Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Flo87


Flo87
csendes tag

Fujitsu Siemens E5625

Ház: Desktop

Processzor: AMD X2 LE-1210, magonklént 1800 Mhz

- CPU Benchmark értéke 875, magasabb, mint az Intel Pentium D925 Dual Core 3 Ghz procié (azé 832)
- socket AM2+
- bővíthető akár 4 magos Phenom procival (nem tartozék)

Memória: 2048 Mb DDR2 (4 RAM slot, max 8 Gb)

Merevlemez: 80 Gb (bővíthető, SATAII csatis)

Optikai meghajtó: DVD RW

Chipset: NVidia MCP78PV

VGA: GeForce 8200 , max 256 Mb, windows 7 élményindex játékra 4,5-es értéket ad rá

Audio: Realtek ALC262 HD

LAN: Gigabit Ethernet controller (100 / 1000 Mb)

Egyéb alaplapi csatlakozók:
- USB 8 db, ebből 2 előlapi
- soros és párhuzamos portok opcionális kábellal (nem tartozék)
- sata 4 db (ebből 2 db e-sata)
- pata nincs
- PCI-E 1 db 16x és 1 db 1x (low profile)
- PCI 2 db

További információk a gyártó oldalán:

http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupport/techsupport/professionalpc/ESPRIMO/Datasheets/ds_esprimo_e[5].pdf

Ilyen gépem van pontosan! Venni szeretnék egy LP videókártyát milyet ajánlotok hozzá? (játékra kellene, ami elmegy rajta) FUJITSU SIMENS DPS-300AB-17 A 300W POWER SUPPLY a táp ami benne van!

Раб судьбы но не лакей закона

(#702) HookR válasza Flo87 (#701) üzenetére


HookR
addikt

Hogy milyen VGA-t bír kihajtani a procid, azt nem tudom, de a Milyen videókártyát? topikban megmondják.

Kapható itthon pl.:
- MSI HD6570 1GB DDR3 - 14-15e
- Sapphire HD6670 1GB GDDR5 - 25e(Ha egyáltalán kapni ennyiért és nem csak árlistában szerepel)

Illetve lassan esedékes az alacsony profilú HD7750-esek boltokba kerülése is 1GB GDDR5-ös memóriával. #697-es hsz.-ban linkelt oldalon 86.- Fontért már árultak VTX3D-t, amíg el nem fogyott. :)

Ár/érték arányban a HD6570 a nyerő, de játékra azért nem egy vérbő telivér. Ha a másik topikban rábólintanak, szerintem várd meg a HD7750-eseket, hátha nem lesz olyan elszállt az árazásuk.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#703) Flo87 válasza HookR (#702) üzenetére


Flo87
csendes tag

Msi R6570-MD1GD3/LP ATI, 1GB, DDR3, PCIE, VGA, 1xDVI, 1xHDMI, LP, CrossFire, GPU:650MHz, RAM:1800MHz, 128bit, Aktív hűtés

Alaplapom típusa:D2724 Alaplapom támogatná szerinted ez a kártyát?
300Wattos táp elég neki?

Раб судьбы но не лакей закона

(#704) HookR válasza Flo87 (#703) üzenetére


HookR
addikt

Van rajta x16-os PCIe csatolósín, úgyhogy igen.
Több, mint valószínű, hogy bőségesen elegendő. Úgy tudsz meggyőződni róla, ha meglesed a táp matricáján mit írnak a +12V-hoz, hány A-rel terhelhető?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#705) Flo87 válasza HookR (#704) üzenetére


Flo87
csendes tag

17A van a +12V után! Az alaplapom d2724-es régebbi alaplap elboldogul szted a hd 6570 nel?

Раб судьбы но не лакей закона

(#706) HookR válasza Flo87 (#705) üzenetére


HookR
addikt

A tápod bőven elég és igen, elboldogul. Semmi okod az ellenkezőjét gondolni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#707) Flo87 válasza HookR (#706) üzenetére


Flo87
csendes tag

Már rendelem is! :)

Раб судьбы но не лакей закона

(#708) Coix válasza HookR (#702) üzenetére


Coix
tag

A Sapphire HD6670 LP 1GB DDR5 ténylegesen is kapható Magyarországon, én két hete rendeltem egyet, és akkor még kevesebb mint 22e Ft volt az iPonnál. Most meg nem hiszek a szememnek, 29e Ft az ára.

