Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) holozis_HUN2 válasza M.T. (#2399) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Oké hogy elég de az asztaliban 4 magis az i5 a laposban meg 2 :) hát ha nem nagyon ad sokkal több fps-t meg beállítást akkor lehet nem érné meg venni egy procit 80k-ért...

(#2402) M.T. válasza holozis_HUN2 (#2401) üzenetére


M.T.
senior tag

Természetesen ha árban nagyon nagy a különbség akkor max ha munkára használod ahol minden perc számít csak akkor érdemes jobb procival venni.
Utólag procit én nem cserélnék benne de ez csak az én véleményem, ha a proci már nem lesz elég akkor a többi sem, hiába raksz alá jobb procit itt a videokártya lesz majd idővel a gyenge pont.
Persze itt is bejön az ha később meló miatt kellene jobb, de akkor lehet annyi idő eltelik kompletten lesz megint csak érdemes váltani.

[ Szerkesztve ]

(#2403) holozis_HUN2 válasza M.T. (#2402) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Ok. Akkor marad így ahogy van majd veszek bele ramot az kell bele az biztos.

(#2404) Danex


Danex
addikt

Hetek óta ezen filóztam, hogy majd vegyek-e bele i7-et vagy se.

Végül arra jutottam, hogy a Crysis3-nál is oké ,hogy CPU limitem van, de a GPU is 80% körül van, tehát ha a proci(i7) bírná is ,rá pár FPS-re meg azonnal GPU limit lenne, mondom ezt úgy, hogy a GPU-n komoly tuninggal néztem a fenti eredményeket.
Mivel ilyen játékokkal, hogy Arma vagy hard core stratégia (Rome Total War stb) nem játszom, streamelni se tervezek, ezért arra jutottam felesleges számomra az i7.

Ram témára pedig, az emberek 99%-nak elég a 6GB is, de akkor vegyen bele még egy 4GB-osat és akkor a 8GB bárhova elég. (a több OS futtatása, RAMDisk, komoly munkára használók száma elenyésző, de akiknek ez kell egyértelmű)

[ Szerkesztve ]

(#2405) M.T. válasza Danex (#2404) üzenetére


M.T.
senior tag

A crysis 3 nál a fizikát erősen a proci számolja mert AMD re tervezett játék ahol nincs hardveres fizikai gyorsítás max opencl el vagy hasonlóval lehet megoldani, de a kompatibilitás miatt nagyon sokat terheli a procit a program, tehát itt az általad leírtak ellenére érezhető a + CPU teljesítmény.
Amúgy meg később ha visszaveszed a felbontást és úgy játszol megintcsak kellhet a jobb proci, hogy kihajtsa az SLI-t.

(#2406) Bozso68 válasza Danex (#2404) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ha már rááldozol 200akárhányK körül, akkor azt a pár százalék plusz pénzt megéri rááldozni az I7-re a hosszú távon gondolkodás oltárán.
Kereskedelemben dolgozom, és milliószor megtapasztaltam, hogy ha a vevő túltaktikázza a dolgot (magyarul sokat agyal valamin), tuti, hogy a saját feje után a hosszú távon kedvezőtlenebb megoldást választja. Aztán úgyis megmagyarázza önmagának, hogy miért választott "jót". Ez egyszerű pszichológia.

(Estem én is bele ebbe a hibába az első asztali gépemnél. Akkor végül is nem pentiumot vettem, hanem 486-ost 586-os procival, ami alig maradt el teljesítményben. Aztán később jöttem rá, hogy amit vettem, abból ez a max teljesítmény, a pentium, meg fejleszthető lett volna. És 1996-ban spóroltam rajta 10%-ot, alighanem 15K-t. Vertem is a fejem a falba pár hét után.)

