Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Agyas válasza gery03 (#150) üzenetére


Agyas
aktív tag

A vidkarimra passzív bordát tettem de ezt egy 8cm-es venti is segíti úgy hogy hátulról fújja levegővel. Mivel a poti PCI helyre szerelhető így az is kap a hűvös levegőből. Pár óra használat után nem hogy kézmeleg de hideg. (gondolom a hűtés miatt)
Nem is gondoltam hogy a poti is melegszik. Ez is leéghet pl.?
De így ha nem melegszik mehet a két venti vele nem?
Szerinted?
rpm én is tudom de eltévesztettem. Előfordul még a legjobb családban is :B

(#152) gery03 válasza Agyas (#151) üzenetére


gery03
senior tag

Persze, hogy leéghet. Ugyanúgy, mint egy nem változtatható értékű ellenállásnak, van teljesítménye. Nem tudom ez milyen fajta, de ha ilyen dög nagy, akkor igencsak 2W-os minimum, szóval valószínűleg elég lesz, főleg ha hűtve van, és hideg. Szóval nemigen lesz vele probléma. (csak egy példa: ha 2 venit szabályzol le vele kb 7 V-ra, akkor rajta 12-7V fog esni. A ventik tegyük fel, hogy 0.12A-t vesznek fel (átlagos ventillátor kb ilyen), szóval a 2 együtt 0.24A-t. A potin eső teljesítmény pedig P=U*I=5*0.24=1.2W. Szóval, ha ilyen dögnagy a poti, elférne rajta még +1 ventillátor is.)

[Szerkesztve]

(#153) Agyas válasza gery03 (#152) üzenetére


Agyas
aktív tag

Honnan veszed hogy ez dög nagy????
Valami ilyesmi:[link]
az első kép. Nem találtam jobbat de hasonló ehhez vagy tök iolyen

(#154) gery03 válasza Agyas (#153) üzenetére


gery03
senior tag

Ez viszonylag nagynak számít. (nézzél meg egy trimmerpotit) Na mindegy. A lényeg, hogy működik. (és hogy bajnok a DVSC!! :) )

(#155) Agyas válasza gery03 (#154) üzenetére


Agyas
aktív tag

OKÉ. Kössz szépen a válaszokat. :R Megnyugtattál. Így fogom használni. :DD

(#156) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Felteszem itt is a kérdésem,hátha több sikerrel járok. :U
Melyik a jobb vga hűtő Primecooler VGAHG1 CU vagy a VGAHG2 CU

(#157) CounterBoci válasza ToBeY (#156) üzenetére


CounterBoci
senior tag

szerintem a 2-es. gyártó adatai szerint ez nagyobb (nagyobb hőleaó felület) +rambordák is járnak hozzá. ez könnyebb is, bár egy picivel kevesebb levegőt szállít, de a hőleadó felület nagyobb. majdnem egyformák, ugyan azokhoz a vga-khoz ajálnják őket, én a rambordák miatt választanám a 2-est. az 1-es hűti a vga alját is. na ennek soha nem láttam értelmét mire jó. úgy van az a gpu kialakítva hogy a ''sipkáján'' adja le a hőt.

(#158) ToBeY válasza CounterBoci (#157) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mind a kettő típushoz adnak rambordákat. egyes verzió [link]
kettes verzió [link]

(#159) CounterBoci válasza ToBeY (#158) üzenetére


CounterBoci
senior tag

én a gyártó oldalát néztem, de mind1 majdnem egyformák

(#160) Luciferkó


Luciferkó
csendes tag

Én a processzorhűtés ''fan-adapter (8cm->12cm) és egy 12 cm-es GalacialTech SilentBlade ventilátor segítségével oldottam meg. Hátulra egy 8-cm-es GalacialTech SilentBlade ventit raktam (100 Ohm-os ellenállással megszakítva). A tápventilátor lecseréltem egy Zalmann ZM-F-1 ventillátorra, (ehhez adtak átalakítótt nem kellett barkácsolni). Ja és minden venti alá ''Antec Noise Killer szilikont raktam [link].

