Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74951) mokus1


mokus1
addikt

Beállítom, Msi afterburnerban a ventilátor0fordulatszámot de valamiért mindig kikapcsol és felülbírálja magát. Hogy tudnám ezt fixálni, hogy fixen pörögjön?

(#74952) Immy


Immy
őstag

Nagy átlagban rigeknél mekkora tényleges áramfogyasztással számolnak az alaplappal és a cpu-val? Tehát minden mással mint a gpu?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#74953) q765 válasza Immy (#74952) üzenetére


q765
tag

10%. Az a gond, hogy mindíg szükség van egy új tápegységre ami összekuszája a számítást. De kb 10 százalék, amit megeszik a körítés.

(#74954) Frozen válasza Immy (#74952) üzenetére


Frozen
őstag

Alapjáraton kb 40-80w korul fogyaszt egy rig lap+ram+ssd+ a cpu huto rajta
Konektorból mérve..
6 kartyat elbir maga az specko rig lap ami sok pcie 1x tartalmaz nem ismerem hogx mennyit eszik. De egy dologból kiindulhatsz egy energi takarekos cpu kb 35w + a lap meg a tobbi

Q765
Ez attól függ,mert egy 1200 tapra soman ranyomhatsz pl 6 db 3060ti kartyat es meg marad tartalek is. ( Ezt meg kiszolgálja egy gamer lap es egy kis tdps proci)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#74955) Emperor_


Emperor_
addikt

Gondolkodom egy WiFi-s okos konnektoron, ami fogyasztást is mér. Alapvetően a fogyasztás mérés érdekel, a vezérlés nem annyira.

Tudtok esetleg konkrét típust ajánlani :R ?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#74956) shteer válasza Emperor_ (#74955) üzenetére


shteer
titán

Én csak annyit ajánlanék, hogy mérés menjen róla de ne hagyd rajta a gépet huzamosabb ideig

..szerintem jónak tűnik

(#74957) Shkiz0 válasza shteer (#74956) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Miert?
Evek ota hasznalok Blitzwolf SHP5 SHP7-et meg mivel mar egyre nehezebb volt utobbi idoben ezekbol szerezni most Gosund cuccokat, ami 1-1 ugyanaz mint a BW, csak arban is jobb, meg lehet kapni idehaza.
Meg csak a programjuk is kozos 😁

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#74958) bmwkiraly válasza Shkiz0 (#74957) üzenetére


bmwkiraly
csendes tag

Szerintem arra céloz, hogy nem nagy és folyamatos áramfelvételre vannak ezek a mérő kütyük kitalálva és emiatt ne hagyd rajta a riget huzamosabb ideig, csak egy pár órás mérésre, mert lehet meg tudod sütni, ha rajta hagysz folyamatos 1500 wattot napokon/heteken keresztül.

(#74959) Emperor_ válasza Shkiz0 (#74957) üzenetére


Emperor_
addikt

Gosund Smart Plug SP111
Ez lenne az?
Milyen progival vezérled, méred a felvett teljesítményt?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#74960) Shkiz0 válasza bmwkiraly (#74958) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

1.1KW-al is használtam huzamosabb ideig nem volt gond vele, most pár hónapja 850W megy át rajta.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#74961) Shkiz0 válasza Emperor_ (#74959) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

SP112 és SP211
Blitzwolf saját alkalmazásával használom, de van tuya meg még 1-2 ami csak nevében más meg max minimális dizájn eltérés van maga a program ua.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#74962) krepp válasza Emperor_ (#74959) üzenetére


krepp
tag

Én a Shelly Plug S WiFi-t ajánlanám most egész jó áron van, tudja a hasonló fogyasztásmérős funkciókat mint a többiek, de ez belső hálón weben is elérhető, nem csak mobil appon.
2500W-ig oké, nálam állantó üzemben vannak.
Van Sonoff cuccom is két féle, de azok nem ennyire jók.

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#74963) DanielLong válasza Shkiz0 (#74957) üzenetére


DanielLong
senior tag

Gosund szerintem is király, annó akcióban volt kb 30€ a 4db, azt hittem valami bughalmaz lesz, de aztán meglepően stabil, még semmi problémám nem volt vele, hónapok óta használunk 3-at a családban. Pontossága is okés, normál fogyasztásmérővel már összevetettem. Még az értesítések is egész hamar megjönnek az alkalmazásból.

LINK
LINK Már más név alatt fut, de szerintem ugyanaz lesz. Egyetlen hátránya, hogy viszonylag termetes, így elfoglalja a szomszédos dugaljt is.

