-1GD5-L Low Profile és megy rajta a The Vanising Ethan Carter is közepes beállításokkal.

Csak 20-27 e Ft.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#1060) AxBattler válasza sagvary (#1059) üzenetére


AxBattler
félisten

A GT740 találtam még a Gainward-tól: igaz, hogy DDR3, de 128bit-es a memória sávszélessége, 24k HUF-ért. Illetve itt van még persze a 7750-utód Sapphire R7 250 DDR5 is, 4-5k-val többért.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1061) sagvary válasza AxBattler (#1060) üzenetére


sagvary
aktív tag

Ez itt a kérdés: DDR3 128 bittel, vagy GDDR5 64 bittel! Melyik a gyorsabb?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#1062) AxBattler válasza sagvary (#1061) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez az, amit én sem tudok, de inkább a 128bit-et szokták ajánlani.
HD 7750, vagy R7 250 esetében megvan mind a kettő, de ez az árcédulán is látszik.

Néztem a DDR3-as GT640 teljesítményét, a HD6670 DDR5-tel van pariban, szóval akkor inkább egy AMD APU...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1063) sagvary válasza AxBattler (#1062) üzenetére


sagvary
aktív tag

2GB DDR3 128bit vs 1GB DDR5 64bit A http://www.geforce.com szerint.

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#1064) sagvary válasza sagvary (#1063) üzenetére


sagvary
aktív tag

Fele memóriával 40 %-kal nagyobb teljesítmény GDDR5 esetén annak ellenére, hogy csak 64 bites.

Memory Specs:
Memory Clock 1.8 Gbps 5.0 Gbps
Standard Memory Config 2048 MB 1024 MB
Memory Interface DDR3 GDDR5
Memory Interface Width 128-bit 64-bit
Memory Bandwidth (GB/sec) 28.5 40.0

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#1065) sagvary


sagvary
aktív tag

Úgy tűnik, hogy a GPU lehet egy kicsit butább is, a mem. lehet 64 bites is, de a DDR5 meghatározó, hogy jó legyen a Memory Bandwidth.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#1066) HookR


HookR
addikt

Testvér topik techreport.com-on: Best low profile video cards available

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1067) Tonyo válasza bexy (#1057) üzenetére


Tonyo
őstag

A tiéd mennyire hangos?

(#1068) HookR


HookR
addikt

3db GTX750Ti LP tesztje (hőkamerás felvétellel, ágankénti fogyasztási adattal) - itocp.com / Google translate
Kínai anyanyelvűek előnyben, de a lényeg látszik a képeken is.
- Gigabyte GTX750 Ti 2GB LP (GV-N75TOC-2GL)
- Galaxy GTX750 Ti OC Slim 2GB
- Colorful iGame750Ti LP-2GD5

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1069) bexy válasza Tonyo (#1067) üzenetére


bexy
csendes tag

Ha közel ülsz a géphez azért terhelés alatt előjön egy dinamikus hang, de engem nem zavar.
Mindenkinek hallani kell, mert minden egyes eset különböző, hová kerül egy adott kártya, nem értettem soha, hogy miért jó tesztekben megmérni a kártya hangját.

☎ +36-20-285-1765 Üdv.: Bexy

(#1070) HookR válasza bexy (#1069) üzenetére


HookR
addikt

"...nem értettem soha, hogy miért jó tesztekben megmérni a kártya hangját."
Hogy meg tudd ítélni azonos körülmények között egymáshoz hasonlítva őket melyikkel jársz a legjobban.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1071) bexy válasza HookR (#1070) üzenetére


bexy
csendes tag

Ez világos, de csak azonos tesztben lévőkét lehet megítélni szerintem már két teszt más eredményt mutat.

☎ +36-20-285-1765 Üdv.: Bexy

(#1072) RAZERXX válasza bexy (#1071) üzenetére


RAZERXX
tag

Szép estét !
Low profilos karit keresnék munkára de két monitort egyszerre szeretném működtetni és mind két monitoron csak analóg csati van !? :F

[ Szerkesztve ]

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#1073) HookR válasza RAZERXX (#1072) üzenetére


HookR
addikt

Ez esetben olyan LP kártya kell neked, amin egyszerre van VGA és DVI-I csati. Utóbbira átalakítóval dughatsz VGA kábelt.

Nem írtad, hogy milyen munkára. Csak a 2db analóg kimenet a lényeg és jó valami alap kártya, vagy azért kellene a teljesítmény is?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1074) RAZERXX válasza HookR (#1073) üzenetére


RAZERXX
tag

pl egyik monitorn egy webes felületen dolgoznék a másik pedig távoli win serveren

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#1075) RAZERXX


RAZERXX
tag

Srácok ez jó lenne nekem ? Tehát kétfelé tudnám osztani a munkát két monitoron ?

http://hardverapro.hu/apro/elado_2_db_radeon_hd_2400_pro_low_profile_kabelekkel_sff_v

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#1076) HookR válasza RAZERXX (#1075) üzenetére


HookR
addikt

Tehát, ha jól értem, a VGA-val szemben nem támasztasz teljesítménnyel kapcsolatos elvárásokat.
Igen, az általad linkelt kártyával meg tudsz hajtani két analóg kimenetes monitort.

