Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) AxBattler válasza HookR (#1450) üzenetére


AxBattler
félisten

Komoly az a blower hűtő, csak az 1 slot miatt nem tudom mennyire hatékony, és hogyan tud távozni a levegő?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1452) Polllen


Polllen
nagyúr

Hali!

Mivel az 1050 topikja annyira nem pörög (illetve AxBattler is inkább ide invitált) ide is bedobom:

1050ti LP kártyából van ajánlott? Az MSI, gigabyte és Zotac példányokból melyiket érdemes megvenni?

Jelenleg egy zotac gtx 750 1GB LP kártya van, alapórajelen semmi hangja, terhelés alatt sem porszívó. Ez lenne az elvárásom az 1050 felé is.

Sima 1050 2GB-ra is jöhet ajánlat, ahogy látom ár-teljesítmény arányuk ugyanaz kb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1453) dunkel válasza Polllen (#1452) üzenetére


dunkel
őstag

MSI 1050 Ti LP jön hétfőn, majd írok pár sort róla. De viszonyítási alap nincs, utoljára kb. 10 éve volt videókártyám. :)

(#1454) Polllen válasza dunkel (#1453) üzenetére


Polllen
nagyúr

:R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1455) AxBattler válasza Polllen (#1452) üzenetére


AxBattler
félisten

Velkám! :D

2GB-os kártyát szerintem már ne vegyél, a felsoroltak közül én a Zotac-ot venném, bár ugye az a legdrágább - ha ez probléma, akkor MSI.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1456) Polllen válasza AxBattler (#1455) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azon a pár ezer forinton már nem múlik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1457) kiskakas


kiskakas
senior tag

ha valaki megválna valami 750ti kategóriás kártyától,ami single slotos is, írjon rám lécci privátban, egy 6570-et szeretnék lecserélni..thx :R

(#1458) HookR válasza kiskakas (#1457) üzenetére


HookR
addikt

GTX750(Ti)-ből nem igazán tudok single slotos LP változatról. GT730-ból van.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1459) AxBattler válasza HookR (#1458) üzenetére


AxBattler
félisten

... és GT740-ből is létezik pl. Gainward, Palit gyártmányú.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1460) HookR válasza AxBattler (#1459) üzenetére


HookR
addikt

Ahogy nézem, single slot-os LP GT740-ből a Palit és a Gainward DDR3-as, míg az EVGA GDDR5-ös.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1461) kiskakas válasza HookR (#1458) üzenetére


kiskakas
senior tag

ohh, ezt nem tudtam, koszi! dual slotos is jo lehet, ha nem takarja el az alaplapi usb csatit. (hp gen8 microserver) 740-et is megnezem,koszi! :)

(#1462) HookR válasza kiskakas (#1461) üzenetére


HookR
addikt

A dual slotos minden bizonnyal eltakarja azt az USB csatlakozót, ráadásul a ház oldalfala sem perforált a dVGA mellett, így a szellőzés sem lenne túl jó. Bár talán nincs annyira közel az az oldalfal...

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1463) AxBattler válasza HookR (#1460) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy mondod.
Ejj, de kár, hogy az az EVGA nem nagyon volt kapható idehaza. :(

Hopsz! Most 40k HUF alatt a Giga GV-N105TOC-4GL; akinek kell, vigye!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1464) Polllen válasza AxBattler (#1463) üzenetére


Polllen
nagyúr

Durván beesett az ára, kérdés mennyire hangos;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1465) sanzi89 válasza Polllen (#1464) üzenetére


sanzi89
addikt

Sajnos nem tartott sokáig az akció...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1466) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Egy kis olvasmány, GTX 1050Ti LP tesztek. Sajnos a Zotac kimaradt a szórásból.

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#1467) AxBattler válasza Bj Brooklyn (#1466) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdekes, hogy a Giga-nak ugyan 1 ventije van, mégis sokkal halkabb, mint az MSI. Utóbbi ugyanakkor jó 10 fokkal tartja hűvösebben a kártyát.
Fura, hogy idle a 1050-es rendszer kb. 20W-tal fogyaszt többet a 1050Ti-snél, de terhelés közben is marad köztük majd' 10W a Giga rovására. :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1468) Oliverda válasza HookR (#1450) üzenetére


Oliverda
félisten

Üdvös, viszont a DVI+HDMI páros nem tudom hova tenni. Miért nem HDMI+DP vagy DVI+DP?

