Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Norbo03 válasza (Bundás) (#599) üzenetére


Norbo03
őstag

hali!

Te melyiket ajánlanád? Jah meg már akkor vennék rá egy porszürőt is.

(#602) polip válasza Norbo03 (#596) üzenetére


polip
addikt

Jó választás a Zalman..

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#603) Norbo03 válasza polip (#602) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Thx ;)
amugy a gyári ventihez képest mennyivel menne lejebb a hőmérsékelete a procimnak? Mert most gyári hütővel 49-52 fok körül mozog full terhelés alatt. Attól függően h milyen meleg van a multkor 52 fok volt aztán amikor lehült a levegő csak 49.


Mod: Szted a lapot kikéne szednem h betudjam rakni? Azért kérdem mert a multkor is amikor ujra pasztáztam a CPU-t ugy gondoltam kiszedem a lapot és asztalon mielőtt visszaraknám kipróbálom. Sikerült is kiszedni de annyira szarok a csavarok benne h van 1 ami sehogy se akar kijönnö most már. Ezért hanem kéne kiszedni jó lenne mert azzal naon sok időt megtakarítanék.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#604) (Bundás) válasza Norbo03 (#601) üzenetére


(Bundás)
addikt

Én a csupasz bordát szereztem meg, kapott egy tölcsért és egy 12 cm-es Coolink vs4b-t. Anno tuning barton-nal teszteltem, jobban hűtött mint a Zalman 7000Cu, és csak 1500-as fordulaton volt a Coolink 2000 helyett.

Op-Toto: én csak ajánlani tudom, nem csalódtam benne,

mod: plusz még olcsóbb is

[Szerkesztve]

(#605) polip válasza Norbo03 (#603) üzenetére


polip
addikt

hát egy 10-15%-os csökkenés várható

viszont én mindenképp kivenném, amikor ráteszem...inkább cseréld ki a csavart és a réztartót...jobban jársz vele

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#606) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Kérdezni szeretném hogy a gépház oldalán lévő ventillátor ki vagy befelé vugye a levegőt?
Szerintetek egy 4 cm-es PAPST venti mennyit ér?

(#607) Norbo03 válasza polip (#605) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Szívem szerint én is kivenném de az a ku**va csavar mozog eggyütt a távtartóval és hiába tartok rá a távtartóra akkor meg csak a csavar forog magába de ki nem akar jönni. :(((

[Szerkesztve]

(#608) (Bundás) válasza Norbo03 (#607) üzenetére


(Bundás)
addikt

Flexeld szét! :D

(#609) Norbo03 válasza (Bundás) (#608) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

A multkor is 1 órahosszát szenvedtem vele mire kijött a lap a házból vagyis azt a két csavart kitudtam venni. Nem tom h vegyem majd ki őket mert az asztalon csak biztosabb lenne rárakni a hütőt. Amitől meg félek az h tul közel lesznek a kondik a lapon.

[Szerkesztve]

(#610) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

(#606) valaki!!!!

(#611) Norbo03 válasza Stylewars_kp (#606) üzenetére


Norbo03
őstag

HalI!

Az a jó ha befele viszi a friss levegőt. Asszem a ventinek annak az oldalának kell a házon belül lenni ahol a matrica van rajta.

(#612) Met válasza Stylewars_kp (#606) üzenetére


Met
nagyúr

Befelé szívja a levegőt.
Hogy mennyit ér? Értékre vagy a ház oldalára. Előbbit nemtudom, utóbbi kb. semmit :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#613) (Bundás) válasza Stylewars_kp (#610) üzenetére


(Bundás)
addikt

Papst F412/2 -őt jelenleg 4000 forintért látok! :Y Kinek-mit ér...

Norbo03: az Alcomphoz nem kell kiszedned a lapot, legfeljebb a tápot. A 7000Cu-nál viszont hátulról is kellett buherálni. Mi történt amúgy a menetekkel?

