Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Met válasza Winner_hun (#550) üzenetére


Met
nagyúr

Egyszerű Intel hűtő.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#552) (Bundás) válasza (Bundás) (#548) üzenetére


(Bundás)
addikt

Erről a szivacsról tud valaki valamit mondani?

(#553) Pinya007 válasza (Bundás) (#548) üzenetére


Pinya007
tag

Porzsákos porszívókban van általában ilyen szűrő. Szaküzletekben porzsákok mellett, meg lehet kapni ilyen szivacsos porszűrő betétet is. Mi egyszer kaptunk egy nagyobb darab szivacsos anyagot, hogy majd abból vágjunk méretre...
Nekem most épp sötétszürke van az erlső venti előtt, de szín változhat szerintem, a ventit nem terheli túlzottan, kézzel érezhető a légáramlás.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#554) Debilon


Debilon
addikt

hali!

casetek ck1016 házam van, az oldalára ha teszek ventit merre fújjon?

a házba tolja a levegőt, vagy a házból kifelé húzza?

jelenleg elől van egy 8-as ami befelé fúj, hátul is egy 8-as ami kifelé fúj, és a táp is kifelé fúj.

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#555) polip válasza Debilon (#554) üzenetére


polip
addikt

meleg van benne?

mert ha nincs nagyon, akkor kár megbolygatni...jól van annak a háznak a szellőzése megoldva..

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#556) Met válasza Debilon (#554) üzenetére


Met
nagyúr

Ha úgy döntesz, hogy berakod akkor természetesen befelé és lehetőleg a proci környékére fújja.

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#557) Met


Met
nagyúr

Szerintetek van értelme előre is berakni egy ventit?
Hátul van egy 8cm-es, oldalt egy 12-es. Azért kérdezem mert ami hely van neki gyárilag az szép meg jó csak előtte nem igazán van hely ahonnan beszívhatná a levegőt, ilyen ház [link]
vagy amire még gondoltam, hogy 2 optika meghajtó helyére berakni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#558) Debilon válasza polip (#555) üzenetére


Debilon
addikt

igen, meleg van (szerintem) a maxtorom (everest szerint) 50 fok és felette, a samsung 250gb sata II is 35 fok körül mocorog, a 6600gt-m pedig 80-85 fok között meghajtva, alapon is 55 fok körül, a a64-em (2800+@~3200+) meg 45 fok max..az alaplap pedig 45 szintén maximum feltett házoldallal.

most levett oldallal, minden 5-10 fokkal hűvösebb minimum

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#559) Debilon válasza Met (#556) üzenetére


Debilon
addikt

köszi, ennek az oldalán majdnem a proci felett van a ventinek a helye úgyis

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#560) polip válasza Debilon (#558) üzenetére


polip
addikt

a maxtor a manualja szerint: 5-55 fok üzemi hőmérsékleten megy...szal az okés...
nekem is satas samsungok vannak 33-40 fok között...ez is okés
a vga nálam is pont ilyen (X800), de előtte a 6600GT még 90 is volt, bár azt passzívan hűtöttem! szal az is normális

a proci is okés...de te tudod

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#561) Debilon válasza polip (#560) üzenetére


Debilon
addikt

akkor köszi, nem aggódok :) bár még meglátom.. :)
asszem akkor házoldal megy vissza..

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#562) polip válasza Debilon (#561) üzenetére


polip
addikt

aggódni semmiképp nem kell, de tényleg te tudod...ha megnyugtat dobj rá egy ventit, de a mért értékek ezt nem indokolják :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#563) C^^ válasza Debilon (#558) üzenetére


C^^
őstag

Ki kell probalni...
A Winyonal az 50°C meg elfogadhato, de vigyazz, mert lehet, hogy alamer. (nekem eddig 3 bol 2 winyo alamert, abbol az egyik eleg csunyan).
A 6600GT-n gondolom gyari hutes van...sajnos ott az a bokkeno, hogy a gyari hutese szo szerint l0f4szt se er, es meg visit is mint allat (vannak kivetelek). A proci meg a Chipset szerintem rendben van.

[Szerkesztve]

(#564) Winner_hun válasza C^^ (#563) üzenetére


Winner_hun
félisten

az 50 fok az már nagyon határeset, inkább ne legyen annyi

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#565) Debilon válasza C^^ (#563) üzenetére


Debilon
addikt

ahogy én olvasgattam (és Winner_hun is mondja), az 50 fok az már nem olyan egésséges hosszú távon.. :(

a VGA gyári hűtésű, de nem hangos egyáltalán..( még:DDD ) 2,5 hónapos a kártya kb.

most keresek valami 8 centis ventit az oldalár, bár ahol lakom nem olyan eccerű..

