Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) Aryan válasza Mesterlovesz (#15228) üzenetére


Aryan
senior tag

WIN 8.1 rendszer alatt cgminer 3.7.2 fut 8GB rammal (lehet, hogy kevés??).
Itt van a batch file tartalma:

cgminer.exe --scrypt -o ltc-eu.give-me-coins.com:3333 -u x -p x --gpu-engine 900,830,925,925,925 --gpu-memclock 1250,1250,1624,1624,1624 --gpu-fan 75 -I 13 --thread-concurrency 7168,7168,12288,12288,12288 --lookup-gap 2

Sorrendben a vga-k a gépben:
GPU órajel/MEM órajel

ASUS HD7950-DC2T-3GD5 - 900/1250
MSI 7950-2PMD3GD5/OC - 830/1250
ASUS HD7970-3GD5 - 925/1375
ASUS HD7970-DC2T-3GD5 - 1000/1400
ASUS MATRIX-HD7970-P-3GD5 - 1100/1650

Most néztem, hogy ha elindul a cgminer, akkor GPU-Zvel nézve az órajelek furák. Mintha a 7950-ek a memóriái is 1624-en mennének.

(#15223) t72killer: egy alaplap el is fáradt a kittől, de az Asrock H81 BTC-vel megy most, annyi extrát tud ez a deszka, hogy 2db molex tápcsatit rákell dugni. Gondolom megadja azt a plusz kakaót így.

(#15221) zsoleszkai: most nem írja, szimplán szar:), egyébként a szokásos gpu recovery hiba

[ Szerkesztve ]

(#15252) GIJoe válasza GIJoe (#15250) üzenetére


GIJoe
addikt

úgy voltam vele hogy két db 6970nek elég 2 GB ram és 2en hozzák a 900at (60 fokkal), de a 7950+5850 már éhesebb lehet memóriára...

(#15253) GG888 válasza Overlocker (#15249) üzenetére


GG888
senior tag

szvsz cleverre felesleges, mert mivel ki van kapcsolva a vardiff, ezért az 512-es diffel alig lesz accepteded.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#15254) Overlocker válasza GIJoe (#15250) üzenetére


Overlocker
veterán

Köszi! :R

(#15255) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mobilnettel csákányozik itt valaki? Mennyire gond, ha 1x-1x megszakad a net és újra kell csatlakozni? Elég gyenge a lefedettség ott, ahova a rigeket vinném. Szintén netes kérdés: win vagy linux alól kevesebb az adatforgalom? Ha lehet, havi 150MB alatt akarok maradni (a frissítéseket pendriveon vinném át).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15256) oleslie válasza nanunanu (#15242) üzenetére


oleslie
aktív tag

Igen, valóban sok a fikázás, de nem lehet ok-okozati összefüggés? (alig növekvő egyenleg + eltünő unex + kommunikáció hiánya = fikázás?)
Nem csak a saját eredményeimet néztem, hanem néhány hozzám hasonló sebességgel bányászóét is.
Volt olyan nap, hogy 0.01btc -t sem hozott (unexel együtt). Én azt látom, hogy a gépek 24 órában mennek, hiba nincs (HW err : 0, reject szokásos, tehát semmi sem indokolja az eredménytelenséget), miközben más 4-5MH/s -el bányászó usernek nőtt az egyenlege (az is fura, hogy össze-vissza). Nem tudom hogy működik, nem is akarom tudni (jó, persze, nem lenne rossz, de ha árulja el), én csak annyit látok, hogy ráfizetéses ott bányászni, miközben ő mindentől függetlenül jól jár.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#15257) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Eltűnt a DOGE a cryptsy-ről... Remélem hamarosan visszatér, mert erősen felszálló ágban volt.

(#15258) Vikthor


Vikthor
nagyúr

nem akar 600 euró lenni ez a bitcoin... kár érte.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15259) GIJoe válasza Vikthor (#15258) üzenetére


GIJoe
addikt

ha megnézem az LTC árfolyamát is, olyan mintha programozottan 16$ környékére lenne belőve :B

[ Szerkesztve ]

(#15260) oleslie válasza nanunanu (#15242) üzenetére


oleslie
aktív tag

mégvalami a fikázásra. A clevernek is van topikja. Terk kommunikál (ott is), ha menézed, az userek oltják le a fikázókat. Egyszerű ez mint a faék. Probléma van -> jelzem -> foglalkoznak vele -> mindenki boldog. Ha nem foglalkoznak vele feszülés lesz -> fikázás on.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#15261) Mesterlovesz válasza deadwing (#15238) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

