Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) dmon válasza mepet (#7245) üzenetére


dmon
aktív tag

Szinte az egyetlen értelmes kalkulátor : [link]
Nézz bele a varázsgömbbe és a bal felső sarokba a "Difficulty Increment:"-hez írj be egy számot, ha beindul januárban a hardver piac egy 10 est nyugodtan odaírhatsz, na most számold újra az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#7252) mepet válasza janos666 (#7250) üzenetére


mepet
addikt

Ti miről beszéltek? Most jönne a jövőbeli esetek számítása, félig sincs kész. Viszont nagyon örülnék, ha annyit írna végre valaki a saját tapasztalatai alapján, hogy 41000Ft/hó 1000kH/s mellett lehetséges-e, vagy nem.
Elérhetetlenné tettem inkább a pdf-et, mert így senki sem válaszol a kérdésemre, csak kötözködik :))

[ Szerkesztve ]

(#7253) HSM válasza mepet (#7245) üzenetére


HSM
félisten

Áhhh.... Kizárt, hogy ne legyen semekkora nehézségnövekedés egy hónapig... :N 3,5 naponta átlag igazítja a nehézséget, és láttunk már 20% emelkedést ezen idő alatt. Javaslom, próbáld ki ezt a kalkulátort, kicsit reálisabb: [link]. Ez tud számolni a nehézség növekedésével.
Az árammal is mindenképpen kell számolni, igen jelentős tétel, amikor itthon majdnem 50Ft egyetlen kWh.... :U Itt pedig, hogy hogyan nőtt az elmúlt hónapokban: [link]
Amúgy a számításodban szereplő 500W egy hónap alatt közel 18 000 forint villanyszámlát generál, ami azért nem pite... Ezzel áll szemben a kalkulált 42 000 forint nyereség. 2 nap kimaradással is majdnem 17 000 a villanyszámla....

A mostani megtorpanás oka is inkább a felbukkant kismillió altcoin, de ha azok már nem fognak profitábilisek lenni, akkor kapásból még legalább 20-30Gh/s-et fog kapni az LTC a jelenlegi ~100Gh/s mellé....
Most 2-3 napja is ahogy megindult felfele az árfolyam, egyből indult el a nehézség is felfele... Látszik szépen a grafikonokon....

[ Szerkesztve ]

(#7254) Carline


Carline
őstag

Új vagyok itt és van pár kérdésem.
Letöltöttem ezt: litecoin-0.8.6.1-win32-setup.exe, telepítettem, majd 5-6 órán keresztül szinkronizált 114 hétnyi valamit és 2,5GB adatot pakolt az \AppData\Roaming\Litecoin\ mappába
Most végzett, de nincs Mining gomb. Az utolsó az Address Book.
Más bányászókat is próbáltam, ott a szinkron után mehetett a bányászat.
Most akkor mi van?
Kell még valahol regisztrálni vagy mi?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#7255) janos666 válasza mepet (#7252) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Keress már rá a nevemre, hogy mennyi választ adtam neked eddig. :W
Most egy darabig többet nem igen (nem csak durci, megyek aludni, majd jövök mikor eljön az a pacific time hogy jöhet West :D ).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7256) Zlcsi válasza mepet (#7252) üzenetére


Zlcsi
senior tag

igen lehetséges

(#7257) Dexar007 válasza HSM (#7253) üzenetére


Dexar007
veterán

Émásznál 41 Ft 1kwh áram...legalábbis nagyon remélem. :DDD

Give me your cum,bull!

(#7258) HSM válasza Dexar007 (#7257) üzenetére


HSM
félisten

Tartok tőle, hogy nem. :N Ezzel szoktam számolni, szóljatok, ha rossz... [link]
Havi 110kWh-ig van 48Ft, de szerintem annyit szinte mindenki elhasznál egy hónap alatt, hacsak nem petróleumlámpával világít, és a kútnál mos kézzel kb... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7259) AAntii válasza HSM (#7258) üzenetére


AAntii
őstag

Lesznek majd itt "kellemes" meglepetések azok számára, akik átalányt fizettek eddig és kézhez kapják jmajd az elszámolószámlát...

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#7260) HSM válasza AAntii (#7259) üzenetére


HSM
félisten

Hát igen, nem hátrány, ha az ember tisztában van az üzemeltetési költségekkel. Már akár csak két felsőkategóriás egy gpu-s VGA 24/7 bányász üzemeltetése is 15 - 25 000 forint/hó, modelltől és fogyasztástól függően.

