Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Headoff válasza AxBattler (#1700) üzenetére


Headoff
csendes tag

Hát senkinek nem kellett 35-ért sem, így inkább levettem a hirdetést, nem akarom minden áron eladni :-) találtam egy jó videót, hogyan tudom halkabbá tenni, és így fel tudom használni a laptop projektemben :-)

Normális vagyok! - A hangok is megmondták!

(#1702) thomasa


thomasa
senior tag

Létezik olyan 1050 vagy jobb kártya, aminek a hűtője a kártya bal oldalán van? Beleestem egy olyan problémába, hogy egy HP SSF gépbe pont nem megy bele a kártyám.

(#1703) AxBattler válasza thomasa (#1702) üzenetére


AxBattler
félisten

Gyári megoldásban biztos nincs, mivel a GPU a kártya egyetlen oldaláról érhető el.

A lent hirdetett 1 slot-os megoldásra kellett volna rácsapnod, vagy maradnak az 1 slot-os GT1030-ak...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1704) HookR válasza thomasa (#1702) üzenetére


HookR
addikt

Manapság már nem jellemző, de régebben volt rá példa.

Szvsz alapos utánajárással és fokozottan ügyelve a részletekre, a 'csináld magad' hetpipe készletek összekombinálásával lehetne az igényeidnek megfelelőt készíteni. Pl. ilyesmi lamella hőcsöveit a kívánt méretre U alakra hajlítani (ehhez hasonlóan) és hozzá az adott hőcső átmérőjének megfelelő blokkot keríteni (pl.: ilyesmit, vagy ilyet, esetleg ilyesfélét), ami kompatibilis(sé tehető) a GPU méretével és felfogató furataival.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1705) AxBattler válasza HookR (#1704) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak ez nem LP... és nem vagyok benne biztos, hogy 60-75W-os fogyasztás hőjét hatékonyan el tudná vezetni, főleg egy brand SFF házban, amik nem a légáramukról híresek.
Még egy ML09-ben is jó, ha van 2db 80mm-es venti a ház oldalában...

Nem mondom, a mostani Elitedesk házak egész pofásak, simán elfogadnék egyet, de csak megfelelő kompromisszumokkal.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1706) thomasa válasza AxBattler (#1705) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszi srácok, :R nekem is a hőskor villant be, hogy annó lehetett kapni mindenféle elrendezésű kártyát, de ez akkor csak házilag kivitelezhető manapság, ha nem 1 slotos megoldásban gondolkodom.

(#1707) AxBattler válasza Oliverda (#1695) üzenetére


AxBattler
félisten

Itt a második GDDR6-os GTX 1650 LP:
Gigabyte GTX 1650 D6 OC Low Profile 4G (GV-N1656OC-4GL)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1708) Oliverda válasza AxBattler (#1707) üzenetére


Oliverda
félisten

Egész pofás. Kimenet is van rajta bőven.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1709) AxBattler válasza Oliverda (#1708) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, +1db HDMI 2.0 jól jöhet, ez többet számít, mint a teljesítménynövekedés.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1710) thomasa válasza AxBattler (#1707) üzenetére


thomasa
senior tag

Ez tetszik, vajon hova lövik az árazást...

(#1711) AxBattler válasza thomasa (#1710) üzenetére


AxBattler
félisten

60k HUF-ért már viheted! ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1712) thomasa válasza AxBattler (#1711) üzenetére


thomasa
senior tag

Az a fura, hogy a GIGABYTE 1050 Ti OC még mindig 54k. :F

[ Szerkesztve ]

(#1713) Neovenator


Neovenator
senior tag

Srácok, van valami logikus oka annak, hogy nem gyártanak 6GB-os, low profile kártyákat? Már évek óta mindegyik 4GB-ra van limitálva, holott az egyéb, nem low-profile, de pöttöm, rövid típusokra simán ráraknak 6GB-ot? :F

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1714) Oliverda válasza Neovenator (#1713) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem egyelőre nem létezik olyan gamer GPU, ami 75 watt TDP-s és 4 gigánál több VRAM-mal szerelnék.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1715) Neovenator válasza Oliverda (#1714) üzenetére


Neovenator
senior tag

Igen, valóban. De vajon miért nem? :)
A plusz 2GB nem hinném, hogy annyira rettenetesen megdobná a fogyasztási büdzsét...megdobná, de nem túlzottan...szerintem megoldható lenne, max. biggyesztenének rá egy 6 tűs csatit, rá is férne bőven.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1716) Oliverda válasza Neovenator (#1715) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahhoz a számítási teljesítményhez elég a 4GB is.