#deadwing, szerintem túl rövid ideig furmarkoztál! A bányászat igen durva beavatkozás egy videókártya életébe, egészen másképp használja ki az erőforrásait, mint pl. egy játék. Szóval szerintem egy fél nap furmark és meglátod, hogy tényleg jó-e a kártya vagy sem. Ha valóban vrm hiba, akkor ahhoz folyamatos magas hőfok kell, hogy tényleg elromoljon ami csak kicsit rossz.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#15262) Mesterlovesz válasza nanunanu (#15242) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

#nanunanu, teljesen jól vezetted le a dolgot és az én elképzelésem is hasonló, mint a multipool-os ötlet, hogy a magas árú érmét bányásszuk és adjuk el amíg magas az ár, vagy amikor magas lesz az ár. Az én elképzelésem csak abban különbözik ettől, hogy lépéselőny próbálok kovácsolni abból, hogy előre bányászom az érméket, persze abban reménykedve, hogy magas áron fogom tudni eladni amikor mondjuk egy nagyobb váltóra kerül.

Ha multipool-t indítanék, vadidegen bányászoknak, akkor én pl. nem is tüntetném fel az unexet, vagy inkább számszerűsíteném és nevesíteném, tehát 1 milla moon, aztán amikor confirmed lesz akkor értékesítem és azon a bekerülési áron kapja meg a bányász ahogy akkor éppen állt. Ezzel sok felesleges idegeskedésnek elejét lehetne venni, persze sokkal nagyobb munka egy ilyen frontendet létrehozni.

Csodát persze én sem tudok ígérni, de a saját tapasztalatom az, hogy a multipooloknál jobb eredményt lehet elérni ilyen "elő"bányászással, ahogy én csinálom. Azt is tudni kell, hogy a puding próbája az evés, valóban el kell kezdeni, a bejelentkező bányászok közös sebességét használni, irányítgatni aktívan és pár hét alatt kiderül, hogy megéri-e ezzel foglalkozni, valóban meg lehet-e "nagyban" csinálni ami nekem megy kicsiben.

Egyelőre már halvány sejtelmem van arról, hogy hogyan is nézne ki a dolog, de programozás, szoftverhasználat szinten még nem tudom, mi a helyzet. A nyilvántartás, a folyamatosan változó hashrate is fura nekem, nem tudom, hogy elosztáskor hogyan lehet így fair alapokat teremteni. Azt tudom, hogy mindenképpen kell valamilyen információs portál, ahol akár bejelentkezés után lehet látni, hogy ki mennyit bányászott, milyen érmék várják a "jobb" időket a tárcákban, stb.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#15263) Cathfaern válasza Flashback (#15230) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akárhogy is nézem, ez scryptet nem tud bányászni. Szóval ezzel LTC-t sem tudsz bányászni, csak és kizárólag BTC-t.

(#15264) deadwing válasza Mesterlovesz (#15261) üzenetére


deadwing
addikt

Nincs köze a hőfokhoz. Game alatt sokkal melegebbre sikerült főznöm a hűtő lassításával, gpu-t is vrm-et is, mint amennyire felmegy bánya és furmark közben. Bánya alatt egyszerűen nincs rá ideje felmelegedni. Furmark alatt mind a teljesítmény, mind a hőfok elég kevés -70 fok. 99%, hogy egyedül a terheléshez van köze. Kombustorral is sikerült előidéznem a dolgot, ott is a nagyobb fogyasztás miatt indult el a felfutás. Ha csak 500k-val -g1-el bányászok, megáll 345W-on és nem kezd felfelé menni. Amint eléri a 380W-ot, akkor kezd el megfutni és felvenni a brutális teljesítményt. Szóval 30-40W miatt bukik el az egész... Ezek a teljes gép fogyasztási értékei természetesen.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15265) pappkarcsi válasza t72killer (#15255) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

én használtam mobilnetet router-en keresztül. ~7.7Mh/s 19-20MB feltöltést generált egy nap alatt linux alól!, aztán, hogy win alatt ez mennyi lenne azt nem tudom, de szerintem több, mivel, hogy majdnem minden program keresgeti magától a kis frissítéseit, szinkronizál az óra, meg "mittudomén" még mi.. : /
Egyébként usb hosszabbítóval, 2-3 méteressel rápróbálhatnál, hogy feljebb emeled, kiteszed az ablakba, az sokat segít, pont lehet, hogy eleget. Az, hogy leszakad egy kicsit szerintem nem gond, mivel nálam is volt ilyen és net leszakadás után még 30-40 másodpercig 99% load volt minden kártyán, csak utána "fogyott el" a feldolgozandó "adat".