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#566) #27070592


#27070592
törölt tag

Hello emberek!

Egészen új vagyok itt a PH portálon (hozzászólások szerint), de sok lényeges infót találtam itt rövid idő alatt, szóval tetszik az oldal. Én is léghűtés-hívő vagyok, meg fanatic házfaragó. Csak 12 centis ventiket használok ház és proci-hűtéshez (8centi sucks!) Minden venti befelé nyomja a légkört, lehet hogy csak az én rögeszmém, de szerintem úgy a leghatékonyabb a hűtés, ha ''túlnyomást'' hozunk létre a házban. A meleg levegő csak kifelé jöhet. 2.6-os celeronom van, 3.4-re túrva, és így sem melegszik 52 fok fölé, viszont pölö divix-kódolás 40%-kal gyorsabb, mint alapórajelen.

(#567) Winner_hun válasza #27070592 (#566) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hány venti és hol van a gépben?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#568) polip válasza Debilon (#565) üzenetére


polip
addikt

a 10-es maxtorok előttiek ennyire melegednek, ebbe bele kell törődni...hosszútávon sem lesz semmi baja 50 fok felett....

de itt egy teszt a PH!-n is...nézd meg a 9es maxtor hőm. értékeit...

[link] <-- íme

ha nem maxtorról lenne szó, én is sokallnám...de a maxtorok ilyenek...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#569) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Sziasztok. Ismét hozzátok fordulok segítségért. Egyre előrébb járok a szgép összerakásával. Már csak a hűtés hiányzik. Haver a következő szgépházat ajánlotta:

Foxconn 3GTH-001 ATX tápegység nélkül: ATX midi ház, szürke/ezüst kivitelben. 4*5.25 , 2*3.5 , 4*3.5 belso. USB 2.0, audió front kivezetés, 120mm-es beépített ventilátor,hovezeto cso, csavarmentes szerelhetoség

[kép]

Processor hűtőnek ezt gondoltam: [kép]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#570) Debilon válasza polip (#568) üzenetére


Debilon
addikt

köszi a linket, hát ha ez van, akkor ez van..

nekem egy PATA 40GB 7200rpm-es 740DX-em van...

a régi házamban ahol ennyi szellőzés sem volt, töredezettségmentesítés után a SMART szerint volt, hogy 58-60 fokot írt, kézzel megnézve égetett kicsit..:DDD bár még mindig működik, pedig az 5. évét (ha jól emlékszem) tapossa nálam intenzív használat mellett

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#571) TrollMetal válasza OP-ToTo (#569) üzenetére


TrollMetal
tag

bár a házat nem ismerem de nem tűnik túl jól szellőzőnek... márcsak mert elöl nincs ventiek helye...(igaz lehet vágni neki)
a prichűtő meg szetrintem jó lesz. milyen proci lesz alatta?

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#572) OP-ToTo válasza TrollMetal (#571) üzenetére


OP-ToTo
tag

athlon 64 3500+ A ház szellőzésén én is aggódok kicsit. engem is zavar hogy sehol se megy be levegő csak ki. Haver akinek a boltjába veszem azt monta hogy az elején vannak lyukak amin bemegy a levegő. Bár látni is lehet a képen. Elvileg a 12 cm-es venti szépín szívja k ia levegőt. Bár gondolom te is tudod. Én úgy hiszem hogy elég erővel szívja a levegőt és a kis lyukakon szépen áramlik be. De én ebbe a témába nem vagyok otthon. Úgyhogy inkább rátok hallgatok.

[Szerkesztve]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#573) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Melyik a jobb? A fentebb látott ház vagy ez?
[kép][kép][kép]


Ebbe a házha hátul egy 8 cm-es ventilátor van. Oldalra szintén egy 8 cm-es szerelhető. előre alulra egy 8 v 12 cm-es. Hátul 7 db pci kivezetés van. Elöl lenyitható kis ajtócskák védik a meghajtókat.