(#614) Met válasza Norbo03 (#611) üzenetére


Met
nagyúr

Nem feltétlen mert van egy Aerocol ventim és ha a ház belseje felé van a matrica akkor fúj kifelé.
Általában nyil jelőli, hogy merre fúj, de ki is lehet próbálni :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#615) Norbo03 válasza (Bundás) (#613) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Igen azt láttam mert az Alcomp olyan mint a gyári hütés és ahhoz tényleg elég volt csak kihuznom a tápnak a kábeleit meg a memókat kivenni meg a videokarit és kényelmesen hozzá fértem. Amugy az Alcomp mennyivel nyujtana jobb teljesítményt mint a gyári? A mentekkel az volt h elkezdtem őket csavarni és már alapból csak forogtak a távtartóban utána elkezdtem rátartani és végül addig próbálkoztam h a menetek is megsérültek. Met akkor ez lehet venti függő ;) .

[Szerkesztve]

Mod: (Bundás) még itt lennének K7-re hütők.[link]

[Szerkesztve]

(#616) (Bundás) válasza Norbo03 (#615) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ezeket leltem még régebbről:

''Alcomp+Coolink vs4b (500rpm)! 51'C
Réz Zalman (1500-2000rpm) 51'C''

''2500@3100 (9x235):
2000rpm-en 46-48 'C ami azért hangoska, de 1500RPM-en alig hallható és 50 'C-on volt max a CPU 1-2 órás Prime95 futtatása alatt, 29 'C-os szobahőmérséklet mellett!''

-> 235-ös fsb azért megdobta a hőtermelést...

Ez már egy lockos barton volt:
11x220=2400mhz-n egy órás prime torture test egyenként (több órás várakozás után is tartotta az alábbi hőmérsékleteket)
Nyitott ház, 24'C szobahőmérséklet
2000Rpm= 44'C (hangoska)
1500Rpm= 47'C (ventillátort nem nagyon hallani)
1000Rpm= 50'C (hangtalan lágy tavaszi szellő)
500Rpm= 52'C (mintha ott se lenne a venti!)

Nem tudom az alapórajelen járó 2800+-os samponodnak mi a rendes üzemi hőmérséklete. Ha a gyári hűtő tiszta alu, akkor egy réz hűtőnek mindenképp jobb hőleadása lesz, nomeg nálam a másik fő szempon a hangerő volt. Gyári nem süvít?

(#617) (Bundás) válasza Norbo03 (#615) üzenetére


(Bundás)
addikt

A giga G-power-je elég szimpatikus, pont volt teszt Zalmi 7700 társaságában: [link], fele annyiba kerül mint a Zalman és érdemes megnézni az eredményeket. Szerintem ezen gondolkodj.
Amit kinéztél legelőszőr az 7000-res, alu-s, az Alcomp a rezeset gyűrte le, szóval nem nagyon éri meg az árát az alus, sztem.
Mondjuk az igaz, hogy a 12cm-es ventivel + tölcsérrel nem fért el az Alcomp egy normális házban, beleakadt a tápba! :) De Op-ToTo által linkelt Kolink házba a Zalmi 7000 se fért be, meg kellett emelni a táp rögzítését alátéttel, hogy feljebb döljön a táp, még így is hozzárét a bordához.

(#618) OP-ToTo válasza (Bundás) (#617) üzenetére


OP-ToTo
tag

Hú erre nem is gondoltam. Azt mondod sok helyet foglalna a hűtő? És tényleg menynire igazad van :D Most akkor mi a xxxxx csináljak? [link]

Ezek közűl szted valamelyikbe beférne?

[Szerkesztve]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#619) (Bundás) válasza OP-ToTo (#618) üzenetére


(Bundás)
addikt

A belsejébe kéne látnom! :)
Azt a fogantyús Kolink vagy mi házat azt felejtsd el, de tényleg, törölheted is az oldaladról! :D
Minek kéne beférnie? Milyen hűtőt akarsz berakni? Csak fekete ház jó?

