Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

HŰTŐ, CPU ZALMAN CNPS7700-ALCU UNIV. GOLYÓS 7200 FT 12 cm

Kinézetre a 7000 ésa 7700 közt annyi a különbség hogy a 7700-ba intenzívebb a vörös.

[Szerkesztve]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#752) detroitrw válasza OP-ToTo (#751) üzenetére


detroitrw
addikt

csak a méret a külömbség semmi más
a 7700-re vigyázz mert az nagyon nagy
pl. az én gépembe nem fért el mert túlságosan a szélén van nekem a CPU s fölött a táp miatt nincs helyem :(
ezért kellett 7000-est vennem

(#753) OP-ToTo válasza detroitrw (#752) üzenetére


OP-ToTo
tag

Hát ez az Bazi nagy nem tudom milyen gépbe tervezték de erre gondolhattak volna. Ezért gondoltam hogy a 7000-et veszem. Kicsi, olcsó, halk, és szerintem jobban hűt mint a gyári hűtő. Ezt nézzétek összefoglaltam : [link]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#754) detroitrw válasza OP-ToTo (#753) üzenetére


detroitrw
addikt

hááát azért a 7000-se kicsit :)
sokkal jobb mint a gyári az 100%
a konfigomat 100% terhelés /s húzva van a cpu + V-vel/ alatt hosszabb ideig hagyva kb. 1-1.5 óra max 52 fok megy fel a CPU hőfok
de ha befér akkor mindenképpen a 7700-et tedd bele ja s csak full CU-sat vegyél szerintem

nagy előnye hogy a környezetett is nagyon jól hűti. pl ram, északi híd ....

meg a hivatalos oldalon van kompatibilitási lista
[link]


[Szerkesztve]

(#755) polip válasza OP-ToTo (#753) üzenetére


polip
addikt

Arra atért figyelj, hogy nem minden lappal kompatibilisek...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#756) OP-ToTo válasza detroitrw (#754) üzenetére


OP-ToTo
tag

Aha köszi a felvilágosítást. Neked akkor 7000b csak réz van? Nem tudod mi a különbség a 7000--7000a---7000b között? Én kompatibilitási dolgokat láttam.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#757) OP-ToTo válasza polip (#755) üzenetére


OP-ToTo
tag

Ezt nem nagyon értem. Minden 939-es alaplapon ugyanolyan a foglalat nem? A hűtő meg tud 939-et. Vagy ti arra gondoltok hogy az alaplapon lévő cuccoktól elfér e? Azt hol tudom megnézni hogy asrock 939 dual sata 2-re jó e?

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#758) detroitrw válasza OP-ToTo (#756) üzenetére


detroitrw
addikt

őőőőő
ezek a 7000-7000a-7000b csak annyi hogy továbbfejlesztések
szal kezdték a 7000-el gondolom valamit fiomítotak s kiadták az ''a''-t majd azt is s kiadták a ''b''-t
szal mindenféleképpen a B-t vedd meg
jaja a full réz van nekem
hangja meg csak annyi van amennyi levegőt szállít, szal ...
ja s az enyám már szerintem több mint 1 éves /sőőőt inkább 1.5/ :B

[Szerkesztve]

(#759) detroitrw válasza OP-ToTo (#757) üzenetére


detroitrw
addikt

jaja a kompatibilitás ebbe azt jelenti hogy pl. a kondiktól elfér e?
nincs e túl közel az északi híd hűtő
esetleg a VGA
oldalt a mem
fölötte meg a tápnál van e elég hely

de ha bemész egy normális számtek boltba szerintem rápróbálják neked hogy ráfér e
mert nekik a legnagyobb az érdekük hogy ráférjen s megvedd ;)

(#760) polip válasza OP-ToTo (#757) üzenetére


polip
addikt

az alaplapon a kondiktól, stb...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#761) polip válasza OP-ToTo (#757) üzenetére


polip
addikt

egyetlen asrock lap nincs a listán...bár az asrockok ilyen selejtes asusok nem?

meg kellene nézni hogy melyik asus lap az...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#762) OP-ToTo válasza polip (#761) üzenetére


OP-ToTo
tag

Ez a két 2 alapján nem sok esélyt látok. [link] [link]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#763) detroitrw válasza OP-ToTo (#762) üzenetére


detroitrw
addikt

vágj ki egy 136mm átmérőjű lapot s illezd oda hogy mennyi esély lenne rá

(#764) OP-ToTo válasza detroitrw (#763) üzenetére


OP-ToTo
tag

Még nincs meg az alaplap. Ilyet szeretnék venni.
U.I Megkérdeztem Az alaplap ph-s fan clubjába.