Nagyon jókor vettem meg, azt hiszem. Az árgrafikont elnézve lehet, hogy tőzsdéznem kellene? :D

[ Szerkesztve ]

(#709) HookR válasza Coix (#708) üzenetére


HookR
addikt

A hangsúly azon volt, hogy kapható-e az adott áron. Van 2db 25e körüli ajánlat, 1db 27e-es, de a jellemző inkább a 28e fölötti.
Szerintem egy 14-15e körül megkapható DDR3-as HD6570-hez képest már a 25e-t sem igazán éri meg a HD6670 GDDR5-ös memóriája és magasabb órajele. Egyszerűen nem értékarányos a különbözet. Akkor már sokkal inkább a leendő HD7750 (a HD6570-hez képest) valamivel több, mint dupla áron, hisz az annyival erősebb is.

Írom mindezt úgy, hogy persze, hogy jobb a GDDR5-ös HD6670, és szívem szerint nem is ajánlanék gyengébbet, de az értékarányosság nagyon is fontos szempont.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#710) Flo87 válasza HookR (#709) üzenetére


Flo87
csendes tag

Megjött a 6570em hát egy kicsit szét kellett szedni hogy belemenjen a gépembe de jólett működik rendesen! Az elején a keret ahol a csatik vannak magas volt és így le kellett szednem róla hogy rá tudjak csatlakozni a monitor kivezetésre! Ugyanis a legfelső csati a monitoré, kihúztam a gépből a videókártya csatiját és így kificeg a csati de legalább benne van és működik rendesen! Már tolom is rajta a Maffia 2őt! :D A következő bővítés +2g ddr2 lesz a másik 2 giga mellé! Meg ha a 300as táp elbírja egy phenom procit még beleteszek az am2 lapba! :) Kösz h segítettetek! Üdv Flo

Раб судьбы но не лакей закона

(#711) HookR válasza Flo87 (#710) üzenetére


HookR
addikt

"Az elején a keret ahol a csatik vannak magas volt és így le kellett szednem róla hogy rá tudjak csatlakozni a monitor kivezetésre! Ugyanis a legfelső csati a monitoré, kihúztam a gépből a videókártya csatiját és így kificeg a csati de legalább benne van és működik rendesen!"
Ezt a részt nem teljesen értem. :)

"Meg ha a 300as táp elbírja egy phenom procit még beleteszek az am2 lapba!"
Bár nem tudom pontosan milyen TDP-s Phenomot néztél ki, a tápban vannak még tartalékok, szerintem nem lesz gond.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#712) Coix válasza HookR (#711) üzenetére


Coix
tag

Hát, én sem bírtam követni, de elvileg semminek sem szabadna "ficegni". :D

Elvileg a csomagban kellene lennie két LP (low profile) hátlapnak is, ezeket kell feltenni a normál magasságú hátlap helyett. Két kis csavart kell kicsavarni a hátlap cseréjéhez, nem nehéz megtalálni őket. De gondolom, ez sikerült.

Az LP hátlap feltételéhez le kell szedni a kártyáról a legfelső csatlakozót, ami a standard D-Sub VGA csatlakozó. Ez a csati egy lapos szalaggal kapcsolódik a videokártya tüskéihez, ezt csak szépen le kell húzni a videokártyáról, és mindjárt nem fog "ficegni". A másik végét meg le lehet csavarozni a hátlapról.

Ha meg nagyon kell a D-Sub csatlakozó, mert csak ezzel tudsz a monitorhoz kapcsolódni, akkor ehhez általában adnak egy második hátlapot, ezt be lehet tenni egy szabad slot helyére a videokártya mellé. Emiatt van ez a csatlakozó ezen a rugalmas lapos szalagon, hogy át lehessen tenni máshová.

A lenti képen lehet látni az eredeti normál magasságú hátlapot, meg a két low profile magasságút. Az egyiken két nyílás van a HDMI és DVI csatlakozóknak (ezt kell a kártyára tenni), és a másik, amin csak egy nyílás van, arra lehet rátenni a D-Subot.