(#620) Norbo03 válasza (Bundás) (#617) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Akkor lehet h a Gigabyte power-t fogom megvenni az a hővezető cső naon tetszik rajta. De amugy a hővezetőcső hogyan javítja a jobb hőleadást? Jah már meg van a kérdésemre a válasz. Közbe a cikket olvasom amit linkeltél naon érdekes! ;)

[Szerkesztve]

(#621) OP-ToTo válasza (Bundás) (#619) üzenetére


OP-ToTo
tag

Hát feketébe gondolkodom. Amúgy rájöttem hogy nem csak a ház a gond hanem maga az alaplap is. Zalman cnps7000b-alcu univ golyós erre gondoltam hűtőnek. De most hogy így megnézem a jelenelgi alaplapomat necces lenne alapból elhelyezni mivel a prockó fölött tele van cuccal ami miatt szerintem alapból nem férne el. Amúgy a Kolink képek alapján nagyon tetszik de az elmondásod alapján már annyira nem. Amúgy 1 képből nem látja az ember hogy hogya illeszkedik a ház oldala a házhoz.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#622) (Bundás) válasza Norbo03 (#620) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nekem is nagyon tetszik, jó lesz ez.
Régen olvastam róla, de már nem emlékszem semmire. :D Van egy cikk róla, ha érdekel: [link].

(#623) OP-ToTo válasza OP-ToTo (#621) üzenetére


OP-ToTo
tag

Most azon kondolkodom erősen hogy a spórolás jegyébe az új géphez először nem is fogok házat venni. Hanem 1 hónappal késöbb. Ennek a háznak a hűtése elég gyatra. Sehol egy légbeömlő nyílás. A hátulján van egy 8 cm-es venti azt ennyi. Ami jelenleg nincs beüzemelve. Szóval no venti csak 1 db a prockón 40 fok alatt tartja a procit. Mindenem 40 fokos. Bár egy Athlon 64 esetébe kéne hűtés.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#624) Norbo03 válasza (Bundás) (#622) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Pont ezt a cikket olvasom mert ez is benne van link-ként az előbb belinkelt cikk-be. Naon érdekes és naon okos kis találmány a hővezetőcső. Eddig amit olvastam abból azt szűrtem le h az a léynege h: a proci felől érkező hőt a bordának minnél hidegebb tájáéra terelje. Egy hővezető csöves hütőnélk a bordának a hőelsoszlása sokkal egyenletesebb. Na meg a processzortól egyenesen elfele vezeti a hőt. E-mellet döntök lehet h 6-7 fok hüléssel is számolhatok ami azért nem lenne rossz. ;)

(#625) TrollMetal válasza OP-ToTo (#623) üzenetére


TrollMetal
tag

kéne? gyári hűtővel nem ment sosem 50 fok fölé! az AMD-k nem forrófejűek. egy 7000bcuval lehűtöttem nyáron 33 fokra winfosba. terhelten kb 40 42 fok volt...

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#626) (Bundás) válasza OP-ToTo (#621) üzenetére


(Bundás)
addikt

Moddingoláshoz nincs kedved? Nekem mondjuk nem nagyon tetszenek a mezei atx házak, szeretném ha minden el lenne rendezve rendesen és a kábelek nem össze-vissza tekerednek. Bontóban vettem 1500 Forintért egy magasított atx házat, olyan merevítőset. Az oldallapot szépen kilyuggatom, kap egyet a proci, a merevlemezek és a videókártya is, a táp meg szivja majd a levegőt. Majd szépen lefestem.
Ha van vagy lesz plusz tőkéd lefestetheted profikkal, grafikákkal, elég szép dolgokat csinálnak, akár itt a ph!-n is, vagy gyártatsz rá matricát.
A64-re nem kell, akkora bazi nagy hűtő, nem a melegedéséről híres.
Ha belenézel a házba lehet látni valamelyest, vagy mérni a táp és az alaplap közti helytávolságot, meg az sem mindegy, hogy a processzor foglalat, hol helyezkedik el, K7 esetében viszonylag magasan.

(#627) Norbo03 válasza (Bundás) (#622) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Már csak az a kérdés h ráfér-e az alaplapomra kondenzátor meg minden hajtogatása nélkül.

