Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) AxBattler válasza Scholes9 (#1100) üzenetére


AxBattler
félisten

Arra egy i3 IGP-je is elég, vagy ha lehet, inkább AMD A8-as APU-ra építkeznék.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1102) Scholes9 válasza AxBattler (#1101) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az a durva h a 2 magos Pentiumon akad az 1440p-s, 60fps-es videó. Nem mindegyik de van olyan ami igen. A 2 mag 100%-on teker. Sztem cserélek i5-re és megnézem az igp-jevel h minden okés e. Ha nem akkor meg veszek még egy gt 720-at:)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1103) AxBattler válasza Scholes9 (#1102) üzenetére


AxBattler
félisten

i5 áráért kapsz A88X-es alaplapot + hozzá egy 65W-os, A8-as APU-t, és kétszer olyan jó IGP-d lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1104) Scholes9 válasza AxBattler (#1103) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Utánanézek. Bár az lap cserével is járna. Köszi a tippet:)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1105) AxBattler válasza Scholes9 (#1104) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha apróról veszed, akkor minimalizálod a veszteséget. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1106) Scholes9 válasza AxBattler (#1105) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Maradok intel vonalon. Úgy is eladom a 960-at nemsokára, meg a pentiumot is. ~ 10-et hozzárakok és veszek egy gt 720-at meg egy i5-öt :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1107) AxBattler válasza Scholes9 (#1106) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem egy "S"-es i5 elég lesz magában.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1108) Scholes9 válasza AxBattler (#1107) üzenetére


Scholes9
nagyúr

I5 4590S-t fogok venni szerintem. Felesleges akkor a gt 720?

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1109) AxBattler válasza Scholes9 (#1108) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem igen.
Pü. ment.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1110) HookR


HookR
addikt

Nocsak! Kapható idehaza is az MSI N750Ti-2GD5TLP - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1111) AxBattler válasza HookR (#1110) üzenetére


AxBattler
félisten

Elég későn érkezett, ami még nem lenne baj, de pár ezressel drágább a Giga megoldásánál, szóval meh.

Mondjuk az MSI-nél a hűtőborda rányúlik a memória modulokra is, és a két ventinek elég alacsonyabb fordulatszámon forognia. Bár legutóbb csalódtam az MSI-féle 750Ti hűtésének hangerejében...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1112) HookR válasza AxBattler (#1111) üzenetére


HookR
addikt

Mondjuk a különbség azonos boltban csak egy bő ezres, illetve newegg-en is csak $2. Remélhetőleg csak bevezető ár és lesz még olcsóbb is.
Ez az egyetlen a kínálatban, amin egyformán alacsony a hűtőborda és a ventik is könnyen levehetőek, így alkalmas rá, hogy leváltsa nálam a HD7750-et. Na nem mintha égető szükségét érezném a cserének.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1113) aikido


aikido
csendes tag

Szerettem volna lecserélni a régi vídeó kártyát[link] erre [link]
De úgy néz ki nem kompatibilis az alap lapommal [link]
Tudnátok adni valami megoldást a problémámra?Előre is köszönöm.

(#1114) Komplikato válasza aikido (#1113) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem nagyon tudsz jobbat, mint lapot cserélni. Az i945G, i945GZ, i945GC chipsetes lapok többségén egy 1.0-ás 4x-es PCI-E csatlakozó van. Viszont a 2.x és 3.0 kártyákkal az 1.0a és 1.1 kompatibilis csak.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1115) aikido válasza Komplikato (#1114) üzenetére


aikido
csendes tag

Köszönöm válaszod. :R

(#1116) sagit


sagit
addikt

Jéé, van ilyen topik? :D

Milyen vga-t vegyek topikban már írtam de hátha itt is jön valami plusz infó.

Keresem a legerősebb low profil és egyben Single Slot kártyát (nem elég ha a hátlap Single Slot, a hűtés se lóghat ki)

Gt 420 helyére keresek valamit i3 550 mellé.

750ti - t szerettem volna de az összes LP 750ti hutese belóg a második szlotba. Ha tévedek pls jelezzetek, nem baj ha olyan modell amit nem lehet otthon kapni.