Bocs, ha túlragoztam a dolgot, de ez a "ficegés" nem normális dolog...

[ Szerkesztve ]

(#713) HookR válasza Coix (#712) üzenetére


HookR
addikt

"Hát, én sem bírtam követni, de elvileg semminek sem szabadna "ficegni". :D"
Közben leesett mire gondolt, de a válasszal már megelőztél. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#714) Flo87


Flo87
csendes tag

Igen ám, értem hogy mit írtál, de csak egy szabad hely van hátul és csak egy hátlapot tudok betenni! Ezért használom hátlap nélkül a kártyámat mert ugye nincs másik szabad hely ahova áttudnám tenni a d-subos hátlapot, így kihuztam a vezetéket a gépen kívülre! Kápísi? :)
De majd úgy is monitort akarok cserélni(most 19" crtm van) és akkor le is szedem a kártyáról a dsubos csatlakozót ráteszem a hdmi dvi hátlapot és akkor nem fog ficegni a gép hátuljából a dsub kimenet! :)
Hdmi-dvi átalakítóval szeretném majd használni a következő lcd 20" monitort! Ez ugye lehetséges?
Hát max 95Wos phenom procit akarok bele! 1 vinyó van benne meg 1 dvd rw, meg ugye most a kari ami a tápomat nyúzza! Üdv Flo

[ Szerkesztve ]

Раб судьбы но не лакей закона

(#715) Coix válasza Flo87 (#714) üzenetére


Coix
tag

A HDMI => DVI átalakító gond nélkül fog működni, mindkettő digitális jelet továbbít. De nem értem, hogy miért akarsz átalakítót használni, ha a kártyádnak amúgy is van DVI kimenete. A HDMI csak annyiva tud többet a DVI-nél, hogy a HDMI a hangot is továbbítja. De ha átalakítót teszel bele, akkor a hang elveszik, szóval értelme nem sok van. És a jelátvitel minősége sem lesz jobb egy plusz beiktatott átalakítóval.

Elvileg most az is meg tudnád csinálni, hogy egy DVI => D-Sub átalakítót használsz, és akkor nem ficegne semmi. A D-Sub analóg jelet használ, így az átalakító csak akkor fog működni, ha a kártya a DVI-n keresztül a digitális jel mellett kiad analóg jelet is. A legtöbb esteben ez működni szokott, egy próbát mindenképpen megér.

Az analóg jel a DVI csatlakozónak azon a részén jön, ahol 4 pici kis tű van, a többitől elkülönítve. Ha ez hiányzik, akkor az átalakító nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#716) Flo87 válasza Coix (#715) üzenetére


Flo87
csendes tag

Szeva! Köszi a válaszod! Sztem ez a négy pici pont elkülítve hiányzik, DVI-D(dual-link) csatis a kártya, az egyik oldalán csak egy vízszintes csík van! Azt szeretném még kérdezni látványosan sokat javulna a kép ha vennék egy új lcd monitort és ha dvi kábellel csatlakoznék hozzá?

Раб судьбы но не лакей закона

(#717) Coix válasza Flo87 (#716) üzenetére


Coix
tag

Ha DVI-D van a kártyán, akkor ebben az utolsó D azt jelenti, hogy csak digitális jelet továbbít. DVI-I kellene, abban van analóg is (I=intergrált).

Én a helyedben biztos, hogy váltanék LCD-re, de neked kell eldönteni, hogy a mindőségjavulás megéri-e az árát, elvégre csak te tudod, hogy a jelenlegi monitorodnak milyen a képe. Egy MediaMarkt nézelődésre és összehasolításra tökéletes, de vásárolni nem biztos, hogy ott kell. A digitális csatlakozónak a képe rosszabb biztos nem lesz, mint az analógé, és a beállításával sem kell annyit szöszölni.

