Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) HookR válasza Chaser (#500) üzenetére


HookR
addikt

Newegg.com-on csak az MSI féléről vannak felhasználói visszajelzések. Ahogy látom annak a hangjára nem panaszkodnak.

==================================

Amaze HD5670-LP (1GB GDDR5) - $123.-

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#502) profi válasza MMSZoli (#499) üzenetére


profi
aktív tag

Hát nem sok hely van szerencsétlen vga-nak :(
Attól félek én is, hogy szívni fogok a beszereléssel. Bár még azt sem tudom, melyik házba építenék gépet. Egyelőre keresek egy olcsó mini-ITX alaplapot, amibe AMD procit lehet tenni.
Hétvégén jöhet a játék teszt :)

(#503) Chaser válasza HookR (#501) üzenetére


Chaser
titán

Hát ez az, ott én se találtam semmit:) De szép kis kártyát linkeltél :R

profi: AMD alá én csak asus lapot találtam, ami csekély 30-32k :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#504) toldy válasza Chaser (#503) üzenetére


toldy
őstag

Amd-hez ott van a sapphire lapja 26k illetve az asus lap is mostmár 25k ;)

Más, a sapphire 5670 LP milyen vastag? Ahogy nézegetem a hűtése vastagabb mint egy slot, de nem tölti ki a 2-t.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#505) HookR válasza toldy (#504) üzenetére


HookR
addikt

Egy a hátlapra merőlegesen készült kép alapján ~39mm (+/-1mm). Kérésre belinkelem.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#506) toldy válasza HookR (#505) üzenetére


toldy
őstag

Akkor az msi kártyaja vékonyabb, igaz, ha jól számolom 28-30mm lehet?

Az élet nem habostorta.

(#507) MMSZoli válasza toldy (#504) üzenetére


MMSZoli
tag

Majdnem kettő, de a legnagyobb gond, hogy a hűtés műanyag háza nagyon hosszan elnyúlik, habár csak másfél slot de tényleg hosszú a kártya.
Nekem emiatt ütközött hátul. (ja igen, akkor majdnem befért volna, ha kivettem a HDD keretet, mert akkor lenne bőven hely a dual slotnak, de a hosszú hűtés mással is ütközött. A HD5670 mellé egy 2.5" HDD-t is kellett volna vennem a HDD keret hiánya miatt)

A fenti AMAZE símán belemenne a gépbe HDD keret nélkül....

Talán ez mutatja meg a legjobban (most látom már volt, de sebaj)
[Sapphire HD5670 LP]

[ Szerkesztve ]

(#508) HookR válasza toldy (#506) üzenetére


HookR
addikt

Szvsz. ezen kép alapján az MSI is van olyan vastag, mint a Sapphire.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#509) toldy válasza HookR (#508) üzenetére


toldy
őstag

Én e kép alapján néztem, szerintem vékonyabb mint a sapphire.

Az élet nem habostorta.

(#510) HookR válasza toldy (#509) üzenetére


HookR
addikt

Igen, ez alapján valóban vagy 10mm-rel keskenyebbnek tűnik.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#511) Chaser válasza toldy (#504) üzenetére


Chaser
titán

Valóban lentebb ment az ára, már ideje volt...ennyiért talán meg is vettem volna. Viszont 25k nem sok helyen lehet, kifejezetten olcsó helyen nézem és 27.5k.
A zafír sztem 2 slotos, jobb esetben 1.5. Valaki vett már ilyet, vmelyik topikban láttam csak nem tudom hol.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#512) Chaser válasza MMSZoli (#507) üzenetére


Chaser
titán

Hangjáról tudsz nyilatkozni? A pcie csati után mennyivel nyúlik túl?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#513) profi válasza toldy (#506) üzenetére


profi
aktív tag

Itt azt írják, hogy 34mm.
Elfogadnám ezt a kártyát :K
toldy: Mi a sapphire alaplap típusa? Jöhet privátban is. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#514) Chaser válasza profi (#513) üzenetére


Chaser
titán

Talán ez. Árban kb annyi mint az asus, szóval nem olcsó és tudásához képest akkor asus sztem. A zafírt meg csak elvétve találtam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#515) MMSZoli


MMSZoli
tag

A BF2142 valamiért nem olvassa a lemezt, bár telepíteni engedte magát, karc nincs, de mindig reklamál. Kb 20x próbáltam ki :O Ebből nem lesz teszt.