LP kártyákra pedig nem szoktak tápcsatlakozót tenni (szerencsére).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1717) urban racer


urban racer
senior tag

kicsit úgy érzem magam a 1650 kapcsán, mint a youngtimerekkel: megy fel az áruk :F

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#1718) Neovenator válasza Oliverda (#1716) üzenetére


Neovenator
senior tag

Azokhoz igen...egy low profile 1660-hoz már nem lenne. Miért lenne zavaró a tápcsati? :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1719) Oliverda válasza Neovenator (#1718) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy 1660-nal nem fogsz 4K-ban játszani az elmúlt 3-4 év játékaival.

"Miért lenne zavaró a tápcsati?"

Ki mondta, hogy zavaró? Egyszerűen csak felesleges a célpiac számára, illetve az LP kártyáknál rendelkezésre álló hűtőmérettel nem is lehetne észszerű keretek között lehűteni 150 wattot. Nem hülyék a gyártók.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1720) Neovenator válasza Oliverda (#1719) üzenetére


Neovenator
senior tag

Nem is kell, az 1080p bőven elég...minden valamirevaló tévében ott figyel a felskálázó. Pusztán a fluid 1080p lenne a kívánatos, ammeg nagyjából meglehetne egy 1660-nal.


Ki mondta, hogy zavaró? Egyszerűen csak felesleges a célpiac számára, illetve az LP kártyáknál rendelkezésre álló hűtőmérettel nem is lehetne észszerű keretek között lehűteni 150 wattot. Nem hülyék a gyártók.

Hosszabb NYÁK, három venti, plusz egy értelmesen kialakított ház-szellőzés, maradhat az LP formátum. Szerintem nem olyan bonyolult ez. :)
A gyártók nem hülyék, csak értelemszerűen kockázatkerülők, néha túlságosan is. Addig nem alakul ki piaci igény semmire, ameddig nem lehet megvalósítani, termék híján...valakinek be kell vállalnia néha egy-egy terméket, szondázás címen. Alaplapoknál a Seggszikla meg is teszi olykor. Több ilyen kéne.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1721) urban racer válasza Neovenator (#1720) üzenetére


urban racer
senior tag

Minek? Nem tudnak elég normál kártyát gyártani. Kis szériás VGA csak viszi a pénzt, semmi hasznot nem hajt. Lassan 2 éve jelent meg a 1650 LP, 3 szériával van lemaradva.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#1722) Neovenator válasza urban racer (#1721) üzenetére


Neovenator
senior tag

Azért hadd ne kezdjem el megsajnálni mindjárt a szegény, szerencsétlen gyártókat... :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1723) urban racer válasza Neovenator (#1722) üzenetére


urban racer
senior tag

kapitalizmus...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#1724) Oliverda válasza Neovenator (#1720) üzenetére


Oliverda
félisten

"Nem is kell, az 1080p bőven elég"

1080p-hez pedig továbbra sem kell 4 gigánál több, egyszóval totál feleslegesen növelnék a kártyák árát a 6 vagy 8 giga VRAM-mal.

"Hosszabb NYÁK, három venti, plusz egy értelmesen kialakított ház-szellőzés, maradhat az LP formátum. Szerintem nem olyan bonyolult ez."

A kártya nem lehet hosszabb az ITX-es alaplapnál, azaz 17 centinél. Ez a hard limit.

