Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Winner_hun válasza dokar (#450) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hogy ez hogy csinálod:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#452) dokar válasza Winner_hun (#451) üzenetére


dokar
addikt

rezonancia miatt; ha akarod lekamerázhatom

extra - SEXRay

(#453) Pinya007 válasza Winner_hun (#446) üzenetére


Pinya007
tag

Az elsőt egy ideig én is járattam 5V-on, mert csavarozva volt és a műanyag átvette rezgéseket és hangos volt, de most rugalmasan rögzítettem. ;)
Ezeknek a 8 cm-es Coolink Cool Breeze-eknek szerintem 12V-on is kis hangjuk van ~19dBA
5V-on persze még kevesebb, csak akkor levegőt is alig szállít.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#454) TrollMetal válasza D@ni88 (#402) üzenetére


TrollMetal
tag

nemhinném. nekem pl 2 db 12cm evercoll venti fújta befele és kettő nyolcentis evercool szintén befele. a tápom egy 410 chieftech, de nem volt nagyobb a légszállítása. inkább úgy mondanám hogy benn nagyobb volt a hőmérséklet mint kellett volna. a táp alól(nem közvetlen alatta) kéne kifujatni... úgy jobb 1-2 fokkal

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#455) morceaux válasza Winner_hun (#449) üzenetére


morceaux
aktív tag

Adataimnál mindent megtalálsz :)
A Samsung a hűvösebbik. Azért ilyen hidegek mert a 14 centis venti rájuk okádja a levegőt.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#456) TrollMetal válasza OP-ToTo (#431) üzenetére


TrollMetal
tag

Zalmann 7000bcu van a procimon(3000+ winyó és plussz 600MHz) 1000 hajtom és így sem megy 35 fok fölé és 20 decibel alatt marad... és ujonnan 7k. ennyit erről...

[Szerkesztve]

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#457) TrollMetal válasza morceaux (#448) üzenetére


TrollMetal
tag

elég durva rézhegyek vannak arra... milyen hűtők azok?

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#458) TrollMetal válasza TrollMetal (#457) üzenetére


TrollMetal
tag

ahogy nézem ezek zalmannok... vagy tévednék?

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#459) Winner_hun válasza morceaux (#455) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így már érthető. Azt hittem, hogy a venti az alul van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#460) ZakRob válasza morceaux (#448) üzenetére


ZakRob
senior tag

Szintén, csak nálam AC NVSilencer van a kártyán, a procin pedig CNPS7000.
Nálam 5V-ról megy a két nagy venti, sőt a silencer is. A zalman 1500-öt pörög, úgyhogy a zajra nincs panaszom. :)

(#461) morceaux válasza TrollMetal (#458) üzenetére


morceaux
aktív tag

igen, Zalman minden hűtő benne :)

proci: CNPS-9500Led
VGA: VF700Cu
chip: NB47J

Bár én minden ventit maxon járatok, így sem hangos, kivéve a CPU hűtőnek van egy kis furi zúgása, azt lejjebb szoktam venni egy kicsivel.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#462) OP-ToTo válasza morceaux (#461) üzenetére


OP-ToTo
tag

Szia. Mivel állítgatod a fordulatszámot? Mármint venti fordulatszámát.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#463) TrollMetal válasza OP-ToTo (#462) üzenetére


TrollMetal
tag

zalmannéknak mindent vetnijét külön potival lehet állítani... a többihez meg barkács... gondolom... okosabb alaplapok is tudnal szabályozni(enyimé is olyan, hasznos dolog)

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#464) morceaux válasza OP-ToTo (#462) üzenetére


morceaux
aktív tag

Bár adtak hozzá FanMate II-t (fordulatszámszabályzó potméter), én szoftveresen állítom, a SmartGuardian nevű kis progival. Ez kijelzi a hőmérsékleteket is, meg a fordulatszámokat is. Érdekes, hogy a VF700-at nem lehet vele állítani, pedig az is az alaplapra van kötve.

Következő konfighoz majd veszek jó kis előlapi panelt.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#465) OP-ToTo válasza morceaux (#464) üzenetére


OP-ToTo
tag

Én most tervezem új gép vételét. athlon 64 939 3500++ Meg egy PCI-E gef 6600 GT 256 mb. Na ezekhez veszek vmi spéci hűtőt is. Ha már tatarozok az alapozás se maradjon ki.

[Szerkesztve]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#466) TrollMetal válasza morceaux (#464) üzenetére


TrollMetal
tag

Volt nekem thremaltake ..... 12 már nem emlékszem a nevére. azzal az volt a bajom hogy túl sok kábel volt a gépben miután beszereltem... viszont qrva jól műkszött....

