Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) dokar válasza Ser (#197) üzenetére


dokar
addikt

Nem tudom milyen ellenállása van

kiméred multiméterrel

inkább veszek egy megfelelőt

ez így teljesen okés dolog

apa-anya csatim sincs

ezt is lehet fillérekért kapni hiradástechnikai boltokban

extra - SEXRay

(#202) dokar válasza Ser (#198) üzenetére


dokar
addikt

egy ventivel nem nagy huzatot lehet csinálni a házban, szal sztem mindegy hogyan rakod be, inkább szerezz be még egyet előre és úgy már jó kis szélcsatornád lesz ;)

extra - SEXRay

(#203) [HUN]Tyson válasza C^^ (#196) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Az ellenállás oké, de abból csak 1 van otthon (vmelyik ventihez kaptam).
De hogy tudom olyancsatira dugni amiben 5v van? A sárga = 12, a piros = 5 , jól tudom?
Hogy lehet máshogy feldugni?

(#204) dokar válasza [HUN]Tyson (#203) üzenetére


dokar
addikt

[kép]

extra - SEXRay

(#205) gery03 válasza dokar (#204) üzenetére


gery03
senior tag

Feketét nem muszáj elvágni.

(#206) dokar válasza gery03 (#205) üzenetére


dokar
addikt

igaz :)

extra - SEXRay

(#207) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Sziasztok!

Lemérné nekem valaki egy gyári Intel LGA-s hűtőn (D-s sorozat) egy tolómérővel (esetleg vonalzóval, bár az nem lesz valami pontos)
hogy milyen távolságra van a hűtő lamelláinak alsó vége a processzorral érintkező réz magtól?
Fontos lenne.

Előre is köszönöm! :R

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#208) robokacsa


robokacsa
csendes tag

sziasztok!nekem a táp alatt van 1 venti,ami befelé fujja a levegőt és elég hangos.lehet hogy meg kéne forditani?

(#209) C^^ válasza robokacsa (#208) üzenetére


C^^
őstag

Hát attól, hogy megfordítod, nem feltétlen lesz halkabb, lehet hogy alapból hangos, vgy csapágyas a venti.
De arra figyelj, ha megfordítod teljesen megváltozik a légáramlás.

(#210) mycso válasza [HUN]Tyson (#203) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igaz molex csatikkal, de ugyanez a helyzet a 3pin-esnél is: [link]

Vagy, elvágod a piros vezetéket, és belforrasztasz, egy 3 vagy 5w-os 56ohmos ellenállást! ;)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#211) Ser válasza dokar (#202) üzenetére


Ser
tag

De az nem jelent majd gondot ha elől teljesen lent van a vinyóknál, hátul meg a táp alatt? Szal nem egy magasság.. (Midi ház)

(#212) Ser


Ser
tag

Nem tud valaki boltot Belváros körül, vagy valami rendelőset, ahol nagy választékban lehet kapni ventilátorokat?? Színestől kezdve az ultra halkig, mindenfélét...

Előre is köszi

(#213) slayer006 válasza Ser (#212) üzenetére


slayer006
addikt

[link]
[link]

[Szerkesztve]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#214) tothbe válasza Ser (#212) üzenetére


tothbe
addikt

TTS: [link]
BL: [link]

By(e) Tothbe

(#215) tothbe válasza Ser (#211) üzenetére


tothbe
addikt

Ez nem gond, hanem normális, hiszen a meleg levegö felfelé száll, tehát ha alul szivnád ki, akkor az egész házban állna a meleg, miközben alul lenne egy ''szélalagutad''.

By(e) Tothbe

(#216) [HUN]Tyson válasza mycso (#210) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Köszi, így teljesen világos már! :R

(#217) Ser válasza tothbe (#215) üzenetére


Ser
tag

Jól van, megint elfelejtettem logikusan gondolkodni.. :D

Köszönöm a linkeket, a BL bizonyult a legjobbnak, tele van jobbnál jobb TT hütőkkel :C

(#218) csababo


csababo
csendes tag

Intel PIII FC-PGA hűtőre volna szükségem, mert a jelenlegi nagyon morrog már és jönnek a nehezebb idők...
Aki tud segítsen PLZ!!!