Egyébként baromira nem érem, miért rugózol ezen ennyit. Van egy rakás alternatíva. Nyilvánvaló, hogy az LP kártyák bizonyos kompromisszunokkal járnak a méretükért cserébe. Ha neked ez valamiért nem felel meg, olyan házat/gépet válassz, amibe belemegy a teljes magasságú kártya.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1725) Neovenator válasza Oliverda (#1724) üzenetére


Neovenator
senior tag

De, kell. Egy valag játék igényel a magas LoD szintekhez 4 gigánál többet. Illetve akkor az ember próbál minél feljebb menni és mondjuk 2K-ban vagy 1440p-ben játszani, a többit meg elvégzi a felskálázó...végülis minél jobb bemenetet kap, annál szebb lesz a kimenet is.
Bőven lenne helye a több RAM-nak.

A kártya nem lehet hosszabb az ITX-es alaplapnál, azaz 17 centinél. Ez a hard limit.


Ki mondta, hogy ITX deszkákról van szó? Azoknál amúgy is inkább a hossz a probléma, nem a magasság...erre születtek meg a teljes magasságú, de rövid kártyák. Az LP kártyákat inkább microATX-ben használják (én is, több konfigban, R7 240 LP-t és RX 550 LP-t is), ott viszont közel sincs kihasználva az alaplap hossza, egész nyugodtan lehetne a széléig hosszabbítani a nyákot, így egy olyan HTPC/light gamer konfigot kapsz (kapnál), ami mindenre jó és még kicsi is.

Egyébként baromira nem érem, miért rugózol ezen ennyit. Van egy rakás alternatíva. Nyilvánvaló, hogy az LP kártyák bizonyos kompromisszunokkal járnak a méretükért cserébe.

LP, mATX házba? Nincs. :)
Járnak, most. Nem kéne járniuk...már, felesleges.
Ha például egy 4 csatornás Threadripper deszkát le lehet nyomni mATX méretre, akkor azt hiszem, hogy különösebben nagy kihívást nem jelentene bármelyik gyártónak is egy normális LP kártyát piacra dobnia. :)

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1726) Oliverda válasza Neovenator (#1725) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor bizony az LP kártyákat nem neked találták ki.

"Ha például egy 4 csatornás Threadripper deszkát le lehet nyomni mATX méretre, akkor azt hiszem, hogy különösebben nagy kihívást nem jelentene bármelyik gyártónak is egy normális LP kártyát piacra dobnia."

A piaci igényeknek megfelelő LP kártyák vannak a piacon. Amit te szeretnél, az valamiféle Frankenstein, amit pár tucat emberen kívül az égvilágon senki más nem venne meg. Az alaplapos hasonlat pedig több sebből vérzik.

Ne kalapáccsal próbáld felszeletelni a kenyeret, mert nem fog menni. :N

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1727) Neovenator válasza Oliverda (#1726) üzenetére


Neovenator
senior tag

Ne kalapáccsal próbáld felszeletelni a kenyeret, mert nem fog menni. :N

Már megbocsáss, de ennek az égvilágon semmi értelme nincs. Viszont frappánsan fest leírva. Ügyi vagy. :)

Vajon miféle piaci igény diktálta egy ilyen alaplap létrejöttét például? Ja, hogy semmilyen, csak néha meg kell nézni, hogy lenne-e egyáltalán rá? :)
Arról már nem is beszélve, hogy ekkora méretre ilyen bonyolultságú nyákot készíteni nem könnyű...egy 7cm-rel hosszabbat jóval egyszerűbb. Így értettem.

Amit te szeretnél, az valamiféle Frankenstein, amit pár tucat emberen kívül az égvilágon senki más nem venne meg.

Szerinted, nagypapi. :)
Bezzeg a te idődben még minden normális vótt, de aztán jöttek a fiatalok, hogy így a mITX meg úgy a mATX...meg ezek a hülye formájú kártyák....rövid, tömpe? Meg hosszú is meg keskeny is? Meg még egy szakajtónyi memórilya is?! Hát ki hallott már ilyet...SKANDALLUM!