A frissítéseket meg (szerintem) felejtsd el.. Semmi olyan nincs benne, amit te vagy szerintem itt a fórumon bárki is észrevenne vagy kihasználna. Hozzám még soha senki nem jött oda és mondta, hogy "te hallod tegnap feltettem 20 frissítést és jobb lett a gépem" csak olyannal, hogy "te, tegnap elindítottam a frissítéseket és újraindítás közben behalt a rendszer és azóta semmi.. most újra kellene telepíteni?"

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#15266) oleslie válasza Mesterlovesz (#15262) üzenetére


oleslie
aktív tag

"a folyamatosan változó hashrate is fura nekem, nem tudom, hogy elosztáskor hogyan lehet így fair alapokat teremteni"
Ha nem tudja, meg kell oldani, hogy a proxy naplózza az accept share-okat, annak alapján már ki lehet számolni, mennyi jár egy usernek

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#15267) oleslie válasza deadwing (#15264) üzenetére


oleslie
aktív tag

"bánya és furmark közben. Bánya alatt egyszerűen nincs rá ideje felmelegedni"
Azért ez így nem teljesen igaz. A maghőmérséklet mindig magasabb, lehet, hogy egyszerűen nincs ideje leadni, és túlmelegszik. A tönkremenetelt megelőzendő pedig lekapcsolja magát (mielőtt megfőne). A kattogásra tippem sincs.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#15268) Overlocker


Overlocker
veterán

Srácok, Litecoin multipool létezik? Tehát a mindenféle bányászott coint nap végén LTC-re vált?

(#15269) t72killer válasza pappkarcsi (#15265) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi a visszajelzést! Igen, az első próba az ablakban lesz, ha ez nem jön be, akkor antenna. Mostmár csak egy megbízható router-stick párost kell keresnem, de ezzel átmegyek a szaktopicba.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15270) Mesterlovesz válasza deadwing (#15264) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Ok, egy kérdés még, riserrel használod? Próbáltad már Riser nélkül?

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#15271) Overlocker


Overlocker
veterán

Nemzeti Gamer Párt :DDD

Alanyi jogon ATI kártyá! :D :))

[ Szerkesztve ]

(#15272) nanunanu válasza oleslie (#15256) üzenetére


nanunanu
csendes tag

szimplán az eltűnésének okát írtam le
ne a mostani helyzetet nézd! (olvass vissza mennyi valódi hiba tűnt fel egyáltalán akkoriban)

azért kapta akkor a savat, mert nem volt hajlandó kiírni hogy épp mit bányászik, mit raktároz (miből áll az unex), mit mennyiért sikerült eladnia, hogyan jött ki az a végeredmény ...stb
+ a tőle független hibákért (megáll a wallet => a script nem látja a coinokat => eltűnik az unex, amíg újra nem indítják a walletet)

ha valaki rászán 5 percet a gondolatmenetre (kevesebbet, mint fél oldal anyázást leírni! - nem rád vonatkozik :) ), akkor beláthatná, hogy nem véletlenül titkosak az adatok
a nem túl nagy piaccal rendelkező coinok esetében brutál negatív hatással lehet az árra, ha publikus a felhalmozott/közeljövőben eladandó coinok mennyisége => panic sell-t nyomnak sokan és a pool már nyomott áron kénytelen eladni vagy várni a soha el nem érkező felemelkedést

a jelenlegi unex nagy része valószínűleg MOON, 42 és DOGE-ból áll.. idiotizmus lenne eladni őket a jelenlegi árakon (MOON ~1/10-1/20-ad ár, 42 ~1/20, DOGE 1/2 a bányászatkor remélt árhoz képest!)