Eddig egy olyan boltban voltam ahol az árlistában szerepelt a FCPGA szó de naívnak bizonyultam :(((

Másik kérdés, hogy az UN. Univerzális hűtők mennyire jók nekem?




[Szerkesztve]

(#219) Ser


Ser
tag

Úgy döntöttem, hogy hagyom ezt a poti beszerelést, mert 6k körül egész jó hütők vannak.. illetve nem tudom, hogy mennyire jó hütők, azért kérem a véleményeteket.. Thermaltake volna, mert ár/telj. kategóriába sztem nagyon jók..

Egyik: [link]
Másik: [link]

Véleményeteket ha van, vagy gondolatiotkat osszátok meg pls, és ha van jobb lehetőség az is érdekel :R

(#220) fap333 válasza csababo (#218) üzenetére


fap333
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Az univerzális hűtők szerintem inkább csak a mostani procikra mennek rá (s478, LGA775, socketA, 939...), de minden hűtő leírásában fel kell lennie sorolva, hogy pontosan milyen procikra is jó. Én Pesten biztosan tudok egy helyet, ahol lehet P3-as TITAN hűtőt venni (árra sajnos nem emlékszem): MIKRONIKA Kft. 1111 Budapest, Budafoki út 10/b.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#221) dokar válasza Ser (#219) üzenetére


dokar
addikt

na ezért rajzolgathattam :((( :DDD

extra - SEXRay

(#222) Ser válasza dokar (#221) üzenetére


Ser
tag

sorry... :(

De azért köszi a segítséget! Bár kitudja mit hoz a sors.. :U

... lehet az új hütőre el kéll majd.. :D :))

(#223) 7600GT válasza Ser (#219) üzenetére


7600GT
senior tag

Ez egy az egybe Zalman koppintás a második.
Nézzél itt a PH!-n procihűtő teszteket.


[Szerkesztve]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#224) deadguy válasza Ser (#219) üzenetére


deadguy
aktív tag

(#225) csababo válasza fap333 (#220) üzenetére


csababo
csendes tag

Köszönöm válaszod! Nekem eszembe nem jutott volna általános elektrónikai alkatrészes boltban keresni :)

(#226) Ser válasza 7600GT (#223) üzenetére


Ser
tag

Jaja, csak ez 5k.. :DDD

Amúgy most váratlan kiadás miatt valszeg marad a poti beszerelése játék... F@sza.. :F

(#227) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Van egy tualatin proci 1.2Ghz-es tuning nincs. Cserélni kellene a hűtést mert az a visító kütyü ami van rajta az ember agyára megy. Javaslatokat kérnék milyenre érdemes cserélni. Passzív hűtés is szóba jöhet minél halkabb annál jobb ;]

(#228) tts válasza csababo (#218) üzenetére


tts
addikt

elvileg bármelyik ''AMD karmos'' socket A hűtő jó rá :C

(#229) Ser válasza csongi (#227) üzenetére


Ser
tag

Árkategória? mert van 5 ezerért, és 20 ezerért is :DDD

De arra elég lenne egy gyenge passzív...

Szerk.: Mi a foglalata a prockónak?

[Szerkesztve]

(#230) hitman,


hitman,
őstag

Üdv mindenki!
Annyi lenne a kérdésem,hogy a két hűtő miben külömbözik és a külömbség megér e 1,6k-t?

Arctic Cooling Freezer 64
Arctic Cooling Freezer 64 PRO
A válaszokat előre is köszönöm! :R :R

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#231) timin válasza dokar (#57) üzenetére


timin
csendes tag

Ezzel az a baj, hogy a ház alsó felében ott reked a meleg levegő, mivel több venti fúj be mint ki és ez roszul érinti a vga-t, mert az lentről szív(alsó feléről a házadnak). Meg én úgy tudom, hogy akkor jó a szellőzés ha több a kivitt levegő mint a bevitt.

(#232) Noddy válasza timin (#231) üzenetére


Noddy
senior tag

Van egy olyan elmélet is, hogy az a jó ha több a bevitt levegő mint a kivitt, mivel így a házon belül magasabb légnyomás alakul ki és így kevesebb portszív be a réseken a ház. Mivel ha alacsonyabb lenne a házban a légnyomás mint a környezetében minden résén szívná be a finom port, ami nem biztos hogy jó.

