Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) teguran


teguran
tag

Igen, optimus csak akkor lesz, ha egy 755m nem fog menni. Elképzelhető olyan megoldás szerintetek, hogy ne kelljen fizikailag kiszedni a 2. vga-t, de az optimus menjen? mert az elég macera mindig kivenni, hogy aktiválódjon az igp. remélem erre találnak valami programot, mert szerintem megoldhatónak tűnik.

(#2902) Ediva8 válasza teguran (#2901) üzenetére


Ediva8
tag

Igazából az Nvidia nem SLI-re tervezte az Optimust,hanem egy dedikált kártya+ IGP-re, elsősorban az energiamegtakarítás miatt.Mivel az oprendszer sajnos nem egy darab "erősebb" vga kártyának ismeri fel az sli-t,ezért gondolom három grafikus gyorsító ki-be kapcsolgatása nehezebb feladat lehet már szoftveresen megoldani,de lehet hogy ez csak pillanatnyi állapot,személy szerint én nem gondolom,hogy ezt rövid távon korrigálni fogják. :(

(#2903) teguran válasza Ediva8 (#2902) üzenetére


teguran
tag

Pedig az nvidiának nem lenne nehéz a driverébe beleépíteni egy on off ki be kapcsol gombot. Megkönnyítené az olyan SLI-t használók életét, ahol ezen múlik az optimus.

(#2904) teguran


teguran
tag

a 2. vga eltávolítása után Danex jóvoltából tudom, hogy lyuk marad. a laptopszalonnál van olyan, hogy ha kérsz bele ssd-t, akkor a dvd író olvasót kiszedik, annak a helyére beteszik. ott megoldják, hogy legyen valami műanyag. ilyesmit be lehet szerintetek szerezni? ez nagy veszélyforrás, hogy lyukas marad a gép. por beszáll, bármi belekerülhet, ez nem oké. :(

(#2905) Dicker válasza teguran (#2904) üzenetére


Dicker
őstag

Vegyél bele egy sima hűtőt. Pár ezer forint. Ilyen odd box 3-4 körül van.

Link

Szerintem ebbe is jó, de azért kérdezd meg. :)

(#2906) Csabee86


Csabee86
senior tag

Sziasztok.

Folyamatosan követem a fórumot és szeretnék pár dolgot kérdezni.

A laptopszalon hirdet Lenovo Ideapad Y510p laptopot melyben Geforce GT 755 M SLI videókártya van és i7-es proci.

Szerintetek ez a laptop mennyire lesz időtálló? Ahogy elnézegettem a youtube-s videókat a sima 750m-es lenovo is hozza ultra beállítások mellett a stabil 40 fps-t.

Tényleg csak véleményre lennék kíváncsi, hogy szerintetek a Battlefield 4-el vagy a Watch Dogssal boldogulni fog a laptop?

Engem tényleg csak ez tart vissza a vásárlástól. Ha segítenétek azt nagyon megköszönném.

Köszi előre is.

(#2907) nbware válasza Csabee86 (#2906) üzenetére


nbware
senior tag

1-2 evig birni fogja tuti ultra, high, medium beallitassal minden jatekot.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#2908) M.T. válasza Csabee86 (#2906) üzenetére


M.T.
senior tag

Én anno vettem egy ati5770 es kártyát és 3 év után adtam el de még a crysis 3 is kis kompromisszumokkal elment vele, nem is nézett ki rosszul a játék.
Ezzel azt akarom mondani az hogy mennyire időt álló játékokban az attól is függ mennyire vagy hajlandó kompromisszumokra.

(#2909) godfella69


godfella69
tag

A gond az hogy generáció váltás jön a ps4-el tehát úgy biztos nem fog futni mint a konzolokon. Rengeteg új grafikai és motoros megoldás fog bejönni ami a ps4 és xbox one-t valószínűleg hardveresen biztos kihasználja majd, a kérdés az hogy a pc-s verziókban is ugyan azok a motor és grafikai újítások lesznek e benne, ha igen akkor 1920x1080-as felbontáson ultrán és high-on biztos nem fognak menni szerintem. De most pl gta 4-nél nekem 1920x1080 felbontás high beállításon 25-40 fps között mozog.... y500 gt650 SLI (tuningolt órajel felhúzva így szinte ugyanaz mint 750m SLI) 16 giga ram.

