Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) mizoli válasza crok (#2700) üzenetére


mizoli
addikt

"The end is near"

Mindannyian a Google markában vagyunk, amit egyre jobban összeszorít.

(#2702) Zirowe válasza crok (#2700) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez nem jó hír.
Egyébként gyakorlatilag én már csak arra használom a rootot, főzött romoláson kívül, hogy fusson az adaway, a legeslegfontosabb app számomra.
Feleségem stock romos telefonját kézbevéve mindig tépen a hajam, hogy hogyan lehet ennyi reklámmal élni.

Ha eljő a vég, akkor mi lesz az adblockolókkal?
Van már valami értelmes rootless megoldás?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2703) crok válasza Zirowe (#2702) üzenetére


crok
Topikgazda

Az AdAway-nek is van root nélküli, local VPN-en alapuló változata. Úgy próbáltad-e már? Akár a feleséged készülékén is ki lehet próbálni. [link] <- itt azért elég sokmindent összeszedtem..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2704) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Nekem most olyan nyomorom lett, hogy mivel kijött a készülékemre (Poco F3) a crDroid A13 alapokon, ezért váltottam rá, de az eddig használt Androidacy repo-s FontManager nem hajlandó telepíteni magát, mintha az említett extra file-okat nem volna képes letölteni többet. (Korábban itt még sosem állt meg.)


Most frissült tegnap, úgyhogy talán nem globális a probléma.
crok, esetleg megkérhetlek, hogy megnéznéd ezt nekem? Köszi.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2705) Zirowe válasza crok (#2703) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszönöm, ki fogom őket próbálni. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2706) crok válasza Trailblazer (#2704) üzenetére


crok
Topikgazda

Az Androidacy-nál az egyik ember megpróbált öngyilkos lenni (rátaláltak, most kórházban van) ezért most leállt minden fejlesztés. A modul telepítő írja hogy a belső tárad FontManager könyvtárán belül a log könyvtárba fogja tenni a logot. Megnéztem mit ír nekem és az extra file-ok letöltését curl végzi de hibára fut: a font lista file-t ugyan le tudja húzni (vagyis "valamit" amiben azt írja hogy NOAUTH Authentication required viszont a ping, a regisztráció (van key) és minden más is lemegy..) de parse-olni nem tudja jól így nem tudja kiszedni belőle azt az URL-t amit tovább kellene vigyen és a következő curl parancsba kellene tegyen így hibára fut (nyilván, hiszen nincs megadva URL). Ezt eljátsza 3x majd leáll azzal hogy hiba van. De hogy ennek most van-e köze az első mondatomhoz nem tudom, szerintem igen..
Nincs backup-od az A12 alól a /data tartalmáról? Kiszedhetnéd belőle a /data/adb/modules/fontrevival könyvtárat mindenestől.. plusz a /data/media/0/FontManager tartalmát mindenestől - szerintem elég lenne.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2707) Trailblazer válasza crok (#2706) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az öngyilkossági kísérletet olvastam magam is, miközben próbáltam utánanézni az oldalukon, de nem tudtam megítélni, hogy ennek mi köze lehet az app nem-működéséhez. Köszi, hogy megnézted.

Backupom úgy lenne, ha agyoncsapnám az A13-as crDroidot az A12-essel, szerintem ennyi vesződséget nem ér meg. (Mivel gondolom, a TWRP backupot mással kívülről nem vagyok képes megnyitni.)

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2708) crok válasza Trailblazer (#2707) üzenetére


crok
Topikgazda

Azért nézd meg amit itt is írtam: Nandroid Manager, hátha ki tudod vele szedni amire szükséged van. De végső soron a backup is "csak" egy tar.. azzal is lehet próbálkozni, XDA-n is van leírás hogy hogy kell szétborítani.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2709) Trailblazer válasza crok (#2708) üzenetére


Trailblazer
addikt

Megnéztem a jelenlegi rom backupjával, semmit nem tud, amit kéne.