A BF2 szépen megy. Mondjuk én nem használok AA-t (elvből, de tényleg), 1280x960-at fullosan nyomta rezzenés nélkül. Mondjuk nem egy mai játék, de jól néz ki (nekem tetszik).

Na ha már tesztelni akarok, letöltöm a Crysis2 multiplayert (már csorog lefelé...), megizzítjuk a "vasat". Csak nehogy kifolyjon alul az agya :-)

(#516) profi válasza MMSZoli (#515) üzenetére


profi
aktív tag

Nézd meg valamelyik utolsó Need for Speed-del :K Nagy segítség lenne számomra a döntésben. Előre is köszi.

(#517) MMSZoli válasza profi (#516) üzenetére


MMSZoli
tag

Akkor letöltöm a legutolsó NFS demót az EA oldalról. Utoljára a NFS3-al játszottam, hihi... Mekkora felbontás lenne az, ami már megfelel Neked? 1920x1080-ig tudja a TV-m :-)
De azt hiszem azért abból már csak állóképek lennének.

Hétvégén viszont el kell utaznom, úgyhogy legkorábban vasárnap este lesz teszt (a CR2 viszont feltelepült éjfélre, csak már túl kornyadt voltam este, hogy el is indítsam...)

megjegyzés/tanulság: a 32" TV már túl kicsi a kanapéból való internetezéshez... egyszerüen natívban túl kicsik a karakterek, hogy olvasható legyen 3 méterről. Ha leveszem a felbontást, akkor jó, de akkor meg nem olyan éles a kép. Jelenleg a honlapokat 130%-on nézem, úgy olvasható rendesen. Játék persze OK...
Tanulság: kanapés PC kezeléshez minimum 40" FullHD TV kell.
na ezt se gondoltam volna...

Megjegyzés2:
azért valami lehet az 5570-el. időnként gondol egyet, átvált zöldbe a kép, utána inverzbe (igen érdekes színek...) . ha a GPU scaling-et bekapcsolom a Catalystban, gyakoribb. meg tudom oldani, ha kikapcsolom és visszakapcsolom a TV-t, vagy átváltok másik HDMI forrásra és vissza. Mintha elvesztené a szinkront egy pillanatra. DVI kimenetet még nem néztem külön. azért gyanakszom a videókarira, mert se az IPTV box-al, se a DVD lejátszóval nem csinálta. de még átdugom másik HDMI bemenetbe is, hátha forrasztási hiba a TV SSB-n. idönként olyat is csinál, hogy játék indítása után a TV kiirja "Nem támogatott felbontás" és fekete kép. A fentiek elvégzése után van kép (BF2 kétszer csinálta), de lehet hogy a TV nem csípi annyira a 800x600 default felbontást.

[ Szerkesztve ]

(#518) profi válasza MMSZoli (#517) üzenetére


profi
aktív tag

Király vagy, köszönöm :R Nem sürgős a dolog, nem fogom elkapkodni a gép építési projektet.
Mivel 17"-os monitoron játszom, így elég az 1280x1024 :) Nekem is 32" tv-m van, de még nem próbáltam rajta netezni. Kicsit sokat fogyaszt, így is nagy a villanyszámla. Majd, ha lesz LED tv-m, akkor lehet többet fogom használni...
(#514) chaser: ez elég gyenge, akkor már inkább az Asus (bár ennyiért már lehetne rajta firewire)

[ Szerkesztve ]

(#519) Chaser válasza profi (#518) üzenetére


Chaser
titán

Mért nem váltasz 19" 5:4-re? Nagyon fasza panelos cuccok vannak apróban néha kifejezetten olcsón, felbontás meg ugyanaz és akkora felületen az igazi :))
LED-esa tv is fogyaszthat sokat, ccfl-es is keveset..van itthon egy, 40W "idle":D max fényerőn 60-70, de akkor már kisüti az ember szemét..a másik meg 110-130W, mikor azt vettem még nem értettem hozzájuk :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#520) profi válasza Chaser (#519) üzenetére


profi
aktív tag

Azért, mert nincs kedvem monitorra költeni :D Elég keveset játszom, netezni meg jó ez is.
Az én Samum. ha jól tudom 140W-ot eszik :(( Azért az nem kevés...

