Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) polip válasza Winner_hun (#399) üzenetére


polip
addikt

nem is neked írtam ;)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#402) D@ni88


D@ni88
addikt

hali, nem tom h ti hogy vagytok vele, de én most próbálgattam a ventibeállításokat, h melyik jobb h, h hátul/oldalt/elöl be/ki fúj, de nekem úgy a legnagyob hatásfokú, ha az összes vetni befele fújja, lehet h nagy lenne a tápom légszállítása kifele?

(#403) bocX


bocX
tag

sziasztok! én is azon voltam anno hogy halkak legyenek a ventik. nekem van a gépben 12cm-s revoltec (pontosan nemtudom a tipusát) 20dB volt rájuk irva (asszem 1000rpm körül mennek max fordulaton). én kivágtam a gépem elejét és tetejét (az elülső beszivja a felső kifujja a levegőt), még max fordulaton is alig van hangjuk, de azért kicsit moddoltam vele, vettem 3 állású kapcsolót és megcsináltam mindegyiket olyanra hogy 12V-on, 5V-on, és kikapcsolt állapotban is lehessen használni.
elöl a 12cm-s mögött vannak közvetlen a winyók, olyan 30-35°C körül vannak, de a 45-50°C-hoz sokat javitott igy,és a gépházban a is ''jó'' levegő van. mndjuk ha max fordulton mennek akkor keletkezhet szélzaj, mondjuk nekem a hátsó 8cm-s (mert az is van a proc. hűtőnek) az is bekavar, és annak a legnagyobb hengja, de épp ezért csináltam meg állíthatóra. :)

[Szerkesztve]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#404) polip válasza bocX (#403) üzenetére


polip
addikt

pl az Antec Truepower tápokon van un Fan Only csati, ami alaból 5v-ot ad és ha nő a házban a hőmérséklet, emeli a feszt, gyorsul a venti, lehül a ház, vissza 5V-ra :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#405) bocX válasza polip (#404) üzenetére


bocX
tag

...lehet, sajna nekem nem olyan, nem érzékelős, bár igy hogy megoldottam 5-12V-és kikapcs, legalább én tudom szabályozni és ol éjszaka ha megy a gépem tömörités közbe akkor le tudom kapcsolni és nem azavr a gépem, egyedül a tápventi ami hangos :(


ezért is fogok vele szivni, de szerintem a mostani tápomba kicserélem a ventit, mert nagyon zajos, esetleg valaki tudna javallani valami halk 8cm-s ventit, ugy hallottam a Chameleon (asszem Aerocool vagy mik) ventik halkak.

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#406) polip válasza bocX (#405) üzenetére


polip
addikt

GlacialTech Silent Blade, vagy NorthQ Silent Tornado

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#407) Liberator


Liberator
tag

Ki akartam cserélni a tápom ventiét csak az a baj h rá van ragasztva a gari :DD Köcsög codegen...

(#408) OP-ToTo válasza Winner_hun (#396) üzenetére


OP-ToTo
tag

Nem p 4-em van.sintel pentium 2,4 gherz. A ventit lábakra terveztem. Olyan 4 cm-es re. 4 db 4 cm-es csavar belecsavaroznák az amúgy is kézen fekbő 4 foglalatba.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#409) polip válasza OP-ToTo (#408) üzenetére


polip
addikt

majd fotózd le lécci :Y :Y :R :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#410) polip válasza bocX (#405) üzenetére


polip
addikt

nem olyan vészes egy ilyen táp ára...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#411) polip válasza polip (#410) üzenetére


polip
addikt

itt egy link, hátha meggyőz :)

[link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#412) t1


t1
addikt

Csá!
Van némi pénzem hogy a procira vegyek hűtést:
Mit ajánlatok egy 2.8 Ghz-es 1ML2 Prescott magos P4 hez ami Socket 478-as tokozású?

