Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) perge666 válasza HookR (#1750) üzenetére


perge666
veterán

Ú bakker,ennek nagyon magas az ára. :Y
Egyáltalán nem sürgős nekem PS-en játszok többnyire amikor család meg az időm/kedvem engedi.
De van 1-2 játék ami érdekel de nincs PS-re.

Köszönöm az információt,ezt a 1650-et felírom magamnak és utánanézek. :R

(#1752) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Giga 1050 LP kártyához hol tudok Mo-on külön LP hátlapot venni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1753) HookR


HookR
addikt

The Best Low Profile Graphics Cards (GPUs) in 2022 - wepc.com

(Mondjuk év elején év kártyáját választani... megmosolyogtató! :B )

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1754) AxBattler válasza HookR (#1753) üzenetére


AxBattler
félisten

Elírták az évet, 2021 lesz az. :U

Ráadásul tévednek, nem az a Zotac a TOP, ugyanis DDR6-os 1650-ből a Giga hozott ki olyan modellt, amit 2db ventivel szereltek, és aminek a hátulján 1db DVI, 1db DP, és 2db HDMI csatlakozó található. Szerintem ez a No.1.
Gigabyte GTX 1650 D6 OC Low Profile 4G (GV-N1656OC-4GL)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1755) miska17


miska17
tag

Üdv !
Az lenne a kérdésem , hogy egy Dell optiplex 3040 sff gépbe milyen videokártyát lehetne belevarázsolni ? -ha egyáltalán lehet a 180W táp mellé , thx !

(#1756) elfelejtette válasza miska17 (#1755) üzenetére


elfelejtette
veterán

A hivatalos adatlap szerint R7 350X-et is lehet tenni bele, ami elvileg max. 65W tdp, tehát akkor a zöld oldalról is elvileg bele kellene mennie egy GT1030-nak, ami meg 30W tdp...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1757) Cifu válasza miska17 (#1755) üzenetére


Cifu
nagyúr

@elfelejtette megjegyzése mellé annyit, hogy szigorúan egy slotos kialakításút, mert a két slotos hűtésűek nem férnek el a házba.

Az általa említett Dell féle R7 350X-re ránézve meg fogod érteni:


Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1758) elfelejtette válasza Cifu (#1757) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszönöm a kiegészítést, te aztán mindenre figyelsz. :R

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1759) Cifu válasza elfelejtette (#1758) üzenetére


Cifu
nagyúr

Időről-időre foglalkozom a HTPC - SFF gépekkel, mostanában pont egy ilyen korszakom van megint, szóval egy kicsit utánaszagoltam a témának... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1760) elfelejtette válasza Cifu (#1759) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az én gépem építése pár éve megállt ebben az állapotban:

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1761) Cifu válasza elfelejtette (#1760) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nálam egy Antec VSK2000-U3 mITX házban lakik egy Ivy Bridge i3 alapú HTPC, jelenleg még IGP-vel. Pont ez a bajom, hogy készülnék TV vásárlásra, és akkor már tök jó lenne egy olyat, ami tudja a HDMI 2.1 VRR (Variable Refresh Rate) és ALLM (Auto Low Latency Mode) támogatást, amihez kellene természetesen megfelelő forrás.
Na így kerültem eme topicba is... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1762) elfelejtette válasza Cifu (#1761) üzenetére


elfelejtette
veterán

Na akkor te sem unatkozol... :DDD
Nálunk most a felújítás vitte el a gépfejlesztésre (is) szánt pénzt (meg az új konyhaszekrény árát is), mivel újra kellett építeni a 6m2-es előteret, egy millióba fájt... :O

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1763) miska17


miska17
tag

Köszönöm

#1756 elfelejtette
#1757 Cifu
!

(#1764) AxBattler


AxBattler
félisten

Sapphire Radeon RX 6400 PULSE 4GB GDDR6 Low Profile (53W TDP)
Videocardz, Guru3D
Az Achilles-ína a 64bit-es memória sávszél lesz szerintem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1765) perge666 válasza AxBattler (#1764) üzenetére


perge666
veterán

Tetszetős kis kártya. :)
Integrált Intel530 helyett elfogadnám.

[ Szerkesztve ]

(#1766) elfelejtette válasza perge666 (#1765) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én is erre már szívesen elcserélném a LP GT640 rev2-m.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1767) AxBattler


AxBattler
félisten

PowerColor AXRX 6400 LP 4GBD6-DH
155mm, single slot, félpasszív hűtéssel!!! :))

GIGABYTE Radeon RX 6400 4GB Low Profile (GV-R64D6-4GL)

XFX Radeon RX 6400 4GB Speedster SWFT 105

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1768) Cifu


Cifu
nagyúr

A fő gond, hogy az RX6400 PCI-Express 3.0-ás csatiban konkrétan lassabb, mint egy GTX 1650 ( [TechSpot teszt] ), csak PCI-Express 4.0-ban gyorsabb annál. Fogyasztásban nem sokkal jobb, miközben árban sem olcsóbb szignifikánsan.
A nem éppen mai GTX 1650-ez képest az egyetlen igazi előny a HDMI 2.1 VRR támogatása, miközben annál elérhető a DLSS, amivel szemben az FSR 2.0 nyújthat valamit, de az csak most fog megjelenni, és a valós képességei még nem ismertek.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1769) thomasa


thomasa
senior tag

Semmi sem lehetetlen.