[Szerkesztve]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#574) slayer006 válasza OP-ToTo (#573) üzenetére


slayer006
addikt

ez

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#575) Met válasza OP-ToTo (#573) üzenetére


Met
nagyúr

Ez, oldalsó venti, gondolom felülre is lehet rakni egyet.
Meghát azt is lehet látni mi van odabent:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#576) polip


polip
addikt

én, ha most vennék házat, mindenképp jól szellőzőt vennék és olyat, ami már bizonyított...

a noname cuccokat nem venném meg..javaslat:
- chieftech
- casetek
- antec
- thermaltake...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#577) OP-ToTo válasza polip (#576) üzenetére


OP-ToTo
tag

Az első házat 11-ért a 2.-at 8-ért tudom beszerezni. Erre van pénzem. Mind a 2 jól szellőző.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#578) (Bundás) válasza OP-ToTo (#573) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ilyen házat nehogy vegyél (kérlek)! ;]
Havernak vettünk egy fél éve, nagyon ócska vékony aluból van. A ház oldalát úgy kellett ráerőszakolni, oldalak nélkül meg remeg, nincs tartása.

(#579) #27070592 válasza Winner_hun (#567) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hello. A köv. kérdésem lenne,főleg azokhoz, akiknek Zalman full réz procihűtőjük van. Tehát megéri-e a befektetést a rézcucc, vagy celeronhoz elég a gyári aluborda? Gondolkodom hogy veszek egyet, bár a ventijét 12 centisre cserélném a rajta lévő helyett (ami 9.2-es?).
A gyári bordát használom most, egy 12 centis 1200 rpm-es ventivel, ami adapterrel fújja a levegőt a bordára. A cerka gyári ventije egy 8 centis darab volt, azt meg átpakoltam passzív hűtésű vga-m bordájára, kb félfordulatra leszabályozva egy potival. Ezeken kívül még három 12 centis venti van a gépben. Egyik a proci fölött az oldallapon, ami egy csőbe nyomja a légkört, egyenesen a procihűtőventire. Magyarul összedolgozik a két venti. Van egy a ház tetején, ami szintén befelé fúj, az alaplapra és a ramslotokra, a harmadik meg a vinyót hűti oldalról, ez csak 600 rpm-es.( a többi 1200-as)

Everest szerint alapjáraton a CPU 30-31 fokos(3.4-re húzott 2.6-os cel.), játék vagy decode alatt felugrik 50-52 fokra. A deszka alapesetben 24-25 fok, de full gázon akár 28 fok is lehet...(lehet hogy alámér...) Csak akkor vennék Zalman rézbordát a cpu-ra, ha legalább 10 fokot nyerek vele a procin ehhez képes. Örömmel vennék egy-két okosságot Zalman tulajoktól, meg mindenkitől köszönettel. :))

(#580) Winner_hun válasza #27070592 (#579) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én inkább Coolink BAT fan vok, abból is még csak 2 van a gépben, zalmant nem látott a gépem és szerintem nem is fog:) A gép tetején levő ventit és megfordítanám:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#581) polip válasza OP-ToTo (#577) üzenetére


polip
addikt

miből gondolod, hogy jól szellőző?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#582) polip válasza OP-ToTo (#577) üzenetére


polip
addikt

Például itt egy olcsóbb:

[link]

ez elég alap, sőt mondhatni puritán ház, de nézd csak meg hogy vannak kialakítva a ''szellőző járatok''.
pontosan ki van találva hova milyen venti kell, és azok mit csinálnak...

én azt mondom, hogy az ember ne a házon spóroljon....

amúgy meg egyszerűen tudod ellenőrízni van-e anyag a házban: emeld meg...

pl ez a ház 9kg...az enyém üresen 12....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#583) OP-ToTo válasza polip (#582) üzenetére


OP-ToTo
tag

Nekem nem tudom miylen házam van jelenelg de majdnem oylan mnt ez. Elég jó minőségű ház a pattintások terén. Nem kell csavarozgatni a meghajtókat. és elég merev.
Amúgy a Foxconn meg a Kolink azért nem Noname vagy ennyire lebecsülöd őket?
Az lenne a legjobb ha lenne egy oylan bolt ahol van 40 féle ház és lehetne nézelődni. Mert így képek alapán jónak tűnik a Kolni de ha tényleg ne mlehet összepattíntani az gáz. Én halk házat akarok nem akarok bele 6 ventit. De a a Foxconn ház pl 12 cm-es ventivel van szerelve az meg szépín tudja húzni a levegőt. Amit te adtál linket házról annak nem látod bemenő nyílásokat az elején ahol bemene a levegő.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#584) polip válasza OP-ToTo (#583) üzenetére


polip
addikt

Nekem nem tudom miylen házam van jelenelg de majdnem oylan mnt ez. Elég jó minőségű ház a pattintások terén. Nem kell csavarozgatni a meghajtókat. és elég merev.

