Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) M.T.


M.T.
senior tag

Na srácok fontos (vagy legalábbis pár embernek fontos pár embernek érdekes) infóm van.
A földszinten használom már pár napja a gépet (mert itt hűvösebb van :) ), és wifin netezek játszok és azt vettem észre, jelentősen ingadozik a jel.
Kicseréltem a gyári kicsi antennát a routeren 2x akkorára az asszony gépén tökéletes lett a jel de nálam még mindig ingadozott.
De most jön a felfedezés ami lehet csak nálam jött elő pass, de ha nem optimalizált módon használom az akksit hanem full töltésen a jel stabilabb sokkal.
Előtte néhányszor csak megszakadt a net meg a latency ingadozott, gondolom a jel erősség függvényében.
Most teljes töltésen nincs ez a gond szóval érdekes....

[ Szerkesztve ]

(#2702) M.T. válasza Sz4bolcs (#2700) üzenetére


M.T.
senior tag

Szia én ezekkel a beállításokkal játszottam végig, húzott kártyákkal és igencsak jól futott, stabil játszható és szép volt átlag 50-55fps körül ment drivertől függően.
Remélem ez segített, amíg végigvittem 2 driver is kijött minden driverrel jobb lett.

[ Szerkesztve ]

(#2703) Bozso68 válasza Sz4bolcs (#2700) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ha jól emlékszem a Geforce Experience-re hagytam a beállításokat.
Tökéletesen, akadásmentesen végigzavartam.

(#2704) Ediva8


Ediva8
tag

Sziasztok!Én is egy pár napja használok egy Y510p -t.Az lenne a kérdésem,hogy 750M-hez én most a 311.27-es Lenovo által támogatott drivert használok,a legfrissebb 320-ok,sajnos nekem nem mentek fel,nem ismerte fel a videokártyát.Tudtok netán valami frissebb verziót is,amivel még esetleg működik,vagy még az Nvidia sem adott ki újabbat erre a kártyára.Érdekes,hogy ez a régebbi kiadású driver mégis felismerte.

(#2705) [-HERO-] válasza f.attila16 (#2674) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Csoppet most ideges lettem en is!
Meg ki sem sikerult bontanom a gepet de ezek szerint ne is probalkozzak belerakni az msata ssd-t?
Kezd kicsinalni idegileg ez a lapos pedig meg a sajatomhoz hozza sem nyultam :)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#2706) Draken válasza [-HERO-] (#2705) üzenetére


Draken
őstag

Van már a piacon egyáltalán ilyen ssd?

(#2707) Sz4bolcs válasza M.T. (#2701) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Hát ez kicsit misztikusn hangzik. Még ha power plan: high performancet írnád balanced helyett... de a töltöttséggel hogy hogy függ össze..(?)

(#2708) M.T. válasza Sz4bolcs (#2707) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát azt én sem értem valójában csak a jelenséget írtam le viszont 100% többször is ellenőriztem, hacsak nem valami véletlen folytán zavarná valami a gépemet (de mindig csak akkor amikor optimalizált akkuállapot van :F) .
A jelenség nálam megvan így működik majd valami okos hozzáértő talán kibogozza mitől lehet.
Angol fórumokon találtam pár hszt amiben panaszkodnak a wlan gyengeségre amit általában bios mod után a wlan kártya csere követ és akkor minden jó, de ilyen vagy ehhez fogható hibát nem találtam.
Érdekes gépem van.....
Nálam a dolby home theatre sem működik, mikor mindenki másnak megy normálisan pedig ez csak egy software nálam mégse jó.

U.I.:
Van pár netes játékom ahol monitorozom a pinget és ott lehet igazán észrevenni a ping ugrálásán.

[ Szerkesztve ]

(#2709) M.T. válasza M.T. (#2708) üzenetére


M.T.
senior tag

Lehet csinálok egy rendszer újratelepítést hátha csak valami softwares probléma.
Együtt lehet vele élni de majd meglátom ha lesz kedvem nekiállok :DD

[ Szerkesztve ]

(#2710) Sz4bolcs válasza M.T. (#2702) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

köszi

(#2711) M.T. válasza Sz4bolcs (#2710) üzenetére


M.T.
senior tag

Még annyit általános szabályként mindegy milyen játék az SSAO beállítás ha van benne érdemes alacsonyan tartani vagy esetleg kikapcsolni (bár a kikapcsolás látványos látványbeli különbséget okozhat néhány játéknál pl: tomb raider).
Az SSAO még a legújabb kártyákat is megfekteti....