Esetleg még ezt érdemes fontolóra venni: [link]
Egyrészt passzív hűtésű, tehát teljesen csendben van, másrészt mégiscsak újabb, erősebb és így egy fokkal időtállóbb. Cserébe meg kell nézni, hogy elfér-e a házban, ahova szánod, mert a borda a kártya mindkét oldalára rányúlik. Illetve kérdés, hogy valóban tud-e egyszerre 2db analóg kimenetet meghajtani, mert a csatlakozók elvileg lehetővé teszik (DVI-I átalakítóval + D-SUB). Na meg ez esetben a D-SUB csati külön hátlapi kivezetésen kap helyet, azaz ismét felmerül a kérdés, hogy elfér-e a házban.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1077) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv. Kinéztem egy Gigabyte 750Ti LP-t
Mennyivel hangosabb a hűtése, mint pl. egy normál méretű kártyának? Belefér a gépbe a nagyobb változat is, csak valamiért szimpatikusabb volt nekem ez az LP. Ne foglalkozzak vele és vegyem a nagyobb ventivel felszereltet?

(#1078) RAZERXX


RAZERXX
tag

durva kártya ! :)

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#1079) HookR válasza #31600896 (#1077) üzenetére


HookR
addikt

Amazon-on és Newegg-en többen is a kártya erényei közt tartják számon, hogy csendes. Illetve nem látom, hogy bárki panaszkodott volna a hangerejére, ami biztató. Persze ebből nem feltétlenül következik, hogy az általad használt környezetben te is annak fogod találni.
Egyfelől amondó vagyok, ha nem szorulsz rá az LP kivitelre, inkább vegyél egy a tesztek alapján csendesnek ítélt, teljes magas változatot, mert nagyobb ventivel könnyebb csendesebb, míg nagyobb hűtőbordával hűvösebb működést elérni.
Másfelől pedig vedd az alacsony változatot, hogy majd később könnyebb legyen Hardveraprón ilyet találni! ;]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1080) dodzylla


dodzylla
csendes tag

Sziasztok, Fifa 15 höz szeretnék egy low profile VGA t, mert fekvőgépházba kellene, tudtok ajánlani valamit ?

Ezt a kártyákt néztem ( GT 730) Ez jó lehet?

(#1081) AxBattler válasza dodzylla (#1080) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz ne. Ennél már az AMD integrált megoldásai is jobbak, A8-7600 25k újonnan. Persze ha már egy meglévő gépet szeretnél bővíteni, akkor ez nem megoldás.

Ha mindenképpen külön VGA-t szeretnél, akkor inkább Giga GTX 750 +10k-ért.
Az általad linkelt kártya egyébként most fenn van aprón, 1GB-os változatban, 13k-ért. Úgy már talán megéri.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1082) dodzylla válasza AxBattler (#1081) üzenetére


dodzylla
csendes tag

Igazából az a lényeg ,hogy low profile legyen, és nem nagyon találok low profileból jó megoldást.

(#1083) AxBattler válasza dodzylla (#1082) üzenetére


AxBattler
félisten

Miért, mi a gond?
Az általam írtak (aprós GT730, vagy 32k-s GTX750) nem jók?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1084) dodzylla válasza AxBattler (#1083) üzenetére


dodzylla
csendes tag

Hülye kérdés következik. A low profile ba beletartozik az is ,hogy kicsi a fém "illesztő" része a végén ? mert nekem az a baj, hogy ami a fekvőgépházba kell, az nagyon alacsony. Ami most van benne az ilyen 8 cm magas fém résszel rendelkezik, ennél magasabb lehet ez vajon ?

(#1085) AxBattler válasza dodzylla (#1084) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, a low profile ettől is low profile. :)
Általában kétféle magasságú hátlapot mellékelnek az LP-s VGA-khoz, amiket aztán kedvedre cserélgethetsz, pl.:

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1086) dodzylla válasza AxBattler (#1085) üzenetére


dodzylla
csendes tag

Köszönöm, akkor ezt a gtx 750 et megnézem, lehet meg is veszem, csak nem láttam a leírásban az iponban ,hogy LP:)

Köszi a segítséget mégegyszer.

(#1087) AxBattler válasza dodzylla (#1086) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez az, de most nézem, hogy a Ti változat most csak 2k-val kerül többe. Ha hosszabb távon akarod használni, és jövőbeni játékokat is akarsz majd futtatni, akkor simán megéri.