[ Szerkesztve ]

(#7261) TTomax válasza deadwing (#7247) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ok!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7262) Tenken válasza mepet (#7252) üzenetére


Tenken
őstag

Ha konkrét válasz kell, akkor IGEN lehetséges, de ehhez semmilyen kalkulátort nem tudsz készíteni, mert a 41k-ból 35-öt okos bányászással 3-4 nap alatt hirtelen meg tudsz csinálni, a maradék időben pedig kijön mellé még 6k... Ezt úgy is felfoghatod, hogy ha elszalasztod az alkalmat és rosszul hozol döntéseket, előfordulhat, hogy a villanyszámlát sem fogod megkeresni.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#7263) chosa91 válasza Carline (#7254) üzenetére


chosa91
aktív tag

Nem akarok gonosz lenni, de wallettel nem fogsz bányászni és ha ennyire alapvető dolgoknál elakadsz, mint hogy egy "bitcoin bevezető"-t és az itteni első posztot elolvasd és értelmezd, akkor nem sok hasznod lesz az egészből. Bocs az esetleg agresszívnak vélhető hangnemért, de előbb olvass és keress.

"Find something boring, and make it funny!"

(#7264) Zlcsi válasza Tenken (#7262) üzenetére


Zlcsi
senior tag

azért ez így nem igaz
eddig csak ltc-ből meg lehetett 40k körül csinálni

én pl decemberben nem igen foglalkoztam vele, kb csak ltc, és amíg volt magyar wdc addig az, + egy kis kutya de az tényleg minimális...
szóval ezzel bőven 40 felett voltam

(#7265) dmon válasza Zlcsi (#7264) üzenetére


dmon
aktív tag

Decemberben ! Majd nézd meg január végén is.

(#7266) adrian360 válasza dmon (#7265) üzenetére


adrian360
őstag

NEM AZ VOLT A KÉRDÉS HOGY JANUÁRBAN NEGYVENET LEHET-E KERESNI

komolyan már engem zavar az okoskodásotok, pedig nem is én kérdeztem.

(#7267) AAntii válasza mepet (#7252) üzenetére


AAntii
őstag

Decemberben lehetséges volt, ha az ember jóba kezdett bele, akkor még a duplája is. Hogy januárban mi lesz, az jó kérdés. Ez az, amit kíváncsian várunk a számításaid alapján.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#7268) RAMBÓ válasza HSM (#7258) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

ELMŰ (Budapest)
[link]
Évente 1320KW-ig 38,44Ft/kw, 1320 fölött pedig 39,84Ft/kw (bruttó). Erre jön még pl elosztói alapdíj stb.
Ahogy én számoltam, nekem az 1320kW kb 42Ft, az a fölötti 43Ft-ra jön ki.
Legalábbis én ezt számoltam ki. És a havi elszámolás is kb ezt mutatja.

(#7269) Geller72 válasza RAMBÓ (#7268) üzenetére


Geller72
veterán

Én kerekítve 45-öt számoltam, akkor talán enm érhet meglepetés. Ez óránként 1500W-al nem is kevés.
45 x 1.5 x 24 x 30(31) Durván 48600/hó 30 nappal számolva.

[ Szerkesztve ]

(#7270) Rolly válasza AAntii (#7267) üzenetére


Rolly
veterán

januárban szerintem kb 45000-et össze lehet szedni egy 1MH-s-es cuccal ami kb 15000 ft áramot fogyaszt... Én akartma bővíteni 2,5 MHs-re de 160e-be kerülne és kb soha se hozná vissza ... persze ha a btc felmegy 5000-re akkor más a helyzet ... de jelenlegi árfolyamokkal számolva nem éri meg új rig-et összerakni ha 0-ról indul az ember...

(#7271) AAntii válasza Rolly (#7270) üzenetére


AAntii
őstag

Ha lesznek új altcoinok és emiatt az ltc vagy már bejáratott más altcoinok diffje nem száll el az űrbe, akkor még egy darabig el lehet bányászgatni. Azt, hogy mennyit lehet kihozni 1 mh/s-ből hetedikén még szerintem nincs aki meg tudja mondani, majd a hónap végén okosabbak leszünk, hogy kellett volna bővíteni vagy addig kellett volna felszámolni a gépeket, míg van/lett volna rá vevő.

@(#7269) Geller_1972: én is azzal számoltam, hogyha van 3 videokártyám, akkor abból egynek a "bére" nagyjából lefedi az áramköltségeket, a másik kettővel pedig lehet nyereséget termelni. Nyilván ez abban az esetben áll fenn, hogyha a kártya jó hasharettel rendelkezik a fogyasztáshoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#7272) RAMBÓ válasza Geller72 (#7269) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Nekem az 1Mh/s-nek kb 650-700watt kell óránként. 19-21k a havi számla.... Ehhez ha hozzáveszem, hogy az asztali gépem eddig is ment szinte éjjel nappal, ami 200watt körüli, akkor már elfogadható lesz a többlet. Csak így visszaültem laptophoz, viszont ez csak 40-50watt :DD

(#7273) Rolly válasza AAntii (#7271) üzenetére


Rolly
veterán

az altcoin láznak is vége lesz ... - bár mindig lesz pár madár - mert altcoinon (nem a WDC, LTC párosra gondolok) csak bukni lehet..., s ez valószínűleg nem változik...

