Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77751) trek81 válasza RealTedMosby (#77750) üzenetére


trek81
senior tag

meg kell nyugodni eth diffrate 1.5 pthasnél mindenki lekapcsol :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#77752) mZoleee válasza trek81 (#77751) üzenetére


mZoleee
senior tag

vagy nem

(#77753) Frozen válasza RealTedMosby (#77750) üzenetére


Frozen
őstag

hát reménykedhet benne,hogy eltolják a post, de a 16,3090 nem sokat fog visszatermelni neki a 4 hó alatt és maga a kártyákon többet fog bukni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77754) BeZol


BeZol
őstag

(#77755) peterr85


peterr85
tag

2miners-ről Binance-re kb. mennyi idő alatt ér oda a coin? :) Ma aktuális az első kiutalásom, ami 13:24-kor meg is történt (Nano-ban), a tranzakció adataiban azt látom, hogy a blokk jóváhagyásra került a hálózaton, de Binance nano walletem egyelőre üres.

(#77756) Rick4 válasza aerosmith (#77739) üzenetére


Rick4
félisten

Alapból ki van kapcsolva, azaz bírnia kell egy pendrive-nak folyamatosan. És akit ezek érdekelnek, meg ssd-ről tolja, annak kell külön bekapcsolnia.

logs-off– write all logs to RAM to reduce wear and tear on the USB stick (default)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77757) peterr85 válasza peterr85 (#77755) üzenetére


peterr85
tag

Tárgytalan, mire ezt megírtam, befutott. :)

[ Szerkesztve ]

(#77758) mZoleee válasza BeZol (#77754) üzenetére


mZoleee
senior tag

nekem pool váltás megoldotta minden dualmining problémámat :)

(#77759) koko52 válasza X33 (#77748) üzenetére


koko52
veterán

Én klonoztam az első rigem ssd-jét. Így pár perc beüzemelni az új rigeket. :U

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77760) trek81 válasza BeZol (#77754) üzenetére


trek81
senior tag

Hja van.. Nem a hiveba :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#77761) BeZol válasza trek81 (#77760) üzenetére


BeZol
őstag

Pár óra csúszással ott is lesz, legutóbb 12kor jelent meg az 1.43 és 18kor már fent volt HiveOS-en is ;)
Gondolom most is hasonló lesz.

(#77762) viharhozo válasza BeZol (#77754) üzenetére


viharhozo
addikt

Nalam picit kevesebb lett a hash, mint a .43-nal + soha nem volt meg ennyire rossz a pool luckom. Ket orat futtattam, szoval lehet, h csak meresi hiba.

Itt lehet kovetni a TON network hashrate-jet, ez eleg szoros korrelacioban van a diffel. Meglepo modon egyelore megsincs drama a dual mining miatt.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77763) RealTedMosby válasza Frozen (#77753) üzenetére


RealTedMosby
tag

szerintem is oltári nagy bukta lesz, max pár hónapot csúszhat még a Merge szvsz. Nyilván nem írta a csóka, mennyiért szerezte a 3090-eseket... :DD

(#77764) Allihoppa válasza RealTedMosby (#77763) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

majd visszahozza az árát

(#77765) tlac válasza RealTedMosby (#77763) üzenetére


tlac
nagyúr

lehet nem is a bányászás a lényeg, nem tudhatod

(#77766) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Próbálta valaki T-Rex-el az Alephium dual mining-ot?
LHR-es 3070ti-vel próbáltam, első körben 10%-ot levesz az ETH-ból. Feljebb nem tudtam rakni az LHR-t, mert akkor lock-olnak a kártyák. Lehet más beállítások kellenének?
Megjegyzem, ez a lolMiner elég vacaknak néz ki a T-Rex mellett. Remélem jön T-Rex-re is a TON. :)

A TON-t próbálom nem LHR-es kártyán, az max. 1-2MHs-t vesz le az ETH-ból, és úgy megy (némileg magasabb fogyasztáson).

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#77767) Powerer


Powerer
tag

Sziasztok!

M2->PCIE adapterekkel van bárkinek jó tapasztalata? Ha igen, melyik fajtával? M2->PCIE vagy M2->USB PCIE? HiveOS-ben hogy működnek? Van szükség bármit a BIOS-ben beállítani ahhoz, hogy működjenek?

8 kártyás riget építenék az alábbi alaplapok valamelyikéből 5 pcie+3 m2 slottal:
ASUS PRIME Z590-V
ASUS TUF GAMING H570-PRO
ASROCK Z590 PRO4

Köszi szépen!

(#77768) varmi2 válasza Powerer (#77767) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem ne építs riget. Fél év múlva vége az eth bámyának. A töredéke sem jönne vissza....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77769) koxx válasza varmi2 (#77768) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha msrp-n tud szerezni non lhr 3080-at akkor megéri még :DDD de a lottón előbb nyerne.