(#413) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Na re eddig melóhelyen voltam. Szal most úgy van hogy vettem egy 250 gb-os samsung sata 2 winyót. Meglegszik mint atom. És valahogy hűteni kell. Aláraktam a gépházhűtőt. 8 cm-es sima venti. Ha leraktam a gépház aljára nem kapott levegőt. Mondom akkor fogtam 4 csavart és beleraktam a 4 amúgy is meglévő foglalatba. Így most 4 cm magasságba hűti a felette tornyosuló winyót. De akarok venni egy új alaplap, proci, videókari és akkora arra tervezek fasza hűtést. És a 12 cm-es venti gondolatomba hűtené a videókártyát és felelé terelné a levegőt amit egy 8 cm-es szívóventi kitolna. A 12 cm-es venti alacsony fordulatszámon menne. Ehez mit szóltok?

[Szerkesztve]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#414) Winner_hun válasza OP-ToTo (#413) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó gondolat. De én inkább a ház oldalába raknék ventit, hogy a hideg levegőt szívja be, valahogy így: [link] Vagy lukas a géped alja?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#415) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Gondoltam megosztom veletek a hűtésemet hátha okul belőle valaki:

Kommersz Codegen ház, az oldallapot kivágtam 12 centis Glacialtech ventinek (12V, befelé fúj):
[link]

Hátul két 8 centis venti egymás mögött (5V, befelé fúj):
[link]

És egy szögben álló 8 centis venti fújja a chipszetre tuning miatt (12V, mivel majdnem a levegőben lóg nincs hangja, semmi rezgést nem ad át, szélzaj meg nem hallatszik ki):
[link]

Gép: Athlon64 2800+, 1GB RAM, X600 Pro, WD2500JS

Idle: CPU:35 fok
Chip:35 fok

max terhelés: CPU: 44 fok
Chip: 38 fok

Tuningal se megy a CPU 46 felé, a chipszet meg nem emelkedik mióta extra hűtése van.
Nem kell extrém tuningra gondolni.

VGA hűtés majd lesz, addig azt nem nyúzom.

(#416) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Vga hűtésre olyan ötletem témadt, hogy Régi VGA-mra vettem Zalman ZM80HP-t, ahoz két féle GPU blokkot adtak, az egyik megmaradt. Vannak benne menetes futarok. Azt raknám rá erre a GPU-ra, és rácsavaroznék egy titan procihűtőt a blokkra. Úgy passzívban is elmenne. Mit szóltok hozzá?

(#417) OP-ToTo válasza CounterBoci (#415) üzenetére


OP-ToTo
tag

De ez kurva hangos nem?

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#418) OP-ToTo válasza Winner_hun (#414) üzenetére


OP-ToTo
tag

Te nagyon dúrva a gépházad. Nekem nincs sehol a gépem oldalán juk.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#419) CounterBoci válasza OP-ToTo (#417) üzenetére


CounterBoci
senior tag

régebben nem nagyon volt, mostani verziónak van kicsit nagyobb hangja, de nem zavar mert mindig szól zene vagy tv.

(#420) Winner_hun válasza OP-ToTo (#418) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az csak a külseje:P

mod: ha már dúrva: [link] [link];]

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#421) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Lehet hogy ez nagyon hülye érdés lesz de lehet kapni olyan proci hűtőt amin nincs venti? Ésm cserébe bírja a proci? Mert az jelentősen csökkentené a hangzavart.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#422) Dtomi válasza OP-ToTo (#421) üzenetére


Dtomi
őstag

Válasz már elég sok passzív hűtés létezik pl TT sonic tower!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#423) Coyot válasza OP-ToTo (#421) üzenetére


Coyot
őstag

Ha passzív is, kell légmozgás a házon belül, szóval minden ventit halkítanod kell.
A passzív csodák meg elég drágák, persze lóvéval mindent meg lehet oldani:)

