Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Badman 4ever válasza superskan (#250) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A PCI-E 1X-es foglalatba ilyen kártyát tudsz például rakni: HD 4350

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#252) superskan válasza Badman 4ever (#251) üzenetére


superskan
csendes tag

Köszi a segítséget tudod én nem nagyon értek hozzá.
Tehát akkor ezek közül ez a legjobb amit rakhatok bele?
És tudnál írni valamit a risrer kártyáról is?
Hogy van e PCI-E 16X low profilt átalakító fajta,hogy rá tudjam csatlakoztatni a PCI-E 16X 2.0-ás foglalatos kártyámat???

06706115050

(#253) MMIX


MMIX
addikt

Low Profile PowerColor HD 5770 [link]

(#254) Badman 4ever válasza superskan (#252) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A riser kártyáról nem sokat tudok, olyat láttam, hogy simán lefűrészeltek egy 16X-os VGA kártya csatlakozójának hátsó részét, a hátsó 15 sávot, hogy beférjen és működött is, de nehogy megcsináld, hacsak valaki nem tud eligazítani a témában, illetve házilag is lehet összeeszkábálni 1x-16x kábelt, de abban meg a Gugli tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#255) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#254) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Másik dolog, hogy le kell törni a PCI-E 1x-es sín hátulját és befér a 16X-os kártya is.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#256) superskan


superskan
csendes tag

Köszi a segítséget :R

06706115050

(#257) AndrisBoy válasza ATI (#248) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Igen AGP-s (: viszont low profile =(

•°o.OO.o°•

(#258) AndrisBoy válasza Badman 4ever (#249) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Végülis egy Dell Optiplex GX260-ról lenne szó, szóval sztem a tápja nem egy "hkc" (:

Picit fel akartam túrni a gépet, hogy szeresse a HD filmeket.

Nem ragaszkodom teljes mértékben a low profile hoz, csak férjen bele a maga kis fekvő házába, nem baj ha csak hátlap nélkül, csak birja el a táp,és lebirjam csukni a tetejét (:

•°o.OO.o°•

(#259) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

valamint az mennyire gebasz, ha nekem 4x AGP-m van ? :O

nem igaz hogy ebbe a ....... semmi sem passzol :(

•°o.OO.o°•

(#260) Badman 4ever válasza AndrisBoy (#259) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nekem is 4x-es AGP-m van és HD 3650-et hajtok benne. 4x-es AGP-ben láttam már menni: HD 2400 Pro AGP-t, HD 2600 XT AGP-t, a saját HD 3650 GDDR3 AGP-met, bacsis HD 3850 AGP-jét. Szóval nem akadály, hogy 4x-es a slot.
Az van, hogy néha összeveszik némelyik lapkakészlet pár HD szériás AGP-s VGA-val.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#261) AndrisBoy válasza Badman 4ever (#260) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

nekemis szemet szurt a 3650 (:

Igy a HD-t viszi akadásmentesen a géped?

•°o.OO.o°•

(#262) Badman 4ever válasza AndrisBoy (#261) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nem igazán foglalkoztam a HD-s témával, inkább a játékokhoz kellett. De majd kipróbálom, ha rá tudom venni a Media Player Classicot, hogy működjön rajta a hardveres gyorsítás, mert a szinte 0%-os GPU használat nem azt jelzi, hogy a VGA dolgozna videó dekódolás alatt.
Játékok alatt viszont nagyon szuper. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#263) AndrisBoy válasza Badman 4ever (#262) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

KM player-ben tesztelhetnéd :B Az szereti hardveres gyorsítást+kép feldolgozást

Mien játékokat próbáltál alatta?

•°o.OO.o°•

(#264) Badman 4ever válasza AndrisBoy (#263) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Többek között Crysis, HAWX, ARMA II, Alien Arena 2010, TrackMania Nations Forever, FEAR 2. Mindegyik sokkal jobban dübörög, jobb beállításokkal, mint a 9600 XT-vel. :K

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#265) picur220


picur220
veterán

Van low profile 4850 (a referenciahűtős), sztem az a legerősebb, 4870 már úgy tudom nincs. De ha csak HD filmre kell, akkor én 3650-3850 vonalra térnék, ha meg kicsi játék is kell, akkor 4670.