(#77770) demmer123 válasza varmi2 (#77768) üzenetére


demmer123
őstag

Ha csak el nem tolják megint :D Még mindig nincs megerősített infó hogy fixen május, júniusba jön

(#77771) varmi2 válasza demmer123 (#77770) üzenetére


varmi2
nagyúr

És mi van, ha eltolják? Pár hónappal, akkor is mínuszos lesz. Legalább bő 1 év termelés kell eth-ból, hogy vissza jöjjön 0ra.
Sőt!
Átszámoltam!
Egy 8 kártyás rig (ebben az esetben rtx 3070Tix8) Kb 3,6M ft-ba kerül. Ebben a pillanatban 460$ profitot hoz havonta(áram leszámolva róla) A 3,6M ft= 11600$
Tehát 25 hónap alatt lesz nullán, akkor, ha a dif nem változik! De ugye tudjuk, hogy változni fog, nőni. És e helyet van 5.5 hónap hátra. Utána a profit a töredékére fog esni. Tehát sosem jön vissza a belefektetett pénz.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77772) Agyrák666 válasza varmi2 (#77771) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Par evvel*

(#77773) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Egyszer már falnak futottam, hogy rosszul vásároltam, mégegyszer nem szeretnék.
Egy ismerősömnek raktam össze egy gépet, ami:

MSI X470 GAMING PLUS MAX
AMD Ryzen 1200g
2 db RTX3060

Ez a 2 vga jelenleg úgy megy, hogy 2x PCIE 3.0 @x8

Ehhez lenne még egy vga hozzárakva, pl RTX2060.

A kérdés, hogy az utolsó PCIE slotban, amely 2.0 @x4-en képes-e ETH-t teljes teljesítményen termelni anélkül, hogy a két RTX3060 lanejeit, teljesítményét megzavarná?

Elsősorban a lane-k miatt kérdezem, mert itt elvesztem, hogy az X470 chipset elvileg képes ennyi lanet, illetve a vga-nál is látni a támogatott 3 db-ot, legalábbis az alaplapi doksi ezt írja, de az 1200G proci miatt bizonytalan vagyok, hogy a valóságban ez ténylegesen hogyan is nézne ki.

Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#77774) krepp válasza Thome (#77773) üzenetére


krepp
tag

Ugyanebben a lapban van nekem is 2x3060, volt idő amikor 3db 6700xt ment még mellette,..
úgyhogy a rövid válasz hogy, igen.

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#77775) Powerer válasza varmi2 (#77768) üzenetére


Powerer
tag

Köszi, de nem ebben kértem tanácsot.

(#77776) Frozen válasza demmer123 (#77770) üzenetére


Frozen
őstag

én valahol mintha megerősítést olvastam volna arról,hogy juni vagy juliiusig biztosan lehet turni még ,de csak ennyit és nem most még tavaly december körül

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77777) krepp válasza Powerer (#77767) üzenetére


krepp
tag

Mire megveszed az alaplapot, bele a bővítőket, az már annyi pénz amennyiből vegyél inkább bányász alaplapot, és 12kártyáig bővítheted a riged később..

https://riser.hu/termek/btc-b250c-pro-alaplap-processzorral-g4400/

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#77778) Powerer válasza krepp (#77777) üzenetére


Powerer
tag

Köszönöm, ismerem a lehetőségeket, és most nem ez érdekelt.

(#77779) RealTedMosby válasza Thome (#77773) üzenetére


RealTedMosby
tag

Ez a Ryzen 1200g proci ez milyen? Sehol se találok róla infót...

(#77780) Frozen válasza krepp (#77777) üzenetére


Frozen
őstag

hülyeség megvenni egy ilyen alaplapot
-drága
-semmi értelme

sokkal olcsóbban kapsz
-4-5 pcie lap lehet venni elosztott 1 foglalatból van további 4.

anyival nem tud többet a bányászlap és írto drága is

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77781) Rick4 válasza krepp (#77777) üzenetére


Rick4
félisten

Sikerült a legdrágább megoldást linkelni. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77782) krepp válasza Rick4 (#77781) üzenetére


krepp
tag

Bizonyítsd! Ne csak dumálj...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#77783) Rick4 válasza krepp (#77782) üzenetére


Rick4
félisten

Hja, hogy még neked áll feljebb? :D Rábaxtál, koma, mert még az is megy...
Nesze, ugyanott alap 65K: [link]
apróban, újonan, számlásan is 65K: [link]
Ja, és az aliexpressen 2 hét átfutással kemény 38K. :D [link]

És persze egy G4400-as proci ne legyen már +35 ezer, ha az apróban 15K körül vannak, de van ennél lényegesen jobb választás is, azt meg hadd ne mondjam, hogy a lap

Azárt te ajánlgasd csak nyugodtan ugyanazt dupla áron. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77784) Bec válasza Hohocali (#77766) üzenetére


Bec
tag

Igen,nálam megy,múlthéten kezdtem. Csak az LHR-s Nvidia-ákat állítottam rá,(3060/70/80) kb.1-2% amivel kevesebb lett az ETH/Mhs. viszont havi szinten hoz egy kis pótlékot.. :)

[ Szerkesztve ]

(#77785) Winzsolt válasza Powerer (#77767) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Nekem nincs sok tapasztalatom, de csak jó van. M.2 ->usb van nekem. Ugyan úgy felismeri mint egy PCIe slotot. Semmi különbség, ugyan úgy megy a kártya.
Érdemes elolvasni az alaplap kézikönyvét, mert általában bizonyos m.2 slot használata letilt bizonyos PCIe slotot. Olyannal is találkoztam a kézikönyvben hogy az m.2_1 használata letiltja mondjuk a PCIe 4-es slotot. A másik m.2 foglalatrol nem írt semmit a kézikönyv, de sajnos azt is hiába próbáltam, ugyan úgy letiltotta.

