Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) madpapa


madpapa
senior tag

Kriptotrade, bár leginkább annak elérése, biztonsága a kérdésem. Sok helyen használom a 2FA védelmet, a Google Authenticatort. Ezzel kapcsolatban ugye mindig attól félek, hogy elveszik, meghibásodik a telefonom és elvesztem a kontroll lehetőségét. Arra láttam megoldást hogy egyik telóról a másikra hogy megy át az authentikáció. De arra nem, hogy pl. ha elveszik/meghibásodik a telóm, akkor egy újra hogyan tudom visszahozni ? Javaslat jött az Authy nevezetű appra, hogy talán ez megoldja az a bajt is ha elveszik/meghibásodik a teló és vissza lehet állítani erre is valamilyen mentésből. Kinek mi a tapasztalata, javaslata?

[ Szerkesztve ]

(#57152) aradebil2 válasza koko52 (#57144) üzenetére


aradebil2
senior tag

nálam 0.0035 eth/day-re esett vissza, dollárban most éppen 6 körül, de tegnap 0.0033 is volt és benézett 6 dollár/nap alá. Két hete 0.004 fölött voltam még stabilan, akár 8 dollár/nap is megvolt

[RTX3070, 59.5 mh/s]

#57150 racskobalazs: ez egyelőre csak a GDDRX6-el szerelt VGA-k problémája, mint a 3080 és a 3090

[ Szerkesztve ]

(#57153) madpapa válasza koko52 (#57149) üzenetére


madpapa
senior tag

Ez is bejátszik nyilván, de a múlt héten vélhetően pörgött a DEFI is és jóval nagyobbak voltak a blockrewardok is. Most visszaállt egy normál szintre és 3-4 ETH van csak a 5-8 ETH helyett. Azért ez is nagyon befolyásolja. Én nem látok egyelőre nagy gondot. A Nanopoolon időnként kiírják, hogy pl. bizonyos blokkok közt a fejlesztők dobnak hozzá 2 ETH extrajutalmat.

(#57154) shteer válasza madpapa (#57147) üzenetére


shteer
titán

az, hogy H110, önmagában nem jelenti, hogy SATA az M.2 - alaplapja válogatja

pl az abszolút low-end ASUS H110M-A/M.2 lappal lehet 4kártyás riget összedobni

valakinél fölösbe 4db 3080 kicsipénzért? ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#57155) koko52 válasza madpapa (#57153) üzenetére


koko52
veterán

Igen, volt olyan nap hogy 95 dollár volt a bevételem. Ma ugyan ez ~67.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57156) Kiskokó válasza madpapa (#57146) üzenetére


Kiskokó
veterán

Tudom, csak érdekességként említettem meg.

Koko52 :
Nem tudom mert 1 rigbe vannak és össz hashratet számol.

A 2070 - 43Mhs-el ezt írj
Month : 0.081310 Eth , 145.623 $ - 185W-al kb 5600ft /hó áram ami lejön belőle.

Azért mondom, pontos számokat nem tudok, de ha úgy veszem hogy számoltam 60Mh-el X + profittal. Mégis mire megjött a kártya és betettem, az X már csak 0,8 X körülbelül!
Vagyis inkább az ETH mennyisége kisebb nem is annyira a profit mert ugye az ára megy fel, jobban arra szerettem volna célozni nem a "profitra"
De nyilván ez nem egy új dolog, csak megemlítettem. :)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#57157) Laraxior válasza shteer (#57154) üzenetére


Laraxior
titán

Most ment el egy 5-ös, vagy 6-os rig, 4.3M-ért :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#57158) Reggie0 válasza Kiskokó (#57156) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert annyira nem veszes a szitu, december elejetol erosebben nott a diff, most viszont ugy tunik lassult a novekedes.

#57145 korcsi: Es a feszultseget minuszba is lehet allitani ott?