(#74964) bmwkiraly válasza krepp (#74962) üzenetére


bmwkiraly
csendes tag

Rendeltem is egyet. :))

(#74965) Immy válasza Frozen (#74954) üzenetére


Immy
őstag

40-80W? Nem sok az egy kicsit?
Tekintve, hogy kijelző általában nincs rákötve, memóriából csak 1 van. SSD helyett csak egy sima pendrive van használatban legtöbb helyen. CPU teljesítmény pedig elhanyagolható ha jól gondolom.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#74966) mokus1


mokus1
addikt

Sima Pci-ba ne dugjak pci-e ugye?

(#74967) shteer válasza mokus1 (#74966) üzenetére


shteer
titán

Ha füst a cél, mehet :))

..szerintem jónak tűnik

(#74968) xabolcs válasza mokus1 (#74966) üzenetére


xabolcs
őstag

Ne dugjal bele, nem arra valo! :N

Miert fogalmazodik meg benned ilyen kerdes? Keves a PCIe?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#74969) mokus1 válasza xabolcs (#74968) üzenetére


mokus1
addikt

Kevés, ezek a Pci-e elosztók működőképesek vagy inkább új lapot keressek?

(#74970) koko52 válasza mokus1 (#74969) üzenetére


koko52
veterán

Ajaj, kezdődik. Ne ossz el semmit! Keress rá ezekre a dolgokra itt, sokszor volt téma. Kábeleket gyártatni kell, olyat amit a nők szeretnek! Vastag legyen és ne túl hosszú!
Pci-e elosztó sokszor nem működik. Keress másik alaplapot!

shteer: nekem 3 ból 1 működött rendesen.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#74971) shteer válasza koko52 (#74970) üzenetére


shteer
titán

Nem tápelosztó a téma, hanem a PCIe x1 bővítő

Mindeközben: új ETH ATH 🚀

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#74972) shteer válasza mokus1 (#74969) üzenetére


shteer
titán

Általában működnek - főleg ha a cpu is kezel sok PCIe lane-t

..szerintem jónak tűnik

(#74973) mokus1 válasza shteer (#74971) üzenetére


mokus1
addikt

Igen, az a kérdés :)

(#74974) fireman123 válasza bmwkiraly (#74958) üzenetére


fireman123
őstag

Tp-link hs110-et 4 éve használom folyamatosan, 800 wattal falból,....semmi bibi nincs vele. Nálam a 800-ból 695 watt a 6 gpu.

[ Szerkesztve ]

(#74975) xabolcs válasza mokus1 (#74969) üzenetére


xabolcs
őstag

Mukodokepesek, de a CPU-tol es az alaplaptol fugg, hogy mennyi a vege.

Pl. egy Z390-es lapban le kellett tiltanom a SATA vezerlot, hogy a 6 kihasznalt PCIe csatlakozon felul felismerje az m.2 slotba dugott 7-ik kartyat.
Mindegy, hogy eloszton vagy m.2 sloton keresztul csatlakoztattam a 7-ik kartyat, addig nem mukodott, mig egy masik valamit (SATA) le nem tiltottam BIOS-ban. :U

Ha megtalalnam az elosztomat, kiprobalhatnad, hogy a nalad mukod-e! :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#74976) mokus1


mokus1
addikt

i3 2300-as prociról van szó, és 5 gpu lenne amit használnia kéne.

Hive OS. Most állítottam, kicsit féltem tőle de egész jól sikerült.

xabolcs: Ha megkeresed és nem vagy túl messze akkor oké :)

(#74977) shteer válasza koko52 (#74970) üzenetére


shteer
titán

Egész jó arány :)

hoppá, most néztem csak, új BTC ATH is 🚀

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#74978) mokus1


mokus1
addikt

Egy vega windows alatt nagyon szépen ment, most Hive os alatt ,, kattog", megy működik de zavaró ez a kattogás. Mitől lehet ez?

(#74979) koko52 válasza mokus1 (#74978) üzenetére


koko52
veterán

A csákány koppan a kövön. :D

(csapágyas)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#74980) mokus1 válasza koko52 (#74979) üzenetére


mokus1
addikt

Tápból jött, átcseréltem a kábeleket, most megszűnt :)

(#74981) llacee


llacee
őstag

Most akkor ez már fixnek tűnik, hogy 2022 junius? [link]
ethereum arrow glacier upgrade scheduled delay difficulty bomb

(#74982) syIex válasza llacee (#74981) üzenetére


syIex
veterán

Fix majd akkor lesz, ha megtörtént. Egyelőre csak valószínű. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#74983) koko52 válasza llacee (#74981) üzenetére


koko52
veterán

Lesz az 22'Q4

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#74984) aradebil2 válasza llacee (#74981) üzenetére


aradebil2
senior tag

annyira tűnik fixnek mint az előző 4 határidő :D

(#74985) llacee


llacee
őstag

nektek egyébként mi a koncepció, fokozatosan csökkenteni a vga állományt jövőre vagy tekerni a legvégsőkig aztán lesz ami lesz

