Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) fefo1 válasza Winner_hun (#1272) üzenetére


fefo1
csendes tag

szia.bocsi de most tudtam csak jönni a gép elé.megprobálom megforditani de akor menyiben befolyásolja a höfokot??mer tzalmi 7000alcu van rajta és akor nem fogja összezavarni alégáramokat??amugy kiprobálom de erösen gondolkodok rajta hogy a codegen 400w-os tápom elejére ami a gépben van szerelek egy ventit és az kiszivja még a tápon keresztül a levegöt.oda akarok rakni egy 8 centis ventit mit szolsz hozzá??amugy hogy necsak forro levegöt szivjon az oldallapra lesz egy 10 centis luk amiben egy csö ami a proci ventijének szolgáltat hideg levegöt kintröl és erröl lesz egy leágazás ami a tápnak azért kcisit segit hideg levegöt szivni/mármint az a ventinek amit rá akarok szerelni elöre/ezekhez mit szolsz??persze a csendeséget is szem elöt tartom coolink x8,x9.2,x12-es ventik lesznek benne és persze potméterezve lesz!!várom véleményedet rola.enyire talán még telik a pénztárcámbol

(#1302) Winner_hun válasza fefo1 (#1301) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én azt ajánlom, fordítsd meg azt a ventit és nézd a hőmérsékletet, ha jobb, akkor hagyd, ha rosszabb, akkor fordítsd vissza. A csöves megoldás jó, azt csináld meg, ártani nem ártasz vele, az biztos;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1303) Bali1991


Bali1991
tag

Helltok! Azt szeretném megkérdezni hogy ti mit szóltok ehhez: a 8cm-es ház ventimet és a cpu ventimet levettem 5v-ra. Amikor mindkét venti 12v-t kapott akkor a Cpu 48 fokos volt most hogy csak 5 v-kapnak 56 üresjáraton. Ki mit szól ehhez? Nagyon hülyeséget csináltam?

(#1304) fefo1 válasza Winner_hun (#1302) üzenetére


fefo1
csendes tag

szia.megvettem a ventiket coolinkokat.8 9,2 12
a csövezésröl !mit tudsz ajánlani miböl legyenek??a pvc-t néztem de tul nehéznek tünik nekem!a videokártya felet az a könyebik része.ami a proci felet lenne az a bonyis nekem mert ugyebár lenne egy leágazás benne ami a táp mögé derékszögbe elhelyezett ventinek szolgáltatna fris levegöt részeb is miközben szivja a belsö levegöt is a tápon meg kiküldi.szerinted ez beválhat???mi a vélemyényed rola??

(#1305) Winner_hun válasza Bali1991 (#1303) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen hűtő? Amúgy a 48 fok az terhelés nélkül vagy terhelve volt annyi? Milyen proci? Amúgy alapon az egy kicsit soknak tűnik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1306) Bali1991


Bali1991
tag

A amikor 12v-t kapott akkor a 48 fok állandó volt)sztem hibás az érzékelőm) pedig már frissitettem biost is de semmi. Egyébként már visszaraktam 12v-ra nehogy vmi legyen vele. A hütő egy igloo 2470Tc aminek egy kicsit hangos a ventiltora. A proc. meg 1800+ palomino magos

(#1307) Winner_hun válasza fefo1 (#1304) üzenetére


Winner_hun
félisten

PVC-t szvsz inkább ne az elektrosztatikus feltöltődés miatt.
Plexiből csinálj légcsatornát, igaz nem lesz egyszerű:)

És plz az írásjelek után tegyél szóközt és a helyesírásra is fektess egy kis energiát:U;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1308) Winner_hun válasza Bali1991 (#1306) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezek szerint ilyen a hűtő, legalább is 12 volton a hűtő ''ennyit tud'' esetleg nézd meg, hogy nagyon melegszik-e 5 volton terhelve. Engedj rá pl egy prime95-öt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1309) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Csináltmár valaki olyat, hogy Freezer7-Pro-t S478-as procira tett?? Kíváncsi vagyok a véleményekre!
Vétel...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1310) fefo1 válasza Winner_hun (#1307) üzenetére


fefo1
csendes tag

oké.rendben.amugy ha plexiböl csinálom akkor a négyszögleteset tudok csinálni csak.az menyire jo megoldás?nehogy hangosab legyen mint volt!!