Egyébként ha csak és kizárólag a FIFA-t akarod tolni, és alacsonyabb felbontással is megelégedsz, akkor a korábban említett aprós GT730 is elég lehet, fölösleges annál több pénzt elverned a projektre.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1088) kohai válasza AxBattler (#1087) üzenetére


kohai
tag

én is azt a gtx 750Ti-t nézegetem, de az a kis venti rajta nem túl hangos?

(#1089) AxBattler válasza kohai (#1088) üzenetére


AxBattler
félisten

Akinek volt a fórumon, az nem panaszkodott.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1090) mepet válasza kohai (#1088) üzenetére


mepet
addikt

Fentebb linkeltem már a tesztemet, ajánlom figyelmedbe neked is!

(#1091) #31600896 válasza kohai (#1088) üzenetére


#31600896
törölt tag

Nem hangos, de játékok alatt kicsit megjön a hangja, ami még nem zavaró.

(#1092) espeke


espeke
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy ehhez a géphez milyen vga-t ajánlatok, ami low profileos?

Fujitsu Siemens Esprimo 5720

Core2duo E8500 (e2160-rol lett fejlesztve), lapot nem tudom fejből D..valami fujitsu (pci-e van rajta), 2gb ddr2-800. Nem nagyon fejleszthető a gép, meg gondolom késöbb a 2 mag kevés lehet a mhz ellenére, ha pár újabb játék elmenne rajta valahogy az jó lenne. Egyaltalan mennyire érdemes fejleszteni? Meg mennyi pénzig?:))

Azert leírok egy-két tapasztalatot lehetséges jó low profos kártyákról, hátha vkinek segít:

Sapphire HD5670 1gb ddr5 - sapphireosbol van low profileos, jó karinak tűnik jó áron.

HIS Radeon HD 5570 1GB Silent 128 bit - low prof és jó kis karinak tűnik 10e-ért, ma volt a hardveraprón, de newegg szerint és az eladó szerint is érdemes kimérni (akkor is ha egy slotot írnak), mert nalam pl szo-szo ránézésre.

AMD HD 6450 - ár/érték áranyban nem rossz, és érdemes nézni AMD-seket mert több ott a low prof.

szerintetek 720 geforce még jó kártya? v. érdemes ehhez a géphez ddr5-öset keresni még? Sajna Nvidia az alacsonyakba nem igen ad 128-asat, nem értem miért.

Üdv,

ui: annyiban off-topic, hogy nem a legerősebb kártyák, de alap gépekbe jók lehetnek.

[ Szerkesztve ]

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#1093) espeke


espeke
tag

Köszi mindenkinek a válaszokat, meg aki hozzájárult ehhez a fórumhoz valamiben. Igazi fellélegzés ez a topic :) Igazi vadászat low profileos jó kártyát találni.

A fentebb említett konfigba egyébként milyen karit ajánlatok ehhez a procihoz, amit még kihajtana? R7 240-esek boltban 21 körül vannak, 10 ezer ft körüli használtat keresek. A táp csak 250 wattos, de a 12v-s szála 15A.

Sikereket amúgy mkinek, aki keres lp kártyákat:)

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#1094) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hali, nem tudja valaki melyik lehet a leghűvösebb Geforce GT 720 vagy GT 730? Kizárólag olyan érdekelne, aminek nincs ventije.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1095) HookR válasza Scholes9 (#1094) üzenetére


HookR
addikt

Meglepne, ha erre bárki rávágná a választ. Jobb híján abból indulnék ki a helyedben, hogy ránézésre melyiket szerelik nagyobb passzív bordával. Ahogy látom, az Asus, MSI, EVGA és Gainward megoldásai közt találni bizalomgerjesztőeket: [link]
Próbálj meg rákeresni arra, amelyik megtetszett, hátha van róla teszt!

(#1093) espeke: Arra a kérdésre, hogy adott konfigurációhoz milyen dVGA-t érdemes választani a kínálatból, leginkább valamelyik gépösszerakós, vagy a Milyen videokártyát? topicban fogsz választ kapni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1096) Scholes9 válasza HookR (#1095) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Köszi. Asusból volt 730-as az hűvösebb volt, mint az MSI 720. Valószínűleg az Asus lesz, de a 720-as :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1097) AxBattler válasza HookR (#1095) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem az EVGA megoldásán tűnik legkomolyabbnak a borda:

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1098) Scholes9 válasza AxBattler (#1097) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen, vagy ez lesz vagy az Asus. Mondjuk nem tudom, h ezek gyorsabbak lehetnek, mint mondjuk egy HD 4600-as vga ami mondjuk egy i5-ben van :F

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1099) AxBattler válasza Scholes9 (#1098) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha Dual-ban mennek a RAM-ok, akkor nem lehet túl sok különbség a kettő között, viszont a GeForce-hoz biztosan tovább jön a driver támogatás.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1100) Scholes9 válasza AxBattler (#1099) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igazából csak netezni youtube zene meg ilyenekre lenne használva. Játékra nem. 1440p-ben használnám.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.