Plusz LCD monitorral lesz egy csomó szabad hely az asztalodon, ez is egy szempont! :D

(#718) Flo87 válasza Coix (#717) üzenetére


Flo87
csendes tag

http://szamitastechnika.vatera.hu/monitor/lcd/fujitsu_siemens/fsc_20_os_lcd_lapmonitor_ingyen_szallitva_6ho_gar_1618171598.html

Ezt néztem ki most! Elég jó árban van és gari is van hozzá! Szerintetek? :)

Раб судьбы но не лакей закона

(#719) HookR válasza Flo87 (#718) üzenetére


HookR
addikt

Milyen monitort? A-tól Z-ig, a legkisebbtől a legnagyobbig [Olvasd el az #1 hozzászólást!]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#720) HookR


HookR
addikt

Sapphire HD7750 LP review - icrontic.com

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#721) mepet


mepet
addikt

A 6570-esemről írtam régebben egy kis tesztet, akit érdekel itt megtalálja. A kártya pontos típusát rosszul linkeltem, mert ilyenem van.

Ha jól olvastam a topicot, akkor még mindig nem jöttek ki a 7xxx-es LP kártyák, tehát még nem érdemes semmire lecserélni. (Ha meg kijönnek, akkor fél évet várunk egy normális árra...)

[ Szerkesztve ]

(#722) HookR válasza mepet (#721) üzenetére


HookR
addikt

Éppenséggel már szállingóznak, csak vagy hamar lecsaptak a készletre, vagy drága. Szerintem iskolakezdésre már kapható lesz széles körben, de maximum egy hónapot adok és itthon is felkerül a virtuális polcokra.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#723) mepet válasza HookR (#722) üzenetére


mepet
addikt

Előszöris várok valami olyan reviewot, amiben FPS értékek is vannak, mert a gyári adatok nem sokat jelentenek szerintem...

(#724) HookR válasza mepet (#723) üzenetére


HookR
addikt

Mármint gondolod, hogy lényeges eltérés van a teljes magas referencianyákhoz képest? Mert annak például itt olvashatod a tesztjét.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#725) HookR válasza HookR (#722) üzenetére


HookR
addikt

Annyival kiegészíteném, hogy ezt a HD7750 LP-re értettem. Az ennél erősebb HD7770 és HD7850 LP-k továbbra sem valószínű, hogy itthon fellelhetőek lennének, azokat nagy valószínűséggel csak külföldről, egyéni import útján lehet majd beszerezni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#726) mepet válasza HookR (#725) üzenetére


mepet
addikt

Hát ahogy nézem ez a 7750-es másfél-kétszer gyorsabb, mint a 6570-esem. Akkor előbb-utóbb bizony csere lesz!

(#727) HookR


HookR
addikt

Egyre több árlistában bukkannak fel:

Powercolor HD7750 LP
- preistrend.de

Sapphire HD7750 LP
- preistrend.de
- mwave.com.au
- softech.cz

HIS HD7750 LP
- amazon.com
- newegg.ca (Out of stock, de van 2 felhasználói vélemény)
- microcenter.com
- dealtime.com
- idealo.de

Előbb-utóbb elérnek kis hazánkba is.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#728) HookR


HookR
addikt

Sapphire HD7750 LP review - hitechlegion.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#729) scanman


scanman
csendes tag

Sziasztok
Olvasgatok itt, és látom, hogy egy 6570-es LP karit fogok venni gépbővítés gyanánt, mivel ár/érték arányban most ez a legjobbnak tűnő választás.
Kérdésem az lenne, hogy ebből a típusból van-e olyan gyártó, akinek a termékét érdemes megvenni, illetve kerülni, és hogy pár gyártónál találtam 2 giga memóriával ellátott kártyákat is.... pl.: Sapphire, MSI ezeknél ad valami érdemi pluszt az a plusz 1 giga memória, vagy csak vakítás?
Persze, ha ebben az árban (17-19 ezer ft) tudtok jobbat mondani, azt is megköszönöm ;)

scanman

(#730) Coix válasza scanman (#729) üzenetére


Coix
tag

Itt egy cikk a témával kapcsolatban.