(#628) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

ASrock 939 dual sata 2 alaplapot szeretnék. Szerinted azon önmagában elférne az a Zalman hűtő? A procit doboz nélül veszem. Nem jár hozzá semmi, ezért úgy gondoltam nem veszek gyári hűtőt mivel kevés anyagi ráfordítással kapnék egy ilyet.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#629) (Bundás) válasza Norbo03 (#627) üzenetére


(Bundás)
addikt

Elég magasnak tűnik nekem, szerintem befér, de a legjobb ha írsz egy levelet a Gigabyte-nak, vagy megnézed személyesen a hűtőt. Csak figyelj oda, mert több féle is van: Lite, Pro, Color, miegymás...

(#630) TrollMetal válasza TrollMetal (#625) üzenetére


TrollMetal
tag

25 fokos szobába...

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#631) BóBe


BóBe
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek, most moddingdolok
(már megint) egy házat és annyit szertnék kérdezni hogy
szerintetek a ventiket hogy helyezzem el a gépben.Terveim
szerint így lenne: procihűtő egy 12cm revoltec 1200rpm ez
szűkítővel lesz a procibordán, mert egyébként csak 8cm férne rá,
ezt a 12cm ventit még egy ugyanilyen venti fújná ami az oldallapon
helyezkedne, hát a mostani gépeben az oldallapon is így van csak
alatta is van ami a vga (Ati radeon 9600pro 256mb) kártyára fújja.
Lehet hogy maradok ennél vagy teszek a kártyára nagyobb ventit :) ,
mert ami gyárilag rajta van nagyon süvít!És az oldallapon a ventik
mind befelé fújnak!!!A tetején is lesz szintén 12cm-es.És a gép
belsejében a gyorslevegőszállítás érdekében kör idekábeleket
használok, és a táp madzagait beharisnyázom.
Várom a jó ötleteket a ventikkel kapcsolatban! :)

üdv!

Egy nap ami el se jön talán soha, kérek majd egy szivességet. (Don Vito Corleone)

(#632) (Bundás) válasza BóBe (#631) üzenetére


(Bundás)
addikt

Sztem teljesen felesleges a prociventi elé még egy 12cm-es, elég ha hagysz neki levegőtnyílást a ház oldalán, esetleg ezt tölcsérezed picit beljebb a processzor ventillátorához.
Gépház tetejére akarsz még egy 12 cm-est? Jelenleg milyen tápegységed van? Mekkora ventikkel?

(#633) OP-ToTo válasza (Bundás) (#626) üzenetére


OP-ToTo
tag

,,moddingolás'' alatt az érted hogy magam állok nek ia mostani gépházamat kialakítani? Lyukakat csinálni a ventillátorknak, szellőző nyílásokat vágni, lefesteni stb? Ehez lenne kedvem de nem vagyok egy ezeremster. Amúgy ezt milyen szerszámmal kéne csinálni? Pl fúró? Mert én csak azzal tudom elképzelni egy venti hely kialakítását.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#634) Norbo03 válasza (Bundás) (#632) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Nah írtam a boltbnak ahol venni szeretném azt mondták h ráfog menni mert h megvan emelve ezért nem lesz semmi se utba.

(#635) BóBe válasza (Bundás) (#632) üzenetére


BóBe
csendes tag

Egy Codegen 400 tápom van 8cm ventivel.

Egy nap ami el se jön talán soha, kérek majd egy szivességet. (Don Vito Corleone)

(#636) (Bundás) válasza Norbo03 (#634) üzenetére


(Bundás)
addikt

Kétféle biztos van:
Bl: [link] ezt lelted te.
Pro: [link] Ezt teszelte a Ph! Annyi biztos, hogy ez 3000RPM-ig is kipörög (igaz elviselhetetlen), plusz egy-két extra van még hozzá...