(#77786) krepp válasza Rick4 (#77783) üzenetére


krepp
tag

Elnézést hogy még csak le se alkudtam helyette, :)
A bányász alaplap kontra gémer alaplap volt a lényeg, meg a típus, nem az hogy kikeressem neki a legolcsóbb példányt.
Guglizni gondolom tud mindenki.....

Ha nem értesz egyet valakivel, más véleményed van. Kifejthetnéd egy tőmondaton túl is, esetleg érvekkel. Mert addig a hozzászólásod csak foglalja a helyet,...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#77787) krepp válasza Winzsolt (#77785) üzenetére


krepp
tag

...Ezen túl olyat is láttam hogy a sata port használata tiltotta az M.2-őt, úgy hogy szabad pci lane még volt...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#77788) Hohocali válasza Bec (#77784) üzenetére


Hohocali
aktív tag

ALPH?
3070ti-d van? Annál mik a beállítások?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#77789) tlac válasza Powerer (#77767) üzenetére


tlac
nagyúr

az M2->USB PCIE-t nem tudom értelmezni, hogy micsoda
az M2->PCIE működhet, egpu-ra szokás használni, így rákereshetsz

annak nagyon utána kell nézned az alaplapod specifikációiban, hogy mire képesek az m2 slotok és melyik hova van kötve (cpu vagy chipset)
gigabyte szokott block diagram-ot is megadni, asus lehet nem

viszont légyszi te is írd már le, hogy hogyan számolsz megtérülést vagy miben reménykedsz vagy mit tudsz, amit itt mi nem

(#77790) Frozen


Frozen
őstag

[link]
[link]

20kártyát is bepakolhatsz potom pénzért és minden bene lesz.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77791) Thome válasza krepp (#77774) üzenetére


Thome
addikt

Szuper, köszi a választ, neki állok keresni bele egy harmadikat! :R

(#77779) RealTedMosby
Lehet, az a G betű nem kell oda... :B :DDD

(#77792) Rick4 válasza krepp (#77786) üzenetére


Rick4
félisten

Ha egy tőmondat teljes metszésben van az igazsággal, akkor bőven elég egy tőmondat is. Igazolást kértél, megkaptad, és még mindig neked áll feljebb, holott amennyiben csak a legdrágábbat tudod linkelni, akkor a tied mindvégig foglalja a helyet, ilyenkre semmi szükség sincs.

Nem értek egyet valakivel? :D A tények meg a valóság nem passzolnak a te hozzászólásoddal, koma, ébredj már fel. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77793) krepp válasza Rick4 (#77792) üzenetére


krepp
tag

ahha, ok.

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#77794) llacee


llacee
őstag

hello
próbáltam walletről az https://www.okx.com/ -ra küldeni TON-t.
Nektek mennyi idő után ért át, mert 20 perce semmi és a deposit history-ban sem látok semmit.

(#77795) mZoleee válasza llacee (#77794) üzenetére


mZoleee
senior tag

Hi
én kaptam egy olyan infót, hogy ha OKX-ra küldi az ember, akkor kell valami megjegyzést írni a transfernél, mert különben nem fog megérkezni... (gondolom valami refszám, vagy mi kellhet.. nem tudom, még nem néztem még utána, csak egy ismerős mondta)

[ Szerkesztve ]

(#77796) varmi2


varmi2
nagyúr

A rvn-t, ugye lehet közvetlenül váltóra túrni?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77797) llacee válasza mZoleee (#77795) üzenetére


llacee
őstag

igen, köszi, akkor ez tanulópénz volt :( opcionális-ként volt írva az első utalásnál nem irtam be az elveszett. A második megjött.

(#77798) viharhozo


viharhozo
addikt

6900 XT-t szerelnek be. Extraban a ket 8 pines melle kell neki meg egy 6 pines is. Azt hittem, ramegy a 8 pines, de ugy alakitottak ki, h ne menjen.

Ez megfelel erre vagy van vhol olyan atalakito, ami 8 pines PCI-E-bol csinal 6 pinest? Van ket ures Molexem.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77799) BeZol válasza viharhozo (#77798) üzenetére


BeZol
őstag

Nem szedhető le egyik 8pined-ről sem az extra 2 pin? Ez nekem új.
Nézd meg a szélét, esélyesen szétszedhető ;)

(#77800) viharhozo válasza BeZol (#77799) üzenetére


viharhozo
addikt

Primitiv vagyok. Az elsot mondjuk vmiert nem birtam szetszedni, de a masodik siman szetjott. Kösz, es en kerek elnezest!

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.