(#1311) Bali1991 válasza Winner_hun (#1308) üzenetére


Bali1991
tag

Játék közbe 60 fokig kúszott fel :F De még akarok betenni még egy 8cm-es ventit szintén 5 v-n ami fújja a cpu-ra a levegőt.Egyébként rájöttem hogy a táp ventije is elég hangos( eddig azt hittem a cpu-é csak) de kiderült hogy mindegyik eléggé hangos. A tápra szerinted vegyek egy új ventit? Mert a tápnál nem szeretném levenni 5v-ra és gondolom nem is szabad maximum ha lenne benn még egy 5v-n, de nem nagyon akarok szétvagdosni a tápot ( mivel a plussz venti ezzel járna, ha mégse valaki irja le légyszives hogy milyen megoldás van még rá:R) Egyébként hát a 48 fok nem annyira sok sztem figyelembe véve hogy a régebbi procik még más technológiával készültek. Mondjuk egy nevesebb hütő azért biztos lejjebb tudná hűteni.

(#1312) Winner_hun válasza fefo1 (#1310) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem nem lesz hangosabb. Ha az nem annyira érdekel, hogy hogy néz ki, akkor keress műanyag flakonokat aztán azokból barkácsolj:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1313) Winner_hun válasza Bali1991 (#1311) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mennyit játszottál? Mert ha sokat, vagyis beállt a hőmérséklet, akkor szvsz az még nem sok és ha lesz még egy venti, ami fújja rá a friss levegőt akkor az már csak hidegebb lesz.
Tápot én nem kötném 5 voltra, nehogy túlmelegedjen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1314) Winner_hun válasza Játékos (#1309) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az attól függ, hogy oda tudnád-e fogatni. Ha igen, csak a felfogatókkal van a probléma, akkor lyukakat kell furkálni a felfogatóra és kész van a kompatibilis hűtés

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1315) Játékos válasza Winner_hun (#1314) üzenetére


Játékos
addikt

Hmm...én megcsináltam, nem segítsége szerettem volna kérni, csak kíváncsi vagyok, hogy másoknak mi a véleménye erről az egészről... :U
Egyébként köszi, hogy rögtön segíteni próbálsz. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1316) Winner_hun válasza Játékos (#1315) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja, nembaj:D Én teljes mértékben támogatom az ilyeneket, egy 7800 GT-re tettem rá egy Coolink BAT-ot;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1317) Játékos válasza Winner_hun (#1316) üzenetére


Játékos
addikt

Van róla pár kép:
http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=28371

2717-es hozzászólás, ha érdekel. Én láttam a tiédet. :R :C :Y

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1318) Warnen


Warnen
tag

A tanácsotokat kérném.

Mivel Flagsatff elkunyerálta a passzív Zalman vga hűtőmet, (nem tudok neki ellenállni, olyan szép: :DDD ) ezért egy Accelero X1, Arctic Cooling hűtőt szánnék a későbbiekben a 7600GS-re.

Vélemény? :)

Beteg? HÁEGYENEGY almát...

(#1319) Játékos


Játékos
addikt

Léghűtés - halkan, de hatékonyan...
Szerintem elég hatékony léghűtéses gépet raktam össze: egy 3E HGZ-s (Prescott) procit Freezer7Pro-val hűtök, ami 100%-os terhelés (Prime 95 2 példányban) után 50 (!) fokos 20-30 prec elteltével, az X800Pro-t, amin 16 pipe megy, az órajelei pedig 500/500 Northpole 1000 bordáját 2 db 80mm-es Silentblade hűsíti, ha nincs terhelve a kari, akkor állnak a ventik, és 40 fokos a GPU. Egy óra játék alatt felmeg 65-68 fokra.
A gép oldalában, az oldallap közepén van egy 120mm-es Silentblade, a tápegységben pedig egy szintén ekkora Cooler Master venti, amik ketten biztosítják a huzatot, de NÉMÁN!
Tehát ezzel megvalósult, hogy éjjel nincs hangja a kicsikének, de több óra Oblivion alatt sem lesz a proci csak 50, a GPU pedig 65 Celsius. Nyílván nappal, mikor ilyen terheltebb :DDD időszaka van a masinának, akkor lehetne hallani a ventiket, de a kinti zajok elnyomják simán, másrészt pedig a játékoknak is van hangjuk, és ezért nem hallom a gépet. Meg vagyok vele elégedve, ja, azt még nem mondtam, hogy a proci 3000-ről 3450-re van húzva, és így 50 fokos... :D
:C :C :C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1320) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
A házam szellőzését szeretném feljavítani, de nem tudom, hogyan lenne jobb.
Készlet: 12cm tápventi (fix)
3x Silent Blade 8 cm (mobil)
A probléma az, hogy elöl a vinyóknál van két 8-as hely, de hiába tennék oda szívó ventit (és ki is kellene vágni), az előlapom tömör, csak az alján van egy kb. 10x2cm-es nyílás.
Vágjam ki inkább a padlólemezt? (Így a vidkari is kapna alulról friss léget!) Vagy inkább az oldallapon lévő 8-as helyet bővítsem ki 12-es méretre?
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1321) fefo1