egy házz nem attól jó, hogy pattintgatva kell szerelni, vagy csavarozgatni kell, hanem h milyen anyagból van, milyen a szerelhetősége, szallőzése (ma már a 6000 forintos Codegenek is pattintósak)

Amúgy a Foxconn meg a Kolink azért nem Noname vagy ennyire lebecsülöd őket?

nem noname (bár én nem vennék), de mint írod HALK HÁZAT AKARSZ, arra meg ezek nem valók....

ui: attól, hogy nem látod a bemenő nyílásokat, azért még vannak ám :)

nekem ilyen házam van: [link]
ennek pl mit látsz az elején? :)
pedig ez az egyik leghalkabb és legjobban szellőző ház....

amikor én a halk pc-m építgettem, elolvastam csomó dolgot...

íme egy jó link kezdetnek, és pár ház: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#585) donpe


donpe
aktív tag

Sziasztok!
Segítség kellene. Keresek vmi brutál hűtöt egy 2800mhz socet478-as celeron d-re tuninghoz. Most 3550mhz körül hajtom egy tr2-es ventivel, + egy odabarkácsolt másik 8cm-es ventivel, és még így is 55C körül van. Erre kellene valami jó, de HALK hűtö max olyan 6k-ig.
Mit ajánlotok?

Amugy van otthon két kocsiból kiszerelt fűtőradiátorom is. Érdemes vízhűtéssel próbálkozni?

[Szerkesztve]

(#586) Winner_hun válasza donpe (#585) üzenetére


Winner_hun
félisten

hőcsöves legyen mindenféle képpen

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#587) polip válasza donpe (#585) üzenetére


polip
addikt

szerintem ez jó lenne: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#588) donpe válasza Winner_hun (#586) üzenetére


donpe
aktív tag

Azt tudom, de eddig csak olyat találtam ami 3,4ghz-ig ajánlott, és én gondolkodom még további tuningon is, mert a procc szerintem menne egy kis feszemeléssel akár 4ghz felett is, csak hát melegszik mint a disznó. :O

(#589) donpe válasza polip (#587) üzenetére


donpe
aktív tag

az egy kicsit draga. 10k felett van.

(#590) polip válasza donpe (#589) üzenetére


polip
addikt

hát...valamit, valamiért :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#591) OP-ToTo válasza polip (#590) üzenetére


OP-ToTo
tag

Akkor máshogy fejezem ki magam. Van max 10 k-m házra. A kolinkot kinézet alapján még a Foxconnt baráti tanácsra választottam. Nem tudom neked i a halk de nekem van egy 3,5 éves gyári intel hűtőm ami már kicsit nagyon hangos. Van egy színtén 3,5 éves legalapabb szgépház ventillátorom. Ennél szeretnék halkabbat.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#592) polip válasza OP-ToTo (#591) üzenetére


polip
addikt

ok vágom már!...

táppal v nélküle kell ennyiért ház?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#593) OP-ToTo válasza polip (#592) üzenetére


OP-ToTo
tag

Nélkül. Van egy 500 w-os Coolinkom. Ha lehet jól nézzen ki a ház.

Gondolom ez neked jobban tetszik a fent említett 2 helyett. [link]


[Szerkesztve]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#594) OP-ToTo válasza (Bundás) (#578) üzenetére


OP-ToTo
tag

Amúgy a Kolink házra céloztár a tartással kapcsolatba?

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#595) (Bundás) válasza OP-ToTo (#594) üzenetére


(Bundás)
addikt

Pontosan arra, amit belinkeltél. Ugyanazt a házat vettük havernak. Nagyon gyenge egy ház...

(#596) Norbo03


Norbo03
őstag

Hali!

Hűtést szeretnék venni a CPU-mra milyet ajánlottok? Én erre gondoltam:[link]

(#597) polip válasza OP-ToTo (#593) üzenetére


polip
addikt

ez minennképp jobb választás :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#598) OP-ToTo válasza Norbo03 (#596) üzenetére


OP-ToTo
tag

ia. Én is ezt fogom venni. Bár én 5300-ért látta. Néz kicsit feljebb. Belinkeltem róla egy képet.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#599) (Bundás) válasza Norbo03 (#596) üzenetére


(Bundás)
addikt

Alcomp! [link]

(#600) OP-ToTo válasza (Bundás) (#599) üzenetére


OP-ToTo
tag

Te mindenkinek ezt a magyar terméket ajánlod? Amúgy ez szerintedd jobb hűtő annál a zalmannál?

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.