Elnézést, hogy ilyen felháborító képtelenségekkel hozakodtam elő, mea culpa. Most már folytathatod a bögre teát a kandalló előtt. :U

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1728) Oliverda válasza Neovenator (#1727) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudom, zárva vannak a kocsmák, de a személyeskedéssel inkább várd meg amíg kinyitnak, vagy intézd el szűk családi körben. Valószínűleg úgyis ott tanultad ezt a stílust.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1729) Neovenator válasza Oliverda (#1728) üzenetére


Neovenator
senior tag

A leereszkedő, kioktató hangnemet uraságod kezdeményezte...amilyen az adjon isten...
Ha nem tetszik, ne csináld mással és veled sem fogják. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1730) kisvárosi0


kisvárosi0
újonc

Sziasztok.Van egy 775-ös gépem filmezésre amibe egy Radeon HD7470 van amit kicsit gyengének találok már.HBO GO-nál szenved mire teljes képernyőre vált,meg sima lejátszónál sem rögtön csinálja amit kell meg megállitás után ha inditom a hang is 2 mp-ig néma.KB1 éve használom ezt a kártyát,előtte volt egy picivel erősebb ami nem produkálta ezeket a hibákat,de nem emlékszem a tipusára.Amikor eladtam akkor a gépet sem használtam egy ideig,más gépet fogtam be,de végül maradt ez a gép az úgymond kis fekvő mérete miatt.

Procim Intel E8400
Memória 1x4GB DDR3 1600MHz de csak 1333-on fut ha jól tudom az alaplap ennyi MHz-et tud
VGA Radeon HD7470
SSD van a gépben ha ez számít
A gép egy Lenovo M58P

Ehhez a konfighoz tudnátok nekem ajánlani egy jó,filmezésre használható,nem túl drága kártyát?

(#1731) Neovenator válasza kisvárosi0 (#1730) üzenetére


Neovenator
senior tag

Szerencsétlen az időzítés...minden VGA-nak rettenetes ára van manapság. Tavaly 20K-ért simán tudtam venni egy RX 550-et például, most 40K alatt sehol sincs.
GT 730 30K körül...GT 1030 40K körül...nevetséges. Próbálj meg a fentiek közül jobb áron, használtan valamit beszerezni, mást nemigen lehet tenni mostanság. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1732) kisvárosi0 válasza Neovenator (#1731) üzenetére


kisvárosi0
újonc

Igen ezen nagyon meglepődtem énis.
Szerintem jegelem a VGA vásárlást.

(#1733) sagvary válasza Neovenator (#1729) üzenetére


sagvary
aktív tag

Több SFF gépem is volt, azokba csak a low profil kártya megy, ami mist drága.
Az esetedben az a legjobb megoldás, ha kb. 24-32 e.Ft -ért egy Lenovo 73 vagy 83 vagy 93 SFF gépet veszel.
A bennük levő 4. generációs i5-ös CPU HD4600 videochippel rendelkezik, az elegendő lesz.
Összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#1734) HookR


HookR
addikt

NVIDIA RTX A2000 kép - videocardz.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1735) fatpingvin válasza HookR (#1734) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez egy darabig szerintem zárja is ezt a fórumszálat...

mondjuk egyelőre szimpatikus megoldás, ha nem spórolják le róla a ramot akkor egy egész korrekt darabnak ígérkezik

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#1736) elfelejtette válasza fatpingvin (#1735) üzenetére


elfelejtette
veterán

Tuti... :DDD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1737) thomasa válasza HookR (#1734) üzenetére


thomasa
senior tag

Új sheriff a láthatáron.

(#1738) HookR


HookR
addikt

NVIDIA RTX A2000 hivatalos oldal - [link] / PH hír

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1739) Neovenator válasza HookR (#1738) üzenetére


Neovenator
senior tag

<3 <3 <3

Jé, hát mégis lehet csinálni félmagas, mégis erős kártyát, több, mint 4GB memóriával?
Szegény Nvidia, biztos nagyon benézte a dolgot, mert pár tucat emberen kívül az égvilágon senki más nem venné meg...rossz embert kértek fel a piackutatásra... :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1740) thomasa válasza Neovenator (#1739) üzenetére


thomasa
senior tag

Egy jó kis HP vagy Dell SFF-ben jól mutatna. Kérdés, milyen hosszú.