Má' nem

(#424) Winner_hun válasza OP-ToTo (#421) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]
[link]
[link]
[link]
Az első kép, a többi nem:)
Plusz eme topik 420-as hozzászólását nemtudom láttad-e, ott Coolink BAT-ok vannak a gépemben, passzívan természetesen:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#425) OP-ToTo válasza Winner_hun (#424) üzenetére


OP-ToTo
tag

Láttam azért kérdeztem. Végülis amik nekem vannak ventik a legalapabb modellek meg ráadásul 3-4 évesek nem csoda ha hangosak.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#426) Liberator válasza Winner_hun (#424) üzenetére


Liberator
tag

Atyagatya! Mekkora nagy dög az első képen levő :D :))

(#427) Liberator válasza CounterBoci (#415) üzenetére


Liberator
tag

A gépből kifelé nem is fújsz?

(#428) Winner_hun válasza OP-ToTo (#425) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem még idősebbek is a ventillátorjaim, mindegyik régi tápból van, szóval nem is keveset mentek. 5 Volton hangtalanok, csak az egyik játszik traktort a tetején, de alig hallható:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#429) Winner_hun válasza Liberator (#426) üzenetére


Winner_hun
félisten

pici jószág:P
amúgy a másodikon is az van, nem teljesen rendeltetésszerű használatban;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#430) CounterBoci válasza Liberator (#427) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Nem mert egyrészt lusta vagyok a tetejére ventit rakni, másrészt meg igy is elég hűs. Meg szerintem ha megvan a kellő túlerő befelé, mint nálam, akkor nem szükséges huzat. És működik a dolog.

[Szerkesztve]

(#431) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Minden álmom :

[kép]
[link]
[link]
[link]
[link]

Univerzális: AMD (Socket 754, 939, 940 ) és Intel (S478, S775) vonalon is használható
Kétsoros golyós csapágyas
Fordulatszám: 2400 fordulat / perc +/- 10%
Zajszint: 42,5 dB
Teljesen réz borda!
Piros színű LED világítás
Ajánlott minden Intel (Pentium 4, Celeron, Celeron D), valamint minden AMD (Sempron, Athlon 64, Athlon 64 FX, Opteron) processzorhoz
Súlya: 918g

Potom 12k újonnan. Mit szóltok hozzá?




[Szerkesztve]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#432) polip válasza OP-ToTo (#431) üzenetére


polip
addikt

miért vágysz erre?

közel 1kg!! és 42 decibeles....


magyarul amilyen nagy, olyan hangos :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#433) OP-ToTo válasza polip (#432) üzenetére


OP-ToTo
tag

Ja. 40 db az sok, de olyan szép nem? Szetek menyibe lehet egy 10 db-el venti, ha van egyáltalán oylan?

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#434) Winner_hun válasza OP-ToTo (#431) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hát ennél a Coolink BAT sokkal jobb:B Amúgy ennek az adatait honnan másoltad? Mert az a 12k hogyismondjam, kicsit baromi sok(k):U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#435) polip válasza OP-ToTo (#433) üzenetére


polip
addikt

hát a szépség relatív :)

léteznek 10enpár decibeles ventik, de a levegőszállításuk hagy némi kívánnivalót maga után

amúgy a TTS-nél nézz körül

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#436) C^^ válasza OP-ToTo (#433) üzenetére


C^^
őstag

10dbA-s venti minek ? 15-t mar nem is hallod.
Nekem egy GlacialTech Silent Blade 12centis ventim van. 19dbA, szal eleg halk, es a legszallitasara sincs panasz. Asszem harmincvalahany CFM.

Vagy ha halkabbra es nagyobbra vagysz:
Aerocool Streamliner. 14cm
Legszallitas: 54.7 CFM
19.6dBA

(#437) OP-ToTo válasza Winner_hun (#434) üzenetére


OP-ToTo
tag

A mistral computerworld weboldalán láttam a 12k-t. Nézd emg www.mistral.hu és ott van egy hűtés menü.