(#521) Chaser válasza profi (#520) üzenetére


Chaser
titán

Ha minden igaz 13k-ért veszek VS premium mva panelos jószágot, 17-est meg el lehet itt adni 11-12k-ért is:) Ég és föld egy 17 vs 19 dolog, aztán néha tényleg pár ezrest kell csak rádobni.
140W az kemény..én is csak filmre használom a tv-t, netre meg játékra nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#522) gaborcsu


gaborcsu
csendes tag

Lehet h nem pont ide illik, de olyan LP PCIe kártyát keresek amin van külső táp csati, mivel az alaplapom leírása szerint max 25W-ot bír. :(
Én ilyesmit szeretnék, de erre 48w-ot írnak (ASUS EAH4650/DI/1GD2(LP)
A cél, hogy a HD kamerám vidóit tudjam nézegetni.
Ez volna a gép amibe menne:
[link]

Vagy ha tudtok topikot mondani ahova jobban illik e kérdés, Köszönöm!

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#523) Chaser válasza gaborcsu (#522) üzenetére


Chaser
titán

Amennyire én tudom, csak 75W felett vesz ki a csatiból kraftot a vga, alatta csak a pcie sávból. Ilyet még nem is hallottam, hogy max 25W, ki van reszelve a tápellátás egy része?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#524) StevenKing


StevenKing
csendes tag

Sziasztok!
A következő gépet szeretném összedobni:
CPU: AMD Phenom II X4 955, tudtommal ebben már van 3-ad szintű gyorsítótár, mindenképpen ilyet szeretnék, ha van rá mód.
Alaplap: Gigabyte 770T-UD3
Ram: Kindston HyperX 4Gb(kit) 1600MHz DDR3
Vinyó: WD 1Tb WD10EARS 7200 rpm
Optikai maghajtó: LG dvd iró SATA
Táp: Chieftec 500W CTG-500-80p 12cm v. OEM
Ház: Thermaltake VL80001W2ZD V3 fekete

Na már most milyen nvidia kártyát ajánlotok hozzá, amit ki tudnék maximálisan használni. Én GT430-ra szavaznék magamtól, de olvastam hogy a GT240 jobban kihasználja a játékokat.
Mit ajánlotok max 25.000Ft-ig bezárólag?
Illetve szerintetek így ez az összerakás mennyire jó? Nem szeretnék nagyon gyenge vagy túl "profi" cuccot bele, inkább minél inkább kiegyensúlyozott gépet szeretnék aminek nincs gyenge pobtja, de maximálisan kihasználható!
A válaszokat előre is köszönöm!

Ha a feleséged és az ügyvéded fuldokolna, és döntened kéne, étterembe mennél vagy moziba?

(#525) Chaser válasza StevenKing (#524) üzenetére


Chaser
titán

Ha nem tévedek nagyot az 5670 mind a 2 nv kártyánál erősebb és olcsóbb is, az mért nem jó? LP kártya kell neked biztosan? Nem ismerem a házikót.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#526) DenverX válasza gaborcsu (#522) üzenetére


DenverX
tag

Vegyél 5570-et, nekem az van az optiplex 755-ösömbe, annál is azt írja a dell hogy max 25w, és hibátlanul megy (sőt még kapja a tuningot is rendesen :DDD )

(#527) DenverX


DenverX
tag

Az én gépem amúgy ilyen belülről. Kapott egy kis thermal padot, meg némi ramsünit így már nem füstöl annyira ;]

(#528) DenverX válasza profi (#502) üzenetére


DenverX
tag

Nem tudom, milyen amd-s alaplapt keresel de én ezt megnézném a helyedben. :)) Hátha elnyeri a tetszésed.

(#529) MMSZoli válasza DenverX (#527) üzenetére


MMSZoli
tag

Látom a Dellek elég egyformák belülről.. Te is gondolkodtál már, miért nem cserélték meg a két slot-ot? :(
Én először meg akarom nézni, mit bír a Crysis2, ha húzatás nélkül is szép, akkor hagyom gyárin, jobb a a békesség. Sajnso a szerverek dugig vannak (az a pár)

BTW OFF kérdés: mennyire vagy megelégedve a "Optiarc AD-7670s slim slot-in DVD-rw"-eddel? az én gyári olvasóm rettentő módon berezonál a keretben. Nem is igazán néztem mi ez (talán Sanyo), de valami laptop rápattintós golyós cuccos, nem slot-in meghajtó. (a lemezeket is gyilkolja ez a rápattintós megoldás)

(#530) DenverX válasza MMSZoli (#529) üzenetére


DenverX
tag

Én meg vagyok vele elégedve, jól végzi a dolgát, nem rezonál egyáltalán, azért is vettem ezt a gépet mert az előzőből megmaradt ez a faja kis meghajtó. Csak kis átalakítást igényelt mivel gyárilag ide-s driveokat fogad a gép, ez meg sata-s cucc.