Illetve valamit tényleg csinálni látszik, de a terjedelmes méret miatt borzasztó lassú.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2710) Trailblazer válasza Trailblazer (#2709) üzenetére


Trailblazer
addikt

Konkrétan már félórája tekereg a "Finding data in backup..." mellett a jel, viszont nem vagyok biztos benne, hogy ez az opció kell egyáltalán. Inkább a fileszerkezetet kéne tudni megnyitni, azt meg azért nem lehet, mert a /data partíció 5 darabban van, hisz a TWRP így gyártja le. A .win végződésű file-okat megnyitni látszik, de ezek az említettek ugye win000...04 végződésűek. Úgyhogy hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2711) crok válasza Trailblazer (#2710) üzenetére


crok
Topikgazda

FontManager @Androidacy - ezt most posztolták alig 3 órája:

On a side note we're aware of issues with font manager and will work on resolving them as we can.

Szóval tudnak róla (van rá GitHub issue), meg lesz oldva (egyébként amit írtam hogy nem tud vele mit kezdeni.. az egy CloudFlare captcha..).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2712) Trailblazer válasza crok (#2711) üzenetére


Trailblazer
addikt

Remek, akkor nem tornászok rajta. :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2713) Trailblazer válasza crok (#2711) üzenetére


Trailblazer
addikt

De még a repoból is kiszedték a modult. Csak lesz vele valami.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2714) crok válasza Trailblazer (#2713) üzenetére


crok
Topikgazda

Elvileg megoldották (Github issue zárva és Telegram-on is írták hogy megoldották).
Annyi, hogy a belső táradban a rejtett .aapi könyvtárat töröld aztán próbáld meg megint feltenni a modult.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2715) crok válasza crok (#2700) üzenetére


crok
Topikgazda

Jajj, hát most posztoltak egy Youtube videót az Android Developers csatornára Play Integrity API ügyben XDDDDD Hát nevet a vakbelem, olyan felütéssel indul hogy két perc alatt elmondom miért jó ez a fejlesztőknek (a teljes video 2:10, összesen XD) és hogy ez ám azért jó mert ellenőrzi hogy eredeti/hiteles/igazi (genuine, megfelelőt kéretik aláhúzni XD) Android eszközön egy eredeti/hiteles/igazi (genuine, megfelelőt kéretik aláhúzni XD) alkalmazás fut és kér ellenőrzést.. Ha igen ha nem akkor is a fejlesztő dönthet hogy mit kezd a kapott információval.. ezáltal megvédhetik magukat és a felhasználóikat is.. (hogy - hogy nem az új debug mód felsorolásánál épp egy Redmi Note 11 NFC készülék értékeit mutatja XD). Se root-ról, se semmiről szó se esett.. csudaszép polkorrekt módon el van adva hogy ez neked jó (egyből az Üvegtigris c. klasszikusból az ide illő, Gaben-rámelegíti-Lalira-az-Impalát jelenet jutott az eszembe, annak is inkább az akkor-ez-az-egész-ez-most-nekem-jó-tulajdonképpen-értem-teszed része XD).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2716) Trailblazer válasza crok (#2714) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem töröltem semmit, de most végre felment, és megvan a font is. Köszi! :R

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2717) user26


user26
aktív tag

Szia @crok!
Azt szeretném kérdezni, hogy még mindig ez aktuális ?
"A legegyszerűbb kombó most (2022-01-25 mióta kiadták a V24-et):"

Illetve még egy kicsit konkrétabb példa appok kérdésem is lenne, a banki appok esetében.
A safetynet fix modul helyett a safetynet-fix-v2.3.1-MOD_2.0 modul kell már ? Vagy ez függő változók miatt ? (nem tudom, azért kérdezem... lehet a kérdés is rossz)
MagiskHidePropsConf-v6.1.2 modul is kell, de ez nem minden esetben, es is inkább függő ?
Safetynet és Yasnac app már nem elég, ellenőrzésre, kell a Play Integrity API Checker is ezek mellé ?