(#1741) Henkei válasza Neovenator (#1739) üzenetére


Henkei
tag

Miert ne lehetne? :F Semmi koze a memorianak a magassaghoz. 8 gigabajtos LP Tesla letezik mar vagy negy eve legalabb.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#1742) Neovenator válasza Henkei (#1741) üzenetére


Neovenator
senior tag

Szerintem sem ördögtől való a dolog, csak le lettem hurrogva kicsit feljebb, hogy hát mégis kinek kéne ilyen... :)

@thomasa: Szerintem nem vészes, tényleg jó lenne... :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1743) Fred23


Fred23
nagyúr

Félig OFF, de eszembe jutott, hogy bedobok egy saját képet 2000 legerősebb low profile karijáról:
Radeon DDR 32MB AGP (későbbi nevén Radeon 7200 DDR).
Van még eBay-en egy eladó, de csak az találja meg, aki ügyesen tud keresni. :)

(#1744) Neovenator válasza Fred23 (#1743) üzenetére


Neovenator
senior tag

Csudás darab :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1745) Fred23 válasza Neovenator (#1744) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi! Az ilyen korú karikból most érdemes még venni, tippre 10 év múlva sokszoros áron fognak menni. Van például Radeon 8500LE low profile kivitelben is, eBay-en általában nem drágább, mint a sima 8500LE, pedig jelentősen ritkább. Erre idővel sokan rá fognak jönni szerintem, és felmennek az árak. Ebből az LP-s Radeon DDR-ből is huszadannyi van csak piacon, mint a simából. Aki ráér, akár befektetésből is vásárolhat ilyen régi LP karikat. Megjegyzem, tippre nem egyformán fog felmenni a régi karik ára, a T&L korszaktól kezdve -Geforce 256- lesz csak igazán nagy árrobbanás. Előtte inkább csak grafikus gyorsítókról beszélhetünk, nem GPU-król, és ez szerintem számítani fog.

[ Szerkesztve ]

(#1746) kisvárosi0 válasza sagvary (#1733) üzenetére


kisvárosi0
újonc

Köszönöm szépen a tippet,ez nagyon jó ötlet,szerintem élek is vele.
Kicsit megkéstem a válasszal,nem sűrün járok ide az oldalra.

(#1747) HookR


HookR
addikt

NVIDIA RTX A2000 képek - reddit.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1748) thomasa válasza HookR (#1747) üzenetére


thomasa
senior tag

Rárakhatta volna a LOW hátlapot is.

(#1749) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.
Nemrégen küldtem nyugdíjba az i5 2500K és Radeon HD 7850 VGA kombót és vettem egy fekvőházas HP Elitedesk 800 G2 SSF gépet.
Ebben i7 6700 CPU és Intel HD530 van.

Forza Horizon4 low beállitásokkal 120FPS-t tud,de kicsit szeretném feljebb tolni,milyen low profilos VGA-t tudnátok ajánlani?
Újanon nézegettem a 1030-akat,de használtan ilyen áron majdcsak kapni 1050-eket is ami azért jóval erősebb.
1050-től egyáltalán van erősebb lp-s kártya ami belefér a gépembe?
Meg egyáltalán milyenek vannak?Mert én a 1050-nél leragadtam….. :B

[ Szerkesztve ]

(#1750) HookR válasza perge666 (#1749) üzenetére


HookR
addikt

"1050-től egyáltalán van erősebb lp-s kártya ami belefér a gépembe?"
Van GTX 1650-ből is LP változat, sőt immáron GDDR6-tal (192GB/s) is, nem csak GDDR5-tel (128GB/s), de hogy a gyakorlatban mennyit segít, azt nem tudom. Teszteket kell keresni.
Mondjuk az árakat elnézve nem biztos, hogy a legszerencsésebb időszakban szándékozol dVGA-t venni:
- Gigabyte GTX 1650 D6 OC LP 4G - [link]
- MSI GTX 1650 4GT LP OC - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.