rengeteg új coinnál voltam ott startkor és/vagy amikor minimálisra csökkent a diff
pl TIPS esetében MH-enként kijött az óránkénti! 1000 Ft-os bevétel (persze eltelt 1+ hónap a bányászat és a váltóra kerülés utáni eladás között)
LOT, FST, GLX ...stb coinok esetében is elég szép zsét lehetett bezsebelni, ha kivárt az ember
más coinok esetében, meg a végső ár/kereslet kisebb a mai napig is, mint ami az indulás pillanatában volt == ráfizetés

szóval szummázva => 0 összefüggés volt a fikázás és a hibák között

jelenleg más a helyzet, megérdemli a szidást, mert bevallottan nem ért a programozáshoz, DB optimalizásálhoz, de nem vesz igénybe rendes külső segítséget
pedig pl a zsé felosztását 10 perces (de max 1-2 órás) munkával meg lehetne oldani
a DB optimalizálás (kisebb erőforrásigény => kisebb share diff mehetne) szintén néhány órás munka
több coin egyidejű bányászata már több napos/hetes munka.. de megoldható

ezekből egy hozzá nem értőnek csak a MH-enként csökkenő bevétel tűnik fel!
a kiosztott zsé átlagban megfelelő
// hetekig nem tudtam valakinek megmagyarázni annó azt, hogy attól hogy az átlag jó még nem biztos, hogy az eloszlás is megfelelő - pl 5,5,5,5,5 és 2,2,5,8,8 átlaga is 5, az elosztás mégsem jó mindenkinek
a nagy share diff hosszabb távon nincs hatással a bevételre
..stb

ráadásul az ő jövedelme csak és kizárólag a MH-enkénti átlagtól függ (+értelemszerűen a pool összteljesítményétől) => minden más "hiba" számára alapból láthatatlan

Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

(#15273) deadwing válasza Mesterlovesz (#15270) üzenetére


deadwing
addikt

Nem, ez már a gamer gépemben van. Azóta lett ilyen, mióta átkerült a riseres miner gépből. Most 600k-t tudok vele csinálni megfutás és kattogás nélkül, 870/1200-on. :) Nem, nem akarom visszatenni, mert van egy ugyan ilyen kártyám még, és az hibátlanul megy ebben a gépben, bármelyik slotban.

Egyébként megnéztem úgy is hogy agyon hűtöttem, a vrm-nek is adtam levegőt. 70 fokig ment fel gpu is meg vrm is, az semmi. Percekig. Szóval volt ideje kihűteni, mert stabilan 70 fok volt. És egyszer csak elkezdte felvenni a nagyobb áramot...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15274) nanunanu


nanunanu
csendes tag

ez a túl kevés memória problem kártyafüggő?

nálam a 4x 280X vígan megy összesen 2 GB-al windóz 7 és 8 alatt is (3 MH/s / rig)

Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

(#15275) deadwing válasza nanunanu (#15274) üzenetére


deadwing
addikt

Nekem a 290 nem volt hajlandó elindulni 4 gigával, 32765 TC-vel. 8-al megy. 2 is. 4-el nem megy 1 sem :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15276) nanunanu válasza Mesterlovesz (#15262) üzenetére


nanunanu
csendes tag

ha nem jelzed ki a remélt unexet, akkor az egyszeri user csak annyit lát, hogy megy a gépe és nem vagy nem megfelelően nő a bevétele => lelép
hosszabb távon meg a naponta ugráló átlag lesz megfigyelhető
(ismerős helyzet => middle :) )

"a folyamatosan változó hashrate is fura nekem, nem tudom, hogy elosztáskor hogyan lehet így fair alapokat teremteni"
PPLNS a szó amit keresel (szerintem ez a legigazságosabb felosztási mód ilyen esetben)
ráböksz egy számra, lehetőleg olyanra amit percben nézve elég időt hagy a leglassabb bányásznak is, hogy 1-1 sharet összehozzon.. megszorzod 2-vel :D vagy 10-el.. figyelve arra, hogy túl nagy se legyen
az így kapott számot felszorzod a pool átlag share / perc (WU) értékével => ez adja az N számot

legyen ez az N most pl 1.000.000
a sok user elkezd bányászni.. önti befelé a sok sharet.. logolod + azt is hogy ez alatt az idő alatt milyen és mennyi coint sikerült bányászni
amikor eléred az 1.000.000 sharet, akkor zárod a kört => kiszámítod kinek mennyi lé jut
kezded előről

ha drasztikusan nő a pool sebessége és 1-1 kör ideje lecsökken néhány percre, akkor növeled az N értékét

[ Szerkesztve ]

Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

(#15277) oleslie válasza nanunanu (#15276) üzenetére


oleslie
aktív tag

Elfelejtkezel egy fontos dologról. Nem egy hagyományos multipool lesz.
a., aki nem tudja megérteni hogyan, és miért úgy működik ahogy, az inkább ne is jöjjön
b., ha később mégis okoskodik, lehet menni alacsonyabb haszonért kapirgálni máshova
c., az 1bites júzerek be sem kerülnek (a legjobb az lenne, ha nem lenne publikus a proxy címe)
Szerintem a legjobb -mint a t0rr3nt oldalak esetén- a meghívásos alapon történő bejutás lenne. De ez még nagyon távoli, először működjön, aztán agyaljunk azon, hogy nyitott, zárt, ha zárt hogy lehet bejutni, etc.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#15278) nanunanu válasza oleslie (#15277) üzenetére


nanunanu
csendes tag

teljesen hagymányos multipool => profitorientált emberek akarnak/fognak csatlakozni => áramszámla, gépamortizáció, adó! (esetleg internet és/vagy hosting költség) feletti bevételt várnak el

az, hogy (kezdetben) egy kisebb, zárt közösség alkotná + előre meghatározott, publikus elven működne nem változtat a lényegen

a/b/c
- az emberek többsége nem akarja megérteni hogyan működik.. azért fizet (pool fee), hogy helyette értse valaki
- azért jön, mert hasznot ígérnek neki
- a trollokat lehet etetni és tiltani is

nézeteltérések többnyire abból adódnak, hogy nem értik mi, hogyan működik és ennek hiányában teljesen más az elképzelésük/elvárásuk az embereknek

pl: ménem kutyát ásol? sokkal jövedelmezőbb!!!4!4!négy!négynégy
- hátpersze.. 0,001%-os network speedel majd bepróbálkozunk.. hetente lenne is egy block.. ami vagy épp jó rewardot ad.. vagy nem
- de a kutya jövedelmezőbb !!!444!4!!44

..stb

még mindig nem a pool ellen vagyok :) meg lehet úgy csinálni, hogy legyen egy ~biztos átlagbevétel + az extra rizikóval habostorta vagy könnyes szem

Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

(#15279) htc07 válasza nanunanu (#15278) üzenetére


htc07
addikt

Az egybites usereket simán ki lehet szűrni kérdőívekkel, vagy elbírálással. :)

Vagy: csinálni egy teljesen gagyinak tűnő, retro 90-es éveket idéző, villogó hátterű, wordartos, animgif-fel tömött frontendet, hogy még eszébe se jusson senkinek regisztrálni. :DDD

ja, és szigorúan gportal-on legyen a frontend, oda meg php-val ki lehet tenni jpg-ben az adatokat

[ Szerkesztve ]

(#15280) Reggie0 válasza deadwing (#15264) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoszinu mine kozben sokkal tobbet fogyaszt a kartya, es valami ezt nem viseli el. Peldaul az induktivitasoknak is van egy olyan tulajdonsaga, hogy az aram es homerseklet novekedesevel csokken az induktivitasuk, amely ilyen megfutasi jelenseget eloidezhet. Tehat lehet, hogy csak szimplan szarabb minosegu az alkatresz. Viszont a kattogas fura jelenseg, szerintem valamilyen dilatacio okozhatja, amitol akar az is lehet, hogy nehany alkatresz nem erintkezik, es ezt szemre nem feltetlenul lehet eszrevenni.

(#15281) oleslie válasza nanunanu (#15278) üzenetére


oleslie
aktív tag

Na, egy biztos, te már nem jösz :)
_NEM_ hagyományos multipool. Ez az utolsó alkalom, hogy erről itt eszmét cserélek. Ha az eddig leírtak alapján ezt nem értetted meg, ez után sem fogod.
A hagyományos multipool úgy működik, hogy egy program algoritmus alapján diff/árfolyam/szélirány/hőmérséklet/etc. adatok alapján dönt a váltásról (megy automatice). A bányászott coinok vagy eladásra kerülnek azonnal (szintén program intézi a váltó(k) api-ján keresztül), vagy a pool-t üzemeltető adja el manuálisan. Ha kicsit visszaolvasol a clever topikjában, észreveheted, hogy ő vegyesen intézi az eladást. Van amit automatikusan elad, van, ahol ezt még nem tudta megoldani, így azt manuálisan intézi naponta néhány alkalommal.
Amit mi ki szeretnénk próbálni Mester közreműködésével, hogy manuálisan irányítja majd a pool-t. _NEM_ egy algoritmus dönti el, mit bányásszunk, a coinok eladása nem automatikusan történik, hanem a poolt irányító dönt hogy mikor adja el. Ebből remélünk némi extra haszonra szert tenni.
És mint azt korábban írtam, lehet (sőt, szinte biztos), hogy nem lesz 24 óránként kifizetés. Nekem megéri, ha többet kereshetek vele. Egyértelmű, hogy többet is áldozok érte. Akinek ez magas (nem érti), az persona non grata (szerintem). Ezen nincs mit ragozni.

a/b/c embereknek meg _KELL_ érteniük hogy működik. Ha nem, akkor lehet menni waffle/clever/middle/etc. vonalra.

