Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Org válasza The Bachelor (#900) üzenetére


Org
aktív tag

AC
Zalman 7700 vagy 9500

''Nem Szabad Félned A Kudarctól, Játszd Végig A Játékot.''

(#902) dbius válasza The Bachelor (#900) üzenetére


dbius
veterán

Az tökéletes választás hozzá! :[link]

(#903) C^^ válasza Raptus (#898) üzenetére


C^^
őstag

En ezt inkabb tap problemanak erzem, es nem a 400W-al van gond, hanem a codegennel.
Szerintem probald meg egy minosegi tappal, kerj kolcson egyet, es ha azzal nem csinalja, akkor ott a gond.

Masreszt a 6600GT-n gyari hutes van? Az is tulmelegedhet, mert a 6600gt-knek a gyari hutesuk nem az erosseguk. Mennyire melegszik ?

A procidnak pedig 67°C nem tul egeszseges, probald meg ujrapasztazni, vagy egyszeruen keves a hutoborda hovezeto kepessege a procid hotermelesehez kepest.

(#904) Bici válasza Cxgrav (#890) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Épp egy primecoolerrel ALCU-val vesződöm. Halknak halk, de egyáltalán nem hűt...

Kicseréltem a leszorítót, és semmi változás. Mostmár nem lehet sem a paszta, sem a leszorítás, se semmi. Egyszerűen szar a hűtőm... A proci izzik, a borda hideg. :F
A vicc az egészben, hogy ha teljesen kikapcsolom a ventit, akkor is még vagy 5-10 perc, mire elkezd langyosodni a borda. :Y
Biztos, hogy van valami hővezetési probléma... DE MI?????

Itt vettem a PH-n egy sráctól, aki nem elég, hogy 2 héttel később küldte, de kihagyta a többi leszorítót, a fordulatszám szabályzót, és ráadásul tértivevényesen adta fel, így 2szer annyiba került a posta... :((( És akkor még nem is hűt a cucc... :((( :((( :(((

Szerintem ezt megszívtam... :O

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#905) Raptus válasza C^^ (#903) üzenetére


Raptus
tag

6600 GT-n gyári hűtés van, sosem voltam modder :) Pasztát most szereztem, baromi nehéz volt, mert sehol nem kaptam, mire az egyik helyen boltos gyerek egy gyári hűtés dobozából szedte ki. Este bepasztázom, de hogy honnan szerzek kölcsön minőségi tápot, azt nem tudom. Mindenesetre ha eljutok a végére és mégis a táp lesz a ludas, akkor milyet vegyek? Ez sem volt túl olcsó...

A videókártya hőmérsékletéről nem tudok pontos adatot közölni, mert nem mértem semmivel. Csak empirikus módszerrel próbáltam ki és azt mondhatom, hogy ''tartósan tapintható'' ;] ;] ;] :DDD :DDD :DDD Ne tessék röhögni, jobb nem jutott eszembe

[Szerkesztve]

Még olyat sem láttam, aki ilyet látott...

(#906) Prego válasza Raptus (#905) üzenetére


Prego
senior tag

A táppal kapcsolatban:
Ha venned kell, akkor egy másik fórumtéma a Chieftechet ajánlja. A 350W os 10k körül kapható, ha van egy picivel több pénzed, akkor a ''Delta beles'' 14-15k.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#907) xlaci válasza polip (#886) üzenetére


xlaci
senior tag

:DDD Mekkora táp kell egy ilyennek?

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#908) C^^ válasza Raptus (#905) üzenetére


C^^
őstag

''6600 GT-n gyári hűtés van, sosem voltam modder''
Nem kell oda modding, egyszeruen egy normalis hutes ;]
Rivatunerrel monitorozd terheles alatt a homersekletet. [link] itt talalsz segitseget hozza.