[ Szerkesztve ]

(#74986) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Kicsit elméleti kérdést tennék fel RIG-ek építésével kapcsolatban. Ahogy látom két fajta megközelítés van:
1. Újabb generációs alaplap és mindenféle riserek és riser splitterek használata
2. Gyárilag olyan alaplapot, amin van már 8 PCI-e csati meg M2, hogy ne kelljen splittereket használni Asrock H110 Pro BTC+
3. Gyárilag széles/hosszú alaplap aminél nem kell riser vagy splitter Asrock H510 Pro BTC+

Ki melyiket preferálja?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#74987) varmi2 válasza Immy (#74986) üzenetére


varmi2
nagyúr

Már ne építs riget, elkéstél vele. A vga árak az egekbe, az eth meg kb fél évig bányászható még.....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#74988) coolmpi válasza varmi2 (#74987) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Ezt valaki írta februárban is. Én akkor építettem. Azt hiszem még "éppen" megérte :D

(#74989) varmi2 válasza coolmpi (#74988) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, akkor úgy volt. Most így van. Előbb utóbb eljön tényleg az eth 2.0 sőt már itt is van, már lehet stakelni is. Egyszer eljön a bánya vége, és februárba a vga árak is lentebb voltak.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#74990) haly válasza haly (#74933) üzenetére


haly
őstag

Valaki esetleg tud tanácsot adni az előzőre?
Ahogy olvastam neten a memória feszültségét nem is lehet állítani, így maximum az órajellel tudok játszani, meg a power limittel.
Így is már 75%-on jár a venti (ami nem tudom mennyire előnyös hosszútávon). Amint jön a nyár, szerintem ez nem lesz fenntartható.

Valami tipp, hogy lehetne csökkenteni a hőmérsékletét? Milyen beállításokat tudok még kipróbálni? :R

(#74991) coolmpi válasza haly (#74990) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Írtam priviben is. Eléggé maxra húztad. 62 helyett 58-al tud bányászni 900-as memória húzással 53-54% power limittel. Nekem a venti télen nyáron 50% alatt megy.

(#74992) haly válasza coolmpi (#74991) üzenetére


haly
őstag

Kipróbáltam 53-54%-al, de úgy leesik nekem 48MH/s-re.
Egyébként szerintem Te sima 3070-ről beszélsz, nekem Ti-val, ami LHR-es.
Alapból csak 55MH/s körül tud jelenleg, azt is 170W körül.

(#74993) Hohocali válasza coolmpi (#74991) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Mi a 62, és az 58?
Ha MH/s-re gondolsz, az éppen 55, ahogy a képen látom.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#74994) Immy válasza varmi2 (#74987) üzenetére


Immy
őstag

Okok, ez tiszta sor, hogy nem most kell belevágni a bányászásba, szerintem ezt a részt már többször kivesézték itt a topikban :))

Amire kíváncsi lennék, hogy az alaplapot ki milyen preferenciák alapján választja ki? :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#74995) varmi2 válasza Immy (#74994) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amikor én komolyan bányásztam, akkor a btc végü lapjaim voltak, amin alapból sok volt az pcie x1 slot. Ezekkel a legkisebb a szívás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#74996) Frozen válasza varmi2 (#74989) üzenetére


Frozen
őstag

azért valljuk be öszintén elég rendesen tologatják már egy jó ideje, kitudja tényleg nem e lesz eltova megint. A rig építésnél megint kérdőjel milyen kártya mennyiért tudja beszerezni az ember. Én tegnap láttam olyan olcson 3090 et mint állat ,de lakás/1 db korlát volt rajta így is kipakolták a boltot fél óra alatt.Én meg lemaradtam,mert a kontoval most nem tudok fizetni.... De ahogy számoltam a kártyának kb az ár 80% visszajött volna jövő nyárig.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#74997) shteer válasza Immy (#74986) üzenetére


shteer
titán

2

..szerintem jónak tűnik

(#74998) varmi2 válasza Frozen (#74996) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel már tologatják régóta, egyre valószínűbb, hogy tényleg megtörténik jövőre. Most már nem riget kell építeni, hanem coint venni. Az jövedelmezőbb jelenleg.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#74999) Pietrosz válasza haly (#74992) üzenetére


Pietrosz
addikt

pro tip: bányásssz flux-ot a minerpool.org-on(vagy akár máshol is de lényeg fizessék a parallel assetet is). eth már a múlt ;]
Nem kell megilyedni ha kevés a napi utalás mert az extra 39%-ot hetente ill. 2 hetente fizetik elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#75000) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Van új T-Rex. Eddig 59MH/s körül mennek a 3070ti-k. (+1200 mem)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.