Szerintük ez a grafikus mag nem tud kihasználni ennyi memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#731) mepet válasza scanman (#729) üzenetére


mepet
addikt

Nekem Sapphire van, az bevált. A tesztem róla: [link].
6570 topic
Szerintem VTX3D-n kvül mindegyik jó márka. (Nálam a favorit: Asus, Sapphire)

[ Szerkesztve ]

(#732) HookR


HookR
addikt

Sapphire HD 7750 LP review - alienbabeltech.com

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#733) HookR


HookR
addikt

Club 3D HD7750 LP

Ránézésre ugyanaz, mint a Powercolor.

Részletes, kimerítő teszt a techpowerup.com jóvoltából. Különösen érdekes a 26. oldal, ahol kizárólag a videokártya fogyasztását mérik. Idle: 6W, Peak: 42W (Furmark: 43W)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#734) HookR


HookR
addikt

Sapphire HD7750 LP reviews:
- custompcreview.com
- overclockersclub.com (800/1125MHz @ 1240/1440MHz !)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#735) labrinth


labrinth
csendes tag

Sziasztok!

Dell Optiplex 775-ös pc-t szeretnék pci express vga-val bővíteni. A konfig:

Alaplap: Optiplex 775

Proci: Core2duo E6550

Memória: 3X1gb DDR2

Hdd: Segate 160gb 7200rpm

Ami gondot okoz, hogy a táp teljesítménye 275 W mindössze. A kérdésem az lenne hogy egy 30k körüli low profile kártyát tudnék-e használni a gépben ezzel a táppal? Ha nem, akkor milyen más megoldás jöhet még szóba, lehet barkács is:)

(#736) Coix válasza labrinth (#735) üzenetére


Coix
tag

Számolj utána, van a neten pár kalkulátor, főleg a tápgyártók honlapjain.

Mint például ez.

Eléggé határesetnek tűnik, de elképzelhető, hogy még beleférsz a 275-be. De számold ki te magad, az a biztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#737) labrinth válasza Coix (#736) üzenetére


labrinth
csendes tag

Köszi a linket, kiszámoltam vele, hát valóban határeset. Kártyától függően +/- 4-5 W-ra jön ki a táp teljesítményéhet képest. Okozhat gondot ha a rendszer max teljesítménye kb pont annyi mint a tápé?

(#738) Coix válasza labrinth (#737) üzenetére


Coix
tag

Igen, ez lehet gond.

Arra ugyanis figyelni kell, hogy minél idősebb a táp, annál kevésbé tudja leadni a max teljesítményét. A belinkelt kalkulációban ezt a "capacitor aging" opcióval állítható be. Bár a rendszer csak ritkán megy full terheléssel, de idővel a táp hatékonysága csökken, és akkor már gond lehet belőle.

De ezt szerintem inkább egy tápokkal foglalkozó topicban kellene megkérdezned, ott biztos jobban tudnak ebben segíteni.

(#739) HookR válasza labrinth (#737) üzenetére


HookR
addikt

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez a kalkulátor bő ráhagyással ajánlgat tápot. Igencsak meglepne, ha a konfigurációd egy HD7750 LP társaságában, teljes terhelés mellett akárcsak megközelítené a tápod 12V-on 17A-es (javíts ki, ha tévedek az értékkel kapcsolatban) terhelhetőségét.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#740) Szakbarbár válasza labrinth (#735) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

MT vagy SFF az Optiplex gép? Arra figyelj, hogy a vékony (SFF) alaplapokba csak 25 W max TDP-vel rendelkező videokártyát tudsz beletenni. Pl HD 5450 és társai. Az MT-s nagyméretű házba elvileg 75 W a limit, de az alaplapra rá van írva.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#741) HookR


HookR
addikt

Nini, nem gondoltam volna, hogy a Powercolor HD 7750 1GB GDDR5 LP (AX7750 1GBD5-HL) lesz az első, ami elérhető idehaza. Azt meg különösen nem, hogy már egy hónapja... - [Link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#742) HookR


HookR
addikt

Úgy tűnik, végre idehaza is kapható a Sapphire HD7750 LP.
- [link 1]
- [link 2] (A termékazonosító, a megjelenés ideje és az ár is arra utal, hogy a képek és a név ellenére ez low-profile. Illetve a képen látható teljes magas változat más azonosítóval már szerepel a kínálatban, olcsóbban. Jeleztem a hibát, majd kiderül, javítják-e.)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#743) Késes


Késes
csendes tag

Sziasztok!
HP SFF házba keresek low profile kártyát. A korlát most is a max 25W.
Néztem ATI-ban a 6450-est, de úgy látom, hogy ebből csak DDR3-al szerelt van és 64bites.
Esetleg tud valaki javasolni jobbat ami még belefér a fenti paraméterekbe?