(#2407) Cyber_Bird válasza Bozso68 (#2406) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Én is majdnem így jártam és beleugrottam '97 elején egy 486-ba, de aztán végül vettem egy jó kis amd k5-öt (100Mhz) kicsivel később. Ó, a régi szép idők :)

(#2408) Danex válasza Bozso68 (#2406) üzenetére


Danex
addikt

Én tudom ,hogy utólag nem a legjobbat választottam (i5), de én saját esetemből, és főleg az Upgrade része miatt írtam (mivel ekkor elég esélyes a garancia elvesztése), hogy ha nem a fenti kivételekkel találkozik az ember akkor FullHD mellett (egy játékban részemről bűn lejjebb venni a felbontást a nativ-ról), jó eséllyel a GPU se fogjak sokkal tovább kibírni.

Persze akinek van rá pénze, hogy kifizesse a különbözetet az vegye meg az i7-et plusz 30-45ezer Ft-ért, de aki csak nagyon nehezen tudná összespórolni annak se kell búslakodnia (szerintem), mivel a kivételes játékokon felül, nem hiszem, hogy nyerne az árral arányosan megfelelő teljesítményt.

(#2409) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

unplugged balanced üzemmódban hány %-os töltöttség alatt nem pörög följebb a proci, és hagyja bekapcsolni az sli-t?

(#2410) holozis_HUN2 válasza Danex (#2408) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Én meg kicsit vidiznék de lehet nem frapsal hanem actoin!-nel aminek nem kell olyan nagy gép mint a frapsnak. Hát nekem nem nagyon sőt nem is lenne pénzem az i7 750m sli-re ha kijön. Erre is alig lessz és szeei tem játéknak ez megfelel mert jó pár vidiben tolják i3-mal ami sokkal gyengébb az i5-nél :)

(#2411) Bomc


Bomc
aktív tag

4 GB laptop RAM 8900 Ft kúva drága... még jó hogy ingyen volt

(#2412) holozis_HUN2 válasza Bomc (#2411) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Mondjuk ahogy mondtátok hogy az asztali jobban álna nekem. Hát ez igaz is lehet. 1-2 hetet kibírok gép nélkül meg leteszem a földre az asztali gépet és csak a monitor meg a bill. Marad fent és kész

(#2413) Sapphi válasza holozis_HUN2 (#2412) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Még mindig harcolsz magaddal? :D Ez addig fog játszódni míg ez a gép se ér semmit se majd xD

[ Szerkesztve ]

(#2414) Cyber_Bird válasza Sapphi (#2413) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Fiatal még, én is ilyen voltam régen :) (nincs ezzel semmi baj)

(#2415) holozis_HUN2 válasza Sapphi (#2413) üzenetére


holozis_HUN2
tag

LOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL..... :) HÀT IGEN. NAGYON NAGY DILEMMA EZ MERT 250K PÉNZ AZ NEM KEVÉS ÉS NEM AKAROM MEGBÁNNI. HA MEGVESZEM A LAPTOPOT LEHET NEM AZT KAPOM AMIT VÁRNÉK + A RAMOK MEG MINDEN SOKKAL DRÁGÁBB DE AZ ASZTALINÁL MEG LEHET FÁJNI FOG A SZÍVEM HOGY NEM BIROM SEHOVA SE VINNI... LAPTOPOT KÍVÁN A SZÍVEM DE A TUDATOM, ESZEM AZ AZ ASZTALIT MEG A PÉNZTÁRCÁM IS AZ ASZTALIT KÍVÁNJA...

(#2416) Dicker


Dicker
őstag

A tudatod inkább kívánja a caps lock-ot offra. A bal ujjaddal meg fedezd fel az off topic gombot. Köszönöm mindenki nevében.
Gyűjtsél hozzá még aztán vedd meg a legkomolyabb felszereltségűt, és probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#2417) Sz4bolcs válasza holozis_HUN2 (#2415) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Jó, de az ilyen egyéni érzelmi offtopicokat ne ide már..

más: Nektek sem megy SLI balanced unplugged módban?