Képek a gépemről:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

A vinyóra vettem egy Primecooler passzív hűtőt (kb 1000 Ft-ért), de mivel nem volt már több 5.25 hely a bordának, ezért a gép aljára rögzítettem (a képen jól látható módón).
Ezekután már csak a öreg CRT-monitorom sistergését hallottam.

Most (hogy új gépem van), gondolkozom az oldallap kivágásán, szerintettek melyik szerszámmal lehet a legszebben megcsinálni?



[Szerkesztve]

(#161) C^^ válasza Luciferkó (#160) üzenetére


C^^
őstag

Dremellel, vagy dekopír fűrésszel.

Ajánlom a moddingos oldalakat. [link]
[link]
itt kaphatsz segítséget is.



[Szerkesztve]

(#162) NerV


NerV
tag

tápventit szeretnék leszabályozni, mivel tudom ezt megtenni? lehet ezáltal baja a tápomnak, leéghet, stb? kell vmire figyelni ami hajlamos elkerülni az ember figyelmét?

továbbá a táp ventilátorának cseréjén is gondolkozom, mit érdemes tenni bele? egy gyári HP tápról van szó, a venti benne egy ADDA DC brushless, gondolom felejthető. léteznek külön tápventik, v bármilyen 8cm-es jó bele?

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#163) XSiGma


XSiGma
aktív tag

csáo
az mitől lehet hogy a cpu hűtőm az elvileg gyári 1900rpm helyett ~2200on forog??
simán elég lenne az alap 1900is,mert így is 30fok körül mozog a cpu hőmérséklete
:R

(#164) C^^ válasza XSiGma (#163) üzenetére


C^^
őstag

Nekem csomó hűtőm ilyen. Szerintem azért mert jó állapotban van, ne foglalkozz vele, de ha nagyon hangos akkor szabályozd le, vagy tegyél elé ellenállást. Mondjuk a dobozokon rajta szokott lenni hogy +/- 10% de ez valamivel több.

(#165) XSiGma válasza C^^ (#164) üzenetére


XSiGma
aktív tag

hát igen pont ez a bajom hogy hangosabb mint kéne.és de akkor lehet rákötöm zalmanék átalakítójára... :))

(#166) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Üdv mindenkinek!

Tud valaki nekem olyan megoldást mondani, ami befér két kicsi előlapi helyre, és hűti a mögötte lévő winchestereket. Az sem baj, ha kéken világít. Vagy találkoztatok-e már valaki kék ledes 5cm-es ventikkel?

[Szerkesztve]

(#167) ToBeY válasza CounterBoci (#159) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát azért nem egészen mind1 árban sem.... Szal tudni akarom melyik a jobb cooler!

(#168) C^^ válasza k.t.a. (#166) üzenetére


C^^
őstag

[link]

25mm-től kezdődően, csak sajnos nem led-es de egy kis modding kérdése :D

(#169) k.t.a. válasza C^^ (#168) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Köszi, de az 50mm-sek között egy sincs. :(

(#170) 7600GT


7600GT
senior tag

Segíícssetetek! (ezt kimondani sem tudom nem hogy leírni) :D
Kinek milyen tapasztalata van a Coolink ventikről?
A válaszokat THX :R

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#171) NerV


NerV
tag

ventiügyben: [link]

[Szerkesztve]

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#172) Vamp


Vamp
senior tag

Nálam 478-as gyári venti hűti az Acorp 300W-t, van még gyári hűtő a 3200+on, meg a Geforce 4 Ti gyárija...

Jah és nyitott háznál tolom, szerintem elviselhető. Proci idle 25 fok, terhelve 38 körül.

(#173) Ser


Ser
tag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy a gyári proci hütőm fordulatszámát hogy tudnám szabályozni?? 775-ös, rézmagos.. :F

Iszonyat hangos, és az elöző lapom felkínálta alapból a lehetőséget, de most egy Asrockkal szenvedek és kicsit másról szól a játék.. :O KICSIT HANGOS :B

Előre is köszi..

