Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) AxBattler válasza elfelejtette (#1500) üzenetére


AxBattler
félisten

Az is egy szempont, SFX táp mellé én sem vennék kazánokat.

De akkor miért nem inkább GTX 1050?
Talán gyári passzívat szeretnél?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1502) HookR válasza AxBattler (#1499) üzenetére


HookR
addikt

Ráadásul a hűtőborda alatt még hőcsövek is vannak. :) - itocp.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1503) elfelejtette válasza AxBattler (#1501) üzenetére


elfelejtette
veterán

Mostanában úgyis a rezsicsökkentés a hobbim, szóval elég a 30W-os GT1030. A procit is alulfeszelném egy normálisabb lapban, meg a ramokat is majd 1.35V-osra cserélem. És akkor már csak egy Gold táp kell, bár elvileg a mostani is 86% hatásfokú 50%-os terhelésnél.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1504) AxBattler válasza HookR (#1502) üzenetére


AxBattler
félisten

Nagyon komoly. :C

(#1503) elfelejtette
Nem x@rozol, ez elég átfogó terv... én max. valami 35W-os i5-ben, meg LP 1050-ben gondolkodtam, pico-/paneltáppal. A háztartás egészéhez képest szvsz a PC túl sokat nem nyom a latba, legalábbis ezen a szinetn már.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1505) elfelejtette válasza AxBattler (#1504) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hát igen, egy bizonyos szinten minden wattért meg kell keményen küzdeni. A cél most terhelve monitorral eggyütt 100W alá vinni.
A következő lépés a napelem és/vagy szélerőmű, lassan olyan minimális a háztartásunk fogyasztása, hogy simán megtermelem.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1506) AxBattler


AxBattler
félisten

Esport/casual gémereknek: MSI RX 550 2GT LP OC ~ 31k HUF [RBX, iPon]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1507) AxBattler


AxBattler
félisten

MSI GTX 1050 (Ti) LP sorozata új tagokkal bővül! A legfontosabb különbség, hogy a legújabb modelleken már 4 digitális kimenet található: 2 HDMI, 1 DP, 1 DVI. Mindez ígéretes egy low profil kártyától, viszont ahogy nézem, ez azt is jelenti, hogy a csatlakozók szorosabban követik egymást, és egy bumszli dugasz lehet, hogy ütközik valamelyik másikkal. Továbbá LP hátlappal a legfelső HDMI bemenetnél a csatlakozó nem biztos, hogy elfér a hátlapi lemez 90 fokban elhajlított részétől, ill. az azt rögzítő csavartól.

Régi és új verziók:
GTX 1050 2GT LP
GTX 1050 2GT LPV1
GTX 1050 2GT LPV3
GTX 1050 Ti 4GT LP
GTX 1050 Ti 4GT LPV1
GTX 1050 Ti 4GT LPV2

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1508) HookR válasza AxBattler (#1507) üzenetére


HookR
addikt

Érdekes ez a sok verzió. V2-nél lerövidült a kártya 182-ről 170mm-re és vastagodott 35-ről 38mm-re. V3-nál meg kaptak +1 csatlakozót.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1509) AxBattler válasza HookR (#1508) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz. A méretváltozást nem is figyeltem...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1510) elfelejtette válasza AxBattler (#1509) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ez a dupla méretű hátlapi takarólemez is egyeseknek problémát okoz. Nem baj, ha 2 slotos a hűtés, de csak szimpla szélességű legyen a hátlapi lemez...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1511) AxBattler válasza elfelejtette (#1510) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát ja, úgy lenne az ideális, még ha le is kellene mondani a DVI portról...
... elég 1 HDMI + 1 DP.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1512) elfelejtette válasza AxBattler (#1511) üzenetére


elfelejtette
veterán

Igen, HDMI+DP manapság szerintem elég mindenre, tehát ha már ennyi változat van, akkor ugye lehetne egy ilyen, is, meg egy olyan, amire legalább 3 megjelenítő köthető.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1513) Oliverda válasza HookR (#1508) üzenetére


Oliverda
félisten

Megesküdni nem mernék rá, de talán a ventilátort is cserélték, a kék vezeték a fordulatszám monitorozós megoldásra utal.