(#531) StevenKing


StevenKing
csendes tag

Sziasztok!
Ati kártyát nem akarok. Mindenképpen Nvidia kártyát szeretnék. Nem vagyok egy nagy gamer, csak menjenek a játékok, nem kell nekem full grafika, úgysem sűrűn érek rá játszani. Erre meg talán ez a konfig egy gt430-assal talán jó választás, de győzzetek meg az ellenkezőjéről. Jó áron van szerintem. 1024*768-as felbontáson és medium beállításokkal meg a legtöbb játék talán a mai napig elfut. Keveset fogyaszt és a gigabyte 2 ventis verziója melegedni se fog. :)
Szerintem.
Nem mondtatok semmit a konfigra! Van gyenge pontja? Vagy esetleg túlzottan kiemelkedő? Mert én egy kiegyensúlyozott konfigot szeretnék!

Ha a feleséged és az ügyvéded fuldokolna, és döntened kéne, étterembe mennél vagy moziba?

(#532) HookR válasza StevenKing (#531) üzenetére


HookR
addikt

"Nem mondtatok semmit a konfigra! Van gyenge pontja? Vagy esetleg túlzottan kiemelkedő? Mert én egy kiegyensúlyozott konfigot szeretnék!"
Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az első hsz-t !

Ami a VGA-t illeti, low profile Nvidia kártyát szeretnél, amiből van 3, ami szóba jöhet: GT430, GT440 és a GTS450. Az utóbbi ilyen kis nyákon és hűtővel terhelés alatt már eléggé melegszik, hűtője hangossá válik és elmondásod alapján amúgy sem játszol sokat, ezért kihúzható. Marad a GT430 és a GT440. A kettő között van durván 15-20% teljesítménybeli különbség, köszönhetően a magasabb órajelnek és a GDDR5-ös memóriának a GT440 részéről. Dönts belátásod szerint.
Performance summary

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#533) MMSZoli válasza profi (#516) üzenetére


MMSZoli
tag

Need For Speed eredmény:

NFS Carbon: vírusos,trójai :-( nem tettem fel (pedig nem torrent volt)
NFS Prospeed: szépen megy 1360x720-ban (asszem ez volt), fullra tolva minden
NFS Shift 1360 x 768-ban minden közepesen tökéletesen fut

Mivel sok időm nem volt, ezért nem tettem sokkal feljebb őket (hol kezd akadni), egyedül a ProSpeed 640x480-ját bíráltam felül :-)
A 32" TV-n nagyon szép volt a kép, akadásmentes.
A véletleszszerü képelmenés miatt (már írtam róla) viszont már rommá törtem 2 Dodge Vipert és egy Shevy-t :-(
Kb negyed-fél óránként csinálja, kezd idegesíteni. Asszem visszaviszem, miután levideóztam, mert úgysem hiszik el. Ja, most míg inverz képernyön írtam egy egy kicsit, és vissza is váltott magától... szép...

[ Szerkesztve ]

(#534) profi válasza MMSZoli (#533) üzenetére


profi
aktív tag

Köszönöm a tesztet :R
Ezek szerint nekem 1 évig biztosan jó lenne a HD5570 :) Ez jó hír.
Sajnálom, hogy rossz a kártya. Cseréltesd ki, az új biztosan jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#535) StevenKing


StevenKing
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszokat!
Azt szeretném még kérdezni, hogy egy GT430-as és egy GTS450-es között mennyi a különbség teljesítményben?
Csak mert találtam egy GainWard GTS450-est 1GB DDR5-öst, 27.000Ft alatt az egyik webshopban ami alig-alig a rászánt keret felett van. Megérné esetleg még ennyit ráköltenem? Valóban érezhető különbség lenne a két kártya közötti különbség?
Csak is Nvidiában gondolkodom!

Ha a feleséged és az ügyvéded fuldokolna, és döntened kéne, étterembe mennél vagy moziba?