[Szerkesztve]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#233) 7600GT válasza Noddy (#232) üzenetére


7600GT
senior tag

Most akkor melyik a hasznosabb elmélet???

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#234) Noddy válasza 7600GT (#233) üzenetére


Noddy
senior tag

Nem találtam ezzel kapcsolatban tesztet. De szerintem könnyen ki lehet próbálni, venni kell egy 3 ventis rendszert, egyszer kettő befelé fúj egy kifelé, és venni kéne ennek inverzét, a házon belülre rakni kell egy fehér légy papírt egy meghatározott helyre és járatni a rendszert egy hétig, közben nézni hőmérsékleti adatokat és a végén egymás mellé kell rakni a légypapírokat és megnézni melyik a feketébb. Sajna én majd csak most akarok normális rendszert csinálni, mert a jelenlegi házban nincs semmilyen extra venti. Nem tudom van e valaki aki már próbálkozott ennek megmérésével.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#235) 7600GT válasza Noddy (#234) üzenetére


7600GT
senior tag

Kössz de se időm se kedvem se eszköszöm különben is ehez vannak a teszterek.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#236) Livio


Livio
tag

Van egy olyan vga ram hűtő, amely vékony réz lamellákból épül fel, és a lamellákat ki lehet hajlítani, ilyenkor úgy néz ki mit a Zalman cnps procihűtő, csak kisebb.
Melyik ez, hol lehet kapni, és mennyiért?
Remélem tudtok segíteni. :R

(#237) Ser válasza Noddy (#232) üzenetére


Ser
tag

Ezt az elméletet nagyon befolyásolja a ház felépítése, mert ha a ház pl lukacsos, mint egy Aerocool Magic 3D, vagy a TT Matrix akkor nem nagyon alakul ki légnyomásos különbség, mert annyi luk van a házon szellözés érdekében, hogy nem áll fel ez a helyzet! Viszont egy igen csak jól zárt házban előnyben részesül a Te elméleted, viszont ott egyben a lyuk is kevés, hogy szippantson... :))

Ezért szerintem nincs nagy baj, ha midi házban egy hátul kifelé fúj, és pl. kettő elől meg befelé tól.. Ahogy nekem lesz a héten megcsinálva..

csak arra nincs ötletem, hogy az oldallapra helyezettet hogy rakjam majd...

Ugyanis az pont a proci előtt helyezkedik el és nem tudom mi a jobb, ha ráfújja a levegőt, vagy elszívja onnét a meleget.. Sok proci hütővel, pl. a gyári intel-esekkel az a baj, hogy a fordulatszám-szabályozó nem igazán a mag hőmérséklete alapján mér, hanem valahol máshol van a szenzor, és ez azért rossz, mert nekem most hátul szív egy 12 cm-es vencsi és kevesebbet forog a proci hütő, mert nincs ott annyi meleg levegő.. Ergo halkabb, aminek nagyon örülök! De viszont a proci melegebb... Nem tudom érthető-e, hogy mire gondolok.. :F

[Szerkesztve]

(#238) fero02


fero02
veterán

Üdv mindenkinek!

A kérdésem a köv lenne:

6600 Gt vásárlása és hűtőrendszer cseréje előtt állok, és sztem +tudni, h minden tipusú 6600 Gt valóban ennyire kazán, vagy gyártótól függ a (fűtési :DD teljesítménye)?!

1ik ismerősömnek Gigabyte kártyája van, még alap hűtéssel és levett ház oldallappal és azt mondja h alapból 45, terhelve és húzva 70 fok körül van neki.

Viszont vmelyik topikban olvastam, h a srácnak (asszem) inno3d karilya alapbúl nem éri el a 40 fokot és terhelve az 50et sem, természetesen ez is alap hűtéssel, ha jól vettem ki a szavaiból.

Ezek után szerintetek melyik verzió a hihetőbb?

Minden segitséget és választ előre is köszönök!!! :R

Üdv!

(#239) Winner_hun válasza fero02 (#238) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#240) C^^ válasza fero02 (#238) üzenetére


C^^
őstag

6600gt topic.
Igen sajnos eleg ramaty a gyari utese ennek a karinak, es hangos is.
Egyedul a Leadtek, vagy talan meg az MSI- hutese elfogadhato.
Ha leghutesben gondolkodsz, akkor ajalnom a zalman vf700 cu/alcu-t.