Amúgy a DVI-t elfelejthetnék már lassan, inkább adjanak egy HDMI->DVI adaptert a kártya mellé.

A Zotax 1050 Ti kártyájáról látott már valaki tesztet?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1514) HookR válasza Oliverda (#1513) üzenetére


HookR
addikt

Csak ilyeneket találtam. Hátha találsz bennük valami hasznosat.
- Amazon Customer reviews
- Zotac GTX 1050 LP review

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1515) Headoff


Headoff
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy Dell Optiplex 3040-em, és gondoltam, hogy teszek bele egy jó kis vga kártyát, mondjuk egy gtx 1050 ti lp-t, de a pci-e x16 slotból egyetlen van, az is a táp mellett.

Összesen 3 lehetséges megoldást találtam, és ezzel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket:

1, Kicserélem a tápot (240watt) egy 300Watt-os pico psu-ra, és simán elfér minden

2, A vga-n lévő 2 slot magas hűtőt lecserélem egy 1slot-os heatpipe-os megoldásra, ahol a fő borda a kártya hátuljára kerül. (Ez necces, mert 1 slot-osítani kellene az amúgy két slot-os kártyát, gari bukó)

3, Fogom a vga kártyát, lecserélem rajta a bracket-et, és 1-el arréb teszem be fejjel lefelé egy pci-e riser segítségével

Az olyan hozzászólásokat, hogy nem lehet és vegyek 1030-at ami egy slot-os meg ilyeneket, kérlek ne írjatok, abban nincs semmi kihívás :)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok! - A hangok is megmondták!

(#1516) Oliverda válasza AxBattler (#1491) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennyi volt:

KFA2: "Stock is very limited and yes the plan is to eventually go EOL on that limited supply model."

HookR: Köszi, de ebből pár fontos részlet nem derül ki sajnos.:(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1517) HookR


HookR
addikt

EVGA GT1030 SC 2GB GDDR5 LP (02G-P4-6333-KR) hivatalos oldal - [link]

Ja igen, a PH-s hírben már szerepelt egy rakás másikkal egyetemben. Na mindegy, most már itt hagyom.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1518) elfelejtette válasza HookR (#1517) üzenetére


elfelejtette
veterán

Kinézetre ez a kedvecem. :K
Csak félek, hogy ugyanúgy hangos lesz, mint a pont ugyanekkora ventivel szerelt GT640-em. A burkolatot kicsit jobban kivágva ráférne nagyobb lapátokkal ellátott venti is.

Ez szerintem értelmesebb megoldás.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1519) AxBattler válasza elfelejtette (#1518) üzenetére


AxBattler
félisten

Valóban jobbnak tűnik, rövidebb is a Zotac-nál, de a venti picit kókány...
Szerencsére kapható passzív változat is, dögivel. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1520) elfelejtette válasza AxBattler (#1519) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ezen agyalok én is, a GT1030 30W-ját csak le tudja hűteni egy normálisan bordázott passzív hűtő is egy jól szellőző házban. Nálam a gyári hűtővel a GT640 a 70%-os venti üvöltése mellett is 75 fokig felmegy a GPU.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1521) thomasa válasza Headoff (#1515) üzenetére


thomasa
senior tag

Nekem 3010-em van, és belement a 1050ti lp patentül. Közben megnéztem egy 3040-et sajna csak 1 slotos fér bele, vagy a hátlap felé bővülő bordákkal.
https://www.youtube.com/watch?v=4BB4UJnMnxw Ez egy 3020 de ugyanaz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#1522) gyorol


gyorol
tag

Sziasztok!

Egy HP8200 Elite SFF PC-be szeretnék valamilyen videókártyát játékhoz. A táp 240W-os. Tundnátok javasloni, hogy miket nézegessek?

Köszönöm

May the force be with you!

