Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) sanya76 válasza dbius (#1348) üzenetére


sanya76
csendes tag

Én is arra gyanakodtam hogy nem jól pakoltam fel, ezért már legalább háromszor leszedtem meg visszaraktam, holnap szétkapom és ismét megpróbálom. Asszem sok pasztát raktam, abból is leszedek. Ha nem lesz jó, visszarakom a celeront és megnézem azzal hány fokos, és ha azzal is fő, akkor eladom a zalmant a csudába

(#1352) sanya76 válasza tupacamaru (#1349) üzenetére


sanya76
csendes tag

Hol vetted és mikor? Arra is gyanakodtam hogy a proci hibás esetleg, meg arra is hogy nem jól mér az alaplap szenzora, stb...

(#1353) Játékos válasza sanya76 (#1351) üzenetére


Játékos
addikt

Ne várj, már most hirdesd meg! :D :C :DD
Egyébként nagyon minimális paszta kell, mert igazság szerint a 2 fénmek kéne összeérnie, ahol csak lehet, apaszta csakaz apró egyenetlenségeket kell, hogy kitöltse.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1354) ANT válasza sanya76 (#1352) üzenetére


ANT
őstag

1. Az alaplap szenzora tutira fölémér!
2. Procid HT-s? Ha igen, aktiválva van? (az is számít néhány fokot.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1355) sanya76 válasza Játékos (#1353) üzenetére


sanya76
csendes tag

Egy esélyt adok neki még, aztán megy a levesbe :))

(#1356) tupacamaru válasza sanya76 (#1352) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem vettem hanem tesztelni van nálam 3GHz/800/1M Prescott telekondis. Azért kérdeztem hogy forró-e a hütőborda hogy jól mér-e az alaplap. Amikor ezt próbáltam alig bírtam megfogni olyan forró volt. Ha a tied is forró akkor jó a hőátadás és akkor jól van feltéve a hütőborda.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1357) sanya76 válasza ANT (#1354) üzenetére


sanya76
csendes tag

Igen, HT-s és aktíválva van. Abban bízom hogy legalább 10%-ot fölémér a szenzor, ezért merem így használni, persze csak rövid ideig.

(#1358) Játékos válasza tupacamaru (#1356) üzenetére


Játékos
addikt

Mit jelent a telekonis?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1359) sanya76 válasza tupacamaru (#1356) üzenetére


sanya76
csendes tag

Nem volt annyira forró, hogy ne lehetne megérinteni. Az lehet, hogy ennek ellenére rendesen felfekszik, de a sok paszta miatt nem hűt rendesen?

(#1360) tupacamaru válasza Játékos (#1358) üzenetére


tupacamaru
veterán

A processzor alján az összes helyre be vannak forrasztva a kondik. Ezek állítólag jobban húzhatóak.

sanya76: pasztából nagyon kevés kell, mert ha több van akkor már rontja a hőátadást. Én egy gyufásfejnyit szoktam rátenni és azt az ujjammal szétkenni egyenletesen.

[Szerkesztve]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1361) Játékos válasza sanya76 (#1359) üzenetére


Játékos
addikt

Sztem az van. De akkor is add el. :C :C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1362) Játékos válasza tupacamaru (#1360) üzenetére


Játékos
addikt

At látható szemmel, vagy a típusából következtethető ki?

10/c szünet...

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1363) tupacamaru válasza Játékos (#1362) üzenetére


tupacamaru
veterán

Persze hogy látható, ezen a képen nincs az összes helyen. [link]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1364) Játékos válasza tupacamaru (#1363) üzenetére


Játékos
addikt

Ahhhaa! :R

Na, jó éjt mindenkinek. :R

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1365) Egon


Egon
nagyúr

Tanácsot kérnék, illetve ötleteket várok, hogy egy Asus Geforce 6800 Ultrára (AGP) milyen hűtést érdemes venni. Elsősorban a csendesség a fő szempont: a lehető leghalkabb, még eppenhogy elégséges hűtést keresem (ami compatible a kártyával). NV Silencer 5 rev. 3 van rajta, ami - a gép többi részéhez viszonyítva - eléggé hangos.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1366) elfelejtette válasza Met (#1322) üzenetére


elfelejtette
veterán

És ha inkább vágnék mégegy 8-as lyukat lentébb, a vidkari magasságába, hogy az is kapjon friss levegőt? Mert a mostani lik a proci-északi híd környékén van. Meg egyébként is van 3db 8cm-es Silent Blade-em, hadd ne dobjam már ki!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1367) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Szerintetek megérni váltani erről : [link], erre : [link]? Jelenleg olyan 60°C fele van a Spire hűtéssel a gépem, fog a Zalman jeletős változást hozni, vagy nem éri meg költeni rá?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1368) polip válasza Agostino (#1367) üzenetére


polip
addikt

mindenképp megéri..elég nagy a különbség a két cucc között..