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#2910) Draken válasza godfella69 (#2909) üzenetére


Draken
őstag

Ez egy rossz példa, mert az egy kimondottan optimalizálatlan f*s. Minden attól függ, mennyire van optimalizálva az adott játék

[ Szerkesztve ]

(#2911) RobinHD


RobinHD
tag

Sziasztok, én majd egy Lenovo Y510p (i7 gt750m SLI stb) verziót tervezem megvenni

fontos kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, sajnálatos módon itthon nem forgalmazzák előre telepített Win8-al meg semmivel, csal freeDOS :(
szóval kinek h került a gépére Win7 vagy Win8? én kicsit sokkalom 30-40k kivágni az ablakon egy op rendszerért, ami ha előre volna telepítve a gépre akk kb 15k többletet eredményezne a gép árán
eddig mindig előre telepített Win-nel vettem a laptopokat, de most elgondolkodtam azon h letöltöm nc*re-ról

aki esetleg vett hozzá dobozos win-t azzal mi a procedura? h kell felrakni, mi a menete az aktiválásnak?

kérlek segítsetek, köszönöm előre is :R

Privátra illik válaszolni! :)

(#2912) godfella69


godfella69
tag

Optimalizálás, érdekes meglátás sokan használják ezt a szót, de elmondom neked teljesen feleslegesen főleg pc-k esetében. Hatalmas hülyeséget mondtál. A legtöbb, konzolra írt játék esetében libGCM stílusú API-t használnak a fejlesztők, és ez az új generációs Xbox One és a PlayStation 4 esetében is így lesz. Ennek a működési módnak alapvető előnye a PC-vel szemben, hogy mellőzi a grafikus drivert, így a hardver elérése nagyságrendekkel gyorsabb. Ez azt jelenti, hogy a program által kiadott parancs optimálisan lesz végrehajtva, miközben a PC-n egy igen bonyolult procedúrára van szükség ahhoz, hogy az adott grafikus API-n keresztül elért hardver megtegye azt, amit a program kér. Ez igen komoly sebességvesztésben nyilvánul meg, akár tízszeres vagy százszoros gyorsasággal a konzolok javára, szóval aki nem értené ezt, ez nem optimalizálás kérdése hanem hardveres teljesen más architechttúra a kettő.

Hozzáteszem én régi nagy pc-s vagyok igaz mellette volt ps1, ps2 és ps3-am is amit nem olyan rég adtam el mivel jön a négy amit már előrendeltem. Sokkal jobéb befektetés főleg most mivel a mostani generáció szerintem hatalmas lépés lesz és sok idő lesz tovább fejleszteni. n főként munkára használom az Y500-om és nagyon ritkán játékra főleg olyanokra amik nem jelennek meg konzolra gondolok pl simcity, starcraft, WoW stb és még sorolhatnám. Ne értsetek félre nem akarok eltántorítani senkit egy Y500 vagy Y510 megvételétől, de aki csak játszani szeretne az sokkal jobban jár egy playstation 4-el ami 125 ezernél nem fog többe kerülni hazánkban.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#2913) teguran válasza godfella69 (#2912) üzenetére


teguran
tag

A felhasznalashoz tennek annyit hozza, abban igazad van, hogy konzolon a jatekok gordulekenyebben es idotalloban futnak. Viszont ha valaki nem szereti a joystick-ot, nem tudja magaval vinni a ps4et vagy xboxot es hozza a tv-t, de szeretne ugyan ugy jatszani barhol is legyen az illeto, akkor ez a laptop ar aranyban es tudasban is szuper valasztas, es a lenyeg: barhova magaval tudja vinni. Ezt kell megfizetni. Es ha nem is ultran, de 3-4evig ezen is boven jatszik az ember, programokat siman viszi. Ennyi ido utan pedig ugy is cserelsz, illetve jon az uj ps5 es xbox is :)

(#2914) teguran válasza RobinHD (#2911) üzenetére


teguran
tag

USB rol telepitsd a WIN8at, es egy jo aktivatort tudsz halaszni nc*re-on, win8al egyutt. Szoval nem eri meg +ban megvenni. Illetve ez egyeni, kinek mi eri meg, nekem pl. nem.

[ Szerkesztve ]

(#2915) Bomc válasza RobinHD (#2911) üzenetére


Bomc
aktív tag

Az oem windózok is 25-30k-nál kezdődnek...