[ Szerkesztve ]

(#2712) [-HERO-] válasza Draken (#2706) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Egyenlore nem tudom, mert nem volt meg idom utannanezni, nameg aztsem tudom egyenlore hogy mit keressek :)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#2713) Ediva8


Ediva8
tag

A két csati közti különbség,igen jelentős:

(#2714) Bozso68 válasza Ediva8 (#2713) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi az infót!
Ezek szerint az első lényeges különbség megvan a két széria között :) .
Remélem, ez nem veti vissza az érdeklődést a LENOVO Y510P iránt. Más szabvány, és gyorsabb az SSD. Ennek ellenére nehogy veszélyes vizekre evezzen a gyártó, mert egy még be nem vezetett szabványt rakott be, pláne beharangozás nélkül.

Még fiatalabb koromból emlékszem a Commodore cég nagy melléfogására, hogy a VC-20 és C-64 jól bevált csatlakozói után a C-16 és +4-esekben változtattak, hogy az új gépekhez minden perifériát meg kelljen megint venni. Ott kemény kirúgások voltak emiatt, mivel a cég ázsiója is csorbát szenvedett.

[ Szerkesztve ]

(#2715) Bozso68 válasza [-HERO-] (#2712) üzenetére


Bozso68
senior tag

Próbálj meg a kereskedővel alkudozni, hogy levásárlod a visszavett ssd árát, ha megjön az új kártyatípus. Annál is inkább, mivel az általad vett SSD ha jól emlékszem csak 3GB/s-ot tud.

(#2716) Ediva8 válasza Bozso68 (#2714) üzenetére


Ediva8
tag

Ezeket az infókat találtam:
Alapjában véve háromféle csatolófelület áll majd rendelkezésre. Az SSD meghajtók esetében a Socket 2-es és Socket 3-as megoldásokat használják, amelyek kettő, illetve négy PCI Express sáv alkalmazását teszik lehetővé. A Socket 1-es csatolófelület a WiFi bővítőkártyák számára lesz majd fontos.Az NGFF érkezésével a rendelkezésre álló 2, illetve 4 PCI Express sávnak köszönhetően nagyobb adatátviteli sebesség érhető el, amelyből a következő generációs NAND Flash adattárolók hatékonyan profitálhatnak. Az már biztos, hogy a Socket 3-as, négy darab PCI Express sávot kínáló csatolófelületet csak és kizárólag SSD meghajtók használják majd.

[ Szerkesztve ]

(#2717) Dicker válasza Bozso68 (#2714) üzenetére


Dicker
őstag

Mindenképp ez lett volna a következő lépcsőfok. Ők csak elsők lettek az alkalmazásában.
Egyébként a következő hónaptól kapni már megfelelő eszközt bele.

(#2718) [-HERO-] válasza Bozso68 (#2714) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Itt vettem a Ph-n nem boltba :)
De majd megoldom valahogy.
Egyébként kicsit idegesítő a dolog, de az is igaz hogy nem is jártam utánna, de ha következő hótol tényleg jön bele ilyen ssd akkor megvárom, az már nem sok idő, addig is nem porosodik a gép :D

Mindemellett azért jónak is tartom hogy elég rendes lesz a speed boost az ssdknél! :C

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#2719) Danex válasza [-HERO-] (#2718) üzenetére


Danex
addikt

Azért én közel sem várnék eget rengető gyorsulást ,ha tényleg csak a az írás/olvasási sebesség változik.

Mivel nincs még teszt az új szabványról ezért, ha csak elméleti síkon vesszük azt, hogy az első fecskék kb 1 GB/s-el fognak másolni, ami kb egy RAID0-ban megegyező SATA3-as SSD párosnak felel meg, akkor kb annyit kapunk, hogy az átlag ember (valszeg az új technológia miatt) még drágábban fogja ugyan azt megkapni, hisze manapság se az olvasási/írási sebességgel van a gond, hanem inkább az elérési idővel.

Tesztet nézve a 300Mb/s(1db ssd) vs 700Mb/s (2db ssd, raid0), a betöltési idő ugyan annyi.

Tehát aki nem dolgozik oltári nagy fájlokkal, nem a programokban elért pontszám számít neki , úgy a Jelenlegi információk alapján nem lesz drasztikusan gyorsabb, maximum drágább (eleinte legalábbis)

(#2720) Bozso68 válasza Danex (#2719) üzenetére


Bozso68
senior tag

Gyakorlati különbség (átlagfelhasználó számára érzetben) a SATA2 és SATA3 SSD-k között állítólag nagyon nincs, ennek fényében a valamivel gyorsabb új rendszer sem váltja meg a világot, mivel a különbség nem nagyságrendbeli...