(#241) Degradator


Degradator
tag

Lenne egy problémám:

összeraktam egy compaq alaplappal(i815) szerelt P3 coppermine konfigot (933Mhz).
mivel biosból nem lehet tuningolni, ezért windowsos tuning progikat keresek!
de ezek mindegyike használhatatlan, kipróbáltam kb 6 ot és egyik se jó semmire, lehet azért mert ez egy ősrégi proci.

tudna valaki nekem egy használható windowsos CPU overclocker programot mondani?

előre is köszönöm!!

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#242) Winner_hun válasza Degradator (#241) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó lenne ha a megfelelő topikban raknád fel a kérdésedet:(((

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#243) didyman válasza dokar (#183) üzenetére


didyman
őstag

Nagyobb áramú ventik alatt ezek a negyedwattos potik elégnek, főleg 11V környékén-felett.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#244) Kazimír


Kazimír
őstag

Üdv mindenkinek!

Kérdésem/kérésem lenne. Igloo 2510-es hűtőm teljesítményének hanyatlását vettem észre az utóbbi időben (tegnap pl. 72 foknál kapcsoltam le a gépet), szóval azt hiszem megérett a cserére. A gond csak az, hogy már vagy egy éve nem követem a hűtők piacát, fejlődését, így pedig nehéz dönteni. Ebben kérem a segítségeteket. Milyen hűtőt javasolnátok az adataimnál lévő processzorhoz? Legyen természetesen halk és hatékony - mint az a topic címében is olvasható - no és a gatyámat sem akarom rákölteni, ehhez a processzorhoz nincs szükségem csúcskategóriára.
A válaszokat előre is köszönöm!

Szép napot mindenkinek!

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#245) C^^ válasza Kazimír (#244) üzenetére


C^^
őstag

Nekem az igloo 2470-em siman viszi a barton 2500+omat raadasul huzva van 2189mhz-re.
Szerintem annak a hutonek elegnek kell lenni a procidra, a hutoteljesitmeny romlasa szerintem mastol van. Beporosodott a borda / huto, megakadt a venti pl egy kabeltol, a paszta elfogyott es ujra kene pasztazni, vagy a borda nem fexik rendesen a procira.
Esetleg attol hogy jon a nyari meleg.

(#246) Kazimír válasza C^^ (#245) üzenetére


Kazimír
őstag

Por: rendszeres időközönként leszedem a ventillátort és kitakarítom egy ecsettel a bordákat. Ez a lehetőség kilőve. Azt sem hiszem, hogy megakadt.
Elfogyott a paszta? Ilyet most hallok először - hozzáértésemet dícsérendő :B
A borda rendesen fekszik, ebben biztos vagyok.
Nagyobb melegeket is vitt már vígan 45 fokon..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#247) C^^ válasza Kazimír (#246) üzenetére


C^^
őstag

Probald meg ujrapasztazni. A Borda es a Mag talalkozasa koze szoktak/kell pasztat kenni.
Egyreszt kitolti az apro reseket, masreszt hoatado szerepe van.
Informatikai boltban biztos kapsz Hovezeto paszta neven. Van ezustos (ilyet meg nem hasznaltam, allitolag az ezust-nitrat tartalom miatt jobban vezeti a hot. Viszont volt egy ember aki rovidrezarta vele a vgajat, bar elvileg 99%osan nem vezeti az aramot :U ), sima feher(en ilyet hasznalok a zalman vf700 vgahutomhoz adtak, es tokeletesen kenheto. Meg meg valami teveszarhoz hasonlo szurke ragacs. Csak a magra kell kenni, de oda sem tomenytelenul. Az igloo-hutoblokkoknak szokott az aljan alapbol lenni, de en kentem ra megis, es jobb lett a hutes.

Ilyen ni: (enyhen szar minosegu lett) [link]

Es itt van rakenve (igaz ez egy vga) [link]

(#248) 7600GT


7600GT
senior tag

A haver X800GTO-jára keres valami halk hűtőt max 6k-ért.
Lécci segítsetek.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#249) koko88 válasza 7600GT (#248) üzenetére


koko88
senior tag

mindenképpen valami jó kis zalamn-t nézetek sztem

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#250) C^^ válasza 7600GT (#248) üzenetére


C^^
őstag

Zalman vf700 cu vagy alcu.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.