[ Szerkesztve ]

(#266) Badman 4ever válasza AndrisBoy (#263) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Megberheltem a Media Player Classic-omat eszerint a leírás szerint és gyönyörűen viszi még az 1080p-s videókat is a HD 3650 és a Pentium III-S együtt, a GPU használat 10-15%, a CPU használat 20-30% körül alakul. :))

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#267) AndrisBoy válasza picur220 (#265) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Játszani nem nagyon szoktam, max nagyon néha egy kis Quake 3 , avagy mohaa (:
HD-ket néznék inkább.

•°o.OO.o°•

(#268) AndrisBoy válasza Badman 4ever (#266) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Nah akkor ennek örülök!! Majdcsak nem jelent gondot a 3,06ghz-es HT Northwood nak sem.

Köszönöm a tesztet :R

•°o.OO.o°•

(#269) picur220 válasza AndrisBoy (#267) üzenetére


picur220
veterán

Akkor sztem 3850 vagy 4670 is megteszi. Én a helyedben 3850 alá már nem mennék.

(#270) AndrisBoy válasza picur220 (#269) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

énsem mennék (: bár szemezgettem egy 2600XT vel, viszont azért az újabb szériások jobban bejönnek.

5xxx szériában 5450-et találtam ,de sztem elég gyér lehet....

•°o.OO.o°•

(#271) Gercsa


Gercsa
senior tag

Nem reklámozni akarok, de létezik ilyen, vagy csak elírás ???
(azért az a borda túl kicsinek tünik)

link

Sapphire oldalán nem találok ilyesmit.
Gondolom pár embert érdekelhet ez még rajtam kivül

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#272) P.Dude


P.Dude
őstag

Csősztök

Az XFX geforce gt220-ról mi a véleményetek?

Ez nem ide tartozik, de szerintetek lehet javítani a sebességén?(tuningra gondolok)

Zoll

(#273) d@minator válasza Gercsa (#271) üzenetére


d@minator
addikt

Rossz a kép. Az egy 5450-es. Valójában ez lehet[link]

(#274) picur220 válasza AndrisBoy (#270) üzenetére


picur220
veterán

Azt sztem hagyd, úgyse DX11-ezel azzal:D
26000-ért max 5670 érné meg szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#275) AndrisBoy válasza picur220 (#274) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

muahhaha ^^ azért nem akarok milliós beruházásokat a kis dell-be (:

marad a 3xxx -4xxx :B

•°o.OO.o°•

(#276) picur220 válasza AndrisBoy (#275) üzenetére


picur220
veterán

Nem is mondtam, csak hogy annyit nem ér meg az a kari.
Szerintem 3850-4670 közül válassz. Én tuti 4670-et vennék.

(#277) AndrisBoy válasza picur220 (#276) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Szerintem 4670lesz, remélem találok olyan oldalt, ahol nem 2000FT a posta (erre utálok a legjobban kiadni feleslegesen)

•°o.OO.o°•

(#278) picur220 válasza AndrisBoy (#277) üzenetére


picur220
veterán

Aki keres, az talál. Egyébként meg utalj.:D

(#279) AndrisBoy válasza picur220 (#278) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Azt szoktam általában, és remélem elküldik szép kis bubis borítékban 500 pézé :DDD

•°o.OO.o°•

(#280) nehezgep


nehezgep
csendes tag

Sziasztok! Egy Emachines EL1600 "büszke" tulajdonosa vagyok. Ezt a masinát vagy el szeretném adni, vagy szeretném bővíteni egy videókártyával. Találtam egy képet, hogy milyen foglalat jöhet számításba: [link]

Ha valaki fel tudna világosítani, hogy milyen videókártyák jöhetnének szóba (természetesen olyan érdekel csak, amit be is lehet szerezni), azt nagyon megköszönném.