Más: úgy fest, KFA2 márkanéven idehaza is elérhető lesz a Galax kártyája:[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1469) AxBattler válasza Oliverda (#1468) üzenetére


AxBattler
félisten

A low GTX950-et is forgalmazták egy rövid ideig... nem tudom, hogy csak mutatóba, vagy adtak is el belőle? Mintha csak "rendelésre" lett volna.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1470) Bj Brooklyn válasza AxBattler (#1467) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Itt van egy teszt, aminek a 3.oldalán le is kapják az MSI bordát. Be is ruháztam egy MSI GTX 1050Ti-be, mert le volt értékelve és éppen elfér a gépben :D .

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#1471) AxBattler válasza Bj Brooklyn (#1470) üzenetére


AxBattler
félisten

És sikerült csak az alsó felét lefényképezniük... még le sem vették a ventiket. :(

Grats a kártyához, majd írj róla pár sort! :C
Optiplex 7010-be került?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1472) Bj Brooklyn válasza AxBattler (#1471) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Igen; és még kap a gép egy proci upgrade-et egy I7-3770 személyében :DDD .

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#1473) HookR válasza AxBattler (#1471) üzenetére


HookR
addikt

A GTX750 Ti ventilátorainak tápkábele egy ragasztópöttyel volt a lamellák közé ragasztva. Lehet ezért nem szedték le a GTX1050 Ti-ről, hogy ne sérüljön a gyári állapot. Szemlátomást ugyanaz az extrudált alu profil van rajtuk, csak az adott kártyának megfelelően kivágva. Pontosan mire vagy kíváncsi?

A borda talpának szélessége 55mm, a legszélső lamellák külső oldalainak távolsága 52mm. A borda magassága 19mm. A talp vastagsága középen 5,5mm, ami ívesen a külső lamellák belső oldaláig 4mm-re csökken, míg a lamellákon kívüli rész 2,5mm vastag.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1474) HookR válasza HookR (#1473) üzenetére


HookR
addikt

"A GTX750 Ti ventilátorainak tápkábele egy ragasztópöttyel volt a lamellák közé ragasztva. Lehet ezért nem szedték le a GTX1050 Ti-ről, hogy ne sérüljön a gyári állapot."
Mondjuk ott sántít a gondolatmenet, hogy a borda levételéhez be kellett áldozni a csavarfejre ragasztott matricát is. Mindenesetre a ragasztópötty borotvapengével könnyen leválaszthatónak bizonyult a lamella felületéről.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1475) HookR


HookR
addikt

NVIDIA GeForce GT 1030-as kártyainvázió indul a belépő szinten - PH hír.

A passzív LP kivitelűek tetszetősek.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1476) elfelejtette válasza HookR (#1475) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekem az aktív hűtéses EVGA tetszik legjobban. :B

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1477) sanzi89 válasza sanzi89 (#1465) üzenetére


sanzi89
addikt

Sikerült 41k-ért megkaparintani egyet az iPonon. Sajna nem is volt csak egy...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1478) elfelejtette válasza sanzi89 (#1477) üzenetére


elfelejtette
veterán

Gratula! Majd várjuk a tapasztalatokat! :R

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1479) dunkel


dunkel
őstag

Ide írtam pár sort az MSI Ti 1050 LP-vel kapcsolatban, talán egy része itt is releváns.

(#1480) kohai


kohai
tag

üdv, egy régi i3 2100-hoz milyen lp videókártyát ajánlotok?
filmezés ,böngészés ,minimál játék

(#1481) sanzi89 válasza sanzi89 (#1477) üzenetére


sanzi89
addikt

Újra 41k a GIGABYTE GV-N105TOC-4GL iPon-on.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1482) sanzi89 válasza sanzi89 (#1481) üzenetére


sanzi89
addikt

Úgy tűnik nincs valami nagy raktárkészlete az iPon-nak. Egy ideje figyelemmel követem ezt a VGA-t, feltűnik 1-2 napra - vagy 1-2 órára - aztán újra kifogyott.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1483) thomasa válasza dunkel (#1479) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszi, akkor jól döntöttem, hogy a Gigabyte-t választottam a 1050-ből.

(#1484) AxBattler válasza sanzi89 (#1481) üzenetére


AxBattler
félisten

Hupsz, fel is ugrott 48k HUF-ra! :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1485) HookR


HookR
addikt

Sapphire RX 550 LP - techpowerup.com
Érdekessége a DVI-I csatlakozó (a mellékelt D-SUB átalakító és a kártyán elhelyezett DAC segítségével analóg monitorra köthető)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1486) AxBattler válasza HookR (#1485) üzenetére


AxBattler
félisten

:O A GT1030-asokon komolyabb a borda, az 1 slot meg úgy tűnik, fizikailag fáj a gyártóknak.