(#1523) AxBattler válasza gyorol (#1522) üzenetére


AxBattler
félisten

Igénytől függően:
MSI RX 550 2GT LP
MSI, vagy Gigabyte GT 1030 2GB (akár passzív hűtéssel is)
MSI, vagy Gigabyte GTX 1050 2GB, vagy GTX 1050 Ti 4GB

Milyen proci mellé , és milyen játékra kellene?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1524) gyorol válasza AxBattler (#1523) üzenetére


gyorol
tag

Ez a munkahelyi gépem, amin jelenleg dolgozom, de selejtezés lesz hamarosan és elég olcsón hozzájuthatnék. A pontos konfigja:

HP Elite 8200 SFF
i5-2400, 3100 MHz proci
Hewlett-Packard HP Compaq 6200 Pro SFF PC alaplap
1db 120GB Adata SSD
1db 500G WD 7200rpm
10X USB 2.0
240W Táp

Főleg WoW, HeartStone, HotS, Diablo3, Far Cry Primal, Max FullHD beállításokon, de a közepes is kiváltaná a jelenlegi minimum beállításokat.

May the force be with you!

(#1525) AxBattler válasza gyorol (#1524) üzenetére


AxBattler
félisten

Arra szerintem egy GTX 1050 2GB elég, csak legyen benne min. 2x4GB memória, és egy SSD is erősen javallott!

Tesztek: PH!, Guru3D, TPU.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1526) gyorol válasza AxBattler (#1525) üzenetére


gyorol
tag

Bocsi lehagyok mindent. Ez nem az én napom. 16GB ram van benne és SSD-is.
De ugye mindenképpen LP legyen? A táp el fogja bírni?

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#1527) AxBattler válasza gyorol (#1526) üzenetére


AxBattler
félisten

Szupi. A proci 95W TDP-s, a kártya úgy 60-65W-ot eszik, plusz a sallang - a táp 240W-jába be kell, hogy férjen, ezekbe a brand gépekbe szerintem nem x@rt raknak.

Persze ha belefér a keretbe, akkor a 4GB-os Ti változat még erősebb/időtállóbb, csak most 15k HUF különbözet van a két kártya között, tudásban viszont kisebb az eltérés:
MSI GTX 1050 2GT LP
MSI GTX 1050 Ti 4GT LP

Egyébként én még az egyetlen, a proci előtt lévő házventit cserélném le a rendszerben valami minőségi darabra.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1528) gyorol válasza AxBattler (#1527) üzenetére


gyorol
tag

Köszi! Király vagy! Igazából a keretem 45k, tehát ha rádobok még 7k-t meg tudom venni, és szerintem így is fogok tenni :)

A házventire tudnál ötletet adni?

May the force be with you!

(#1529) AxBattler válasza gyorol (#1528) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahhoz tudnom kellene a méreteit, 3 vagy 4 pin-es, és feszültséggel, vagy PWM-el van szabályozva?

De szerintem inkább itt érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1530) gyorol válasza AxBattler (#1529) üzenetére


gyorol
tag

Rendben! Mégegyszer köszönöm a segítséget! :)

May the force be with you!

(#1531) sanzi89 válasza gyorol (#1530) üzenetére


sanzi89
addikt

Nézz utána, hogy a HP gépben lévő PCI-E slot mennyi teljesítményt (W) tud leadni. Pl a 1050TI kártyákon nincs külső tápcsatlakozó, de 75W-os TDP-vel rendelkeznek. Az én céges HP gépemen pl max 35W-ot tud leadni a x16-os PCI-E csatlakozó, nem is vettem bele VGA-t.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1532) elfelejtette válasza sanzi89 (#1531) üzenetére


elfelejtette
veterán

Abba a lapba egy 30W-os fogyasztású GT1030-as pont ideális megoldás.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1533) AxBattler válasza sanzi89 (#1531) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, erről a korlátról megfeledkeztem.
Viszont GT1030-at még így is pakolhat bele... bár sokra nem megy.

(#1532) elfelejtette
Megelőztél... :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1534) HookR válasza sanzi89 (#1531) üzenetére


HookR
addikt

A HP Compaq 8200 Elite Small Form Factor PC-re vonatkozó doksi szerint (19. oldal - "Feature Differences by Form Factor"-ban az SFF variánsnál a PCIe 2.0 x16-os csatlakozóra a [2]-es kiegészítés vonatkozik, mely szerint 25W a max.