(#2916) RobinHD válasza Bomc (#2915) üzenetére


RobinHD
tag

ha bele van építve a gép árába akk kb 15k gyártónként váltózik, úgy kerül a legkevesebbe, legalább is tudtommal
ha annyi volna dobozos kiszerelésben is akk megvenném de spec nekem nem ér meg 30k egy több éves op rendszer (win 7) a win 8-ért meg kapásból nem is fizetnék 1 fityinget sem

Privátra illik válaszolni! :)

(#2917) Danex válasza RobinHD (#2916) üzenetére


Danex
addikt

én még decemberben a Samsung 840-es SSD-m mellé kaptam ajándékba egy Win8 Pro upgrade DVD-t (ez 15-16ezer körül van), Önmagában semmit nem ér, de ha az ember felrak egy sima Win7-et(valamikor adták a gamestar-hoz 1 hónapos próbaidővel) akkor a Próbaidőszakos verzióra is feltelepül már, és így lényegében egy teljes értékű win8-am van.

Előző laptopod családban maradt? Annak a CD kulcsát lehet használni nem?

[ Szerkesztve ]

(#2918) Bozso68 válasza teguran (#2914) üzenetére


Bozso68
senior tag

Légyszi, a warez-t mellőzd (nc és társai + activator)! A moderátorok nem szeretik.

(#2919) Dicker


Dicker
őstag

A Windows témához:
Veszel itt aprón egy leharcolt xp-t. Felteszed, aztán megveszed a Win8 frissítést...
Vagy vehetsz akár egyből azt is, mert vannak jó áron.

(#2920) godfella69


godfella69
tag

Ha valaki azért veszi meg hogy hordozza magával és akárhol játszon hát figyelj, mondjuk én magamból indulok ki én csak itthon játszom mivel úgy tartom kényelmesnek a számítógép asztalnál egérrel úgy a legszórakoztatóbb, ha meg megyek valahova nem játszani megyek hanem mert logikusan van valami dolgom :D nyaralásra pedig ott a telefon amin ugyan úgy megtudok nézni bármit a neten ha szükséges. Igazi fanatikusnak kell lenned ha mindenhol játszani akarsz :) Szerintem egyértelmű otthon, munkahelyen érdemes használni és nyüstölni a gépet úgy maximalizálhatod az élettartamát... bár ez csak az én véleményem nem egy olcsó mulatság ha már ennyit kifizettem érte én optimálisan próbálom kihasználni. De ha hordozható játék gépet akarsz vegyél ps vitát :D

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#2921) Danex válasza godfella69 (#2920) üzenetére


Danex
addikt

Szeptembertől kezdem az egyetemet, számomra a laptop-ot nehezen lehetne leváltani bármivel is. Hétvégente hazafogok járni és teszem azt 1-2 órát még el is játszanék itthon ja és lan partyra se lehet vinni nagyon konzolt :U

(#2922) godfella69 válasza Danex (#2921) üzenetére


godfella69
tag

Léteznek még lan partyk? Ez megint egy másik oldal, mikor még én voltam lan partyn a saját asztali gépem vittem, minden pénztárca kérdése... de mi pl a cégnél projecktoron szoktunk fifázni ps3on

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#2923) Danex válasza godfella69 (#2922) üzenetére


Danex
addikt

Haverokkal ha van időnk össze szoktunk ülni és közel sem mindegy ,hogy kocsival kell fordulni 2szer vagy elég felülni a buszra is vagy akár a kerékpárra. :U

(#2924) M.T. válasza Danex (#2923) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát nekem fél év után már akár lehetne asztalim is mert megszünt az ok amiért kellett a laptop de annyira jó hogy nem érdekel az asztali.
Ennek a teljesítménye nekem bőven jó :)
De kinek a pap kinek a papné .............

(#2925) Danex


Danex
addikt

Nem rémlik, hogy ez feljött volna, de az Y510p gyengébb akksival rendelkezik. Külföldi teszt alapján (SLI-vel) akár 1 órával is kevesebb ideig bírja mint az Y500

(#2926) Immmi


Immmi
csendes tag

Ma én is boldog tulaja lettem egy Lenovo y510p nek. De sajnos nem tartott sokáig az öröm mert a billentyűzeten a lefele gomb kontakt hibás. hol érzékeli hogy megnyomom hol nem :-(

[ Szerkesztve ]

(#2927) Bozso68 válasza Immmi (#2926) üzenetére


Bozso68
senior tag

Azonnal vedd fel a kapcsolatot az eladóval, ragaszkodj a cseréhez. A vásárlástól számított pár nap alatt ehhez jogod van. Ha kicsúszol az időből, hosszú a lengyel gariztatás.

