Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) elfelejtette válasza Oliverda (#1250) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az előzetes kalkulációk alapján lehet, hogy gtx1050-ből is várható lp verzió, az is ütős lenne 75w alatti fogyasztással.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1252) Oliverda válasza elfelejtette (#1251) üzenetére


Oliverda
félisten

:K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1253) AxBattler válasza elfelejtette (#1251) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
GTX1050, GT1040 is potenciális jelölt lehet, érdemes kivárni.

Esetleg egy Zotac GTX 750Ti 2GB LP-t érdemes megnézni (ha még fel tudsz valahol lelni egyet).
Ennek 1 slot-os a hátlapja, és ha a fekete burkolatot leszedi az ember, akkor lehet nyerni pár millimétert. Úgy talán koppra befér a (Streacom/Origenae?) házadba.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1254) AxBattler válasza AxBattler (#1253) üzenetére


AxBattler
félisten

Persze ez a válasz Oliverdának ment... bocsesz. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1255) AxBattler válasza elfelejtette (#1245) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyébként tetszenek az ilyen házak.

Most tervezek külö htpc-t, és mellé a normál gépemet, stb.... de már kezd sok lenni a cuccból. A végén összerakok egyet a kettőből, kidobom a sok kacatot... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1256) Polllen válasza AxBattler (#1255) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én amióta beköltöztettem a gépet a TV alá, csak kósza gondolat, h külön legyen. Túl kényelmes a legnagyobb képernyőn játszani.

Talán ha találnék jó áron valami 24"-s monitort. Talán.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1257) AxBattler válasza Polllen (#1256) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát ja, csak ha más éppen TV-t szeretne nézni...
És low profile VGA-ból csak 750Ti van, az új meg megint aranyáron lesz. Bár léteznek teljes magas HTPC házak is...

Meg MOBA, SC2 elmegy notin is, szóval ezekről sem kellene lemondani, de FPS-t nem tudnék controllerel játszani. Bár azt mondják, megszokható, és amúgy is csak single címeket tolok már... kivéve ha megjelenik a Space Hulk, meg a BFBC3. :B

Hogy tolod a BF3-at?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1258) Polllen válasza AxBattler (#1257) üzenetére


Polllen
nagyúr

Na hja, nálam ebben az esetben - mivel ritka - átlövöm a képet a céges notira. Nvidia kártya és moonlight powa. Vagy simán steam stream powa. TV alatti htpc-n fut a játék, laptopon meg csapatom.

Amúgy alapvetően bill és egérrel játszom mindent. Csak autós vagy platformernél kerül elő a kontroller.

Ez kell az öledbe, meg egy numpad nélküli billentyűzet. Az egerem pl. vezetékes. (és szerencseré high sens-zel játszom, így éppen elég a hely, nyilván azoknak akik szeretnek az egérrel kalimpálni, ez nem kivitelezhető, de már arra is láttam DIY megoldásokat)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1259) AxBattler válasza Polllen (#1258) üzenetére


AxBattler
félisten

És a noti billentyűzetét, meg a rá dugott egeret tudod használni?

Tényleg, ilyen párnát láttam már az IKEA-ban, színesben is kapható!
Jó cucc!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1260) Polllen válasza AxBattler (#1259) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen steam otthoni továbbításnál mindig, moonlight-nál is, de ott több olyan topikot és láttam, hogy nem ment csak kontroller. Pl. fallout 4-nél.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1261) Csa-zsó