CB tesztben a teljes magas, nagyventis 550 épphogy tartani tudta a passzív, LP GT 1030 hőmérsékletét, ez meg... ehh. :W

Kár érte, talán majd az MSI.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1487) dunkel válasza thomasa (#1483) üzenetére


dunkel
őstag

Mert? Írtál róla? Nem találom hirtelen.

(#1488) Polllen


Polllen
nagyúr

AMD fronton kapható már valami lp kártya itthon, ami viszi a h265-t?

Van itthon egy Athlon 5350-s gép és ma is konstatáltam, h sokkal szebb a kép, mint a GTX 750-nel. :/

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1489) HookR válasza Polllen (#1488) üzenetére


HookR
addikt

Amennyire tudom ezek támogatják a HEVC formátumot AMD oldalon:
- MSI RX460 4GT LP
- XFX RX 550 4GB LP OC
- Sapphire RX550, de egyelőre még csak a Computex-en mutogatták.

Hogy idehaza kaphatóak-e, azt nem tudom.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1490) AxBattler


AxBattler
félisten

MSI GeForce GT 1030 Review
Dupláját hozza az MSI GT730-nak, és annál sokkal csendesebb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1491) AxBattler


AxBattler
félisten

Bestmarkt beveti a mézesmadzagot:
KFA2 GeForce GTX 1050 OC LP 2GB GDDR5 - 38.9k HUF
KFA2 GeForce GTX 1050 Ti OC LP 4GB GDDR5 - 54.9k HUF

"Előrendelhető!" ... Nahiszen! :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1492) Oliverda válasza AxBattler (#1491) üzenetére


Oliverda
félisten

Keményen dübörög az infláció:

Mindeközben a németeknél majd egy 10essel olcsóbban meg lehet venni több helyen is:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1493) AxBattler válasza Oliverda (#1492) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát igen, begyűrűzik a bányászszezon ide is.

Nem is emlékeztem, hogy ilyen régóta jegyzik ezt a kártyát. Elkerülte a figyelmemet... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1494) AxBattler


AxBattler
félisten

MSI Radeon RX 550 2GT LP OC és RX 550 4GT LP OC
Jobbnak tűnik, mint az XFX megoldása, a Sapphire-énál meg pláne, és ahogy nézem, a VRM-re is raktak külön bordát, mint a 460-as változatnál. Remélem ebből jut itthonra is, nem úgy, mint a korábbi modellből.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1495) HookR válasza AxBattler (#1494) üzenetére


HookR
addikt

Amennyire a képekről meg tudom ítélni, a hűtőborda továbbra is ugyanaz az extrudált alu profil, csak az adott kártyához igazított kivágásokkal.

Apropó!

=========================================

HIS R7 250 Twin Fan 2GB D5 LP (H250PFN25R) hivatalos oldal - [link]

=========================================

Megkésve bár, de törve nem: :D

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1496) AxBattler válasza HookR (#1495) üzenetére


AxBattler
félisten

És az baj? Amúgy Te láttál bárhol, idehaza eladó LP RX460-at?

Nem is olyan rossz ez a HIS hűtés, adhatnának ki ilyet az új RX szériából.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1497) HookR válasza AxBattler (#1496) üzenetére


HookR
addikt

Nem, nagyon is dicséretes, hogy kitartanak a jól bevált (és könnyen kiváltható ventilátoros) megoldás mellett. :K
Sajnos az RX 460 kapcsán nincs tudomásom hazai beszerezhetőségről. Amazon-on és Newegg-en látom így hirtelen.

Érdekességképp: a HIS hűtőbordája 1,5mm-rel alacsonyabb az MSI-énél (17,5 vs 19 mm).

Amúgy érdemes megemlíteni azt is, hogy az RX 460-nál és 550-nél nincs második slot hátlapjára kivezetett, fix burkolatú DVI csatlakozó, ami útjában lenne az utólag rögzített nagyobb ventilátornak. :K

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1498) AxBattler válasza HookR (#1497) üzenetére


AxBattler
félisten

És sajnos a német amazon-on sincs, ahonnan ingyenes + vámmentes lenne a szállítás... :(

Ja, egyedül a GT1030-on van hasonló, 1 slot-os hátlap, GTX1050 már szívás. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1499) AxBattler válasza HookR (#1495) üzenetére


AxBattler
félisten

Én meg ezt szúrtam most ki, nem semmi tápcsatis kártya... :D
Colorful GeForce GTX 750 Ti 2GB iGame Buri Slim LP

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1500) elfelejtette válasza AxBattler (#1499) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekem ezek már nem jönnek be, én a fogyasztás csökkentésre mentem rá. Ezért cseréltem le a 95W-os AM3-as procit 55W-os i3-ra, meg az 50W-os GT640 helyett most egy 30W-os GT1030-ra fáj a fogam.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.