(#7274) Geller72 válasza RAMBÓ (#7272) üzenetére


Geller72
veterán

Az durva..:D. 2 db 7970 alig 500W-ot kajál, a dupla 290 650W, az 5970+7950 szintén 500W környékén van.
A 7970 es 1.4 Mh/s, a dupla 290 1.63 Mh/s, a harmadik pedig 1.25 Mh/s. A szólók sem rosszak..

(#7275) AAntii válasza Rolly (#7273) üzenetére


AAntii
őstag

Szerintem még van benne valamennyi. Az altcoinokat jelenleg is a spekulánsok használják, ha lesz benne nekik pénz, akkor a jövőben is fogják. Függetlenül attól, hogy Kanye Westről vagy épp a kakiról van elnevezve. Amíg lesz olyan amatőr, aki megpróbál ilyen ügyletekből meggazdagodni, addig a profik úgyis venni fogják az altcoinokat, hogy jó pénzért eladják a kalandvágyóknak. Pontosan ugyanabból indulnak ki ők is, mint ami minket is vezérel a bányászatban, pénzt akarnak keresni, tehát amíg mi képesek vagyunk kockáztatni a befektetett hardver avulását vagy épp pártízezer forint villanyszámlát, addig nem kell csodálkozni, hogy ők meg szimplán pénzt tesznek fel a táblára, hátha szerencséjük lesz.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#7276) Imafett


Imafett
aktív tag

Bedobom mégegyszer hátha nem olvasott vissza valaki.
Csináltam egy middlepool googlexls-t hogy hogyan jövedelmez, mai utalásnál kezdem is a kitöltését.

(#7277) Zlcsi válasza Imafett (#7276) üzenetére


Zlcsi
senior tag

majd naponta dobd be,
vagy elmentsem valahova?:)

(#7278) Imafett válasza Zlcsi (#7277) üzenetére


Imafett
aktív tag

bedobahtom minden kitöltés után 1x hajnalban, 1x meg így estefele, persze csak akkor ha nem zavar senkit

[ Szerkesztve ]

(#7279) Mesterlovesz válasza Geller72 (#7274) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Geller_1972, a kérdés: akkor két 290-es AMD-hez mekkora tápot vegyek? 750-es elég?

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#7280) Zlcsi válasza Mesterlovesz (#7279) üzenetére


Zlcsi
senior tag

necces, ha már venni kell inkább vegyél 1000-st és ha később fejlesztesz akkor elfér rajta még egy 280x :)

(#7281) Geller72 válasza Mesterlovesz (#7279) üzenetére


Geller72
veterán

Én már párszor leírtam. egy régi Q9550-es konfigban CM i700-as táppal 638W-ot kajált a komplett konfig. A Quad helyett egy 35W-os TDP-s dual core is megtenné, de nem akarom még bolygatni. A többi 290-es meg kisebb vga-val van párban, így azok tutira jól vannak. Amúgy ha nem vagy biztos benne, vegyél nagyobbat. De tény, hogy a CM i700-ak 22.7K-ban megálltak, egy jobbfajta 750-850 nem fog. Nézegettem anno (már ezt is írtam) az FSP Aurumot 750W-ban, de éppen nem lehetett kapni.:(. Ha nagyon jó a táp, és nem húzod a VGA-kat elvileg elég. De mérget ne vegyél rá, a elpukkan valami, engem ne piszkálj..:D.

[ Szerkesztve ]

(#7282) Carline válasza chosa91 (#7263) üzenetére


Carline
őstag

Az első hsz-ben nincs semmi csak angolul.
Az meg nem megy. Magyarul nincs összefoglaló.
Egyébként csak ki akartam próbálni, hogy hogy megy ez.
Ahogy látom kb. 100kH/s sebességgel kár is belefogni bármibe.
Fejleszteni meg nem érdemes csak ezért. (nekem)
Ha nagyon sok pénzem lenne, befektetésnek megérné pár 6000$-os ASIC kb. fél évig futtatva bitcoinra gyúrva, majd még azt is jó áron eladni.