(#1770) AxBattler


AxBattler
félisten

Érdekesség, most vettem észre: a videón 7:10 és 7:25 között látszódik, hogy az XFX Speedster Swift 105 RX 6400 LP ventije felpörög a gép indításakor, de megáll, mihelyst betölt az OS és driver... magyarul ez a kártya is félpasszív hűtéssel rendelkezik (155mm teljes hossz mellett), nem csak a Powercolor. Már csak a Sapphire-ról kellene hasonló infó.

Azt írták máshol, hogy az XFX nem olcsójánoskodott, a hűtés fekete borítása nem gagyi műanyag, hanem full fém, szóval van mi leadja a hőt. Newegg-es vevők szerint nem túl hangos a kávédarálója, de a hőmérséklet is felmegy 85 fokra.

Tekintve, hogy a kedvezőbbek között van az ára, úgy gondolom, ez egy elég jó vétel az RX 6400-ek között!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1771) Neovenator


Neovenator
senior tag

Itt lehet egy megoldás az RX 6400 gondjaira, a levágott PCIE sávokra, 64bit-es memóriára, kiherélt video engine-re...jé, és már ez is 6GB-os, érdekes... :U

PCIE x8
96bit
4K H.264, H.265 és AV1 decode/encode
6GB GDDR6

[link]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1772) Cifu válasza Neovenator (#1771) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos a hírben is benne van a legnagyobb probléma: esélyesen ez csak az OEM-eknek lesz elérhető.. :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1773) Neovenator válasza Cifu (#1772) üzenetére


Neovenator
senior tag

Én azért reménykedem...oda tudna vágni az RX6400-as eladásoknak, ha jól árazzák. :)
De ha csak OEM lesz, az se olyan nagy gond...pár hónap késéssel fel fog kerülni pár példány e-bajra, ahogy ez szokás, egyet azért mindenképp beizzítanék kíváncsiságból...de értem, nem lesz belőle tömegtermék, valószínűleg. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1774) Neovenator


Neovenator
senior tag

Úgy tűnik, mégiscsak lesz ebből valami :DD

[link]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1775) AxBattler válasza AxBattler (#1770) üzenetére


AxBattler
félisten

A Powercolor és XFX modellek után a Sapphire low profile kártyájáról is kiderült, hogy idle desktop módban leállítja a ventijét, terhelés alatt pedig 70 fok körül tetőzik a hőmérséklete.
Nem rossz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1776) AxBattler


AxBattler
félisten

Gigabyte Radeon RX 6400 D6 modell rendelkezik a legnagyobb bordával a LP változatok között, a többivel ellentétben mégsem állítja le a ventijeit IDLE állapotban, azok halkan tovább pörögnek. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1777) AxBattler


AxBattler
félisten

RX 6300 2GB GDDR6 OEM - videocardz.com
Egyenlőre OEM-ekhez jön csak (majd várhatóan Ebay-re) a legkisebb RX, a 6400-val megegyező számolóegységgel, de megfelezett VRAM-al és memóriasávszéllel, valamint 32W TDP-vel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1778) Fred23 válasza AxBattler (#1777) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha jól emlékszem, ennél hiányzik az AV1 kodek támogatása, és ha így van, sokaknak felejtős.

(#1779) AxBattler válasza Fred23 (#1778) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem csak ennél... pedig ezt elvileg már az Intel IGP-k is tudják. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1780) Neovenator


Neovenator
senior tag

Khhm... :D

[link]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1781) AxBattler válasza Neovenator (#1780) üzenetére


AxBattler
félisten

Jaja, reggel én is belefutottam egy hírbe, hát nem semmi! :C
Már az RTX A2000 elég kellemes kis kártya lett (1, 2), főleg 12GB VRAM-al, de ez odaver.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1782) gabber_79 válasza AxBattler (#1781) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Árban azért brutális :) De tesz is le az asztalra...
Nálam is úgy fest aktuális lesz a dolog, nézelődöm én is ár/érték arányban.

128bit 4gb...

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#1783) gabber_79


gabber_79
csendes tag

Tényleg tudtok olyan megoldást hogy SFF gépházhoz létezik-e ilyen?