Csa-zsó
csendes tag

Sziasztok. Hozzám került egy Fujitsu Esprimo E7935-ös fekvőházas , mini gép. Intel Core 2 775-ös E4600 / 2.4 Ghz / procival, 2gb ddr2 memóriával. Tesztelgettem, a benne lévő Dvi kimenetű kártyával szaggat a Youtube Hd videó , és játékmegjelenítésről sem beszélhetünk. Mivel van egy viszonylag erős otthoni pc minden jóval felszerelve, így a fekvőházasra nem akarok költeni, de a videóteljesítményt fel kellene javítanom, hogy esetleg régebbi játékokkal , Lan-ba tudjak játszani a fiammal, a két gépet összekötve. Intel fronton nincs tapasztalatom, Amd-s vagyok. A kérdés: mivel kizárólag Low profilú kártyát lehet belerakni / PCI-E 16 /,kicsi hátsó fémlappal, milyen kártyát ajánlotok-keressek,ami a legerősebb, és ez a konfiguráció még elbírhat, vagy bevált ? Nem álmodok Hdmi kimenetről , de egy szélesvásznú monitort azért rákötnék, a DVI portra. Esetleg eladó is érdekel, ha van valamelyikőtöknek.
Köszönöm a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1262) elfelejtette válasza Csa-zsó (#1261) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Egy GT640-es, ami nekem is van, használtan 10k körül van használtan, DSUB, DVI, HDMI van rajta.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1263) Csa-zsó válasza elfelejtette (#1262) üzenetére


Csa-zsó
csendes tag

Szia, mi a tiéd pontos típusa?

(#1264) elfelejtette válasza Csa-zsó (#1263) üzenetére


elfelejtette
veterán

Gigabyte GV-N640D5-1GL

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1265) Csa-zsó válasza elfelejtette (#1264) üzenetére


Csa-zsó
csendes tag

Köszönöm. Te milyen procival hajtod, és mekkora táp kell. Az én gépemben gyári van, 300W van ráírva.Vinni fogja?

(#1266) elfelejtette válasza Csa-zsó (#1265) üzenetére


elfelejtette
veterán

Egy kétmagos Pentium proci van mellette, meg egy 300W-os FSP táp.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1267) AxBattler


AxBattler
félisten

üdv!

GTX750 Ti low profile változatot mókolt már valaki?
Órajelemelés, idle venti(k) leállítása megy?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1268) AxBattler


AxBattler
félisten

Bréking! A bestmarkt webshop-ba felkerült a KFA2 GTX 950 OC LP kártya, némileg borsos áron, "nincs készleten" raktárkészlettel. A maga 169*68.9*38.6mm-es méretével igen jónak tűnik, szvsz érdemes lesz résen lenni! :K

Eddig csak külföldi shop-okban láttam, de pl. a MindFactory sem szállít hazánkba, ill. ha mégis ráállnának, akkor a 30 júró fuvardíj durván megdrágítaná a terméket.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1269) HeliumA


HeliumA
aktív tag

s milyen ez a márka?

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#1270) HookR válasza HeliumA (#1269) üzenetére


HookR
addikt

A Galaxy európában KFA2 néven fut. Előbbi amúgy időközben Galax-ra rövidült.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1271) HeliumA válasza HookR (#1270) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Ebből nekem nem derült ki hogy lehet-e bízni a márkában.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#1272) AxBattler válasza HeliumA (#1271) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz ugyanúgy, mint a többiben.
Mondjuk az kicsit gáz, hogy a bestmarkt csak 12 hó garit ad rá...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1273) mepet válasza AxBattler (#1268) üzenetére


mepet
addikt

Hatalmas Up neki! Szerencsére nekem már nem kell LP-re szorítkoznom, de ha nem így lenne, azonnal venném, főleg ilyen baráti áron!

(#1274) AxBattler válasza mepet (#1273) üzenetére


AxBattler
félisten

Annyira azért nem baráti a 49k HUF, főleg hogy nem folyamatos az ellátás, szóval ha bedöglene, akkor cserepéldányt közel sem biztos hogy kap az ember.