''Mindenesetre ha eljutok a végére és mégis a táp lesz a ludas, akkor milyet vegyek? Ez sem volt túl olcsó...''
A tap az a hardware a gepben amin egyszeruen NEM SZABAD sporolni. A rossz minosegu tap tobb okbol is szo szerint egy idozitett bomba. ''Nemtudom'' melyik a jobb:

-veszel egy ratyi tapot olcson, es aztan ez feldobja a talpat, es viszi magaval a tobbi cuccot, tehat kolthetsz ismetelten 1XX ezer forintokat a gepre, vagy mondok rosszabbat, kigyullad mikor nem vagy otthon...( a kovetkezmenyeket szerintem nem kell ecsetelni)

-veszel kicsit koltsegesebben egy jo minosegu tapot, es ha megadja magat, akkor elhalalozik a tap ( netan ;] ), kicserelteted gariban, vagy netan velszel egy ujat, es a geped muxik tovabb.

Szerintem FSP, Chieftec, Enermax kozul valogass + meg 1-2marka.
Az ilyen codega'ny, mercury, noname varga'ne' tapokat hanyagolni kell.


[Szerkesztve]

(#909) xlaci


xlaci
senior tag

Már egyszer kérdeztem, de választ nemkaptam. Na most mégegy nekifutás:
A kérdésem az lenne, hogy véleményetek szerint melyik a lehető leghalkabb procihütés, ami halksága ellenére nagyon jó hűtőerővel rendelkezik (azaz brutáljó hűtő ami az egyik leghalkabb)? Saját tapasztalattal rendelkezők előnyben
Előre is köszönöm a válszt

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#910) Raptus válasza C^^ (#908) üzenetére


Raptus
tag

Programot letöltöttem, este kipróbálom, bár azt nem tudom, hogy milyen hőfok nevezhető ideálisnak, ha ebben is tudnátok segíteni, azt megköszönném. Egyébként a tápon nem szabad spórolnom, ezt én is tudom. Ugyanígy voltam az alaplappal is.

Annyit szeretnék még mondani, hogy régen kaptam ennyire használható segítségeket fórumban, mint most. Köszönöm mindenkinek... :R :R :R :C

Még olyat sem láttam, aki ilyet látott...

(#911) rup1u5


rup1u5
nagyúr

4ágú csatis ultrahalk 8centis ventit keresek.
adjatok infókat! :R

xlaci: Annó az ALCOMP nekem bejött, most meg ZALMAN 7000cu van amin ventit cseréltem és semmi hangja.


[Szerkesztve]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#912) xlaci válasza rup1u5 (#911) üzenetére


xlaci
senior tag

és milyen ventire cserélted ki?

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#913) Cxgrav válasza Bici (#904) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Boltba kellett volna venni...

Picture me Rollin' by 2pac

(#914) Bici válasza Cxgrav (#913) üzenetére


Bici
félisten

Miért szerinted átvertek, vagy posta közben megsérült??

Tulajdonképpen azt nem értem, hogy hol nem jön át a hő??
A prociról elvileg felveszi, mert a paszta elkenődik, de akkor meg mi a búbánat van?

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#915) rup1u5 válasza xlaci (#912) üzenetére


rup1u5
nagyúr

vettem egy 92mm-es Zalman vetit, kivágtam a keretből és pillanatragasztóval beraktam a régi helyére.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#916) Cxgrav válasza Bici (#914) üzenetére


Cxgrav
senior tag

A hűtő lehet akár gyárilag hibás is.... (szvsz)
A posta küldemény meg ahogy megéslted nem volt korrekt.

Hidd el ha tudnánk mi lenne a baja megmondanánk :B

Amúgy még 1 5let: Vidd át haverhoz akinek a vasára felmegy ez a hűtő és ott teszteljétek mi mit alakít... ha ott is ilyen ratyi akkor a hűtővel van valami gáz....

Picture me Rollin' by 2pac

(#917) Bici válasza Cxgrav (#916) üzenetére


Bici
félisten

Ez a 4. proci amivel ezt csinálja. Lehet, hogy a lap nem fogja meg rendesen???
Ennek utánanézek...

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#918) Cxgrav válasza Bici (#917) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Dehogy... a lap miért ne fogná meg rendesen.... max a venti felfogatással van a baj, hogy nem tart eléggé. Láttam már ezt a hűtőt, de nem emléxem rá pontosan... rézmagos a közepe a jobb hővezetés érdekében nem?