[ Szerkesztve ]

(#2721) Danex válasza Bozso68 (#2720) üzenetére


Danex
addikt

Egy kis marketingnek jó, hogy nekünk már ilyen ultra csúcs szuper csatlakozónk is van, de a méretből és a sebességből adódó előnyt maximum az ultravékony gépek (pár százezerrel drágább kategória), vagy a munkagépeknél (ami ugyan csak drágább árkategóriába csúszik) lehetne kamatoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#2722) M.T. válasza Danex (#2719) üzenetére


M.T.
senior tag

+1

(#2723) Dawide@axele


Dawide@axele
aktív tag

Van valaki aki esetleg megunta y580-át vagy y500-át szivesen cserélném egy elég durva asztali gamer gépre monitorral!!!!Errol a géprol lenne Szó!!!

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#2724) Bomc


Bomc
aktív tag

Az mitől lehet hogy eltűnik a másik gt650m újraindítás után? :O

(#2725) M.T. válasza Bomc (#2724) üzenetére


M.T.
senior tag

Ez win7 -re jellemző hiba ha visszaolvasol minden infot megtalálsz......
Összefoglalva 2.02es bios vagy újabb kell vagy esetleg megbarátkozol a win8-al.

(#2726) Bomc válasza M.T. (#2725) üzenetére


Bomc
aktív tag

Hát épp ezaz hogy Win8 alatt csinálja ezt :(

(#2727) M.T. válasza Bomc (#2726) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát eddig ilyet még nem hallottam próbáld meg újratenni a drivert vagy ki és újra bekapcsolni az SLI-t.

(#2728) Fairko


Fairko
csendes tag

Kb 2 hét szenvedés után sikerült áttelepítenem a gyári win8-cat az mSata SSD-re. Nagyon brutál lett a gép, hasít mint a szél.
Viszont 2 program valamiért nem akar menni. A one key theatre-t valamiért nem akarja feltelepíteni a rendszer, fatális hibát ír ki.
A másik, hogy a lenovo energy management feltelepítése után újraindítom a gépet és nem tud betölteni a windows. Szenved néhány percet, majd elkezdi automatikusan a rendszer helyreállítását, azaz minden programot és drivert letöröl a gépről, csak a nyers windows8 marad. Igazából nem olyan nagy problémák ezek, bár mindkettő program működött a win8 áttelepítése előtt és használtam is őket előszeretettel. Na meg ilyen problémát még nem láttam itt a fórumon, gondoltam megosztom, hátha van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond.

(#2729) Sz4bolcs válasza Danex (#2721) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Gondolom az árakon is lókukit fog változtatni ennek az új szabványnak a bevezetése...(?)

(#2730) Danex válasza Sz4bolcs (#2729) üzenetére


Danex
addikt

Hát szerintem addig amig a gépek 0,1%-a ha támogatja az új szabványt addig nincs piaci nyomás az SSD-n

(#2731) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok! A másik fórumban már érdeklõdtem, de látom, hogy ez jobban pörög, szóval itt is felteszem a kérdésemet...
Y510et tervezek venni, i7 + gt 750 sli kiépítésben. Itt olvastam, hogy a gép inkább W8-ra van tervezve... ez azt jelenti, hogy grafikus driverek szempontjából szívni fogok, ha ragaszkodom a W7-hez? Mik a tapasztalatok?
Köszönettel:
DH

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#2732) Bozso68 válasza Den Hadnagy (#2731) üzenetére


Bozso68
senior tag

Én is féltem a win8-tól, de Classic Shell programmal, ami start menüt varázsol, szinte semmi különbség a win7-től.
Úgyhogy inkább bátran gondolkodj a win8-ban :) .

(#2733) Den Hadnagy válasza Bozso68 (#2732) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Igen, agyaltam ezen is, de félek tõle, hogy a korábban használt programjaim, meg az xp-rõl átkendácsolt dolgaim, amiket mûködésre bìrtam a megbízhatóan mûködõ és kipróbált W7-em alatt, netán problémázni fognak a 8-cal. Ami otthon nem lenne para, mert szeretek kísérletezni, de a gépet külföldön fogom használni, napi 50 mega nettel... szóval nem lenne baj, ha használhatnám azt, ami évek óta frankón mûködik. De köszönöm a tippet, egyszer úgyis váltani fogok :)

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#2734) Danex válasza Den Hadnagy (#2733) üzenetére


Danex
addikt

Ha jól tudom a w8-at úgy tervezték, hogy ami megy a W7-en az menni fog a W8-an is.