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1369) Ribi válasza Agostino (#1367) üzenetére


Ribi
nagyúr

csak ne a zalman 7000 szeriat mert en ugytudom az nem a legjobb. Sok ocso hőcsöves huto van. Mindenki ezt az AC freezer és hasonlo hutoket isteniti es lehet nem véletlen. Olcsobb, jobb.

(#1370) Agostino válasza Ribi (#1369) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Hát nem tudom, elnézve itt egy-két ilyen hűtőt, nehezen hiszem el, hogy a jó öreg 462es foglalatú AMDkre lenne ilyen kitalálva. Azért vetettem fel a Zalmant, mert azt tudom, hogy rá tudom fogatni. Az AC Socke A foglaltra pl, csak ezt az egyet dobja fel : [link] de ez nem valami bizalomgerjesztő ami at illeti.

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1371) Warnen válasza Agostino (#1370) üzenetére


Warnen
tag

Nem lehet rossz pedig az az AC hűtő, de ha nem akarsz Zalmant, (ne akarj) akkor megnézheted ezt is:
[link]

Beteg? HÁEGYENEGY almát...

(#1372) Agostino válasza Warnen (#1371) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Ez nagyon bejövős nekem, és jókat is olvastam róla, azt hiszem veszek egy ilyet. Ahogy nézem szépen, és jól dolgozik. Thx az ötletet.

Arra kell már csak rájönnöm, hogy a lapomra rámegy-e, de szerintem nem lesz vele gond.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1373) (Bundás) válasza Agostino (#1370) üzenetére


(Bundás)
addikt

Tisztelt ETR-es kolléga! :)

HT-101 már nem mai darab, vögyé rá inkább Gigabyte G-Power Pro-t -> [link] ügyes kis jószág. ;)

Esetleg Alcomp a régi K7 alá.

(#1374) Warnen válasza (Bundás) (#1373) üzenetére


Warnen
tag

Valóban csilivili, meg minden, de lenne egy-két aggályom, ill kérdésem:
-Ha jól látom, a venti egyenesen visszafújja az alaplapra, ill a procira a meleg levegőt. ?
-Mög aztán ez sem tűnik tartós megoldásnak, hogy a hőcsövek ilyen módom tartják a hűtőt.
-12cm-es venti? Peppet nagynak tanálom,pölö nekem 100%, hogy nem férne el.

Beteg? HÁEGYENEGY almát...

(#1375) Warnen válasza Agostino (#1372) üzenetére


Warnen
tag

Ha a HT-101-re gondolsz - valóban jó kis hűtő, bár ahogy a kolléga említette tényleg nem a legújabb. (mondjuk a procid sem, ezért mertem ajánlani) :D

Én most még ilyet használok, itt láthatod beépítve:
[link]

Ha a húzott 3Ghz-s Prescott ''villanykályhámat'' le bírta hűteni, nálad is beválhat, ráadásul, és ez nálam másodlagos szempont: szép! :R

Beteg? HÁEGYENEGY almát...

(#1376) (Bundás) válasza Warnen (#1374) üzenetére


(Bundás)
addikt

1, Ráfújja igen, mint a hűtők 90%-a. Ez lehet jó is, meg nem is. Ha nem tudná hűteni rendesen, akkor a nagyon meleg levegőt fújná szétvele, de mivel jól hűt így langyos levegő illan szét és így levegő alatt van az alaplap is.

2, Valószínű úgy tervezték, hogy nem fog leszakadni. ;)

3, Nagynak nagy, kolléga szétnéz, bevizsgálja, ha nem fér be nem veszi meg, ennyi.

Én azt mondom sokat nem érdemes költeni K7-re, mondjuk mindkettő hűtőd tudná használni a következő gépében is, bár itt már lehet megmutatkozik a Gigabyte előnye.

(#1377) Warnen válasza (Bundás) (#1376) üzenetére


Warnen
tag

Köszönöm a gyors választ. :D

Beteg? HÁEGYENEGY almát...