Picture me Rollin' by 2pac

(#919) Bici válasza Cxgrav (#918) üzenetére


Bici
félisten

igen. Ő az: [link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#920) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Hátul van egy 2500-at 12cm-es pörgő ventim. A kérdésem: Ha leszabályzom vagy ha porszűrőt rakok mögé/elé akkor lesz-e halkabb? A ház lukacsos rácsa van mögötte amit kivágni nem fogok.

"Csak úgy mondom"

(#921) szlosi válasza Bici (#919) üzenetére


szlosi
tag

Nekem is ilyen van csak zalmanba. Ugyebár ez zalman koppintás...
Nekem alapon 36C hajtva 45C kb....
szerintem nagyon f@sza venti, jó nemtudom a primecooler milyen de gondolom hasonló. :D

(#922) Cxgrav válasza Csapi007 (#920) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Hali!

Nem lesz halkabb, mivel nem csak azt hallod hogy a rácson át süvít a ''szél'' hanem magát ahogy forog a venti... a leszabályzás a legésszerűbb dolog amit te is felvetettél.

Picture me Rollin' by 2pac

(#923) Cxgrav válasza szlosi (#921) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Tökre ugyan az majdnem, csak nem Zalman van ráírva.... :)

Picture me Rollin' by 2pac

(#924) Cxgrav válasza Bici (#919) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Jaja, ilyet néztünk haverral valamelyik nap, meg is vette volna csak nem fért be a gépébe :D

Nekem egy AMD hűtőm van, Coolink NPH2 aminek a közepén is szintén egy részmag beütés van mi az egész bordán végigvezet és szétterjeszti a hőt a lamellákra. A rézben hővezető folyadék ütyködik.... Lehet ebben is van, de erre nem esküdnék meg. Sztem a hűtő a ludas. Gondolom sérülés nem látható rajta meg semmi.


Primecooler nem 1 rossz gyártó szvsz, 2db 8 cmes ventim is van tőle, amik jól hűtenek és halkak is :C

[Szerkesztve]

Picture me Rollin' by 2pac

(#925) Bici válasza Cxgrav (#924) üzenetére


Bici
félisten

Hát, akkor nem vágom, mi lehet a baja... :F Még nézelődöm, hogy mi lehet a baj. (biztos, hogy az érintkezéssel, különben nem lenne hideg a borda...)
Ha nem lesz jobb, akkor veszek egy új hűtőt. És akkor buktam 5 rongyot postával együt... :O

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#926) Borosz


Borosz
senior tag

Nem tudom ide illik-e, de megkérdezném, hogy egy KingMax 512-es DDR400-as modulra érdemes lenne beszerezni valami bordát akkor ha 2,7V-on járatom és 226MHz az órajel?

(#927) szlosi válasza Bici (#925) üzenetére


szlosi
tag

Pedig semmi másra nem lehet gondolni csak a proci és a venti érintkezés pontja között lehet a gond! Tudom ezt könnyű leírni de látni kéne :F

(#928) Cxgrav válasza Bici (#925) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Botlban alap 5600ft a bruttó ára a hűtőnek...

Ha azt mondod hogy szétkenődik a paszta, az azt jelenti hogy érintkezik a 2 felület, különben nem lenne anyag ami szétkenje a pasztát. Ha hideg a borda, akkor a hővezetéssel van a baj, úgy meg pláne ha a ventit ki is kapcsolod. Mert ha jól néztem 14centis venti van rajta... ha az nem hűtené a lamellákat akkor annak is tűz forrónak kéne lennie, de a te esetedben még az sem meleg. Vizsgáld meg a bordát az éreintkező felületnél, hátha észreveszel valamit... Nincs más 5letem, egyszerűen nem veszi át a hőt....