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#467) TrollMetal válasza OP-ToTo (#465) üzenetére


TrollMetal
tag

januárra tervezek én is új masinát: crossfirés dfi lap. 2gb 600DDR x1900xtx(talán crossfire de lehet az csak később jönne) meg a körítés. de tuti minden zalmannal leszen hűtve és silentbladekkel meghűsölve...
Tényleg van zalmannéknak x1900xtx-re hűtőjük?

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#468) polip válasza OP-ToTo (#465) üzenetére


polip
addikt

nekem is ez van, ill videokari volt...

ha halk és hatékony hűtés kell, tok segíteni

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#469) Winner_hun válasza TrollMetal (#467) üzenetére


Winner_hun
félisten

Inkább DX 10-es karit vegyél, egyet. SZVSZ
mod: vagy abból kettőt

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#470) OP-ToTo válasza polip (#468) üzenetére


OP-ToTo
tag

Köszönöm. Tanácsokat szívesen elfogadok. Egyenlőre még ne mtudom hogy milyen gépházam lesz. Most van egy de ne mlátom különösebb okát hogy lecseréljem. Az oldalába nincsenek ventinek helyek de minden megoldható. A proci amit veszek venti nélküli szal ahoz is kell vmi.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#471) OP-ToTo válasza morceaux (#464) üzenetére


OP-ToTo
tag

Dobnál egy linket ahonnan le tudom tölteni a progit? (SmartGuardian) Nem találom sehol.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#472) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Amúgy nekem múltkor fentvolt ez a speedfun progi de ott nem sikerült állítgatni. Hiába állítottam nem reagált.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#473) polip válasza OP-ToTo (#470) üzenetére


polip
addikt

A háznál a legfontosabb, hogy jól szellőzzön.
Ha jó a házad, sokkal kisebb teljesítményű, halkabb ventivel is remek hőmérsékleteket lehet elérni...

Szvsz a ház az egyik legfontosabb dolog

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#474) polip válasza OP-ToTo (#471) üzenetére


polip
addikt

Ezt a DFI lapokhoz adják pl, a DFI oldaláról le tudod szedni...

[link] <-- íme

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#475) morceaux válasza OP-ToTo (#471) üzenetére


morceaux
aktív tag

Polip megelőzött...

Egyébként ha nem olyan érzékelőchip van az alaplapodon, amit támogat a SmartGuardian, akkor könnyen instabillá teheti a rendszert (olyannyira, hogy be sem fog indulni, csak csökkentett módban tudod leszedni). Én már jártam így, hogy egy másik verziót akartam feltenni, mert az újabb volt. Hát rá is fáztam, annak ellenére, hogy a chip benne volt a listában.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#476) TrollMetal válasza Winner_hun (#469) üzenetére


TrollMetal
tag

na igen a gtohic 3 miatt vennék ilyen karit. dx 10ssel meg el sem indulna ha jól sejtem
vagy :F
Most olvastam a zalmi vf900asáról. cuki...

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#477) Winner_hun válasza TrollMetal (#476) üzenetére


Winner_hun
félisten

dx 10ssel meg el sem indulna ha jól sejtem
Ezt nem értem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#478) kerjani


kerjani
aktív tag

Van egy A64 3500+ procim, rajta egy Zalman CNPS7000B AlCu. Van hátul egy rendszerhűtő.
Maximális foldulaton 57°C, alap fordulaton (1350 rpm) 62°C a hőméréklet. E fölé nem ment.
Nem sok ez egy kicsit? Pedig már egyszer újrapaszáztam (azzal, amit a zalmihoz adtak).

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#479) Winner_hun válasza kerjani (#478) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nem megy feljebb, akkor jó. Ha hűlni fog az idő, biztos lejjebb megy az még pár fokkal

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#480) Met


Met
nagyúr

Hol lehet kapni olyan venti szűkítő tölcsért? 8cm-ről 12cm-re.
Rendeltem a Computermode-tól hétfőn. Kedden írtam nekik, hogy nem jött meg a visszaigazoló mail, sok dolguk van, valamit elszúrtam vagy mi van? De nem válaszoltak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#481) Winner_hun válasza Met (#480) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#482) Met válasza Winner_hun (#481) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, asszem a Coolcomp jó is lesz és még útlevél nélkül is meg lehet közelíteni :)
A Comptermode-al meg nemtudom mit csináljak, várjak még vagy ne? Úgy nem szeretem az ilyet :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#483) Winner_hun válasza Met (#482) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vagy tts. Nem tudom, hogy mit csinálj. Talán hívd fel őket

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#484) Met válasza Winner_hun (#483) üzenetére