fefo1
csendes tag

még egy kérdés!!!everest home edition-ban a PWM höfoka az mit jelent??

(#1322) Met válasza elfelejtette (#1320) üzenetére


Met
nagyúr

szerintem inkább az oldallapon nagyítsd a lukat

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1323) Játékos válasza fefo1 (#1321) üzenetére


Játékos
addikt

Táp hőfoka? :F
Hőmérséklete?

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1324) Warnen válasza Játékos (#1319) üzenetére


Warnen
tag

Odaver a AC Freezer!!! :C
Nekem a 3Ghz Prescott 3.4-re húzva AeroCool HT-101-es hűtővel alapon 48C°, terhelve 60-62C°. :(

DESEBAJ! Holnap hozza Flagstaff sógi a friss ropogós SLI lapot, 3500+-t, 7600GS-t,
ééééés na mit? Egy AC Freezer 7-pro-t!!! :R

Juhé.

Beteg? HÁEGYENEGY almát...

(#1325) Warnen válasza fefo1 (#1321) üzenetére


Warnen
tag

A tápességé. :DDD

Beteg? HÁEGYENEGY almát...

(#1326) fefo1 válasza Warnen (#1325) üzenetére


fefo1
csendes tag

uhhhhhhhh.és az ugrálhat oylan 10 fokokat??

(#1327) Játékos válasza fefo1 (#1326) üzenetére


Játékos
addikt

Hogyne ugrálhatna. Ha megterheled a procit (mega gépet ), akkor több szufla kell, másrészt meg a terhelt gép több hőt termel, és azzal próbálja hűteni magát a táp.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1328) Játékos válasza Warnen (#1324) üzenetére


Játékos
addikt

Nekem megkötött alatta az Atic Silver 5, és tegnap nem ment fel 50 fok felé a proci hőmérséklete úgy, hogy 2 Prime95, és egy Atitool ment egyszerre 20 percig!!! :DD :DD :DD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1329) ANT válasza Warnen (#1325) üzenetére


ANT
őstag

Egy túrót a ''tápességé''! Az alaplapi fesz. stabilizáló IC hőmérséklete, ami a proci számára állítja elő a BIOS-ban mbeállított fesz-t. Itt[link]olvasd el az első találatot!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1330) ANT válasza Warnen (#1325) üzenetére


ANT
őstag

:) Bocs, de kétszer ment!

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1331) Játékos válasza ANT (#1330) üzenetére


Játékos
addikt

Igazad lehet, én nem voltam benne biztos, ezért írtam kérdőjellel... :R

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1332) fefo1 válasza ANT (#1329) üzenetére


fefo1
csendes tag

amugy hol találhato ezek az ic-k??abit is-7-es alaplapon?