[ Szerkesztve ]

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#15282) Mesterlovesz válasza nanunanu (#15278) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Az elképzelés lényege, hogy akik nem tudnak foglalkozni vele és ezért kis haszonnal bányásznak a multipoolokban, azok most kapnának egy lehetőséget, hogy "átadva" a sebességüket 1 személynek, ő helyettük felelősen megpróbálja kisajtolni a lehető legnagyobb profitot. Amíg ez hellyel közzel sikerül és a bevétel felette van a multipoolnak addig mindenki boldog, hiszen ez volt a dolog lényege.

Azt meg rosszul látod, hogy 0,0001%-os network részesedéssel majd nem találunk blokkot. Ahogy én elképzelem, itt arról lenne szó, hogy a pool egy poolban bányászik, ami onnan úgy nézne ki mintha 1 személy bányászna ott 1 felhasználónévvel nagy hashrate-el.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#15283) pappkarcsi válasza t72killer (#15269) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

MR3220 v2 visz mindent a T-től. + LTE ready. de ha nincs térerő akkor gondolom ez nem nagyon számít :D

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#15284) nordenrena válasza Mesterlovesz (#15282) üzenetére


nordenrena
csendes tag

Egyszerűen szólva, úgy kezelnéd az egészet, mint azok akiknek 140MH fekszik a pincében. Te döntöd el mikor mire állsz rá, mikor adod el. Kifizetés akkor, ha van mit és nem illik Téged privátban bombázni. Nekem például nagyon tetszik az ötlet, hogy "baráti" társaság összefog egy Menjuel Multikoin Púl keretében. És ha a Vezető tanács belegyezik én is beszállnék, mert a sok coin és pool között elveszik a MegaHash. Szóval gyakran megesik, hogy rossz érmét, rossz poolt, vagy rossz eladási árat fogok ki. Mesterrel már találkoztam és én megbízok benne.

És ha még nincs ilyen, ajánlom, hogy védesd le!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodott ma már?

(#15285) GIJoe


GIJoe
addikt

Eléggé emelkedik a Clever teljesítménye
viszont nekem 40h-ja nem fizetett (March 11, 2014 1:30am)

(#15286) Rolly válasza GIJoe (#15285) üzenetére


Rolly
veterán

0.00668 BTC / MHs / day ... ebből 0.004 MHs / day az áram (körülbelül) ... azaz napi nyereség 310 ft / MHs / nap

ha jól számoltam

(#15287) oleslie válasza GIJoe (#15285) üzenetére


oleslie
aktív tag

a clever átált (felhasználók kérésére) napi 1 kifizetésre. Nekem ma éjjel is jött.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#15288) GIJoe válasza Rolly (#15286) üzenetére


GIJoe
addikt

0.00668 BTC / MHs / day x 463 € (kraken) x 310,41 (€ vétel OTP)
960 Ft / MHs /nap költségek nélkül naponta

oleslie:kimaradtam, sebaj...

[ Szerkesztve ]

(#15289) Nestor16


Nestor16
senior tag

A multipool-al kapcsolatban én azon a véleményen vagyok, hogy kettő darab tényező játszik fontos szerepet.
Tehát, hogy miért működik rosszul egy multi?

a) meglopja a tisztességes bányászókat vagy
b) az egyik multinak jobb az algoritmusa mint a másiknak