Bocsi, ha hülyeséget írok.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2718) crok válasza user26 (#2717) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, még mindig.

Át is írtam már kicsit az összefoglalót mert úgy látom akkor is fel van téve az USNF amikor semmi szükség nincs rá: "rendesen" megírt custom ROM esetén a ROM fejlesztőcsapata behúzza azt a kódot amit kdrag0n a ProtonAOSP-ban írt meg egyébként és az USNF-el tett univerzálissá így nincs semmi szükség rá, ilyenkor elég azokat az alkalmazásokat DenyList-re tenni ami elől el akarod rejteni hogy van root. (Példa: Xiaomi.EU ROM mellé vagy pl. PixelExperience mellé nem kell.) Csak ma már az alkalmazások nem is a root meglétét keresik leginkább.. meg az milyen már hogy egyik-másik konkrétan KÉR root jogot.. így (is) tesztel XD

Gyári ROM mellett nyilván a ROM nem fogja megcsinálni neked ezt, a bootloader nyitottságáról is őszintén nyilatkozik ha kérdezik.. oda pl. kell az USNF és hogy NE legyen listán a GMS és elemei.

Egyéb, speciális esetben lehet szükség MHPC-re (beleírtam most az összefoglalóba az említett részbe).

Meg a Shamiko.. rengetegféle root check-et tud "blokkolni" de azok az alkalmazások amik vagy a Zygisk-et és|vagy az Integrity API check Strong integrity check-jét nézik azok így is úgy is hasalni fognak. Zygisk-et teljes mértékben rejteni egyelőre nem lehet, a Strong integrity pedig hardware attestation-t csinál mindenképp amin szintén nem lehet (egyelőre) átmenni ha nyitott a bootloader.

Az a baj hogy a legyegyszerűbb kombó is 2x A4 oldal.. hogy mit miért, mikor mi kell(het).. jó, hát ez nem tejbegrízevő verseny, ez van.. az elmúlt cca. 4 évben borzasztóan bekeményített ebben (is) a Google és be is álltak mögé az alkalmazásfejlesztők is.. majd átállunk Amazon Store-ra :D persze a banki s.*rok úgyse.. szóval mindegy..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2719) G48


G48
senior tag

crok:

LOS 19.1, curtana, Magisk 25.2
USNF-el, YASNAC, Basic integrity: PASS, CTS profile: Fail

Hogy lehet a CTS is PASS? Props Config-al? Pick up fingerprint-el próbáltam. Google Nexus 6 (A12), azzal Fail maradt. Play Storeban, Nem tanusított eszköz.

Vanced microG is van fent.

[ Szerkesztve ]

(#2720) crok válasza G48 (#2719) üzenetére


crok
Topikgazda

Az osszefoglaloban keresd azt, hogy legegyszerubb kombo, azon szaladj vegig (csinald az huskydg usnf mod v2-vel, mhpc-vel hazudd be a gyari ROM-ot).

A LineageOS-el az a "baj" hogy direkt nem tesznek azert, hogy a CTS-en atmenjen (a basic-en meg igen) ugyanis nincs benne spoofing, sose volt [link]

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2721) G48 válasza crok (#2720) üzenetére


G48
senior tag

[kép] Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#2722) user26


user26
aktív tag

Szia @crok!

Ha, a "Google Play-szolgáltatások (com.google.android.gms) -t, a Magiksba, Denilyst -be felveszem (be teszem) mindent ki pipálok neki, ott van. Ha csinálok egy telefon újraindítást, eltűnik, ilyenkor újra megkeresem, és látom, hogy nincs pipa mellette.
Ez azért lehetséges, mert ?
A13, v9.0 2022.11.05 crDroid Poco F3, alioth, raystef66

Mi a gondom vele ?
Korábban úgy értelmeztem, hogy ez is kell, hogy "minden gördülékenyen" menjen.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2723) crok válasza user26 (#2722) üzenetére


crok
Topikgazda

A crDrdoid ha official és nincs széttaknyolva átmegy alapból, nem kell USNF, márpedig a linked az official-re mutat.