[Szerkesztve]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#765) polip válasza OP-ToTo (#764) üzenetére


polip
addikt

itt egy lista a lapokról, amik kompatibilisek

[link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#766) OP-ToTo válasza polip (#765) üzenetére


OP-ToTo
tag

Jó hírem van. 939 dual sata 2 fun club azt mondja egy csávó neki simán felment a 7000b 7700-al azért nem próbálkozott mert a táp-proci távolság nem volt oylan nagy. De nem próbálta ki csak szemre. A 7700 viszont tuti.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#767) OP-ToTo válasza OP-ToTo (#766) üzenetére


OP-ToTo
tag

Jó hírem van. 939 dual sata 2 fun club azt mondja egy csávó neki simán felment a 7000b 7700-al azért nem próbálkozott mert a táp-proci távolság nem volt oylan nagy. De nem próbálta ki csak szemre. A 7000 viszont tuti.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#768) polip válasza OP-ToTo (#767) üzenetére


polip
addikt

azért jobb, ha több forrásból tájékozódsz ...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#769) Met


Met
nagyúr

Itt egy kép a gépről. Füst plexi azért ilyen sötét. [link]
És a szunyoghalóról ami fémből van :) [link]
Telefonos kép azért olyan amilyen

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#770) Norbo03 válasza Met (#769) üzenetére


Norbo03
őstag

Cool! ;) Ilyen fém szunyog hálót hol lehet kapni?

(#771) (Bundás)


(Bundás)
addikt

A következő ház szellőzését ki, hogy oldaná meg? [link]
Mivel a ház elég vékony és a processzor ventilátorostúl-bordástúl eléggé kitüremkedik mindenképp szeretnék légnyílást vágni neki. Gondoltam egyet oldalra a merevlemezeknek is, esetleg a videókártyának, ami később kapna egy csatornát. Csak azt nem tudom hol szívjam ki a levegőt, a táp ventilátorának ereje nyílván nem elegednő, tetőbe nem fér be semmi... Mindenképp halk megoldást szeretnék, szóval nem kell egy 8cm-es erőmű sehova! :D

mod: eddig jutottam: [link]

[Szerkesztve]

(#772) Norbo03 válasza (Bundás) (#771) üzenetére


Norbo03
őstag

Nah ez most lehet hülyén fog hangzani. :U A ház oldalának a közepébe rakjál még egy 8cm-est és a gép elejébe pedig egy 12 cm-st ha befér.

(#773) Norbo03 válasza Norbo03 (#772) üzenetére


Norbo03
őstag

Vagy esetleg rakd a legalsó optikai meghajtót 1-el feljebb és akkor betudsz aplikálni egy 8cm-est. Nah tehát ugy képzelem hogy raksz akkor oda 1-et ugy h az optikai meghajtót feljebb rakod. Egyet 8cm-st még az oldalának a közepébe és egy 12 cm-st a hátuljába ami pedig kifele szívja a levegőt. Sztem ez még nem lenne elég hangos vagyis nkm nem. :U

(#774) (Bundás) válasza Norbo03 (#772) üzenetére


(Bundás)
addikt

Aham A merevlemezeket mindenképp hűteni szeretném, emellett gondoltad az optikai meghajtók alá a 8 cm-es ventit? Mint írtam a processzornak se ártana a lyuk, mert max 3 cm a távolság a ventillátor és az oldallap között. Nem terhelné le ez e ventilátort és csökkenne a levegőszállítási képessége?
Hátulra sajnos nem fér el egy 12 cm-es, vékony a ház.

(#775) Norbo03 válasza (Bundás) (#774) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát akkor lehet h else férne a venti pont a procival szembe. De akkor sztem rakd odébb. Csak kavarna egy kis friss levegőt a házba és ugye az csak jó hogy ha friss leevgőt tud fújni a proci venti a bordára. Nkm is így van az oldalába egy 8cm-es a hátulja egy 12cm-es és az orrába lesz még egy 8 cm-es.