Bányász szemszögből csak annyi látszik, hogy az egyik jobban hoz. Az emberek nagy része hamar hasznot akar látni, mint mondtátok is, így ezek a multik egy napra vetítették le az átlagot, és napokon belül kell hasznot termelniük, pedig valóban lehet, hogy következő nap 2x többért tudná beváltani, mint aznap. Igazából a lényeget elmondtátok, csak az algoritmusról nem volt szó (vagy elsiklottam felette), ami szerintem szintén fontos, mert akár ez is lehet ok a middlepool gyengeségének. Lehet gyengébb napokon a coinvilágban az ő algoritmusa szarabb. :F
Én is támogatom Mester ötletét és beszállnék én is1 mh-val, ha lehet. Viszont ezt szerintem nem is lehet publikussá tenni, ha már erről is szó esett, mivel az algoritmus helyett egy személyként fog dolgozni, csak jobban, hatásosabban (én bizakodó vagyok ;) ), így szerintem itt egy felső korlát is szerepet játszik, ami az emberi határokat még nem feszegeti és ezt csakis ő fogja tudni megmondani ki az, aki/amennyi személy/MHs belefér, amit még kezelni tud.
Ezzel biztos, hogy sok munka és felelősség lesz, de elég jól is jövedelmezhet, ami tőle függ szintén, hogy mennyit keres ő és mi. :)

Nekem mondjuk már nincs időm nézegetni az egyetem mellett az altcoinokat, amiket próbáltam 1-1 X is, azzal se tudok mit kezdeni, nem tudom figyelni, hogy mikor kerül fel váltóra így ez is elvetettem, a multik meg vackok, így nekem sem mennek már pár napja. Előtte pedig még csak tanulmányoztam az egészet, egy keveset kerestem is vele, csak azóta még mindig 'kutyaszorítóban' vagyok - szó szerint :DDD -.
Itt pedig megragadom az alkalmat és azt is elmondom, hogy szerintem a kereskedésben a saját szabályok lefektetése fontos, például én arra jöttem rá, hogy amikor valami zuhan akkor SOHA nem fogok beszállni, mert kizárt, hogy pont akkor visszaforduljon...

Az pedig, hogy heteket kell várni a kifizetésre engem sem zavar, van időm ebből a szempontból, főleg, hogy én rohadt türelmes tudok lenni. Félig azért, mert kezdetekben sokszor azt olvastam itt, hogy hamar eladta a coint, többet kereshetett volna stb. Szóval én ezt a 'tanácsot' túlságosan is megfogadtam :DD Hosszútávú kereskedő lesz belőlem :D
Jó ötletnek tűnt 1 hónap alatt kitanulni a szakmát és aztán csak egy multiba beállni, ha már nincs időm és kényelmesen elleszünk, de egyenlőre nem így van... ezért is tetszik a Mesterpool :))
Ha lenne időm biztos normálisan tanulmányoznám meg figyelném a dolgokat, mert érdekelne akár mélyebben is.

Sorry, ha valakinek raboltam ezzel a nem túl információ dús hsz-el az idejét.

Üdv, Dávid

(#15290) Nestor16 válasza Nestor16 (#15289) üzenetére


Nestor16
senior tag

Hogy valami használhatót is mondjak: SZERINTEM most a Doge és a TIPS is jó lehetőség lehet, mint kereskedési vonal. Mindkettő felfelé megy, ránézve hirtelen :)

Üdv, Dávid

(#15291) Mesterlovesz válasza nordenrena (#15284) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Így van, pontosan ez a terv. Persze ezt még formába kell önteni. Egyébként meg az elszámolá is publikus lesz a tagok esetében, az érmék mennyisége is. Zaklatni meg lehet kérdésekkel, ezért van a privát beszélgetés, szívesen válaszolok bármilyen kérdésre, legfeljebb nem fogom tudni 100%-osan megindokolni, hogy miért éppen azt az érmét bányásszuk.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#15292) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Srácok!
nscrypt vertminer beállításokban van valakinek tapasztalata?
270X beállítások:
--thread-concurrency 10244 -I 17 -v 1 -w 256 -g1 --lookup-gap 0
Ezzel 182khs jön ki belőle, sima scryptnél 450 körül. Nscrypt-nél fele a sebesség.
I18-nál viszont elkezd HW lenni. Neten I19-el és ezekkel a beállításokkal 220khs jön ki kb, ami reális is.
Nekem meg I17 fölött egyre több HW jön, sőt 1-1db I17-en is...
Ötlet esetleg?!