(#281) shteer válasza nehezgep (#280) üzenetére


shteer
titán

sajna ez csak PCI :F

..szerintem jónak tűnik

(#282) shteer


shteer
titán

az egyik legerősebb PCI-e LP vga :)

..szerintem jónak tűnik

(#283) nehezgep válasza shteer (#281) üzenetére


nehezgep
csendes tag

Nem tudom, de hivatalosan nem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#284) zodo


zodo
nagyúr

superskan és AndrisBoy

Ti ragaszkodtok a pc házatokhoz csak már kissé elavult vagy ritka és drága ill. gyenge kártyákat tudnátok beépíteni.
Tipp:
Alaplap csere. pl. m-atx akár a mostani int.vga-k és azok fejletségi szintje már lehetővé teszi a HD-s anyagok lejátszását.
Ha még játszani is akartok akkor ott a Pci-e 16x-os csati az alaplapon és nem kell több ezerét riser card-ot vennetek.
Indoklás: Anno én is így tettem egy Hp D530 SFF házába egy Gigabyte GA-MA78GM-S2H rev1.1 -es alaplapot amin csak egy HD3200 int.vga található. Ma már jóval jobbakat is kapni. Ház gyári 185W-os tápjával tökéletesen kielégítette az irodai, filmnézős ill. kevés játék igényemet.

Azt a Pci-e csati fűrészelést vagy csatlakozó hátának kitörését, pedig nehogy má :Y
Olyan riser card, pedig nincs amelyik 1x =>16x-ossá alakít.

(#265) picur220

Képen lévő kártya egyáltalán nem Low profile!
Ez most a "Milyen vga-t ?" topik? :U
,pláne Agp port-hoz és kizárólag Low profile kártyákat fogadó házba.

(#271) Gercsa

Létezni, létezik, de szerintem az egy 5450 és nem 5550-es kártya, ahogy d@minator is írta.
Webshop-ok képei nem minden esetben azonosak a tényleges kinézettel, ezért is szokták oda írni (már aki) , hogy "megjelenés hasonló" , stb.
Amúgy 2010 második negyed évétől lehet hozzájutni a gyártó híreiből kibogarászva.
Nem csak ehhez amit linkeltél 5450 ill írtál 5550-hez, hanem a 5570-hez is, persze még mindig low profile-ról beszélünk..

(#277) AndrisBoy

4670-ből nem nagyon találsz low profile kártyát, de 4650-ből már igen.
, de ez még mindig nem Agp portba való, mint ami neked van az alaplapodon!!!!

(#280) nehezgep

Szerintem add el így vga nélkül. Amit be tudsz tenni az drága is és nincs sok értelme ezzel bajlódni.

(#282) shteer

Szép kártya :C , de még mindig, nem kellett senkinek?

(#285) zodo


zodo
nagyúr

Mini-itx topikból toldy tagtárs hívta fel a figyelmet a Ph-s cikk kapcsán az újabb remek kártyára. :C

Msi R5670-PD512

[ Szerkesztve ]

(#286) ch003067 válasza zodo (#285) üzenetére


ch003067
addikt

Ismerem ezt a kártyát, egyik számítógépes csákónak is ilyene van, de azt mondta hogy játékra nem nagyon ajánlja.

(#287) zodo válasza ch003067 (#286) üzenetére


zodo
nagyúr

Biztos, hogy ilyen van neki és nem a nagy testvére ?

(#288) x6radio válasza zodo (#285) üzenetére


x6radio
tag

Szerintem jó kis kártya, szemezgettem is vele a neten forumokon, teszteket nézegetve legalább 15percig :D

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#289) zodo válasza x6radio (#288) üzenetére


zodo
nagyúr

Hihetetlen. :W Van már teszt is a kis Msi-ről!? :U

(#290) x6radio válasza zodo (#289) üzenetére


x6radio
tag

nem tudom, még nem néztem. De ha van akkor linkeld be ide.

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#291) Baland07


Baland07
csendes tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne, már elég elavult a gépem egy MSi KT6 Delta lapon volt egy ddr1-es Nvidia Geforce Fx 5700,ami tönkrement. Agp8x-es a foglalatom, milyen kártyát tehetnék a helyére ami a legjobb teljesítményt hozná??Válaszokat előre is köszi!

(#292) zodo válasza x6radio (#290) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem igazán, értelek.
Te írtad a két napos hír kapcsán (kártya bejelentése, ezért még forgalomba sincs), hogy nézegetted a teszteket róla. :F
Szerintem benézted, mint ch003067 tagtárs.

Szerk: , mert ez nem a Hawk.

(#291) Baland07

Szia!

Nem elkeserítés képen, de manapság Agp portba igen drága egy új vga-t venni és talán nem is kifizetődő. Hirtelen amit találtam neked ez a MSI NX7600GT-TD512 512MB kártya amit talán még árusítanak vagy az apróhirdetésekbe keresgélj.
Amit biztosan kapsz az kisebb teljesítményű, de legalább kapható.
MSI NX6200AX-TD512H 512MB Csodát, ne várj tőle.