(#776) Org válasza Norbo03 (#775) üzenetére


Org
aktív tag

Az oldalaba szerintem keves az a 8 centis, oda is jo lenne egy 12 centis, de ezt csak ugy mondom. :D
En most csinalom a gepemet es ugy tervezem hogy:
- alul a haz elejebe a 2(+1) winyo ele ket 8 centis venti
- a haz oldalaba egy 12 centis venti
- a haz hatuljaba pedig ket 8 centis venti
es ez mind zalman. :))

''Nem Szabad Félned A Kudarctól, Játszd Végig A Játékot.''

(#777) Met válasza Norbo03 (#770) üzenetére


Met
nagyúr

Barkácsboltban:)
Ha Pesti vagy és a VII kerület környékén mászkálsz a Síp u.-ban lehet kapni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#778) Norbo03 válasza Org (#776) üzenetére


Norbo03
őstag

Sztem elég oda a 8cm-e az oldalába. Sztem jó ahogy csinálod magadnak de éna hátuljába egy 12 cm-st raknék h legyen szívó erő. Met sajnos nem arra lakok.

(#779) BóBe


BóBe
csendes tag

Sziasztok!

Ez a megoldás foglalkoztat mert most alakítom a gépem, és ez így milyen lenne szerintetek?12cm venti lenne mindenhol az előlap lefalazva (ez egy lemezzel lenne megoldva) lenne és csak a két meghajtó + a venti lenne rajta, a kapcsolók +USB a tetején leszenek. :))
[kép]







[Szerkesztve]

Egy nap ami el se jön talán soha, kérek majd egy szivességet. (Don Vito Corleone)

(#780) (Bundás) válasza BóBe (#779) üzenetére


(Bundás)
addikt

Na még egyszer :)

mod: Na még egyszer :)

[Szerkesztve]

(#781) BóBe válasza (Bundás) (#780) üzenetére


BóBe
csendes tag

Az a gondom hogy sehogysem tudom berakni link-ként :) a képet!!!!

Egy nap ami el se jön talán soha, kérek majd egy szivességet. (Don Vito Corleone)

(#782) BóBe


BóBe
csendes tag

[link]

[Szerkesztve]

Egy nap ami el se jön talán soha, kérek majd egy szivességet. (Don Vito Corleone)

(#783) (Bundás) válasza BóBe (#781) üzenetére


(Bundás)
addikt

Miért nem?

Kimásolod a képfeltöltéses linket és [L] és [/L] közé rakod. ;)


mod: nincs url semmi zagyvaság. Rámész a képfeltöltésen a képre, miután feltöltötted, kinagyítja és akkor a böngésződ címsorában levő linket kimásolod (jobb egér másolás, vagy ha ki van jelölve akkor ctrl+c, majd a hsz.edbe : jobb egér beillesztés, vagy ctrl+v, [L] és [/L] között...

[Szerkesztve]

(#784) BóBe válasza (Bundás) (#783) üzenetére


BóBe
csendes tag

Ok!Időközben rájöttem :B :)

[Szerkesztve]

Egy nap ami el se jön talán soha, kérek majd egy szivességet. (Don Vito Corleone)

(#785) (Bundás) válasza BóBe (#784) üzenetére


(Bundás)
addikt

Jó lesz szerintem, de lehet a videókártyánál már felesleges, hisz a ház elejéből és megy arra levegő.

(#786) BóBe válasza (Bundás) (#785) üzenetére


BóBe
csendes tag

Nekem ilyen videokarim van és hát eléggé melegedne most is előtte van egy12cm venti amitől nem melegszik annyira.[link]Arra is gondoltam hogy leveszem (valahogy)és bordával nagyobbat rakok rá.

Egy nap ami el se jön talán soha, kérek majd egy szivességet. (Don Vito Corleone)

(#787) (Bundás) válasza BóBe (#786) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ez GF2 vagy 4 Mx?
Ezért kár a hűtés, mármint a lyuk a házoldalba. ;] Elég ha fabrikálsz rá egy normálisabb hűtést és raksz rá egy leszabályozott 8 cm-est ventilátort. Lehet forrófejű, de nem ér még egy propit.
Felül legyen e legszívósabb, alul gyenguszabb vagy visszaszabályozott, szerintem.

(#788) BóBe válasza (Bundás) (#787) üzenetére


BóBe
csendes tag

:Y
De hogy is Sapphire Ati Radeon 9600 Pro!