Met
nagyúr

Nézegettem a TTS-t is de az is vagy csomagküldős vagy (nekem) az isten háta mögé kell kimenni. Nem a posta díjjat akarom elspórolni csak ha érte megyek akkor az biztos, rögtön megvan nem kell rá várni.
Már csak valami halk nagy légszállítású 12cm-es venti kell:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#485) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Lassan lelkes újon leszek. Számításaim szerint még kb 4 hozzászólás kéne. Drukkoljatok.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#486) slayer006 válasza OP-ToTo (#485) üzenetére


slayer006
addikt

nyomjad :C

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#487) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Sziasztok. Ház kéne táp nélkül. Olyan kéne hogy legyen a jobb oldalán meg a tetején is lyuk. Szín majdnem mind1. De olyan normál fehéresbe. Kb 5 kb-a lenne a ház. Létezik
ilyen? p4-es házkellne. Legyen benne min 3 külső meghajtónak hely.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#488) trassher válasza OP-ToTo (#485) üzenetére


trassher
addikt

hajrá :C :C
nekem fingom nincs mikor leszek senior tag

Redmi Note 7

(#489) slayer006 válasza trassher (#488) üzenetére


slayer006
addikt

má az vagy ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#490) trassher válasza OP-ToTo (#487) üzenetére


trassher
addikt

hát a codegen nem igazán gyárt ilyet ha jól tudom de miért nem veszel egy mezeit és te magad vágod rá a ventihelyet?

Redmi Note 7

(#491) trassher válasza slayer006 (#489) üzenetére


trassher
addikt

télleg, ez az OFF.os hsz-szel jöhetett össze. na de no OFF és térjünk rá OP házigényeire

[Szerkesztve]

Redmi Note 7

(#492) Winner_hun válasza OP-ToTo (#485) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak vigyázz, mert ha ranghajhászáson kapnak, annak nem biztos, hogy jó vége lesz:) Én meg lassan nagyúr leszed, de az még odébb van. És leszarom:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#493) trassher válasza Winner_hun (#492) üzenetére


trassher
addikt

nem hajhászok semmit mert ha megnézed eddig kb 10 OFF-om lehet és legtöbbször értelmeseket :DDD suólok hozzá. és azért is írtam hogy térjünk rá OP kérdésére
Ui.: ahogy téged ismerlek nem kell már sok. :)

Redmi Note 7

(#494) slayer006 válasza trassher (#493) üzenetére


slayer006
addikt

nem is neked írta :DDD

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#495) trassher válasza slayer006 (#494) üzenetére


trassher
addikt

basszus kezdek megvakulni :B
tegnap mármint ma éjjel is benéztem egy pojént. a CRT megöli a szemem világát :DDD

Redmi Note 7

(#496) Winner_hun válasza trassher (#493) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na itt kezdődick az off:DDD
Amúgy az a 3k, vagy mennyi kell még hsz az odébb van:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#497) polip válasza OP-ToTo (#487) üzenetére


polip
addikt

ha már új cuccot építesz, miért nem veszel valami értelmes, jól szellőző házat?

ha ilyened van, nem kell halálba pakolnod ventikkel, és nem lesz olyan hangja, mint egy éppen induló Szuhojnak :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#498) kerjani válasza Winner_hun (#479) üzenetére


kerjani
aktív tag

Ha jó, akkor megnyugodtam, bár nekem ez egy kicsit soknak tűnik. Többet vártam ettől a hűtőtől. Legfeljebb nem fogom húzni a procit. Jelenleg abszolút meg vagyok elégedve a teljesítményével, ha majd kevés lesz, és húzni akarom, veszek rá egy 8000-es vagy 9500-as Zalmant, akkorra úgyis lejjebb megy az ára.
Bár 8000-est még nem láttam Magyarországon hol lehet kapni és mennyiért. Vagy csak én nem találom?

Igaz az, hogy a paszta a felhelyezés után kb egy héttel éri el az optimális teljesítményét?

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#499) Winner_hun válasza kerjani (#498) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hogy soknak tűnik-e, azt döntsd el te: [link]
Én arra írtam, hogy az még nem sok a procinak, nem kell tartani elfüstöléstől. A pasztás dologról nem hallottam és hülyeségnek is tartom:F:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#500) hugoo


hugoo
aktív tag

Sziasztok!

Mostanába eléggé sokat foglalkoztat a procim hőfoka és nem tudok kibékülni vele. Ezért hűtést is cseréltem rajta, de sajna nem javult túl sokat a helyzet:alapon 53-55 fokos, terhelve kb max 60. 1-1db 8 cm-es házventim van, elől és hátul dolgoznak. Azonban azt ajánlották még, hogy az oldalfalra vágjak egy 12 cm-es ventinek helyet, mert az sokat javíthat az egész gép hőmérsékletén. Érdemes volna??
Erre várnék megerősítést , illetve ha poz, akkor h mivel csináljam és hogyan? ugyanis eléggé masszív oldal ez és nem akarom, h olyan legyen, mint az ökörh*gy...

üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.