Op-ToTo: Arra gondolok igen. Inkább flex, de fúróval is meg lehet csinálni, bár az hyperkókányolás: megrajzolod a köralakot, körbefúrod körív mentén pontokba, kieszeded e darabot, majd reszelővel szépen körformára reszeled, de ez így elég enegria és időigényes, nomeg könnyen deformálódhat az oldallap is. Flex-es megoldás kicsit könnyebb és gyorsabb, talán még dekopírfűrész.

(#637) BóBe válasza OP-ToTo (#633) üzenetére


BóBe
csendes tag

Pl. nem kell (fontos) fúróval, egy körkivágó szerintem a legjobb ehez lehet is kapni pl.Obi Tesco különböző méretekben amit fúrógépbe lehet tenni és azzal egyszerűbb kivágni mint lyukakat fúrni a fúrógéppel.

Egy nap ami el se jön talán soha, kérek majd egy szivességet. (Don Vito Corleone)

(#638) (Bundás) válasza BóBe (#635) üzenetére


(Bundás)
addikt

Akkor biztos kell egy lyuk a ház tetejére, a Codegen beledöglene a melegbe! :)
Viszont, ha normálisabb 12cm-es tápot veszel, akkor lehet felesleges a háztetős venti.
Merevlemezek maradnak alul?

BóBe: ''körkivágó'' akad 8-12cm-esbe is? Ez elvileg csempevájó, vagy speciel fémhez van?

[Szerkesztve]

(#639) BóBe válasza (Bundás) (#638) üzenetére


BóBe
csendes tag

így van a merevlemezek alul maradnak!!! Én erre a körkívágóra gondoltam:
[kép]
[kép]

Egy nap ami el se jön talán soha, kérek majd egy szivességet. (Don Vito Corleone)

(#640) (Bundás) válasza BóBe (#639) üzenetére


(Bundás)
addikt

Tök jó, de ez megeszi a fémet is? Mekkora méretekben van?

(#641) BóBe válasza (Bundás) (#640) üzenetére


BóBe
csendes tag

Hát hogy konkrétan fémre is jó azt nem tom, meg kell kérdezni ahonna venni szertnéd de ahogyan én láttam van barkácsboltban is és van szerintem minden méretben 12cm-ig.

Egy nap ami el se jön talán soha, kérek majd egy szivességet. (Don Vito Corleone)

(#642) OP-ToTo válasza BóBe (#641) üzenetére


OP-ToTo
tag

Jó cuccod van meg kell hagyni. Eldöntötem inkább veszek egy házat készen. Úgyse vesz ilyet minden héten az ember. Meg a házon nem szabad spórolni. Ezközöket pl fúrófej nem akarok venni mert a végén anyiba jönné ki mint egy minőségi házzal. Foxconn vs. Thermalthake marad sztem.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#643) Met válasza BóBe (#639) üzenetére


Met
nagyúr

de jó, hogy nekem van CNC maró a közelemben :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#644) rétisün


rétisün
veterán

a m³/h és a CFM között hogy kell átszámolni? tehát mondjuk 80 CFM az hány m³/h-nak felel meg?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#645) polip válasza rétisün (#644) üzenetére


polip
addikt

még mindig: 1CFM=1.698 m3/h <-> 1m3/h=0.5886 CFM

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#646) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Most vettem észre hogy előre a házamba lehet ventit rakni ŁoŁ.
Észrevetetm a beömlő nyílást. Annyira rejtett hogy 3 év alatt enm tűnt fel. Átvilágítottam lámpával és a gépház eleján csomó helyen kijött a fény. ŁoŁ.

[Szerkesztve]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#647) polip válasza OP-ToTo (#646) üzenetére


polip
addikt

jobb későn, mint soha :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#648) Norbo03


Norbo03
őstag

Hali!

Ti hogyan szednétek ki egy olyan csavart ami a távtartóval forog együtt? Jah és ha rátartok a távtartóra akkor meg csak a csavar forog de nem jön kifelé.

(#649) polip válasza Norbo03 (#648) üzenetére


polip
addikt

hát ha van hely, akkor valahol csípőfogóval nekiesnék...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#650) rétisün válasza polip (#645) üzenetére


rétisün
veterán

köszi! :R

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.