Picture me Rollin' by 2pac

(#929) Cxgrav válasza Borosz (#926) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Nem vagyok szakértő, de sztem ha a gép nem indul újra, vagy nem halálozik el kéken vagy hasonló hibák, nem muszály. De ez csak az én szvszem :B

Picture me Rollin' by 2pac

(#930) Cxgrav válasza szlosi (#927) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Azt mondja hogy a paszta szétkenődik.. a sok paszta is meg a kevés is (próbálta mind2ővel)

Picture me Rollin' by 2pac

(#931) Bici válasza Cxgrav (#928) üzenetére


Bici
félisten

Igen. ezt tervezem én is. Majd írok, ha tudok valamit.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#932) szlosi válasza Cxgrav (#930) üzenetére


szlosi
tag

Jah látom.. Akkor pass! Ilyet még nem halottam :B

(#933) péter007


péter007
senior tag

Hali mindenkinek!

Kéne egy kis segítség. Úgyvolt hogy mára meglesz az aláírásomban szereplő gép de csak holnapra lesz belőle valami.
Kérdésem az lenne hogy milyen hűtő ajánlatok a d805-re majd később egy e6400-asra mondjuk 5-6000 forintér.
Fontos hogy halk legyen és viszonylag jól hűtsön.

a viszonylagot azért írtam hogy nem kell szélturbina, bár ennyi pénzből nem is lehet nagyon azt venni :P
ja és azt elfelejtettem hogy jó lenne ha a lappal párhuzamosan nyomná a levegőt



[Szerkesztve]

(#934) Bici


Bici
félisten

Honnan lehet tudni, hogy a s478-as prescott (3GHz, E0) esetében bekapcsolt-e a lassulás? És hány fok körül kapcsol ez be??

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#935) szlosi válasza Bici (#934) üzenetére


szlosi
tag

Nem lehet hogy a prociddal van valami? Nem látom nagy esélyét de kitudja :DDD

(#936) péter007 válasza péter007 (#933) üzenetére


péter007
senior tag

#933

(#937) Cxgrav válasza péter007 (#933) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Milyen foglalat? Amúgy a Bici hűtőjét ajánlom, Zalman utánzat, persze ha befér a gépbe. De 10kért lehet zalmant is kapni.

Első ajánlatom ez lenne:
[link] 15dBa

A második pedig:
[link] 19dBa

Picture me Rollin' by 2pac

(#938) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv Mindenkinek :R !
A kérdésem egyenlőre még elméleti jellegű.Remélhetőleg a jövő hét végén realizálódik.
Namármost adva van egy Coolermaster Centurion ház.A procimat (leendő E6600 Conroe) egy 9500-as Zalman hűti majd.A proci-cooler ugyebár a ház hátulján fújja ki a levegőt.Ez elég szerintetek,vagy tegyel be még egy 12 cm-es ventit a hátsó házrács(ezt jól megfogalmaztam) és a cooler közé(kiszívó üzemmódban).Ez nem fogja bezavarni a cooler levegő-mozgatását(a házból kifelé)? A videókártya egy passzív 7600 GT lesz.Oldalra szeretnék még tenni egy 8 cm-es ventit,ami a házba fújja a levegőt.
Remélem nem fogalmaztam nagyon UFÓ-nyelven :DDD
A tanácsokat előre is Thx :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#939) Cxgrav válasza mcwolf79 (#938) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szóval a procihűtőd a hátsó rács fele fújja ki majd a levegőt ahová egy 12es ventinek még lenne hely. Ez rendben is van. Ha 12es ventit teszel fel hátulra hogy jobban kiszívja a levegőt és oldalra meg egy 8cmes ventit ami befele fújná, akkor a gép belsejében nem túlnyomás fog uralkodni mivel több levegő távozik mint amennyi bemegy, így a gép jobban porosodik stb. És a túlnyomás az ajánlottabb. Ha biztosan kifogja fúni a levegőt, nemkell hátulra 12es venti, elég oldalra... illetve ha mégsem lennél megelégedve vele akkor vegyél 12->8as átalakítót.

Picture me Rollin' by 2pac

(#940) Bici válasza szlosi (#935) üzenetére


Bici
félisten

Ez a 4. proci, amivel ezt csinálja.