[ Szerkesztve ]

(#15293) Rolly válasza GIJoe (#15288) üzenetére


Rolly
veterán

naggyából hasonló eredmény jön ki :) ... (én levontam az áram költséget)

(#15294) kicsiii


kicsiii
tag

Én az elmúlt időszakban keztem el új coinokat vadászni. Találtam egy számokban nagyon szépnek tűnő coint. Horsecoin. Infó
Rátettem kb 20 órára pár MH-t . Összegyöjtottem 8 millio Horse t.
Van váltója is, ami ebben az esetben 0.08 BTC lenne. Persze amire számítottam is, hogy mindenki csak eladni akar, ezért nem tudom váltani, mert nagyon szépen nézne amúgy ki a dolog:) Ebben az esetben várni kell? A tapasztaltabb coinvadászokat kérdezném, hogy mi a jó procedúra ilyenkor? Begyüjtottem jo adag coint. Most megálltam vele, mert nem lehet tudni, hogy mi lesz a jövője. Ha be tudom váltani, akkor egy nagyon szép napon lennék túl. Ha meg nem akkor nem. De mit javasoltok? Vagy mik a tapasztalatok ilyen helyzetben?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#15295) akrobet válasza kicsiii (#15294) üzenetére


akrobet
tag

Kb. ugyanígy jártam HeisenbergHex -szel...

(#15296) kicsiii válasza akrobet (#15295) üzenetére


kicsiii
tag

És mit tettél?:)
Vársz vele azóta is? Vagy valószínű, hogy ezek a coinok mennek a levesbe!?.. :(

(#15297) baji válasza akrobet (#15295) üzenetére


baji
tag

Na, abba én is belefutottam :DD Én még tartogatom, hátha egy nagyobb váltóra felkerül és megéri eladni. Ha meg nem hát buktam egy nap bányászást :))

kicsiii: szerintem rakd be eladásra egy olyan áron amin neked megéri. Ha elmegy örülsz :C Ha nem, akkor vársz hátha felkerül máshova is és megindul felfelé. Végülis mindegy hogy a tárcádban pihen vagy egy váltón a sell orderek között.

[ Szerkesztve ]

(#15298) kicsiii válasza baji (#15297) üzenetére


kicsiii
tag

Ebben igazad van teljesen...
Azt hiszem ezt fogom tenni. :)

(#15299) nanunanu válasza oleslie (#15281) üzenetére


nanunanu
csendes tag

Kedves oleslie, köszönöm, hogy felvilágosítasz arról, mit nem értek (miközben elbeszélsz mellettem).

Ragozhatod a dolgot akármeddig, egy multipool lényege az, hogy több profitot ígér, mint amit egyetlen coin folyamatos bányászatával lehetne elérni.
pont

Az, hogy egy script választja ki az aktuálisan bányászandó coinokat vagy Móricka ül 24/7 a gép előtt már lényegtelen, ahogyan az is, hogy milyen időközönként van a kifizetés.
Csak és kizárólag az elért átlagprofit számít, semmi más.

A poolok, coinok működésével tisztában vagyok, ahogy azzal is, hogy a kibányászott coinok akár hosszabb távú visszatartásával (áremelkedés és/vagy újabb váltóra kerülés kivárásával) szeretnétek jobb profitot elérni + a bányászandó coinokat más tényezők alapján kívánjátok rangsorolni. Túlmisztifikálni nem kell az egészet.

Az általad degradált, buta script "képességei" pedig csak a programozójától és logikai működésének megálmodójától függ. Személy szerint nem tudok olyan tényezőt mondani, aminek lekezelését lehetetlen volna leprogramozni. Egyedül az újabb és újabb coinok alapadatainak rögzítése szorul emberi bevatkozásra (+ a szerverek, walletek, scriptek frissítése, karbantartása ..stb).
Egy script pedig gyorsabban és pontosabban működik, mint egy ember. Nem alszik/dolgozik egy pump&dump időszak alatt => nem marad le róla, nem percekkel vagy órákkal később veszi észre, ha elszállt az aktuálisan bányászott coin diffje ...stb.
Ha nincs matematikailag levezethető logikája a bányászatra kijelölt coinoknak, akkor azok kiválasztása szimpla jóslás/megérzés/remény alapján történik.

Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

(#15300) Mesterlovesz válasza kicsiii (#15296) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

kicsiii, Heisenberg-em nekem is van, Horse-hoz nem nyúltam, mert volt éppen más, de azt látom, hogy 1 sat-ért simán veszik, szóval ha neked annyiért megéri eladni, akkor állítsd be arra, 1-2 nap alatt biztos megveszik, elég jól fogy.

Ha viszont úgy látod, hogy van időd kivárni, akkor nyugodtan tárold a tárcádban és várd meg azt, hogy feljebb menjen az ára!

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.