(#536) HookR válasza StevenKing (#535) üzenetére


HookR
addikt

Most látom csak, hogy az általad kiszemelt házban egyáltalán nem vagy low-profile (Katt ide, hogy megtudd mi az!) kártyákra korlátozva (amiről e téma szólni hivatott), bármilyen méretűt beletehetsz, ezért a kérdésfelvetésed nem csak részben, de teljesen ide nem illő, azaz offtopic.
Üdvös lenne, ha ismerkednél a fórum szerkezetével, hogy legközelebb a megfelelő témában tedd fel a kérdéseid!
A GT430-nak a GTS450-eshez viszonyított játékokbeli teljesítményéhez meg csak meg kellett volna nézned a grafikonokat, amiket a neked szóló válaszban másodiknak linkeltem.

Amúgy igen megéri, tekintve, hogy dupla olyan gyors, mint a GT430.

S mivel bármilyen méretű VGA-t beletehetsz, ezért értelemszerűen akár a GTS450-esnél gyorsabbak is szóba jöhetnek, ameddig a pénztárcád engedi, de ez már a Milyen videókártyát? témához tartozik, ott érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#537) ->Raizen<- válasza HookR (#536) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hát hookr csalódtam az 550Ti-ben ugyanannyi cuda magja van mint a gts 450-nek. :((( Jelenleg úgy áll a helyzet hogy a gépet nem tudom bővíteni mert a gts 450-nél nincsen erősebb LP-s vga vagy tévedek? :( Gts 450-ről amúgyis letettem már.
Talán ez lenne de egy 9600 gt-től mennyivel lennék előrébb? A kis 9600 is visz minden mai frissen megjelenő játékot aa af nélkül 720p-be maxon!

[ Szerkesztve ]

(#538) profi válasza ->Raizen<- (#537) üzenetére


profi
aktív tag

Szerintem elég nagy előre lépés lenne a 9600GT-hez képest.
Főleg, ha kapsz is ilyen kártyát itthon.

(#539) ->Raizen<- válasza profi (#538) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem nagyon látom webshopokban sajna.

(#540) HookR válasza ->Raizen<- (#537) üzenetére


HookR
addikt

Hogy a 9600GT teljesítménye hogyan viszonyul a GTS 450-éhez, vagy HD5750-éhez, azt nem tudom.
A GTX 550TI-t tekintheted a GTS 450 ránfelvarrásának. 15%-kal magasabb órajel, 70%-kal nagyobb memória-sávszélesség.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#541) ->Raizen<- válasza HookR (#540) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A fogyasztása miatt nem valószínű hogy megcsinálják low profile változatban az 550ti-t. majdnem 120w. És akkor se érné meg azt a plusz pénzt amennyivel többe kerül egy lp-s gts 450-nél.
Msi afterburnerrel csináltam két órajel profilt mert a galaxy 9600 gt-m mindig max órajelen járt eddig. A 2d-s profil az
core clock 450 mhz
shader clock 1125 mhz
memora colck 756 mhz.
A 3d-s 650 1625 900.

(#542) profi válasza ->Raizen<- (#541) üzenetére


profi
aktív tag

Hát a 120W tényleg sok lenne egy LP kártyához. Nem sok értelmét látom én sem :(
Sikerült már döntened?

(#543) ->Raizen<- válasza profi (#542) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem éri meg jelenleg hogy váltsak semmire. Amivel előrébb lennék az egy gtx 470 de kurvára melegszik a ref hűtős. És nem sokkal erősebb mint egy hd 5850 amim volt 2010 elejéig. :((( Nem szomorkodom mert minden játék játszható 720p-ben a 9600 gt-vel!

(#544) MMSZoli


MMSZoli
tag

HD5570: intenzíven olvasgattam a külföldi fórumoakat, és találtam megoldást az inverz/rózsaszín képre.
Csak az LCD TV-kkel csinálja, HDMI-n keresztül, és a csak Catalyst 11-től kezdve. Mivel nem volt kedvem újratelepíteni indent, megnéztem, pontosan mi az oka az egésznek. Valami olyasmi, hogy a handshake során az EDID paraéretek valami színmélység-problémát okoznak, és ez újraszinkronozást és fure színeket okoz. Volt egy srác, aki szerint az EDID kiiktatásával meg lehet ezt szüntetni.
Én ilyen opciót ugyan nem találtam, de miután átálltam a manuális beállításra, és hozzáadtam pár szabványon kívüli felbontást a listához, a képeltűnős probléma jelentősen leredukálódott, és inverzbe sem fordult át a kép azóta. Vagyis nem hardveres, hanem szoftverek gond okozza a feljebb leíírtakat, így szerencsére sem kábelt, sem kártyát nem kell cserélnem.
A rossz hír viszont az, hogy minden kártya érintett, amit LCD TV-vel használnak + új Catalyst.
Remélhetőleg hamarosan megoldják, mert most jelenleg valami nagyon exrém felbontással megyek :-)