[Szerkesztve]

(#174) Winner_hun válasza Ser (#173) üzenetére


Winner_hun
félisten

be kell raknod egy potit

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#175) Winner_hun válasza 7600GT (#170) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem van egy 400 wattos tápból, kék LED-es, ultrahalk:R
Van 2 Coolink BAT-ról, halkak:R
Ja ezek 12 centisek

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#176) Ser válasza Winner_hun (#174) üzenetére


Ser
tag

poti? :F

(#177) Ser válasza Winner_hun (#174) üzenetére


Ser
tag

Gondolom az valami külön cuccos.. Valami progi nincs rá amúgy?

Potiról egy kis felvilágosítást kérnék :U

(#178) Winner_hun válasza Ser (#177) üzenetére


Winner_hun
félisten

potméter, állítható ellenállás
program az alaplapfüggő, próbáld ki a speedfan-t

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#179) Ser válasza Winner_hun (#178) üzenetére


Ser
tag

Sajnos ez a speedfan nem nyert, most vehetek olyan potmétert??
Az a bajom, hogy kb. két hétig maradna ez a hütő, ugyhogy azért akartam csak progit..

(#180) Ser válasza Ser (#179) üzenetére


Ser
tag

rossz helyen keresem vagy tényleg 4 rongytól kezdődnek ezek a sz@rok?
És egyszerű, feketét miért nem lehet kapni? :D

Szerk.: És tud valaki olyan helyet, ahol aránylag jó áron és nagy választékban vannak 12 cm-es vencsik??

[Szerkesztve]

(#181) dokar válasza Ser (#180) üzenetére


dokar
addikt

rossz helyen keresem vagy tényleg 4 rongytól kezdődnek ezek a sz@rok?

micsoda? a poti? :Y max 200 HUF

lineáris potenciómétert keress

extra - SEXRay

(#182) Ser válasza dokar (#181) üzenetére


Ser
tag

jah, de akkor az nem ilyen előlapi panel, és tulajdonképpen akkor azt egy műszaki boltban kapok is, nem??

(#183) dokar válasza Ser (#182) üzenetére


dokar
addikt

elektronikai, híradástechnikai boltban keress potit, számtech boltban úgyis csak a drága előlapi panelt sóznák rád

kérd meg az eladót, hogy segítsen a megfelelő poti kiválasztásában, vidd be a ventit is hogy megnézhesse az eladó, mondd meg neki, hogy 7-12 V között szeretnéd ellátni tápfesszel a ventit

[kép]

extra - SEXRay

(#184) Ser válasza dokar (#183) üzenetére


Ser
tag

Rendben, köszi szépen a segítséget!! Holnap keresek is neten valami boltot, és elintézem.. Amúgy ez a szerkezet ami a képen látható, ez csavarható az eleje, vagy milyen?

(#185) Winner_hun válasza Ser (#184) üzenetére


Winner_hun
félisten

lomex;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#186) Ser válasza Winner_hun (#185) üzenetére


Ser
tag

Oksa, köszi a segítségeteket, sorry de ehhez eddig nem nagyon konyítottam... :B :R

(#187) dokar válasza Ser (#184) üzenetére


dokar
addikt

Amúgy ez a szerkezet ami a képen látható, ez csavarható az eleje, vagy milyen?

Így van, tekerésével változik a középső és a szélső láb közötti vezetés. Csinálsz egy kis lyukat a gépen és ott kidugod a potinak a tekerőjét.

extra - SEXRay

(#188) Ser válasza dokar (#187) üzenetére


Ser
tag

Ez nagyon kézenfekvő lesz, de ha találtam jó boltot, akkor nem hiszem, hogy csak eggyet veszek, rákötöm a többit ventit is egyre, aztán valami szép kis modding között kivezetem valahova ;)

Gondolom, mikor megveszem csatlakozó nincs rajta, és azt nekem kell ráraknom, nem?