(#1378) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Hmmhmm namost gondban vagyok,de őszinte leszek, a szívem az Aerocool HT 101 fele húz.

Szimpatikusabb a hűtése, hogy nem a procira fújja vissza a meleg levegőt, hanem oldalirányba, úgy érzem a cirkulációt is könnyebb lesz így kialakítani a gépházban. Az is mellette szól, hogy a képek alapján el fog férni a gépemben, de amit (Bundás) ajánlott, annál ebben nem vagyok biztos.

Néztem azt is, hogy esetleg veszek egy Aercool HT 102t, de mivel az 15k, gyorsan letettem róla, pedig gondolom az frisebb valamivel.

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1379) Warnen válasza Agostino (#1378) üzenetére


Warnen
tag

Hááát igen, a 102 télleg 15k.... :O :O :O
Nagyon drága, hogy igaz legyen. :(

Beteg? HÁEGYENEGY almát...

(#1380) Egon válasza Egon (#1365) üzenetére


Egon
nagyúr

#1365? :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1381) V.TibiX válasza Agostino (#1378) üzenetére


V.TibiX
csendes tag

Hali.
Öcsém egy Intel 630-on használ egy G-Powert. A ház oldalán lévő lyukon keresztül
szívja a levegőt, és így ritkán éri el a 40 fokot.

[Szerkesztve]

Rövid leszek... -mondta a kígyó, és felmászott a sínekre.

(#1382) V.TibiX


V.TibiX
csendes tag

Valaki nemtud eladó hőcsöveket?
Kellene több méretben is.

Rövid leszek... -mondta a kígyó, és felmászott a sínekre.

(#1383) V.TibiX válasza Egon (#1365) üzenetére


V.TibiX
csendes tag

Zalman ZM - 80D + OP 1

Rövid leszek... -mondta a kígyó, és felmászott a sínekre.

(#1384) Egon válasza V.TibiX (#1383) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem compatible a 6800-as szériával.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1385) csapos2 válasza V.TibiX (#1382) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Keresd meg Veriakilis-t, ő talán tud segíteni. Vagy érdeklődj itt [link]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1386) V.TibiX válasza Egon (#1384) üzenetére


V.TibiX
csendes tag

Szerintem ez jó lesz.
[link]

Rövid leszek... -mondta a kígyó, és felmászott a sínekre.

(#1387) ZakRob


ZakRob
senior tag

Lassan áttérhetek passzív hűtésre, ahogy elnézem a procihőmérsékletet [link] :DDD

(Nem most kapcsoltam be a gépet.)

[Szerkesztve]

(#1388) Egon válasza V.TibiX (#1386) üzenetére


Egon
nagyúr

Igen, ez az egyik jelölt... :R

[Szerkesztve]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1389) Egon


Egon
nagyúr

Na akkor egy picit másképp közelítve meg a problémát (mivel eddig túl sok tipp, ötlet, tapasztalat nem érkezett), következzenek a jelöltek:
1. Arctic Cooling Accelero X1 [link]
Előnyök:
- elvileg halk (0.4 Sone),
- komplex megoldás (nem kell mellé venni semmit),
- relatíve alacsony ár,
- hosszú garancia.
Hátrányok:
- 500-2000 RPM: terhelve elvileg elérheti az NV Silencer 5 hangját is (ami nekem túl hangos).

2. NorthQ 3850A [link]
Előnyök:
- elvileg halk (12-19 dB),
- alacsony ár (olcsóbb mint a réz Zalman).
Hátrányok:
- kell (?) hozzá HSI chipre borda,
- volt már NQ ventivel (negatív) tapasztalatom.

3. Zalman VF700-Cu [link]
Előnyök:
- nagyjából tudom mire számítsak.
Hátrányok:
- elvileg hangosabb, mint a konkurens jelöltek,
- kell (?) hozzá HSI chipre borda,
- Rudi szerint 5V-on cicceg...:)

Aztán jöjjenek az alapból passzív (de a kártya hőtermelése miatt ventivel ellátandó) alternatívák:

4. NorthQ NQ-3800 [link]
Előnyök:
- olyan ventit rakok rá, amilyet akarok: elvileg így jobban hűtene, és halkabb lenne a ''gyári'' megoldásoknál.
Hátrányok:
- kiegészítő ventivel együtt már drága,
- barkácsolni kell,
- nagy a helyigénye (a kártya mindkét oldalán),
- csak a GPU felőli oldalra tudnék ventit rakni (ami szvsz megkérdőjelezi a hatékonyságot).