A hűtő leszorítása tökéletes. A borda és a proci közti sík, vagy nem sík rész lehet a ludas... Aszem feladom. Veszek egy ÚJ hűtőt, de előttem még felpolírozom a hűtő alját 2000-es polírpapírral, hátha ez a baj, és veszek sima hővezető pasztát, mert szerintem ez az ezüstözött túl sűrű...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#941) szlosi válasza Bici (#940) üzenetére


szlosi
tag

Szorítok hogy sikerüljön végre megoldanod a problémádat, de sajnos tippet már nem tudok adni! :R

(#942) Bici


Bici
félisten

szlosi:
Köszi szépen, később megfejtem a hiba okát, de most erre nincs időm. Muszáj dolgoznom és a 3DS MAX eléggé terheli a procit, és evvel a hűtővel - bármit csinálok - nem terhelhető a proci. Ezért veszek egy új hűtőt.

Szerintetek megéri egy aerocool DP-102 hűtő 4000ért ventik nélkül? :F
Egy s478-as 3@3.8GHz-es prescotthoz kellene. :DDD
Ha nem, akkor mit ajánlotok helyette, ha igen, akkor milyen ventiket érdemes rá venni (8cm), amik halkak, és jó hűtenek?

Dáne sőn! :R

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#943) Cxgrav válasza Bici (#942) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Arctic Cooling Freezer 4 CPU S478

Ezt ajánlom.. Haver most vett ilyet 3,x-re felhúzva a procit 44-47 fok azt mondja ezüst pasztával kenve.... bruttó 5160Ft

[Szerkesztve]

Picture me Rollin' by 2pac

(#944) szlosi válasza Bici (#942) üzenetére


szlosi
tag

Ezt nézd meg DP-102 teszt ;)
[link]

(#945) slayer006


slayer006
addikt

Hali

Szerintetek melyik a leghalkabb 92mm -es ventillátor ??
És melyik a legjobb ??
A kettő kombinációjából mi jönne ki, halk, de megfelelő levegőmennyiséget szállít :F
Gigabyte GH-PDU21-MF -re kellene :R
Linket nem kérek. PH! -s tesztet olvastam.

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#946) CounterBoci válasza Bici (#940) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Ha a borda alja nem sík, azon a polírpapír nem segít, csak a síkköszörű. Különben meg ha a felület picit durvább is de sík, attól még jó, azért van a hővezető paszta. Ott vagy nem sík a felület, vagy ha jól látom a felfogatást van egy külön konzol amire a hűtő megy. És lehet hogy az nem engedi elég mélyre a bordát, de attól még stabil, mert a konzol tartja. Javíts ki ha tévedek, képek alapján ez jött le.
Egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki! :))

(#947) szlosi válasza slayer006 (#945) üzenetére


szlosi
tag

Miért a gyári ami hozzá van az hangos?
Hogyan tudsz rátenni más ventit? :F

(#948) slayer006 válasza szlosi (#947) üzenetére


slayer006
addikt

A gyári elég hangos már minimumra leszabályozva is (Zalman ZM-MFC1) :(((
Azzal a négy kék biz-baszal van fölfogatva a venti, aminek a mérete szabvány 92mm -es, csak hülyén néz ki, hogy le van szűkítve. Maximumon elviselhetetlen :(((
Most egy SilentBlade 92mm van rajta, ég és föld a különbség maximumon is.

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#949) Bici válasza CounterBoci (#946) üzenetére


Bici
félisten

Hali, én is a felfogatásra gyanakodtam, és ki is cseréltem a felfogató kapcsot, egy házira, ami bármeddig le tudja szorítani a bordát. Ez sem hozozz eredményt...
Holnap szétszedem a gépet, mint már annyiszor akartam, és megnézem, hogy hol hide, hol meleg a proci...
A felülete, szerintem sík lett a polírozástól, legalábbis egy üveglappal nézve sík...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#950) szlosi


szlosi
tag

Szegény Bici!

Én már tényleg nagyon sajnálom :O
Ha valami eredményed van írj!!!! :D
Eltudom képzelni milyen rossz lehet ha valami nem úgy műkszik ahogy kellene.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.