(#2735) Den Hadnagy válasza Danex (#2734) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

De konkrétan megoldhatatlan driverproblémát tapasztalt már valaki a 7-tel?

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#2736) Bozso68 válasza Den Hadnagy (#2735) üzenetére


Bozso68
senior tag

A korábbi BIOS-szal az SLI nem akart mindig menni. Az újabbnál (passz, hogy mi a száma, vissza kell olvasni) állítólag már nincs gond.

(#2737) vandorr


vandorr
csendes tag

Van nekem egy SATA II SSDm 128Gb), ezt y510p-be bele lehet/érdemes rakni a normál HDD helyett?
Eredeti HDDt meg inkább kitenném egy USB3-as tokba.

(#2738) Bozso68 válasza vandorr (#2737) üzenetére


Bozso68
senior tag

A SATA2-s SSD is sokkal gyorsabb bármilyen HDD-nél, tehát ha már megvan, hiába csak 2-es, de mindenképpen megéri berakni rendszernek a vinyó helyére. Cuccosnak külsőbe meg mehet az eredeti HDD, de jól látod, mindenképpen USB3-ba.
Nagyságrendbeli gyorsulást fogsz tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

(#2739) lori93719


lori93719
csendes tag

Sziasztok! Még új vagyok a forumon de ahogy olvastam a hozzászólásotokat akkor érdemes megvásárolni egy L510Y notebookot? Ezt szeretném választani
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_Y510_Intel_Core_i7_4700QM_8GB_1TB_NVIDIA_Free_DOS_Fekete_LEN_59-377246_8647.html#muszaki_adatok
Megéri az árát(300 ezer) vagy van ennél jobb Ár/Érték arány ???????
És még egy kérdés olyan nagy külömbség van GT650M SLI és a GT 750M SLI között??
Válaszotokat előre is köszönöm :D

[ Szerkesztve ]

(#2740) Bozso68 válasza lori93719 (#2739) üzenetére


Bozso68
senior tag

Jelenleg árban elég jó ez a beszerzési forrás.
A 650M és a 750M között sebességbeli (órajel) különbség van az utóbbi javára, magyarul a GT750M SLI egy gyárilag tuningolt GT650M SLI, pár százalékkal gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#2741) nbware válasza Den Hadnagy (#2731) üzenetére


nbware
senior tag

Én is win8at használok és az a szuper benne, hogy alapból van benne hyper-v, azaz, ha kell winxps program, ami csak azon fut, akkor winxp-t elindítom és használom :D
Eddig nincs semmi olyan program, ami nem futott volna win8 alatt. Mindent el lehet indítani, bár van olyan, ahol kicsit ügyeskedni kell, mert hogy a win8 már újabbat használ a program meg a régit kéri :)
Ilyen pl a GTA4, ott a tököm ms live games vagy mi a neve kellett szenvednem. Utána olvastam a neten és írták, hogy ami alapból fent van az nem jó, le kell szedni egy régebbi verziót és azzal indult csak el.

Szóval csak ajánlani tudom a win8at. :D :C

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#2742) Den Hadnagy válasza nbware (#2741) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Ok, meg vagyok gyõzve :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#2743) Lujza1978


Lujza1978
tag

Kollégák, ha valakit érdekel

http://hardverapro.hu/apro/elado_lenovo_y500_2x650gt_sli_notebook_1_5_honapos/hsz_1-50.html

Üdvözlettel

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#2744) pokers


pokers
senior tag

Srácok!
Van új videokártya driver új sli profile-okkal (Grid2, Remember Me, stb) :C
Ja, és a win8 élményindex nálam 7,2-ről felkúszott egész 7,3-ig :D

(#2745) Cyber_Bird válasza pokers (#2744) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Nálam 320.18-al is 7.3, de akkor megnézem, köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#2746) NyxNyxNyx válasza pokers (#2744) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Elküldenéd az oldalt, ahonnan le lehetne tölteni légy szíves. :R

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#2747) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Nvidia.com ...

(#2748) Dicker válasza NyxNyxNyx (#2746) üzenetére


Dicker
őstag

Minek ide egyáltalán oldal? Vezérlőpult-Eszközkezelő...

(#2749) NyxNyxNyx válasza Dicker (#2748) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

köszi, elég logikusnak hangzik, reggel van még :D

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#2750) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Látom, terjed a drog... xDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.