[ Szerkesztve ]

(#57159) shteer válasza Laraxior (#57157) üzenetére


shteer
titán

ah, fenébe. pedig akartam rá adni egy 1.5-ös ajánlatot :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#57160) Laraxior válasza shteer (#57159) üzenetére


Laraxior
titán

alternate.de-n nézz körül ;)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#57161) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Mennyire általános egy fizetési probléma mondjuk ETH-val ? Soha életemben nem használtam cryptot , de most olyan helyről rendeltem ahol azzal kellett fizetnem , kifizettem , a Checkout page meg dobott egy hibát. Tehát most nincs aktív rendelésem , viszont ugye a coint azonnal elküldte a wallet , szóval így életem első crypto tranzakciója egy screenshotokkal teletűzdelt Ticket lett, ahol várom a Fasttech válaszát arra vonatkozóan , hogy ha nincs semmilyen rendelésem sehol , akkor kvázi miért is fizettem. Ez mennyire általános ? (azt már hagyjuk is, hogy 4,8 USD-be került kifizetnem egy 47 dolláros rendelést , ami nonszensz konkrétan)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#57162) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nem az ETH ára, meg dif miatt vannak ezek a brutál kilengések azok ennek a kilengésnek a töredékét nem okoznák mégha annak is tűnik hanem gas price miatt.

Ma DE 1000kor pl 100MH termelt 10$árt. Reggel 4kor 18$árt. 6 órán belűl 80%os kilengés volt. És ez teljesen "normális".

Torzítva de vmennyire jól megjelenik ez ethermine payouts last 1000 roundsnál is. Még kicsit mediant is véve ugyanaz a gép tud 0.00003 ETH és és 0.00020 etht is termelni egy payoutban. Ha tetszik egyik blokk kifizetésben 100Ftt termel a másikban 700Ftt. Az Estimated Earnings vmennyire átlagol de ott is simán bele lehet futni +-30%okba.

Elsikkadt de nemrég volt a mastercard bejelentés. Ha bármi realizálódik vele 2-3-4hónap múlva az a Gas price az egekbe mehet. A bányászt az se fogja érdekelni ha ETH visszazuhan 1000$ra mert a gas pricen "dagadtra" keresi magát. Persze ha beindul mastercard rengeteg új ügyfél is meg fog jelenni akik eladni nem tudnak ETHt mert nincs nekik venni viszont igen. :) De lehet semmi nem lesz belölle és késő összel áramot levonva már csak 1-2$hoz 100MH/nap.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#57163) SzlobiG válasza raverke (#57131) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azt hiszem megtaláltam a magas fogyasztásra az ellenszert. :K

Az agressive undervolingot kapcsold be és akkor a beállított feszt fogják kapni a VGA-k, mert látom nálad is 850mv-ra vannak beállítva még is sokat esznek ergo sokkal magasabb fesszel futnak.

Itt keresd:

Én most beállítottam az összes vga-t és a fogyimérő majd 100W-al kevesebbet mutat. :Y
Hogy a fene enné meg már régóta megcsinálhattam volna. :W

Agressive nélkül:

Agressive UC-val:

Azért van különbség rendesen...igaz egyenlőre még teszt fázisba megy, hogy hosszú távon stabilak-e a VGA-k a beállított fesszel, de így elsőre nagyon bíztató a majd 100W-al kevesebb fogyi. :))

(#57164) Reggie0 válasza -Skylake- (#57161) üzenetére


Reggie0
félisten

Bitpay-el fizettel?

(#57165) cof válasza Dare2Live (#57162) üzenetére


cof
veterán

Azért csak kössék fel a gatyát a bányászok, mert ha jön az EIP-1559 vége a jó világnak, és végre visszakerül minden a helyére, újra használható lesz a hálózat olcsón.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#57166) racskobalazs válasza cof (#57165) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Ez micsoda? Ki tudnád fejteni bővebben mire gondolsz?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#57167) cof válasza racskobalazs (#57166) üzenetére


cof
veterán

Már sokan megtették: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#57168) Laraxior


Laraxior
titán

Jól megugrott a BTC... 51k felett :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#57169) SzlobiG válasza Laraxior (#57168) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meg az eth is követi valamilyen szinten. :K