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#7283) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

milyen jó hogy már dolgoznak a lelkes minerek, nincs napi 300 hsz amit át kell nyálazni :)

(#7284) DeusHun válasza Carline (#7282) üzenetére


DeusHun
őstag

Az ASIC nem LTC (LiteCoin) hanem BTC (BitCoin) bányászásra van, annál pedig az LTC sokkal jövedelmezőbb. Kb 300 év kell, hogy kitermelj 1 BTC-t :)
Később (lehet csak holnap) leírom privátban a dolgok menetét, ha az megfelel. Addig nézd meg itt, hogy mennyi khs-ed lenne. 150 alatt valóban kérdéses, hogy megéri e belevágni (hacsak nem fut amúgy is a géped sokat üresjáratban, mert akkor legalább visszatermel valamennyit).

Rainforest Alliance Certified signature

(#7285) AAntii


AAntii
őstag

Ha a Kanye Westes coin bejön, akkor valaki legyen szíves megcsinálni az asszonykájáról elnevezett KardASShian coint.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#7286) Carline válasza DeusHun (#7284) üzenetére


Carline
őstag

Tudom hogy az ASIC bitcoinra használható, arra írtam, hogy úgy pár hónapig jövedelmező lehetne sok befektetéssel.
Fejleszteni akarom játék miatt a VGA-t és gondoltam megnézem mit lehet belőle kihozni.
ATI 7750 vagy 7770 kártyát szeretnék ami ~160-170 khs-t présel ki magából.
Üresjárat most is van a gépemnek, mert legtöbbször netezek, de nem mindegy (jelenleg), hogy ~150W/h vesz fel üresjáratban, vagy számolás közben 0-24 ~3-400W/h-t.
A tápom egy Delta 650W szervertáp az bírná a strapát.
A magyar leírást pedig előre is köszönöm. (Lehet hogy az 1.hsz.-be is beleférne valami magyar)

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#7287) Memora válasza Dexar007 (#7193) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi, a neve ígéretes ;]

Fancy quote placeholder

(#7288) LLam válasza Imafett (#7278) üzenetére


LLam
senior tag

dobd be! vagy csinálj neki twittert pl!

Stay hungry!

(#7289) Reggie0 válasza Mesterlovesz (#7279) üzenetére


Reggie0
félisten

750 eleg, nekem is arrol megy 2 db 290-es. Csak most nem lehet kapni rendes 750-es tapot. Remelem par nap es hoznak az orszagba, mert kell vagy 6.

(#7290) Geller72 válasza Reggie0 (#7289) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem lesz 2 db i700 eladó. 3 hetes az egyik, a másik 1.

(#7291) jozsef8 válasza Geller72 (#7290) üzenetére


jozsef8
aktív tag

PÜ ment! :)

[ Szerkesztve ]

(#7292) Tenken


Tenken
őstag

Akit érdekel a Coinye startja. ITT megtalálja a címet, ami kutyázik a startig, majd release-kor az admin átirányítja. Mivel ez egy ún. "bulk-switch" ezért a startnál megjelenő nagyobb teljesítmény jobb lehetőségeket biztosít az egyéni termelésnél. Én a kezdetek óta itt kutyázok. Korrekt, megbízható, nem scampool.

Ja igen. IDE kell regisztrálni hozzá!

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#7293) RAMBÓ válasza Geller72 (#7274) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Tudom hogy nem kevés, de viszont a te kártyáid egy vagyonba kerültek, ezek meg csak régebbi csúcs kártyák, így olcsó pénzért megvannak. Persze hosszú távon te jársz jobban :))
Az 5970-et mennyiért adod? Lehet érdekelne :R

(#7294) GIJoe


GIJoe
addikt

csak nekem nem megy a wemineltc pool? pingre sincs válasz...

(#7295) AAntii válasza Tenken (#7292) üzenetére


AAntii
őstag

Itthoni idő szerint mikor kezdünk?

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#7296) Tenken válasza AAntii (#7295) üzenetére


Tenken
őstag

kevesebb, mint 6 óra múlva. Pontosabban.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#7297) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Egy kérdés, amivel még nem találkoztam itt:
Mennyit számít adott típusú VGA-n, hogy mennyi ram van rajta?
Pl. egy 6950 1Gb és egy 6950 2Gb-os verzió között van különbség bányászatnál?
Ha igen, kb mennyi?

(#7298) Geller72 válasza RAMBÓ (#7293) üzenetére


Geller72
veterán

Az 5970-re vannak már páran, de tegyél ajánlatot te is..;).

(#7299) Rolly válasza Tenken (#7296) üzenetére


Rolly
veterán

van már hír róla, hogy váltók elfogadják-e?

(#7300) jozsef8 válasza Geller72 (#7298) üzenetére


jozsef8
aktív tag

PM-re miért nem válaszolsz? :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.