Viszont pont írtam hogy olyan ROM-ra amiben ez alapból benne van nincs semmi értelme USNF-et tenni, még azt is mondtam hogy átírtam az összefoglalót, pont miattad jött elő.

Ez amúgy azért lehetséges (sőt, direkt azért van!) mert ez a normális működés ha tettél fel USNF-et [link] -> "az USNF amúgy is kikapcsolja különben nem tudna működni USNF issue #132"

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2724) user26 válasza crok (#2723) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi!
Igen, remek, crdroidos telegram csoportban szokták mutogatni az USNF -t, akkor ott se tudják igazán jól, hogy kell nem kell. offical.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2725) crok válasza user26 (#2724) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha már valamelyiket fel is teszik akkor a HuskyDG mod v2 (egyelőre) mert A13 a ROM. Azt nem tudom mit mutogatnak vagy csinálnak vagy mit mókol a sok indiai, nem is adok a szavukra mert 98% hülyeség, a 2% a ritka kivétel. Az IT világában sajnos sokkal dolgoznom is kell együtt, de egy egyszerű A4 lapon levő 2..3 if-then-else utasítást se képsesek értelmezni. Hozzászoktam hogy kiszűröm. Ha már piszkálták mással is azt a ROM-ot az megint más, erről rendszeresen elfelejtenek szólni mert szerintük az nem lehet hibaforrás : D Tipikusan szétpakolják LSPosed modulokkal amik összeakadnak egymással mert megy a performance meg battery backup (hányok ettől a kifejezéstől btw.) okoskodás és van hogy ugyanarra a hookra több, lehetőleg még ellentétes dolgot is felfűzetnek aztán megy a stabbing in the dark : D Már csak nevetek rajtuk.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2726) Trailblazer válasza crok (#2725) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez a HuskyDG mod v2 mihez kellhet végülis és hol lelhető fel?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2727) crok válasza Trailblazer (#2726) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglalóba beleírtam. Ha kell USNF de azzal nem akar menni mert pl. A13 a ROM és|vagy gyárilag is A13-al jött ki a készülék:

- a HuskyDG féle USNF* ami letölthető innen és amiben kicsit csavargatnak a dolgokon az eredetihez képest, kipróbálnak olyan dolgokat amin ötletel a közösség valamint a mod v2 az olyan készülékekre van kitalálva amik gyárilag alapból Android 13-al jöttek ki (kdrag0n még nem jött ki frissítéssel..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2728) Trailblazer válasza crok (#2727) üzenetére


Trailblazer
addikt

Értem, nálam OK eddig az aliothos A13 alapú crDroid.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2729) gonorrea


gonorrea
senior tag

üdv, én eltávolítottam magisk-et, root-ot a telefonról (csak adaway miatt használtam, de láttam másik topikban az adguard megoldást, nekem az is elég egyelőre), viszont gwallet így is elutasít, hogy rootolt ill nem aláírt rendszer fut a telefonon, pedig gyári rendszer!
Lehet a nyitott BL a hiba? A telefon egy Op 5t A10-el

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#2730) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Próbáltam a topcibot böngészni, picit elvesztem, remélem tudtok segíteni nekem, mert Pixel 6 + root-on túl vagyok, minden megy minden , csak OTP nem. (VoLTE/VoWifi)
Sokban ezeket csináltam:
- Beta-val kaptam a telót, fastboot modban újraformáztam A13 utolsó ROM-mal.
- rootoltam a telót (Magisk+boot)
- Ezek után Magiskban (25.2) bekapcsoltam ami szükséges: Zygisk bekapcsolása + Enforce DenyList bekapcsolása:
Revolut, Simple simán megy, OTP sajnos nem SafetyNet problémába ütközöm