5. Aerocool VM-102 [link]
Előnyök:
- olyan ventit rakok rá, amilyet akarok: elvileg így jobban hűtene, és halkabb lenne a ''gyári'' megoldásoknál.
Hátrányok:
- kiegészítő ventivel együtt már drága,
- barkácsolni kell,
- nagy a helyigénye (a kártya mindkét oldalán, különösen a CPU felé: szinte összeérne a procihűtőmmel).
- csak a GPU felőli oldalra tudnék ventit rakni (ami szvsz megkérdőjelezi a hatékonyságot).

Kérdéseim:
1. Tud-e valaki a fentieken kívül olyan vgahűtőt, ami
a/ rámegy egy AGP-s Asus 6800 Ultrára,
b/ halkabb az AC NV Silencer 5 rev. 3-nál,
c/ kapható kis hazánkban.

2. Van-e valakinek tapasztalata a fenti hűtőkkel:
a/ teljesítmény szempontjából (kielégítő egy húzatlan 6800 Ultrára?),
b/ zajszint szempontjából (különösen akinek volt alkalma összehasonlítani őket egymással, illetve az AC NV Silencer 5 rev. 3 modellel).

Előre is köszönöm a segítséget.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1390) Játékos válasza Egon (#1389) üzenetére


Játékos
addikt

Hali!
Azt szeretném kérdezni, hogy a 6800 U tudja szabályozni a fordulatszámot? Te teljes terhelésen is néma hűtést akarsz? Mert olyanról még nem hallottam... :F
Esetleg az NV Silencer a legkisebb fordulaton is hangos? Mennyi ideje van rajta?
Vétel...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1391) Egon válasza Játékos (#1390) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó sok kérdés, sorban válaszolnék...:)
1. Nem tudom. Valami szoftveres megoldás biztos van. A gyári hűtést 2 nap után leszedtem (halálra idegesített), azóta Silencer van rajta (az is le volt szedve 70%-ra rivatunerrel, de hogy őszinte legyek, nem sok különbséget véltem felfedezni a zajszint tekintetében).
2. Olyan hűtést szeretnék, ami teljes terhelésen sem zavar - van némi különbség. Úgy gondolom, egy zárt Antec P180-ból, még 3-4 másik venti mellett (igaz, nagyon halk ventikről beszélek), nem kell teljesen ''néma'' hűtés ahhoz, hogy ne zavarjon. Az NV Silencer 5 rev. 3 messze nem bírt megfelelni a követelményeimnek.
3. A fenti Silencer fix fordulatszámon megy (a Silencerek egy része ilyen), ennélfogva a kérdés ebben a formában nem értelmezhető...
4. Kb. fél éves, tehát még nem szabadna zajosodnia (pláne, hogy messze nem megy éjjel-nappal a gép).

Eddig egy gyárilag hangszigetelt, Acousicase házam volt, abból kevésbé hallatszott ki a zaj (viszont cserében majdnem megfőttek az alkatrészek), de mivel a mostani Antec házam nem igazán hagszigetelt (pontosabban 3 oldala az, de ez a tény egy kalap sz*rt sem ér hangszigetelés szempontjából), viszont sokkal jobban hűt, de ez más tészta; ezért ebből sokkal jobban kihallatszik, ennélfogva zavar.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1392) Gabás válasza Egon (#1391) üzenetére


Gabás
addikt

szoftveres megoldás csak az eredeti hűtővel működik, valszeg ezért nem hallottad a különbséget.

Ha nem jönnek be az AC-k, szerintem Zalman, én 5V-on használom, és közelről sem hallatszik (12V-on persze más :) )

[Szerkesztve]

(#1393) Flagstaff2 válasza Gabás (#1392) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Sztem azzal az AC-vel a kollégának gond van. Nekem ATI Silencer váltotta a Zalman VF700Cu-t és 5V-on járatva nekem a Zalman volt hangosabb a Silencernek gyakorlatilag nem volt hangja. A sógor vette meg a Silencert és neki is feltűnt a csendessége. :)

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#1394) Flagstaff2 válasza Egon (#1391) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Próbáltad már megolajozni a Silencer ventijét? Mert ami nekem volt annak egyáltalán nem volt egy kanyi hangja sem. Ha minden ventit lefogtam egy pillanatra a gépben (kivéve táp mert azt nem igazán kéne,akkor sem hallottam a Silencer hangját.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#1395) Egon válasza Flagstaff2 (#1393) üzenetére