(#545) profi válasza MMSZoli (#544) üzenetére


profi
aktív tag

Hát ez elég rosszul hangzik :((
Remélem kiadnak egy javított drivert, amire eljutok oda, hogy vegyek egy LED tv-t. Akkor kicsit sűrűbben fogom kitenni a képet a tv-re (internet, játék...).

darky@ (#543): Szerintem sincs gond egyelőre a 9600GT-vel. Én már bánom, hogy anno eladtam a HD4670-et.

[ Szerkesztve ]

(#546) MMSZoli válasza profi (#545) üzenetére


MMSZoli
tag

Hi,
Már nem vészes a helyzet :-)

-1-2 óránként csak 1x csinálja az 1 másodperces elfeketedést, nem 15-20 percenként, mint korábban. Nem vészes... :(
-Az elfeketedés után mindig visszajön a kép. (korábban a TV-n mindig át kellett kapcsolnom másik HDMI forrásra, utána vissza, hogy a rózsaszín kép eltűnjön - na ez megszünt) :U
-Az az említetett extrém felbontást szerencsére fel tudom nagyítani teljes képernyőre... Na ezzel szenvedtem a legtöbbet (meg hogy olyat aláljak, amit a TV is elfogad)
. Dacára a teljesen natív 1920x1080 felbontásnak, a TV-m (Philips 32PFL9604H) képtelen volt azt teljes képernyőn megjeleníteni, Körben ott volt egy fekete sáv, és a képernyőméret meg csak valami 29-30". Állítgathattam a képarányt, semmi... (csak annyi hogy 16:9-nél minden széthúzódott) Rágtam miatta a kefét rendesen. A megoldás az lett, hogy mivel úgyis nagyon picik voltak a karakterek 2.5 méterről, levettem a felbontást 1360x768-ra, utána a Scaling Options-ben felhúztam maxira a méretet. Érdekes, hogy amikor a GPU Scaling és ITC processing be volt kapcsolva, akkor az mindig visszavágta 100%-ra a beállítást, és nem is működött a dolog. Úgyhogy ezek ki vannak kapcsolva, nem tudom, most ki számolja az átméretezést, ha nem a GPU :-)

(#547) HookR


HookR
addikt

AMD Radeon HD6670 Teszt - TechPowerUp

(#546) MMSZoli: "Dacára a teljesen natív 1920x1080 felbontásnak, a TV-m (Philips 32PFL9604H) képtelen volt azt teljes képernyőn megjeleníteni, Körben ott volt egy fekete sáv, és a képernyőméret meg csak valami 29-30"
Nem lehet, hogy a TV beállításain kellene valamit változtatni? :F

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#548) MMSZoli válasza HookR (#547) üzenetére


MMSZoli
tag

Sajna mindent kipróbáltam, nagyon kevés opció van, csak a képaránnyal lehet játszani.
5-féle képarány van, ebből a "nem méretezett" tűnne a legmegfelelőbbnek, egy natív 1920x1080 képnek, de nem az. A Széles kéernyővel tudom a kinyújtott képet kirakni egyeül fullosra.

Jah, a Philipsnél dolgoztam, és áttételesen én feleltem az új TV-k piacra engedéséért, knkrétan ezt a típust is.. úgyhogy most a hóhért akasztják :-D
De tényszerüen a HDMI-t alaposan leteszteltük (PC-vel is, Radeon, Nvidia dettó, én rendeltem az Nvidia kártyákat meg, hogy ne csak Radeon x1300-ak és 1650-ek legyenek), és soha ilyet nem tapasztaltunk...) na mindegy. Mondjuk az akkori VGA-k natív HDMI-t nem tudtak, csak DVI-HDMi kábellel a jelet (jah, azokat is én rendeltem meg :-) )

(#549) profi válasza HookR (#547) üzenetére


profi
aktív tag

Jó kis kártya. Kíváncsi leszek, mennyibe fog itthon kerülni (főleg, ha elérhető lesz) :F

(#550) ->Raizen<- válasza profi (#549) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A 9600 gt-től majdnem 2x erősebb. 60 w fogyasztással. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.