- 1.hszben lévő 2db "legegyszerűbb kombó" megoldást már alkalmaztam, mindkét zip-et amit ott ajánlottatok külön-külön próbáltkoztam telepítettem, restart + google play törlés+ stb már megvolt, de még mindig problémás.
Magisk esetén az alábbit látom:
- 25.2 installed
- Zygisk : Yes
- Ramdiks Yes
- Root checker azt írta minden rendben
- YASNAC pedig Basic Integrity : PASS, CTS Profile : Pass-t dob.

Ötlet még mit kellene beállítanom, hogy OTP menjen?
Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#2731) crok válasza gonorrea (#2729) üzenetére


crok
Topikgazda

A nyitott es vissza nem zart bootloader miatt tuti nem megy at se SafetyNet-en se Play Integrity-n, az tuti. Igy a Play Store is biztosan azt irja, hogy nem tanusitott. Igy meg a Wallet se fog menni.
A bootloader zarasa -mint a nyitas is- onmagaban egy factory reset, jo ha tudod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2732) crok válasza stigma (#2730) üzenetére


crok
Topikgazda

Otlet: szerintem elfelejtetted elrejteni a Magisk alkalmazast, legalabbis irni nem irtad, SafetyNet + Play Integrity azt mondod rendben es gyorsan megneztem neked, nalam siman fut. RootBeer-ek mit mondanak? Mert a Root Checker csak annyit csinal, hogy megnezi tud-e "normal modon" root-ot kerni (libsu hivassal).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2733) gonorrea válasza crok (#2731) üzenetére


gonorrea
senior tag

köszi, igen tudom hogy lock fr-t csinál. ezért is veszem rá magam nehezen :D
és igen most nézem: play protect-tanusítvány: az eszköz nem tanúsított :R
logutos reklámblokkolós írásodért meg még nagyobb köszönet :C

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#2734) crok válasza gonorrea (#2733) üzenetére


crok
Topikgazda

Szivesen, remelem megtalaltad benne a szamodra is megfelelo alternativat!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2735) gonorrea válasza crok (#2734) üzenetére


gonorrea
senior tag

persze, a legelső/legegyszerűbb androidos :DDD telefonon nem volt gond magisk miatt, de itthon mi pad5-öt használok és már nagyon idegesített hogy minden oldal meg app nyomta reklámokat (motorsportal kvázi olvashatatlan)...de ez ide már nagyon off sorry :R

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#2736) stigma válasza crok (#2732) üzenetére


stigma
addikt

Magisk elrejtve, rootbeer ezt dobja: [kép]

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#2737) crok válasza stigma (#2736) üzenetére


crok
Topikgazda

Jó, de a root beer-t ugyanúgy állítottad be mint az OTP-t is? Mert ez most így akkor nagyon cinkes.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2738) stigma válasza crok (#2737) üzenetére


stigma
addikt

Hi, sajnos nem :D , bocs még alakulok/formálódok.
RootBeer-t csak leszedtem, indítottam + lakatra nyomtam, majd a képet elküldtem neked.
Most Magus-ot hideoltam de a modul + superuser inaktív lett :F

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#2739) stigma válasza stigma (#2738) üzenetére


stigma
addikt

Most már jó, nem tudom mi volt a gond közben mert a Mágusok menüpontok inaktív lett, de egy részét megoldotta reggel a problémám, az OTP megy gyönyörűen.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#2740) crok válasza Trailblazer (#2716) üzenetére


crok
Topikgazda

@Trailblazer: FontManager update v5.7.1

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2741) Trailblazer válasza crok (#2740) üzenetére


Trailblazer
addikt

Köszi, de mintha a FMMM frissítette volna magától.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2742) Trailblazer válasza Trailblazer (#2741) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja, mégse, és megint kézzel kell leszedni az update-et is. Nem szeretem ezt az oldalt, az idióta captcha miatt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2743) crok válasza Trailblazer (#2742) üzenetére


crok
Topikgazda

Mások is szóvá tették már a letöltés dolgot........