Egon
nagyúr

Kolléga, nézz egy pöttyet utána a Silencer-eknek a gyártó oldalán...:U Ég és föld a különbség, ami zajszint szempontjából némely modelleket elválaszt. Nekem is Silencer-em volt az előző kártyámon is (ami történetesen egy Ati 9700 Pro volt): méghozzá a szimpla VGA Silencer. Namost azon volt egy kétállású kapcsoló (low és high): a gyártó szeint 0.4 illetve 1.0 Sone zajszint tartozott a két álláshoz. Low-on tökéletesen meg voltam a zajszinttel elégedve (mondjuk ölég meleg volt a vga, de nem foglalkoztam vele), High állásban viszont nagyon zajos volt.
Az NV Silencer 5 rev. 3-nak elvileg 0.9 Sone a zajszintje, ami - szerintem - relatíve sok.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1396) Egon válasza Flagstaff2 (#1394) üzenetére


Egon
nagyúr

A leghangosabb Ati Silencer is csak 0.5 Sone zajszinttel bír, szemben az NV Silencer 5 0.9 Sone-jával. Egyéb kérdés? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1397) Játékos válasza Egon (#1396) üzenetére


Játékos
addikt

Aha!
Van ''némi'' különbség Ati-, és NV silencer között, még Flagstaff figyelmét is elkerülheti 1-2 dolog ezexerint. Igazából nem értem, hogy fordulatszámszabályzás céljából mi a különbség a gyári cooler, és egy másik között. :F Azt is a feszkó csökkentésével lehet lassítani, vagy nem??? Vagy a Silencereket nem lehet lassítani valamiért? Nem tudom, mert nekem még nem volt Silencerem, mostanság kéne (vagy nem...) váltani. Nekem egy Northpole 1000 van a 16 pipeline-s X800Pro-n, ami elég híres arról, hogy szeret meleget teremteni maga körül, igaz, nem a néma eredeti ventikkel, hanem egy kicsit izmosabbal :DDD , de be van állítva szépen Atitoollal, és ha nem kell, akkor nem megy a venti. Úgy meg azért elég halk :DDD . A lényeg, hogy meg kéne győződnöd valamilyen módon arról, hogy lehet-e szabályozni a kariddal, vagy sem. Egyébként AGP-s?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1398) Flagstaff2 válasza Egon (#1395) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Hmmm. Igazándiból én úgy vettem észre kétféle ''felépítmény'' van az AC VGA hűtőin. Csak az alászerelt hűtőborda más. Z egyik egy szélesebb műanyagház a másik a keskenyebb. Ezt szerelgetik a különféle bordákra. Legalábbis első blikkre nagyon így fest a dolog. A költséghatékonyság szintén ezt kellene alátámassza. A venti is ebből kifolyólag(nameg az összes képet végignézve) egyformának tűnik. Aztán persze lehet igazad van és egyáltalán nem egyforma,csak annak tűnik. A 0.9 sone tényleg elég hangos,azt hallom mert a CPU hűtőm fullon azért nem épp a halkságáról híres. 1500 körüli fordulaton kb 20 centiről egáltalán nem hallani hogy megy a venti,közelről viszont van egy kis szélzaj. A sima nonpronál ez a kis szélzaj sem volt hallható.

[Szerkesztve]

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#1399) Egon válasza Játékos (#1397) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha arra utalsz, amit Gabás ír, azt én sem értem.
Mindenképpen cserélni szeretném a hűtőt - bár lehet hogy megérne egy próbát.
Igen, AGP-s a kártya.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1400) Egon válasza Flagstaff2 (#1398) üzenetére


Egon
nagyúr

Van valami abban, amit írsz, tök logikus, de ellentmondanak neki a gyárilag megadott adatok. Ráadásul azt sem értem, hogy - a jelek szerint - nem függ össze a fordulatszámmal sem: az ominózus NV Silerncer 2000 RPM mellett 0.9 Sone zajt produkál, ezzel szemben az Ati-ra való példányoknál, hasonló fordulatszám mellett (sőt: esetenként még magasabb fordulatszám is előfordul) is ''csak'' 0.5 Sone zajt okoznak - legalábbis a gyári adatok szerint...

Szerk.: lehet hogy túl jó a fülem, de este, full zajtalan szobában, én még 3-4 méterről is hallom a gépet (a régi házamnál 1 méternél messzebbről nem lehetett hallani).

[Szerkesztve]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.