Egy nap ami el se jön talán soha, kérek majd egy szivességet. (Don Vito Corleone)

(#789) (Bundás) válasza BóBe (#788) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ezért a vga-ért is kár egy 12cm-es venti, legalábbis ha raksz rá egy normális hűtést, mert ez szégyen! :DDD

:B Hát mondjuk a Sapphire felirat és a BGA ramok rávezethettek volna, de a színe és a hűtés megtéveszett... :U

[Szerkesztve]

(#790) BóBe válasza (Bundás) (#789) üzenetére


BóBe
csendes tag

Csak úgy vagyok vele hogy a 8cm-es ventiktek nem nagyon komázom.A 12cm jobbak mert halkabbak és nekem ez a fontos de mivel nem hiszem hogy ráfér egy 12-es így inkább ráteszek egy 8centiset és potival majd szabályzom.

Egy nap ami el se jön talán soha, kérek majd egy szivességet. (Don Vito Corleone)

(#791) pitman válasza (Bundás) (#771) üzenetére


pitman
őstag

Én úgy csinálnám, hogy a proci a szabadból szívja a levegőt.
A lenti coolermasterre építenék egy légcsatornát, ami a beszívott levegőt rányomja a vga-ra és a vga alatti kártyahelyeken kinyomja a házból a meleg levegőt. A vga saját ventije így feleslegessé válik. (A coolermastert nem lehet a hdd blokk elé tenni, ekkor elölről szívna friss levegőt és nagyobb mennyiségű levegőt tudna áttolni a hdd-k között a vga-ra?)
A vga-ról leszedett ventit pedig beépíteném valahova az oldalfalba felül (ahol elfér), hogy kifele nyomja a cpu hűtő által beszívott levegőt (ez a venti és a tápventi valószínűleg együtt képes lenne a cpu venti által benyomott levegőt kifújni).


(#792) Pinya007 válasza pitman (#791) üzenetére


Pinya007
tag

Fan duct-ot,ami proci ventire vezeti kinti levegőt, én is tervezek. Csak mostanában megállt projekt. Nyár elején beéptettem egy 12 cm ventit ház tetejébe. Na az eltávoltítja szépen maradék meleg levegőt a házból. Fan duct képzeletbeli helye előtt az oldallapon általam fúrt lyukak vannak, ezt akarom módosítani fémhálóra, csak még nem találtam ilyet. Olyanra gondoltam amit autók hűtőmaszkjaira is szoktak tenni optikai tuning céljából (tyúkrács :) ).

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#793) (Bundás) válasza pitman (#791) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nem rossz.
A 12 cm-es Cooler Master mobilizálható, majdnem bárhova, mivel még nincs kilyuggatva a ház oldala (se) sehol. Előre sajnos nem megy, csak ha szétberhelem a műanyag lapot, ráadásul van egy le-fel húzható 5.25''-ös takarólemez, amit ha lehúznák nem kapna levegőt a venti, mert lemegy a ház elejére. Amúgy se egy erőmű, @980 RPM-en ha megy, a vga-ig nem fújna semmit.
:R
Lehet, hogy marad így, ahogy megterveztem, van még egy 8 cm-es venti, hőszabályzos, azt rárakom a vga-ra, a vga-n levő 8 cm-es Cooler Master-t pedig tetőre vagy valahova szívónak.

(#794) pitman válasza (Bundás) (#793) üzenetére


pitman
őstag

A kis légszállítás nem gond, ezért kell megfelelő légcsatornát építeni. Esetleg nem is ezzel a ventivel kellene próbálkozni, hanem a vga alatti 8 centissel. Ezt kellene beépíteni a vga és a hdd blokk közé beépítendő légcsatornába kb félúton, 45 fokos szögben felfele a vga-ra irányítva. Ha jól tervezed meg, 1000 körüli fordulaton elégnek kell lennie mind a hdd-k, mint a vga szempontjából. Esetleg a hdd keretbe is kellene légterelőket tenni (nem tudom mennyi drive van benne), hogy a levegő a megfelelő helyekre szűkítve gyorsan áramoljon. Ezzel a megoldással jelentős hőmennyiséget tudnál kivinni a házból nagyon egyszerűen és halkan.
A 12 centist meg teheted valahova felülre az oldallapra, hogy kifele fújjon.