(#2928) Sz4bolcs válasza Danex (#2923) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Okos megoldás: Olyan barátok kellenek, akiknél otthon alaptartozék az Xbox10, meg a PS5 ;Đ

(#2929) Danex válasza Sz4bolcs (#2928) üzenetére


Danex
addikt

Nagyon jó barátok lennének, ha csak emiatt lennének azok. :DDD :N

(#2930) teguran válasza godfella69 (#2922) üzenetére


teguran
tag

Szerintem itt tukrozodik legjobban, hogy emberbol vagyunk. Mindenki mas. Masok az igenyek, a felhasznalas, a szokas. Danex-al olyan szempontbol egyet ertek, hogy mobilitast tekintve nem veletlen szuletett meg a gamer notebook ag. Ha elutazok netezni en is tudok a SGS3amon, meg jatszani is. Bar abszolut nem olyan, mint laptopon. En pl. elsportolo vagyok. Rengeteg edzotabor, versenyek, ergo alig vagyok otthon. PC kilove, konzol szinten. Megoldas arra, hogy barhol jatszani, kedvenc hobbimat, videot vagni, barmi mast, amihez vas is kell- tudjak, ne csak netezni? Pont az ilyen laptop. Draga, 4 ev mulva, ha ezek az igenyek megmaradnak, csere. De addig kiszolgal :)

(#2931) Bomc


Bomc
aktív tag

Rákötöttem az FHD notimat HD tv-re (érdekes hogy 1360x768 a tv felbontása, nem pedig 1366x768, ez meglepett) kb 50% FPS különbség van az FHD és HD-ban futtatott játékok között...

(#2932) Defterdar1


Defterdar1
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok, és a segítségeteket szeretném kérni.
[link]

Adott a 2 300k-s gép, a kérdésem a következő, a gt755-ös gép SSHD-vel teljesít-e annyival jobban, hogy várjak rá 14+ napot, mint a testvére? Illetve, ilyen árkategóriában tudtok-e jobb ár/érték arányú notit mondani?

Nincs szükségem sűrgősen a gépre, a kérdés leginkább arra irányul, hogy ha pár százalékkal jobb csupán a még meg nem érkezett modell, akkor feleslegesnek tartom megvárni a 2 hetet.

Köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#2933) pokers


pokers
senior tag

Azért szépen finomodik az SLI technológia a driver frissítésekkel.
A win élményindex a kezdeti 7,2-ről a legutóbbi stabillal ugrott 7,3-ra, most a legújabb bétával pedig már 7,4-nél tart :C

(#2934) lori93719 válasza Defterdar1 (#2932) üzenetére


lori93719
csendes tag

Háát énis hasonló helyzetben vagyok mint te, de én azért megvárnám a helyedbe mert ha igaz amit "állítnak" róla akkor megéri nagyon is, én csak attól félek, nehogy fennebb menjen az ára :D :D Bár azért még a hivatals teszteket megvárom.

(#2935) Tachion86 válasza pokers (#2933) üzenetére


Tachion86
tag

Bárcsak a WoT-ban az FPS is ilyen szépen emelkedne mint a vindóz élményindex. Na azt már tényleg élménynek nevezném.

(#2936) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Az miért van, hogy Dota 2 tükörsimán fut minden maxon 1 videokártyával, de ha benyomom az SLI-t elkezd akadni? :F

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#2937) Defterdar1 válasza NyxNyxNyx (#2936) üzenetére


Defterdar1
csendes tag

Dota 2 -ben állítsd át `borderless windowra` ez megoldja a problémát.

(#2938) NyxNyxNyx válasza Defterdar1 (#2937) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

köszi :R

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#2939) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Y510P-hez tudnátok hűtőpadot ajánlani?

SLI változatnál mennyire macerás az egyik vid karit kivenni és helyére egy ventillátort betenni? Ebben az esetben mennyivel javulhat a gép üzemideje office vagy egyéb kevésbé megterhelő szoftver futtatása közben?

(#2940) Dicker válasza Anubris (#2939) üzenetére


Dicker
őstag

CM Notepal E1

Két mozdulat.