(#2418) Sz4bolcs válasza Sz4bolcs (#2417) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Sőt, most már rá is kérdezek: Ti mit állítottatok power managementben, hogy adapter nélkül is tudjatok max grafikán játszani?

(#2419) Danex válasza Sz4bolcs (#2418) üzenetére


Danex
addikt

Nekem nem sikerült még, régebben próbálkoztam szinte mindennel és nem jött össze. :(

(#2420) Sz4bolcs válasza Danex (#2419) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

wtf? Emlékszem, mikor megvettem, ágyban nyomtam kis Crysis3-as hajszárítós mókát adapter nélkül, esküszöm, fújta ki mindkét oldalon a levegőt sli-vel....

(#2421) Sapphi válasza Sz4bolcs (#2420) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát elméletbe át kell tenni "Teljesítmény centrikus"-ra a dolgot és akkor leeszi az aksit meg lesz teljesítmény, de én se próbáltam még ki eddig mindenhol volt energiaforrás. :)

holozis_HUN2: Szart nem veszel, de szerintem ezt már nagyon sokat alátámasztottuk. Mint ahogy más is ajánlotta kicsit még gyűjtögess és vedd meg a csúcsot belőle. (Még az én szíves is kicsit fájt, mert ha kb. várok 1 hetet akkor 16 GB RAM-al veszem meg nem 8 GB-al, de persze panaszra nincs okom, ha meg esetleg elfogy még mindig egyszerűbb a bővítés mint mondjuk egy proci csere...)

(#2422) M.T. válasza Sz4bolcs (#2418) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát nem akarlak elkeseríteni de ne is próbáld azt a beállítást megtalálni ha egyáltalán lehetséges de elárulom nem lehet...........
Amikor ment neked sztem nem müködőtt rendesen az SLI.

Ha valami csoda piszkálással sikerülne is tápegység nélkül élvezhetnéd kb 20 max 30 percet full feltöltésről a crysis3 at aztán gép kikapcsol és ahogy öregszik ez az idő egyre hatványozottabban csökken az akksiról való játék üzemideje az akkus gamet nem ennek a laptopnak találták ki.
régebbi hozzászólásban már írtam kis tuningot eszközölve a procin meg fullra tuningolt videokártyával a srácnak a gép úgy merítette az akksit hogy töltőn volt a gép 170W-os tápja nem bírta ellátni kakaóval, és rendelnie kellett egy 200+W os tápot a lenovotól.

(#2423) M.T. válasza M.T. (#2422) üzenetére


M.T.
senior tag

Az info a techpowerupról van de egy fogyasztásmérővel is le lehet ellenőrizni.

(#2424) Szepi1979 válasza Cyber_Bird (#2407) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Ès hogy megette a 120mhz-es 486-ot, sőt még talán a 100-as pentiumot is :-).
Szaladt a Doom!

“ nem kell mindig nyerni “

(#2425) Sz4bolcs válasza M.T. (#2423) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

szomor szomor :( :D

(#2426) Bomc


Bomc
aktív tag

Enyémen mintha a bal hangszóró halkabb lenne mint a jobb... meg ha belenézek a fülhallgató csatlakozóba, világít benne egy piros led...wtf?!

(#2427) nbware válasza Bomc (#2426) üzenetére


nbware
senior tag

Azert vilagit, mert digitalis jelet is tud adni

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#2428) Bomc válasza nbware (#2427) üzenetére


Bomc
aktív tag

És valami hangszóró teszt program van?

(#2429) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Az mennyire valós, hogy veszek egy ilyen lapost és lehet kapni hozzá VGAt és a DVD helyére bepattintom azt mehet a 3way SLI?