Regisztrált 22 éve (újonc)

(#744) HookR válasza Késes (#743) üzenetére


HookR
addikt

Szvsz mindegyik HD6450 64bites memóriavezérlővel rendelkezik. De akad GDDR5-ös is: Sapphire HD6450 512MB GDDR5

Keresgélj teszteket, hogy ennél a kártyánál van-e lényeges teljesítménybeli különbség az 512MB GDDR5-ös és az 1GB DDR3-as változat között és ha igen, megéri-e a másfélszeres árat, illetve a ventilátort a passzív borda helyett.

Ennél komolyabb VGA, ami beleférne 25W-ba szerintem nem nagyon van. Ha már ilyen szűkös az alaplap fogyasztási kerete, helyedben megfontolnám a cseréjét valamelyik Llano, vagy Trinity köré épülő alaplap + APU párosra.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#745) Tyler Durden válasza labrinth (#735) üzenetére

Ugyanilyen konfigba tettem bele a 6670-et és simán viszi, nem volt vele probléma.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#746) HookR


HookR
addikt

Zalman Radeon HD 7750 Z D5 1GB LP DualFan - Preview

(Ha esetleg valaki HIS helyett Zalman címkére vágyna... :) )

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#747) AnthraxP


AnthraxP
csendes tag

Hali gali!
Lenne egy kérdésem az olyan emberekhez akik jobban jártasak ebben a témában mert őszintén szólva elég hülye vagyok a dolgokhoz. Kéne egy ilyen szó szerint kompakt kis téglába valami Low Profil vidikártya
[link] játékra mert van benne egy intel hd 3000 nevű valami csak ez igen gyenge eresztés viszont most nem nagyon tudom elereszteni magam az ügyben tehát érték arányosan a legjobb kártyát keresem 15-30ezer között. Elöre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#748) enzo89


enzo89
csendes tag

Sziasztok! Egy HP Proliant N40l-es gépbe szeretnék videokártyát. Talán van közületek olyan, aki használ ilyen gépet. Tanácsokat, vagy ötletek várnék, hogy milyet lenne érdemes rakni bele. Játszani nem akarok vele (nem arra való), de úgy gondolom az .mkv fájlokkal elboldogulna. Előre is köszi! :)

(#749) HookR válasza AnthraxP (#747) üzenetére


HookR
addikt

Játékra (pénztárca függvényében) legalább egy HD6670 LP, de leginkább egy HD7750 LP lenne ajánlatos 1GB GDDR5 memóriával, ha nem lennének erősen túlárazva (Előbbi 26, utóbbi 33e Ft. Ugyanaz teljes magas változatban 8-10e Ft-tal olcsóbb).
Így ár/érték arány alapján marad a DDR3-as memóriával felvértezett HD6570 14-16e Ft-ért. - [link]

Hmm, közben találtam itt egy Tul HD 6670 1GB GDDR5-öt 18700.- Ft-ért. - [link]
3-4e Ft többletet már megér a DDR3-as HD6570 LP-hez képest.

Viszonyításképp Newegg-en $115.- a HIS HD7750 LP - [link]
Csak azt még haza is kell juttatni, annak járulékos költségeivel...

=======================================

(#748) enzo8: HD6570 LP bőven elég a feladatra. Gond leginkább a szellőzéssel lehet, mert a VGA mellett az oldallapon nincsen rács. Felmerül a kérdés, hogy a hátsó ventilátor vajon a VGA számára is biztosít-e kellő légmozgást? :F

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#750) mepet válasza HookR (#749) üzenetére


mepet
addikt

Tyű, az a 6670 nagyon olcsó! De mi az a TUL? :F

Nekem 6570-esem van, de mostmár csak 7xxx-re fogom cserélni, az tuti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.