Semmivel, mert ez olyankor nem megy. De, ha átkapcsolsz intelre akkor már órákat...

(#2941) Anubris válasza Dicker (#2940) üzenetére


Anubris
őstag

Köszi a választ!

(#2942) [-HERO-] válasza Tachion86 (#2935) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Vicc egyébként hogy bennevan az Nvidia támogatott listában a Wot, sőt az experience is ad hozzá optimális beállitást, és ablakba kell játszani mert full képernyőn kb 15 fps van, de ahogy látom akkor nem csak a wot-nál van ez :((
Reméltem hogy hátha a 8.7 hoz valami javulást, de természetesen semmi...

MÁS:

Itt is megkérdezem hogy y510 hez nem tudjátok mikor lesz vagy van e már m.2 es ngff ssd? :R

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#2943) Danex válasza Anubris (#2939) üzenetére


Danex
addikt

Azt a betehető hűtést a legtöbb helyen hülyeségnek tartják, mondván a semmit hűti. (persze nekem nincs erről tapasztalatom, de látom benne a logikát miért mondják ezt)

(#2944) Ediva8 válasza [-HERO-] (#2942) üzenetére


Ediva8
tag

Még sajnos nem tudok róla,hogy kapható lenne,de a vicc az hogy m.2 es ngff ssd lesz több méretben is,de az Y510p-be csak a 42mm-es hosszúságúak mennek majd bele.Lehet,hogy ezek majd valami más név, vagy kód alatt lesznek feltüntetve,de mindenképp figyelni kell majd erre aki ilyet vásárolna.

[ Szerkesztve ]

(#2945) [-HERO-] válasza Ediva8 (#2944) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Nem ertem egyebkent miert nem volt jo meg az msata..
Ittvan maris a modell frissites abba mar esetleg oke ez a csati, de velunk jol kib..tak elso szerias 510 esekkel...
Ennyi erovel meg akar honapokig nuku ssd :(

Egyebkent kb megertem a gyors modell frissitest, mert az y500 hoz kepest sokkal jobban melegszik a gep, neha mar kellemetlenul meleg a bill itt ott...
Azert ha a 750m eknek is fele lenne a tdp je mint a 755 oknek, tuti jobb lenne a helyzet valamivel :)

[ Szerkesztve ]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#2946) Defterdar1


Defterdar1
csendes tag

Sziasztok! Végülis nincs ötletetek miben jobb a 755 mint a 750? Azon kívül, hogy feleannyi a fogyasztása, neten túl sok infót nem találni róla.

(#2947) _Horka_ válasza Defterdar1 (#2946) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Na ez egy érdekes kérdés. Már csak azért is, mert még az nvidia honlapjáról is eltűnt - az egyébként sem túl részletes - leírás a 755M GPU-ról...

[Ez VOLT! a kártya honlapja]

Innen [a 700M családból még kiválasztható] de nem létező (a fenti) lapra mutat

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#2948) Ediva8 válasza [-HERO-] (#2945) üzenetére


Ediva8
tag

Ha ez megnyugtat úgy néz ki a frissített modellekben is ngff csati lesz az SSD-nél,de én úgy gondolom ami most esetleg "hátrány" az egy-két év múlva komoly előny lehet.Egyébként az Inteles ultrabookokban idővel teljesen át fognak térni helytakarékosság miatt az újabb csatolófelületre + az adatátviteli sebesség is jelentősen nőhet majd.Érdemes tehát egy kicsit várni még. :K

(#2949) csoresz2


csoresz2
tag

Most en is sokat vacilaltam, hogy kerjem a gepem SSD + ODD BOX komboval, vegulis abban maradtam, hogy minek, majd bejonnek az NGFF lapkak, aztan lesz nemulass.. egyebkent rakerdeztem Laptopszaloneknal, fog jonni nem SLI-s 8GB RAM-os valtozat, arra azonban meg nem kaptam valaszt, hogy ebben is a hibrid HDD es a GF 755M fog-e udvozolni. Holnap errol is beszamolok majd, hatha valakit erdekel.

(#2950) Draken


Draken
őstag

Szerencsére én is sokat vacilláltam a gép megvételénél (tavaly óta), de most lecsapok az új jövevényre! Ez a hibrid hdd milyen szintű többletet nyújt a sima hdd-hez képest?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.