(#1333) ANT válasza fefo1 (#1332) üzenetére


ANT
őstag

Ez jó kérdés, mert az IS7 kézikönyvben nincs utalás rá. (én legalábbis nem találtam)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1334) Játékos válasza fefo1 (#1332) üzenetére


Játékos
addikt

A procifoglalat mellett balra, ha szemből nézed a lapot.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1335) Játékos válasza fefo1 (#1332) üzenetére


Játékos
addikt

Ilyen van nekem is... :D

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1336) sanya76


sanya76
csendes tag

Sziasztok! Segítségre van szükségem. Abit ic7 alaplapom van, most cseréltem egy celeront procit egy 3 gigás p4-re, prescott maggal. Vettem hozzá egy zalman cnps 7000b réz hűtőt. A problémám az, hogy a venti 2500 körül forog, ennek ellenére a cpu hőmérséklete 70 fok körül van, attól félek mindjárt elfüstöl. :W Szerintem jól raktam fel a hűtőt, nem tudom mit csináljak. Terhelni nem is merem, mert akkor tuti megfő az egész. Segítsetek mit csináljak? Esetleg egy progit amivel tudom növelni a venti fordulatszámát, mert a biosban nem lehet. Előre is köszi.

(#1337) Játékos válasza sanya76 (#1336) üzenetére


Játékos
addikt

:D :D :D :D :D ADD EL GYORSAN !!!!!!
Én is így jártam, aztán vettem egy Freezert....nézz át a másik totyikba, és olvass vissza egy kicsit... :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1338) sanya76 válasza Játékos (#1337) üzenetére


sanya76
csendes tag

Tudsz ajánlani egy konkrétat? s478 foglalatra Ki vagyok akadva, azt hittem ezért a pénzért minőséget kapok, erre bumm :W :W

(#1339) ANT válasza sanya76 (#1336) üzenetére


ANT
őstag

Ha tényleg jó a pasztázás, akkor gyenge a hűtő. Nekem 3,8 GHz-en 60 fok a Prescott. :))
Amúgy milyen a házad szellőzése?

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1340) sanya76 válasza ANT (#1339) üzenetére


sanya76
csendes tag

Most éppen nyitva van, hogy ne menjen el 70-ig.
Ha már paszta, akkor megkérdezem,hátha elrontottam. Mennyi az ideális? Lehet hogy sokat raktam alá

[Szerkesztve]

(#1341) ANT válasza sanya76 (#1340) üzenetére


ANT
őstag

És házventikkel hogy állsz? Hány darab, hol vannak elhelyezve stb.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1342) Játékos válasza sanya76 (#1340) üzenetére


Játékos
addikt

http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=28371&start=100

2717-es hozzászólás, ezt én csináltam... :C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1343) sanya76 válasza ANT (#1341) üzenetére


sanya76
csendes tag

Egy van hátul, és van még egy üres helyem, oda esetleg rakok még egyet, de az nem hiszem hogy sokat segít

(#1344) ANT válasza sanya76 (#1343) üzenetére


ANT
őstag

Előre esetleg nem tudsz rakni egy befelé fújót? Mert akkor lenne némi ''huzat'' hátrafelé.
(Nekem pl. elöl és oldalt van egy-egy befelé fújó, hátul két kifelé nyomó venti.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1345) Met válasza Játékos (#1342) üzenetére


Met
nagyúr

Az aláírásod honnan származik?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1346) Játékos válasza Met (#1345) üzenetére


Játékos
addikt

Egy osztálytársam volt középsuliban. Rudabányáról érkezett, de attól én nagyon szerettem... :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1347) sanya76 válasza ANT (#1344) üzenetére


sanya76
csendes tag

Sajnos nincs helyem. Ha lenne, akkor sem hiszem hogy megoldaná a problémát, valami másat kell tennem, nem merek semmit csinálni mert nyitot házzal 67,5 fokos a proci. Alapon van minden, semmi húzás.

(#1348) dbius válasza sanya76 (#1336) üzenetére


dbius
veterán

Hát, nem tudom, nekem gyanúsnak tűnik, hogy nem fekszik fel rendesen a procira a hűtőd.... inkább szedd le, és rakd fel újból, és a leszorítókat ellenőrizd még egyszer. Pasztából meg egy szűzhártyányit rakjál csak, nem kell sok! ;)

(#1349) tupacamaru válasza sanya76 (#1347) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha kézzel megfogod a borda alját akkor forró? Nálam is van egy ugyanilyen proci, mire a windows bebootol 73 fok.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1350) ANT válasza sanya76 (#1347) üzenetére


ANT
őstag

Én ezt a szellőzés-dolgot csak kiegészítésképpen vázoltam. Az alapnak mindenképpen egy izmosabb proc. hűtőnek kell lenni! (ajánlott vmi hőcsöves típus)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.