Nálad is az a helyzet, hogy ha teheted (még ,ha nem is játékra kell a vga) akkor is javasolt egy alaplap csere, mert a mai integrált videó chipsettek is többet nyújtanak, mint ezek a régi foglalatú videokártyák. Ezért akár az alaplap árából lehet egy jobb alaplapod és nagyobb vga teljesítményed annyiból, mint amit most el kívánsz költeni az új Agp-s videokaridra.

, de ez csak az én véleményem!

Amúgy légyszi fáradj át a megfelelő topikokban pl. Milyen videókártyát? vagy Milyen alaplapot?

[ Szerkesztve ]

(#293) dízelracer


dízelracer
senior tag

Kis segítség kéne. Szükségem lenne egy olcsó és lehetőleg minél halkabb low profile videokártyára (igazából passzív lenne az igazi) amin röccenés mentesen mennek az 1080p filmek. Javaslatok?

(#294) scansat


scansat
tag

Sziasztok
Az előttem szólónak tudom ajánlani a Sapphire ATI Radeon HD 5450 DDR3 1Gb videokarit....nemrég vettem ugyanezen célból és szuperul viszi a full hd filmeket 24colos monitoron HDMI kábelen. 14 ezer forint.....és nincs rajt venti, tehát htpc-ben hangtalan a filmnézés. Alacsony fogyasztású....

Az én kérdésem is ilyen lenne, hogy most szeretnék egy ennél olcsóbb de Full HD-t még bíró low profil low power videokarit.
A gép egy IBM htpc típusa Lenovo ThinkCentre M52 8215 29U. (1mag,3Ghz,HT)
Az lenne a kérdésem, hogy mivel csak HDMI kábellel tudom az lcd tv-re dugni, olyan kártya kell amin van, aztán alacsony fogyasztású kellene, hogy ne kelljen tápot cserélni. Én a HD 5450 egy olcsóbb változatát néztem ki, ebben csak 512Mb memória van és DDR2-es. Mivel nem nagyon értek hozzá, azt szeretném kérdezni, hogy ez is vinni fogja a Full HD filmeket? És jó lesz a DDR2 vagy inkább a DDR3 kell? Ez ugyanis majd 4ezerrel olcsóbb (apámnak lesz)
Előre is köszi a választ..... az előző videokarit is ti ajánlottátok és nem csalódtam!

(#295) HookR válasza scansat (#294) üzenetére


HookR
addikt

A HD lejátszási képességet érdemben nem befolyásolja, hogy DDR2, DDR3, vagy GDDR3 memória csücsül-e a nyákon. HD5450-et már 11e-ért kapni újonnan. Ha ennél is olcsóbb kell, akkor HD4350 8e-ért, szintén újonnan. Vagy ugyanezek használtan a hardverapró-ból. Fogyasztás szempontjából kb. ugyanaz a két kártya, csak minimális eltérés van a HD4350 javára (A HD5450 hiába készül 40nm-en a HD4350 55nm-ével szemben, ha a DX11 miatt több tranzisztort tartalmaz).

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#296) scansat válasza HookR (#295) üzenetére


scansat
tag

Köszi!

(#297) x6radio válasza zodo (#292) üzenetére


x6radio
tag

Ne haragudj hogy csak most írok, egyébként valóban benéztem, mert most visszanéztem 2 külön kártyáról beszélünk :B

mert én nem pontosan erre gondoltam Msi R5670-PD512 hanem MSI Ati Radeon R5670-PMD1G

utólag is bocs :) és igen BENÉZTEM :D és akkor MIVAAN? :))

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#299) zodo válasza MMIX (#298) üzenetére


zodo
nagyúr

Jónak tűnik ez a kártya. :)
Hűtési rendszerére kíváncsi lennék mit tud ill. hogy néz ki a burkolat alatt.

Amúgy pont tegnap kerestem a gyártó honlapján, de valahogy átsiklottam felette.

(#300) T_boy


T_boy
tag

Sziasztok!

Egy DELL GX280-as gépbe mit ajánlotok? A tápján 210W MAX szerepel, ez mire elég?
3Ghz-es Intel (530J) van benne és 2X1 giga memória.

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.