(#189) dokar válasza Ser (#188) üzenetére


dokar
addikt

rákötöm a többit ventit is egyre

ez nem célszerű

mikor megveszem csatlakozó nincs rajta

rá kell forrasztanod a vezetéket, a másik végére pedig forraszthatsz 3 pin-es apás csatlakozót

extra - SEXRay

(#190) dokar


dokar
addikt

[kép]

extra - SEXRay

(#191) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

Nem röhögni a kérdésen:
Hogy kell átkötni 5V-ra egy ventit?

(#192) Ser válasza dokar (#190) üzenetére


Ser
tag

Oksika, délután neki is látok, itt a közelben sztem van is egy bolt, megveszem, és este megcsinálom, és ha sikerült írok, ha nem akkor is :))

Ilyen apa csatit is kapok a boltban, nem? Amúgy ezt a csatlakozót csak a gép vencsiknél használják, vagy máshol is ez a szabvány? Csak hogy tudjam mit mondjak.. :B

Szerk.: Milyen profi kis rajzot vágtál össze.. :C

Szerk. 2: Amúgy a több ventit kötök egy potira azt úgy értettem, hogy több potit veszek, és mindegyikre csak eggyet kötök.. Mert annyit kilogikáztam azért, hogy szép vége lenne, ha mindegyiket egy darabbal vezérelném :DD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#193) Ser


Ser
tag

Őő, találtam egy megfelelő potit, de... Szóval egy villanykapcsolóból lett kiszerelve, tehát az 220V-os volt... Azt betehetem, nem lesz gond??

(#194) dokar válasza Ser (#193) üzenetére


dokar
addikt

Gond nem lesz, de azért fontos, hogy mekkora a poti belső ellenállása amikor azt minimálisra tekered. Ez a határozza meg a minimális fordulatszámot. Minél nagyobb a poti ellenállása, annál kisebb lesz a venti minimális fordulatszáma. Szal ha túl nagy, akkor félő, hogy letekeréskor túl kicsi feszt kap a venti és így a proc akár el is füstölhet. Az a legcélszerűbb, hogyha úgy számolod ki, hogy a ventire a legmostohább körülmények között se essen 7V-nál kevesebb fesz. (Legmostohább körülmény: Vendég jön. Meglátja a potit. Nem tudja mi az, ezért elkezdi vadul tekergetni, majd végül minimumra teszi és békén hagyja.)

extra - SEXRay

(#195) 7600GT


7600GT
senior tag

Nem volt időm fenn lenni.
Nagyon KÖSZÖNÖM a válaszokat. :R

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#196) C^^ válasza [HUN]Tyson (#191) üzenetére


C^^
őstag

5v-ot adsz neki :D
Olyan csatlakozóra dugod amiben 5 volt van, nem 12, vagy ellenállást kötsz elé.

(#197) Ser válasza dokar (#194) üzenetére


Ser
tag

Áhh, fenébe... Nem tudom milyen ellenállása van, ugyhogy inkább veszek egy megfelelőt! Mert apa-anya csatim sincs :(

(#198) Ser


Ser
tag

Hehe, volna még egy gondom, de ez rövidke.. Hátulra beraktam egy 12cm-es vencsit.. De úgy raktam, hogy a házból kifelé viszi a levegőt! Most még elől nincsen semmi, de majd rakok előlre is, ami meg befelé fúj, de amíg nincs elől, addig a hátsót ne fordítsam meg úgy, hogy befelé fújjon az is (hidegebb levegőt)??

(#199) donhere


donhere
tag

Dunaujvárosba van egy bolt OTT lehet kapni készre ''gyártott'' (tehát csatlakozókkal ellátott) potikat venti szabályzásra!! (
a bolt nevét nem akarom kiirni akit érdekel irjon...)

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#200) Ser válasza donhere (#199) üzenetére


Ser
tag

Hm, jól hangzik, csak belvárosba lakok.. :U :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.