A vga topikban arra jutottunk h a legerősebb ilyen kártya a sapphire r7 250. Azonban találtam R7 250e - t is. Elvileg a 250e 512 Sp-s (7750) a sima pedig 384 (7730)

Viszont a sapphire 512 - t ír az oldalán, most akkor az melyik gpu rá épül? Valakinek van pontos információja?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1117) AxBattler válasza sagit (#1116) üzenetére


AxBattler
félisten

Velkám! :)

Sajnos el kell keserítselek: 750Ti-ből ugyan van olyan LP, amelyik csak 1 slot-ot foglal, de a hűtése mindegyiknek dupla vastagságú (lásd Zotac, KFA2, MSI).

R7 250E-t én még csak az XFX kínálatában láttam, de az LP-s változat DDR3-as modulokkal van szerelve, és a DDR5-ös is fele olyan erős, mint a sima 750. Szóval én inkább lebeszélnélek már a 250-ről; ha ennyire szűk a hely, akkor jobban járnál egy A8-7670K APU alapú konfiggal. (Kivéve persze, ha brand gépről beszélünk, mert akkor ez nem játszik. Jól sejtem?)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1118) sagit válasza AxBattler (#1117) üzenetére


sagit
addikt

Talált, egybegep. Mokolas nélkül nem fér el nagyobb.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1119) AxBattler válasza sagit (#1118) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, ez szívás. Sajna nem tudok semmi okosat ajánlani... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1120) sagit válasza AxBattler (#1119) üzenetére


sagit
addikt

Marad az R7 250e sapphire tol vagy club3d től

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1121) sagit válasza sagit (#1120) üzenetére


sagit
addikt

Ma megvettem a sapphire r7 250 es kártyáját. Akinek a legerősebb LP Single Slot kell mint nekem az válassza ezt. Hiába r7 250 a neve az 512 sp-s Cape Verde (7750) gpu van rajta 1 gb gDDR5 társaságában. 86 euróért vettem, ár érték arányban szerintem pocsék de ha csak ekkoranak van hely...

Idle a hűtés szinte hangtalan, holnap játszok majd vele még nézek egy hőfokot is. Kicsit hosszabb mint a gt420

Az LP hatlapra ráadásul ráfért 3 kimenet, dvi+mini hdmi és mini dp, már kerestem is hozzá átalakítót de kellemesen csalódtam. A dobozban dvi-vga, mini hdmi-Hdmi és mini dp- dp átalakító is van.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1122) AxBattler


AxBattler
félisten

LP Sapphire R7 250-eshez hol lehet teljes magos hátlapot venni? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1123) sagit válasza AxBattler (#1122) üzenetére


sagit
addikt

Azt is adnak, kimaradt a leírásból :)

Szerk : szerintem sehol de az enyémet megkapod :D

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1124) AxBattler válasza sagit (#1123) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy értem: külön. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1125) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Van-e értelmes alternatívája a gF750Ti VGA-nak AMD vonalon (pl. R7 360) természetesen Low profile kivitelben?
Esetleg az újabb szériás nVidia van-e már, vagy várható -e még tavasszal LP kivitelben, amit érdemes lenne kivárni?
A segítségeteket előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1126) HookR válasza klepto (#1125) üzenetére


HookR
addikt

Nincs és meglepne, ha tavasszal változna a helyzet. Az új generációs kártyák eleinte jellemzően referencia dizájnnal kerülnek a boltok polcaira. A külön tervezést igénylő változatok, mint amilyen az LP kivitel is, általában csak jó néhány hónappal később jelennek meg a piacon. Nyárnál előbb nem számítanék a GF750Ti-nél erősebb vasra, de ha tippelni kellene, inkább az őszt mondanám.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1127) AxBattler válasza HookR (#1126) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha nem csal az emlékezetem, GTX750-ből már az elejétől volt LP változat, de én is örülnék, ha nyárra jönne valami 750-verő Radeon. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1128) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok.
Hozzajutottam egy uj Dell Optiplex XE tipusu keskeny asztali PC-hez es ehhez szeretnek vga-t. Tudtok ajanlani hasznaltan 10K-ig valami elfogadhato vga-t, amin van normal HDMI, PCI-e es gyengebb (pl. Cod4) jatekok elfutnak rajta. Nem igen fogok jatszani rajta, leginkabb HTPC-nek lenne hasznalva. DDR5 memorias elonyosebb lenne.
2x2,8GHz proci, 120GB SSD es 4GB ddr3 ram van mellette.