Ez egy más konfiguráció itt csak single vs SLI 750m Nvidia demonstrál.
[link]

kb a videó közepén lehet látni ahogy kiszedi a vgat :D

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#2430) Danex válasza Damage401 (#2429) üzenetére


Danex
addikt

(a 2. VGA van a DVD helyén)

(#2431) Damage401 válasza Danex (#2430) üzenetére


Damage401
senior tag

Ja, ha SLI változatot veszek akkor nincs DVD meghajtó? Hmm

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#2432) nbware válasza Bomc (#2428) üzenetére


nbware
senior tag

Azt nem tudom, de digitalis kimenete van, ha van olyan hangszoro, ami tudja, akkor digitalisan ki tudja adni az 5.1et, vagy a 7.1et.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#2433) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Most már én is csatlakoztam az y500 tulajdonosok közé. i5 8GB ram 750M SLI-re esett a választásom.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#2434) Draken válasza Pocak89 (#2433) üzenetére


Draken
őstag

Ha van lehetőséged, próbálj ki pár fps-t és számolj be a tapasztalataidról! Gondolok itt pl BF3-ra, mivel mindenki erre van rá izgulva mostanság :R Én is ezt szemeltem ki és nincs kedvem + ~30-40k-t ráfizetni az i7 miatt, ha nem szükséges

[ Szerkesztve ]

(#2435) Gabicad88 válasza Pocak89 (#2433) üzenetére


Gabicad88
csendes tag

Gratulálok. :))
750m SLI hmmmm 4GB Vram van benne is?
Érdekel mivel bír nagyobbat a 750
Sok sikert hozzá. :C

Lenovo Y500 i7 16GB SLI 650M

(#2436) M.T. válasza Gabicad88 (#2435) üzenetére


M.T.
senior tag

tuningold meg a tiédet és megtudod :)

(#2437) Dicker válasza Gabicad88 (#2435) üzenetére


Dicker
őstag

10%-al tér el általában, bár még teszt mindig nincs róla. Az pedig 2-től akár 7 fps különbségig terjedhet komolyabb játékonként maximum beállításnál. Persze, ahol eddig is 300 volt ott lehet nagyobb a szám, de az már teljesen mindegy... :)

[ Szerkesztve ]

(#2438) M.T. válasza Dicker (#2437) üzenetére


M.T.
senior tag

Nekem a tomb raiderben igaz picit nagyobb órajelen mint a 750M 40 átlagról felment 48 átlagra az fps.

(#2439) Fairko


Fairko
csendes tag

Sziasztok,
szerintetek az alábbi 2 gép közül melyiket válasszam?

Lenovo ideapad Y580, i7-es proci, 1T winyo, 6GB memória, FHD kijelző, DOS

vagy

http://www.usanotebook.hu/lenovo/ideapad-y500-intel-core-i7-3630qm-240ghz-8-gb-ram-16-gb-ssd-windows-8-fekete-hatlap-59-360493/P30276

A történet röviden annyi, hogy a meglévő 580-asom helyett felajánlották a fent említett Y500-t.

(#2440) M.T. válasza Fairko (#2439) üzenetére


M.T.
senior tag

Szia szerintem jobb gép az Y500 de persze sok pro és kontra van.
A döntésedhez neked kell tudni mi fontosabb az Y580at ismered mert ezekszerint volt neked az Y500ról meg visszaolvashatsz de játékoknál ha támogatva van az SLI akkor gyorsabb, viszont más dizájn (sztem szebb de ez egyéni).
Munkára pass procitól is függ milyen volt van benne itt optimus nincs tehát az akkuidő gázos, konnektor ha nincs közelben a combosabb használatot felejtsd el bár ez majdnem minden laptopra igaz, ha nincs töltés max netezni lehet.
Mg fontos különbség ha jól tudom az Y580nak matt a kijelzője ennek meg fényes (tehát sok fénynél tükröződik) viszont ha jó helyen használod szép a képe.

Mindent összevetve ÉN elfogadnám a cserét ha a helyedben volnék.

[ Szerkesztve ]

(#2441) Cyber_Bird válasza M.T. (#2440) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

y580ból is van fényes, kollegámnak 580as van nekem 500-as. Szvsz ha játszani akarsz akkor y500 ha nem annyira fontos a játék akkor 580. egyébként kb ugyanaz a kettő.
Nahjó az y500nak piros a billentyűzet világítása és két lépcsőben állítható az y580nak meg fehér és egy lépcsős.