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#1784) thomasa válasza gabber_79 (#1783) üzenetére


thomasa
senior tag

Ez miez?

(#1785) HookR


HookR
addikt

PNY NVIDIA RTX 4000 SFF Ada Generation hivatalos oldal - [link]
- VCNRTX4000ADALP-PB
- Hossz: 168 mm

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1786) gabber_79 válasza thomasa (#1784) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Egy olyan riser megoldás hogy függőlegesen be lehessen építeni kártyát kisebb házba ha a magassága nem engedi mert kilógna a házból.

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#1787) HookR válasza gabber_79 (#1786) üzenetére


HookR
addikt

Nem tudom pontosan hova szeretnéd, de első körben ezeket lesd meg: ADT-Link

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1788) thomasa válasza gabber_79 (#1786) üzenetére


thomasa
senior tag

De ez nem annyira lehetetlen, csak kulturáltan kell megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#1789) Neovenator


Neovenator
senior tag

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1790) Neovenator


Neovenator
senior tag

Na végre :)


[link]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1791) Neovenator válasza Neovenator (#1727) üzenetére


Neovenator
senior tag

Hmm... :)

Hosszabb nyák, 3 venti, 8GB VRAM, 8 tűs tápcsatlakozó, LP formátum... ;)
Megy ez, csak kellett hozzá 2 és fél év...

FRANKENSTEIN ÉL! :DD

[link]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1792) HookR válasza Neovenator (#1791) üzenetére


HookR
addikt

Még egész visszafogott méret ahhoz képest, hogy mik voltak régebben! :)

===============================================
Sparkle GTS 450 LP (SXS4501024D5LHD)



Erre lehet 4 venti is felfért volna... :D

===============================================
AFOX HD7850 (AF7850-2048D5L1)



===============================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1793) Neovenator válasza HookR (#1792) üzenetére


Neovenator
senior tag

Simán elfért volna 4 venti... :D

Nem ismertem a típust, csudás. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1794) AxBattler válasza Neovenator (#1791) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak ma jött velem szembe a hír, de így is letaglózó! :C

Computerbase 8pin helyett "csak" 6pin-es tápcsatlakozóról ír, de nyilván a hivatalos bejelentés lesz a mérvadó. Legalább nem nyúlik ki a kártya síkjából, a hűtés eltakarja.

A borda elég durvára sikerült a méretkategóriájában, ha még a félpasszív hűtést is tudná, az lenne az igazi ajándék... bár a cég a dupla slotos RX6400 esetében sem élt ezzel a lehetőséggel, míg a versenytársak a single slot-os kártyáiknál igen. Majd legfeljebb MPT-vel próbálkozunk.

Külön jó pont a 2db HDMI 2.1 csati, így lapos HTPC-be még jobb lehet... falra tudok mászni a 3db DP portos kártyáktól (tudom, az licenszdíj-mentes).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1795) Neovenator válasza AxBattler (#1794) üzenetére


Neovenator
senior tag

Én meg attól, hogy valaki halálra gazdagszik a HDMI licenszdíjain, amire az egész otthoni szórakoztatóelektronikai piacot sikerült rávenni/ráerőszakolni/lefizetni? Borzasztó a HDMI...a csatlakozó rögzítésének hiánya, a kábelvastagság és az azzal elérhető kábelhossz, szolgáltatások...mindenben ratyibb, mint az ingyenes DP, de még az átállás gondolata sem bukkan fel sehol...szóval megértelek, meg én is fellelkesültem, hogy itt végre nem spórolták le a csatikat se típusban, se mennyiségben (mostanában szaros 1-1 porttal szoktak jönni az LP kártyák), de a probléma igazából szerintem nem is a 3 DP 1 HDMI, hanem, hogy még egyáltalán létezik HDMI... :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1796) AxBattler válasza Neovenator (#1795) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem arra gondoltam, hogy maga a HDMI jó, hanem tök jó, hogy a kártyára 2db HDMI csatit terveztek.

HDMI - DP relációban teljes mértékben egyet tudok érteni veled: nem indokolja semmi az előbbi dominanciáját, ráadásul pénzbe is kerül... bármikor dobnám a DP-ért cserébe.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1797) Neovenator válasza AxBattler (#1796) üzenetére


Neovenator
senior tag

:R

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1798) HookR


HookR
addikt

NVIDIA GeForce RTX 3050 mobile emerges as a low-profile 65W desktop GPU


▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1799) AxBattler válasza HookR (#1798) üzenetére


AxBattler
félisten

No, végre fellendült az élet LP vonalon! :C
Várós, remélem nem csak Csájnában lesz kapható!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1800) Neovenator


Neovenator
senior tag

Szuper, tényleg örvendetes, hogy elkezdődött végre a mozgolódás a LP piacon...ideje volt. :K

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.