[ Szerkesztve ]

(#1129) HookR válasza sixer66 (#1128) üzenetére


HookR
addikt

Elég szűkös a keret. Meg a ház belseje is. Ha nem szeded ki a 3,5"-es HDD-t tartó keretet, akkor csak 1 slot-os, vékonyabb kártyák jöhetnek szóba. GT 730 alá nem mennék teljesítményben a helyedben. Ezen az ár- és teljesítményszinten GDDR5-ös memóriával szerelt kártya ritka, mert nem is igazán van rá szükség.
Ha van lehetőséged kiszedni a 3,5"-es HDD-t tartó keretet és belefér a költségvetésbe a 16-17e Ft, akkor itt találsz vastagabb, 2 slot-ot foglaló passzív példányokat, 2GB DDR3-as memóriával, 2-3 év garanciával.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1130) AxBattler válasza sixer66 (#1128) üzenetére


AxBattler
félisten

Aprón találsz 10k alatt néhány Asus Radeon HD 6570-et, én ezeket venném HTPC-hez.
A lejjebb említett GT 730 is megtalálható a hirdetések között, ez a Zotac példány viszont már 10k-n felül van, de ha lehetne, én is inkább ezt választanám. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1131) sixer66 válasza AxBattler (#1130) üzenetére


sixer66
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ.
Viszont azt néztem, hogy a PH-n hirdetett Zotac ugye már nem garanciás, bár lehet némi alku belefér, viszont EZ már nem sokkal drágább és 3 év gari van rá.
A Zotac annyival jobb amúgy?

(#1132) HookR válasza sixer66 (#1131) üzenetére


HookR
addikt

Igen, a használt Zotac árából érdemes alkudni a gari hiányára hivatkozva.
Szerintem nehéz lenne egy adott márkát kihozni egyértelmű győztesnek. Inkább olyan szempontokat érdemes összevetni, hogy az adott modellt milyen hűtéssel szerelik, milyen csatlakozók vannak rajta, mi képezi részét a körítésnek (hardveresen és szoftveresen), mennyi gari van rá?
Magam részéről ezeket részesíteném előnyben:
- nagyobb felületű és ezért jellemzően vastagabb passzív borda (persze csak ha nem gond, hogy ki kell szedned miatta a HDD tartó keretet. Ha gond, akkor ott a Zotac féle 1 slot-os passzív borda.)
- több garancia
- bár gyakorlatban nem sokat számít, ám mivel árban nincs lényeges differencia 1, illetve 2GB-os modell között, utóbbi akár még jól is jöhet. A 4GB-os viszont teljesen értelmetlen.

Illetve HD 6570 vs GT 730 kérdésben utóbbi:
- majd fele annyit fogyaszt max terhelésen.
- támogatja a 4096x2160-as felbontást (később még akár jól is jöhet).
- nem perdöntő, de egy kicsivel jellemzően gyorsabb.

Ami esetleg a HD6570 mellett szólhat, ha van valamilyen multimédiás képessége, ami HTPC környezetben előnyt jelenthet. Ezt valamelyik vonatkozó topikban tudakold meg.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1133) AxBattler válasza HookR (#1132) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, a 730 jobb, és az az iPon-os Asus jobb ajánlat a Zotac-nál. Szerintem általános HTPC-s használatnál nincs előnye a Radeon-nak, és ugye a passzív hűtés soha nem fog elromlani...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1134) sixer66 válasza AxBattler (#1133) üzenetére


sixer66
senior tag

Ezzel a kartyaval ( tudom a proci se eromu, igy azt I3-ra szeretnem minimum cserelni lappal egyutt) mennyire lehet jatszani pl. Cod4 kaliberu jatekokkal?
Neztem videokat rola, de szamomra nem meggyozo teljesen egy 2 perces gameplay, ezert is kerdezlek inkabb titeket, hatha valaki kis jatekra vetemedik.

(#1135) AxBattler válasza sixer66 (#1134) üzenetére


AxBattler
félisten

720p/Medium beállításokkal simán mennie kell.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1136) sixer66 válasza AxBattler (#1135) üzenetére


sixer66
senior tag

Értem.

Néztem az R5 250-es LP kártyát is, igaz ez árban már magasabb viszont tudásban is nagyobb, mint pl. a GT730, viszont ez a kártya PCI-e 3.0.
Fogja tudni kezelni a lapom?