(#2442) f.attila16


f.attila16
csendes tag

srácok ezt láttátok már?:D
http://www.lenovo.com/hu/offers/consumer/?ipromoID=hu_pub_banner1_summercampaigncon&
y510 :)

(#2443) Cyber_Bird válasza f.attila16 (#2442) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

"az igazán extrém gamereknek." Kacag a májam :D
Ok hogy lehet vele játszani, de az igazán extrém gamerek alienware-t vesznek. A "bit more than casual" gamerek vesznek y500 meg y510-et szerintem.

(#2444) f.attila16 válasza Cyber_Bird (#2443) üzenetére


f.attila16
csendes tag

Hát igen, ez az egyik. De a haswell sem durrant akkorát, hogy y500 helyett ezt kéne venni... Majd az ára eldönti.

(#2445) M.T. válasza Cyber_Bird (#2443) üzenetére


M.T.
senior tag

Az a helyzet az igazán extrém gamerek nem laptopot vesznek...........:)
Más az ilyen tudású Alienware kb ennek majdnem a duplája elméletileg jobb a support meg vásárláskor majdnem olyan mintha asztalit raknál össze bizonyos keretek között változtathatod az összetevőket stb.
Az olyan alienware ami az asztalival igazán felveszi a versenyt az meg forintban 7 számjegyű összeg környéke, még a gazdag extrém amerikai gamerek akik youtubera rendszeresen videot tesznek fel azok is inkább asztali vesznek meg monitorokat kiegészítőket ezen az áron és még marad is nekik bulizni zsé :DDD

Az illyen gamer laptopokat amúgy is csak töltöről lehet használni az akksi amolyan szünetmentes tápnak van hogy ne legyen adatvesztés vagy károsodás.
Nálunk volt áramszünet nemrég vihar miatt kb 30 perces én lementegettem a dolgaimat és kikapcsoltam a gépet addig míg visszajött az áram :)

[ Szerkesztve ]

(#2446) Cyber_Bird válasza M.T. (#2445) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Nyílván van egy "kis" ellentét az extrém gamer és a mobil gamer között.
Egyébként meg extrém gamer bulizni? :D Úgyérted Lanpartyzni :)

[ Szerkesztve ]

(#2447) M.T. válasza Cyber_Bird (#2446) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát fiatalabb koromban akkor többet játszottam és igen jártunk lanpartyra és bármennyire is hihetetlen nem csak a Counterstrike ment hanem a házigazda apjának a borospincéjét is látogattuk.
Valamint nyáron volt 1-2 hetes lanparty ahol hétvégére még csajokat is hívtunk valamint valamiért aznap nem volt annyi game a gépeken :)

Ahh azok a régi szép idők.

U.I.:
Remélem asszony nem olvas prohardver fórumot :DDD
Fiatalság bolondság.....

[ Szerkesztve ]

(#2448) Cyber_Bird válasza M.T. (#2447) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

De te azért szerintem nem is sorolnád magad az extrém gamer kategóriába, gondolom.
Amúgy nyílván mi is tartottunk hasonló lanpartykat, dehát én sem tartom magamat a tipikus gamernek.
(Még ha teljesen véletlenül mérnök infósként is végeztem :D )
Egyébként én is hogy imádtam a Duke Nukem 3d-t meg a jó kis lezáróimpedanciát a koaxra...

(#2449) M.T. válasza Cyber_Bird (#2448) üzenetére


M.T.
senior tag

Persze egyetértek.
Meg nem vagyok extrém gamer csak látom a neten őket meg van 1-2 haverom akik azok voltak (10+ éve országos bajnokságon CS ben dobogós helyen voltak) vagy lehet most is nem tudom.

(#2450) kacsip válasza nbware (#2427) üzenetére


kacsip
tag

Az miért van hogy nekem nem világít?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.