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2744) crok válasza crok (#2088) üzenetére


crok
Topikgazda

LSPosed update 1.8.5 hátha valaki használja..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2745) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
crDroid A13, v9.0 2022.11.05. Offical
Hét elején 3 piros X, hét végén kettő jó, a két kép között a telefont talán 2* indítottam újra, napi használatban használtam, semmit nem módosítottam, ma csak rá próbáltam.
Viszont se hét elején, se most nem indul el a Wallet, ami a képen van annyi van csak.
Próbáltam törölni a gyórsítótár adatait, tárhely adatait, valamint az appot le töröltem teljesen és újra tettem, Magisban minden pipa megadva neki. (OTP app működik)

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2746) crok válasza user26 (#2745) üzenetére


crok
Topikgazda

Log vagy meg se tortent. Amugy szerintem nem Magisk gond vagy van valamid ami konstans root joggal fut.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2747) Narxis válasza crok (#2744) üzenetére


Narxis
nagyúr

Használom, kösz.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#2748) user26 válasza crok (#2746) üzenetére


user26
aktív tag

Szia!
Ez segít neked ?
Log fájl

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2749) crok válasza user26 (#2748) üzenetére


crok
Topikgazda

Pont kb. semmit.. leszűrted valszeg az általában többezer soros logcat-et két tucat sorra amiben benne van a "wallet" szó.

Elindítottad..
[11-12 20:08:08.481 1817:9140 I/ActivityTaskManager]
START u0 {flg=0x24000000 cmp=com.google.android.apps.walletnfcrel/com.google.commerce.tapandpay.android.setup.SelectCurrentAccountActivity (has extras)} from uid 10318

Az Advertisement ID-t a Wallet nem tudja felvenni mert nincs joga:
[11-12 20:08:08.552 3550:18684 W/AdvertisingIdSettings]
Package com.google.android.apps.walletnfcrel failed Ad Id permission check. Apps that target Android SDK 33 or higher should declare com.google.android.gms.permission.AD_ID in the app manifest to access Ad Id.

Aztán eldobja az Activity-t..
[11-12 20:08:09.000 1817:1848 W/InputManager-JNI]
Input channel object '994e54d Splash Screen com.google.android.apps.walletnfcrel (client)' was disposed without first being removed with the input manager!
[11-12 20:08:10.642 1817:8083 W/InputManager-JNI]
Input channel object '93f39b0 com.google.android.apps.walletnfcrel/com.google.commerce.tapandpay.android.setup.SelectCurrentAccountActivity (client)' was disposed without first being removed with the input manager!

De a miértre soha nem lesz válasz mert pont a kontextust nyírbáltad ki. Lehet a GApps xml-ek rosszak, lehet a ROM van elkettyintve.. mindenesetre alapból van mai dátumú frissítés kiadva, miért nem frissítettél?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2750) user26 válasza crok (#2749) üzenetére


user26
aktív tag

Értem, nem értem.
"Gondoltam", mivel a wallet nem indul, nem jó, és a Log talán segít neked, próbáltam azt kikeresni, ami ide illik a gondomhoz.
De itt van a teljes Log: log fájl .
Mivel néztem: Logcat Reader, blogodról néztem ki. Akkor tettem fel, amikor olvastam mit írtál, és közbe el kellett mennem, nem rég értem vissza, és foglalkoztam vele.
Azért nem akarom még frissíteni, mert most nem jó és szeretném megoldani, hogy frissítés előtt még jó legyen.

" Lehet a GApps xml-ek rosszak"
Ezt honnan tudom kideríteni neked ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.