(#1137) AxBattler válasza sixer66 (#1136) üzenetére


AxBattler
félisten

Persze, csak a PCIE2-es sávszéllel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1138) HookR válasza sixer66 (#1136) üzenetére


HookR
addikt

Ha már nem olyan szoros a költségvetés, és szóba jöhetnek a 30e körüli kártyák, akkor a GTX750-et lesd meg, kétszer olyan gyors.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1139) AxBattler válasza HookR (#1138) üzenetére


AxBattler
félisten

... és egészen véletlenül nekem van egy alig használt, eladó példányom. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1140) HookR válasza AxBattler (#1139) üzenetére


HookR
addikt

Gondolom nem MSI. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1141) AxBattler válasza HookR (#1140) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, Giga Ti. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1142) shteer válasza AxBattler (#1141) üzenetére


shteer
titán

Hali!

http://m.prohardver.hu/tema/melyik_a_legerosebb_low_profile_vga_kartya/hsz_1141-1141.html

Irányára? ;]

Üdv,
A.

..szerintem jónak tűnik

(#1143) shteer válasza shteer (#1142) üzenetére


shteer
titán

ez privi akart lenni (lett is). modi törölje pls

..szerintem jónak tűnik

(#1144) scansat


scansat
tag

Sziasztok

Van egy HP dc 7800 sff gépem. 4 magos proci van benne (bár ez úgy tudom nem számít.) Most egy Sapphire HD 5450 low profil videokarival működik. Ezt szeretném erősebbre cserélni. A csemetém World Of Tank-ot játszik. Ez sajna ahogy tudom 1 magos procira van írva és erősebb videokártyára. Most is megy, de nem full HD felbontáson. Vissza van véve a felbontás. Szóval ha tudnátok Low Profil kártyát ajánlani azt megköszönném. Én a Sapphire R7 250-et találtam 30 ezerért.

(#1145) HookR válasza scansat (#1144) üzenetére


HookR
addikt

Ha jól látom, kényelmesen elfér benne a dual slot-os LP kártya. A GTX 750 Ti kétszer olyan gyors, mint az R7 250.
- Gigabyte GTX750Ti 2GB GDDR5 (GV-N75TOC-2GL)
- MSI GT750Ti 2GB GDDR5 (N750TI-2GD5TLP)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1146) scansat válasza HookR (#1145) üzenetére


scansat
tag

Köszönöm! Amit még szeretnék kérdezni, az a fogyasztás. 75W-ot ír a régire. Szerinted ezekhez tápcsere kell?

(#1147) AxBattler válasza scansat (#1146) üzenetére


AxBattler
félisten

A 750 Ti-nek 60W a TDP-je.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1148) scansat válasza HookR (#1145) üzenetére


scansat
tag

Szóval az a helyzet, hogy a gépben 240W-os táp van amivel a HD 5450 szépen megy. Nagyobbra cserélni nem tudom, mert nincs bele. A HD 5450 75W-os, de valami Dynamic power management vagy mi van benn ami a teljesítményt szabályozza a táphoz. Amit linkeltél az meg 60W-os de 400W-os tápot javasolnak hozzá. Nézegettem ezt az oldalt, de nem értem a számításokat:
[link]

(#1149) AxBattler válasza scansat (#1148) üzenetére


AxBattler
félisten

400W-os tápot azért írnak, mert átlag júzer megveszi a dzsunka x@rt, amit rásóznak a MucsaPC-ben, aztán nem úgy teljesít, ahogy kellene. Viszont a brand gépekben többnyire megbízható, minőségi tápok vannak.

Milyen procid van?
A CPU + egy GTX 750 Ti együtt fogyaszthat kb. max. 150W-ot, ha ehhez hozzávesszük a sallangokat, akkor is 200W alatt járunk teljes terhelésen, ami azért elég ritka. Szóval a 240-es táp elégnek tűnik, csak néha takarítani kell, mint minden mást.

Sapphire R7 250 LP meg jó kis kártya, de 30k-ért erősen túlárazott a 36k HUF-os Giga GTX 750 Ti-vel szemben.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1150) mepet válasza AxBattler (#1149) üzenetére


mepet
addikt

Nekem a 200W-os Asus Barbone SFX méretű tápjával vígan megy az i7-2600 a GTX750Ti-vel. Sajnos a tápon vagy nincs, vagy takarásban van a matrica, hogy mekkora áramokat tud.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.