(#57170) demmer123 válasza Laraxior (#57168) üzenetére


demmer123
őstag

Lesz ez még 100k is nyára :C

(#57171) SzlobiG válasza demmer123 (#57170) üzenetére


SzlobiG
félisten

A próféta szóljon belőled. :DD

(#57172) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Még egy nagyon noob kérdésem lenne, hogy egy darab 1060-al hol érné meg bányászni? Whattomine szerint kb napi 2-2,4$ bevétel lehet (villanyt beleszámolva).
Valamint a Diffek hogy működnek? Tehát ha mondjuk van egy pool 1000 diffel, és több kisebb sharet talál az ember az ér többet, vagy ha van egy pool 10.000 diffel és kevesebb, de ugye jóval nagyobb shareket talál az ember?
Elnézést a sok kezdő kérdésért :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#57173) Reggie0 válasza demmer123 (#57170) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat en mar alig varom, hogy visszaessen 15k kornyekere, mert igy baromi sok lesz a banyasz.

(#57174) Kiskokó válasza demmer123 (#57170) üzenetére


Kiskokó
veterán

csaaaaaaak ? ;]

Reggie :

Mármint a BTC bányászok?
Szerintem ekkora esés nem várható. Hacsak nem fogja magát és veszi ki a tesla meg az összes nagy a Nagy profitot.
De mivel stat alapján azt látszik, hogy mindenki tartani akarja a BTC-t kétlem, hogy leesne.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#57175) koxx válasza Reggie0 (#57173) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gondolj bele mi lenne akkor ha az nvidia kartyak msrp kozeli aron piacon lennenek ugy, hogy barmikor leemelheted a polcrol. Meg a szomszed Pista bacsi is banyaszna.

(#57176) Reggie0 válasza Kiskokó (#57174) üzenetére


Reggie0
félisten

Minden banyasz. A coinok ara erosen BTC-hez kotodik, ETH-t sincs sok ertelme dollar alapon meregetni.

#57175 koxx: Na igen. Szerencse, hogy nem tudnak sokat gyartani GPU-bol.

[ Szerkesztve ]

(#57177) Dare2Live válasza cof (#57165) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kb egy hónapja januárban 600 napot mondott vitalik POS átállásra. De ilyet már mondtak korábban is. :) Tény most vmi tényleg elindult. Ha 600nap múlva átállnak onnan az eth bányának persze vége.
Nem fog persze jól esni de ha 600nap múlva vége addig minden 5* visszahozta az árát. :)

szerk: gondolkodott már vki azon, hogy "leköti" az ETHját POSra? Azért az évi 10% "kamat" elég bulinak tűnik. btw ez is egy elég komoly security issuevá válhat. Nesze neked nem kell POW. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#57178) madpapa válasza madpapa (#57153) üzenetére


madpapa
senior tag

https://twitter.com/nanopool_org/status/1361131504768811009

[ Szerkesztve ]

(#57179) madpapa válasza Dare2Live (#57177) üzenetére


madpapa
senior tag

Ezügyben a hazai kriptoguru írt cikket régebben. Megéri?

(#57180) Kiskokó válasza madpapa (#57179) üzenetére


Kiskokó
veterán

Egyszer ránéztem pár hete, egy pár perc alatt eldöntöttem, hogy nem kell nekem az ETH 2.0 Stake...

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#57181) madpapa válasza Kiskokó (#57180) üzenetére


madpapa
senior tag

Ja, csinálja akinek két anyja volt :D

(#57182) sittes79


sittes79
addikt

Tudtok olyan helyet ahol gpu nélkül lehet kész riget rendelni? Szóval csak a gpukat kelljen beszerelni.

(#57183) -Skylake- válasza Reggie0 (#57164) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az nem tudom mit jelent. Rendelés összesítésénél a FastTech feldobott egy QR kódot, azt beolvastam Trust Wallet-el , kiírta az adatokat én meg nyomtam , hogy Pay. Ennyi történt. Pénz elment , FastTech hibát dobott , pénz elküldve , rendelés nincsen.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#57184) Reggie0 válasza Kiskokó (#57180) üzenetére


Reggie0
félisten

Nincs is a vilagon sikeres PoS coin.

(#57185) kzkz válasza sittes79 (#57182) üzenetére


kzkz
őstag

1-2 hete láttam hardveraprón árultak 6-os riget, táppal, alaplappal, procival, kábellekkel mindennel 140-ért, csak a kártya kellett bele.