Mire váltottál?
A rövid, félpasszív kártyák terjedése miatt egyébként én is erre teszem már inkább voksomat. Esetleg ha lenne valami normális LP passzív kártya... mint a GT730, csak 128bit-tel, és DDR5-tel.
GTX 1050 után igazán kiadhatnának valami ilyesmit is, mondjuk sima GTX 750 teljesítménnyel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1275) HookR


HookR
addikt

A rend kedvéért:

=========================================

Galax GTX 950 OC LP hivatalos oldal - [link] / amazon.co.jp

=========================================

KFA2 GTX 950 OC LP hivatalos oldal - [link]

=========================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1276) mepet válasza AxBattler (#1274) üzenetére


mepet
addikt

Boltban 44e a legolcsóbb GTX950 (nem OC). Az OCs nem LP kártyákkal azonos áron van a linkelt kártya. Így szerintem instant get, még a 20-30%-os felár sem ritka a legerősebb LP kártyáknál tapasztalataim alapján az ugyanolyan nem LP-hez képest...

Az én LP történetem:
6570 -> 750Ti

Itt az összehasonlító tesztem a kártyákról: [link]

Tehát nekem mindig a legerősebb MO-n megvásárolható LP kártyám volt. Nemrég volt alkalmam lecserélni a Barbone gépet egy hatalmas böszme ATX-es masinára GTX970-el. Hááát mit mondjak... Nem kell többet fúrnom-faragnom a házat. Nem visítanak többé a ventik, ha játszom. Főleg nem az asztalomon fog visítani, ha esetleg valamiért mégis visítana. Nem lesz többé 90 fok feletti semmilyen hardverem. Nem kell többet keresgélnem a csúcsmodelleknél általában legalább 5-ször gyengébb kártyák között. Nem kell többé többet fizetnem egy ugyanolyan kártyáért, csak azért, mert az kisebb...
Én itt pontot tettem a Barbone/miniPC/ITX/AIO történetre, voltak vidám pillanatok (pl. mikor csípőfogóval vagdostam az acélházat, hogy helyet találjak a turbina hangú 4centis ventiknek), nem rosszak az emlékeim összességében, de levontam a következtetéseket.

Elnézést, ha ez flame-nek minősül az LP topicban, nem akarok senkit lebeszélni semmiről, csak szimplán rájöttem, hogy ez nagyon nem az én világom volt. :B

(#1277) AxBattler válasza mepet (#1276) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ha így nézem, megérné ennyiért. Mármint ha lenne raktáron.

Egyébként... true story. :K
Már egy ideje gondolkodom, hogy HTPC házba költözöm, de a kis kávédarálós VGA-k rémképe mindig visszatart. Sajnos nagyon limitált a választék ebben a kategóriában.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1278) AxBattler


AxBattler
félisten

KFA2 GeForce GTX 950 2GB GDDR5 OC LP rendelhető!
Mondtam én...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1279) fidor2 válasza AxBattler (#1278) üzenetére


fidor2
tag

Sziasztok, egy ati hd 7470 2 GB 64 bit kártya mire lenne elég?Gondolok itt ujjabb-régebbi játékra, persze nem max felbontáson, full hd videózgatás...vagy ha nem jó akkor ötlet, hogy mi lehet a befutó 10e.-15e. használtan.Ja a tápom 240 W -os.

(#1280) elfelejtette válasza fidor2 (#1279) üzenetére


elfelejtette
veterán

Egy Nvidia GT640/730 kb. 3x erősebb a HD7470-nél, még a 64bites változat is...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1281) fidor2 válasza elfelejtette (#1280) üzenetére


fidor2
tag

Értem, és a 230W tápom birni fogja?

(#1282) AxBattler válasza fidor2 (#1281) üzenetére


AxBattler
félisten

Bőven bírni fogja, csak arra figyelj, hogy 128bit-es memóriasávszélességgel rendelkező példányt vegyél. :K
msi nvidia gt 730 2gb

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1283) AxBattler válasza AxBattler (#1282) üzenetére


AxBattler
félisten

Hopp, most nézem, az összes LP-s 730-nak 64bit a sávszéle, még a DDR5-ösöknek is.
+ MSI N730K-2GD3H/LP

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1284) fidor2 válasza AxBattler (#1283) üzenetére


fidor2
tag

Magas nekem mint bivajnak a farzsebb, akkor most 128 bit lenne a befutó?