Ugyanezt írják a 8100-asra is. Aztán itt a 13. hsz-ban azt írja az illető, hogy a HP 8100 Elite SFF-be 16GB RAM-ot és GTX 1050 Ti bepattintva BF1-ezik. :)

Kérdés meddig? ;]

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1535) Viktor77 válasza HookR (#1534) üzenetére


Viktor77
titán

Kivéve, ha 4x-es slot nincs használva. Mert ha nincs, akkor 75W. Ott van a táblázat alatt.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1536) HookR válasza Viktor77 (#1535) üzenetére


HookR
addikt

Igen, csak az nem az SFF változatra vonatkozik.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1537) Viktor77 válasza HookR (#1536) üzenetére


Viktor77
titán

Ó, tényleg, myb, sorry.

De YT-on is vannak videók SFF gépek+1050 párosról.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1538) gyorol


gyorol
tag

Pedig már berendeltem a kártyát... Akkor lehet hogy nem is lesz jó?

Bár bizakodó vagyok. Én is YT-bról néztem és ott írták kommentben hogy hasonló géppel rendelkeznek

[link]

"i own my HP elite 8200 sff with i5-2400 & Evga sc 16gb ram / Crucial mx300 ss hd & msi 1050ti low profile gpu for awhile now and i been gaming with new 2016 / 2017 released games. I highly recommend the 1050 ti !!! You will thank yourself. ALL POWERED WITH STOCK 240 PSU"

És a srácnak van pár videója is:

[link]

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#1539) HookR válasza gyorol (#1538) üzenetére


HookR
addikt

Tudni kéne mi a szűk keresztmetszet... pl. alaplap vezetékezése, vagy táp 12V-os terhelhetősége :F

De egyet se búsulj! Féláron átveszem. ;)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1540) gyorol válasza HookR (#1539) üzenetére


gyorol
tag

Ezeket gondolom csak tesztelgetve tudnám kideríteni :F !?

May the force be with you!

(#1541) HookR válasza gyorol (#1540) üzenetére


HookR
addikt

A fentebb linkelt doksi 76. oldala alapján úgy tűnik a táp terhelhetősége kielégítő.
Talán az egyedi alaplapban keresendő a korlátozás oka... passz. Mivel van működő példa a neten GTX 1050 Ti-vel való párosításra, így nem kérdés, működik. Arra viszont nincs garancia, hogy sokáig fog is. Lehet csak a ráhagyással méretezett alkatrészek tolerálják a terhelést... valameddig. De hátha tápos topikban tudnak okosabbat mondani.

Érdekesség, hogy az alaplapon van egy második 4pin-es tápcsati is, de nincs hozzá kábel a tápból.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1542) gyorol válasza HookR (#1541) üzenetére


gyorol
tag

Köszönöm szépen a segítséget! Írni fogok mindenképp, hogy mi lett az eredmény. :R

May the force be with you!

(#1543) Polllen válasza AxBattler (#1506) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azt jól láttam youtube videók alapján, hogy ez kb. annyival lassabb, az 1050-nél, mint amennyivel olcsóbb?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1544) AxBattler válasza Polllen (#1543) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, a 1050-nek szerintem sokkal jobb az ár/érték aránya: 30-35%-kal kerül többe az 550-nél, de egyes esetekben akár 80%-kal több átlag FPS-t tud produkálni. TESZT
Szóval ha upgrade-en gondolkozol a LP gépbe, akkor szvsz a 1050-et vedd!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1545) Polllen válasza AxBattler (#1544) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

Csak benéztem és láttam, hogy már van 550. :DDD Igazából ti-t kellene vennem, ha már upgrade, szerintem. Az lp-vel szerencsére egyelőre még nem bányásznak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1546) AxBattler válasza Polllen (#1545) üzenetére


AxBattler
félisten

Az meg már 50 fölött van, míg a 2GB-ost megkapod LeC-től úgy 36-37k-ért.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1547) Polllen válasza AxBattler (#1546) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kb ugyanazon az áron van, mint januárban volt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1548) AxBattler válasza Polllen (#1547) üzenetére


AxBattler
félisten

De sokkal drágább a májusi árakhoz képest... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1549) Polllen válasza AxBattler (#1548) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az árukereső szerint májusban az msi 48k volt, most 52k. Júniusban volt 45k, de ez ilyen. 10% simán benne van a szezonalitásban.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1550) AxBattler válasza Polllen (#1549) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát végül is, ha hosszú távra tervezel, akkor ez a pár ezres már nem számít...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.