[ Szerkesztve ]

(#57186) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

Gamer gépemben lecseréltem a 970-emet egy 1660-ra (sima, nem Ti, nem Super). A gépbe gondolkodom, hogy eladás helyett visszarakom a 970et és minden nap 8-22 között bányászok vele. Amikor pedig nem játszok, akkor a 1660 is bányászhatna. Egy BitFenix Formula Gold 650W (80 PLUS Gold, hatékonyság: 92%) tápegységem van.

Olvasgattam itt a fórumot és sok problémát láttam ETH bányászással kapcsolatban a 970 sebességét illetően. Többen írták, hogy 18-22 MH/s helyett csak 5-11 MH/s a sebességük. Ha ez így van, akkor van értelme valamit bányászni vele?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#57187) Reggie0 válasza -Skylake- (#57183) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat. meg kene tudni, hogy ki biztositja a FastTech-nek a fizetesi rendszert. Ha jol latom mar ethereummal is foglalkozik a bitpay, tehat valoszinuleg ETH-hoz is oket hasznaljak. Ha a FastTech azt mondja, hogy nem tortent adasvetel, akkor ezzel keresd fel a bitpay supportot es ok meg fogjak talalni a tranzakciot es a FastTech-el egyeztetve visszajuttatjak neked a coint.

(#57188) sittes79 válasza kzkz (#57185) üzenetére


sittes79
addikt

Az nem rossz..

(#57189) prt


prt
csendes tag

Tudna valaki működő megoldást hogyan lehetne a local desktop wallet-emből átváltani EUR vagy USD Credit Card (Revolut)-ra az ETH-mat?

''Ha vonalazott papírt tesznek eléd - másra írj.''

(#57190) aradebil2 válasza csuzda (#57186) üzenetére


aradebil2
senior tag

hát a 970-re Zhash-t ajánl a nicehash, 1660 még 2-3 dollárnyi ETH-re jó lehet naponta, de nézz meg még pár más kalkulátort is ha nem akarsz nicehash-t használni

(#57191) prmcsk válasza sittes79 (#57182) üzenetére


prmcsk
addikt

Készül egy eladásra, de ez inkább 200-300W/darab szintű kártyák fogadásra lesz megcsinálva. 2450W a powertáp és 7 kártyát fog ellátni.
alt="" title=""
alt="" title=""

Ui: És nem 140k lesz az ára...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#57192) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Amikor a LAN klubból Rig terem lesz :DDD

A magasabb profit miatt kriptovaluta-bányászatra állt át az internetkávézó

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#57193) madpapa válasza prmcsk (#57191) üzenetére


madpapa
senior tag

Szuper! Szerintem is sok lenne a 140 érte. :DD

(#57194) sittes79 válasza prmcsk (#57191) üzenetére


sittes79
addikt

Ezt néztem, de ez max március, meg kitudja milyen táp!?
[link]

dvd_R+: Az szép, aki tud alkalmazkodni az új helyzethez az csak nyerhet :)

[ Szerkesztve ]

(#57195) SzlobiG válasza sittes79 (#57194) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egy 5 GPU-s nekem is van félbe hagyva, de még nem döntöttem el mi legyen vele. :))

(#57196) sittes79 válasza SzlobiG (#57195) üzenetére


sittes79
addikt

lol 100 dollár a szállítás:W ,amugy bepöccenek azt összerakom saját magam :))

(#57197) Powerer


Powerer
tag

Itthoni webshopokból az alkatrészek javát be lehet szerezni, viszont pcie risert az egész országban nem kapni jelenleg...

(#57198) dvd_R+ válasza Powerer (#57197) üzenetére


dvd_R+
őstag

Mennyit lehet most kérni egy riserért? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#57199) SzlobiG válasza sittes79 (#57196) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azzal jársz a legjobban...

(#57200) madpapa


madpapa
senior tag

Azért mennyire érdekes, hogy mennyire természetes és hírérték nélküli volt a BTC 50.000USD elérése. Semmi szenzáció, mindenki elfogadja. Pedig mennyit rugózott 20.000 USD-nél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.