(#795) Org válasza Norbo03 (#778) üzenetére


Org
aktív tag

Nincs helyem hatulra rakni 12 centist, nem ferne el.
Ezert rakok inkabb ket 8 centist az legalabb elfer, de az is csak ugy hogy az egyik 8 centisnek van rendes helye a masiknak pedig en barkacsolok egy helyet a haz hatuljaba a leges legaljaba. :))

''Nem Szabad Félned A Kudarctól, Játszd Végig A Játékot.''

(#796) (Bundás) válasza pitman (#794) üzenetére


(Bundás)
addikt

Valami ilyesmire gondoltál? [link] Természetesen a 12 cm-es venti nem lenne ott, és akkor a ház elejéből kapna levegőt, de vajon kapna onnan eleget, vagyis szívna? Két merevlemez van benne, ahogy látod. Csatornán egy zárt vázra gondolsz vagy ''légcsatornára''?

(#797) pitman válasza (Bundás) (#796) üzenetére


pitman
őstag

Pontosan úgy gondolom, ahogy rajzoltad. A csatorán én egy U alakú, műanyagból vagy pl kartonból készített csatornát értek, ami pontosan illeszkedik a venti átmérőjéhez, a hdd keret pereméhez, valamint a hátsó kivezető rostélyhoz. A csatorna alját az alaplap képezné.
Ha megfelelően van megépítve, és csak ott tud levegőt szívni ahol kell (a hddk között elölről) és a levegő csak hátul tud távozni, akkor hatékony a dolog. Természetesen minél erősebb a vanti annál nagyobb a hatásfoka, de 1000-es fordulat körül egy jobb fajta ventivel elégnek kell elnnie.

[Szerkesztve]

(#798) (Bundás) válasza pitman (#797) üzenetére


(Bundás)
addikt

Miért ne legyen zárt, miért képezze az alaplap a csatornát? Gondolom szögletes csatornára gondoltál, nem kerekre.
Hátsó kivezető rostély alatt mit értessz? Amire a venti csatlakozik 45 fokban vagy egészen építsem ki a pci hátfalhoz?

(#799) pitman válasza (Bundás) (#798) üzenetére


pitman
őstag

Természetesen szögletesre gondoltam, mivel a hdd keret és a venti is szögletes, kereket is lehet csinálni, de macerás. Zárt lesz az, csak az alja az alaplap lesz. Szerintem így egyszerűbb megoldani és az alaplapot is hűtőd egyben (bá ez függ attól, hogy miként tudod a házban rögzíteni valamihez, pl a vga pereméhez stb., ha zárt formában egyszerűbb megoldanod, akkor csináld úgy). A hátsó kivezető alatt a pci csatlakozókártyák kivezetését értem a ház hátulján, de szerintem ennek a korábbiakból egyértelműnek kellene lennie, hiszen a lavagő csak ott tud kiáramlani a házból (vagy az oldalfalon vágsz neki egy lyukat és a csatornád végét oda építed ki).

(#800) Prego


Prego
senior tag

Hy
Adott az én házam: [link]
Benne egy Prescott S478 Celeron 2,8 amin egy Arctic Cooling Freezer 4 van.
Ma vettem egy 12cm es Coolink ventillátor.
Valahogy meg kéne oldani a leghatékonyabban a hűtését.
Vázolom a helyzetet:
A tápom hátulról szívja a levegőt, és továbbítja előre. a ház tetején nincs szellőzőnyílás.
A CPU hűtő is hátulról szívja a levegőt a bordákra.
A 12cm es ventillátornak nincs helye a házban, ezért drótokkal rögzítettem a DVD íróm alá és szívja ki a házból a levegőt.
A probléma a következő: a gép pillanatnyilag a szoba közepén van, és jó lenne visszarakni a helyére, nevezetesen a szobám sarkába. Sajnos itt felborúl az eddigi teória, mivel a sok kábel meg a fal miatt nem hiszem hogy elég friss levegőhöz fog jutni, tehát meg kéne fordítani a áramlás irányát, tehát elől a 3 db 5.25 ős helyen a Coolink beszívja, a CPU hűtőt megfordítom és akkor az is szívja, és akkor a meleg levegő elméletileg a hátső szellőzőkön távozna. A gondom csak aval van hogy a táp viszont hátulról szívná a felszálló meleg levegőt.
Szóval kérnék némi áramlástani segitséget. még néhány ventillátor illetve egy tápcsati - 3 pin átalakító még beszerelhető
Kössz :R

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.