(#1285) AxBattler válasza fidor2 (#1284) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha lenne belőle low profile változat, akkor igen, de sajna nincs. 15k-ért, LP-ben ez van.

Illetve vadászhatnál apróról GT640-et, GT740-et, HD7750-et, R7-250-et, stb., csak ehhez türelem kell.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1286) fidor2 válasza AxBattler (#1285) üzenetére


fidor2
tag

Ezek mind 128 bitesek, sok különbség van a 64 és a 128 között?Játékra gondolok itt.

(#1287) AxBattler válasza fidor2 (#1286) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, erősen érezhető szerintem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1288) fidor2 válasza AxBattler (#1287) üzenetére


fidor2
tag

Megértettem, akkor 128 bit-et érdemes és a 230W is bírni fogja.Köszi a választ

(#1289) AxBattler válasza fidor2 (#1288) üzenetére


AxBattler
félisten

GT730-ból nincs LP 128bit-es, hiába is keresnél.
Más kártyákból létezik, de azok meg jellemzően drágábbak 15k HUF-nál.

Szóval a 22-es csapdája... de azt még nem írtad, mire kellene. :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1290) fidor2 válasza AxBattler (#1289) üzenetére


fidor2
tag

Játékra, persze nem full hd.Filmnézésre de ez már full hd-menne.

(#1291) AxBattler válasza fidor2 (#1290) üzenetére


AxBattler
félisten

És milyen játékra? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1292) fidor2 válasza AxBattler (#1291) üzenetére


fidor2
tag

Jó kérdés, regebbi esetleg ujjakkal.

(#1293) AxBattler válasza fidor2 (#1292) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak ezekkel?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1294) fidor2 válasza AxBattler (#1293) üzenetére


fidor2
tag

Igen, tudom felejtsem el.Nem megy rajta semmi.

(#1295) AxBattler válasza fidor2 (#1294) üzenetére


AxBattler
félisten

:F Nem mondtam ilyet, csak azt, hogy 15k-ért, LP formátumban sok jóra ne számíts.
Aprón volt most fenn GTX750 low profile 25k-ért, na azzal már el lehet lenni, újabb játékokhoz kb. az a minimum.

Ezért kérdeztem, hogy milyen játék, de ha csak ennyire vagy kommunikatív, akkor értelmesebbet nem tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1296) fidor2 válasza AxBattler (#1295) üzenetére


fidor2
tag

Az igazság a régebbi játékokat ismerem max payne 3 az ùjjakat annyira ne ismerem, nem próbaltam.Bár a star wars battlefront-ot kipróbálnám.

(#1297) elfelejtette válasza fidor2 (#1286) üzenetére


elfelejtette
veterán

A változatok között nincs nagy különbség, a 64 bites ddr5-ös picit gyorsabb, mint a 128 bites ddr3-as. Én most csak a NFS THE RUN-nal játszok, a monitorom 1280*1024-es felbontású, a játék 30FPS-re van korlátozva, azt Ultra grafikával is összehozza a GT640-em a 2 magos Pentium procimmal.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1298) HookR válasza fidor2 (#1292) üzenetére


HookR
addikt

"Jó kérdés, regebbi esetleg ujjakkal."
Mit szólnál valami költséghatékonyabbhoz? [kép]
Fillérekből megvan és javítja a motorikus képességeket.

Egyes esetekben a helyesírást is ;)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1299) elfelejtette válasza elfelejtette (#1297) üzenetére


elfelejtette
veterán

Sikerüt felrakni egy patch-et, ami kilövi az fps lockot, most átlag 54fps Ultra grafikán, min:43, max:70.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1300) AxBattler válasza elfelejtette (#1297) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor ezt vennéd?
MSI N730K-1GD5LP/OCV1

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.