[Szerkesztve]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#438) polip válasza OP-ToTo (#433) üzenetére


polip
addikt

ez a leghalkabb, TTS-nél megveheted

Scythe S-FLEX 21D 57 m3/h 8,7 dB(A) 3300 Ft 3960 Ft

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#439) Pinya007


Pinya007
tag

Házam hűtésének idei javítása elkészült! ;]

Korábban már írtam mit tervezek, de azért linkelem képeket:
[link]
[link]

Most már dolgozik szépen Coolink VS4B is tetőn! :))
Terv: [link]
Kivágva: [link]
2 kis Coolink a nagy tesóval :) :[link]
És a vége: [link]

kb 5 fokkal javult hőmérséklete procinak, chipsetnek kb 3.
Ventillátorokat gumialátétekkel csavaroztam fel és csavarlyukat kicsit kibővitettem, hogy gumi le tudja csillapítani rezgéseket!
Vinyó keretet meg gumialátétekkel, vagy inkább bakokkal fogattam fel, így rezonancia is kisebb lett! :DD

Még fan duct-ot tervezek ház oldalára! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#440) Winner_hun válasza OP-ToTo (#437) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mistrállal inkább ne rémísztgess:)

Zalman 7700CU: [link]
Ott van a REDTOWER, a mistráltól nem messze van (É-i mistral) és mintha egy kicsit olcsóbb lenne;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#441) Winner_hun válasza Pinya007 (#439) üzenetére


Winner_hun
félisten

A ventiket hány volton járatod? Remélem 5:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#442) dokar válasza Pinya007 (#439) üzenetére


dokar
addikt

nagyon szép a kör kivágása :C , hogyan csináltad?

mod: enyém ehhez képest tök csúnya lett :O

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#443) Pinya007 válasza Winner_hun (#441) üzenetére


Pinya007
tag

8cm-eseket 12V-on, hogy szállítsák levegőt, 19dBA, 12cm-est 5V-on az is kb 19 bBA.
Kicsit halkabb is lett gép, plusz 1 venti ellenére! ;]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#444) Pinya007 válasza dokar (#442) üzenetére


Pinya007
tag

Dekopírfűrésszel óvatosan körbevágtam amilyen közel csak tudtam a körvonalhoz. Majd reszelővel a maradékot leszedtem. A hátsó 8-as szellőzőhely kivágása nem lett ilyen szép, azt még régebben csináltam. Teteje a háznak kicsit puhább anyagból van. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#445) OP-ToTo válasza Pinya007 (#444) üzenetére


OP-ToTo
tag

Alapból nem anyira hangos a 8 cm-es ventim. de msot visszacsavarozta ma gépbe, az eredeti helyére és így nagyon nagyon hangso. Eléggé hallani hogy szívja ki a házból a levegőt.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#446) Winner_hun válasza Pinya007 (#443) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én kipróbálnám 5volton is;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#447) Winner_hun válasza OP-ToTo (#445) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szélzaj rulz;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#448) morceaux


morceaux
aktív tag

Én így hűtök.
[link]
Hátul egy 12 centis, elöl meg egy 14 centis venti... a házbaaan :DDD

Adatok normális idő / nyári kánikula:

CPU: 36 / 42 °C.
Chipset: 28 / 33 °C.
PWM: 29 / 34 °C.
GPU: 34 / 37 °C.
HDD1: 25 / 30 °C.
HDD2: 22 / 26 °C.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#449) Winner_hun válasza morceaux (#448) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen winyóid vannak? Mert túl hidegnek tűnnek és én nenm látok rajtuk ventit:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#450) dokar válasza Winner_hun (#446) üzenetére


dokar
addikt

amúgy nálam is 12V-on mennek a ventik és bármennyire is hihetetlen, ekkor a leghalkabbak!

extra - SEXRay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.